Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kosokról nincs hir?!

zsoca07
Létrehozva: 2004. február 15. 15:21
Sziasztok!

Érdekelne Kosok (aszcendens- vagy napjegy) hozzászólása, véleménye, érzései, hogy jön kis más jegyekkel?! Különösen érdekelne a Rák-Kos, Vizöntő-Kos párositás!
És persze azoknak a véleménye is érdekelne aki együtt él Kosokkal!!
Zsoca
  1. 2004. február 16. 11:0826.
    Mit tud egy ilyen "szerencsés" párosítású egyéniség? És mi érdekli?
    Én egy bak-bakot ismerek, természetszerűelg munkamániás cégvezető, mint aki karót nyelt. . . :)
    előzmény:
    mámká (25)
     
  2. 2004. február 16. 10:5325.

    néha én is így érzem:))
    előzmény:
    macskafül (24)
     
  3. 2004. február 16. 10:4324.
    Jesszus, ez nem semmi. . . :)
    előzmény:
    mámká (23)
     
  4. 2004. február 16. 10:1623.
    mármint. . . . . . . . . . . kos, kos aszcendenssel:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 16. 10:1422.
    Sziasztok!

    Végigolvastam a topicot. . . . . .
    A párom kos, kos aszcendenssel, nem könnyű eset!!
    Én ikrek vagyok bak aszcendenssel.
    Valakinél van hasonló párosítás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 16. 10:0821.
    Páromnál sajnos nem 5 percig tart!! azaz hát a dühöngésen eléggé gyorsan túl van (ilyenkor igyekszem nagyon csendben lenni, ami skorpió énemmel azért eléggé nehéz :-D ) de utána még sértődött jó darabig!! Mondjuk hát én is ilyen vagyok uh. nagyjából meg tudom érteni!
    előzmény:
    macskafül (16)
     
  7. 2004. február 16. 10:0520.
    Igen, én is ezért szeretem páromat, mert tudom, hogy milyen! :-D másnak eléggé durvának tűnik a kapcsolatunk!! :-)) De már régen nem érdekel!
    előzmény:
    foka (19)
     
  8. 2004. február 16. 10:0319.
    Nem hiszem, hogy sikerülni fog a megfontoltságra való rászoktatás. Én magamat próbáltam, és próbálom is már jónéhány éve, mégsem megy. Csak az, hogy ha a valami olyan csúszott ki a számon, ami számára (vagy másnak) bántó lehet, megkövessem érte. Nem tudok 10-ig számolni mielőtt kitör belőlem a véleményem. Ezzel a tulajdonsággal nehéz népszerűséget szerezn. De aki ismer, tudja, hogy milyen vagyok, és meg tud szeretni.
    előzmény:
    S-aint (15)
     
  9. 2004. február 16. 10:0318.
    szia, pont ilyen a férjem is.
    előzmény:
    kysslina (12)
     
  10. 2004. február 16. 10:0117.
    Nekem a férjem kos (én oroszlán vagyok). Hát, szerintem egy kos néha nagyon nehéz eset. . . állítólag fejjel megy a falnak. Na, az enyém ilyen. Amúgy makacs, néha önfejű, egyes dolgokban kiköveteli az irányító szerepét. De rendkívül korrekt, nincsenek hátsó gondolatai, egyszerű, semmi lelki bonyodalom. Nem szereti, ha litániázok neki. Csak azt, ha egy mondatban összefoglalom a balhém tárgyát. Arra jobban figyel. Viszont olvastam egy horoszkópos könyvben, hogy egy kos néha úgy belegázol a másik lelkébe - tán nem is gonoszságból, csak, mert kos - , hogy az aztán nem győzi összeszedni magát. Hát, mi pont így vagyunk. Belémgázol, aztán múlik az idő, túllép rajta. Én meg megoldom valahogy a lelki válságom. . . Van egy rossz tulajdonsága, iszonyatosan hirtelen haragú, de szerencsére ez ritka. Na, akkor nem néz se istent, se embert. Pedig diplomás, kultúrlény amúgy. Utána úgy viselkedik, mintha mi se történt volna. Hát, ilyen az én kosom.
    De van egy párosítás, miszerint a két jegy, a kos meg oroszlán szuperul ki tud jönni egymással, és ha elviselik egymás dolgait, hosszú évekig élnek jól egymással. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. február 16. 10:0116.
    Ez így van, nem kell komolyan venni!! Mint Kos mondom ezt.
    Kívülálló azt mondhatja, hogy "tanulja már meg az a Kos, hogy kezelje az indulatait", de ez rééémesen nehéz ám!! valamilyen szinten az ember szocializálódik, de nekünk, Kosoknak az a szokásunk, hogy inkább dühöngük és csapkodunk 5 percet, minthogy sértődötten járkáljunk napokig. Én legalábbis úgy vagyok vele, ha kiadtam a dühömet, az energiákat, nem tudok többet haragudni se emberre, se a világra. :)) Szerintem ez hosszútávon pozitívabb, mint hurcolászni a sérelmeket vagy napokig mosolyszünetet tartani. . . Hamar megbocsátunk. :)
    Szóval a dühkitöréseket senki ne vegye magára, aki Kos közelében létezik, a férjem tökéletesen kezel engem ilyenkor: nem szól egy szót sem és úgy csinál, mintha ne történne semmi. Nem ad támadási felületet, vár, amíg lehiggadok. Tudja, hogy 5 perc múlva odabújok, ha nem szól semmit közben, mert nem fogunk összevitatkozni feleslegesen. . . :))
    előzmény:
    S-aint (15)
     
  12. 2004. február 16. 09:4915.
    Nehezen!! :-)) nagyon nehezen!! néha kicsit padlóra tud vinni amikor nem képes megérteni, hogy a hirtelen természetével mennyire meg tud bántani!! Próbálom rászoktatni, hogy egy picit gondolkodjon mielőtt cselekszik, magamat meg arra, hogy ne vegyem komolyan ezeket a kitöréseket, hiszen lényegében nem is nekem szólnak!! :-)
    előzmény:
    zsoca07 (13)
     
  13. 2004. február 15. 20:0314.
    kos vagyok. rákkal nem müködött hosszutavon, mivel a rák túl érzékeny és a kos nagyon domináns hozzáképest, nem tud mindig harmoniában létezni egy kos
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  14. 2004. február 15. 19:4813.
    Szia S-aint!

    Nálunk is hasonló a helyzet: nekem az aszcendensem rák, a páromnak pedig kos az aszcendense! Néha ugy belegyalogol a kis minóza rák lelkembe, hogy azt hiszem belehalok. . . .
    Te hogy birsz ezzel a tulérzékenységgel elviselni egy kost??!!!
    ( mi is 5 éve vagyunk együtt, biztos hozzá járul ehhez az is, hogy nekem vizöntő az alapom, neki meg nyilas)
    előzmény:
    S-aint (9)
     
  15. 2004. február 15. 18:5912.
    De az. A nyiltsag mellett nagyon zarkozott is. Vannak dolgok, amiket ugy kell kirimankodni belolunk, ha azt fezegetik, akkor vissza a csigahazba. . ezek azok a dolgok, amik szerintunk melyen a maganeletunk-erzelmeink(foleg!!) es fajdalmaink. A kosok felgyurik az ingujjukat, nekiallnak, veghezviszik, de belso vivodasaikrol egy szot se!-))
    előzmény:
    bébinyusz (7)
     
  16. 2004. február 15. 18:5711.
    Én Kos vagyok, Halak aszcendenssel, férjem Bak, Ikrek aszcendenssel. Már annyira furcsa párosítás, hogy szinte tökéletes - méghozzá hosszú évek óta!:)) Mindenben kiegészítjük egymást, ellentétek vonzzák egymást alapon.

    Viszon érdekes módon rengeteg Vízöntő is van a környezetemben: anyósom, sógornőm, öcsém, öcsémnek 2-3 barátja, az egyik legjobb barátnőm, egy másik barátnőm. . . Nagyon érdekes, de jól kijövök velük, bírom a nyugalmukat és az alkalmazkodókészségüket, ugyanakkor azt, hogy mégis megőrzik az egyéniségüket, a "bogarasságuk" érdekes és vonzó, és ugyanakkor tetszik, hogy nem adják fel önmagukat - ezt csak azért írtam le, mert ez egy magamfajta Kosnak nagyon imponál: az makacs kitartásukat megértem a saját őszinte egyéniségem miatt, a rugalmasságukat meg csodálom (azért nem mindegyik mindig az, de nagyrészt).

    Az én kosságomnak pedig a Halak aszcendens nagyon jót tesz, érzékenyebb, szociálisabb lelkű vagyok tőle, úgy érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 15. 18:3510.
    amúgy őszinték!!! kegyetlenül őszinték!! még akkor is amikor éppen nem kéne! :-)
    előzmény:
    zsoca07 (8)
     
  18. 2004. február 15. 18:339.
    nekem rák az aszcendensem és van egy kos párom már 5 éve!! huuuuu! :-D nehéz esetek annyi szent!!! :-))
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  19. 2004. február 15. 18:188.
    Sziasztok! Köszi a gyors válaszokat! Kicsit ugy látom, mintha a fórum nem foglalkozna a kosokkal - csak vizöntők, rákok, nyilasok, stb. . . -, pedig mivel ez a Zodiákus első jegye, szerintem elég meghatározóak! Arra azért még kiváncsi lennék, hogy szerintetek mennyire őszinte/illetve számitó a kos? Mert jórészt én azt olvasom, hogy őszinte, sőt túl őszinte, de hallottam már más véleményt is!
    És mennyire összetett jellem/vagy inkább egyszerű, kiszámitható. . . ?!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 15. 18:117.
    Én Rák vagyok a kisfiam Kos. Tíz éves. Mivel a Rák általában toleráns jegy-magamról úgy gondolom-elég jól kijön vele a Kos is. Bár a kisfiam annyira, de annyira magába zárkózó, hogy sokat tépelődöm azon hogy miért van ez. De biztos nem Kos tulajdonság. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_384905
    Torolt_felhasznalo_384905
    2004. február 15. 16:346.
    Szia! Én kos vagyok a férjem pedig vízöntő. Nagyon jó kapcsolatban élünk, amihez biztos hozzájárul a párom fantasztikus türelme. Vele szinte lehetetlen összeveszni. Az ő aszcendensét nem tudom. Én tehát Kos vagyok, Nyilas aszcendenssel.
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2004. február 15. 16:185.
    nekem van egy Kosom:)
    de elotte egyikkel sem jottem ki jol (en ikrek vagyok)
    vele ok, igaz, hogy neha nehez, de pont ez tartja eletben az egeszet
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  23. 2004. február 15. 16:164.
    Egy Kossal akkor könnyű együttélni, ha tudomásul veszed, bizonyos dolgokban ő a főnök. Viszont, amihez nem ért, abban átengedi az uralmat. Én vagyok a Kos a férjem Bika, 28. éve élünk együtt, nem cívódásmentesen, de szeretetben. Az anyósom csak a 3. házasságában találta meg azt a férjet, aki ezt tolerálja, ezért most már ők is elmúltak 25 éves házasok. Mi ketten az anyósommal viszont csak messziről méregetjük egymást, tudva, hogy, ha összeakaszkodnánk, megsebeznénk egymást, és azt az embert, akit mindketten szeretünk. 2 Kos tehát csak messziről tudja egymást elviselni.
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_228649
    Torolt_felhasznalo_228649
    2004. február 15. 15:463.
    én kos vagyok, öcsém rák, jól kijövünk, de én elég rapszódikus vagyok :-)
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2004. február 15. 15:442.
    Nekem van szerencsém együtt élni 2 Kossal. . . Az egyik a férjem, a másik a kisfiam. . . :-)
    előzmény:
    zsoca07 (1)
     

Címlap

top