Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 17. 22:3147326.

    Ha a vita úgy kívánja, Merkely becslésére hivatkozol, ha meg másként azt blöffadatnak nevezed. 


    "Senki sem tudja, hogy hány fertőzött volt eddig Magyarországon"


    "Ez pnt olyan blöffadat, mint az influenzában meghaltak száma, ugyanis arról sem tudja senki, hogy mennyi. Semmiféle statisztikai adat nem valós. Csak találgatás az egész, blöff. 


    Később meg:


    "Az azonban tény, hogy korábban még sose volt egyszerre ennyi aktív fertőzött Magyarországon.  Ez mostanában rekordokat dönt."


    Na de kérem, ha senki nem tudja, és blöff, akkor mire alapozod ezt a határozott kijelentést? Ja mert a kormány sem mond igazat, a hivatalos adatoknak sem lehet hinni! Vagy ha a vita úgy kívánja, akkor mégis? 


    Folytathatnám, de minek? Vitázunk ám a vita kedvéért ...mert mi ilyen hülék vagyunk! 


    Gyere inkább, és igyunk meg egy csésze teát!   

    előzmény:
    pannacotta2 (47324)
    2020-09-17  15:13
  2. 2020. szeptember 17. 15:3947325.

    Mostanra már a Szent János Kórház is segítséget kér: személyzetük már nem tudja ellátni a koronavírusos betegeket, ezért újabb egészségügyisek csatlakozását kérik.


    De persze, nincs járvány, á, dehogy. Tavasszal nem volt ám ilyen, most már ez is van.


    Az egyik vidéki idősotthonban is már tömeges fertőzés van (az ottlakók jelentős része fertőzött), és tudjuk, hogy náluk ez szinte kivédhetetlen rizikókkal jár.


    Az Onkológiai Intézetben (Kékgolyó) egy csomó egészségügyis fertőzött már. Pont ott: ott is kifejezetten veszélyeztetett csoportba tartozó betegek vannak. 


    A világon már mindenütt közismert (nálunk is, csak elszabotálják), hogy a vírus terjedését akadályozza a minél szélesebb körű tesztelés, és a tünetmentes fertőzöttek elkülönítése.


    Ez a vírus abban is sajátos - ellentétben az influenzavírussal -, hogy már a tünetek megjelenése előtt 2 nappal is fertőz, mégpedig nagyon. Influenzánál szinte azonnal vannak tünetek, covidnál egy hétnek is el kell telnie, közben a fertőzött számtalan másik emberrel találkozhat és adhatja át neki a vírust. 


    De a mi kormányunk azértsem tesztel, mert csak. Igaz, kifizettük a teszteket már egyszer, de  mégse bocsátja a rendelkezésünkre, hogy legalább nagyjából  tudhassuk, kik fertőzöttek, hogy ne adják át ki tudja, mennyi embernek napokig, dehát persze, vannak - itt is -, akik szerint minden rendben van és mindennel meg vannak elégedve. 


    Az ilyen típusú gondolkodást, amely megmarad a felszínen, mindig is irigyeltem.    

    előzmény:
    pannacotta2 (47324)
    2020-09-17  15:13
  3. 2020. szeptember 17. 15:1347324.

    Senki sem tudja, hogy hány fertőzött volt eddig Magyarországon. Ha akarták volna - de nem is akarták -, akkor sem tudták volna az összes embert végigtesztelni.


    Ez pnt olyan blöffadat, mint az influenzában meghaltak száma, ugyanis arról sem tudja senki, hogy mennyi. Semmiféle statisztikai adat nem valós. Csak találgatás az egész, blöff. 


    Az azonban tény, hogy korábban még sose volt egyszerre ennyi aktív fertőzött Magyarországon.  Ez mostanában rekordokat dönt. 


    És  erről írtam, nem másról, te meg még ezt is - ki tudja, milyen okból - vitatod.


    Tegnapra már 9 újabb ember halt bele, most már elégedett vagy? Egy hét alatt kb. 35 ember. 


    Egyikük 42 éves volt, a tegnapiak közül. 


    Hogy mennyivel követel több halálesetet a covid, mint az influenza, azt se fogjuk megtudni soha, ugyanis továbbra sem tudjuk (és most írom le századszor), hogy az influenza maga hány halálesetet követelt, mert nincs rá hiteles adat. Csak találgatás van.


    Mivel annyi a fertőzöttek száma, mint még soha, és mivel a halálozás is kezd a tavaszira hasonlítani, így ez a járvány bizony, nagyon súlyos. 


    Nem attól veszélyes valami, hogy belehalnak, hanem attól, hogy belebetegszenek és esetleg (de nem feltétlenül) bele is halnak. 


    Úgy általában sem tudod elmagyarázni, mit is akarsz írni, miért lenne ez éppen most kivétel?  


     


     


      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47323)
    2020-09-17  14:07
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 17. 14:0747323.

    Komolyan elgondolkodom, hogy valóban ennyire nehéz a felfogásod, vagy csak megjátszod magad?


    Az okfejtésem nagyrészt arra alapult, hogy a fertőzöttek és a halottak száma hogyan viszonyul egymáshoz. A covid X fertőzést és Y halálesetet eredményezett. Elfogadtam a jelenlegi százezret, de minél magasabbra emeled ezt a számot, a halálozási ráta annál enyhébb lesz.


    Ha most százezer, akkor március óta ez a szám nagyobb, vagyis többen fertőződtek meg. Már azt sem értetted, hogy ezt miért vetettem fel.


    A közel 700 halott hány fertőzés következménye? Ez az én kérdésem! 100 ezer? Akkor minden 143. fertőzött hal bele a betegségbe. 200 ezer? Akkor minden 286. beteg veszíti életét. Tovább hadd ne számoljam, de talán így már látod az összefüggést!


    Egy vírus veszélyességét én két tényezővel mérem, de ezt már leírtam. Mennyire fertőző, és mennyire halálos? Ez a vírus ma Magyarországon a jelenlegi védekezés mellett jóval kevésbé terjed, mint az influenza. Ez vitathatatlan tény. Nem követel több halálos áldozatot az influenzánál. Ezt ugyan lehet vitatni, de az állítás helytállóságát a statisztikai adatok messzemenőig igazolják. Ha valaki csak annak a statisztikának hisz, ami saját álláspontját támasztja alá, az személyes ügy, azzal nem lehet mit kezdeni. Innentől kezdve ez nem vita, ez már hit kérdése. Hitről pedig értelmetlen vitázni.


    Magyarázhatnám ezt neked napestig, magyarázhatnál te is nekem, egészen más nyelvet beszélünk. Az egészben egy dolog bosszant. Az, hogy ennyi időt pazaroltam erre a hülyeségre. (Hülyeség alatt az értelmetlen vitát értem.)


    Szükségesség és arányosság! Számomra ez egy nagyon szimpatikus megoldási módszer.


    Ez a vírus válhat nagyon veszélyessé, a járvány nagyon súlyossá, de szerencsére még nem az. Ez a véleményem, és majd visszatérek erre a témára akkor, ha a súlyossá válás bekövetkezik. Remélem erre soha nem kerül sor!


    Addig lehet szidni a kormányt, lehet szidni az ellenzéket, ki lehet karikírozni embereket... kinek-kinek ízlése szerint!


    (A politikával való összefüggést is egészen másként értelmezzük, de már előre látom, hogy te az én értelmezésemet az előző mondatból következteted. Hát nem! Sajnos nem tudnám neked elmagyarázni.)

    előzmény:
    pannacotta2 (47321)
    2020-09-17  12:43
  5. 2020. szeptember 17. 12:4747322.

    Ráadásul éppenséggel pont a politika az, amelyik most magasan tojik mindenféle védelmi intézkedésekre, úgyhogy most aztán végképp nem lehet politikának nevezni azt, hogy ennyire elszaporodik a fertőzések száma, ahogyan most. 


    Pedig tehetne ezt-azt a politika (pl. sokkal szélesebb körben tesztelhetnének, több egészségügyist állíthatnának erre rá, több labort vehetnének igénybe, hogy gyorsabban menjen, így kiszűrhetnék a tünetmentes fertőzöttek egy részét, akik szétszórják a vírust és emelik a fertőzések számát, stb.). De nem teszi ezt a politika. 


    Én szűk látókörű, csak a saját orrukig látó emberekkel nem igazán akarok ezen a vitázni, olyanokkal, akik nem viseltetnek felelősséggel az embertársaik iránt.    

    előzmény:
    pannacotta2 (47321)
    2020-09-17  12:43
  6. 2020. szeptember 17. 12:4347321.

    Nem egyezik meg a március óta tapasztalt összes fertőzésszámmal. MOST van 100.000 fertőzött, egyszerre és akik felgyógyultak, vagy elmúlt a fertőzésük, azok már régesrégen nincsenek benne. 


    Nem is tudom, honnan vetted ezt. 


    A jelenlegi információ a 100.000, alsó hangon (!), mert lehet, hogy ennél is több van. Hivatalosan "csak" 10.000, és ebben sincsenek benne a korábbi fertőzöttek, csak a jelenleg aktívak.


    Egyszerűen nem is értem, amiket írsz. Vagy baromi tájékozatlan vagy, vagy összekeversz dolgokat. Ki tartja számon azokat az aktív fertőzöttek között, akik már kigyógyultak belőle? Senki. 


    Amiket pedig leírsz, mint pl. influenzaellenes intézkedéseket (de mondhatom koronavírus-elleneseknek is), messze nem árnyalt és tájékozott vélemény, hanem olyan, mint amivel naponta lehet találkozni mindenütt a járványtagadók körében, amolyan csapkodás, és hasonló a "föld lapos" kitételhez. 


    És szó sincs félelemről, érdekes, hogy általában a járványtagadók szeretik ezt a kifejezést használni - és sokan használják is, sőt, még rettegésnek is szeretik nevezni -, csupán felelősségérzetről mások iránt, merthogy az óvatosság, a maszkhordás és egyéb védelmi intézkedések ezt jelentik. 


    Az a gond a járványtagadókkal, hogy nemcsak a saját életüket vagy egészségüket veszélyeztetik, hanem másokét is, és ez megbocsáthatatlan. 


    Egy vírus pedig nem politikai kérdés, de lehet ezt csűrni-csavarni, a lényeg az, hogy az illető közömbös mások iránt és csak a saját szempontjai érdeklik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47318)
    2020-09-17  09:18
  7. 2020. szeptember 17. 12:2547320.

    Ritkán, de most egyetértek veled. A közpénzből vásárolt 20xxx ezer Ft-os teszt árát meg leszállították 19.500-ra :) Tiszta röhej.


    Annak a tesztnek az árát, amit közpénzből már egyszer kifizettünk, most még egyszer kifizetjük, és még várhatunk is nagyjából egy hetet a mentőre (tünetekkel! mert a tünetmenteseket nem tesztelik helyben), hogy levegyék. 


    Ami a sulikat illeti, több osztály otthon dekkol, de a sulit nem zárták be, legalábbis addig nem, amíg nem lesz az összes tanuló és az összes tanár koronás. 


    Nem is erről van szó, hanem arról, hogy nagyjából fél év alatt valamicskét lehetett volna tenni a digitális oktatás színvonalának emelése miatt. A kutya sem foglalkozott vele.


    Nem tudom, szerintem kormányék úgy gondolták - sőt, úgy is gondolják, minden ellenkező bizonyíték ellenére -, hogy ez a második hullám nem is fontos.


    Vagy tényleg mindent a gazdaságnak rendelnek alá (hiszen ha nagy lesz a recesszió, akkor az a kormány hatalomvesztésével is járhat akár), de abban a tekintetben sem tesznek semmit, a Kurzaibeitet is megszüntették és nem állították eddig helyre, és rengeteg más intézkedést mulasztottak el a gazdaságnövelés terén. Persze, a haverok azért tovább hízhattak.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47319)
    2020-09-17  11:36
  8. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. szeptember 17. 11:3647319.

    Elszállt a hsz-em, a qrva anyját az nlc-nek.


    Már a Karácsonyi topikosok is leléptek, ez már nem lesz jobb...


     


    Szóval végülis annyi lett volna a lényeg, hogy az ELTE Trefort gyakorlógimiben csinálják jól, mert ott online közvetítik azoknak az órát (diákoknak, tanároknak egyaránt), akinek otthon kell maradnia. Így nem kell bezárniuk a sulit.


    A hatósági árat meg dugja fel magának a kormány!

    előzmény:
    pannacotta2 (47310)
    2020-09-16  22:35
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 17. 09:1847318.

    A mondatot valóban meg lehetett volna fogalmazni értelmesebben, de ha ma 100 ezer fertőzött van, és ez a szám megegyezik a vírus által március óta megfertőzöttdk számával, akkor fél év alatt senki nem gyógyult ki a betegségből. Még ha ez így is van, az 500 ezer infuenzás fertőzött (ez nem becsült adat) számát elérve ~3500 halottal számolhatunk. Az influenza által okozott halálesetekre vonatkozó statisztikai adat legyen nagyon pontatlan! Tegyük fel hogy nem lefelé, hanem felfelé tévednek! Az 50%-os tévedési ráta megfelel? Ha mindez így van, akkor is nagyjából az influenza szintjén állunk.


    Még valami: Az influenza 1-2 hónap alatt fertőz meg 500 ezer embert, mert vele szemben a mostani formában nem védekezünk, viszont ellene van vakcina. Ez nekem két dolgot jelent. A jelenlegi védekezés kellően hatásos, és az influenza védőoltás lehetősége mellett is sokak halálát okozza. Védekezhetnénk hatásosabban? Hát persze! Zárkózzunk be, viseljünk szkafandert, tiltsunk be mindent, és tegyük tönkre a gazdaságot! Azt, hogy hányan mennek tönkre ebben őrületben, senki nem méri. Szerintem nem szabadna felülni a félelemkeltés hullámjára, vagy legalábbis meg kellene maradni azon a szinten, ami még józannak és egészségesnek nevezhető!


    Ezt az egészet mélyen átitatja a politika. A vírus sajnos létezik, és az ember azt is saját érdekei szolgálatába állítja. Számomra ez gusztustalan, de hát... ez a politika.

    előzmény:
    pannacotta2 (47316)
    2020-09-17  00:55
  10. 2020. szeptember 17. 09:1447317.

    Valami (megint) nem stimmel az adatokkal, amit a kormány közzétesz. Állítólag csak 18-an vannak lélegeztetőgépen, de kiderült, hogy a Korányiban és a Szent Lászlóban mára már betelt a lélegeztető-kapacitás. Emiatt már az OORI-be vitték a koronás betegeket. 


    A Korányi már felhívást is tett közzé a szakmában, hogy jelentkezzenek olyanok, akik vállalnának náluk munkát, jelenleg 76 (!) munkaerőt várnak. 


    A mentőknek pedig kiadták, hogy csak tünetes koronásokhoz mehetnek ki tesztet levenni, azok a kontaktok, akiknek elrendelték a tesztelését, de nem mutatnak tünetet, mintavételi állomásokon kell mintát adjanak. 


    Tehát már most gond van az egészségügyben. 


    És megint hazudoznak és számháborúznak, ugyanúgy, ahogy tavasszal  is. 


    De szerencsére - mint ez a fórum is mutatja - van, aki még hisz nekik.  

  11. 2020. szeptember 17. 00:5547316.

    "Ha elfogadjuk Merkely becslését, vagyis jelenleg 100 ezer fertőzöttel számolunk, akkor március óta ez a szám a százezer többszöröse."


    Bocs, de szerinted ez értelmes mondat? Jelenleg van 100 ezer, mitől lenne több? 


    A többit pedig amúgyis meglátjuk, most nincsenek olyan védelmi intézkedések, mint tavasszal voltak. 


    A halálozási ráta meg pont nem csökken, hanem nő, tegnap 8 ember halt meg. Nem olvasol újságot? 


    Április egyik napján volt csak egyetlen nap alatt ennél több halott, sem azelőtt, sem azóta, csak most. 


    Hát, lehet, hogy te olyan helyen dolgozol, hogy úton-útfélen tesztelnek, de itt, Budapesten nincs ilyen, itt arat a vírus. Nagy szórások vannak ám országrészek között is, nyilvánvalóan a népsűrűség is számít.


    Na meg a levegő. Hamarosan jön a jó kis őszi szmogos, ködös pesti levegő, ez kedvez a vírusok terjedésének.   


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47314)
    2020-09-17  00:18
  12. 2020. szeptember 17. 00:5147315.

    Senki sem tudja, hogy Magyarországon hány ember hal meg influenzában. Minden adat csak a sajtóban létező feltevés, vagy becsült adat, ugyanis nincs ilyen hivatalos mérés Magyarországon.


    Úgy szoktak becsülni, hogy az influenzás időszakban bekövetkezett halálesetekből kivonják a nem influenzás időszakban bekövetkezett haláleseteket és feltételezik (!), hogy a különbség az influenzából adódik, de ez egy puszta feltevés minden tudományos alap nélkül, mert más oka is lehet ennek a különbségnek.


    Egyébként a világon mindenhol így számolják ezt, ugyanis nem vizsgálják külön - tehát nem boncolják fel a halottakat csak azért, hogy megállapítsák az influenza-fertőzöttséget -, becslések vannak. 


    A becslések pedig nem pontosak, soha nem is voltak azok.


    De a becslések szerint is Olaszországban és Svédországban pl. (hogy csak ezt a kettőt említsem, Belgiumról és Spanyolországról már nem is beszélek) sokkal több ember halt meg covidban, mint influenzában.


    Lehet hogy Magyarországon most még nem, de ki mondta, hogy vége van? Most jön a java. 


    Tavasszal korán bezárkóztunk és az megvédett bennünket. Na de most?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47313)
    2020-09-16  23:54
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 17. 00:1847314.

    Ha elfogadjuk Merkely becslését, vagyis jelenleg 100 ezer fertőzöttel számolunk, akkor március óta ez a szám a százezer többszöröse. Legyen csak kétszerese! 200 ezer fertőzöttböl ~700 ember halt meg. Az előbb leírt év influenzás 500 ezerjének kevesebb, mint fele. Ha a covid fertőzöttek száma el is éri az 500 ezret, az idáig tapasztalt halálozási ráta mellett (ami jelenleg csökken) nem okozza 2 ezer ember halálát. Ez tiszta számtan, és nekem sehogy sem jön ki a matek! Védekezzünk, de ésszel! Nem tudom  mit kellene még tennie a kormánynak. Engem idáig minden tünet és környezeti fenyegetettség nélkül kétszer teszteltek. Többet egyelőre nem kérnék ebből!


    (Már megibt többet foglalkoztam ezzel, mint kellene.)

  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 16. 23:5447313.

    No még egy adat: A 2014/2015-ös influenzaszezonban ~6 ezer, a következő évben ~5 ezer halálozás köthető a vírushoz. A covid két influenza-szezonnyi ideje "pusztít, és ezidő alatt ~ 700 ember halála köthető hozzá.


    Forrás

  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 16. 23:3347312.

    Csak arra kérlek, hogy ne ferdítsd el a szavaimat, ne tulajdoníts nekem olyan kijelentés, ami soha nem írtam le!


    A többi csak vélemény, ami a tények ismeretében fogalmazódik meg bennünk. Amit tényként leírtál nem vitatom, de a vélemény szabad.

    előzmény:
    pannacotta2 (47309)
    2020-09-16  22:29
  16. 2020. szeptember 16. 22:4547311.

    Nem tudom, mi folyik az MSZP-ben, csak amit olvasok, de nem is vagyok a köreikben járatos.


    Mesterházyról annyit, hogy mellette Budai Gyula (igen, az a Budai Gyula, a Fidesz volt sikertelen elszámoltatója) kampányolt a múltkorában bőszen.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491524 (47308)
    2020-09-16  21:35
  17. 2020. szeptember 16. 22:3547310.

    Hamarosan egyébként maguktól fognak záródni az iskolák, minden külső beavatkozás nélkül (és akkor már nem lehet hörögni az x-re, meg az y-ra, meg a z-ra emiatt), ugyanis van olyan iskola, ahol az összesen 4 alsótagozatos tanárból 3 már koronavírusos. 


    Digitális oktatásra fel! (persze, a feltételek nem lettek jobbak ehhez tavasz óta, de miért is sajnáltuk volna szegény kormányunktól a jó kis nyári pihenéseket és nyaralgatásokat ott, ahol másoknak megtiltották?)


    Kormányunk ölbe tett kézzel nézi az egészet, bedobták a gyeplőt, innentől úgy tekintik az egészet, hogy ha valaki megfertőződik, akkor magára vessen. 


    Kontaktkutatás nincs. Aki koronavírus-gyanús, az legyen otthon, és várja a mentőt, hogy levegye a tesztet, egy héten belül (!) meg is fog érkezni, bár lehet, hogy a beteg addigra meggyógyul magától. 


    Már most látható, hogy nem bírják az iramot, mi lesz később. 


    Mostanában megint feltűnően sokat cikkeznek Svédországról - főleg a kormánypárti sajtóban, de nemcsak -, és kifejezetten pozitívnak tüntetik  fel, ami ott történt, azzal, hogy nekik volt igazuk (bár az ő gazdaságuk is 8 %-ot mínuszolt le). 


    Mintha elfelejtették volna, hogy 5400 ember halt meg. 


    Láthatóan a mi kormányunk is a svéd modellt óhajtja követni. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47309)
    2020-09-16  22:29
  18. 2020. szeptember 16. 22:2947309.

    És milyen az a mérték, ami veszélyezteti a te életedet? Merthogy rekordszámú új fertőzött van naponta, ilyen még tavasszal sem volt. És most már áldozatok is vannak jócskán, egyre inkább (ahogy terjed tovább az ifjabb, ellenállóbb korosztályról az idősebbekre és ez várható is volt), 654 halottunk van összesen, de persze ez nem súlyos járvány szerinted.


    Jelenleg is 18 ember van lélegeztetőgépen (őket majdhogynem a halottakhoz lehet számítani, aki oda felkerül, ritkán jön le róla élve), 10.000 körüli ún. aktív eset pedig karanténban lébecol. Ennyi még nem volt korábban. 


    Kórházban is már sokan vannak.


    A világon pedig 1 millió körüli a halálozás, tehát ha csak ezt nézem, már akkor is egy ritka súlyos járványról van szó. Persze, ha mondjuk, a rákbetegségekkel hasonlítjuk össze, akkor ez a szám alacsony, csakhogy a rákbetegséget NEM fertőzés okozza. 


    Merkely szerint nagyjából 100.000 lehet az aktív fertőzöttek száma, és ez a különbség abból adódik, hogy nem tesztelünk, még mindig nem, eleget. 


    Egyre több ismert név van a fertőzöttek között: pl. már van 2 budapesti polgármester, akik koronavírusosak, ismert színészek és az Edda énekese is, utóbbit kórházban kezelik.  Egész gimnáziumi osztályok vannak otthon karanténban, sok már nemcsak a gyerek, de a tanár is.  


    Arról persze, nem beszélnek, hogy az egészségügyi személyzet körében mi a helyzet, ott hírzárlat van (de el lehet képzelni).  


    Az előrejelzések szerint decemberben-januárban lesz itt igazán a haddelhadd, addira ez a nagyon kiemelkedő számú fertőzöttség (amely Európában is magasnak számít) teljesen átterjed a rizikós korosztályra. 


    Németország már piros országnak is tart nyilván emiatt, unger meg itt fog ragadni szerintem. 


    Én csak azért imádkozom, hogy  az egyébként is lerobbant, szakemberhiányos egészségügyünk bírja majd a rohamot.


    Állítólag csak 3.000 lélegeztetőgépre van személyzet, azaz interzív ápoló (nem mellesleg, az is kell, sőt). 


    Ez a szám pedig nem annyira magas ahhoz képest, amennyire terjed most a vírus. 


    Ha ez nem súlyos járvány, akkor nem tudom, mi az. Egy influenzajárvány sehol sem focizik ehhez képest, és halálozásban sem éri el a covidban elhunytak egytizedét sem. 


        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47306)
    2020-09-16  18:46
  19. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. szeptember 16. 21:3547308.

    Egyébiránt mi a sz@r van már ezzel a nyomi MSZP-vel?!!!!! Már a Mesterházyak is meghülyülnek?

  20. Torolt_felhasznalo_491524
    Torolt_felhasznalo_491524
    2020. szeptember 16. 21:3347307.

    Hát, most ezen nem tudom, hogy röhögjek-e...


    Mindenesetre ide veled régi kardunk!Petőfi meg csak pislog...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47304)
    2020-09-15  21:48
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 16. 18:4647306.

    Már megint csúsztatsz. Soha nem írtam azt, hogy ez a járvány elhanyagolható apróság. Csupán azt vitatom, hogy ez egy súlyos járvány, de még közepesnek sem nevezem. Ez a véleményem, amit - egyelőre - továbbra is fenntartok. Lehet, hogy a véleményem más alapokon áll, mint a tudósoké (ők egy infuenzajárványt is gyakran neveznek súlyosnak), de ami egy bizonyos mértéknél jobban nem veszélyezteti az életemet, azt nem tudom komolyan venni, illetve komolyabban venni annál, ami veszélyesebb, és amivel régóta együtt élünk.


    Az enyhe járvány sem elhanyagolható apróság, aminek több oka is van. Hogy csak kettőt említsek: egy emberélet sem nevezhető apróságnak, illetve a gazdasági hatások nagyon súlyosak lehetnek (mint ahogyan most sajnos láthatjuk is).


     

    előzmény:
    pannacotta2 (47305)
    2020-09-16  11:14
  22. 2020. szeptember 16. 11:1447305.

    Európában is éllovas helyen áll Magyarország a covid-fertőzés terjedése terén. Nagyon magas az új fertőzések száma, 1000 főre vetítve is.


    És a múlt héten minden egyes nap meghaltak betegek, tegnapelőtt 4, tegnap pedig 8. 


    Nem tudom, Adagio, szerinted - aki a halottak számával méred a járványt - ez már járvány-e, avagy elhanyagolható apróság csupán, ahogy ezt eddig is írtad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47304)
    2020-09-15  21:48
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 15. 21:4847304.

    Még hatásosabb lenne, ha melléjük is temetnék őket. Élve! Fogadjunk, hogy mindenki viselné a maszkot! 

    előzmény:
    pannacotta2 (47303)
    2020-09-15  09:40
  24. 2020. szeptember 15. 09:4047303.

    Van, ahol egészen komolyan eljárnak a maszkhordát megtagadókkal szemben.


    Indonéziában sírokat ásatnak a koronavírus-áldozatok számára azokkal, akik a maszkviselést megtagadták (8 fő). Ezt a büntetést azért találták ki, mert a hatóságok szerint a maszkviselést megtagadók elősegítették a járvány terjedését (és igazuk is van).


    Vajon Gödény gyógyszerész hány sírt kellene kiásson, miközben szídhatja a háttérhatalmak összeesküvését?


    Morbid a módszer, de valószínűleg hatásos.


    https://24.hu/elet-stilus/2020/09/14/koronavirus-maszk-si rasas-indonezia/?fbclid=IwAR1XUBU-dkU84dqngI_yhr0PtMDclc5yYK HTDOlUpJa6u9sruXbHE6h4iuA

  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2020. szeptember 15. 00:0347302.

    Hm... Ez elsőre nekem sem sikerült. Szerintem valamilyen védelmi szoftver akadályozza meg. Talán előugró ablak blokkoló, vagy valami más védelmi mechanizmus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (47301)
    2020-09-14  23:58

Címlap

top