Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női hajvágás sajátkezűleg

Anita40
Létrehozva: 2009. szeptember 2. 09:03

Sziasztok!!!!

 

Létrehoztam egy topikot azoknak nőknek és lányoknak, akik nem (vagy nem elsősorban) a fodrásszal csináltatják meg a frizurájukat, hanem sokkal inkább a sajátkezű hajnyírás és frizurakészítés hívei, tehát azoknak, akik saját maguknak szokták rendszeresen (vagy esetleg alkalomszerűen) levágni, elkészíteni (festeni, beszárítani, dauerolni, nyírni, stb. ...) a frizurájukat.

A topik célja: a kölcsönös tapasztalatcsere lehetőségének megteremtése főleg azok között, akik sajátkezűleg szeretnek fodrászkodni (de a jótanácsaikkal a profi fodrászok is beszállhatnak a beszélgetésekbe). Akik kérdésekkel vannak tele a téma iránt (pl.: mert nem tudják, hogy hogyan is kezdjenek hozzá), azok is jöjjenek ide bátran kérdezni, biztosan találnak majd a kérdéseikre választ. ((Szintén ide lehet még hozni az elrontott fodrászkodás tapasztalatait is, mindenki közös okulására, hogy mit hogyan nem célszerű csinálni, tehát hogyan kerülhetik el a hibákat, és a belőlük eredő problémákat és bajokat.))

Így akik szeretnek saját maguk fodrászkodni, azok találnak egy jótanácsokkal és tapasztalatokkal teli topikot.

 

A topik keresőben látható címe: "Női hajvágás sajátkezűleg" (Ezzel a topikcímmel kell a topikra rákeresni a fórumban.).

 

A topik teljes címe: "Női hajvágás, frizurakészítés saját kezűleg" (Az, amit a keresőben láttok, ettől a címtől a karakterszám-korlát miatt jóval rövidebb.).

 

A topik témája: Ez egy női frizurás, többnyire saját kezűleg történő női frizurakészítéssel és női hajvágással foglalkozó topik. Ide hozhatjátok a saját kezűleg végzett hajvágásról, frizurakészítésről készült képeket (netes kép is, és saját kép is jöhet), és az ehhez hasonló témájú videók linkjeit. Tippadónak, hajvágási és frizurakészítési tanácsok összegyűjtésének és az ezzel kapcsolatos fotók és videó-linkek gyűjteményének szánt topik, tehát aki szeretne belőle tippeket venni, hadd vehessen innen tippeket a saját kézi frizurakészítéshez, hajvágáshoz. (Tanulságlevonás céljából ide lehet hozni az elrontott hajvágás, frizurakészítés témájú képeket és videó-linkeket is.)

A fotók és a videó-linkek lehetnek rövid, félhosszú, hosszú, sima, göndör, normál, extra, esküvői, alkalmi, extrém, különleges, extrém különleges, festett, nem festett frizurák készítéséről, vágásáról készült képek és videó-linkek is. (Tehát az ide hozható fotók, linkek skálája rendkívül széles.) A fotók, vagy linkek a női és a lányka frizurák készítéséről készültek legyenek. Az ide hozott fotók és linkek elsősorban amatőr (sajátkezűleg vagy barát segítségével végrehajtott) frizurakészítésről készült képek és linkek lehetnek, de másodsorban azért ide hozhatók a profi (fodrász általi) frizurakészítésről készített képek és linkek is, mivel a profiktól sokat lehet tanulni. Forrásuk szerint lehetnek netről, webről leszedettek, vagy akár saját forrásból is származhatnak.

Nemcsak a fotókat és a videó-linkeket lehet idehozni, hanem a frizurakészítés és hajvágás leírásait is beletehetitek ebbe a topikba.

 

Használjátok bátran, és hasznosan ezt a topikot! Kellemes társalgást a témában, továbbá sikeres házi fodrászkodást kívánok mindenkinek!

 

  1. 2009. szeptember 2. 16:3051.
    Köszi az infót. Nem pesti vagyok, de lakik ott rokonom, lehet meglátogatom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (48)
    2009-09-02  15:11
  2. 2009. szeptember 2. 15:4350.

    Szia Figarina!

     

    Hát, ha azt vesszük alapul, hogy a rendes szakmunkásképző intézetben a tanulók (mindegy, milyen szakmát) 3 évig tanulnak, és a fodrászati elméletet is szakmunkásképzőben oktatják, mivel hogy a 10 hónap a 3 évnek a harmada sincsen (tanévben számolva talán a harmada), bizony az a 10 hónap még gyorstalpalónak is édeskevés!!!! ((Ha meg úgy vesszük, hogy a tanuló a nyári szünetet is kihasználja legalább részben gyakorlati oktatásra egy "öreg" fodrászmesternél, hát bizony a majdnem teljes 3 évnek az a 10 hónap mégúgysem az 1/3-a.))

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (29)
    2009-09-02  11:10
  3. 2009. szeptember 2. 15:3849.

    Igen, megvan az a határ, ahol már jobb fodrászhoz menni, és ezt mindenki érzi, hogy milyen a kézügyessége.

    Sokan először kezdik el a kisebb igazításokat otthon végezni, és akkor jobb a túlzott óvatosság, és a többszöri vágás, mint egyszer jól megkurtítani, és sapkában járni, amíg kinő.

    Egye fene, elismerem, most a világosításnál túlzottan óvatos vagyok, de növesztem a hajam, és ha elég a vége, azon csak az olló segít. Egy árnyalatnyi különbségért nem éri meg.  

    előzmény:
    Anita40 (44)
    2009-09-02  13:56
  4. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2009. szeptember 2. 15:1148.

    Szia!

    Pesten laksz? Mert akkor tudok helyet mondani.

    A Mammut 1 első emeletén van a sarkon egy üzlet, ott mindenféle hajbavaló van, többek között ezt is árulja.

    Tavaly vettem, akkor 500 Ft volt, most állítólag 550-ért kapható, többféle színben.

    előzmény:
    NikiBe04 (39)
    2009-09-02  12:58
  5. 2009. szeptember 2. 15:0647.

    A topiknyitó "(1.)"-es hsz.-nál csak azt vettem figyelembe, hogy jó legyen a topikleírás, tehát hogy jól tájékoztasson a topik témájának szempontjából lényeges dolgokról, a négy képnél meg azt, hogy jól példázza, hogy itt fodrászkodós-frizurázkodós topikról van szó, így az egyik kép frissen vágott frufrut, a másik frufrunyírást, a harmadik göndör haj nyírását ábrázoljsa, ahol a hölgy éppen a göndör frufrurész lenyírását végzi el éppen, a negyedik képen pedig próbababán végzett erős félgöndörre dauerolt haj lépcsősre nyírt (teljesen kész) állapota látható.

     

    A lényeges a képeknél az, hogy az ollócsattogtatásból szemre kitűnjön, hogy ez itt a házi fodrászkodós topik.

     

    előzmény:
    miccka (23)
    2009-09-02  10:56
  6. 2009. szeptember 2. 14:4946.

    Ne hasaználj semmi mást, csak a fodrászollókat! Vegyél elő egy órásnyagyítót vagy egy 6 dioptriás szemüveget, és nézd meg az erős nagyításban, hogy az igazi fodrászollónak nergyed milliméter sűrűn fogazott rendkívüli finomságú fogazása van mindkét élen, amit csak a körmöd élét a nyíróélen végighúzva érzed meg az igen finom recézést. Ezt azért ilyenre gyártják, mert a teljesen tükörsimára polírozott vágóélek közül nyírás közben kiszökne, kicsúszna a hajszálak egy bizonyos része, és pl. az egyenesre lefésült frufrut nem nyílegyenesen vágán el, hanem a kicsusszant hajszálacskák kijutnának az olló közepéről a nyíróhegyére (a végére), és ott már a középről kinőtt frufruszálak a frufru szélére elhúzódva már kissé más hosszat adnának meg, ha ott nyírja meg őket az olló. Eredmény: az eredetileg nyílegyenes vágásvonalúnak tervezett frufrud helyenként szabálytanul rojtos-cakkos lesz, mintha direkt függőleges pontvágással (pointírozással) szeretted volna levágni. ((A pointírozás során függőlegesen vágnak bele a hajba sűrűn, hogy a tincsvégek kicsit meg legyenek ritkítva.))

     

    Tiltott ollók: körömolló, papírvágó olló, meg minden, ami nem fodrászolló-típusú olló. (Ezeket el kell felejteni.)

     

    Használható ollók:

    Vágáshoz használható ollók: finomrecéjű, finomfogazású fodrászolló (látszólag) nyílegyenes nyíróéllel;

    Ritkításhoz használható ollók: egyik, vagy mindkét oldalán sűrű fésűhöz hasonlóan erősen fogazott fodrászollók. Az egyik oldalon erősen fogazott olló a formázó olló, míg a mindkét oldalon erősen fogazott olló a ritkító olló;. (Mindkettőt szabályos tincsritkításra tudod használni. A formázó olló erősebben ritkít, a ritkító olló ennél valamivel (nem sokkal) enyhébb mértékben ritkít. A ritkítás mértéke azonban mindig a fogak és a foghézagok szélességétől, iil. még a szélességarányaiktól függ!!)

     

    előzmény:
    Makknyusz (22)
    2009-09-02  10:54
  7. 2009. szeptember 2. 14:1245.

    Fodrászolós témában szóltál hozzá. Ez tehát így nem off.

     

    előzmény:
    KicsiBors (9)
    2009-09-02  09:41
  8. 2009. szeptember 2. 13:5644.

    Tudod, szerintem az otthoni fodrászkodásban is van azért egy bizonyos határ: a kisebb vagy közepes utánaigazításokat -- kellő odafigyeléssel és rutinnal, no meg kézügyességgel -- otthon, saját magadnak is elkészítheted.

    Fodrászra akkor van szükség, ha olyan, teljesen új fazont akarsz magadnak, aminek nem ismered a vágástechnikáját, és ami már tényleg csak a nagy profiknak való a nehézségi foka miatt! Persze, ha odafigyelve gyakorolja az ember a fodrászkodást, akkor egy idő és bizonyos gyakorlat után fog az már úgy menni bárkinek -- már aki jó kézügyességű -- , mint a fodrásznak!! Idő és gyakorlat kérdése!! (Van olyan ismerősöm, aki évtizedek óta magának vágja és festi, és majdcsaknem jobb, mintha a fodrász csinálta volna meg!! Nem tudom, hogy Te miért a másik állásponton állsz, lehet hogy attól félsz, hogy nagyon könnyű eltolni a dolgot. Ha ettől tartasz, akkor előbb nem a végleges méretre kell vágni, hanem 1 cm.-rel hosszabbra. Ha úgy látod, hogy megy ez neked, akkor levághatod a biztonsági ráhagyás 1cm.-t is. Ha meg nem úgy látod, akkor a +1cm.-eddel még mindig elmehetsz a fodrászhoz, és még mindig úgy lehet kiigazítani a nyilvánvalóan csak kisebb hibát, hogy a tervezett hajhosszhoz képest nem kell rövidebbre vágni!)

     

    előzmény:
    miccka (42)
    2009-09-02  13:35
  9. 2009. szeptember 2. 13:3743.

    Szia Muki2!

     

    Örülök neki, hogy tetszik az új topik!! A valóban hasznos tippek mindenkinek jól jöhetnek. Ezért készült el!!

     

    előzmény:
    Muki2 (2)
    2009-09-02  09:20
  10. 2009. szeptember 2. 13:3542.

    A lyukas fogat se tömjük be otthon, de a mindennapos fogápolás, egy kis fogfehérítős fogkrém nem olyan nagy cucc.

    A körmünket se csak és kizárólag maníkűrös lakozza (már úgy értem általában, persze van akinek igen).

    Attól, hogy ezeregy féle otthoni hajfesték kapható, néha jól jön egy-két ötlet, meg apróbb trükkök. Egy kis hajcsavarás, igazítás, átszínezés, ilyesmi nem a világ vége, nem szükséges hozzá fodrászképzés.

    Persze ezt is lehet jól és rosszul csinálni.

     

     

    előzmény:
    Anita40 (38)
    2009-09-02  12:31
  11. 2009. szeptember 2. 13:3041.

    Szia!

     

    Igen, a YouTube-on egészen jó oktató videók vannak. Sőt: mondok még valamit ehhez. Van egy program, ezt a "DVDVideoSoft" készítette, és a neve "Free YouTube Download", a lényege, hogy YouTube-os videókat tudsz letölteni vele a YouTube videomegosztó portálról, de csak onnan! (A szoftver megemlítése nem minősül szoftverreklámnak, mert a licence Freeware, azaz Ingyenes szoftverről van szó!)

     

    A Windowshoz vagy a mellé a "Media Player Classic"-ot be lehet szerezni (ez is Freeware szoftver) vagy a "K-Lite Codec Pack", vagy az "Ace-Mega Codec Pack" részeként, de vigyázni kell rá, hogy a "Media Player Classic 6.4.9.0"-ás verziót telepítsed, mert egyedül ez a verziója nem tartalmaz szoftverhibát.

     

    ((A "Media Player Classic 6.4.8.7"-es és a "Media Player Classic 6.4.9.1"-es verziók egyike nem áll le, hanem automatikusan újrajátssza a videódat végtelenszer a program bezárásáig, az újrajátszásra a program Stop gombja sincsen hatással, míg a másik lefagy akkor, ha a képkockákat kockánként lépteted előre-hátra -- különösen, ha hátra léptetsz -- a kurzorbillenytyűkkel (a Jobbra gomb, és a Balra gomb). Ezeket ne használd, mert hibás verziók!))

     

    Használd helyettük a "Media Player Classic 6.4.9.0"-ás verziót, amely mindezen hibáktól, és egyéb más hibáktól is mentes!!!

     

     Van ugyanis a "Media Player Classicb 6.4.9.0"-ás verzióban külön lehetőség is az állókép mentésére, annál a képkockánál, amelyiknél megállítod a videót a Pause gombbal, és aztán a "Fájl" menüből kiválasztod a "Kép mentése..." funkciót, amely "*.jpg"-formátumban képes menteni a képet.

     

    Azután ezt a "*.jpg"-képet már könnyen fel tudod tölteni a fórumra, mindösszesen csak a licencjogokra, és a forrás megjelölésére, meg a fájlméret-korlát határértékekre kell ügyelned!

     

    előzmény:
    *létezem* (10)
    2009-09-02  09:41
  12. 2009. szeptember 2. 13:0940.

    blank_pageNa szuper, elszállt szépen egy marha hosszú hozzászólásom A lényeg, hogy nagyon jó ez a topik!

     

    Nekem még extra rossz tapasztalatom nem volt fodrászokkal, ha a beszárítás nem is lett olyan, mint szerettem volna, a fazonnal nem volt különösebb gondom soha, de egy-két apróságot viszont jobban meg tudok csinálni, mint ők, pontosabban én olyanra tudom csinálni, amilyenre szeretném Pl. rettenetesen dús hajam van (lenne), de ha kértem is ritkítást, elnagyoltan csinálták csak..végül vettem egy jobb minőségű ritkítóollót, azóta magamnak csinálom, és sokkal jobb. llletve lépcsős frizurát szoktak vágni mindig, ami nekem tetszene is nagyon, de a legalsó "szinten" valahogy mindig aránytalanul hosszabbak maradnak a tincsek, de nem végig, csak hátul, középen..hülyén néz ki, hogy csak úgy esetlenül kilógnak, nem is lehet szépre beszárítani. Úgyhogy nemrég beszereztem egy normális hajvágóollót is, és azóta utánaigazítok, ha kell, sőt, oldalrafésülős frufrut is vágtam múltkor, stb. Halál komolyan mondom, hogy az első vágás után, pedig tényleg kezdő meg béna vagyok, több barát is leállt hosszan dícsérni, hogy tök jó lett a hajam, és mit csináltam vele, stb...ugyanezek az emberek máskor épp, hogy észrevették, ha fodrásznál voltamAzóta ilyen apró igazítások miatt nem megyek fodrászhoz, nekem rém unalmas is a szalonban ücsörgés..

     

    Egyébként Párom haját is én vágom egy ideje, rövidebbre, mint amilyen régen volt, stb., és sokkal jobb most mások szerint is. Szóval szerintem csak kis bátorság kell az egészhez, egy fokozatos fazonú hajnál pl. túl sokat nem is lehet rontani (ha mégis, még mindig ott a fodrász), ott nem látszik meg annyira, ha nem tökegyenes minden (konkrétan néha megnézem, a fodrászok vágása sem mértani pontosságú, közel sem).

     

    Ja, egyébként egy barátnőmnek egyszer körömvágóollóval (!) vágták le a haját vízitúrán (a lány meg, aki csinálta, a sajátját borotvapengével szokta), új fazon, stb., és eszméletlen jóra sikerült..szóval tényleg nem csak a technikán és az eszközökön múlik

    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  13. 2009. szeptember 2. 12:5839.

    Sziasztok!

     

    Nem épp hajvágós a téma, de talán valaki tud segíteni.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=lMMyQyCpBks&feature=related

     

     Szerintetek honnan szerezhetnék be ilyen "kontyhoz való izét"?

    Annyira tetszik, de még sehol nem találtam.

    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  14. 2009. szeptember 2. 12:3138.

    ((Nem, azt azért nem!! Ha egészségügyi bajod van, ne kuruzsold magadat, mert ha igen, az eredmény olyan lesz, mintha az afrikai varázslók egyikével kuruzsoltatnád magadat: több mint valószínű, hogy nem gyógyulsz meg, sőt... ... még ronthat is rajtad!))

     

    De a fodrászkodás az más dolog: azt türelemmel, odafigyeléssel meg lehet tanulni; vannak rá szakkönyvek, vannak gyakorlott ismerősök, akiktől sok mindent meg lehet tanulni. Ezenkíül még lényeg, hogy amikor még kezdő vagy, minden mozdulatot lassan kezdj el megtanulni, és amikor már lesz valamennyi gyakorlatod, akkor már gyorsabban is gyakorolhatod. Vagyis lépésről lépésre, fokról fokra kell türelemmel megtanulni az egészet, és akkor rövidesen (2-3 hónap alatt) már egészen jól fogod tudni csinálni. A lényeg: mindig csak annyit csinálj meg gyorsabban, ami már jól megy, a többit fokozatosan gyakoroljad hozzá, először lassan, azután pedig rutinosabban.

     

    előzmény:
    KicsiBors (3)
    2009-09-02  09:24
  15. 2009. szeptember 2. 12:1337.

    Apropó, saját kéz:

    Nekem elfárad a kezem, mikor be kell szárítani a hajam, így ezt ált. hagyagolom is, nem csinálom körkefével.

    Mikor 95%-ban száraz a hajam, teszek rá formázót, feltekerem nagy átmérőjű, öntapis hajcsavarókra, átfújom meleg levegővel, és benn hagyom még fél órát. (Addig elkészül a család, és én is felöltözök. ) Mikor kiszedem, esetleg átfésülöm körkefével, ha muszáj, és lelakkozom. 

    Nagyjából olyan a végeredmény, mintha karzsibbadásig fésülgettem és szárítgattam volna, csak hátul is áll valahogy. Vagy mintha most jöttem volna a fodrásztól. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 2. 12:1036.

    Csak példaként hoztam a rövidet (én írtam, hogy géppel vágtam, a fiúknak most is azzal vágom, eddig egyenletes lett. )

    De ezek szerint nem véletlen, hogy négy évig van szakközépiskolában szakmai gyakorlat, és nem nyáron két napig. 

    Így születnek az olyan fodrászok, akiknek papírjuk van róla, üzletet nyithatnak, és khm.... nem épp öregbítik a szakma hírnevét... az ember lánya meg saját kézbe veszi a dolgokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (35)
    2009-09-02  11:45
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 11:4535.

    Rövdet a legnehezebb vágni!!!

     

    Elméletben meg lehet tanulni,de a gyakorlathoz évek kellenek!!

    előzmény:
    miccka (34)
    2009-09-02  11:40
  18. 2009. szeptember 2. 11:4034.

    És volt valami értelme a levelezős oktatásnak, vagy csak annyit tudott, mint egy átlag nő(férfi), aki kénytelen időnként maga csinálni a haját?

    (Érdekel, nem piszkálódok. De ez, meg levelezős manikűrös.... hagy maga után kétségeket.)

    Gyorstalpalón meg lehet tanulni egyáltalán bármit? Gondolom, még az ollóval rövidhaj vágása is igényel némi gyakorlatot, a géppel vágást meg annyira nem kell tanítani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (33)
    2009-09-02  11:31
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 11:3133.
    Tanítottam már ilyen tanulót...
    előzmény:
    miccka (32)
    2009-09-02  11:24
  20. 2009. szeptember 2. 11:2432.
    Jaajjj, most miéééért, hát van három vagy négy nap gyakorlati oktatás is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (29)
    2009-09-02  11:10
  21. 2009. szeptember 2. 11:2131.
    En az azsiai frizurakra bukom ujabban. Nem tudom, otthon divat-e, a neten keresgelve ugy latom, nem csak nekem tetszik. Az utcan is sok szep frizurat lehet latni azsiaiakon, neha jon, hogy megallitsam es elkerjem a fodrasza elerhetoseget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (30)
    2009-09-02  11:12
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 11:1230.
    Én mindig szólok-de ez én vagyok.
    előzmény:
    Muki2 (24)
    2009-09-02  10:57
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 11:1029.
    10 hónap alatt
    előzmény:
    miccka (25)
    2009-09-02  10:59
  24. 2009. szeptember 2. 11:0928.

    Én azt szeretném kérdezni, hogy ha egy árnyalattal szeretnék világosabb hajat (vörösből vöröset), de nem szeretném elégetni, akkor megoldás lenne, ha olyan festékkel festeném/melíroznám, ami erősen szőkít? Tudom, hogy egyik festék elméletileg nem festi a másikat, de nem akarom az egészet "leszívatni" egy árnyalat miatt.

    Ha többször festeném át a világosabb festékkel, esélyem van rá, hogy befogja a sötétebb részeket, és egyforma lesz?

    (elsőre eléggé elüt a kettő.)

    Évekkel ezelőtt vettem egy zöld(?) zacskós szőkítőport, (párszáz forint, max. 200), csak langyos vízzel kellett elkeverni, és a vörös hajamat egész jól leszívta, épp csak egy kis sárgás árnyalat maradt, denem égett le az egész.

    Nem tudja valaki, milyen szőkítőpor lehetett?

     

    Előre is köszönöm a válaszokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 11:0227.
    Azt akartam irni, hogy nem mondom, hogy rosszak, csak nekem vannak rossz tapasztalataim. Kimaradtam a nem
    előzmény:
    Muki2 (24)
    2009-09-02  10:57

Címlap

top