Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2011. december 4. 18:01776.

    Sziasztok!

     

     

     

    Szeretnék kicsit elmélyülni ebben az étrendben :) viszont csak recepteket találok...leírná valaki, hogy mi az amit lehet és mi az amit nem? Tudom, hogy a hüvelyeseket kerülni kell, meg a gabonafélékét, édességet, tejterméket. De ez túl általános. Nincs valahol egy lista, hogy mit lehet és mit nem? Úgy egyszerűbben tudnám kitalálni magamnak a napi menüt. Bár így télen elég nehézkes gyümölcsök nélkül (az almáért nem vagyok nagyon oda...). A szakácskönyv 2. része épp nálam van (ajándéknak szánom) de nincs időm elolvasni és belelapoztam, a receptek sem jönnek be mert kb. 30-ból 1-et ennék meg a hal, gomba, cukkini és társaik miatt (ezeket nem szeretem).

     

    Ha valahol megtalálnám a listát, könnyebben menne a tervezés, tudnátok ebben segíteni? Köszi előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_349488
    Torolt_felhasznalo_349488
    2011. december 4. 07:03775.
    Mi a baj a virslivel? Én szeretem, de csak a jobb fajtákat. Egyébként igazatok van, ha elhatároznám, hogy átálok a paleo étrendre nem keresnék kifogásokat. A motivációm hiányzik. Még nem vagyok beteg, sem elhízott. De fontolgatom, amit a könyvben olvastam. Megvettem az amerikai Loren Cordain könyvet is. De tényleg nem vitatkozásképpen, ő is elismeri, hogy az a hús amit ma árulnak a boltban nem az a hús amit az ősember evett. Teljesen más annak az állatnak a húsa aki a szabadon a természetes környezetében legelészik, mint egy malac húsa akit isten tudja milyen táppal etetnek nagyüzemi körülmények között.
    előzmény:
    bigacsiga2 (773)
    2011-12-03  12:48
  3. 2011. december 3. 12:51774.

    Ha nem akarunk változtatni akkor meg vannak a kifogások.

     

    Ez így van!!! 

    előzmény:
    Sibyl (772)
    2011-12-03  10:39
  4. 2011. december 3. 12:48773.

    Nagy kedvenc 2 paradicsomból, 1 paprikából és 1 ubiból saláta, (kicsi feta sajttal) és hozzá virsli.

     

    ---

    Na tessék, amikor meg ezt én itt le mertem írni keresztre lettem feszítve, a virsli miatt.   

     

    ---

    Viszont a bőröm tényleg szebb lett, ebéd után a kollégáim jobbre-balra dülöngélnek, míg én tudok dolgozni, mert nem vagyok fáradt. A nehéz napokat nem érzem meg. Alhasi görcsök nincsenek, nem hullálmzik a kedély állapotom. 

     

    Ugyan ezt tapasztaltam én is, sőt, elmúlt a krónikus migrénes fejfájásom. 

     

    ---

    A kilók miatt ne aggódj, elvégre ez nem fogyókúra.

     

    Ügyes vagy, jól csinálod, sok sikert és kitartás továbbra is! 

     

     

    előzmény:
    Sibyl (769)
    2011-12-03  08:06
  5. 2011. december 3. 10:39772.

    Így is lehet nézni a dolgokat. De ha már minden szennyezett, akkor azokat a szennyezett ételeket válogassuk össze úgy, hogy egy kicsit jobb legyen.

    Mindent megy lehet oldalni. Ha én is azokat a recepteket főzném, amit az intereten vagy a könyvben mondanak a hónap első napjaiban ennék csak. Egy vasárnapi ebéd eddig is egy nagyon jó húslevesből állt, csak most nincs hozzá cérnametélt és mondjuk pörköltöt most nem krumplipürével készül, hanem karalábé főzelékkel vagy pűrével. És ez így nem drágább annyival, hogy ne bírja ki az ember.

    Ha nem akarunk változtatni akkor meg vannak a kifogások.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349488 (771)
    2011-12-03  08:44
  6. Torolt_felhasznalo_349488
    Torolt_felhasznalo_349488
    2011. december 3. 08:44771.
    Én is megvettem a Paleo könyvet, mert hallottam róla egy interjúban és felkeltette a figyelmemet. Végigolvasva rájöttem, hogy szinte az összes étel, fogás amit szeretek tiltólistán van a könyvben. Bár elhiszem ami le van írva a könyvben, mert van benne logika, de képtelen voltam ezt betartani két hétnél tovább. Abban a két hétben amíg tartottam a paleo étrendet, sokkal többet költöttem csak a saját ételeimre. Például sok tőkehalmáj konzerv, egyéb tengeri halak, sok zöldség, gyümölcs, sokkal többe került. Ráadásul már a zöldségek, gyümölcsök sem tartalmaznak annyi vitamint mint régen, amikor még nem volt ilyen környezeti szennyezés, a levegő, a föld, a sok vegyszer, pfff. Ezeket nem lehet kivédeni sajnos. A másik a hús minősége. Az állatokat mivel etetik? Sicc. Az állatokat  hogyan tartják? Sicc. A tengerek vize szennyezett. Hányszor ömlött olaj, egyéb vegyi anyag az óceánokba? A talaj amiben a zöldség, gyümölcs terem szennyezett a savas esőtől és az egyéb vegyszerektől. 
    előzmény:
    Sibyl (769)
    2011-12-03  08:06
  7. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 3. 08:24770.
    Fenyt kell enni. Az olcso es egeszseges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. december 3. 08:06769.

    Sziasztok!

     

    3-4 hónapja kezdtem el palaeo szerint étkezni. Testvérem már több mint egy éve csinálja és neki nagyon tetszik, így folyamatosan hallgattam a fantasztikus felfedezéseket, hogy miért nem jó a rizs, a hüvelyes stb. És mondta nekem, hogy "félt" nehogy a túlsúlyommal már cukros legyek. És egyszer csak elkezdtem. Azt mondanám, hogy 80%-ban csinálom. KEnyeret, tésztát, rizst, hüvelyest azóta nem ettem (ezek a kedvenceim voltak). A reggeli kávéhoz egy két korty tej lemegy, mert a kókusztejjel nekem bizarr volt, illetve a csoki, amiról nem tudok lemondani heti egy táblával elfogy. Ezeknek az "elhajlásoknak" tudom be, hogy ez alatt a 3-4 hónap alatt 5 kilót fogytam "csak" pedig olvastam olyan történeteket, hogy csak úgy olvadtak a kilók. Rólam nem! Viszont a bőröm tényleg szebb lett, ebéd után a kollégáim jobbre-balra dülöngélnek, míg én tudok dolgozni, mert nem vagyok fáradt. A nehéz napokat nem érzem meg. Alhasi görcsök nincsenek, nem hullálmzik a kedély állapotom.

    Az étkezés mellé azért szedek D-vitamint és Magne B6-ot is.

    Sajnos anyagilag én sem vagyok eleresztve, így én is sokat gondolkozom mi is kerüljön a tányéromra. Nyáron jó volt, mert jöhettek a zöldségek lecsó, friss tökből főzelék, spenót, saláták. MOstanra már csak mirelittből készítem a kedvenceimet. Nagy kedvenc 2 paradicsomból, 1 paprikából és 1 ubiból saláta, (kicsi feta sajttal) és hozzá virsli.

    Szoktam tárkonyos ragulevest is készíteni, ebbe tejfőlt teszek, de magamnak külön teszek el, mert a családnak jár bele egy kis tészta is.

    Eleinte külön főztem nekik, de rájöttem, hogy a hétvégéim nem fognak abból állni, hogy svédasztalos ebédet készítsek. Próbálom úgy csinálni, hogy a család többi tagjának is kedvezek, ő a fasírt mellé kapnak köretet is. A fasírtra is olvastam egy jó ötletet, hogy egy kevés oregánót kell tenni a húshoz (én nem szoktam régen) és tényleg kicsit más íze lesz. Lazítás képp reszelek bele sárgarépát. Észre sem lehet venni a kész fasírton, hogy van benne.

    Szerintem én nem fogok változtatni. Élek eszerint, mert rossznak nem rossz. 2 hónapnyi paleózás után teljes vérképet csináltattam és még azok az eredmények amik régebben rosszabbak voltak most jók. Sajnos az autóimmun eredetű pajzsmirigyalulműködésem egyenlőre nem állt helyre, de ahhoz minden tejes dolgot ki kellene iktatni. Ez a terv inkább jövőre lesz megvalósítva :-)

    Ajánlom mindenkinek! Tény, hogy egy kicsit drágább, mint a hagyományos, de a nagy befektetés a xukor és a kókuszzsír. 

     

    Üdv mindenkinek, Mari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 20. 23:01768.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 13. 22:18767.

    ezt ki is feljtettem

     

    svéd húsgombóc (Köttbullar)

    ez is fasírt  

    előzmény:
    bigacsiga2 (766)
    2011-10-13  22:16
  11. 2011. október 13. 22:16766.

    Egyszerűen felháborodtam, mint mindig, ha valami idegen kifejezést akarnak teljes természetességgel lenyomni a torkunkon. 

     

    ---

    a muffinnal, pizzával, gyrossal, kebabbal, dörnerrel, szusival, hogy vagy?

    Azok nem fájnak?

     

    Csevapcsicsát ismered? (az is fasírt)

     

    előzmény:
    eda-1952 (759)
    2011-10-05  13:11
  12. 2011. október 13. 22:11765.
    Nem tudom mekkora az adag, hiszen írják hogy bőséges ---Más ételfutárnál sem nagyobb, de itt kb. ekkora  

    Az ételek tálalási mennyisége:

    Levesek: 4dlFőzelékek: 4dlRakottak: 20 dkgHúsok: 15 dkgKöretek: 20 dkgReggeli muffin: 3 dbDesszert muffin: 2db
    Kenyerek: 8 dkgSzendvicskrémek: 5 dkgSaláták: 15 dkgGyümölcssaláták: 20 dkg 
    előzmény:
    eda-1952 (759)
    2011-10-05  13:11
  13. 2011. október 13. 21:48764.

    A gond szerintem inkább ott van, ha valaki rendszeresen eszik olyan ételeket mint a fasírt párolt fokhagymás spenóttal---és más semmi mellé, annak egy idő után epe -problémái lehetnek.

     

    ----

    Neked ez a mániád? Állandóan ezzel riogatod az embert, de magyrázd már meg miért lesz epe baja?

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (759)
    2011-10-05  13:11
  14. 2011. október 13. 20:20763.

    Sziasztok!

     

    Én is próbálkozom ezzel az életmóddal. Egyelőre fogyókúra miatt kezdtem el, aztán meglátjuk mi lesz. Remélem tudtok majd segíteni, márha egyáltalán van még itt valaki. Ma megsütöttem a pár hozzászólással ezelőtti répás maffint, és mit mondjak, nagyon ízlik. Nekem az a gondom, hogy nagyon "kenyeres, tésztás" vagyok, és elég kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem alapból. Persze ezen most változtatnom kell, elég nehéz az átállás. Ha van jó kenyér recept, azt szívesen venném!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 12. 15:02762.
    most visszaolvasgattam, találtam hasznos tippeket. Tejet, kenyeret egyáltalán nem fogok enni, nem tudom tudok-e sütni házilag, soha nem sütöttem kenyeret, és alapanyag sincs hozzá, meg kenyérsütőm sincs, vajon őzgerincféle sütőformában is jó lesz? Mondjuk nekem nem hiányzik annyira a kenyér, igazából a péksütik, amiket szerettem, akár házilag, akár bolti, de már két hete nem ettem ilyet. Magvakat imádom, de elég drága az is sajnos.
    előzmény:
    kövek.. (761)
    2011-10-12  14:37
  16. 2011. október 12. 14:37761.

    Sziasztok!

    Most találtam rá erre az oldalra, csatlakoznék, ha lehet. Két hete olvastam életemben először a paleolit táplálkozásról, és nagyon meggyőző volt. Így fokozatosan elkezdtem átállni. De az utóbbi napokban elég egyoldalúvá vált a táplálkozásom, reggeli-ebéd-vacsora: saláta, napraforgómag, tökmag, lenmag, sajt, paradicsom. És házilag készített kókusztej. Sajnos nincs sem aprítógépem, de egyéb, csak turmixom, így nem tudok mandulát aprítani, lisztet készíteni, kókusztejprot néztem a dm-ben, de iszonyú drága, kókusz lisztet még sehol nem találtam, nem tudom fogom-e tudni folytatni az árak miatt. Nem tudom hol lehet olcsó beszerezni dolgokat, pl. xillitet, mert így a családi kassza kiürül, és nem lesz mit enni. A család többi tagja "hagyományosan táplálkozik még. Húst nem eszem egyáltalán.

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  17. Torolt_felhasznalo_250765
    Torolt_felhasznalo_250765
    2011. október 6. 14:31760.
    Sajnálom, hogy így gondolod.... Nekem bőven elég amit adnak, nem tudom h az kinek sok, kinek, kevés.  Na mindegy, hátha azért valakinek mégis megtetszik.
    előzmény:
    eda-1952 (759)
    2011-10-05  13:11
  18. 2011. október 5. 13:11759.

    Köszi, közben utánanéztem. Egyszerűen felháborodtam, mint mindig, ha valami idegen kifejezést akarnak teljes természetességgel lenyomni a torkunkon. Akkor is ha angol, vagy mint ebben az esetben erdélyiesedett román. Nézd, én még azt is elhiszem, hogy finom, hát próbáltad, mondod, biztos így van. De a kisebbik amiért bökte a szemem, az, hogy Budapest és magától értetődően, ami gyakran előfordul itt a fórumon. A másik meg a 2200.- Ft, amiből egy átlag háziasszony minimum egy napra főz---négytagú családnak. Tehát drága.

    Nem tudom mekkora az adag, hiszen írják hogy bőséges, ezt te most kicsit cáfoltad. A gond szerintem inkább ott van, ha valaki rendszeresen eszik olyan ételeket mint a fasírt párolt fokhagymás spenóttal---és más semmi mellé, annak egy idő után epe -problémái lehetnek. Jó, lehet, hogy 10 év után, de ez nem vígasz, gondolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250765 (758)
    2011-10-05  12:55
  19. Torolt_felhasznalo_250765
    Torolt_felhasznalo_250765
    2011. október 5. 12:55758.

    itt van a miccs receptje:

     

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5Zqa8J50tGgJ:www.mindmegette.hu/miccs-ii.recept+miccs+recept&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

     

    Aki szeretne tudatosan, egészségesen étkezni, annak ez egy lehetőség. Finom ételeket készítenek, és egy idő után bőven elég lesz ez az adag, mivel hozzászokik az ember gyomra. Ez nem arról szól hogy kajáljuk magunkat halálra......

    előzmény:
    eda-1952 (757)
    2011-10-05  12:38
  20. 2011. október 5. 12:38757.

    Bocs, de tiszta olcsóság....((( Akkor sem állom meg a kaján megjegyzést, ha egy életerős férfi elé ezt pakolom:"Stefánia szelet fokhagymán futtatott spenótlevélen"---lehet, hogy elküld a ....szóval oda...))

    Kérdés: szerepel egy grillezett miccs. Én magyar vagyok, ez az anyanyelvem, de erről fogalmam sincs micsoda. Vagy valami paleolit-korhoz tartozó valami, de mi?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250765 (756)
    2011-10-05  12:21
  21. Torolt_felhasznalo_250765
    Torolt_felhasznalo_250765
    2011. október 5. 12:21756.

    Rendeljetek a www.paleofutar.hu oldalon paleos reggelit, ebédet, vacsorát, desszertet! Csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon finomakat csinálnak!:) Én már kipróbáltam, nekem bevált! :)

     Facebookon is meg tudjátok nézni, további szép napot!:)

    http://www.facebook.com/profile.php?id=100002106909279&ref=ts

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. október 3. 15:44755.

    Sziasztok!

     

    Van köztetek olyan, aki valamilyen komolyabb betegségből gyógyult a paleo segítségével?

    És olyan, akinek az orvosa segítette beállítani a diétáját, vagy támogatta?

     

    köszi

    f.b.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 11. 20:25754.
  24. 2011. július 11. 19:28753.
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  25. 2011. július 11. 16:00752.
    191. Húsnapra: Fűszeres húsgolyók bazsalikomos paradicsomsalátával és sózott hagymával  http://pszichowellness-konyha.blogspot.com/201 1/07/191-husnapra-fuszeres-husgolyok.html 
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33

Címlap

top