Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penészes lakás

tv12
Létrehozva: 2010. június 23. 10:34

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy olyan házba költöztünk,amit fel kellett újítani,nem éppen a száraz meleg hónapokban.

Sajnos minden!!! helyiség penészedik. A szekrények kívül belül, a játékos kosarak a a fiaim szobáiban, a falak,stb.

Undorító, nagyon utálok itt lakni.

Hogyan lehet ezt a problémát megoldani?

Minden megoldás érdekel.

köszönöm.

  1. 2010. június 23. 13:1026.
    Szia!Van egy festék a neve:yupol vagy jupol ,nem tudom hogy írják.Ez direkt penészesedést gátló festék.Előtte az egész réteget le kell csiszolni,minden falat.Érdemes a házat szigetelni,ha még nincs.Ha lecsiszoltátok,akkor ezzel a festékkel fessetek k.Nálunk is ezzel van és sehol nincs penész.
    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  2. 2010. június 23. 12:5625.

    A mi sztorink is ugyanez volt szóról-szóra, csak saját házikóval. 10 évig laktunk benne és semmi nem segített még a tapéta leszedés sem ( nem akarlak elkeseríteni ). A kislányomnak egyfolytában arcüreg gyulladása volt amin szintén nem tudtunk segíteni. Elköltöztünk és ezzel az arcüreg probléma is megoldódott.

     

    Sajnos a vert falú, vagy vályog házak tényleg nagyon jók, de csak ha szárazak. Az ilyen viszont nagyon ritka. 

    előzmény:
    d.panka (19)
    2010-06-23  11:31
  3. 2010. június 23. 12:3724.

    Sziasztok!

     

    Mindenben 1értek Veled,1kivétel:Nem megoldás a költözés.Jöhet 1 másik ily lakás,ami szintén penészedik 1 idő után.

    A férjem épitkezet ano 80-ban semmi szigetelés a falakon,kivül belül,ajtó ablak és nem volt penész,vizesedés.

    Eltelt pár év,bevezetük a központi fűtést,azóta télen-nyáron penész van,ajtó-ablak,nyitva nappal,reggel kellek és már csorog a viz a falon apenész.Most nincs is fűtés,télen se lehet egésznap nyitva az ablak.Az ablak és bejárati ajtó szigetelve,mostép ki van fizetve 1ismert cég,még pászitottak is ,ahol kellett,a redőny tokra is van téve,és mégis penész van mindenhol,szekrényeken kivül,nem gyözöm takaritani,parketta szintén.

    A háztartásiban láttam olyan festéket,ami után nem lesz penész,tán trilak volt,de nem biztos.

    Érdekes a nagyszoba nem volt penészes mig zárva volt ajto.Állítólag a fűtés,fűtőrendszer is hibás,radiátor nem jól van beállítva stb.

     

    Már Én feladtam nem tudom mit csináljak??????????

    előzmény:
    munkatars (15)
    2010-06-23  11:08
  4. 2010. június 23. 12:0223.

    Nagyon sajnálom, mert ez nagyon komoly gond és nem csupán szépséghiba, de nagyon komoly egészségkárosító tényező főleg a gyerekekre, de akár még a felnőttekre is. A penészgomba léguti allergiát, stb okozhat, akár az igen komoly asztmás elváltozásokig. Sokan nem is tudnak róla, de elég az is, ha nem is a te lakásodban van a gomba, hanem mondjuk a pincében, és máris a gyerek nem kap levegőt. Főleg ha még kicsi.

     

    A mi házunkban is van olyan lakó, aki évek óta küzd a penész ellen sikertelenül.

    Nálunk nincs penész, mi a következőket tettük mielőtt beköltöztünk.

     

    Üresre kipakoltunk mindent az egész lakásban. Ez azt jelenti, hogy a burkolatok is mentek a kukába. Csak a falak voltak, és mindent végig ellenőríztünk, van-e valahol penész.

    Ha nincs, lehet kezdeni a felújítást.

    Mindenhol olyan burkolat legyen, ami teljesen zár, pl kő vagy lakkozott parketta. Egy rokonomnál még a padlószőnyeg alatt a sarokban is penész volt. Újra festettek, az meg ott figyelt.

    Ahol penész van, ott speciális tisztítószerrel kell a felületet lemosni, kesztyűben, arcmaszkban. A takarító se legyen beteg.

    Ha minden kész, jönnek a nyílászárók. Jó, ha van lehetőség álandó szellőztetésre, pl, van az ablakon állandóan nyitott szellőztető, ha nincs, akkor legyen mindig bukón. a Wc-be és a fürdőszobába és minden vizes blokkban, kinél hogy van, be kell építeni egy plusz motort a szellőző rendszerbe, ami segíti keringetni a levegőt kifelé. Ha megoldható, ne a lakásba, hanem erkélyen, stb szárítsuk a ruhát. 

    És szellőztetni kell. Sokan napokig nem szellőztetnek, vagy csak 5 percet egy nap. Nálam mindig nyitva vagy bukón vannak az ablakok, csak vihar esetén zárom be. Persze tudom, ez nem mindenhol oldható meg.

    Több ötletem nincs.

    A lényeg, a penészgomba a nyirkos, sötét zugokat kedveli.

     

     

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  5. 2010. június 23. 11:4922.
    nálunk a kedves felső szomszéf áztatja el a lakást és hiába a közös képviselő nem történi ksemmi a biztosító meg csak egyszer fizet többször ugyanarra a hibára nem jön ki ilyenkor mit lehet tenni? Már penészesedik a fal... :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. június 23. 11:4621.

    Panka,

    a friss vakolatból, aljzatbetonból rengeteg vízgőz szabadul fel. Ha nincs maximálisan kiszárítva, akkor sajnos jogosan penészesedik a ház..A parketta nem púposodott fel?

    előzmény:
    d.panka (19)
    2010-06-23  11:31
  7. 2010. június 23. 11:3720.
    Én is ezt tudom tanácsolni. Az ecet nagyon jól eltünteti a penészes foltokat, én mondjuk azt falra nem ajánlom de ha esetleg az ablak vagy a fa penészedik azt ezzel nyugodtan csinálhatod. Megjegyzem nálunk is nagyon vizes volt minden...ez a hideg meleg váltakozás nem nagyon tesz jót a lakásoknak,legalábbis a régebbi építésüeknek.
    előzmény:
    Anonim.Leveleslada (17)
    2010-06-23  11:26
  8. 2010. június 23. 11:3119.
    Szia, teljesen át tudom érezni a problémádat sajnos. Nekem van egy 3 és fél éves fiam. Mkor elkezdtük tervezni a születését (anyósom vert falú házában élünk, amiről azt mondják, ennél jobb nincs, télen meleg, nyáron hideg), úgy döntöttünk, hogy egy kicsit felújítjuk a lakást. Csak annyit tettünk, hogy felszedtük az öreg padlót, ami alatt homok volt, lebetonoztuk és szigeteltük, új padlót tettünk rá, valamint tapétáztunk az addigi festés helyett. Természetesen nem műanyag festéket használtunk. A következő télen az a ház, ahol soha nem volt penész, bepenészedett. A padló és a fal között folyik a víz, a padló szögei rozsdásodnak és rohad. Így érkezett meg a kisbaba. A falak is penészesek (a bútorok mögött főleg, és ahol közvetlenül az utcára van a fal, tehát nem a belső részei). Mi 3-4 havonta elköltözünk a fiammal anyámhoz, a férjem elhúzogatja a bútorokat, és befújja Sissy penészölővel. Az elég jól lehozta a penészt, csak nagyon büdös, és persze nem túl sokáig hat. Arra gondoltunk, hogy ugye a padlót nem tudjuk felszedni, viszont le fogjuk kaparni a tapétát, és megint sima festést csinálunk, az talán segítene, hiszen így a szoba nem lesz bedunsztolva. Az ablakaink viszont régi faablakok, olyan öregek, hogy az ujjam ki tudom dugni a résen, tehát ha nem nyitom ki, akkor is szellőzik, és mégsem használ. Ja, és sosem teregettem a szobában, csak az udvaron.
    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  9. 2010. június 23. 11:2618.
    Na ezt kipróbáltam, és tényleg résnyire nyílik akkor az ablak, ez tök jó, köszi!
    előzmény:
    B.Karolina (14)
    2010-06-23  11:08
  10. 2010. június 23. 11:2617.

    Én 20%-os ecettel lepermetezem a penészes helyeket, és gyorsan áttörlöm (hogy ne folyjon le).

    A falon ez ugyan meglátszik, de kb. 10 perc alatt végzek az egésszel, és legközelebb 1 év múlva látom csak a penészt.

    Húzzál gumikesztyűt, mert a 20%-o ecet nemcsak a penésszel bánik el, de a kezeddel is. A szemedet is irritálhatja, óvatosan csináld.

    Nekem túl jól szigetelő ablakaim vannak, illetve a fal felett el volt mozdulva egy cserép. Beázást nem okozott, de annyi víz átjutott a rétegeken, hogy gondot okozzon.

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  11. 2010. június 23. 11:1616.

    A falakon akkor jelenik meg penész, ha túl magas a helyiség nedvességtartalma. Sok mindentől kialakulhat pl. rossz szigetelés, hőhíd, és a lakás huzatmentességétől! Ilyen esetekben minden levegő vétellel még a lakásban élők is párát termelnek!Erre egyébként a hiper-szuper műanyag nyílászárók durván rásegítenek, mert még a minimális huzatot is megszűntetik!

    Az alapos légcserőrél állandóan gondoskodni kell!! Szellőztetés, ahogy már sokan javasolták!!

    Említetted, hogy nem olyan régen újítottátok fel a házikót! Valószínűleg nem átszellőző festéket használtatot, így olyan a szerkezet, mintha dunsztkötésben lenne. Csináljatok kereszthuzatot, az a leghatásosabb. A már megjelent penészgombát, pedig gomba ölő szerekkel el lehet tűntetni, persze a kiváltó okokat is meg kell szűntetni, csak akkor hatásos megoldás!

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  12. 2010. június 23. 11:0815.

    Hú, első olvasásra az jutott eszembe a probléma megoldásra, hogy: költözés!

    Tudod, hogy a penész nagyon káros az egészségre?

     

    Neten keress rá az olyan cégekre, akik végeznek végleges penészmentesítést! Vannak különböző módszerek, de szerintem nem olcsók!

     

    Nem segít itt szellőztetés, ajtó-, ablakcsere sem. A barátnőmék nyaralója dettó ilyen. Évtizedek óta nem lehet kiűzni a bűzt sem.

     

    Én biztos elköltöznék!

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  13. 2010. június 23. 11:0814.

    Szerintem is a Szavo a legjobb. Sajnos nem midenhol kapni.

     

    Ha műanyag ablakaitok vannak, kell, hogy legyen rajta résnyitási lehetőség. Ez a bukó (fölfelé álló kilncs) és a teljesen nyitó (vízszintesen álló kilincs) között van, ferdén áll a kilincs, így csak résnyire bukik az ablak. Ha elmentek otthonról, akkor is hagyd ezen. Így kicsit mindig szellőzik a lakás.

     

    Valóban sokat számít a kinti teregetés is.

    Meg Ceresit stop pára. Kérdés, emkkora a baj, mennyit tud összegyűjetni, mert azért nagy mennyiségben elég drága.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. június 23. 11:0213.
    Én is ezt ajánlom. Nagyon jó ez a szar, percek alatt eltünteti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (10)
    2010-06-23  10:51
  15. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. június 23. 11:0012.

    Nem tudtam, hogy az már megvolt.

    A penészölő sprékkel nekem nincs jó tapasztalatom, nem érnek semmit. De a hasonló tulajdonságú festékek sem. 

    Nálunk feketepenész volt az összes helységben, és évente festettük a fekete falakat. Az oldotta meg a problémát, hogy a felettünk levő padlást lakássá építették át. Egy elektromos páramentesítő készülék elég drága, de megpróbálkozhatnátok vele. Ha azzal se lesz jobb, meneküljetek!

    előzmény:
    tv12 (11)
    2010-06-23  10:52
  16. 2010. június 23. 10:5211.
    most volt ablak és ajtó csere.állítólagaz egyik legfejletteb eljárással készült műanyagajtók,ablakok.nem cserélek. na meg már nincs is miből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (9)
    2010-06-23  10:48
  17. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. június 23. 10:5110.

    Még az jutott eszembe, hogy ahol a fal esetleg nagyon durva, ott Szavo-val fújd le.

    És a penészt sajnos állandóan le kell takarítani mindenhonnan, mert nagyon káros.

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  18. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. június 23. 10:489.
    Szellőztetés. Ablak és ajtó csere. Festés (előtte falpucolás, kizárólag maszkban, mert a penész asztmát, allergiát kreálhat.) És be kell szerezni páreelszívó készüléket!
    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  19. 2010. június 23. 10:478.
    Csak az előttem szólókat tudom ismételni: szellőztetés! Ha jönne egy kis meleg, az csak jobb lenne, mert esős időben nem sokat ér, de hátha jön. Addig is vegyél penészölőt, amit lehet azzal kezelj.
    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  20. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. június 23. 10:447.
    bocs - összegyűjt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (5)
    2010-06-23  10:44
  21. 2010. június 23. 10:446.

    Megtörténhet, hogy túlságosan jól zárnak az ablakok, ezért párás a lakás. De akkor inkább az üvegen szokott kicsapódni a víz. Azt hiszem, hogy inkább a fal lehet vizes, rossz a ház szigetelése. Ez ellen a KOPROX cementfesték a leghatásosabb védelem, és a legolcsóbb is, hiszen néhány milliméter vastagságban elég felhordani, és mert behatol az anyagba, örök időkre szól, sosem pereg le.

      Nézz utána az interneten. 

    előzmény:
    tv12 (4)
    2010-06-23  10:38
  22. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. június 23. 10:445.

    Az ablakok legyenek nyitva, amikor csak lehet, bár ilyen hülye hűvös, esős időben magas a páratartalom.

    Vegyél ceresit stoppot, a gondjaidat nem oldja meg, de azért sok nedvességet öszegyűjt.

    Ruhákat kirakni száradni, ha lehet.

    Mi is így voltunk 4 évvel ezelőtt, most már nem penészedik, de most meg lehet festeni megint mindent.

     

     

    előzmény:
    tv12 (4)
    2010-06-23  10:38
  23. 2010. június 23. 10:384.

    Állandóan szellőztetek, de úgy látom sajnos nem sokat segít.

    Vaagy csak én vagyok türelmetlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. június 23. 10:363.

    Szellőztess sokat és imádkozz, hogy végre jöjjön meg az igazi nyár, száraz, meleg napokkal. Valószínűleg nem sikerült még rendesen kiszáradnia a falaknak, ebben az időben nem is csoda.

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34
  25. 2010. június 23. 10:352.

    Szia!

     

    Szellőztetés, szellőztetés és még több szellőztetés. Nem nagyon van más "orvosság". Ha esetleg hőhíd miatt van, akkor külső szigetelés segíthet. 

    előzmény:
    tv12 (1)
    2010-06-23  10:34

Címlap

top