Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babanevek

Barbus30
Létrehozva: 2009. május 3. 22:41

Sziasztok!

 

Akik épp babát terveznek, vagy babát várnak, vagy akik egyszerúen csak szeretnek babanevekről beszélgetni, irogatni azok jöjjenek.

Lehet gyakori, ritka, magyar vagy bármilyen más eredetű név. A sokszínűség a lényeg.

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 4. 23:10176.
    Véleményem szerint a Borbála lehet 2. név is, attól még használhatjátok. Egyik ismerősömet Zsálya Borbálának hívják, és Ő is Borcsi.
    előzmény:
    Catalpa (170)
    2009-05-04  19:28
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 4. 23:08175.

    Sziasztok!

     

    Kisfiam Botond Levente  és Leventének szólítjuk.

     

    Most tervezzük a kistestvért, és elég jól összehozzuk a neveket.

     

    Lány nevek: Hatalmas favorit a Zóra, aztán Tamara, Rebeka, Lara, Hanna

    Fiú nevek:  Hatalmas favorit a Dominik, aztán Milán, Márk, Patrik, Norman, Gergő, aztán most találtam egy érdekes, de szép nevet: Detre.

     

    3 szótagos vezetéknevünk van, L-lel kezdődik, és y-ra végződik, amit i-nek ejtünk. 

     

    Ja, 2 névben gondolkodunk.

     

    Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_221183
    Torolt_felhasznalo_221183
    2009. május 4. 23:06174.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy hatéves nagyfiam van: Márton, szeptemberben születik a kistestvére, aki Regő Dániel lesz. Indokok: Márton szép, komoly férfinév egy felnőttnek, de Marciként aranyos egy kisfiúnak. Számított, hogy messze legyen a névnap a szülinaptól, a jelentés, és hogy hogy hangzik a vezetéknévvel. A Regő névbe beleszerettem :). Dánielt már Marcinak is akartam második névnek, de az apja szerint hülyeség a két keresztnév, így nem lett, pedig nekem is kettő van, és szeretem. Regőnek viszont más az apukája, így megkapja a Dánielt.

     

    Marci, ha lány lett volna, Dorottya lett volna, ez a baba pedig Boglárka Julianna. Boglárka csak mert tetszik, Julianna pedig azért, mert a párommal négy nagymamánkból három Julianna volt, és utánuk. Ha lesz még kislányunk, Zsófia lesz, a második neve kiderül majd még. Ez a negyedik nagymama neve volt, Párom legkedvesebb nagymamája, és be volt ígérve neki, hogy ha két lányunk lesz, a második Zsófia lesz, de így, hogy kettő már nem lesz, annak az egynek kell megkapni a Zsófiát, már ha lány lesz. :) Harmadik fiúnévnek egyelőre lövésem sincs :)

     

    Az is számított valamennyire, hogy ne legyen nagyon gyakori név, ennek ellenére tudom, hogy a lánynevek azok - mert egyidejűleg, ha nagyon megtetszik valami, akkor mégse érdekel a gyakoriság :) meg a mai gyakoriság már nem olyan, mint a mi gyerekkorunkban. Hetvenvalahányban egy évben 15000 Krisztina született, most sokkal nagyobb a szórás, és a 2007-es leggyakoribb Annából kevesebb, mint 1500 született csak.

     

    HHa, én is olvastalak a Nők Lapjában, le a kalappal előttetek!

     

    Általánosságban nekem fontos, hogy magyar vagy Magyarországon régóta elfogadott név legyen, nem feltétlenül ősmagyar, bár a Regő az. És - elnézést mindenkitől - a becenevek sem tetszenek, szerintem aki Pannát, Katát, Borit akar, anyakönyveztesse Annának, Katalinnak, Borbálának, aztán becézheti, ahogy akarja. De ez csak az én szerény véleményem :) Lányban tetszenek a virágnevek :)

    előzmény:
    Szinita (173)
    2009-05-04  21:57
  4. 2009. május 4. 21:57173.

    Az nem jó szerintem, mert a közepe "la lé"....

    Inkább Borbála Kiara, vagy Borbála Szelina vagy Borbála Magdolna.... ezek dallamosak hozzá...

    előzmény:
    narno (171)
    2009-05-04  19:32
  5. 2009. május 4. 19:33172.
    Sztem illik hozzá a rövid, csak hangzásban kell alaposan megválogatni. Nekem pl. úgy tetszene, hogy Borbála Zóra, Lehet h a Zóra nem is ó, hanem Zora, de úgy nem dallamos együtt. Férjemnek Borbála Róza volt az ötlete. :)
    előzmény:
    Catalpa (170)
    2009-05-04  19:28
  6. 2009. május 4. 19:32171.
    Borbála Léna?
    előzmény:
    Catalpa (170)
    2009-05-04  19:28
  7. 2009. május 4. 19:28170.

    A Borbála az adott. Pillanatnyilag nekem az tetszik a legjobban. Ahhoz keresnék párt. :) A Borbála mindenestül tetszik. :)

     

    Az a problémám, hogy ha a Borbála az első keresztnév, akkor a többi kedvelt keresztnevem nem nagyon illik másodiknak hozzá (Réka, Csenge, Panna). Talán mert a Borbála hosszabb név és utána már nem jó a rövidebb. De lehet, hogy meggyőztök, hogy mégis.

     

    Erre várnék ötleteket, hogy hogy oldjam meg a problémát. :)

    előzmény:
    narno (164)
    2009-05-04  17:24
  8. 2009. május 4. 19:19169.
    Igazából a Dorita nevet onnan "szedtem", hogy az egyik angol nyelvkönyvemben Doritának hívtak egy spanyol lányt, és nagyon megtetszett a név :)
    előzmény:
    narno (165)
    2009-05-04  17:30
  9. 2009. május 4. 19:18168.

    Hát, második keresztnévnél szerintem már kevésbé lényeges a vezetéknév. Kivéve, ha vmiért nagyon üti stílusban, vagy hangzásban...

    A vezetéknévről már írtam egyébként...

    előzmény:
    set1378 (157)
    2009-05-04  14:09
  10. 2009. május 4. 19:12167.

    Szia Hha!

    Szerintem húzd ki magad, és légy büszke Dzsenire és Nikire! És magatokra! Nagyon szép amit tettetek! Tényleg ne érdekeljen ki mit mond, mert Te tudod az okát miért Dzseni a lányod. Egyébként fura, mert megmondom őszintén nekem sem tetszik a Dzsenifer, de így ahogy Dzseniről írtál el tudok képzelni egy rohangászós, élénk, cserfes cuki Dzsenit! :)

    Még az jutott eszembe, bár nem tudom járható út-e, de ha nagyon szeretnéd, nem lehetne olyasmit, hogy elmagyarázod a lányoknak, hogy a szüleiktől kapták ajándékba a neveiket, mint minden gyerek, de mostmár te is szeretnéd, ha tőled is kapnának egy egy nevet, mert egy gyermek ezzel is kötődik a szüleihez, hogy nevet kap tőlük. És mondjuk az lehetne a második nevük, és az idő meghozná, hogy használjátok-e, de lenne lehetőségük rá legalább. Lehet, hogy nagyon hülye ötlet!

    Lehet, hogy pont az újságcikk kapcsán beszélgettünk ilyenről barátnőmmel, mert a kislánya most fog oviba menni, tehát akkoriban beszéltük, hogy lehet-e másik nevet adni egy ekkora gyereknek, merthogy már megszokta a sajátját, erre nevetett ő, hogy a kislányának eddig egy beceneve volt, és akkor tanulgatta a saját nevét. Mondták neki, hogy ő ..., ő meg válaszolt: nemnem, én ... vagyok! :) Persze megtanulta, de még most is mindenki a becenevén hívja, aminek köze sincs a nevéhez!

    Bocs mindenkitől, hogy hosszú voltam, és főleg bocs, ha rossz ötlettel fárasztottalak! 

    előzmény:
    hha (57)
    2009-05-03  23:59
  11. 2009. május 4. 19:10166.

    A Luca Borbálán mi is gondolkoztunk. :) Aztán végül Luca Sára maradt. :) A férjemnek ez a párosítás tetszett jobban tetszett.

     

    Így legalább megmaradt a szép Borbála név egy következő lehetőségre. :)

     

    De ez is jó, ha nem furcsa, ha a gyakorlatban a második keresztnevét használja... Még ezen is elgondokozunk.

    előzmény:
    ferminadaza (159)
    2009-05-04  14:36
  12. 2009. május 4. 17:30165.
    Anyakönyvezni mindent lehet, majd arra fogjátok h elírták, Dorina lett volna de Doritát írtak:) Barátnőm -Marianna lett volna,de lemaradt az A a végéről, Nővére pedig Mónika, de lemaradt az ékezet és így lett ő Monika, mindenhol így szerepel a neve, személyi,jogsi stb...A öccsük már Andrásként szerepel, ott már figyeltek:D
    előzmény:
    Szisza85 (158)
    2009-05-04  14:32
  13. 2009. május 4. 17:24164.

    Szia!

     

    A Réka és a Borbála közül nekem a Réka tetszik. Neked a Borbála a Bori becézés miatt? Vagy csak úgy teljességében? Mert ha a becézés miatt tetszik, akkor lehetne M.....ü Réka Boróka ------A boróka sztem különleges, egyik ismerősömet is így hívják K.......na Réka Boróka, a Borókát használja Bori becézéssel!:)

    előzmény:
    Catalpa (152)
    2009-05-04  12:45
  14. 2009. május 4. 16:55163.
    Hm....akkor a külföldi utakat mellőzöm majd....:)Mert a felsoroltak között vagyok:)
    előzmény:
    lorkababa (76)
    2009-05-04  00:38
  15. 2009. május 4. 16:47162.
    Nekem korábban a Flóra és Fanni volt a mindenem. CSak miután említettem otthon és sógorom meghallotta megjegyezte a Flórára h ,,Flóraszept,,(nem tudom h kelle ennek a tisztítószernek a nevét leírni)Azóta lemondtamerről. A Fannira nővérem (aki szintén tanító)mondta h ahány Fannit ismer mind buta. Persze pályafutásom első évében Fanni volt az egyik legértelmesebb kislányom,erre így nem alapoztam, és végül azért mondtam le róla mert túl sokan vannak és mert nem illik a vezetéknevünkhöz!Luca, Hanna----gyönyörű nevek. A Luca illene hosszúságban is és hangzásban is a nevünkhöz, a Hanna is,de keresztlányom Anna és nagyon hasonló lenne. Jó ízlésed van:)Az Emmát is felvetettem,de páromnak nem tetszett!
    előzmény:
    Barbus30 (75)
    2009-05-04  00:35
  16. 2009. május 4. 14:40161.
    Ja és még odavagyok a Mirtill névért is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 4. 14:39160.
    Végre valaki választja a Johannát isA lányom az.
    előzmény:
    set1378 (157)
    2009-05-04  14:09
  18. 2009. május 4. 14:36159.

    Szia!

    Az én középső lányomat Luca Borbálának hívják, mert a vezetéknevünkben "r" van, a férjemnek pedig az volt a fejlövése, hogy mi van, ha a gyerek raccsol...Borcsinak hívjuk egyébként és a két név így együtt még mindig nagyon tetszik.Szerintem nem baj, ha a második nevét használja, az iskolában is szólt az elején, hogy ő Borcsi és kész. Van még Anna Kláránk, akit Panninak szólítunk. 

    előzmény:
    Catalpa (152)
    2009-05-04  12:45
  19. 2009. május 4. 14:32158.

    Szia!

    Az én kedvenceim (jelenleg)

     

    lány: Nadin, Jázmin, Regina, Izabell (semmi esetre sem Izabella), Dorita (még nem lehet anyakönyvezni, asszem...), Hanna (de mivel ez már nagyon tucat név lett, nem adnám a lányomnak)

     

    fiú: Olivér, Dávid, Nimród, Noel, Hunor, Áron 

    előzmény:
    Barbus30 (1)
    2009-05-03  22:41
  20. 2009. május 4. 14:09157.

    Szerintem ez vezetéknév függő, ha azzal együtt jól hangzik

     

    Nekem pl. tetszik a Borbála Bella v. Hella, Hanna, Johanna is, de ugye ez nem rajtam múlik

    előzmény:
    Catalpa (156)
    2009-05-04  13:45
  21. 2009. május 4. 13:45156.

    Na, úgy látom, hogy félreérthető voltam.

     

    Pont ez az, hogy nem elé, hanem mögé kellene név. Mert ha csak 2. helyen Borbála, akkor nem is igazán Borbála.

    Az általam felsorolt nevek nekem előtte jól hangzanak, de utána???

    előzmény:
    Barbus30 (155)
    2009-05-04  13:15
  22. 2009. május 4. 13:15155.

    Hát itt most el kell gondolkoznom, hogy a Borbálához milyen keresztnevek illenek azok mellett, amiket te itt felsoroltál. Szerintem is valami rövidet kellene elé választani, két szótagút.

    pl. : Hanna Borbála

     

    előzmény:
    Catalpa (152)
    2009-05-04  12:45
  23. 2009. május 4. 13:03154.

    A Miklós tetszene, ha nem lenne egy ismerősünk, akihez még véletlenül sem szeretném, ha hasonlítana gyermek. :))) Amúgy a Mátyáson kívül, ami még talán tetszene az a Benedek (meg a Máté is, de az az öcsém). Lánynévben meg esetleg Réka (bár a vezetéknévben is van egy r betű, szóval kicseszés, ha véletlenül raccsolós lesz:).

     

    előzmény:
    Szinita (146)
    2009-05-04  10:03
  24. 2009. május 4. 12:54153.

    Ezzel én is így vagyok, már előre félek a naptól, mikor a legkisebb is óvodába megy és elröpül ez a pár év, ami életem legszebb pár éve. Én nagyon élveztem (élvezem)az itthon létet, a babázást, meg mindent. Persze nem mondom vannak fárasztó pillanatok is, de összeségében nagyon szép ez az időszak.

    Már alig várom, hogy újra pocaklakóm legyen, aztán szomorú leszek, ha vége lesz, mert valószínűleg az lesz az utolsó terhességem és babázási időszakom. Ti hogy vagytok ezzel? Nektek nem nehéz elfogadni, hogy ez a bensőséges 2-3 év elrepül, mert nekem nem könnyű beletörődni.

    előzmény:
    hha (151)
    2009-05-04  12:18
  25. 2009. május 4. 12:45152.

    És az én Borbálás problémámra senki nem tud ötletet adni?

    Ha első keresztnév a Borbála, akkor illik utána még egy második név?

    Mert mindenképp dupla nevet szeretnénk, az nekem nagyon tetszik. És a Borbála név is. De hogy legyen kettős keresztnév?

     

    Ahogy írtam, nekem csak úgy hangzana jól, ha az első egy rövid keresztnév és a második a Borbála. Mint Réka Borbála, Panna Borbála, Csenge Borbála. De akkor már nem igazán Borbála.

    Vezeténév 5 betűs, ü-re végződik. M...ü.

     

    Így van ez a Bence Bedegúzzal is, hogy ott is a második a hosszabb, fordítva már nem hangzana jól. Akkor már megtörne a dallama.

     

    Jajj. Nehéz kérdések ezek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top