Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab feleségek klubbja.

Torolt_felhasznalo_733722
Torolt_felhasznalo_733722
Létrehozva: 2009. március 21. 10:56

Sziasztok !

 

Azért nyitottam ezt a topikot mert jó lenne egy klubb ahol mi arab feleségek találkozhatnánk és összetarthatnánk,segithetnék egymást sok mindenben.Hiszen mi vagyunk itt Magyarok arab férjekkel ,mindenki más és más szakmával más ismeretséggel így azt gondolom sokat tudnánk egymásnak segíteni.Én pesti vagyok és hiszem hogy van rá hely ahol kialakithatnánk egy jó kis összetartó barátságot minden arab feleséggel,.Remélem van kedvetek hozzá és sokan jelentkeztek.AZ én férjem Szíriai és mindenkit sok szeretettel várok ide hogy összegyüljünk.

 

SZIASZTOK szép napot mindenkinek

  1. 2009. május 11. 17:321426.

    A szúfizmus nem az iszlám része.

    Amit afráék csinálnak az nagyon-nagyon rossz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. május 11. 17:301425.

    Ezek a hadíszok muszlimokra vonatkoznak, mint én.

     

    afra: tawbah, tawheed, tarbiyyah és tasfiyyah!

     

    Fordulj őszinte megbocsátással Allaah felé.

    előzmény:
    Afraa (1423)
    2009-05-11  17:14
  3. 2009. május 11. 17:291424.
    Mi felel meg? A kufr?
    előzmény:
    kahera (1422)
    2009-05-11  17:06
  4. 2009. május 11. 17:141423.

    Allah Küldötte (Allah áldása és békéje legyen Vele) azt mondta: „Vajon ne tudassam veletek, hogy ki az, aki távol lesz tartva a Tűztől, s akit a Tűz nem fog elérni? Nem fogja elérni azokat, akik szelidek, lágyszívűek és kedvesek.”

    (Muszlim)

                                                            *

    Allah Küldötte (Allah áldása és békéje legyen Vele) azt mondta: „Nem jelenik meg a kedvesség egy dologban sem anélkül, hogy ne tenné díszessé, és nem hiányzik egy dologból sem anélkül, hogy ne tenné azt ellenszenvessé.” (Muszlim)

     

                                                             *

     Allah Küldötte (Allah áldása és békéje legyen Vele) azt mondta: „Aki felfedett egy muszlimot (leleplezte titokban tartott bűnét), azt Allah le fogja leplezni a Feltámadás Napján.” (Muszlim)

                                                             

                                                           *

    Allah Küldötte (Allah áldása és békéje legyen Vele) azt mondta: „Ne szakítsátok meg egymással a kapcsolatot, és ne fordítsatok hátat egymásnak, és ne gyűlölködjetek egymással, és ne irigykedjetek egymásra! Legyetek testvérek, ahogyan Allah utasított titeket!” (Muszlim)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 11. 17:061422.
    Nekem megfelel, mas velemenye meg nem igazan erdekel.
    előzmény:
    Sabirah (1421)
    2009-05-11  16:18
  6. 2009. május 11. 16:181421.
    Pedig valami kellene, mert amit most csinálsz az rossz.
    előzmény:
    kahera (1420)
    2009-05-11  14:07
  7. 2009. május 11. 14:071420.
    Koszonom, de magam szeretem megvalogatni azokat, akiktol segitseget kerek-elfogadok.
    előzmény:
    Sabirah (1419)
    2009-05-11  13:28
  8. 2009. május 11. 13:281419.

    Pedig az iszlámot kellene beengedni.

    Végre el kellene kezdeni tanulni és muszlimként viselkedni.

    Én segítek, ha hagyod.

    előzmény:
    kahera (1418)
    2009-05-11  13:01
  9. 2009. május 11. 13:011418.
    Tudod, az a baj veluk, hogy kimaradt az eletukbol egy 'fejlodesi fazis". Az ezeregyejszaka meseibol hirtelen csoppentek a mai, modern vilagba, es vivmanyaival sok esetben nem tudnak mit kezdeni. Az idok soran atestek torzsi haborukon, gyarmatositason, diktaturakon,es meg maig sem tudtak talpra allni.vannak igenyeik, de nem a mi merceinkel mert igenyek.nekem nem voltak kirivo nehezsegeim, mert szereto csalad fogadott, segitettek-segitenek mindenben. Ferjem 9 tesvere, es csaladjuk szamomra olyan, mintha koztuk nevelkedtem volna, kozuluk valo lennek.a kornyezetemben meg mindig adott a lehetoseg, hogy magamra csukom a lakasom ajtajat, es akkor a kulvilag kivul marad. legalabbis, annyit engedek csak be belole, amennyit meg el tudok viselni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (1416)
    2009-05-10  15:51
  10. 2009. május 11. 12:271417.

    Nem kellene kaherára hallgatni.

    Neki nincsenek kellő ismeretei, sőt.

     

    Ugyanakkor el szeretném mondani, hogy a paltalkon nagyon jó arab-angol nyelvű órák mennek.

    Az amerikai szalafik nagyon kedvesek és segítőkészek.

     

    El kellene kezdenetek muszlimként élni és gondolkodni, és úgy is beszélni.

     

    Ne értsetek félre, én ezt komolyan mondom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2009. május 10. 15:511416.
    igy van Kahera pontosan erről beszéltem.Én kinyúlnék az tuti ez az igazság.Nem bírnám megszokni sehogy.Még az itteni embereket sem szeretem akik igénytelenek bármennyire szegény valaki szappan van.le a kalappal elötted Kahera hogy sok éve bírod a kinti életet minden tiszteletem a tiéd
    előzmény:
    kahera (1414)
    2009-05-10  15:30
  12. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2009. május 10. 15:431415.
    szIASZTOK lanyok/szalamaleikum.Latom szépen termeltetek.Remélem mindenki jol van.én meg voltam tegnap a polgarmesteri hivatalban elkérni a dossziét a hazassaghoz.Olyan furcsa,hogy europai létemre én vagyok itt a kulfoldi,az arab volegényem meg a francia allampolgar.Annyira kérdezgetett a no,hogy mar miota vagyok itt,aztan mondtam neki,hogy mar voltam hazas francia allampolgarral,és akkor sem azért kellett,hogy én fr. allampolgar legyek,nem is kérvényeztzm a francia allampolgarsagot.Hat elég sok papirt kérnek,holnap telefonalok is a nagykovetségre,hogy el tudjak -e kuldeni,vagy el kell menni érte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 10. 15:301414.
    koszonom a kavet, el is vettem belole mindjart kettot.Bizony, igazad van, nehez az atallas, sot, azt is mondhatnam, lehetetlen. Megszokni tulajdonkeppen mindent megszokik az ember idovel, de ez meg koran sem jelent egy olyanfajta komforterzetet, ami sajat hazankban korulvesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733722 (1406)
    2009-05-10  10:07
  14. 2009. május 10. 15:261413.
    Legy udvozolve, Lulu. Reg nem lattalak.
    előzmény:
    Lulu76 (1409)
    2009-05-10  14:01
  15. 2009. május 10. 15:201412.
    Szalam aleykum, draga Niloofar. nem eri meg, hogy felhuzd magad, gondolj arra; "aki nem er fel hozzam, nem tud megserteni, aki meg velem egyenlo, az nem fog".A baj csak az a torz kep ami igy kialakulhat egyesekben, akik csak kivulrol ismerik az iszlamot. De hat mindenkinek maganak kell elszamolnia tetteivel.Egy jo kave, talan most jol esne;
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598102 (1407)
    2009-05-10  11:29
  16. 2009. május 10. 15:151411.
    Szia, nagyon -nagyon megertelek, hogy keves ez az osszeg. Es most meg a gyermeketek kicsi, de ha suliba jar majd, akkor kezdodik az igazi kiadassorozat.Mert itt az oktatas nagyon draga.Igen, sok-sok minden van, amirol ezek a szegeny emberek megcsak nem is almodoznak, mert nem tudnak a letezeserol.Most kepzeld el, aki 200-300 fontbol tengodik. belegondolni is rossz.Ezert ha mod van ra, el kell innen menni, mielobb, barhova, csak el innen. A kozbiztonsag is katasztrofalissa valt az utobbi idokben, egyre tobb az olyan rablogyilkossag, mikor a lakasba hatolnak be, es ott gyilkolnak. Szoval,EL INNEN DE MIELOBB.Csak gratulalni tudok a dontesetekhez.Azert majd remelem, meselsz......
    előzmény:
    Karim2008 (1405)
    2009-05-10  09:00
  17. 2009. május 10. 14:041410.

    Szia Karim,

     

     

    Mazlitok van, hogy ebben az idoszakban van ujabb lehetosegetek. Hala istennek!  , kivancsi vagyok milyen lesz ujabb orszagot megismerni. Majd kerunk beszamolot!!! 

    előzmény:
    Karim2008 (1405)
    2009-05-10  09:00
  18. 2009. május 10. 14:011409.
     Szepet irtal! es szokas szerint kahera is 
    előzmény:
    ankhesenaton (1402)
    2009-05-09  22:12
  19. 2009. május 10. 13:571408.

    Sziasztok,

     

    Mindenkinek udvozlet es bocs, hogy emiatt irok...

    Sabirah,

     

    Neked sajnos lovesed sincs az igazi lelekben megelt Iszlamrol, Istenhitrol, mert ahhoz szukseg lenne az ep lelkedre. Tanulj, mindenkeppen becsulendo, hogy foglalkozol a vallasoddal, de amig a lelkedet hanyagolod, addig ez csak kulsoseg. A vallas lenyege pedig a lelekben, szivben van, neked ez abszolut hibadzik, biztosan van oka, hogy serult a lelked, de itt az ideje, hogy ha kell kulso segitseggel meggyogyuljon. Addig a szellemed hiaba ep, nincs egyensuly, ezert meg a sok-sok tanulas sem eleg. Beteg lelekkel nagyon nehez kozel jutni a Josaghoz, Istenhez, ez rajtad is erezheto. Van, aki onmagat bantja a beteg lelke miatt, van, aki masokat... Te masokat bantassz es sertegetsz, latszik, hogy nem jarhatsz jo uton, csak tetszelegsz onmagad elott, de ez onamitas. Te is tudod, kulonben nem lennel idorol-idore durva es agressziv. Jobbulast! 

     

    Ui.: Lanyok, ne bantsatok acel miatt, szerintem biztos, hogy semmi kozuk egymashoz. Acelemberke inkabb fizetett megfigyelo lehet, mert ki az a szerencsetlen, akinek ez a hobbija evek ota??? Naprakeszen vagja ki mit irt le a honapok, esetleg evek alatt... Titkosszolga esetleg...idonkent azert nem birja ki, es beir...lathatoan szemelyisegre harap...  Bar akad a forumon eleg szerencsetlen vagy buggyant, lehet hobbi is;)

     

     

    előzmény:
    Sabirah (1375)
    2009-05-09  19:02
  20. Torolt_felhasznalo_598102
    Torolt_felhasznalo_598102
    2009. május 10. 11:291407.

    Sabirah!

     

    Ez azért már mindennek a teteje.Állandóan megállás nélkül a szufikat és a shiákat szidod...elég legyen aki itt nem muszlim nőként viselkedik az Te vagy!

    Te nem vagy muszlim,így nem.Tanulhatsz a shíitáktól meg a szufiktól is! A hideg nyomukba nem érsz fel!

     

    És mi az hogyí "Kaherácska"?Ki vagy Te?

    Idősebb mint Te !!!!

     

    Ha mást nem tisztelsz, legalább a kort tiszteld!!!!Ezen most tényleg kiakadtam.Hogy jössz te ahhoz hogy mások fölé emeld magad?!Kinek képzeled magad?!

    Megegyáltalán ahogy itt mindenkivel  bánsz!

     

     

    ELÉG!

     

     

    Indúlj imádkozni! Kérd a magasságos Allah megbocsátását amiért a büszkeség és a fennhéjazás költözött a szívedbe az iszlám és  szeretet helyett!

     

    Allah adjon vezetést az iszlámra,mert amit te követsz az nem iszlám, hanem valami nagyon más...valami rossz.

     

    Assalamaleykum wa rahmatullah wa barakatuh!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_733722
    Torolt_felhasznalo_733722
    2009. május 10. 10:071406.

    Szép jó reggelt lányok küldöm a kávékat én is

     

    Drága Karim igazad van és c sak az tudja ezt felfogni aki volt kint és látta érezte.Ha még gyerek korban kerültünk volna ki vagy ha elég lenne az az igény amit ők megszoktak akkor igen tudnánk ebben élni.,de igy sajna nem

     

    Sokan azt hiszik milyen jó kint pedig europainak nagyon de nagyon nehéz át állni.De majd mindenki megtapasztalja ha kimegy,és eltudja ezt dönteni. Én a magam nevében beszélek hisz nem is beszélhetek máséban de bizony nekem nem menne a kint élés,egyszerűen képtelen lennék rá.europa az europa.és mig nekem számit az ami mondjuk természetes dolog az nekik nem.Ha meg egy alap dolog mint pl a wc papir és hasonlók kint nem számit akkor mi lenne ha mondjuk valami luxus dolgot szeretnék.Na neeeee.Igy maradok annál amit én szoktam meg és akkor nincs baj és kényelmetlenség. de ugye mindenkinek más az igénye és aki el tudja a kinti dolgokat fogadni annak jó.

    előzmény:
    Karim2008 (1405)
    2009-05-10  09:00
  22. 2009. május 10. 09:001405.

    Azep jo reggelt mindenkinek!Kellemes vasanapot!Igaz nekem , tegnap is az volt, azt hittem tegnap van vasarnap!

    Most en kuldom a kv-t.

     

    Igen, ismerem  a City Stars-t.A ferjem ott dolgozott 2 evig.Elvitt rogton oda, mikor el voltam kepedve a ronda, piszkos dolgoktol Kairoban.

    Lattam valamit, ami hasonlit europahoz is legalabb.

    Igen most vissza jottunk , de nem sokaig, mert junius elejen ugy nez ki , mar megyunk is Ciprusra.

    Mondtam mar neked, meg az elejen itt en nem tudok elni.Az 1000 paundbol amit a ferjem keres, abbol meg abszolut nem.

    Nekunk, szerintem europaiaknak egy kicsit masak  az elvarasaink, mint ezeknek a noknek itt.

     

    Oket nem erdekli, ha nincs mindennap tej, kenyer, szalami , lekvar ....stb sorolhatnam vegtelensegig, az asztalon.Engem kimondottam erdekel.

    Nem csak az asztal a lenyeg, hanem sok mas is meg, ami nekem a minimumnak szamit.Ok meg itt nem tehetik meg...Gondolom erted, mire gondolok!

    Magyarorszagon, nem talaltunk munkat a ferjemnek, ezert ugy gondoltuk, hogy mivel most Cipruson  van lehetosegunk, elunk vele.

     

    előzmény:
    kahera (1403)
    2009-05-10  07:25
  23. 2009. május 10. 07:521404.
    Soha nem vezetett az jora, ha az emberisegre "egyenruhat" akartak huzni. Megprobaltak tobbszor, tobb fele szinben, de a siker mindig is ketes volt. Es tudod miert? Mert nem erre lettunk teremtve.Emberek vagyunk, onnallo gondolatokkal, erzesekkel, elethelyzetekkel.Nem robotok.Azokat mi alkottuk, sajat celjainkra.Azok az emberek, akik gorcsosen ragaszkodnak egy-egy szabalyhoz, eloirashoz olyanhoz, amit szinten emberek alkottak,es ennek betartasaert atgazolnanak mindenen-mindenkin, epp a legfontosabbat veszitik el; az embersegre valo keszseget.Ha pedig ez hianyzik, akkor hiaba minden, elvesz a hit, egy ido utan ok mar csak onmaguk "tokeletessegeben" kepesek hinni.
    előzmény:
    ankhesenaton (1402)
    2009-05-09  22:12
  24. 2009. május 10. 07:251403.
    Szia, nagyon szivesen, tudod,csak azert szoltam, mert ezek az allatok itt fertozottek, a husuk fogyasztasa veszelyes, hisz szemeten nevelkedtek.Epp tegnap mondtak a TVben, hogy a loncsokbe, es hamburgerekbe fogjak feldolgozni.Hat, nem orulok neki.Nem tudom, Kairoban eltek-e, de ha igen, tudom Neked ajanlani a City Stars-bevasarlo kozpontot, ott a foldszinten van a Spinneys,ez egy nagy szupermarket, az arai elfogadhatok, es mindent megtalalsz, ami szem-szajnak ingere. A medinit-naszrban van.
    előzmény:
    Karim2008 (1401)
    2009-05-09  21:08
  25. 2009. május 9. 22:121402.

    Egyetértek veled!

    A tudás nem lehet minden.

     

    Vonatkoztassunk el egy bizonyos vallástól (vagy akár meg is maradhatunk annál). Az öncélú tudás nem lehet senki célja, és biztosan nem Isten célja. Ha ez lett volna a célja, akkor egyszerűen robotszerű embereket teremtett volna, akiknek nincsenek érzelmeik viszont hibátlanul végrehajtják a parancsokat. Ha Isten teremtette az embert, akkor az érzelmek is tőle vannak és valószínűleg nem ok nélkül léteznek.

     

    Ha Sabirah teóriája igaz, akkor az implicit azt is jelenti, hogy azok akik nem ismerhették meg Istent, vagy az értelmi fogyatékosok, vagy a meghalt gyermekek stb. mind-mind elkárhoztak volna. Ez valahogy ellent mondana minden könyörületes Isten-képnek és egy gonosz önkényúrat mutatna be.

     

     

     

    "El lehet vitazni itelet-napig azon, hogy meddig erjen a szoknya hossza, vagy kendozzuk-e magunkat, vagy nem, de kozben ha egy felenk nyujtott kezet nem veszunk eszre, hiaba valo volt minden faradozasunk, hiaba a sok "tanulas" a tudast nem erhettuk el."

     

    Ez egy nagyon szép megfogalmazása küldetésünknek, úgy gondolom. És meggyőződésem, hogy Istent legjobban embertársainkon keresztül szolgálhatjuk.

    előzmény:
    kahera (1371)
    2009-05-09  18:39

Címlap

top