Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők idegen kultúrában

msetulipan
Létrehozva: 2009. május 10. 17:49

Sziasztok! Olyan nőknek indítom ezt a topikot, akik egy idegen kultúrában vagy egyszerűen nem Magyarországon kell, hogy éljenek a férjükkel, családjukkal, de akár egyedül is.

Szívesen megbeszélném veletek a kulturális különbségekből adódó problémáitokat, várnék történeteket, amik nektek problémát vagy akár kellemes csalódást okoztak. Mindezzel a munkámhoz is kis segítséget adnátok, mert interkulturális tanácsadással is foglalkozom.

Én 4 éve élek Németországban, keresztül mentem már sok dolgon kultúrsokk témában. Úgy gondolom, a sajátjaimon kívül a legjobb példákat olyanoktól kaphatom, akik maguk is átélik, amiről beszélek.

Remélem, izgalmas témákat tudunk majd megosztani egymással az étkezéstől (pl. hogy a németek egy csomó húst egy barna szósszal öntenek le, és el sem tudják képzelni, mi az a szalonnasütés) a gyereknevelésen át (miért nincs bizonyos országokban bölcsőde, vagy mi van helyette, és ezt hogy viselik a magyar anyák) a munkahelyig (miért nem érti a főnököm, hogy én egyszerre csak egy dolgot tudok csinálni... vagy éppen fordítva, hogy nekem nem elég egy darab unalmas feladat, mert pörögnék.)

 Köszi, ha jöttök és meséltek!

  1. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 22. 12:21226.

    Persze, nem is ugy irtam a vitat, az eddigi beszelgetesekbol mar leszurtem, hogy ez egy nagyon kellemes hangvetelu, kulturalt topic, inkabb arra ertettem, hogy ha valaki esetleg beteved es csak ezt a hozzaszolasomat olvassa, akkor ne kezdjen el veszekedni :-) Igen, szamunkra teljesen egyertelmu, hogy a hazassag egy uj csalad kezdete, viszont itt altalaban ket csalad osszeolvadasat jelenti. Es vegtelenul tisztelik a szuleiket, nem mondanak nekik ellent. Tudom ez csak apro pelda, de olyan sokszor latok idosebb, akar 50-55 koruli ferfiakat az edesanyjukkal vasarolni. Neha csak nezek, ugy dirigal (bar nem ertem, de a nonverbalis kommunikaciot, meg ha arab is, azert lehet erzekelni) az anyuka, siman veszekszik a fiaval a boltban :-) A ferfi pedig csak meghajtja a fejet es mar veszi is le a polcrol, amire anyuka ramutat, azt pedig nagyon gyorsan visszateszi, amire o gondolt. Lehet nem altalanos jelenseg, de tenyleg sokszor tapasztaltam mar ezt.

    előzmény:
    PetPetra (225)
    2010-02-22  12:10
  2. 2010. február 22. 12:10225.

    Nem hiszem, hogy vitát indítanál, hiszen beszélgetünk csak  Viszont tényleg nem tudom, hogy milyen lehet a házasság egy muszlim férjjel. Én alapvetően arra gondoltam, hogy házasság esetén a két fél együtt él, együtt építik a családjukat, nem pedig az idősebb generáció hatására cselekszenek. Fogalmam sem volt, hogy a muszlimoknál ennyire nagy hatással van a család a mindennapi életedre. Viszont, ha nem is ért egyet a férfi, mégis megteszi. Hát... Van néhány szokás, amit lehet, hogy tényleg át kéne értékelni, nem vakon követni. De ugye ezt is csak azért mondom, mert az én értékrendem olyan, amilyen. Viszont azt nem tartom fair-nek, ha ezeket a dolgokat nem mondja el a férj a feleségnek, és ennek ellenére mennek ki. Ha esetleg összejönnék egy muszlimmal legalább tudom, hogy erre figyeljek, köszi  

    Abban viszont igazad van, hogy sok nő nem tudja elképzelni ezeket a dolgokat. Szerintem sokan úgy vagyunk vele, hogy csak ilyen távolinak tűnő, egzotikus valaminek gondoljuk az egészet, aztán amikor belecsöppenünk, akkor meg vakarjuk a fejünket, hogy mi történt...

     

     

     

    Lejla: Az, hogy te nem tudod elképzelni, vagy nem hiszed el, az még nem jelenti azt, hogy úgy is van  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (221)
    2010-02-22  11:18
  3. 2010. február 22. 11:46224.

    Szerintem teljesen korrekt az amit leírsz! Igaz én csak hír szinten találkoztam ilyesfajta dolgokkal. De tény, hogy vannak ilyen "problémák", amikben a vallás eléggé erősen szerepet játszik. 

    Nem tudnál egy konkrét történetet leírni? Eléggé érdekelne, hogy amiket hallok azok igazak vagy már csak sztereotípia szinten röpködnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (221)
    2010-02-22  11:18
  4. 2010. február 22. 11:25223.

    "iszont, ha egy pár szereti egymást, akkor biztosan észre sem veszik a különbségeket. Legalábbis eleinte Utána meg... Hát, ha már a házasságig jutnak, akkor szerintem megtanultak együtt élni és fel sem merülnek ilyen sérelmek. " - ez így van,tulajdonképpen ez a lényege az egésznek.

     

    AbaEdus: "Amúgy, ha azt nézzük sok országban meglepődést váltott volna ki az meberekből az hogy egy nő ruhástul akart bemenni fürdeni. Nem igen ismerjük más országok kultúráit eléggé behatóan, maximum csak felületesen." -persze hogy nem ismerjük,DE ha nem a saját országában van,és neki sem kényelmes,mert NEM HISZEM EL hogy kényelmes akkor csak a vallás miatt nem veszi le és vesz fel egy fürdőruhát?! Szóval nekünk ez elég érthetetlen hogy egy vallás ennyire befolyásolja a mindennapi életet...! A párkapcsolatról meg akkor már tényleg ne beszéljünk. 

     

     

    előzmény:
    PetPetra (220)
    2010-02-22  10:38
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 22. 11:25222.
    Azt tudnam, hogy miert joreggeltezek??? :-) :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (221)
    2010-02-22  11:18
  6. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 22. 11:18221.

    Sziasztok, jo reggelt!

     

    Teljesen igazad van, szerintem is nezopont es viszonyitas kerdese, hogy mi a nehez. Pont ezert nem szeretem, amikor az iszlamot es az egesz arab kulturat ugy, ahogy van, gyokerestol elitelik. Annak, aki ebben nott fel, ez a termeszetes es minden mas termeszetellenes, akar mi "szabadsagunk" is. Olyan sokszor olvastam sajnalkozo velemenyeket, melyseges felhaborodasokat. Csak azt felejtik el, hogy sokszor amin felhaborodnak, az itt ugyanugy a mindennapok resze, mint nalunk az, hogy nyaron rovidnadragban szaladgalunk.

     

    Lehet ezzel a hozzaszolasommal vitat inditok (nem az a szandekom), de akkor is leirom. A hazassag mar mas kerdes, szerintem az nem ilyen egyszeru, mint ahogyan elmondtad, kulonosen abban az esetben, ha nem muszlim no hazasodik muszlim csaladba. Nekem is van szemelyes tapasztalatom errol es probaltam minel tobbet utana is olvasni. Nem egy olyan esetrol tudok, amikor Magyarorszagon (vagy mas, nem muszlim orszagban) kotik meg a hazassagot. De ha ugy dontenek, hogy hazamennek a ferj orszagaba, akkor nem egy no jart mar ugy, hogy vagy soha tobbet, vagy 15-20 ev mulva mehet legkozelebb haza. Mert itt minden mas. Itt a csalad AKARATA szent es serthetetlen es a ferfiak nem fognak ezzel szembefordulni. Lehet tagadni ezt a tenyt es hozni ra sok ellenpeldat, de en nem egy ilyen konkret esetrol tudok es nem csak a sajtobol. Ezt sok no el sem tudja kepzelni, amikor ferhez mennek, mert hihetetlennek tunik szamukra, holott nagyonis letezo jelenseg.

    előzmény:
    PetPetra (220)
    2010-02-22  10:38
  7. 2010. február 22. 10:38220.

    Azért mondod, hogy nehéz lehet így élni, mert Neked nehéz lenne a mostani kultúrköröd, szokásiad és világnéezeted alapján így élni. Itt most alapvetően nem a fürdésről van szó, hanem a különbségekről, ami a kultúránkban fellelhető. Nem tudunk ezekkel nagyon mit kezdeni és előítéleteink lesznek, mert nem ismerjük az egészet, nem tudunk úgy gondolkozni, mint ők. Ha tudnánk, akkor megértenénk az egészet, és nem lenne szükség toleranciára, mert mi is úgy látnánk a világot, ahogy ők. És ez ugye vonatkozik bármely népre. Ha jelentős különbségek vannak a két fél között, akkor nehezebb lehet ez a tolerancia, de ez egyénfüggő. Szerintem mindenki tudja, hogy számára mi az elviselhető még

     

    Viszont, ha egy pár szereti egymást, akkor biztosan észre sem veszik a különbségeket. Legalábbis eleinte Utána meg... Hát, ha már a házasságig jutnak, akkor szerintem megtanultak együtt élni és fel sem merülnek ilyen sérelmek.

    előzmény:
    AbaEdus (218)
    2010-02-22  09:55
  8. 2010. február 22. 09:59219.

    Szerintem a burkini higiénikus. Pont az iszlám vallásnak vannak erős higiéniai szabályai. Úgy képzeld el, mintha fürdőruha anyagból lenne. Nem más, mint az olimpikon úszók ruhája, abból is van bokáig érő fajta. Jó, persze ők nem vesznek még fölülre is, de a fejükön nekik is van fürdősapka.

    Az persze tök más lenne, ha a burkinit az utcán is hordhatnák az emberek, és abban mennének úszni:-)

    előzmény:
    lejlea (217)
    2010-02-22  09:49
  9. 2010. február 22. 09:55218.
    Persze elég nehéz lehet így élni, hogy ilyen szigorú vallási törvényeitek vannak, meg azért valamilyen szinten tisztelendő is ez. Amúgy, ha azt nézzük sok országban meglepődést váltott volna ki az meberekből az hogy egy nő ruhástul akart bemenni fürdeni. Nem igen ismerjük más országok kultúráit eléggé behatóan, maximum csak felületesen.
    előzmény:
    lejlea (217)
    2010-02-22  09:49
  10. 2010. február 22. 09:49217.
    Ezt én is osztom. Az arab országokba rengeteg látnivaló van,olyan területekkel rendelkeznek ahol még mindig meg vannak a régi hagyományok és a régi kultúra(építészet) emlékei. Amúgy érdekes hogy szóba került az egészségügy és közben pont felmerült az arab világ. Olvastam egy cikket,hogy az arab nők ugye ha fürdeni mennek akkor sem mutathatják meg magukat és akkor is a burkinit kell viselniük. Azért ez egy elég érdekes dolog lehet itt európában egy muszlim vallású nőnek. Gondoljatok bele,elmész egy uszodába és egy muszlim nő ruhástól akar bemenni. A vallása kötelezi...!:S A cikknek is pont ez volt a lényege hogy kitiltottak egy nőt Franciaországban az uszodából mert burkini-ben akart bemenni. Egyrészről érthető mert hát nem valami higénikus dolog más részről pedig....  Ebből is látszik hogy az eltérő kultúrákat még nagyon nehéz összeegyeztetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280500 (214)
    2010-02-19  17:01
  11. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 20. 07:54216.

    Sziasztok, jo reggelt mindenkinek!

     

    Erdekeseket irtok az egeszsegugyi ellatasrol, nem tudom, hogy csak nekem tunik bonyolultnak? Nem egyszeru, az egyszer biztos.

     

    Errefele az egeszsegugyi ellatas ugy mukodik (legalabbis nekunk, kulfoldieknek, akik munkavallaloi vizummal tartozkodnak az orszagban), hogy az itteni szemelyi igazolvany es TB kartya kiallitasa elott be kell fizetni kb. 30 ezer Forintnyi osszeget, ami fedezi a biztositast. Ez egyszeri osszeg, a vizum lejartaig ervenyes, ami esetemben 2 ev.

     

    Ugyanez ervenyes az autobiztositasra is, vetelnel be kell fizetni egy osszeget (szinten 30 ezer Ft koruli), es biztositva van az auto. Azt nem tudom (hala egnek), hogy ha osszezuzza valaki az autojat, akkor hogyan fedezi, mert rendort csak a legkomolyabb balesetekhez szoktak hivni, valamint nagy altalanossagban a kulfoldi a hibas (akar o, akar nem, ez igy van, de ebbe ne menjunk bele, hogy miert...), tehat el lehet menni megcsinaltatni az autot.

     

    Kojkojovszkaja: nem tudom milyen vegzettseged van, de errefele talan mernokkent (vegyeszmernok, gepeszmernok, epito- es epiteszmernok) lenne esely elhelyezkedni. Referencian azt ertettem, hogy jo, ha van egyreszt ajanloleveled (lehetoleg angol nyelvu) az elozo munkaltato(i)dtol, amiben leirjak, hogy milyen munkat vegeztel, szakmailag milyen a kompetenciad, valamint egy kicsi resz, amely a szemelyisegedet is jellemzi. Masreszt nagyon nem art itt sem, ha van ismerose az embernek, aki el tudja juttatni a megfelelo helyre az oneletrajzot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 19. 17:09215.

    Köszi!

     

    Akkor ez is bonyolult pénz szempontjából.  

    De én úgy hallottam, a német eü. gyorsabb sokkal, mint  az angol.

    Mondjuk egy sérvműtét megvan 1 héten belül vagy hogy?

     

    És ha elmegyek egy nőgyógyászhoz, házio. beutalóval, akkor annak lesz uh-ja, amivel rögtön megnéz?   Vagy ha fáj a térded, akkor a háziorvos megnézi, vagy továbbutal reumatológiára? És ezek a szakorvosok kórházban vannak, vagy van külön rendelője?

     

    Mert itt ha a fáj a térded vagy a nyakad, a háziorvos meg sem nézi, meg sem tapogatja, csak hazaküld azzal, hogy szedjél ibuprofent, mert biztos elmúlik magától. Szóval nem  (csak) az a baj, hogy nem utal be, de ő se tud ellátni. Minek megyek akkor orvoshoz? Ha meg kiverem a beutalót, várhatok 1-4 hónapot, mire bejutok.     

     

    És mennyibe kerül egy "tünetmentes"  nőgyógyászati UH?

     

    Bocs, ha nagyon rádzúdítottam... :-)) 

    előzmény:
    Gizi06 (213)
    2010-02-19  16:52
  13. Torolt_felhasznalo_280500
    Torolt_felhasznalo_280500
    2010. február 19. 17:01214.
    ebben tevedsz,az arab orszagok tele vannak latnivaloval.
    előzmény:
    Kojkojovszkaja (190)
    2010-02-19  12:39
  14. 2010. február 19. 16:52213.

    Igen, ugy van , ahogy irtad. A magankasszaknal csak az a baj, hogy amig fiatal vagy keveset fizetsz (es pl nincs a csalad  biztositva), a szülesnel külön biztositast kell a gyerekre kötni,amikor pedig idösebb lettel vagy nem tudod a magas dijat fizetni (nyugdij vagy hosszantarto betegseg ,munkanelkülisegnel kilephetsz, de legalabb egy evig munkanelkülinek kell lenned...honnan a francbol szerzel penzt, ha nem jön be semmi?). Nincs a szerzödesben a szantorium, viszont mindig elöre vesznek (nincs varakozasi idö )

    Tulipan ferje közalkalmazott , gondolom beamter , ezert ra teljesen mas szabalyok vonatkoznak. Neki a fizetese olyan magas  vagy elö van irva, hogy csak maganpenztarnal biztosithatja magat.(ezt viszont nem tudom, nem igazan foglalkoztam vele )

    Evente kötelezö nögyogyszhoz menni (kenet , UH -t viszont fizetni kell, ha csak megelözesröl van szo )

     Fogorvos evente egyszer kötelezö

    Egyebkent a haziorvos szivesen elküld szakorvoshoz(plane , ha a betegbiztositod ezt honoralja ), de legtöbbször beutalo kell a szakorvoshoz.

    Az orvossag  5 € vagy 10€ (darabonkent !!)attol függ milyen draga a gyogyszer .

     Ja a maganpenztarnal meg kell elöbb az orvosodat kerni, hogy adjon egy arajanlatot  es azt el kell a biztositodnak küldeni , aztan majd megmondjak, hogy fizetik-e vagy sem....

    Az allaminal viszon könnyeden rakerdeznek a paciensre(az orvosanal), hogy tenyleg ennyi idöre van-e  szüksege

    a gyogyulasra... aztan pl a korhazakkal vitatkoznak, hogy mennit fizetnek...y

    előzmény:
    emma33 (211)
    2010-02-19  15:35
  15. 2010. február 19. 15:40212.

    Speciel a Közel-Kelet nem nagyon jutott eszembe, a végzettségemből kifolyólag az nem ez a terület ahol értékelnék ezt, inkább ausztrália minden vágyam...

    Ez is érdekes, hogy keveset fizetnek mert pénz az van dögivel azthinné az ember hogy nem is dolgozik ott senbki csakha megfizetik rendesen... Ezekszerint nők is ugyanugy dolgozhatnak mint a férfiak nem?

    ÉS a referencián azt érted, hogy valami belső ember aki magasabb beosztású?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (208)
    2010-02-19  14:37
  16. 2010. február 19. 15:35211.

    Leírnád akkor Gizi, hogy van a német fizetési része?

    Én úgy tudtam, ha valakinek magán van, akkor az kifizeti az ellátást, akkor is ha szakorvoshoz mész, nem kórházba.

    Ha államid van, akkor nem látod a számlát, nem neked kell igényelned, de ha magán,  akkor megkapod a számlát és a biztosítódnak elküldöd, valami ilyesmi.

    De ha államid van, akkor is azt a 7%-t te választod ki, melyik biztosítónak fizeted.  

     

    Angliában van az állami, az NHS. Ha dolgozol, 10%-ot vonnak le, ha nem, akkor ingyen jár.  Itt számlát nem látsz. A fogorvosnál kell fizetni és a szemészeten. A gyógyszer egyenáras, 7,20 egy recept, bármi is van rajta, de a gyerekeknek ingyenes.

     

    Mint írtam, ez általában tetűlassú, felületes, lerázós, akadozó, hanyag rendszer -  bár kellemes meglepetés is érheti az embert. A háziorvosoknak az a dolguk, minél tovább távoltartsák a beteget a szakorvosi szinttől, ugyanakkor nincsenek megfelelő diagnosztikai lehetőségeik, vérvizsgálat, UH, labor. Emiatt pl. a rákos halálozások száma magas, mert nem kapják el időben. Méhnyakrákszűrés csak 3 évente 1x. Egyéb nőgyógyászati UH szűrés nincs. Stb.

     

    Magán-ellátás nagyon drága. Lehet rá kötni biztosítást, vagy zsebből kifizetni, ami adódik. A biztosítás nagyon magas, főleg ha voltak már betegségeid (azokra nem is vonatkozik), a háziorvost soha, pszichológust általában nem térítik stb. Zsebből kifizetni meg anyagi megkopasztás egy műtétet pl. És csomó mindent a magán nem is végez el, nincs ügyelet stb. - és ugyanazok az orvosok dolgoznak benne, akik az NHS-ben, csak másodállásban.

    előzmény:
    Gizi06 (209)
    2010-02-19  14:48
  17. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 19. 15:05210.

    Mara elkoszonok, itt az ido az esti kutyasetaltatos szocializaciora (mindkettonknek :-)). Holnap jovok, remelem addig irtok meg.

     

    Liat, sajnos a zenet nem sikerult meghallgatnom, nagyon gyenge ehhez a net :-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. február 19. 14:48209.
    Bocs, de az egeszsegügy ill. a fizetes nem egeszen ugy van, ahogy leirtad. Sem a maganpenztar sem a "normalis" penztar.
    előzmény:
    msetulipan (1)
    2009-05-10  17:49
  19. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 19. 14:37208.

    Igen, nem is tulajdonkeppen csak Neked reagalva irtam a hozzaszolasom masodik felet, hanem ugy altalanossagban, nem szeretnem, ha barki rosszul ertelmezne a hozzaszolasaimat :-)

     

    A munka... Hat, nehez ugy, mert nagyon nagy kettosseg tapasztalhato ebben is. Egyreszrol jelen van az orszagban sok multinacionalis ceg, akik nagyon jol fizetnek, viszont (hiaba van nemzetkozi referenciam es tapasztalatom), nagyon-nagyon nehez bekerulni, ismeros nelkul mondhatni lehetetlen. A helyi cegek pedig olyan keveset fizetnek, ami meg otthon is ehbernek szamit. Felsofoku vegzettseggel, stabil nyelvtudassal es referenciaval lehet esely szerintem, de nagyon kitartonak kell lenni, kb. Foxi es a labtorlo szituacio.  En azt mondom, hogy ha sikerul a Kozel-Keleten elkapni egy allast, akkor mindenkeppen csak nyerhet az ember, olyan tapasztalatokra tehet szert, amelyek tagitjak a latokoret.

    előzmény:
    Kojkojovszkaja (205)
    2010-02-19  14:27
  20. 2010. február 19. 14:34207.

    majd en is irok meg, csak most keszulunk az unokamat meglatogatni.

    kellemes hetveget mindenkinek!

     

    előzmény:
    liat (206)
    2010-02-19  14:33
  21. 2010. február 19. 14:33206.

    nem akarom offolni a topicot de most ezt hallgatom. olyan szep, muszaj megosszam veletek.

     

    http://www.facebook.com/?ref=home

    előzmény:
    msetulipan (1)
    2009-05-10  17:49
  22. 2010. február 19. 14:27205.

    Félreértés ne essék még véletlenül sem, nem ennyi jött le az egészből, csak ezen gondolkodtam el, hogy vajon miért teszik azt ugy ahogy leírtad. Nincsennek előítéletem meg nekem semmi bajom velük (nahjó most hogy leírtad vigyázhatnának jobban a környezetre, mi idehaza meg az egész eu mindenféle szigorítást hoz, erre meg ezt hallom...:S). Ettől függetlenül biztos sok pozitívum is megemlíthető.

     

    Ez a suli téma is azért érdekelt mert nem tanulni hanem dolgozni szeretnék külföldön éshát ez számít mennyire is lenne értelme kimenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (204)
    2010-02-19  14:05
  23. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2010. február 19. 14:05204.

    Igen, a tudatlansag a legszembetunobb, igazad van. Sajnos az iskolazottsagrol nincsenek informacioim, de en is kivancsi lennek ra.

     

    Tenyleg nem szeretnem, ha ugy tunne a hozzaszolaim alapjan, hogy ez egy buta, primitiv orszag, mert azert azt ne felejtsuk el, hogy a Selyem ut is itt vezetett keresztul, tehat rendelkeznek olyan gyokerekkel, amik folott nem hunyhatunk szemet. Amiket itt leirok, elmondok, azt azert teszem, mert tudom, hogy milyen hianyosak lehetnek a mi ismereteink is. Ugyanugy elnek bennunk a pozitiv eloiteletek is, mint a negativak.

    előzmény:
    Kojkojovszkaja (201)
    2010-02-19  13:44
  24. 2010. február 19. 13:51203.

    Nahát, mik vannak!

    Még sose jutott eszebe, hogy kikapcsolja a tévét, ha nincs otthon...

    Meg hogy ne az utcára öntse a mocskos vizet? 

     

    Ebből is látszik, mennyire nem feltétlenül természetes az, ami nekünk az! 

     

    Karen Blixen, milyen tapasztalataid voltak az angol nőkkel? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179820 (163)
    2010-02-19  01:25
  25. 2010. február 19. 13:47202.
    Akkor inkább az általános iskolázottsági szintre vagy kíváncsi. :) De jó kérdés, engem is érdekelne. Bár valószínűleg az előbb már kaptunk is rá választ.
    előzmény:
    Kojkojovszkaja (201)
    2010-02-19  13:44

Címlap

top