Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női hajvágás sajátkezűleg

Anita40
Létrehozva: 2009. szeptember 2. 09:03

Sziasztok!!!!

 

Létrehoztam egy topikot azoknak nőknek és lányoknak, akik nem (vagy nem elsősorban) a fodrásszal csináltatják meg a frizurájukat, hanem sokkal inkább a sajátkezű hajnyírás és frizurakészítés hívei, tehát azoknak, akik saját maguknak szokták rendszeresen (vagy esetleg alkalomszerűen) levágni, elkészíteni (festeni, beszárítani, dauerolni, nyírni, stb. ...) a frizurájukat.

A topik célja: a kölcsönös tapasztalatcsere lehetőségének megteremtése főleg azok között, akik sajátkezűleg szeretnek fodrászkodni (de a jótanácsaikkal a profi fodrászok is beszállhatnak a beszélgetésekbe). Akik kérdésekkel vannak tele a téma iránt (pl.: mert nem tudják, hogy hogyan is kezdjenek hozzá), azok is jöjjenek ide bátran kérdezni, biztosan találnak majd a kérdéseikre választ. ((Szintén ide lehet még hozni az elrontott fodrászkodás tapasztalatait is, mindenki közös okulására, hogy mit hogyan nem célszerű csinálni, tehát hogyan kerülhetik el a hibákat, és a belőlük eredő problémákat és bajokat.))

Így akik szeretnek saját maguk fodrászkodni, azok találnak egy jótanácsokkal és tapasztalatokkal teli topikot.

 

A topik keresőben látható címe: "Női hajvágás sajátkezűleg" (Ezzel a topikcímmel kell a topikra rákeresni a fórumban.).

 

A topik teljes címe: "Női hajvágás, frizurakészítés saját kezűleg" (Az, amit a keresőben láttok, ettől a címtől a karakterszám-korlát miatt jóval rövidebb.).

 

A topik témája: Ez egy női frizurás, többnyire saját kezűleg történő női frizurakészítéssel és női hajvágással foglalkozó topik. Ide hozhatjátok a saját kezűleg végzett hajvágásról, frizurakészítésről készült képeket (netes kép is, és saját kép is jöhet), és az ehhez hasonló témájú videók linkjeit. Tippadónak, hajvágási és frizurakészítési tanácsok összegyűjtésének és az ezzel kapcsolatos fotók és videó-linkek gyűjteményének szánt topik, tehát aki szeretne belőle tippeket venni, hadd vehessen innen tippeket a saját kézi frizurakészítéshez, hajvágáshoz. (Tanulságlevonás céljából ide lehet hozni az elrontott hajvágás, frizurakészítés témájú képeket és videó-linkeket is.)

A fotók és a videó-linkek lehetnek rövid, félhosszú, hosszú, sima, göndör, normál, extra, esküvői, alkalmi, extrém, különleges, extrém különleges, festett, nem festett frizurák készítéséről, vágásáról készült képek és videó-linkek is. (Tehát az ide hozható fotók, linkek skálája rendkívül széles.) A fotók, vagy linkek a női és a lányka frizurák készítéséről készültek legyenek. Az ide hozott fotók és linkek elsősorban amatőr (sajátkezűleg vagy barát segítségével végrehajtott) frizurakészítésről készült képek és linkek lehetnek, de másodsorban azért ide hozhatók a profi (fodrász általi) frizurakészítésről készített képek és linkek is, mivel a profiktól sokat lehet tanulni. Forrásuk szerint lehetnek netről, webről leszedettek, vagy akár saját forrásból is származhatnak.

Nemcsak a fotókat és a videó-linkeket lehet idehozni, hanem a frizurakészítés és hajvágás leírásait is beletehetitek ebbe a topikba.

 

Használjátok bátran, és hasznosan ezt a topikot! Kellemes társalgást a témában, továbbá sikeres házi fodrászkodást kívánok mindenkinek!

 

  1. 2009. szeptember 10. 09:1176.

    Köszi.

    Igazság szerint "túlvagyok rajta".

    Nagyon enyhe (6-os oxival 15-20 perc) melírozással sikerült elérni, hogy most a hajam sokkal világosabbnak látszik összességében, és elég jó rezes vörös árnyalta is van. (Nekem tetszik.) Így marad egy ideig, aztán a következő festésnél már jól befogja az árnyalattal világosabb festék.

    Fodrász ált. rögtön leszívatja és festi, ami ki is nyírja a hajat, de így megvárom a két festés között ajánlott négy hetet. Addig a lenövést meg takargatom egy hajpánttal. 

    A hajam nem lett száraz, sprőd, töredezésre amúgy sem hajlamos, és a fejbőröm sem "nyírta ki" a hidrogén, mert védte a melírsapka.

     

    Később igyekszem majd feltenni fotót a végeredményről, bár a kiindulásról most nincs képem.

     

     

    előzmény:
    Anita40 (71)
    2009-09-07  00:56
  2. 2009. szeptember 9. 22:4575.

    Szerintem próbáld ki a fodrászkellékes boltok valamelyikét. Ott annyiféle segédeszközt, kelléket, meg még sok egyebet is lehet találni, hogy azok között biztosan lesz ilyen segédeszköz is, amilyet te akarsz beszerezni. (Fodrászkellékes boltok: Debrecen: Hal köz, Nyíregyháza: a Luther köz és a Szent István út sarka -- a Szent István úti könyvesbolttal szemben, de még a sarok Luther köz-i oldalán -- , stb., találsz még egy párat ezenkívül Debrecenben a belvárosban is. (Pl.: a Széchenyi utca északi oldalán a Piac utca sarkától úgy 40 m.-re is találsz egyet, meg még a Csapó utca-Burgundia utca-Rákóczi utca kereszteződésétől 20 m.-re, a Csapó utca-Kölcsey utca kereszteződés közelében, a két kereszteződés közt félúton is találsz egyet.)

     

    előzmény:
    NikiBe04 (39)
    2009-09-02  12:58
  3. 2009. szeptember 7. 13:0974.
    Folytatás>> ((Egy hsz.-be sajnos ennyi nem fér bele; vagy elszáll...??? Ki tudja??))

     

    Azoknak is hasznos, akinek van képzelőerejük, de akiknek nincs, azoknak meg végképp igazán hasznos, mert a variációkat 5-10 perc alatt ki lehet vele próbálni, hogy hogy fog kinézni az adott frizura rajtad (vagy akinek éppen aktuális ez a dolog), és ha nincsen is meg az adott frizuratípus a progiban, akkor legfeljebb egy gif-szerkesztővel átdolgozva hamar el lehet készíteni azt is egy weben talált kép, vagy egy fotó átdolgozásával.>> ((

    előzmény:
    Anita40 (73)
    2009-09-07  13:04
  4. 2009. szeptember 7. 13:0473.

    Szia!

     

    Mi újság, hogy vagy? Nos, mi a véleményed a kis frizuratervező progiról??? Nem függ az internettől sem, tehát akkor is tudsz vele foglalkozni, ha csak internet nélküli laptopod van, és a modell,- és frizurafotók a mappákban "korlátlanul" (egy bizonyos határig, 336 db. képfájlig) bővíthetők. De 336 frizuraféle kinek nem elég? Szorozd csak be az arc-fotók számával, hogy mennyi variáns jöhet így ki?!! Ennyiféle variánsnak -- szerintem -- mindenkinek elégnek kell lennie!!

     

    Egyébként nemcsak szemből lészített arc fotóhoz jó, hanem az arc-mappába bemásolhatsz elölnézeti, oldalnézeti (balos és jobbos), hátulnézeti, meg felülnézeti fotókat is (csak akkor meg kell csinálni hozzájuk a hozzájuk illeszthető "frizurakép-gif"-eket ("sablonokat"). Ilyet pedig egyik webes frizurapróbás-weboldal sem igen tud!!

     

    Azoknak is hasznos, akinek van képzelőerejük, de akiknek nincs, azoknak meg végképp igazán hasznos, mert a variációkat 5-10 perc alatt ki lehet vele próbálni, hogy hogy fog kinézni az adott frizura rajtad (vagy akinek éppen aktuális ez a dolog), és ha nincsen is meg az adott frizuratípus a progiban, akkor legfeljebb egy gif-szerkesztővel átdolgozva hamar el lehet készíteni azt is egy weben talált kép, vagy egy fotó átdolgozásával.>> ((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (69)
    2009-09-03  20:06
  5. 2009. szeptember 7. 01:1572.

    Valamit még hozzáteszek, Miccka! ((Valójában a "(71.)"-es hsz. vége "szállt el", ki tudja, mi oknál fogva.))

     

    Azt meg látom, hogy meggondoltabb, óvatosabb vagy Te annál, mintsem hogy tönkretedd a frizurádat fél árnyalat kedvéért.

     

    Azt pedig tényleg Figarinától kérdezzed meg, hogy a dauerolt-festett haj mennyit és milyen vegyszert bír még el. Lehet, hogy Ő is az óvatosságot hangsúlyozza majd ki ezen a téren. Mert vannak ugyan hajkímélő hajszínező szerek, de mégis: a többszörös vegyi hatások a hajon mindig összeadódnak!

     

    Viszlát!!

     

    előzmény:
    Anita40 (71)
    2009-09-07  00:56
  6. 2009. szeptember 7. 00:5671.

    Szia!

     

    Tudod, a festés,- világosítás,- és szőkítés témákban azért jobb, ha Figarinát kérdezed meg. Ő profi fodrász; márpedig a hajfestékek, szőkítőszerek, színezők, meg világosítók "vegyileg gyanús világában" igazán csak a szakavatott fodrász ismerheti ki magát. Bármit írnak a dobozra, a már dauerolt, festett-színezett, stb. ..., szőkített hajnak az újabb festés, vagy hasonló vegyi művelet csak még egy plusz megterhelést jelentene. Akkor pedig a legokosabb egy időre békén hagyni a hajadat a vegyszerek világától "jó 3 lépésnyire", -- ahogy mondják -- ,nehogy baja essen véletlenül. Vagyis amit te is teszel. A vágásnál meg elég 5 mm., az esetleges szálkásodott hajszálvégek miatt. És így nem kell 5-10 centit lenyisszantani, mint pl. akkor, ha valami baja lett (volna) a hajadnak.

    előzmény:
    miccka (49)
    2009-09-02  15:38
  7. 2009. szeptember 3. 23:4370.

    Szia!

     

    Köszi a választ! Mondd, ahhoz hogy szebben nézzen ki, a tincsek végét meg kell ritkítani valahogyan, pl. ritkító ollóval vagy nyesővel (zsilettpengebetétes fésű)?

     

    Ez csak egy fodrászati gyakorló-babás videóból kiszedett képsor (maga a videó is csak állóképeket tartalmaz, 10 másodpercenkénti képváltással), de a képek között nincs az elkészítés lépéseiről készült fotó, a képek csak ezeket tartalmazták, amit itt láttál.

     

    Figyelj Figarina! Nem tudom, ez esetleg Téged érdekelhet (ha esetleg nem, akkor nyugodtan hagyd csak figyelmen kívül), ami most következik. Arról van szó, ha Téged is érdekelnek a YouTube-os oktató meg hasonló bemutató videók (pl. szakmai kíváncsiságból, vagy mert tanuló fodrásznak javasolod a megnézését), akkor egy tippnek olvassál vissza ebben a topikban, és olvasd el a "(41.)"-es számú hozzászólásomat, jó tippek vannak arra benne, hogy hogyan tudod letölteni és "*.avi" formátumba menteni a YouTube-os videót, és aztán pedig állóképeket vagy állóképsorozatokat készíteni belőle "*.jpg" formátumban, hogy a bemutató videókból bemutató fotókat tudjál készíteni a tanulók számára. (A hajvágási művelet közepén pl. megállítod a videót, és képet mentesz belőle, és a videót képkockánként (!) tudod előre-hátra léptetni, sőt, időpont (perc:másodperc:tizedmásodperc:századmásodperc) szerint rá tudsz ugrani a képkockára, ha tudod, hogy időben hol és mikor következik (!!!).)

     

    A másik tippem egy jó frizuratervező program, a "Hair Pro 2006 Light 10.0.0" program (a telepítője a "hp2006d.exe", ha ezt a fájlt látod a letöltőablakban, akkor jó helyen jársz). Ez a program nem függ az internettől, a PC-re kell feltelepíteni, nem kér pénzt, jogállása "nem lejáró shareware", tehát nincsen benne időkorlát sem. Van benne egy női fotó ("Mold.jpg"), és vannak a frizuraformákat tároló "*gif" fájlok (pl.: az "5.gif"), amelyek a "D:/Program Files/Hair Pro 2006 Light/Styles5/" mappák almappáiban, mint amilyen pl. a "/Short and Light/" mappa (összesen 7 ilyesféle hasonló mappa van benne) is.

    "/Styles*/" mappából is van 6 db., a "*" a mappanévben lévő szám helyett szerepel most itt. Mivel nem lejáró shareware, a korlátozás az, hogy csak a "/Styles5/" mappa és almappái vannak feltöltve a "*.gif" fájlokkal, a másik 5 db. "/Styles*/" mappa üresen van hagyva. Így is elég sok frizuraminta van benne, ezeket a progi illeszti fel kiválasztásuk esetén az arcra, vagyis a "Mold.jpg"-re. Olyan szoftverrel azonban, mint a Corel PhotoPaint 5-ös, 8-as, stb. ... verziója, a többi "*.gif" állományt is el lehet készíteni digitális fényképezőgéppel készített képek, vagy az internetről leszedett fotók feldolgozásával. Ez tehát nem komoly akadály, mert a program nem időkorlátos.

     Itt van a "Hair Pro 2006 Light 10.0.0" programnak a webes letöltő linkje:>>

    >>http://download.chip.eu/hu/download_getfile_hu_2202699.html?s=http://dl05.chip.eu&f=/49728/hp2006d.exe&t=4aa02a39&sign=074b49e8f47270eea9101fabce646daa&dl_type=dl_hs

     

    Itt az 1. kép a "Hair Pro 2006 Light 10.0.0 programról így néz ki. Tetszik? Vedd hasznát, remélem tetszeni fog a progi (nem sok helyet foglal el, csak 2,79 MB-ot)!! Remélem, örülsz majd neki!

    Szia!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (69)
    2009-09-03  20:06
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 3. 20:0669.

    Anita

     

    Ez a haj rettenetesen csúnyán van levágva,és őszintén szólva nem tudom kinek állna ez remekül...-szerintem

    Nem tudom van-e egyáltalán neve "fodrásznyelven",de a tipped jó,szárazon kell vágni beszárítás után.

    előzmény:
    Anita40 (68)
    2009-09-03  13:23
  9. 2009. szeptember 3. 13:2368.

    Szia Figarina!

     

    Akkor itt van az egész kérdés rövidebben, 1 hsz.-ban.

    (Azért csináltam belőle több hsz.-t, mert 1 hozzászólásba max. 4 képet enged betenni a fórumszoft, míg az én témámnál a kiinduló is, és a teljesen kész frizura is 8-8 képen volt bemutatva, hogy minden oldalról lássad.)

     

    Akkor nézzed csak a kész frizura fotóit (itt ebben a hsz.-omban), mert rövidebb frizurát bármilyen tőle hosszabb frizurából lehet vágni.

     

    Ezt a frizurát itt, amit ebben a hsz.-ban látsz, hogyan kell nyírni, hogy pont így nézzen ki, mint a fotókon? Úgy, hogy először vágod, aztán dauerolod ész beszárítod; vagy pedig úgy, hogy először dauerolod és beszárítod, és a szép egyforma, egy sorban álló 3,5-4,5 centis lépcsőket azután nyírod bele a már bedauerolt és beszárított frizurába? (Azt egyébként látom, hogy a lépcsők tompa vágással vannak lenyírva ahhoz, hogy messziről is ennyire látványosan és szépen kivehetően mutassanak.) ((Vagy esetleg egészen másképpen kell megoldani a frizura ilyen formájúra vágását?))

     

    A lépcsők egyébként úgy vannak nyírva, hogy mind egymás felett álló, szép szabályos sorokban állnak, 3,5-4,5 centisek, az alattuk lévő sornak csak max. a felső harmadáig érnek le (vagyis még csak a feléig sem (!) érnek le), tompán vannak lenyírva, és 4-5, max 5-6 ilyen szép szabályos sort alkotja a kész frizurát.

    Az én tippem az, hogy először kell dauerolni és beszárítani, és csak azután következhet a formára nyírás. Mit gondolsz, jól gondolom a dolgot, avagy rosszul tippelek? ((Egyébként fodrásznyelven mi ennek a vágásnak (és frizurának) a neve?)) (Ja, és csak azért kérdezem, mert nagyon sok nőnek remekül áll ez a frizura!!)

     

    Ha megsúgod a választ, azt megköszönöm!!

    Szia!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (66)
    2009-09-03  09:23
  10. 2009. szeptember 3. 12:3067.

    Sziasztok!

     

    Tudok szólni pár szót a témában..

    Körülbelül 7-8 éve nem jártam fodrásznál. Mégis rengetegen megdícsérik a hajam, habár nem vagyok fodrász, azt hiszem van érzékem a dologhoz.

    Több barátnőmnek is én szoktam vágni a haját.

    Annyira nem nagy dolog szerintem, a hajvágás nem olyan dolog, ami feltétlenül megkívánja  azsakembert.

    Egy jó olló mindenképp kell hozzá. Na meg bátorság. Ne csinálja olyasvalaki aki nem biztos a dolgában.

    Persze én is kicsit félve estem neki először, de tudtam, hogy sikerülni fog jól megcsinálni.. A "majd megnő, ha félre is sikerül" gondolat hülyeség szerintem, ilyen alapon nem szabad nekiállni.. Azért, egy félresikerült haj nagyon el tudja rontani az ember közérzetét.

     

    Nekem rendkívül sűrű, vastagszálú hajam van, így nagyon igányli a ritkítást. Próbáltam a ritkító pengét, de nem vált be, imkább ollóval ritkítok.

    Jah, és ami a legérdekesebb, rájöttem, hogy sokkal jobb szárazon vágni a hajat. Sőt én szépen beszárítom, kivasalom előtte. Így biztos olyan lesz az eredmény, amilyenre vágom. Mivel a vizes haj egész mást mutat (hosszabb, kevesebb) így nem tudni, szárazon mit fog mutatni a vágás.

     

    Mostmár semmi pénzért nem mennék el fodrászhoz, mert annyira kiismertem a hajam, hogy el se tudom rontani, a végeredmény mindig olyan amire számítok..

     

    Aki infódíttatást érez rá, ne féljen kipróbálni, tökjó dolog, hogy nem kell órákat szánni a fodrászhoz járásra, csak amikor kell előkapni az ollót.. Jah és az anyagiak, rengeteg pénzt megspóroltam már ezzel..

     

    Örülök, hogy felfedeztem, hogy ezt is meg tudom csinálni :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 3. 09:2366.

    Ez a két frizura teljesen másként van vágva.

     

    Igazándiból jó lenne,ha egy hsz-ba tennéd be a kiinduló és végső képet,meg a kérdésed,mert így nem igazán sikerült kihámoznom,mit is kérdeznél!

    előzmény:
    Anita40 (56)
    2009-09-02  19:40
  12. 2009. szeptember 2. 21:5365.

    Sőt! Mi több, ebben a topikban is csak az utolsó 25 hozzászólást tartalmazó lap ilyen, ha régebbre lapozol, ott ez a topik is jó!!

     

    Ki érti ezt???!

     

    Technikai szaki kellene.

     

    előzmény:
    Makknyusz (64)
    2009-09-02  21:42
  13. 2009. szeptember 2. 21:4264.
    De csak ebben a fórumban, más hozzászólásom normálisan jelenik meg....
    előzmény:
    Anita40 (63)
    2009-09-02  21:35
  14. 2009. szeptember 2. 21:3563.

    Figyeled, Makknyusz!

     

    >>>>A "(38.)"-as és az "(54.)"-es hsz.-ok között, minden hsz. tiszta aláhúzásos lett, olyanok is, amelyekbe nem formáztam bele (ezek utólag, a hsz.-ek mentése után (?!?!?!) lettek ilyenné), és nem csak az enyéim, hanem más nickeké is mind egy szálig; szerkesztés végén pedig az "(56.)"-os hsz.-om félig elszállt, csak a 4 db. fénykép, meg egy nyúlfarknyi szöveg maradt belőle.

     

    Ideje volna felébreszteni valamelyik NlCafé-s fórumszoftver-technikust (valami fórumszoftos hiba lehet)!

     

    előzmény:
    Makknyusz (57)
    2009-09-02  19:49
  15. 2009. szeptember 2. 21:1062.

    Ha hazajössz egy két napra, Makknyusz, akkor Nyíregyházán a Luther közben a Szent István utca - Luther köz sarok mellett van egy jó fodrászkellékes bolt. Megbízható áruja van, a telefonszáma: (06)-(30)-663-1169; ha van időd, nézzél be hozzá!

     

    előzmény:
    Makknyusz (61)
    2009-09-02  20:44
  16. 2009. szeptember 2. 20:4461.
    Hát ennyit megér. Amikor itt látom, hogy akcióban 6000 Ft-ért megmossák és beszárítják a hajad, akkor el sem tudom képzelni mennyi lehet egy festés-vágás...Majd lehet kérek majd még segítséget az ollóval kapcsolatban, holnap utánanézek.
    előzmény:
    Anita40 (60)
    2009-09-02  20:38
  17. 2009. szeptember 2. 20:3860.

    Szia Makknyusz!

     

    1. - Az óllóra ne sajnáljál kiadni pénzt, itthon, Magyarországon a jó fodrászolló 2500-3500 Ft.-ba kerül. (A nemzetközi jelöléssel élve: "HUF".) A lényeges, hogy jó legyen az éle!!

    2. - Majdcsak akad ott is valami fodrászkodásra ráérő barát, aki tanítgatja neked a fodrászkodást.

     

    előzmény:
    Makknyusz (57)
    2009-09-02  19:49
  18. 2009. szeptember 2. 20:2859.

    Na, látod Figarina, egyel "tolódott" az általam írt hsz.-szám, miközben megírtam addigra már "(58.)"-as hsz. lett belőle. (Sebaj. A lényeg, hogy nem szállt el.) Mindegy, nem "(57.)"-es, hanem "(58.)"-as lett a lényeges kérdéseket tartalmazó hsz.-om. :)) :))

     

    Szia!

    előzmény:
    Anita40 (58)
    2009-09-02  20:21
  19. 2009. szeptember 2. 20:2158.

    !Előzmény eddig az előző hsz.-ban!>>

     Szia Figarina!!

     

    Nos a kérdést az "(56.)"-os hsz.-ba akartam betenni, de közbeszólt a technika ördöge, és a hsz. javarészt elszállt, csonka lett. Hát most már az "(57.)"-es hsz.-ban lesznek ezek a kérdések. A képek legalább megmaradtak... .

     A kérdés lényege: az "(56.)"-os hsz.-ban a 3. képen és a 4. képen látható szép, esztétikus, csinos 3,5 - 4,5 cm.-es lépcsőket a dauerolás előtt, vagy a dauerolás és a beszárítás után nyírják bele a majdnem kész beszárított frizurába, úgy, hogy a felső ív az alsó ívnek csak a felső kétharmadáig, vagyis még csak a feléig sem (!) érhet le. Én a dauerolás és beszárítás utáni lépcsősre nyírásra tippelek. Jól gondolom, jól következtetem vissza a vágástechnikát, vagy sem?

     Erre várok választ.

     

    A képeket az  "(54.)"-es, az "(55.)"-ös hsz.-okból, és különösen az "(56.)"-os hsz.-ból főleg az 1. képet és a 2. képet nézzed (a próbababásakat); az 1. képen, és a 2. képen, melyek élőképek, az ott lévő hölgyön látható frizura már nem friss, hanem 2 - 3 hetes vágású, de azért a lépcsős beszárított vágás azért ott is jól látszik.

     

    A próbababás (valószínűleg tanulói) hajvágásra itt van egy (igaz, nem ilyen, hanem frufruvágásos témájú) videó példának:>>>>

    http://www.youtube.com/watch?v=yNb36t-1v6w

    előzmény:
    Anita40 (56)
    2009-09-02  19:40
  20. 2009. szeptember 2. 19:4957.
    Köszi a részletes leírást, most már csak rá kell vennem magam a vágásra, na meg az olló beszerzésére. Sajnos nem igazán engedhetem meg magamnak azt, hogy fodrászhoz menjek (Angliában vagyok), így kénytelen vagyok a saját kezembe venni az ügyet. A hajfestés már nagyon megy, remélem ez is menni fog
    előzmény:
    Anita40 (46)
    2009-09-02  14:49
  21. 2009. szeptember 2. 19:4056.
    !Előzmény eddig az előző hsz.-ban!>>

     

    Szia Figarina!!

     

    ((Végre rájöttem, hogy mi miatt formázódtak aláhúzottra az első hsz.-ek:a "

    előzmény:
    Anita40 (55)
    2009-09-02  17:47
  22. 2009. szeptember 2. 17:4755.

     !Előzmény eddig az előző hsz.-ban!>>

     

    Szia Figarina!!

     

    Ebben a hsz.-ban látod a teljesen kész frizurát, a hátsó részt és a frufrurészt felülről, meg baloldalt és jobboldalt a pajeszrészt még részletesen is. (Kivéve a teljesen kész frizurát négy oldalról vízszintesen.)

     

    Na, most amiket itt láttál azt egy weboldalról szedtem le, ahol a fodrász lefotózta a kiinduló, és a teljesen kész frizurát minden oldalról. Hasonló van a YouTube-on is, de nem ilyen ritka típusú hajvágásról, ezen meg hiányoznak a hajvágás és frizurakészítés lépései, mivel ez nem egy videó.

     

    A kérdésem az, hogyha ilyen frizurát akrok készíteni (nyírni) magamnak, akkor milyen módon kell a közepesen erősen dauerolt hajba belevágni a szép látványos lépcsőket, amelyek felosztják, "szétdarabolják" a frizurát?

     

    Egy fotó még lesz, élő szeméy fotója.

     

    !Folytatás innentől a következő hsz.-ban!>>

     

    előzmény:
    Anita40 (54)
    2009-09-02  17:26
  23. 2009. szeptember 2. 17:2654.
    Szia Figarina!!Ebben a hsz.-ban látod a teljesen kész frizurát négy oldalról vízszintesen. (Kivéve a hátsó részt és a frufrurészt felülről, meg baloldalt és jobboldalt a pajeszrészt még részletesen is.)

    !Folytatás innentől a következő hsz.-ban!>>

     

    előzmény:
    Anita40 (53)
    2009-09-02  17:06
  24. 2009. szeptember 2. 17:0653.
    Szia Figarina!!Ebben a hsz.-ban látod a kiinduló frizurát, a hátsó részt és a frufrurészt felülről, meg baloldalt és jobboldalt a pajeszrészt még részletesen is. (Kivéve a teljesen kész frizurát négy oldalról vízszintesen.)!Folytatás innentől a következő hsz.-ban!
    előzmény:
    Anita40 (52)
    2009-09-02  16:45
  25. 2009. szeptember 2. 16:4552.

    Szia Figarina!!

     

    Azt írod: "Rövdet a legnehezebb vágni!!!"

     

    Ebben teljes mértékben egyetértek veled.

    Nos, mivel tudom hogy te profi női fodrász vagy, ezért kérdezek Tőled valamit ezzel kapcsolatosan. (Eléggé nehéz kérdésnek tűnik (csak nekem, a Te számodra, mivel profi fodrász vagy, biztosan nem az), mivel egy számomra kissé bonyolultan elképzelhető, és éppen ezért kicsit külünlegesnek tűnő vágástechnikáról fog szólni a kérdés!)

     

    ((A kérdést néhány képpel fogom szemléltetni, mivel én a vágás mikéntjére kérdezek rá, ehhez pedig neked látnod kell a már teljesen kész frizurát, és esetleg a kiinduló frizurát is.

    A fotók száma miatt (csak úgy tudsz válaszolni, ha minden oldalról látod a frizurát), mivel 1 hsz.-ba 4 kép fér fel, 4, maximum 5 hsz.-t fog kitenni a kérdés, amelyek a "Válasz erre", és az "előzmény:" fórumos funkciókkal lesznek "egybecsatolva".))

     

    Ebben a hsz.-ban látod a kiinduló frizurát négy oldalról vízszintesen. (Kivéve a hátsó részt és a frufrurészt felülről, meg baloldalt és jobboldalt a pajeszrészt még részletesen is.)

     

    !Folytatás innentől a következő hsz.-ban!>>

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (35)
    2009-09-02  11:45

Címlap

top