Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony válság után

KerteszGabor
Létrehozva: 2009. november 16. 16:17

Kedves Fórumozók,

 

a Nők Lapja karácsonyi számába készítek riportot "Karácsony válság után" címmel, és ebben kérem a segítségeteket, véleményeteket.

 

Alapvetően az érdekelne, hogy egy ilyen nehéz év után máshogy telik-e majd az idei karácsony? Milyen tanulságokat vontunk le a válság kapcsán?

 

Fórumindítónak néhány kérdés:

 

- Milyen ajándékokat vásárolunk?

- Egyáltalán, vásárolunk ajándékokat?

- Mit tanultunk a válságból?

- Szomorú lesz a karácsonyunk, vagy optimista?

 

 

előre is köszönöm a kommentjeiteket,

 

Kertész Gábor

újságíró

Nők Lapja

  1. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. november 16. 19:4451.
    nekunk ugyanolyan karacsonyunk lesz, mint tavaly, meg azelott, meg azelott... soha nem koltottunk sokat ajandekokra, soha nem vettunk fel semmifele hitelt a karacsonyi koltekezes miatt, es most is csak addig fogunk nyujtozkodni, mig a takaronk er. arra ugyelunk, hogy szep magas fa legyen, a gyerekek hadd amuljanak, es szepen csillogjanak a diszek, a fa ala pedig aprosagok kerulnek leginkabb. mivel nincs tvnk, es nem azelott toldik a gyerekek a napjaikat, igy nem vagynak a mindenfele divatos es draga jatekra sem. a ferjemmel egymast is megajandekozzuk, mindig "szigoruan" meglepetest, tehat nem ilyenkor vesszuk meg a magunknak kinezett holmikat, hanem valami aprosagot adunk egymasnak, ami tenyleg meglepi a masikat. szoval nalunk ilyen.  mindig is ilyen volt. nem a koltekezes unnepe, igy a valsagtol fuggetlen.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  2. 2009. november 16. 19:3550.

    Tisztelt Gábor!

    Ha itt a fórumon olvasgat belátja hogy nincs is akkora válság.Van aki 60-70 ezret költ egy ajándékra és van akinek az egész családé kerül ennyibe.A karácsony még mindig a pénzköltésről szól.Persze nem mellékes ha együtt költi el a család.

    Én idén is a kisebbséghez tartozom akiknél a karácsonyfa mű,az ajándék olcsó(vagy nincs),a bejgli saját sütésű,a templomi mise kötelező de a szeretet az a legvalódibb.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  3. 2009. november 16. 19:2849.

    A Párommal most dolgozunk azon, hogy összeköltözhessünk. Felújítunk egy házat, és ha a mesterembereken múlik, akkor a karácsonyt már ott töltjük. Én így várom a karácsonyt, szeretettel. A felújítás miatt nem tudom még hogy mennyit tudunk szánni ajándékokra, de én azt sem bánom, ha csak 3 karácsonyi dísz fog lógni egy mini fácskán, azt sem bánom, hogy ha csak egy matracon tudunk összekuporodni a kályha előtt, de EGYÜTT leszünk és csak az lesz a fontos!!!

     

    Családjainktól nagy valószínűséggel háztartási holmikat fogunk kapni, és nem hinném, hogy nagyon morcik lennének egy nekik szánt szerényebb ajándék miatt. Ez a karácsony most egészen más lesz, egészen új, egészen különleges. És nem az ajándékokra szánt pénzösszeg miatt.

     

    A Diákhitelemről szóló Záróelszámolást múlt héten kaptam kézhez, így egy évnyi minden spórolt pénzem odalett, de legalább teljesítettem! A karácsonyra lélekben készülök leginkább.

     

    A legszebb ajándékot kapjuk ígyis-úgyis: Közös Otthont. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  4. Torolt_felhasznalo_714897
    Torolt_felhasznalo_714897
    2009. november 16. 19:1548.

    A hozzászólásokat olvasva látom, hogy néhányan nem lélekben ünneplik a karácsonyt. Nem értem, hogyan lehet másképpen? Leszögezem, nem vagyok vallásos, de ha a lelkemet nem tudom a karácsonyra hangolni, akkor nem lehet ünnep az ünnep... Ehhez nem szükséges a mindenhonnan ránk rivalló, karácsonyi vásárlásokra buzdító, konzumidiótáknak szóló reklámok özöne. Egyszerűen nem kell hagyni, hogy hasson ránk, a mi döntésünk, hogy mennyit veszünk észre belőle.

     

    A politikát meg pláne hagyjuk ki a karácsonyból, unalmas! Ha másnak rosszat kívánunk, attól még nekünk nem lesz jobb (nekem legalább is nem...)!

     

    Örülök, mert látom, hogy sokan remek ötletekkel teszik OPTIMISTÁVÁ a karácsonyt! Nem keseregnek, hanem tesznek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_527077
    Torolt_felhasznalo_527077
    2009. november 16. 19:0647.

    ja és még egy: szomorú karácsony? Na, azt elképzelni se tudom...  

    Ha valamitől szomorú lenne, az nem a válság, nem az anyagi helyzetünk, nem a következő évi megélhetéstől való félelem! Egyedül az tehetné szomorúvá a karácsonyomat, ha nem valami miatt nem tölthetném együtt a családommal. Szerencsére ilyenben még nem volt részem, és remélem nem is lesz soha! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 16. 19:0346.

    Párommal idén ősszel költöztünk össze albérletbe, úgyhogy nekünk ez a karácsony teljesen más lesz. Eddig sem vettünk méregdrága ajándékokat, egy könyv, egy mp3 lejátszó (amikor az ipod már hódított), egy sk. falióra. Idén úgy döntöttünk, hogy inkább a családnak veszünk csak ajándékot, azt is kisebb összegben 2-3 ezer forint. A karácsonyfa mű lesz. A díszek javarészt egy kis papír meg ragasztó. 

    Karácsonyi menünek marad a családi, hurka-kolbász-krumplisaláta. Nem lesz extravagancia.

    Inkább örülünk egymásnak, hogy baj nélkül ezt az évet is túléltük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_527077
    Torolt_felhasznalo_527077
    2009. november 16. 18:5845.

    Nálunk nem sokat változik a karácsony, mert bár a válság valamennyivel nehezítette a helyzetünket, de korábban se vásároltunk egymásnak nagyon drága ajándékokat. Egyrészt válság előtt se voltunk olyan anyagi helyzetbe, hogy megtehettük volna, másrészt nem azt tartom fontosnak, hogy drága legyen, hanem hogy valami ötletes dolgot vegyek, aminek a másik tényleg örül, mert épp arra van szüksége, vagy már régóta vágyott rá. 

    Az mindenesetre biztos, hogy jól megnézem majd, mire mennyit költök, költhetek (ajándékok, díszek, kellékek, étel-ital), de ez nem csak a válság miatt, és nem csak karácsony környékén van így... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 16. 18:4844.

    Kedves Gábor!

     

    Minket keményen földre terített a válság. Nagy lakáshitelünk van, ráadásul a férjem cége is küzd a fönnmaradásért, holott a tavalyi év már nagyon kecsegtetően alakult, embereket vettek fel, nagy terveik voltak. Aztán elküldték őket, és éjjel-nappal dolgoznak, hogy egyáltalán talpon maradjanak. A gyerek fizetős iskolát kezdett, szóval minden egyszerre jött most. De fölállunk! Csak most össze kell húzni magunkat. És ez a jobb évek után mindig nehezebb, nehéz elfogadni a visszaesést.

    Nyilvánvalóan a karácsonyon is érezhető lesz ez. De azt nem tehetjük meg, hogy a "varázslat", a "csoda" elmaradjon. De biztos, hogy kevesebb lesz az ajándék, és az is csak a gyerekeknek. Nekik is az a legfontosabb, hogy együtt legyünk, a karácsony illata, a készülődés, a hangulat. De mivel megszokták az ajándékokat, nyilván ez is hozzátartozik nekik.

    Lesz néhány ember, akinek saját készítésű ajándékkal kedveskedünk, bár valóban ez sem olcsó dolog.

    Hogy mit tanultunk a válságból? A karácsony kapcsán mindenesetre annyit, hogy amikor jobban élünk, akkor se az ajándéközön legyen az elsődleges. Nem könnyű ezt szem előtt tartani, amikor az ember megteheti...

    Mindenképp optimista lesz a karácsony, és egyébként is optimistán állunk a következő évek elé. Máshogy nem is lehetne.

    Szomorú karácsony? Ehhez nekünk nincs jogunk, hiszen élünk, egészségesek vagyunk, van tető a fejünk felett, még tüzelőre is futja, és szeretjük egymást. Annyi szomorúság van a világban, de hála Istennek nekünk nincs okunk erre

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 16. 18:4743.

    Mivel még harminc sem vagyok, de nemrég vesztettem el a férjemet, a lelki társamat, a legjobb barátomat... Ő volt minden, ami csak lehet két ember között... ezért magasról szarok a válságra és nagyon vidám karácsonyom lesz. :)

     

    ( zárójelben - ha erről cikket írtok, kevesebb a fantáziátok, mint eddig reméltem.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_714897
    Torolt_felhasznalo_714897
    2009. november 16. 18:4742.

    Még nincs vége a válságnak, kb. egy éve tart, és ki tudja, meddig fog tartani. Mindenesetre sokan tanultak belőle (takarékosságot pl.), sokan pedig nem, de ez az ő bajuk. Gondolom, a tavalyihoz képest kevesebbet fognak költeni az emberek. Ez persze nem olyan nagy baj, a karácsony nem a pénzről szól(na).

    Tanulság? Lehet kevesebből is jól érezni magunkat, végül is az együttlét meleg hangulata fontos, nem az, hogy mekkora rakás ajándékot halmozunk a fa alá.

     

    Már tavaly is visszafogottan vásároltunk ajándékokat, az idén meg a felnőttek semmit nem vesznek egymásnak, csak a gyerek(ek)nek. Sütünk, főzünk, eszünk-iszunk, Én, mint tavaly, beiglirudakat fogok osztogatni... És a terített asztal mellett jókat fogunk beszélgetni.

     

    Hogy szomorú vagy optimista, vidám lesz-e a karácsony, az elsősorban rajtunk múlik, csak kis részben a körülményeken. Ez utóbbin alakíthatunk mi is! Persze kesereghetünk a válság miatt, de attól csak a közérzetünk lesz rosszabb.. A válság meg köszöni, megvan..  Szóval, inkább alkalmazkodjunk. Volt már sokkal rosszabb is.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  11. Torolt_felhasznalo_721506
    Torolt_felhasznalo_721506
    2009. november 16. 18:4441.

    Kedves Gábor!

     

    A karácsony a családomban hál Istennek nem a pénzről  szól, ajándékot természetesen adunk és kapunk, csak ezek nem nagy értéküek, ugy is mondhatnám, apróságok. Az ünnepet megelőző napok fontosak! Az ünnep várás a készülődés: a lakás takarítása, vásárlás, ajándékok csomagolása, a fenyőfa vásárlás, majd öltöztetés, a sütemények sütése, ahogy a kalács illata járja át a lakást. Nem tudom érti-e mit akarok ezzel mondani. Ráhangolódni az ünnepre. Nálunk ez az idén úgy fog történni, hogy egy hétvégét Bécsben szeretnénk eltölteni, megnézni az adventi vásárt is.  Az ünnep előtt egy hétig minden este templomba megyünk, hogy lélekben is felkészüljünk. 

    Gazdasági válság, ide vagy oda, a karácsonyt nem lenne szabad, hogy a pénz határozza meg, és mikor legyen az ember optimista, ha nem karácsonykor!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 16. 18:3840.

    Kedves Gábor!

    Az idei karácsonyunk - lélekben már biztosan- más lesz, mint a tavalyi .

    Mivel csak ketten vagyunk a leányzómmal, nem szoktunk nagyokat karácsonyozni. Igaz nálunk a karácsony azért is "hétköznapi", mert nálunk akkor is, és nagyjából az év többi napján is zömmel béke van, meg nyugalom, sőt, kis meglepik, hirtelen felindulásból. 

    Idei karácsonyra jobban készülök, mert a szivesseg. net-en találtam pár családot, több gyerekkel. Már gyüjtjük az olcsóbb, de azért kicsit ünnepibb, postázható sütik receptjét, és azokat küldöm nekik karácsonyra.

    Meg amit még össze tudok koldulni, itt a faluban. Gyerekruhák, ágyneműk, törülközők, hasonlók.

    Sőt, talán még vendég gyerekünk is lesz...akkor jobban neki ugrunk, nem csak a lakásdekornak, amit csak elő kell venni, évek alatt összegyültek, hanem kissé ünnepibb "étlap" készül..

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  13. 2009. november 16. 18:2939.

    Gondolom, a statisztika szempontjából ez is számít, így belevágok a válaszadásba én is.

     

    A karácsony máshogy telik, mert változott a család: van, aki elment, van újonnan érkezett. A másik nagy változás a társadalmi életünket érinti: egyre több nagy vacsorát adunk az adventi időszakban, és egyre többre megyünk is :) A válság jóval kevésbé érinti a karácsonyt. Történetesen nálunk anyagilag sem jelentős a változás, sőt: inkább pozitív a mérleg.

     

    Mivel néhány éve - felnőtt emberek lévén - egyébként is értelmes, figyelmes, ötletes vagy bohókás, de mindenképpen: apró ajándékot adunk, így az ajándékokon sem érződik majd a válság.

     

    Tanulság... a bizonytalanság. Ha ez újdonság volna. Nem az, sajnos.

     

    Sosem szomorú a karácsony :) Ha az volna, nem tartanánk. Óriási, zajos, ünneplős, éneklős, vidám karácsonyunk lesz, mint mindig.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  14. 2009. november 16. 18:1638.
    nálunk tavaj anyit változot hogy a testvéremék nem tudtak eljöni mertmég az utikölcséget se tudták kifizetni  viszont mi se ( ez 3 x 2000 ft kb ) nem hogy még ajándék se jutot az utobi 3 évbe senkire igaz hogy most a családomba 18 éves jelenleg a legfiatalab örültünk egymásnak meg a melegszobának meg anak hogy együtvagyunk és jut kaja az asztalra már akik ösze rityentek és együt vanak  tavaj karácsony regelén felhivtuk a testvéreméket és mindenki beleszolt 1 kicsit a telfonba ugy hogy kivolt hangositva a telefon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 16. 18:1637.

    Kedves Gábor!

    Minket szerencsére csak minimális mértékben érintett a válság. 

    A karácsony - remélem - ugyan olyan lesz, mint az előzőek. A legnagyobb változás, hogy egy komoly fogyókúra miatt idén a süteménykészítést nagyon visszafogom. Eddig az advent gyömbéres muffinokról, forralt borról és hasonlókról szólt, idén ez nem lesz.

    Eddig sem költöttünk vagyonokat ajándékozásra, ezután sem fogunk, de aki eddig kapott, az idén is kap.

    Mit tanultunk a válságból? Tartalékokat kell képezni, lehetőleg nem forintban.

    Bízom benne, hogy a karácsony ugyanolyan boldog és vidám lesz, mint az eddigiek. Mi az az optimista karácsony?

    Katy

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  16. 2009. november 16. 18:1536.
    Nem lesz más a karácsony, mint volt. Évközben megvesszük aprával az ajándékokat-3 gyerek van-és a finomságokat,igy nem olyan megterhelő...Környezetbaráti okokból mű fánk van, diszek megvannak, beiglit én sütöm,a szeretet meg nem kerül pénzbe.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  17. 2009. november 16. 18:1435.

    Karácsony? Mit is jelentett nekem ez a szó, ez a fogalom? Valamikor kisgyerek koroban a nagy teritett asztalt ültük körbe, vacsora után a "gyertyagyujtást" ami valóban az volt, apró csengettyűszó jelezte. Akkor bemehettünk a szobába a feldíszitett karácsonyfát megcsodálni. A fán néhány dísz (párat ma is örzök)kivételével többnyire a nagymama álltal készített, ezüstre festett dió, szépen felkötözött alma és sajátságosan ezüstpapírba csomagolt apró csokoládádarabok lógtak. Igazi szaloncukor is volt, de elvétve. A mostanság annyira semmibe vett konzumszaloncukor. Más nem volt.És a fa alatt az ajándékok! A csoda dolgok! A nagymama álltal kötött pulcsik, zoknik, kesztyűk, sálak, sapkák, a nagyapa álltal a padlásról lehozott és szépen rendberakott régi, elfeledett játékok, amik még az anyukánké és két nagybáttyánké volt. És akkor kezdődött a Karácsony. A család apraja, nagyja összeült játszani, beszélgetni. Senki nem húzodott félre, nevettünk, hallgattuk a régmult karácsonyok történetét és éjjel a sokszor a felnőtteknek is térdig érő hóban elmentünk az éjféli misére.

    Aztán teltek az évek, változtak a karácsony esték is. A fa alatt egyre több ajándék, a szívekben egyre kevesebb érzés. Azóta én is nagymama lettem, de azoknak a meghitt estéknek már csak az emléke él bennem. Mit várok az idei karácsonytól? Talán megtudom teríteni mind a három napon az asztalt ünnepi ételekkel. Talán meg tudom hívni a gyerekemet, talán el is tud jönni, ha érte megyek, mert a közlekedés hétközben is gyatra és drága. Talán a volt menyem odaadja az unokámat egy napra, ha lesz pénzem üzemanyagra. Talán eljutok az édesanyámhoz aki tőlem 20 kilométerre lakik. Igaz, nem muszáj nekem autóval menni. Mehetek busszal is, ami némileg olcsóbb, mert nyugdíjas vagyok. A  busz meg vagy jön, vagy nem. Hiába a menetrend, nem ér semmit. Talán a kamionos párom haza tud jönni, nem úgy mint tavaj, amikor 24. délben még nem tudtuk, hazahozzák-e vagy nem. Ajándék? Na azt ugyan miből? Tavaj lakást cseréltünk, mert a kerület élhetetlen lett egy "okos" ötlet miatt! Had ne részletezzem, egy pesti peremkerületről beszélek.Megkötöttük a hitelszerződést, és mindjárt az első részletnél az előre kiadott tervezetnek a dupláját fizettük. Elvették a 13. havi nyugdíjat, így az a pár forint, amit eddig karácsonyra költehettem, megszünt. Dolgozni nem tudok, beteg vagyok, és az egészségeseknek sincs munka.

    Mit kívánok Karácsonyra?

    Azt, hogy akik ezt az állapotot megteremtették részünkre, karácsony estéjén ne tudjanak örülni semminek, hanem vizhangozzék fülükben az a sok panaszt, amit eddig nem hallgattak meg. A lelkiismeretükre nem apellálok, mert akik egy országot tönkretesznek a hatalomért vivott harcban, azoknak olyan nincs.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  18. 2009. november 16. 18:1434.

    Szia!

    Nem is írok semmit, Te már mindent elmondtál helyettem is.

    Üdv: Évi

    előzmény:
    Ditta73 (17)
    2009-11-16  16:58
  19. Torolt_felhasznalo_696072
    Torolt_felhasznalo_696072
    2009. november 16. 18:1133.

    Szia Gabor!

     

    MI sose csinaltunk a karacsonybol nagy ugyet, es soha nem vettem vagy kaptam/kertem draga ajandekokat.

     

    nekem epp ebbol a "kapitalista karacsonybol" van mar nagyon elegem, meg abbol hogy 6 hettel karacsony elott mar mindenutt karacsonyi zene van az uzletekben es mire tenyleg eljon az igazi karacsony mar a hocipom tele van az egesszel.

     

    En mar megvettem az ajandekokat fejenkent 3000 ft volt! nem nagy dolgok sapka, sal, kesztu apunak meg ocsemnek 1-1 polo (itt angliaban hihetetlenul olcso a minosegi sport ruha).

     

    es ennyi, eddig se volt nagy ugy a karacsony ezutan sem leszek a modern kapitalista karacsonyozo...

     

    egyebkent mivel egyedul vagyok kint a csalad otthon igy azert egy kicsit rossz unnepelni de majd tuleljuk ezt is a lengyel lakotarsammal aki szinten egyedul lenne...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  20. 2009. november 16. 17:5932.

    Kedves Gábor!

     

    Mi sajnos igencsak megéreztük a válság hatásait (munka-és bércsökkenés, növekvő hiteltörlesztés...). Ezért idén először csak és kizárólag a fiam kap ajándékot, családi összefogással: egy számítógépet, melyre már régóta vágyik. Az apróságok, finom sütik, könyvek, "kütyük" sajnos elmaradnak...

    Remélem, azért a kedvünk nem lesz rossz, de máris hiányzik a megszokott "ajándékvadászat".

    Optimisták próbálunk lenni, még nincs akkora baj, mint sok más helyen: még van fedél a fejünk felett, nincs még végrehajtás alatt az otthonunk, van mit ennünk... de luxusdolgokra (értem ezalatt például a könyveket, új ruhákat...) már nem futja.

    Összességében véve kissé lehangolt vagyok emiatt...

     

    Hogy mit tanultunk a válságból? Hát, eddig sem vettünk hitelre ajándékokat, ezután sem tesszük... tehát a karácsonnyal kapcsolatban semmit. Jobban kellene takarékoskodni talán? De miből? Hiszen félretenni nem tudunk, megélni is nagyon nehezen...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  21. Torolt_felhasznalo_709103
    Torolt_felhasznalo_709103
    2009. november 16. 17:5331.
    Gábor!Jól értem,három éve foglalkozik az írott Nők Lapjában való újságírással?Kicsit akkor megkésve de had gratuláljak a munkájához,bocsánat az offolásért!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  22. Torolt_felhasznalo_709103
    Torolt_felhasznalo_709103
    2009. november 16. 17:4630.
    előzmény:
    felicia68 (26)
    2009-11-16  17:35
  23. Torolt_felhasznalo_709103
    Torolt_felhasznalo_709103
    2009. november 16. 17:4629.
    Nálunk is érezhető volt de már sok éve...Vagy akkor még szégyenletes volt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548349 (28)
    2009-11-16  17:43
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 16. 17:4328.

     

     

     

    nalam érezhető bizony a valsag...

     

    - először is : csak a gyerekeimnek fogok "komolyabb" ajandékokat vasarolni, fejenként 5-5 ezerért köbö. ez a keret tavaly még 10-10 volt...  a Szenteste menüje húsleves lesz és ananaszos csirke rizzsel. bejgli.  halat meg kaposztat az én gyerekeim úgysem esznek meg, majonézes salatat sem... szóval nagy faxni nem lesz,  az is bőven kijön egy 10-esből üdítővel, mindennel együtt. fa a szekrényben, esetleg a díszeket meg a dekoraciót kipótolom de azt is csak visszafogottan... lehet inkabb a lanyommal készítek valamit, még jobban is élvezné, hogy anyaval fabrikalhat

     

     

     

     

    - mar régóta szeretném, és azt hiszem idén meg is valósítom, hogy a többi csaladtagommal (anyukamék és a batyamék) megbeszélem, hogy mi felnőttek TÉNYLEG ne vegyünk egymasnak semmit..... nekem nem fog hianyozni a sokadik testapoló vagy bugyi-zokni kombó.... gondolom nekik sem.   sokkal jobb lenne, felszabadultabb érzés, hogy "csak" önmagunkat adjuk at a fa alatt, megöleljük, megpusziljuk egymast... nézzük, ahogy a gyerekek bontogatnak... koccintunk egy pohar pezsgővel.... aztan megvacsorazunk és beszélgetünk, nevetgélünk... csak úgy, lazan, jókedvűen... ennyi. na és ott aztan lesz rantott hal meg halaszlé meg ilyenek... 

     

     

     

     - amúgy pedig biztosan nagyon fajdalmas is lesz idén, mert a valasom óta az első  Szenteste lesz, amit majd a férjem, az apukajuk nélkül töltünk... csak mi, harmasban leszünk otthon... nemtom.... mar előre szorít a gyomrom és könnybelabad a szemem.... na de ez magan probléma, nem rovom fel a valsagnak. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17
  25. Torolt_felhasznalo_709103
    Torolt_felhasznalo_709103
    2009. november 16. 17:4127.

    Tisztelt újságíró úr!

    Mi már három éve nem tartunk karácsonyt de előtte már szeptembertől elkezdtük jó pár éve megveszegetni karácsonyra az ajándékokat:sajnos egy évben egyszer vettünk csak játékokat a legapróbbaknak,ilyenkor.......aztán:2-5000FT -ért a nagyszűlőknek a nagynéniknek,nagybácsiknak valami hasznos tárgyat vagy könyvet.Decemberben viszont az egész hónap a karácsony jegyében tellett!Többször vettünk údítőt,gyakrabban sütöttünk és nekünk,a szűlőknek egy üveg mézespálinkát aztán a szilveszterre megintbevásároltunk akkor meg egy üveg pezsgőt és 10 finom sőrt.Valahogyan,így nézett ki az "EGÉSZ HAVI KARÁCSONYUNK".....

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2009-11-16  16:17

Címlap

top