Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. július 4. 08:5631276.
    : , , ,!

    ???????????????????????????????????????????

  2. 2018. július 3. 14:5331275.

    Szép napot!


    Egyszerűen semmi nem jut eszembe, amiről írhatnék. Vártam, hogy valaki, valamivel megihlessen...

    előzmény:
    *Szigal* (31274)
    2018-07-02  08:15
  3. 2018. július 2. 08:1531274.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Elnézést kell kérnem, hogy még mindig nem válaszoltam Alsórákosi-Marika tegnapelőtti hozzászólására, de nagyon elsodortak a történések, ami tulajdonképpen jó, csak időigényeseknek bizonyultak. Két e-mail válasz is várat még magára, ugye megbocsátható? 


    Sajnos máris indulnom kell (Timrát), talán késő este, vagy holnap reggel több időm lesz? Kis türelmet kérek, szép napot és jó hetet kívánok nektek! 


    Milyen jó lenne, ha sok olvasnivaló várna itt rám…


  4. 2018. július 1. 21:1331273.

    Nagyon szépek! Köszönöm!


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31272)
    2018-07-01  17:44
  5. 2018. július 1. 17:4431272.

    Nem sikerült úgy, ahogyan szerettem volna, mert a névnapi köszöntő ott kering valahol a csillagok között. 


    Hazafelé arra gondoltam, hogy más képekkel köszöntelek, kedves Annaria.


    Olyasmivel, ami valóban hívó, meghívó, akár az előző vers. 


    1. Skarlátszínű keleti égboltal hajnalórán


    2. - 3. - 4. és kék színek déli ragyogásával.


    Isten éltessen! 

    előzmény:
    tanaria (31271)
    2018-07-01  10:08
  6. 2018. július 1. 10:0831271.

    Köszönöm! Neked is és minden erre járónak.


    Nekem is nagyon tetszik ez a vers. Ma Annamária napja van, úgyhogy ajándékként fogadom.


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31269)
    2018-07-01  08:02
  7. 2018. július 1. 08:3031270.

    Alsórákosi-Marika és Tanaria, előző beírásom elszállt, nekem pedig rohannom kell. Majd délben-délután, jó? 


    előzmény:
    *Szigal* (31269)
    2018-07-01  08:02
  8. 2018. július 1. 08:0231269.

    Jó reggelt, jó vasárnapot, jó hónapot, szintén jó második félévet és a klasszikus szavával: a legjobbakat!


    Mielőtt az előzőre válaszolnék, hadd kezdjük verssel a júliust, és milyen verssel, legszebbel, gyönyörűvel:


    Samuel ha-Nagid:


    Meghívó


    Barátom, szólj,
    Önthetek egy cseppnyi bort neked?
    Kakas-kukorékolás ébresztett,
    Az álom elhagyta szememet.
    Gyere s lásd a hajnali fény
    Skarlát szalagját a Kelet egén!
    Siess, add poharam,
    Még nem reggeledik,
    Hogy a bódító illatú lány megtölthesse
    Gránátalma levével
    S hogy dalát énekelhesse!
    Lelkem éled újjá benne, hogy aztán létét veszíthesse.


    (Dettre Gábor fordítása)


    ˜˜˜


    (izraelinfo.com/category/kultura/szazadokra-rimelo-jelen)

    előzmény:
    Alsórákosi (31268)
    2018-06-30  19:50
  9. 2018. június 30. 19:5031268.

    Pihentető, kellemes esti időtöltést kívánok az ide látogatóknak!


    Megnéztem, gyönyörű. Figyelmedbe ajánlom Zorán előadásában, magyar szöveggel, "Volt egy tánc" címen  mely családjuk tragédiáját mondja el. A youtube/Zorán számai között, kedvencem a "Kell ott fenn egy ország", nekem az az egyik kedvencem. 


    Nem tanácsos azt a következtetést levonni, hogy senkit nem érdekelnek a Veled történő események, engem nagyon is, még ha nem is válaszolok rá és irásaidat ne tartsd szószátyárságnak. A zugolvasók számát nem tudhatod.


    Mikor teszik már vissza a "tetszik"-et???? Egyszerűbb lenne tudatni, hogy valaki elolvasta!


    Pár napra "haza" látogattam, de csütörtökön ismét "olajra lépek" és nem tudom mikor jövök vissza, bokros teendőim elszólítanak.


    Örülök, hogy  vissza kaptad a kártyádat, lehetséges, hogy az illető látta az esetet?


    Érdeklődéssel, köszönettel várom a következő írásodat, szebbnél-szebb fotóidat !


     

    előzmény:
    *Szigal* (31263)
    2018-06-30  07:39
  10. 2018. június 30. 18:1531267.

    Jaj, Neked semmiért sem kell bocsánatot kérned, inkább nekem, a szószátyárságomért! Szóval, mint a jó barátok általában, kiegészítjük egymást! 


    Köszönöm, lehet, hogy veszek egy lottószelvényt? 


    * * *


    Neked azt kívánom, hogy lendülj gyorsan formába és időnként nézd meg a postádat! 

    előzmény:
    tanaria (31266)
    2018-06-30  17:59
  11. 2018. június 30. 17:5931266.

    Nem tudok hozzászólni! Ez, tényleg, csodálatos csoda!  Kívánok neked sok ilyent! 


    ***


    Bocsánatot kell kérnem a tömör válaszaimért. Ma nem vagyok formában. 

    előzmény:
    *Szigal* (31265)
    2018-06-30  15:37
  12. 2018. június 30. 15:3731265.

    Miután általában én szoktam beszélni az ilyen-olyan, többnyire jelentéktelen élményemről, és minden "tangóra-hívásom" lepereg a megszólítottakról, már sokszor nincs is kedvem elmesélni jelentéktelen kis életem még jelentéktelenebb történéseit. 


    Mielőtt a mai napról kezdenék csevegni, hadd kérdezzem meg, Tanaria, hogy mit is jelent a kérdésed: "A magyar vonatkozásra utaltál?" - hogy érdemben válaszolhassak rá. 


    *  *  *


    Ma reggel ismét valami nagyon érdekes "aprósággal" találkoztam, ami teljesen feldobott. Gondoltam, még várok a téma megosztásával, aztán ismét történt egysmás (majd idővel…)


    Tanaria és Alsórákosi-Marika jól ismeri az izraeli mágneses utazási kártyákat, sőt, most elárulok egy idevágó titkot. Hozzátartozik a konformista stílusomhoz, hogy elég nehezen változtatok az ilyen-olyan szokásaimon, hadd ne mondjam,megrögzöttségeimen. Több, mint 5 éve, amikor Marikáék már harmadszorra jöttek Izraelbe és végre személyesen is találkoztunk, ő volt az, aki felvilágosított a mi "Ráv-Káv"-nak (=sok vonalú) nevezett kártya előnyeiről. Addig persze elutasítottam, túl bonyolultnak, értelmetlennek találtam. Aztán megvásároltam az elsőt, amelyre pénzt lehetett feltölteni, majd a tavaly egy még bonyolultabbra cseréltem, ami viszont rendkívül előnyös.


    Eddig tartott a bevezető. Ma reggel a buszmegállóban kivettem a kártyát a táskámból és azonmód el is ejtettem, de nem ám úgy egyszerűen, hanem egyenesen az előttem lévő rácsos kanális nyílásába. Csak néztem utána, és arra gondoltam, hogy kár volt tegnap annyit lelkendezni a csodákról. Hónap utolsó napja van, vigasztaltam magam, kiemelni onnan úgy sem tudom, holnap bejelentem az elvesztését, fizetek 10 sekel büntetést és kapok egy újat, amit máris érvényesíthetek július hónapra. Klárinak is elmeséltem, mindketten nevettünk a pechemen. A buszban papírjegyet vásároltam, mindig csak ennyi károm legyen, és ezzel napirendre tértem az ügyben.  


    Igenám, de hogy lehetne napirendre térni, amikor hazatérve a mágneses kártya itt várt az asztalomon?! Persze névvel és fotóval ellátott kis mütyür, valaki észrevette, kiemelte, és haza is szállította! Ez is egy csoda, ami azért nem ilyen egyszerű, mert a megtalálója a környék jól ismert és teljesen ártalmatlan narkósa, akit időnként aprópénzzel ki is szoktam segíteni. Most is ilyesmi lesz belőle, biztosan! 


    Na, mit szóltok hozzá? 


     


     

    előzmény:
    tanaria (31264)
    2018-06-30  14:52
  13. 2018. június 30. 14:5231264.

    Szép napot!


    Ez igen, csodanap! Öröm az ilyen.


    Nagyon szeretem a flashmobokat. Jó lenne egyet elkapni egyszer.


    ***


    A magyar vonatkozásra utaltál?


    Saját magaddal voltál egysrófon a tangóval. 

    előzmény:
    *Szigal* (31263)
    2018-06-30  07:39
  14. 2018. június 30. 07:3931263.

    Na ná, hogy sokadszorra újra megnéztem, és még jobbnak találtam!


    És mert nincsenek véletlenek, egy flashmob is szembe jött velem, olyannyira, hogy egyből a jól ismert helyszínen éreztem magam! Jólesett egy kis hamisítatlanul magyar életörömöt is látnom, spanyol beütésekkel - nem hiába emlegettem a tangót az előző hozzászólásomban! 


    Most készülnöm kell, indulok Klárihoz, jól kezdődött  a napom! 


    (Kicsit hátborzongató, hogy percekkel előbb a tangót említettem és lőn!)


    Szép hétvégét!

    előzmény:
    *Szigal* (31262)
    2018-06-30  07:13
  15. 2018. június 30. 07:1331262.

    Szervusztok, jó reggelt! 


    Tegnapi felkérésem (no nem a tangóra!) láthatóan és sokatmondóan eredménytelen volt - milyen kár!


    Találkoztam - végre! - Zs. barátnőmmel, könyveket, híreket és mindenféle információt cseréltünk, sajnos ő ismét elutazik egy egész hónapos családi nyaralásra, nagyon hiányolom majd! 


    Talán a csodák napja volt, mert egy elveszettnek hitt levelemet a másik tömbház egyik rendes lakójától kaptam vissza, pedig teljesen rendbontóan és törvénytelenül még pénzjegy is volt benne, amit szintén hiánytalanul kaptam vissza! Soha nem voltam gyanakvó, összeesküvés-elméleteket se gyártottam, így a tegnapi eset az emberekbe vetett bizalmamat erősíti - csudajó érzés! Elgondolkoztam: lehet, hogy a bizalom lett korunk (egyik) legnagyobb hiánycikke? 


    Másik csoda egy teljesen váratlan találkozás volt: régi és nagyon kedves barátaimmal egy jó ideje szinte teljesen megszakadt a kapcsolatunk. Autóbuszon ültem, bámultam az embereket, egyszerre csak ismerős arcot látok, de olyan öregen, hogy féltem a tévedéstől. Felálltam és közelebb mentem hozzá, persze, hogy K. volt, csak közben felette is eljárt az idő… Ideje lesz újra közelebb kerülnünk egymáshoz, bár most ők is két hónapig tartó útra indulnak - no, majd szeptemberben! Ezek azok a barátságok, amelyeket évek múltán is ott lehet folytatni, ahol valamiért abbahagytuk. 


    A sukban is jártam, azaz a piacon, és mosolyogva emlékeztem Tanaria tavalyi döbbenetére, mert most még az akkorinál is nagyobb volt ott a hangzavar! Nagyon drága volt a piac, most egy ilyen időszak van - nem akarom részletezni az okait, mert tudnivaló, hogy minden összefügg a politikával. Ezt most hagyjuk. 


    Kerestem valamit a YouTube-on, és egy újabb csoda futott velem szembe! Tulajdonképpen egy ismert régi sláger románra fordított szövege tett kíváncsivá (elég gyenge), de a szöveg fölött olyan filmrészletekre bukkantam, amelyeket veletek is meg kell osztanom. Gyönyörű. A felfedezés örömét rátok bízom! Kattintsatok rá, ezerszer is megéri! Nem is tangó, hanem keringő, de milyen! Jó szórakozást!


     


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31261)
    2018-06-29  07:12
  16. 2018. június 29. 07:1231261.

    Ha ismét reggel van, akkor: jó reggelt!


    Az elmúlt nap alaposan igénybe vett, de már kipihentem fáradalmaimat - kezdődhet a hét vége!


    Remélem, hogy Tanaria nem fosztotta ki teljesen az üzleteket, és lehet, hogy még mesélni valója is lesz? 


    Nekem most nemigen van, ha csak elő nem veszem az olvasmányaimat, képeim sincsenek, illetve vannak, csak most nincs időm ezekkel foglalkozni. Tegnap jó napom volt, megjelent a kedvenc újságom, ami még Zs. barátnőmnél várja, hogy belelapozzak. Majd referálok róla. 


    A Marikák - mindketten - továbbra is mostohán bánnak velünk. Valószínű egyéb, fontosabb teendőik vannak, ami teljesen érthető és természetes. 


    Legyen szép napunk és talán itt is forgalmasabb? 


     

    előzmény:
    tanaria (31260)
    2018-06-28  07:48
  17. 2018. június 28. 07:4831260.

    Jó reggelt!


    Ébredéskor a Rabin téri tavirózsák emlékére ébredtem. Újra megnéztem, álomszépek!


    Hűvös, barátságtalan az idő, jó nézni a képeidet, Szigal. Beszerzési útra készülök. Arra sokkal jobb ez a hűvös, mint a kánikula. Kint egész kellemes.


    Mindenkinek szép napot!

  18. 2018. június 27. 22:0731259.

    Mosolyogva fogok elaludni ennyi gyönyörűség után! Nagyon jól esik a lelkemnek! Köszönöm!


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31258)
    2018-06-27  21:31
  19. 2018. június 27. 21:3131258.

    Ennyi szépség után hazafelé már a tenger látványa sem lelkesített annyira… De mert minden, így ez is relatív, egyetlen kép mégis született. Csendes volt a nagy víz, és mint mindig, végtelennek tűnő. Akár ez a mai sorozat. 


    ***


    Jó éjszakát és holnapra szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (31257)
    2018-06-27  21:23
  20. 2018. június 27. 21:2331257.

    Régen jártam a tel-avivi Rabin téren, most akarattal megszakítottam az utamat, hogy a viszontláthassuk a tavirózsákat és a különlegesen szép teret. 

    előzmény:
    *Szigal* (31256)
    2018-06-27  21:18
  21. 2018. június 27. 21:1831256.

    1. Nem hiszitek, de onnan fentről még búcsút is intett nekem!


    2. Még egy gazdag murvafürt bokor, de a hangsúly mégis a muzeális telefonfülkén van! 


    3. Útban Tel-Aviv felé több ilyen érdekes fát láttam, Haifán is van néhány belőle. 

    előzmény:
    *Szigal* (31255)
    2018-06-27  21:13
  22. 2018. június 27. 21:1331255.

    Csak álltam ott és bámultam, mert elképesztően gyönyörű látvány! Egy kerítés teljes hosszában…

    előzmény:
    *Szigal* (31254)
    2018-06-27  21:08
  23. 2018. június 27. 21:0831254.

    1. Még trombitavirág 


    2. és még fukszia


    3. és nem tudom a nevét,


    4. de ez bizony murvafürt! 

    előzmény:
    *Szigal* (31253)
    2018-06-27  21:03
  24. 2018. június 27. 21:0331253.

    Persze, hogy ott volt a tavaly is, a ház fontos tartozéka, ráadásul korban is igazodik a lakókhoz! Télen beteg volt, a személyzetből valaki hazavitte, aztán, ahogyan melegedett az idő, visszahozta a helyére. Mindig ő az első, akit köszönthetek! 


    Holnap megint zsúfolt nap vár rám, Klárika után Timrát, keveset leszek a topikon, ezért most máris felteszem a következő virágos képeket, vannak még bőven. 


    Fáradt vagyok, pedig ma egész nap pihegtem. Pihegve pihentem, vagy, ha akarjátok fordítva: pihenve pihegtem, de mindegy, mert az égvilágon semmit sem csináltam. Hogy, hogy nem, mégse unatkoztam - mi is az az unatkozás? 


    Na jó, nem hülyéskedem tovább, jöjjenek a képek, trombitavirágokról és fuksziákról.

    előzmény:
    tanaria (31252)
    2018-06-27  18:31
  25. 2018. június 27. 18:3131252.

    Nem ez a macska volt ott a tavaly is?


    Nagyon szép a plumeria, még emlékszem milyen illatos! Valahol szagoltam én is már akkor, amikor ott voltam. És a felhők is csodásak!


    Itt még mindig esik és csak 16-14 fok van. Szerintem Margaretnek, nincs kifogása az időjárás témájával szemben. Ott valamit félreértettél. Ugye, Margaret? Gondolok rád és kívánom, hogy érezd magad (lelkileg) kicsit jobban! 


    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    *Szigal* (31248)
    2018-06-27  16:19

Címlap

top