Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÚJ ZÁRT TOPIKOK!

NLC@fe
Létrehozva: 2009. június 4. 14:31
Sziasztok!

Egyből a közepébe vágunk, hogy végre megírhassuk ezt a régen várt jó hírt! Úgy néz ki, hamarosan elindul sokatok vágya, a ZÁRT TOPIK funkció itt, a fórumon!

De hogy azoknak is egyértelmű legyen, akik esetleg nem tudják, miről van szó: mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy olyan topikot indíthasson, amit ő maga moderál, és ahová ő maga engedheti be azokat, akikkel beszélgetni szeretne.

Kétféle zárt topik lesz: a "teljesen zárt", avagy "téglaház", és a "félig zárt", más néven "üvegház".

Hogy mit takarnak ezek az elnevezések?

A "téglaház" zárt topikok úgy viselkednek, mint a valós életben egy valós téglaház. Minden háznak van egy házigazdája (azaz ő lesz a topik tulajdonosa), aki vendégeket hív a házába, és velük beszélget. A vendégek a zárt topik meghívott tagjai. Csak ők tudnak belépni a házba, csak ők látják, hogy ki van még rajtuk kívül odabent, és csak ők hallják azt, hogy miről beszélgetnek a bentiek. Ez a "téglaház" topikok esetében azt jelenti, hogy a topik címén kívül semmi sem látszik kifelé: aki nem tagja a topiknak, az nem látja a topikban zajló beszélgetést, nem tudja, hogy kik a topik tagjai, és nem is tud hozzászólni a topikhoz.

Az "üvegház" topikok ugyanígy működnek, összesen abban térnek el a "téglaház" topikoktól, amiben a valós életben is eltér egy üvegház a téglaháztól: átlátszanak a falai. Azaz mindenki tudja majd olvasni az "üvegház" topikokban zajló beszélgetést, mindenki látja, hogy kik és mit beszélgetnek ott - de hozzászólni csak a tagok tudnak majd.

A következő hetekben, még mielőtt elindulnának a zárt topikok, minden nap felteszünk screenshotokat (képernyőképeket) a zárt topikok működéséről, és itt tudjuk majd megbeszélni veletek, hogy hogyan működnek a topikok a terveink szerint. A szerkesztőség részéről Szeberényi Adrián (adrijan) fog válaszolni a kérdéseitekre.

FONTOS: a zárt topikokat olyanná akarjuk fejleszteni, amilyennek ti szeretnétek őket. Sokan vagyunk itt a fórumon, és ha sok okos ember összerakja az ötleteit, abból csak valami nagyon jó dolog sülhet ki. No meg több szem többet lát, ahogy a régi mondás is tartja. Ezért arra kérünk titeket, hogy azt a zárt topikot, amivel hamarosan előállunk, kezeljétek egy nyilvános próbaverzióként, amit közösen fogunk egyre jobbá és jobbá tenni. Ahogy elkezditek majd használni, rengeteg jó ötletetek lesz, és biztosra vesszük, hogy egy csomó dologról kiderül az is, hogy jobb lenne, ha máshogyan működne, nem pedig úgy, mint ahogy mi azt kitaláltuk. Viszont ezzel semmi gáz: igyekszünk apránként, lépésről-lépésre olyanná alakítani a dolgot, amilyennek ti szeretnétek.

Mindenkinek ajánlom szeretettel a http://zarttopik.blog.nlcafe.hu/ blogot, ahova screenshotokat is feltettünk, hogy látni lehessen azt, ahogy most kinéz az épp tesztelés alatt álló zárt topik.

Szép napot mindenkinek!

Nők Lapja Cafe
  1. 2009. június 5. 13:29226.

    Szia!

     

    Nagyon jó ötletnek tartom a zárt topikot.Én egy kisebb csapatnak vagyok a tagja,akik régóta szeretnénk egy ilyen topikot hogy csak mi beszélgethessünk és láthassuk ki mit ir,már annyira összeszoktunk hogy személyes dolgokat is megbeszélünk ami nem tartozik senkire,föleg a "jóakarókra" nem.

    A csapatnak rengeteg ötlete van!!!

     

    Köszönjük a lehetöséget és sok sikert kivánunk a megvalósitáshoz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. június 5. 13:25225.
    Mert fejlődőképes vagy és a szép dolgokat észreveszed az életedbe. Ha meg meg is csodálod az feltőlt energiával
    előzmény:
    a.csaba (224)
    2009-06-05  13:19
  3. 2009. június 5. 13:19224.

    Talán felfoghatnák az értetlen felhasználók, hogy ez LESZ. Nem vitaindítónak szánták ezt a topicot a fejlesztők.

    Lesznek zárt topicok a lentebb leírt feltételekkel. Miért nem lehet megérteni, hogy felesleges locsogni, hőzöngeni, okoskodni.

    Ha nem tetszik nem használjátok. Ha ezen annyira megsértődik valaki, hogy elmegy- tegye.

    Komolyan: az agyam eldobom, hogy nem lehet megérteni és mindig be kell szólogatni.

    Én frankón csodálom a türelmüket , hogy ilyen higgadtan válaszolnak és sokadszorra mondják el ugyanazt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. június 5. 13:15223.
    Csak vicc volt. Azt még nem tudom ,hogy fogom e használni . Redes topikot is csak egyet nyitottam évekkel ezelőtt
    előzmény:
    adrijan (222)
    2009-06-05  13:10
  5. 2009. június 5. 13:10222.

    Szia bety!

     

    Na, örülök, hogy használni fogod a zárt topikokat. Kiváncsi vagyok, tetszeni fog-e. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (220)
    2009-06-05  12:58
  6. 2009. június 5. 13:09221.

    Ok semiramis, tudomásul vettem: szerinted amit írok, logiai bukfencekkel van tele, véleményed szerint a zárt topikok miatt sokan meghalnak majd a fórumon, és azt jósolod, a többség távozik, és itt hagyja az elnéptelenedett NLCafe fórumot.

     

     

    előzmény:
    semiramis (219)
    2009-06-05  12:43
  7. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2009. június 5. 12:58220.
    Csak ,hogy vigasztaljalak. adrijan-nak továbbra is lesz betekintése mindennhová mert moderátor igy a te bánatod őt nem érinti. Kirekesztett meg én és te leszünk meg itt egy jó páran .
    KözösSégek meg most is vannak csak az moderációs topik ovis nagycsoportosaitól fognak igy megszabadulni.
    Még egy vigasztaló
     Nyitok én is egy üvegtopikot ahová mindenkit beengedek meg ezos topik lesz jóslási leheőséggel  meg szellemekkel de a boszikat kirekesztemŐk majd csak olvashatják
    előzmény:
    semiramis (219)
    2009-06-05  12:43
  8. 2009. június 5. 12:43219.

    "És azt hiszem (igen, én hiszem ezt), az NLCafe közönsége is van olyan felnőtt és felelősségteljes, hogy ne igényeljen állandó közösségi kontrollt, hogy ki mit ír le és mit nem."

     

    OK, ezt hiszed. Csakhogy itt jön a mar latott logikai bukfenc:

     

    Azt mondod, nem kell kontroll = mindenki eldöntheti, mit hova ir.

     

    közössegi kontroll = EN es a haverjaim hatarozzuk meg, ki jöhet, ki nem, mit lehet leirni es mit nem. EZT csinaljatok.

     

    jo lenne eldöntenetek, kell-e közössegi kontroll vagy sem. Az egyiket helyeselni es a masikat tenni nem epp konzekvens (es kisse bugyuta) dolog.

     

     

     

    Ha pedig TE szemelyesen TENYLEG abban hiszel, amit leirtal (ld. fent), ab ovo nem erthetsz egyet a kezdemenyezesetekkel. Ezzel nincs is semmi baj. De akkor miert is Te reklamozod?

    előzmény:
    adrijan (204)
    2009-06-05  11:24
  9. 2009. június 5. 12:32218.

    Azt nem értem, hogy aki tiltakozik, vagy rossz ötletnek tartja a zárt topik lehetőségét, mi is a problémája ?

     

    Végre megadatk a lehetőség kialakult csapatoknak arra, hogy magukba lehessenek itt az nlc-n, ahol már összeszoktak, és barátok. Oda úgyse megy más, ha meg van, esetleg kötekedő, akkor most már nem lesz. 

     

    Különösen érvényes e a politikai, babás, egyéb pörgős, topikokra. 

     

    A topikok kb. 5 %-át fogja kitenni a zárt topik ilyen vagy olyan formája, szerintem. vagyis a 95 %-ban bőven lehet még "garázdálkodni". 

     

    Aki most aktív tag valahol , valamelyik topikban, az az is marad, akár nyitott, akár zárt lesz a topik.

     

    Ha meg nem, akkor annak oka van. 

     

    Szóval, nem értem, hogy valami POZITÍV dolognak a bevezetése miért vált ki nemtetszést olyanokból, akik majd nem kívánnak ezzel a lehetőséggel élni ? Ha elmegyek egy étterembe, és sóska is van az étlapon, nem fogok a szakáccsal vitába szállni, hogy miért van sóska is, amikor én azt nem szeretem ? Választok mást. Itt is ez él szerintem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 5. 11:48217.

    Ez igaz a kamunickekkel kapcsolatban.

    Ötlet: 140 és 160-as hsz-eim

    előzmény:
    adrijan (214)
    2009-06-05  11:43
  11. 2009. június 5. 11:48216.

    Örülök, ha tetszik a topik.

     

    Feltételezem, ha a sütisek úgy döntenek, hogy indítanak maguknak egy zárt topikot, és te is jelentkezel tagnak, akkor minden további nélkül felvesznek. 

    előzmény:
    hajcsika1 (213)
    2009-06-05  11:43
  12. 2009. június 5. 11:46215.

    Már meglévő topikból nem lesz zárt topik. 

     

    Szeretném, ha látnátok: az NLCafe nem "csinál" zárt topikot. Ti magatoknak lesz erre lehetőségetek, HA akarjátok. Aki nem akar zárt topikot indítani, annak természetesen nem kell...

    előzmény:
    Dongo (212)
    2009-06-05  11:41
  13. 2009. június 5. 11:43214.

    Igen, az általad leírt két lehetőséget látom én is.

     

    Viszont szerintem nem éri meg kamunicket csinálni ehhez, mert akkor az összes felvételi kérelem a kamunick postafiókjában landol, és annak, aki a kamunicket csinálta, állandóan ellenőrizgetnie kell a kamunick postafiókját is, ami külön fáradozással jár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750372 (209)
    2009-06-05  11:31
  14. 2009. június 5. 11:43213.

    Tudom, én is láttam.

     

    Mindenesetre nagyon szomorú leszek, és szerintem sok embernek lesz veszteség, ha a sütis topik lakói úgy döntenek, hogy teljesen zárt topik lesznek. De ha csak félig zártak, akkor sem lehet tőlük többet tanácsot vagy receptet kérni...Kár érte...Ez a topik szerintem pont az nlc egyik legértékesebb topikja...

    előzmény:
    adrijan (210)
    2009-06-05  11:32
  15. 2009. június 5. 11:41212.

    A sütik-képpel ne legyen teljesen zárt...

    Onnan lesem a jobbnál-jobb recepteket

    előzmény:
    adrijan (210)
    2009-06-05  11:32
  16. 2009. június 5. 11:36211.

    - Egy zárt topikba két módon lehet bekerülni: vagy meghív a tulajdonosa, vagy te jelentkezel a topikba, és a tulajdonosa elfogadja a jelentkezésedet. A topik tulajdonosának akarata ellenére nem lehet bejutni egy zárt topikba.

     

    - A topiknyitó egyelőre nem fog látszani (mert nem úgy lett kifejlesztve, és most már a teszteknél tartunk), de mint ötlet jó, és a későbbiekben elképzelhető, hogy bele kerül. Épp ez lesz a lényege a követtkező pár hónapos időszaknak: mindenki, aki kipróbálja és használja a zárt topikokat, egy csomó ötlettel előállhat, és amit sokan szeretnének, azt megpróbáljuk apránként belefejleszteni.

     

    - a topik tulajdonosa, társulajdonosa(i) és a tagjai látják a taglistát. Aki nem tagja a topiknak, az nem látja. 

     

    Milyen más ötleteid voltak még? Bocsánat, de nem vettem észre őket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750372 (205)
    2009-06-05  11:24
  17. 2009. június 5. 11:32210.
    Azt hiszem, pont a Sütik képpel topik lakóit kellene megkérdezned, hogy hányszor zaklatta őket egy visszatérő bolond az utóbbi években, és hogy vajon örülni fognak-e annak, hogy mostantól lehet olyan topikjuk, ahova nem mehet beszólogatni az illető...
    előzmény:
    hajcsika1 (194)
    2009-06-05  10:13
  18. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 5. 11:31209.

    Ha mindenkinek csak 1 zárt topikja lehet, akkor felmerül egy kérdés, egy példával mondom:

    van egy topik, már vagy egy éve. A topiknyitó már nincs ott, (konkrétan ez egy babaváró topik, neki sajnos már nem aktuális) de a topik él és virul, 30ezer hsz fölött jár.Ebből zárt topikot ugye nem lehet majd csinálni (mellesleg nagy kár) tehát kell nyitniuk egy saját zárt topikot. Na de ilyenkor az egyik tag áldozza be a saját egy lehetőségét? Vagy kiskapuzzanak, és hozzanak létre egy kamunincket csak ezért?

    előzmény:
    adrijan (196)
    2009-06-05  10:58
  19. 2009. június 5. 11:29208.

    Szia zsjk.

     

    Értem én a többi felvetésedet is, de ebben a topikban most csak a zárt topikokkal foglalkozzunk, a többi észrevétel nem ide tartozik, de tényleg.

    előzmény:
    zsjk (192)
    2009-06-05  02:39
  20. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 5. 11:27207.
    Na közben látom hogy válaszoltál. A privis dolgot úgy értettem, hogy hozzászólást ugye nem tudok majd írni, de privit igen. Ezek szerint igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750372 (205)
    2009-06-05  11:24
  21. 2009. június 5. 11:26206.

    Szia fennena!

     

    Az NLCafe fórumon továbbra is minden regisztrált tag indíthat ugyanolyan nyitott topikokat, ahogyan eddig is, ez nem változik. 

     

    Nem szűkülnek a lehetőségek, hanem épp ellenkezőleg. Az eddigi működés mellett újfajta dologra is lesz lehetőség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-06-04  21:59
  22. Torolt_felhasznalo_750372
    Torolt_felhasznalo_750372
    2009. június 5. 11:24205.

    1.c) de nem csak meghívóval lehet bekerülni, ugye? Olyan is lesz, hogy ha be akarok kerülni, én jelentkezem, és a tulja csak elfogadja és felvesz a tagok közé, vagy kimondottan meghívózni kell?

    2) A topiknyitó most látszani fog v nem? (Szvsz látsszon!)

    8) Most akkor csak a tulajdonos vagy a tagok is láthatják a taglistát??

     

    A többi felvetett ötletre is reagálsz majd? (Én pl írtam már párat)

     

     

    előzmény:
    adrijan (196)
    2009-06-05  10:58
  23. 2009. június 5. 11:24204.

    Szia semiramis!

     

    Oké, tudomásul vettük a véleményedet, hogy a zárt topikok szerinted rossz dolgok.

     

    Van sok más ilyen közösségi oldal is, ahol van zárt topik, csak ott nem így hívják őket.  

     

    És azt hiszem (igen, én hiszem ezt), az NLCafe közönsége is van olyan felnőtt és felelősségteljes, hogy ne igényeljen állandó közösségi kontrollt, hogy ki mit ír le és mit nem.

     

    Hogy nagy jövőt jósolsz-e neki vagy sem, az más dolog, az idő megmutatja, hogy fogják-e használni a fórumozók, vagy sem. De abból kiindulva, hogy hányszor és hányan kérték ezt már, én inkább arra tippelnék (vagy azt jósolnám), hogy nem fog parlagon heverni ez a funkció... 

     

     

    előzmény:
    semiramis (167)
    2009-06-04  21:45
  24. 2009. június 5. 11:20203.

    Nem lesz a fórumon egyetlen fizetős topik sem.  Mind a nyílt, félig zárt és zárt topikok használata ingyenes lesz, és természetesen egyik sem lesz kötelező.

     

    Aki nem akar zárt topikot indítani, az nem indít.

    Aki nem akar zárt topikot látogatni, az nem látogat.

     

    Aki meg akar, az ezek után ezt is megteheti. 

    előzmény:
    fórumozok (155)
    2009-06-04  21:37
  25. 2009. június 5. 11:18202.

    Az eddig megszokott, teljesen nyílt topikok lesznek többségben, csak mostantól zárt és félig zárt topikok IS lesznek. 

    előzmény:
    fórumozok (151)
    2009-06-04  21:33

Címlap

top