Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csípőiz.gyull,perthes-kór

Beuska81
Létrehozva: 2010. március 25. 09:07

Sziasztok!

 

4 és fél éves kisfiamnak idén már harmadszor jött elő a csípőizületi gyulladása. Tegnap az orvosnál szóba került, hogy esetleg perthes-kórban szenved. A röntgen nem mutatta ki biztosan, így MRI-re várunk ami április közepén lesz. Addig viszont megöl a bizonytalanság, nagyon aggódunk.

 

Reménykedünk, hogy esetleg a mandulája okozza neki ezt a sok gyulladást, a teljes kivizsgálása lassan befejeződik. A fül- orr- gégész nem talált semmi különöset, de ajánlotta a mandula kivételét (ha az MRI-je negatív lesz). 

Látszólag egészséges mandula lehet bűnös? TEgnap elfelejtettem megkérdezni a dokitól, bár ha a kivételét javasolta, akkor gondolom igen. Ma meg lesz a laborja is.

 

Örülnék, ha írnának hasonló helyzetben lévő szülők, hogy hogy gyógyult ki ebből a gyerkőce. 

 

Itt a szép idő és még a játszótérig sem mehetünk el. Ki tudja meddig...

 

Köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek!

  1. 2017. Április 25. 12:2626.

    Szia nikola777!

    Egyoldali, és egyenlőre a műtét szóba sem került, csak a tehermentesítés, így mankót használ. Ő viszonylag jól bírja, néha szomorodik el, ha valamilyen játékban nem tud részt venni az oviban. De gyógytornázik ügyesen, meg úszni jár, ami fontos, hogy ne sorvadjon az izom, amíg tehermentesítjük a lábat. Viszont a karatét abba kellett hagynia, pedig nagyon ügyes volt 



    Suliba ő is mindenképp szeretne menni, és mivel jó esetben is legalább 2-3 év a betegség lefolyása, azért 9-10 éves koráig nem maradhat oviban.
    Szerintem a suliban még többet is "pihenteti", mivel ott nincs az örökös jövés-menés, csak szünetekben :)
    Hosszas mérlegelés után beírattuk, de jeleztem, hogy ha nagy gond lenne, akkor nem kezdi el szeptemberben... Most elég megértőek is voltak (mondjuk már szerintem rájöttek, hogy mekkora szám van, ha kell )

    A kezdeti kétségbeesésen túl, most kb ott tartok, hogy küzdeni kell és nem szomorkodni. Keresem a táplálékkiegészítők között a lehetségeseket, és nem értem, az orvos miért zárkózik el ezektől. Nem azt mondom, hogy két tablettától meggyógyul, de tényleg nem segíthetem az újra porcosodási folyamatot valamivel??


    Ti most tehermentesítitek valahogy a lábát? Közösségbe jár, vagy a vizsgálatig otthon lesz? Drukkolok nektek nagyon, hogy ne kelljen hallanotok ezt a diagnózist!!!!


    A kontroll nekünk júniusban lesz, rettegek mit látnak majd a köv. rtg-n...

    előzmény:
    nikola777 (25)
    2017-04-25  09:44
  2. 2017. Április 25. 09:4425.

    Szia Melinda 130183!


     


    Sajnálattal olvasom, hogy milyen negatívumok érnek titeket. (mintha nem lenne elég gondotok, bajotok)  


    Nekünk mióta írtam, szerencsére nem volt többször tünet, tünetegyüttes. Bízom benne, hogy azért nem küldtek el rögtön, mert van remény, hogy nem az. (csak a bárányhimlő hozadéka) Június elején megyünk. Izgulunk.



    Iskolát nem tudtok halasztani, vagy már nem lehet? Gondolom valahova beírattad azóta, hogy írtál. Járógépre nincs szüksége? Milyen fokú, ha megkérdezhetem? Egyoldali? Hogy viseli és Ti?

    előzmény:
    Melinda130183 (24)
    2017-03-28  10:01
  3. 2017. március 28. 10:0124.

    Szia Nikola777!


    Én is pont hasonló okokból kersnék "sorstársakat"!


    Mi az elején tartunk, tehát már biztos a Perthes. Csípőízületi gyulladással kezdődött, ahol felmerült a gyanu, így ortopédiára küldtek. Ott kizárták a Perthest, majd a Heim Pál-ban egyenesen azt mondták, csak szimulál a gyerek.


    Később, mikor megint előjött a gyulladás, a Péterffyben derült ki, hogy mégis csak combfejelhalás... most a SOTE-n kezelik a fiamat, de túl elégedett nem vagyok a tájékoztatással. Gyógytornára járunk (magán alapon, mert ha a SOTE-ra járnánk, nem tudnék dolgozni járni), de gyógyúszást nem találtam, megközelíthető távolságon belül senki nem vállalta. Az óvoda minden napi küzdelem, nem figyelnek rá megfelelően, sőt ki is akarták rakni, hogy mozgássérült, de az orvos szerint nincs szüksége spec.intézményre.
    Jövőre iskolába menne, de egyenlőre még én sem tudom mi lesz, mankóval jár, mindent megcsinál, de az emberek hozzáállása borzasztó. Az oviban, az iskolában együttműködési szándék 0, az utcán az emberek szinte fellökik...(tisztelet a néhány kivételnek).


    Az orvosi tanács a tehermentesítés (ezért mankózik), de nem tudom mit tehetnék még....


    Félelmedet teljesen megértem, de az furcsa, hogy egyből nem csináltak röntgent. (Bár nálunk igen, mégsem jöttek rá...)

    előzmény:
    nikola777 (23)
    2017-03-14  11:55
  4. 2017. március 14. 11:5523.

    Szia Marcsi!


     


    Mi még nagyon korai fázisban vagyunk, még csak tegnap voltunk orthopédusnál, aki csípő gyulladást állapított meg. Most gyulladáscsökkentőt kap 4 napig, aztán várunk. Ha nem jelentkezik ismételten fájdalom a csípőjében, akkor 3 hónap múlva megyünk a Lauenstein féle röntgenre, aminek eredményétől én nagyon félek. Férjem strucc politikát folytat :( én készülök a legrosszabbra. Nagyon nehéz 3 hónap elé nézünk úgy gondolom. Egyszóval félünk. 


    Szívesen részt vennék egy kis csoportban, ahol segíteni tudnánk egymásnak (igaz nálunk még van remény, hogy nem az, és remélem, hogy nem is lesz)


     


    Szép napot! 


     


    Nikol

    előzmény:
    Marcsi09 (22)
    2017-03-13  01:05
  5. 2017. március 13. 01:0522.

    Szia





    hogy van a kisfiad?





    Mi is 4 ik éve benne vagyunk sok sok mindennel a hátunk mögött ...





    szeretném a Magyarországon lévő kis betegeket összefogni egymás támogatására,infok csere és gyógyulási lehetőségek ...





    akit érdekel írjon e mailt 





    türelmet kitartást





    üdv





    mária

  6. 2017. március 13. 01:0421.

    Szia


    hogy van a kisfiad?


    Mi is 4 ik éve benne vagyunk sok sok mindennel a hátunk mögött ...


    szeretném a Magyarországon lévő kis betegeket összefogni egymás támogatására,infok csere és gyógyulási lehetőségek ...


    akit érdekel írjon e mailt 


    türelmet kitartást


    üdv


    mária

  7. 2016. február 21. 11:4220.

    Szia! Látom már nem mai a hozzászólásod, de hátha tudsz segíteni. A családunkban van Perthes kóros gyerek (11  éves fiú) és csak nálad láttam, hogy nálatok is megjelent a másik oldalon is a betegség. Az orvosok azt mondják, ilyennel még nem találkoztak.


    Már kórházban van, minden nap kap kezeléseket. Most műteni szeretnék, egy belső járógépet tennének fel, hogy tehermentesítsék azt a lábát, aminél csak most indult meg az "elhalás". Nálatok a műtét mit takart?


    Megköszönném a segítséged!


    Esetleg fel tudnánk venni a kapcsolatot?


    Julcsi

    előzmény:
    bigacsiga2 (17)
    2012-06-18  20:29
  8. 2012. július 16. 21:4019.
    Sziasztok! A kislányomnál májusban Perthes kórt állapítottak meg. 9 éves. Hétről hétre romlott az állapota. járógépet írak neki, de még nem készült el. Addig mankót kapott, amivel már nagyon ügyesen megy. Volt olyan időszak nála, amikor nagy fájdalmai voltak, csak feküdni tudott. Nem tudott mozogni sem. Jelenleg passzív gyógytornára járunk, ami sokat segít neki , egyébként nagyon beszűkül a mozgása. Pestre kell járnunk az Orthopéd klinikára. Szívesen venném, ha "tapasztaltabbAl" tudnék beszélgetni erről a betegségről, aki már túlesett vagy régebb óta tart már nála mint nálunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. június 18. 20:3518.

    Itt a szép idő és még a játszótérig sem mehetünk el. Ki tudja meddig

     

    ---

    Levegőzni sétálni elmehettek.

     

    pl. úgy, hogy tolod egy sport babakocsiba, vagy felülteted egy kitámasztós biciklire és azon tolod. 

     

    Amikor nekünk a gép volt a lábán akkor kitámasztós biciklivel járkáltunk, mert terhelni nem lehetett, de bicajozni igen.

     

    A műtétekkor meg nem állhatott rá 6 hétig, akkor meg babakocsival sétáltunk és nézegettük a "kirakatokat".

     

    Medencében is úszkálhat.

     

     

     

     

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  10. 2012. június 18. 20:2917.

    Az én fiamnak is volt 4 éves korában.

    Volt góckutatás, de nem találtak semmit.

    Volt Uh, röntgen, de za MRI volt a biztos, ami valójában kimutatta. 

    1 évig járógépet kapott, de nem volt javulás, és a másik oldalon is elkezdett kialakulni.

    Megműtötték mind a két oldalt, azóta kopp kopp, nincs baja, a porc szépen visszanőt a helyére.

     

     

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  11. 2012. június 18. 20:0816.

    sziasztok!

    Az én kisfiamnál is Perthes-kór állapítottak meg!Fél éve hordja a járógépet!Sajnos ez alatt a fél év alatt mégjobban kijött nála a kór,de az orvos azt mondta,hogy ez egy folyamat és innettől kezve fogpelépni a gyógyulsi szakaszba.Ami annyit jelent,hogy a következő fél évben a rögen fekvételen egy kis javulást is fogunk látni!Szerintetek ez normális?Még azt szeretném megkérdezni,hogy esetleg valami vitamint tudtok ajánlani,hogy segítsem ezt a gyógyulási folyamatot!!Köszike Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2010. március 25. 14:0315.

    Szia!

    Nekem a most 24 éves lányom lett Perthes-kóros 18 évvel ezelőtt. A János Kórházban voltunk az első röntgenen, semmiféle radiológiai eltérést nem találtak, ezért csípőízületi gyulladással kezelték, fektették. 3 hét alatt semmit nem javult. Továbbmentünk a Heim Pálba, ott a doktornő ránézésre megmondta, hogy Perthes, mert olyan járása. Készült még egy röntgen és már látszott az eltérés.

    Nem engedtük megműttetni, szépen meggyógyult, semmi nem látszik. (3 évig nem járt rajta.)

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  13. 2010. március 25. 11:5214.

    Előző két alkalommal csináltak, először nagy volt a különbség a két oldal között, utána alig volt valami (másnapra el is tűntek a tünetek). Most nem csináltak, csak röntgent.

     

    stella: fura, hogy a laborleletek nem mutattak semmit nálad. Nem nyomkodta meg neki szerintem.  De még biztos fogja látni fül-orr-gégész, ha az MRI nem mutat semmit.

    előzmény:
    abak (12)
    2010-03-25  10:30
  14. 2010. március 25. 10:4513.
    Megnyomta a gégész a manduláját? Engem is 17 évesen hónapokig vizsgáltak állandó hőemelkedéssel és gyengeséggel. A mandulámon külsőleg semmi különös nem volt, a vérképem is rendben volt, de ahogy megnyomta, fröcskölt ki belőle a genny, ezért kivették.
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  15. 2010. március 25. 10:3012.

    Ultrahangot nem csináltak?

    előzmény:
    Beuska81 (11)
    2010-03-25  10:20
  16. 2010. március 25. 10:2011.

    A perthes kór nem feltétlenül jár fájdalommal, elég ha sántikál. Most már egy hete tart és még mindig sántít, reggel fájt is neki. Szóval a tünetei alapján ez is- az is lehet. A röntgen az ízületi gyulladást nem mutatja (azt az UH tudja), a csontozatát nézték, de az sem hozott biztos kórképet. 

     

    Olvastam a perhes kór gyógyításáról és emiatt aggódunk annyira, mert valószínűleg nem lesz egyszerű. 

    előzmény:
    abak (8)
    2010-03-25  10:03
  17. Torolt_felhasznalo_591862
    Torolt_felhasznalo_591862
    2010. március 25. 10:1410.

    Szia!

     

    Bár nem mai eset, de az öcsém kb. 13 évvel ezelőtt perthes-kóros volt.

    Állandóan sántított, fájlalta a lábát. Nála már annyira előrehaladott volt, hogy a röntgen is kimutatta a combcsont felső részének "elhalását".

     

    Őt megoperálták és azóta néha-néha még fáj neki, de szépen meggyógyult. Ma már 22 éves. 

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  18. 2010. március 25. 10:049.
    Bocsi, nem pontosan fogalmazta. Ha a Cataflam csepp után javul, akkor valószínű, hogy ez csak egy csípőizületi gyulladás.
    előzmény:
    abak (8)
    2010-03-25  10:03
  19. 2010. március 25. 10:038.

    Mindenképp várd meg az MRI-t. A csípőizületi gyulladás (az én kisfiamnak is volt óvodás korában), általában felsőlégúti gyulladás után fordul elő, de nem több alkalommal.

    Remélhetőleg nálatok is csak ez áll, fenn, mert a perthes-kór gyógyítása hosszabb folyamat. Bár, ha a cataflam csepp után ilyen gyorsan javul, akkor szerintem nem valószínű, hogy akkor ez csak egy szimpla csípőizületi gyulladás. A röntgennek ezt ki kellett volna mutatnia.

    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  20. 2010. március 25. 09:597.
    Nekünk azt mondta a doki ,hogy akinek már egyszer volt,annál bármikor előfordulhat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 25. 09:586.
    Nagyon fontos a pihenés,mi is inkább mellé feküdtünk ,csakhogy maradjon ágyban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. március 25. 09:565.

    Mivel ovis összeszed ezt-azt. Szóval ettől is lehet, eddig mindig ezt mondták, hogy a betegségek hozzák elő neki. De most már minden ki köhögés, megfázás után előjön neki?! Ez sem túl szerencsés.

    A gyakorisága miatt nem tetszik az orvosoknak sem. 

    előzmény:
    Starflower (3)
    2010-03-25  09:43
  23. 2010. március 25. 09:544.

    Eddig minket is "elzavartak" ezzel, hogy csak átmeneti csípőízületi gyulladása van, de 2 hónapon belül harmadjára voltunk tegnap a kórházban.

    Vagy lehet hogy csak nem feküdte ki rendesen? Nagyon nehéz ágyban tartani, amíg fáj neki addig ő kéri hogy vigyem ki a wc-re is. De ahogy elkezdi szedni a cataflamot és jobban lesz máris meglóg. Állandóan veszekszek vele hogy feküdjön, de hát persze hogy nehéz neki, kis örökmozgó egyébként. Főleg hogy itthon van a kisöccse és játszani akar vele. 

     

    Jó lenne, ha ő is kinőné. Kiváncsi leszek a mai laboreredményeire is. 

    előzmény:
    Starflower (3)
    2010-03-25  09:43
  24. 2010. március 25. 09:433.
    Nem volt a gyulladásokat megelőzően felsőlégúti fertőzése ? Nem mandulagyulladásra gondolok, csak sima megfázásra. Az én egyik gyerekem 2 és 5 éves kora között hajlamos volt rá, hogy mindenféle szövődményeket kapjon sima megfázások után. Volt csípőizületi gyulladása is, többek között. 
    előzmény:
    Beuska81 (1)
    2010-03-25  09:07
  25. 2010. március 25. 09:362.

    Szia!

    Az én kislányomnak is volt csipőizületi gyulladása egy év alatt 3-szor.Nekünk a 3. után mondták,hogy befektetik a kórházba ha mégegyszer előjön.Ez már 3 éve volt.Szerencsére azóta nem volt neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top