Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A legnagyobb melltartó bakik

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 21. 12:14
Itt az ideje rendbe tenni a melltartók körüli kavarodást, ugyanis az utcán látottakból az derül ki, hogy a magyar nők fejében igen nagy a zűrzavar e tekintetben. Tippek, trükkök és a legnagyobb melltartó bakik.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. július 21. 13:2626.

     

    A mellet tarto szalagok nem erosodnek, hanem lazulnak, ha az ember lanya nem hord melltartot. Sajnos..

    előzmény:
    tuma0311 (25)
    2010-07-21  13:20
  2. 2010. július 21. 13:2025.

    Nekem kisebb mellem van, úgyhogy ha nem megyek sehová, inkább föl sem veszek melltartót, legalább nem lustulnak el az izmaim. :D

    A szilikonpántos bakit sajnos én is elkövettem pár éve, amikor nagy divat volt. Ma már inkább kivillantom a pántot, ha muszáj. Igyekszem olyan pántú melltartót venni, amelyik vagy megegyezik a felső színével, vagy szép, csipkés. Hátul mélyen dekoltált ruhát, felsőt, és pánt nélküli felsőt nem hordok, mert nekem nem tetszenek.

    előzmény:
    napelem (21)
    2010-07-21  13:06
  3. 2010. július 21. 13:1424.

    Egyetértek, szerintem is mehet a spagettipántos a színben hozzá passzoló melltartóval. Miért lenne gáz egy fekete spagettipántos top egy fekete melltartóval? Legrosszabb esetben két pánt látszik. 

     

    Nyakbaakasztós fazonról: én szeretem, szerintem nagyon szépen kiemeli a vállakat. DE! Ha nagy mellet kell tartani nyakbakötős melltartóval, állítom, hogy úgy elszorítja a nyaki ereket, hogy egy órán belül lelassul az ember agyi keringése és elkezd hülyeségeket beszélni. Lehet, hogy most is ilyen van rajtam? 

    Viccen kívül: nekem (75D-E) baromira kényelmetlen. Viszont szép. Az örök dilemma. 

    előzmény:
    Télapó*** (19)
    2010-07-21  12:58
  4. 2010. július 21. 13:1023.

    MÉg a fix pántokat is át lehet alakítani. Kis hurokká visszahajtod, és néhány öltéssel odavarrod. A pántot csak ezután vágod el, biztonságos távolságban elől is és hátul is. Ebbe aztán akaszthatsz akár 1 hosszú, naykbaakasztós, akár két vállra való pántot.

     

    Nekem néhány push-up van, 80/C méretben a 64 kg/170 cm méretemhez. Vettem már D-set is, mert az jobb lenne, de érthetetlen módon óriási palacsinták voltak, nem pedig normális méretű gömbölyödő fazonok. Ilyet meg sem érdemes venni. Nekem a jól beállított körpánttal a spagettipántos ruhámhoz nem kellett semmiféle pánt. Nem is szorított, csak a páromat kértem, hogy néha szemoszkópilag ellenőrizze a látványt, és figyelmeztessen, ha problémát észlel, de nem szólt. A 2 órás ballagáson kényelem miatt 2x óvatosan megigazítottam, és minden rendben volt. Kutyát sem érdekelte az a kis húzgálás.

    előzmény:
    Gabócatündérke (15)
    2010-07-21  12:56
  5. 2010. július 21. 13:0622.
    Nekem is úgy tűnik, mintha öt perc alatt írták volna, vagy ollózták volna össze a cikket...képekkel együtt. :D
    előzmény:
    kkata (20)
    2010-07-21  12:58
  6. 2010. július 21. 13:0621.
    Hat, a spagettipantos/pantnelkuli felsot tenyleg nem nagy mellre talaltak ki. Es nem azert, mert kilog a pant. En a 75 E kosaras mellemmel (eredetileg 75C volt, minden szules utan maradt egy extra kosarmeret pedig a kilok lementek) szepen elpakoltam a spagettipantos felsoket. Egyszeruen nem mutatnak jol. Otthonra, meg kerteszkedni OK, de akkor meg nem szamit a kilogo pant. Utcara viszont inkabb hanyagolom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. július 21. 12:5820.

    Hogyhogy nem alsóruházat? Mi más?  

     

    Amúgy jók a tanácsok, de megfigyeltem, hogy az "öltözködjünk" rovat cikkei közt jócskán akadnak finoman szólva is összedobottak. A múltkor is volt egy szoknyás, egész jó tanácsokkal, full hibásan. 

     

    Hogy a témához is szóljak: sajnos a szilikonpánt tényleg nem jó megoldás... Egyrészt csúnya, másrészt ha tényleg tartania kell valamit, akkor be is vág... Felejtős. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-07-21  12:14
  8. 2010. július 21. 12:5819.

    Én egyszer próbálkoztam szilikonpántossal, még régen, amikor bejött, nekem egy gyötrelem volt, ki is dobtam:-)

    Van jó pár melltartóm, hordok spagettipántos felsőket is, egyetlen szabályt tartok be: fekete, vagy sötét alá csakis fekete, fehér, vagy világos alá csakis fehéret veszek. A vásárlásnál figyelek a tartására és arra, hogy lehetőleg ne legyen vastag a pántja (80C-t hordok, ebben a kategóriában még elég nagy a választék pántok tekintetében is). Van néhány olyan színű példányom is, amit kifejezetten egy-egy ruhához vettem, azokat csak ehhez tudom hordani, de ezekhez kiváló, pl.: lila, világoskék, sötétkék, bordó, piros.

    Nyakbakapcsos nincs, azt utálom, de nem is hordok olyan ruhát, amihez kellene, nekem nem előnyös az ilyen fazon, szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 21. 12:5718.

    Szia!

    Kezdtem azt hinni hogy csak én követem el ezt az égbe kiáltó bűnt, hogy felveszem a szilikon pántot.

    Kismama vagyok, így kezdem kinőni a melltartóimat, a pánt nélkülit már fel sem tudom venni mert B-s...így ha nem akarom hogy az irodában megszóljanak hogy nincs a felsőm alatt melltartó (mert nálunk van 1-2 ilyen kollegina) és nem akarom hogy a pánt látszódjon, inkább szilikont veszek fel.

    Nekem nem kényelmetlen, szépen letakarítom-mosom használat után, sokáig nem hordok 1 párat...

    Szerintem nem olyan nagy vétek...

    cs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164594 (9)
    2010-07-21  12:48
  10. 2010. július 21. 12:5716.
    Miért gondolod, hogy akinek nagy melle van, az mindjárt duci?
    előzmény:
    sexpeare (7)
    2010-07-21  12:41
  11. Torolt_felhasznalo_164594
    Torolt_felhasznalo_164594
    2010. július 21. 12:5716.
    nálam még jól jönne egy plussz méret:-D Kérem a felesleget:-DD
    előzmény:
    Gabócatündérke (11)
    2010-07-21  12:51
  12. 2010. július 21. 12:5615.

    Most még levehető pántos melltartóm sincs, mert a méretemben nehéz beszerezni...de majd figyelek és kipróbálom a nyakbaakasztást.

     

    Ha meg a nagyvárosba költözök...várhatóan másfél hónap múlva bejárom az összes ajánlott boltot. :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626385 (8)
    2010-07-21  12:45
  13. 2010. július 21. 12:5514.
    Szerintem nincs olyan nyári lenge ruha, amelyikből ne villanna ki a melltartó pántja. És szerintem sem gáz, ha egy csinos felső vagy ruha engedni lát egy darab anyagot. Csak azért csinálnak belőle ekkora ügyet mert úgy hívják:melltartó. Ha egy top pántja látszik ki a bővebb ruha alól, az már nem is baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. július 21. 12:5513.

    Szia!

     

    Ha budapesti vagy, nézz el a Háda turijába a Rákóczi út szövetség utca sarkára. Az emeleten van fehérneműs láda, és rengeteg pánt nélküli új, címkés melltartó szokott benne lenni C-D-E kosármérettel. Leginkább fehérek és natúr színűek. Az áruk pedig kb. 1000-1900 Ft körül van.

     

     

    K.

    előzmény:
    sudrika (2)
    2010-07-21  12:14
  15. 2010. július 21. 12:5412.

    Sziasztok!

    Szerintem inkább látszon ki a pánt, minthogy az AA/A méretűnél nagyobb lógó mellek látványa, vagy amit Ayanami írt, a bimbó villogtatás.

    Szilikon nekem sem jön be, látványban sem, de igazából viszket alatta, nem bírja a bőröm, apró kiütések lesznek, vagy csúszik, vagy szoros, soha nem lehet jól beállítani....

    Szerintem a legtöbb színhez lehet kombinálni a fekete-fehér alapdarabot, de ami a cikkben volt, hogy feltűnően eltérő színű, kivillanó melltartó, szerintem nagyon közönséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-07-21  12:14
  16. 2010. július 21. 12:5111.

    Én nem vagyok duci....és ezt nem csak azért írom, hogy akadékoskodjak...de a vállaim egyáltalán nem húsosak...sőt nem vagyok  húsos egyáltalán...igaz nem egy csontkollekció, de teljesen normális. A cicim viszont nagy....evvan...valakinek adok szívesen egy méretet. :D

     

     

    előzmény:
    sexpeare (7)
    2010-07-21  12:41
  17. 2010. július 21. 12:4910.
    Nem vagyok kövér, se husis vállú, egyszerűen csak 75 C/D között váltakozik a méretem, és nemegyszer próbáltam már pánt nélküli melltartót, pont ilyen "pántkivillantós" felsőkhöz... A hatás elkeserítő volt, kb mintha nem is lenne rajtam melltartó.
    Amúgy én se értem, hogy a pántkivillantással mi a baj... Persze, ne látszódjon ki az alsó, kapcsos része, de ha tényleg csak a pánt lóg ki belőle... Egy esetben gáz csak, ha a felső része jelentősen elüt a pánttól (pl. kék felsőhöz piros melltartópánt, nem túl szép).
    Az üzletötleteket köszönöm, majd szétnézek, hátha van valami jó ajánlat.
    előzmény:
    sexpeare (7)
    2010-07-21  12:41
  18. Torolt_felhasznalo_164594
    Torolt_felhasznalo_164594
    2010. július 21. 12:489.
    én most is hordok szilikon pántos melltartót ha spagetti pántos top van rajtam.Soha nem köveztek meg érte,és akinek nem tetszik ne nézzen rám. Nem azért hordok melltartót mert alá kellene dúcolnom(B kosaras,ceruza próbát kiállja),hanem mert nem akarom,hogy mindeki a cicibimbómat stírölje.(na meg így nagyobbnak látszik ami nincs:-D)slussz-passz.xarok a divatrendőrségre.
    előzmény:
    sexpeare (7)
    2010-07-21  12:41
  19. Torolt_felhasznalo_626385
    Torolt_felhasznalo_626385
    2010. július 21. 12:458.

    Szia

    Nyakba akasztós melltartót simán elő lehet otthon is állítani, elég egy levehető pántú melltartó. Az egyik pántot leveszem a másikat pedig úgy rakom fel, hogy a nyakam mögött áthúzom, és beleakasztom a meltartó azon részébe, ami a hónaljnál van. Szerintem kényelmes.

    Pánt nélküli melltartóm egyetlen egy darab van, szilikonos az allja, imádom, báár ha izzadok kicsit csúszkál az is :)

    előzmény:
    Gabócatündérke (4)
    2010-07-21  12:30
  20. 2010. július 21. 12:417.

    Egyébként én még kb két éve hordtam szilikonpántos melltartót... azóta sem tudom, hogyan követhettem el ekkora fashion terrort. Tényleg nagyon gáz, kényelmetlen, ráadásul semmi, de semmi értelme. 

    Azt megjegyezném, hogy aki duci, és nagyon nagy melle van, az minek hordana pántnélküli felsőt?  Nem akarok akadékoskodni, meg rosszindulatú lenni, de tényleg... melyik husis váll mutat jól fedetlenül? 

    Persze ízlések, és pofonok!!

    Azzal viszont nem értek egyet, hogy néha nem lehetne kivillantani a melltartópántot, vagy a hátpántot.... Ha valaki nézte a szex és new yourk sorozatot, ott is láthatta, hogy eszméletlenül stílusosan Carrie is kivillantotta, nem egyszer, nem kétszer  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. július 21. 12:396.
    A premier otletben is van 2 triumph üzlet nagy méretben is vannak melltartók, régi modellek olcsóbban és iylen kor nyáron + télen még leakciózzák őket.
    előzmény:
    sudrika (2)
    2010-07-21  12:14
  22. 2010. július 21. 12:315.

    Szia!

    A Dunakeszi Auchan üzletsorán van egy Triumph outlet, ha jól tudom. Ott nézd meg esetleg. 

    előzmény:
    sudrika (2)
    2010-07-21  12:14
  23. 2010. július 21. 12:304.

    Az örök melltartópánt kérdés.  Ne látszódjon ki a pántja a melltartónak a trikó, top alól....nem tudom ezt hogy lehetne megoldani normálisan. Pántnélkülit tényleg nem lehet kapni...meg nem is érdemes B-s méret fölött, én ezt eleve kizárom a C-D-s kosarammal, ok, nem veszek fel pántnélküli felsőt...és irigykedek azokra akiknek lehet. De hogy toppoknál is ekkora faxnit csinálni a pántokból. 

    A szilikonpánt égő, meg szerintem marhára kényelmetlen is...

    A síma pánt égő. 

    Nyakbaakasztós melltartót nem lehet kapni megintcsak itt vidéken, meg nagy méretben főleg...ha meg mégis lehet teljesen véletlenül, akkor meg megfizethetetlenül drágák. 

    Sudrikának igaza van...mellesleg egy jobbTriumph melltartó, nem csak 6000 forint, hanem itt 10 000 fölött kezdődik...és szerintem kevesen vagyunk akik meg tudnák fizetni. 

    :S

     

    A többi jogos.

     

    Mellesleg a cikket meg lehetett volna írni úgy is hogy már az első mondatban ne legyen ellentmondás....és a színes melltartó fehér felsős résznél is van egy kis kavar a fogalmazással. :S

    előzmény:
    sudrika (2)
    2010-07-21  12:14
  24. 2010. július 21. 12:243.

    Szerintem a C nem igazan kis mell, legalabbis volt nekem kisebb is mar :))

     

    Szoval szerintem is teny, hogy gaz  a kilogo melltarto, a szilikonpant meg egyenesen szornyen ronda.

     

    Nekem van par szuper pant nelkuli darabom, 80 C-t hordok jelenleg, az enyem szilikonnal rogzul a mell alatt es teljesen jol tart.. Raadasul meglepoen kenyelmes!  

    Valoban nem 2000 Ft-ert vettem, de talan egy testszinu beszerezheto az elmegy minden ala es nem kell mindjart 4 db. 

     

     

    előzmény:
    sudrika (2)
    2010-07-21  12:14
  25. 2010. július 21. 12:142.
    "Lehet stabil és jól tartó darabokat is találni, bár az igaz, hogy C-kosárméret felett még a legtutibb darabok sem működnek. Nincs ezen mit szépíteni a pánt nélküli ruhákat és melltartókat kis mellű csajoknak találták ki. "
    Jajjj, de okos vagy, egyem a szíved!!! Már épp azon gondolkodtam, mikor fognak ezek a divatszakértő agytrösztök rájönni, hogy nagyon menő a pánt nélküli melltartó - a 75 B-s csajoknak, kb. Az e fölötti méreteken már semmit nem tart.
    Arról nem is beszélve, hogy ilyen extra melltartókat nem láttam még sehol olcsón (extra alatt pl. a nyakbakötőset értem). Nekem sajnos nincs pénzem arra, hogy 6000 Ft-os Triumph melltartócsodákat hordjak, ami tényleg nagyon kényelmes meg csinos, de ha pl. 4 db-ot szeretnék, nekem már megfizethetetlen kategória. A többinél meg össze-vissza van a méretezés, ezért olyan könnyű mellényúlni.
    (Ha valaki tud olyan helyet, ahol ilyesféle cuccokat lehet kapni "óccón" - kb. 2000 Ft-ig, mert annál több tényleg nincs egy melltartóra - az jelezze már, légyszi!)
    A többi megállapítással egyetértek, csak ezen az "örök problémán" húztam fel magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top