Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dunaharasztiak???

Kincsőcske
Létrehozva: 2004. március 9. 16:50
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki Dunaharasztin lakik? Csak úgy, kíváncsiságból...Mert én ott élek és nagyon szeretem!
  1. 2010. október 15. 14:314451.

    Sziasztok Mindenki!

     

    Fodrászat hétvégén,hétköznap akár este 10-kor is!!!

    Aki még nem tud rólam,érdeklődjön utánam és hívjon nyugodtan!

    Kriszta:0620/424-5881

     

     

    AKCIÓ! 30 napos szárítás-bérlet! 30 napon át korlátlan számú hajszárítás! Ára: 5000 ft.  

     

    SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  2. 2010. október 7. 21:334450.

    Sziasztok!

    Takarítást vállalok Harasztin és Soroksáron. Már van 3 fix családom és egy irodám, ahova hetente járok, és van három hely, ahova alkalomszerűen. Eme meglévők mellé keresek még családokat, akiknek szükségük lehet egy segítő kézre. :-)

    Köszönöm, Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  3. 2010. október 7. 15:274449.

    Már több infóm is van a kutyáról. Szóval:

    1,5 éves lányka őkegyelme. A neve Lili. Rottweiler-Kaukázusi keverék, de a rotira hasonlít. Gazdája szerint alapjában nem egy agresszív, de a szűk hely nagyon rosszat tesz neki. Ezért keresünk neki mielőbb új gazdit, tágasabb otthont. 

     

    Kérek mindenkit, aki csak egy kis esélyt lát hogy új gazdija legyen, keressen meg, írjon privit. Megadom a számot, ahol lehet felőle érdeklődni. Dunaharasztiból azonnal elvihető.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  4. 2010. október 7. 09:264448.
    képek
    előzmény:
    Maches (4447)
    2010-10-06  13:29
  5. 2010. október 6. 13:294447.

    Sziasztok!

     

    Egy 1,5 éves, rottweilernek keresünk gazdit. Nem fajtatiszta, de úgy néz ki mintha az lenne. Egyenlőre nincs még kép, azt sem tudom pontosan fiú-e de valószínűleg az. A szomszédomé de kinőtte a helyét, és ami a részemről nagyobb gond, hogy átjár hozzánk is sajnos. Közösen a szomszéddal most új gazdit, otthont keresünk neki, mert itt nem maradhat. Telephely, vagy városszéli ház őrzésére kiváló lenne. A Petőfi ligeten él jelenleg.

     

    Hamarosan képet is hozok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  6. 2010. október 3. 11:214446.
    Gyereknek fülbelövést tud vki ajánlani? Olyat, aki megbízható, türelmes, pontosan lő, és nem az a régifajta kattogó gépe van, hanem az új kapszulás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  7. 2010. október 1. 08:274445.

    Sziasztok!

     

    Anyukám szívesen vállalna gyermekfelügyeletet igény szerint.  Dajka végzettséggel rendelkezik és persze tapasztalattal is: ő vigyázott két éves korától a kisfiamra egészen az óvoda kezdetéig.

    Ha valakit érdekel, akkor priviben jelezhet vagy szólhat másoknak is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259605 (0)
     
  8. 2010. szeptember 30. 11:324444.
    JAJJJ ezt priviben szerettem volna elküldeni!!! :O
    előzmény:
    Borgstena (4443)
    2010-09-30  11:30
  9. 2010. szeptember 30. 11:304443.

    Szia!

     

    Čn voltam anno aki a Bezerédiben varrónöt ajánlottam. A sógornömröl van szó. :)

    Somogyváry Gyula 10-ben laknak Boginak hívják.

    Tel száma: 305234705

    Hívd nyugodtan, nagyon kedves és nagyon szépen dolgozik.

    Nyugodtan hivatkozzál rám.

     

    Gerda

    előzmény:
    Apricot (4442)
    2010-09-30  08:50
  10. 2010. szeptember 30. 08:504442.

    Sziasztok,

     

    emlékszem, hogy valaki korábban írt egy varrónőről, aki talán a Bezerédiben dolgozik/lakik. Meg tudnátok mondani hogy ki volt és hol? Vagy esetleg tud valaki varrónőt? Nadrágfelhajtásra lenne szükségem.

     

    Köszi

    A. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  11. 2010. szeptember 29. 14:104441.

    Sziasztok!

     

    Megint eltűnt kutyus van az utcánkban.

    Fekete sarpei keverékhez hasonló,de nagyon nem ismerem a kutyafajtákat,így lehet hogy nem is az.Ami biztos fekete,rikító sárgás nyakörv van rajta,és nagyon félénk.Próbáltunk neki vizet vinni de elment tőlünk.Reggel óta nem mozdul innen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  12. 2010. szeptember 23. 11:034440.

    Csak még annyit, hogy a taksonyi oviba felvették volna a fiunkat, de oda, pontosabban onnan vissza Harasztira a közlekedés katasztrófa reggel. Én Pestre járok dolgozni, a HÉV parkolóig megyek autóval (Harasztin) és amikor még egyész pici volt a gyerkőc és vissza kellett mennem dolgozni, akkor egy ideig Taksonyba vittem őt, mert ott vigyáztak rá. Minden áldott reggel be volt dugulva visstafelé az út, egyszerűen nem tudtam elég korán elindulni ahhoz, hogy ne késsem le állandóan a HÉV-emet. Egy rémálom volt minden reggel, kár, hogy csak egyetlen út van Taksony és Haraszti között. Most meg, amióta a haraszti Fő úton felújítás van, még rosszabb a közlekedés, ezt én még egyszer tutira nem vállalnám be.

    Némedit nem ismerem.

    előzmény:
    delfin38 (4437)
    2010-09-22  15:57
  13. 2010. szeptember 23. 10:544439.

    Szia Delfin,

     

     

    Irtam is korábban, hogy én nem vádolok senkit, csak a mástól hallottak alapján írtam amit írtam. Saját személyes tapasztalatom "csak" az volt, amikor  az óvodavezető leült velem beiratkozáskor. Lehet hogy csak rossz napját fogtam ki, de én még olyan lekezelő stílust nem tapasztaltam sehol, mint ott ettől a vezetőtől. Főleg amikor megkérdezte hogy én most hová jár a gyerek, ha nem bölcsibe. Mondtam, hogy babysitter vigyáz rá, mivel a bölcsibe sem tudtam beíratni, mert olyan későn érünk haza este, hogy esélyünk sem lett volna őt időben elhozni a bölcsiből. Erre megjegyezte, hogy ő, akkor nekünk nem jelent gondot babysittert fizetni...Mondtam, de igen, gondot jelent, de nincs más választásom. Nyilván úgy gondolta, hogy akinek ennyi pénze van, az még tud várni, legalábbis nagyon ez volt az érzésem.(Megjegyzem, egyébként is milyen jogon tesz ilyen megjegyzéseket...)

    A lényeg egyébként hogy ez alapján nagyon örülök hogy nem került oda a fiam oviba. Nem akarok bántani senkit, de az ilyen stílustól az Isten mentsen meg mindenkit, főleg a gyerekeket. Mondom, lehet hogy csak rossz napja volt, de számomra mondjuk ez sem elég mentség.

    Tavasszal majd újra próbálkozunk, de nagyon megnézem majd, hogy hová és kinek a keze alá íratom be a fiam.

    előzmény:
    delfin38 (4438)
    2010-09-22  16:01
  14. 2010. szeptember 22. 16:014438.

    Mi rosszat írtam azzal, hogy a polgármesternek semmi köze az óvodai beiratásokhoz?? Komolyan nem értem...

    Ő nincs benne a bíráló bizottságban. És az nyilvánvaló hogy egy önkormányzatban a polgármesternek csak névleges a főszerepe, Harasztin is mindenki tudja hogy a jegyző dönt a legtöbb lakossággal kapcsolatos dologban.

    Persze nyilván nincs effektíve a kezemben bizonyíték a kenőpénzek elfogadásával kapcsolatban, így nem is vádolok persze senkit. Csak hallomásból tudom ezeket a dolgokat, amibe persze belejátszik az a fránya magyar pesszimizmus arról, hogy ebben az országban mekkora a korrupció szinte minden területen. Ha még ezzel sem értesz egyet, akkor szerintem másik bolygón élsz.:-)

    Az én személyes tapasztalatom sajnos nagyon-nagyon rossz volt azzal az óvodavezetővel kapcsolatban ahová szerettem volna beíratni a fiamat /ahová területileg is tartozunk/. Olyan lekezelő és megalázó stílusban beszélt velem hogy az felháborító volt. Most más örülök is hogy nem került oda a fiam, mert borzasztó volt az a stílus, és én nem akarom hogy ilyen ember vezetése alatt nevelődjön a gyermekem. Tényleg csak a jólneveltségem tartott vissza attól hogy ne ugyanolyan stjlusban válaszoljak vissza neki...Van másik óvoda amelyről több jót hallottam, de oda sem egyszerű a bejutás.

     

    idézet:
    Kitti29 (4433)
    2010-09-08 09:18:39

    "És az nyilvánvaló hogy egy önkormányzatban a polgármesternek csak névleges a főszerepe, Harasztin is mindenki tudja hogy a jegyző dönt a legtöbb lakossággal kapcsolatos dologban."

     

    Ez is kedves... Ezek az ügyek uis mind jegyzői hatáskörbe tartoznak, így a polgármester, ha akarna, se hozhatna döntést! És ha van az országban olyan település, ahol a polgármester nem csak "névleges főszereplő" - hát akkor Haraszti az! 

    És mielőtt bárki újra vádaskodna: nem mellette kampányolok, még csak nem is nyalizok - "csak" ismerem a tányeket, belülről is!

    előzmény:
    Kitti29 (4428)
    2010-09-08  09:18
  15. 2010. szeptember 22. 15:574437.

    Félig-meddig "illetékesként":

    - komoly és alaptalan vádak, garantálhatom, hogy Harasztiban SOHA nem volt csúszópénzes az óvodai felvételi! Én tudnám...

    - nem az óvodavezető dönt, de nem is a polgármester, viszont a bizottságban ott van  a fenntartó képviselője, valamint oktatási és szociális szakember is, olyanok, aki nagyon jól ismerik a város lakóinak többségét, a  régieket legalábbis.

    - ahol mindkét szülő igazoltan dolgozik, ott a gyereket vagy a bölcsődébe (4 éves korig) vagy az óvodába felvették, még ha fellebbezés után is! Épp ezért döntött úgy a városvezetés a fellebbezések számát látva, hogy a nyár folyamán indít még egy szükségcsoportot a Hétszínvirág Óvodában. Nem a legjobb megoldás, mindenki tudja, de ennyire futotta a költségvetésből!Tudod, az intézményfenntartásnak csak alig 50%-át fedezi az állami normatíva, minden szinten, a többi helyi zsebből megy!

    - van az óvodában is várólista, üresedés esetén az óvodavezető értesíti a szülőt.

    - végszükség esetében ajánlani szoktuk a taksonyi vagy a némedi óvodákat, ott mindig van hely, a csoportok nem nagy létszámúak, és nincs is messze. És mindkettőben van pár haraszti gyerek is, hasonló okokból.

    Sok sikert!

    előzmény:
    Kitti29 (4417)
    2010-09-02  10:21
  16. 2010. szeptember 22. 10:144436.
    Sziasztok! Fiam 4 éves örökmozgó. Szeretném sportolni vinni. Leginkább birkózni. Tudom hogy van harasztin birkózó egyesület. De sehol nem találok elérhetőséget. Meg akarom tudni hogy ilyen idösen mehetne-e
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 15. 10:044435.

    SOS! Ezt a tacsikeverék mamakutyát 5 nappal ezelőtt, (2010.09.11.-én) kitették Dunaharasztiban. Azóta ott ül a Sport sziget bejáratánál egy szemeteszacskó mellett, el nem mozdul onnan. Valahol kölykei lehetnek (lehettek), lógnak az emlői, dagadnak a tejtől és be is vannak gyulladva.
    A legnagyobb baj, hogy retteg, nem lehet megfogni, rögtön vicsorog, morog és támad - miközben reszket a félelemtől. Egyenkőre etetik, de sok a vadbarom arrafelé, nagyon nincs biztonságban, SOS megoldás kellene neki. Segitenék amiben tudok, de elhelyetni nem tudom, és profi befogó kellene hozzá. 

     

    Aki tudna segiteni, kérem irjon privit!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. szeptember 9. 11:284434.

    sziasztok!

    Most olvastam fifi, és kitti29 levelezését a Mese ovival kapcsolatban!

    Nem szeretnék senkit sem mentegetni, csak úgy érzem muszály leírnom a saját tapasztalataimat!Három gyermekem járt, illetve jár (a legkisebb

    most nagycsoportos) ide. Mi kb. 5 éve költöztünk ki

    Budapestről. Senkit és semmit  nem ismertünk itt.Költözésünk előtt egy

    hónappal bekopogtattunk az oviba, hogy érdeklődjünk mikor lesz nyilt nap, (mint máshol ez megszokott) . Itt csak néztek ránk értetlenül, hogy ez itt nincs, de a vezető barátságosan kedvesen bemutatta nekünk az

    ovódát. Több csoportba is bekukkanthattunk. Beíratkozáskor simán felvették a nagyfiunkat! Középső gyermekünket szintén felvették természetesen a tesó csoportjába. A vegyes csoportot én sem tartom tökéletesnek ,de a kistesók sokkal hamarabb beszoknak. Ez is tény.

    Harmadik csemeténk mire sorba került már nagy volt a túljelentkezés.

    Ő csak december végén született, de a beíratkozás áprilisban van! Igy itt mi is megkaptuk az elutasítást! Nme fellebbeztünk, nem vesztegettünk meg senkit sem! Tudomásul vettük. December elején

    a hároméves szülinapja előtt ,a tesók óvónénije felhívta a figyelmünket, hogy költöztek el a csoportból. Próbáljunk érdeklődni! A vezető ismét nagyon barátságosan fogadott és mivel volt üresedés felvette három éves korára a legkisebbet is! Nem csúszópénz, nem fellebbezés és nem

    különböző kapcsolatok felhasználása miat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. ffi
    ffi
    2010. szeptember 8. 14:014433.
    Ja!
    előzmény:
    Kitti29 (4432)
    2010-09-08  11:36
  20. 2010. szeptember 8. 11:364432.

    Én úgy tudom, hogy minden óvodának van egy intézményvezetője és az intézményvezetők fölött van egy vezető. Ha jól tudom, Harasztin Schuszter Gyöngyi a fővezető, miközben egyébként ő a Mese óvoda intézményvezetője is.

    Nézd, az én tapasztalataim alapján igaz a mondás, miszerint "fejétől bűzlik a hal". És ez szerintem igaz minden cég, intézmény stb esetén. Mert a vezető adja át az alapelveket és értékeket és az ű utasításait kell követnie az óvónőknek. Tudnék még sztorikat mesélni erről is, de inkább nem teszem, nehogy még a végén valaki feljelentsen alaptalan vádaskodásért.

    előzmény:
    ffi (4430)
    2010-09-08  11:06
  21. ffi
    ffi
    2010. szeptember 8. 11:334431.
    Egy vezető van és helyettesek úgy tudom. Hogy kivel beszéltél azt csak te tudhatod. Nem biztos, de szerintem a vezető dönt a felvételekről. 99%.
    előzmény:
    Kitti29 (4429)
    2010-09-08  09:26
  22. ffi
    ffi
    2010. szeptember 8. 11:064430.

    Én sem szeretnék alaptalanul vádaskodni, vagy ilyenek, de azt nem tartod elképzelhetőnek, hogy a város vezetője barátilag szól az óvodavezetőnek bármilyen ügyben? Névleges főszerep??? Így érzed?

     

    Harasztin az összes óvodának egy vezetője van, de hogy megnyugtassalak, neki semmi köze ahhoz, hogy a gyereked hogyan nevelődik a csoportban. Az az óvónőktől függ. Azt nézd meg, ne a vezetőt.

    előzmény:
    Kitti29 (4428)
    2010-09-08  09:18
  23. 2010. szeptember 8. 09:264429.

    Azt hogy csak egy óvodavezető van, úgy érted, hogy óvodánként egy, ugye?

    Mert én az előzőekben nem a "nagy" óvodavezetőról beszéltem, aki az összes óvoda élén van.

    előzmény:
    ffi (4427)
    2010-09-07  19:23
  24. 2010. szeptember 8. 09:184428.

    Mi rosszat írtam azzal, hogy a polgármesternek semmi köze az óvodai beiratásokhoz?? Komolyan nem értem...

    Ő nincs benne a bíráló bizottságban. És az nyilvánvaló hogy egy önkormányzatban a polgármesternek csak névleges a főszerepe, Harasztin is mindenki tudja hogy a jegyző dönt a legtöbb lakossággal kapcsolatos dologban.

    Persze nyilván nincs effektíve a kezemben bizonyíték a kenőpénzek elfogadásával kapcsolatban, így nem is vádolok persze senkit. Csak hallomásból tudom ezeket a dolgokat, amibe persze belejátszik az a fránya magyar pesszimizmus arról, hogy ebben az országban mekkora a korrupció szinte minden területen. Ha még ezzel sem értesz egyet, akkor szerintem másik bolygón élsz.:-)

    Az én személyes tapasztalatom sajnos nagyon-nagyon rossz volt azzal az óvodavezetővel kapcsolatban ahová szerettem volna beíratni a fiamat /ahová területileg is tartozunk/. Olyan lekezelő és megalázó stílusban beszélt velem hogy az felháborító volt. Most más örülök is hogy nem került oda a fiam, mert borzasztó volt az a stílus, és én nem akarom hogy ilyen ember vezetése alatt nevelődjön a gyermekem. Tényleg csak a jólneveltségem tartott vissza attól hogy ne ugyanolyan stjlusban válaszoljak vissza neki...Van másik óvoda amelyről több jót hallottam, de oda sem egyszerű a bejutás.

     

    előzmény:
    ffi (4427)
    2010-09-07  19:23
  25. ffi
    ffi
    2010. szeptember 7. 19:234427.

    Az vagyok. Kiskakas a szemétdombon

    De az amit mondasz súlyos vád, mivel csak egy óvodavezető van, így ez szerintem nagyon kemény, mielőtt ilyent írsz jobb ha megbizonyosodsz a valóságtartalmáról, és még akkor sem biztos, hogy szerencsés ide írni erről.

    Egyébként nem hinném, hogy rá lenne szorulva erre. Szóval még mindig kétlem.Nem rokonom egyébként.

    "A polgármesternek semmi köze az óvodai beiratásokhoz."

    Hát ez meg...

     

    előzmény:
    Kitti29 (4426)
    2010-09-07  09:42

Címlap

top