Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2011. február 24. 17:12726.

    Szia!

     

    Ma főztem, de úgy hogy holnapra is maradjon. Mert a férjem nem így étkezik és azért minden nap külön főzni az már sok lenne.

     

    Reggelit nem főzök, próbálom, hogy mindig legyen valamilyen kenyér és ahhoz eszek ami van itthon.

     

    előzmény:
    Bbohar (725)
    2011-02-24  17:00
  2. 2011. február 24. 17:00725.
    Ezek szerint te mindennap főzöl magadnak ebédet? és esetleg reggelit is?
    előzmény:
    kisarica (724)
    2011-02-24  12:33
  3. 2011. február 24. 12:33724.

    Sajnos én sem tudok mozgalmasabb fórumot, de időnként jó lenne pár tanács.

    Mai reggelim zőldség kenyét,  kicsi császár szalonnával, savanyűsággal. Uzsonna. alma 

    ebéd, zellerkérém leves, sült hal sült zőldségellek.

    vacsora,  reszeét sárgarépa, céklával citromlével és egy pici mézzel ízesítve, és talán hozzá még egy kicsi sajt.

    előzmény:
    Bbohar (720)
    2011-02-23  22:25
  4. 2011. február 24. 12:01723.
    előzmény:
    Bbohar (720)
    2011-02-23  22:25
  5. 2011. február 24. 11:32722.

    Az Aldiban és a LIdlben nem lisztet lehet kapni, hanem darált mogyorót és darált mandulát 200 g-os csomagokban kb. 400 - 500 Ft-os áron.

     

    Az amit mandula lisztként vesznek nagyon finomra van őrölve és zsírtalanítva van.

     

    Kérdezd meg Szendi blogján, hogy hol veszik.

    Szoktak összeállni csapatba is és aki jön haza külföldről szokot hozni egy tucattal.

     

    Itt van Xukor, esetleg ők tartanak-e.

     

     

     

     

    előzmény:
    frue (708)
    2011-02-21  20:28
  6. 2011. február 24. 11:26721.
    előzmény:
    Bbohar (720)
    2011-02-23  22:25
  7. 2011. február 23. 22:25720.

    Mit ettetek ma, aki paleo módon táplálkozik?

     

    Tudtok mozgalmasabb fórumot? Én még reménykedem, hogy ez az lesz. Szükségem lenne rá, mert még csak most kezdem, és sokat segítene más tapasztalata. Sokszor olyan tanácstalan vagyok.

     

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  8. 2011. február 22. 18:47719.
    Valaki irta, hogy otthon az Aldiban lehet kapni mandulalisztet (Frue kerdesere)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 22. 18:38718.

    Ez is jo oldal, sok recepttel

    http://paleolihlet.freeblog.hu/categories/100_paleo_vagy _nem/

    Rakott zoldseg koze felvert tojas, fuszerek, reszelt sajt (mi eszunk sajtot)

    előzmény:
    Bbohar (716)
    2011-02-22  17:50
  10. 2011. február 22. 18:10717.

    Már én is rátaláltam erre az oldalra is, nagyon jó dolgok vannak rajta.

     

    előzmény:
    Bbohar (716)
    2011-02-22  17:50
  11. 2011. február 22. 17:50716.

    Találtam egy jó oldalt, hátha másnak is jól jön: 

    Érdemes megnézni, szerintem 

    http://paleovital.hu/?page_id=1564 

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  12. 2011. február 22. 17:17715.

    Rakott zöldség jól hangzik, szeretem is, csak nem tudom elképzelni, hogy mivel rakom, ha kihagyom a rizst, a tejfölt stb.

    Írnál egy példát?

     

    Az általad leírt kenyér Mo-i viszonyok között bonyolultan hangzik, számomra, pedig nem lenne rossz ha kitalálnék valamit, mert már tapasztalom a jótékony hatását a diétának, a fogyást is, ugyanakkor, folyton éhes vagyok, nem bírok jóllakni érzésem van, és szerintem a pékárú nemevés miatt. 

    előzmény:
    Bodza75 (714)
    2011-02-22  12:22
  13. 2011. február 22. 12:22714.

    Szia

    Olvastam Szendi konyvet es Cordaint is. Ferjemet nem kellett gyozkodnom, mivel fogyni szeretett volna es a vercukra is magasabb volt, igy ajanlotta, hogy dietazzunk egyutt. Gyerekeknek sutok rendes feher kenyeret, mert a paleo furcsa meg nekik, ezt csomagolom szendvicskent, sonkaval, gyumolcsoket, sajtot stb. Ok nem eszik meg a mandula vagy kokusz lisztbol keszult muffinokat sem, de meg probalkozom.

    Reggelire mi is ilyesmit eszunk, rantotta, lagy tojas, kolbasz, bacon, zoldsegek, muffin, gyumolcs stb.  Amiota nem eszunk krumplit, sokkal tobb zoldseget fogyasztunk, foleg rakott formaban. Gyerekek neha meg kapnak tesztat, spagettit. A kicsi meg iszik tejet, kakaot, a nagy nem szerette soha a tejet, lehet azert, mert nem sokat ivott kicsi koraban mivel tejerzekeny volt. Mi tej helyett kokusz tejet teszunk a kavenkba meg xylitolt. Kellett nekem is egy honap, amig belejottem a fozesbe, de most mar nagyon elvezem.

    A manduala lisztbol keszult kenyer nagyon finom, tobbfele kenyeret kiprobaltam, de ez a legjobb nekunk.

    Lenmag-mandula kenyér

    1 csésze=2.5 dl

    Egy csésze hámozott mandulából készült liszt3/4 csésze lenmaglisztsó1/2 teáskanál sütőpor3 tojás2 evőkanál olivaolaj1 teáskanál nyírfacukor1-2 evőkanál köménymag

    A szárazanyagokat és a tojást, olajat, cukrot külön keverjük össze, majd az egészet keverjük össze, és adjuk hozzá a köménymagot. Kizsírozott sütőben süssük meg kb. 200 fokon.

     

    előzmény:
    Bbohar (713)
    2011-02-22  06:32
  14. 2011. február 22. 06:32713.

    Mi az amit még esznek a gyerekek? Az enyémeket valószínű nehéz lesz, kenyér, de főleg a tej, igen fontos számukra. A fontost úgy értem, hogy nagyon szeretik.  Tízóraira pl. mit tudsz csomagolni nekik?

    Szendi könyvét olvastad, vagy külföldi irodalmat?

     

    Ami érdekes, hogy a 3. terhességnél terheléses cukornál rossz eredményem volt, majdnem hasonló volt, hogy mit kell mellőznöm :)

     

    Mi Skóciában éltünk korábban, skótoknál régebben két reggeliféle: zabkása, vagy a tojásos, baconos, kolbászos, gombás reggeli-azt hiszem ez mindkettő beillik paleonak is :).

     

    A férjedet Te győzted meg, vagy elolvasta a könyvet?

     

    A mandulalisztből készült kenyér milyen? 

     

    előzmény:
    Bodza75 (707)
    2011-02-21  20:21
  15. 2011. február 21. 21:17712.

    En a korozottel megkennem a sonkat es feltekernem. Vagy akar a padlizsankremet is lehet, bar a padlizsan ha jol emlekszem nem paleo. Tojas, bacon mint lentebb irtam. 

     

     

     

    Meg a tejjel kapcsolatban akartam irni a tobbieknek is. Ha nem is hagyjatok el a tejet, de nagyon fontos (szerintem) hogy ne a bolti zacskos dobozosokat igyatok. Hosszu hogy miert. Lehetoleg a tejtermekeket a tejestol vegyetek, nyers tejet fogyasszatok.  

    előzmény:
    Gremy (710)
    2011-02-21  20:48
  16. 2011. február 21. 21:10711.

    Mi nem kizarolag Paleozunk de en megprobalom valamennyire kovetni. 

     

    Amit eszrevettem hogy ti nem tejeztek. Miert? Megkerdeztem a baratnomet aki jobban benne van, mar ket eve csinalja es nagyon jol erzi magat, o azt mondta hogy a paleo nem de a primal dieta az engedi a tejet. Nagyon hasonlo a ketto, talen a primal kicsit engedekenyebb. 

     

    A paleo/primal dietaban az a lenyeg hogy sokkal tobb allati zsiradekot eszik az ember mint normalisan. Legalabbis az en meglatasom szerint. Az ellenzok allitasai szerint ez tok egeszsegtelen mert megterheli az errendszert stb. Viszont azoknal az ismeroseimnel akik ezt csinaljak sokkal jobban ezek az eredmenyek. Pedig elvarhato lenne hogy ok allnanak rosszabbul, de nem. 

     

    Szoval a tojas, bacon reggelire nalunk nagyon sokszor megy. Mivel mi tejezunk, igy sajt es zoldsegek is mennek melle. A egyben fott tojas hejastul pl nagyon jo taplalek munkaba, iskolaba. En meg a sult bacon szeleteket is becsomagolnam es elvinnem magammal munkaba, iskolaba. 

     

    A sult husok melle parolt,sult zoldsegek koretnek nalunk sokszor elofordulnak.  Pl kulonfele tokok, pucolva kozkazva, kicsi oliva olajjal megontozve es so bors. Majd forro sutoben keszresutom (nem takarom le). Edeskrumpli is nagyon finom, pl reszelve vagy aprora vagva es kisutve koretnek. Vagy parolva vajjal a tetejen. Ha a juharszirup eheto szamotokra akkor vaj juharszirup citromle so bors osszekeverve majd a megpucolt osszekockazott edeskrumplit leonteni vele es ugy megsutni. Eszmeletlen jo. 

     

     

    A gabona felek babok csomo gyumolcs, zoldseg kilove, de a maradek lehetosegnek szinte vegtelen az elkeszitheto valtozata.  

     

    A husleves pl nagyon jo taplalek, sok sok zoldseggel es hussal benne. A (ha valaki szereti) belsosegek is nagyon fontos szerepet jatszanak az etrendben. Szerintem sok tipikus magyar taplalek is jo, vagy konnyen at lehet alakitani paleo dietanak megfeleloen. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. február 21. 20:48710.

    Sziasztok!

     

    Ha van valakinek ideje leírná, hogy mégis mit lehet enni, mondjuk reggelire? Mi ugye szendvicset. Készítek körözöttet, padlizsánkrémet, sonkát..... Ebből ugye lehetne enni a sonkát, de mivel? Tegnap volt  a tv-ben egy riport, ott a hölgy valami csirkés dolgot csinált, de nem jöttem rá, hogy mi volt a köret? Mert oké, hogy húst hússal, ez a férjemnek be is jönne, de én úgy elcsapnám a gyomrom. Rizs, krumpli, hüvelyesek kilőve, tehát így a párolt zöldségek egy része is. Tényleg nem kekeckedni akarok! Szivesen kipróbálnám, de én az a fajta vagyok akinek konkrét menük kellene, hogy belevágjak. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

     

    MÉg egy kérdés: tejtermékek? Mind kilőve? És akkor a sokat hangoztatott csontok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. február 21. 20:39709.
    Kulfoldon elek, itt lehet kapni. A Szendi oldalan sok otthon elo hasznalja, igy valahol biztos kaphato otthon is...
    előzmény:
    frue (708)
    2011-02-21  20:28
  19. 2011. február 21. 20:28708.
    Hol szereztél mandulalisztet????? Rám eddig még minden bioboltban úgy néztek, mint egy hülyére, amikor ilyesmit kerestem...
    előzmény:
    Bodza75 (707)
    2011-02-21  20:21
  20. 2011. február 21. 20:21707.

    Sziasztok!

     

    En januar elejen kezdtem el paleo modon taplalkozni. Kulonosebb okom nem volt ra, olvastam a konyvet es eleg meggyozo volt, en meg kivancsi. Ferjem is igy taplalkozik, o mar fogyott 8 kilot. A gyerekeket nem sikerult meg teljesen atallitani. Talan annyiban azert jobb, hogy mar nem hasznalok etolajat, nem eszunk margarint, cukrot es hat ok sem kapnak krumplit, rizset, huvelyeseket. Sutok kenyeret mandula lisztbol, a recept a Szendi oldalan megtalalhato. En jol birom, igy hosszu tavon tervezem folyatatni ezt az eletmodot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. február 21. 19:38706.

    Ha kitapasztalsz valamilyen finom sütit, leírnád ide?

    Annak a kenyérnek hol találtad a receptjét és a hozzávalóit?

     

    előzmény:
    kisarica (705)
    2011-02-21  19:05
  22. 2011. február 21. 19:05705.

    Időnként én is ennék süteményt és valami  kenyér félét, de erős vagyok és nem csábulok el. 

    De süteményt már ennék, most keresgetek recepteket. Majd azt is megtalálom.

    Magos kenyeret, zabpehely liszttel.

    Azt én is észre vettem hogy nem érzem magam úgy felfújva mint a lufi.

     

    előzmény:
    Bbohar (703)
    2011-02-21  18:54
  23. 2011. február 21. 18:56704.

    Azt csinálom még, ha nagyon nem bírom ezt az éhességet, akkor egy nagy pohár víz, vagy mandula, alma. Gondolom egy idő után hozzászokik az ember.

     

    Nem tudom, ha tapasztalom majd a jó hatásait, ha tovább olvasom a könyvem, hogyan tudom utána megreformálni a gyerekek táplálkozását. Egyelőre még csak magamon kísérletezek. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (702)
    2011-02-21  18:21
  24. 2011. február 21. 18:54703.

    Jaj de jó, hogy mégis írtok :)

    Én egy hete kezdtem, és nagyon lelkes vagyok, nem iszok tejet, nem eszek kenyeret. A lelkes indulás után viszont most úgy vagyok, hogy folyton éhes vagyok, nem lakok jól, olyan fura érzés ez, nem épp kellemes, ez vajon így marad? Ez kimondottan a kenyérfélékre való áhitozás lenne?

    Milyen kenyeret sütsz?

    Igen, talán én is ezt a bigacsiga által írt másféle jóllakottságot érzem, és fura, hogy nincs az a telehas érzés. Remélem ez majd elmúlik.

     

    Nagyon jó, hogy leírtátok hogy mit ettetek, jobban ötletet merítek belőle mint a receptes blogokból!

     

    A reggelit és a vacsorát a legnehezebb kitalálni szerintem. 

    előzmény:
    kisarica (701)
    2011-02-21  17:32
  25. 2011. február 21. 18:21702.

    Szia!

     

    Látom ide találtál! 

     

    Ez olvastad már?

     

    http://www.szamosmiklos.hu/tojaskonyv/

     

    ---

    Reggelire szoktam tojást enni valami zöldséggel pl. egy répa lerszelve.

    Azt vettem észre, hogy nem voltam éhes egész délelőtt.

     

    Délben ettem olyan salátát, hogy

    jégsaláta, reszelt répa pici oliva olaj, balzsamecet és hozzá valami fehérje.

    Vagy görög saláta + fehérje. 

    Azt, ami maradt a család étkezéséből pörkölt, párolt hús, resztelt máj, főtt tojás stb.

     

    Párolt káposzta + fehérje.

    Gulyás leves krumpli és csipetke nélkül.

    Húsleves tészta nélkül, de sok zöldséggel és a benne főtt hússal. 

     

    Tizóraira, uzsonnára gyümölcsöt vittem.

    Sokszor nem is azért kellett, mert éhes voltam, hanem ülsz az irodában és lassan telik az idő vagy a többiek is rágnak valamit, akkor inkább egy darab gyümölcs, mint valami keksz féle. 

     

    Az ebédek után is az volt a tapasztalatom, hogy 2 órakor nem jött rám az álmosság és az aludhatnék. Sokkal éberebben bírtam a munkát, mint annak előtte.

     

    Reggel, amikor felkelek nincs az a farkas éhségem, mint régebben.

     

    Evések után nem feszül a gyomrom, és nem azért mert nem eszem, hanem csipegetek. A zöldségnek más a telítő hatása.

     

     

     

     

    előzmény:
    Bbohar (700)
    2011-02-21  13:58

Címlap

top