Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. 2016. június 29. 11:061451.

    Nyilván ilyen is van, csak nekem feltűnt, hogy ha felmerül kutyatartással kapcsolatban a hol, akkor evidenciaként van emlegetve, hogy a kinti kutyák nincsenek sétáltatva.

    előzmény:
    makosbobajka (1450)
    2016-06-29  11:01
  2. 2016. június 29. 11:011450.

    Nem is mondtam, hogy biztos nem sétáltatja.


    Azonban, ha csak a környezetemet nézem, nagyobb arányban vannak azok, akiknél a kutya kint a kertben, játszik vele, szereti, de a sétáról úgy gondolja nem szükséges hiszen: "egész nap rohangál a kertben".

    előzmény:
    cabron (1449)
    2016-06-29  10:45
  3. 2016. június 29. 10:451449.

    Nem tudom miért tökegyértelmű sokaknak, hogy ha valaki kint tartja a kutyáját, már nem is sétáltatja.

    előzmény:
    makosbobajka (1448)
    2016-06-29  10:37
  4. 2016. június 29. 10:371448.

    Itt sem a kutya, a gazda a hibás. Az ilyen kutyát kezelni kell, hogy a szeparációs szorongását le tudja győzni. Számtalan kutyaiskola van, ahol ilyenekkel is foglalkoznak. Az enyém pl. bevonul a helyére, és egész nap alszik ha nem vagyunk otthon.


    Ingerszegény környezet? Háááát.. Amennyi helyre megyünk a kutyával az mindennek mondható, csak ingerszegény környezetnek nem. Egy kertben tartott, soha nem sétáltatott kutya, na az abban él.

    előzmény:
    CAT70. (1444)
    2016-06-29  09:38
  5. 2016. június 29. 10:371447.

    Mindemellett mára már kitenyésztettek egy csomó szobaölebet, amiket ha kiraksz egy éjszakára egy kertbe, elpusztul. Némi túlzással mondom ezt persze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1443)
    2016-06-29  08:27
  6. 2016. június 29. 10:321446.

    Jó kis összegzés!


     


    Ezek az emberek el szokták mondani, hogy a kutyának mindegy, milyen környezetben van, a lényeg, hogy a gazdájával lehessen szeretve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1443)
    2016-06-29  08:27
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 29. 09:531445.

    1424


    megjegyezték a kabátot


    sokat mutogatta benne a cerkát az urad


    ne hagyd hogy felvegye

    előzmény:
    nyugger (1439)
    2016-06-28  20:51
  8. 2016. június 29. 09:381444.

    Na igen... felelősség. Társasházban élünk, a lépcsőházban 5 másik családdal. Az egyik lakónak először valami nagytestű harcikutyája volt. Szelíd kutya volt, ezzel nem is volt baj, de a gazdi dolgozott, a kutya meg pszichésen kikészült a magánytól. A végén már ott tartott, hogy úgy örült a gazdájának, hogy amikor az levitte sétálni, szó szerint reszketett, és visszafelé rettegett a lépcsőházban, ezért összevizelt mindent félelmében. Gondolom attól tartott, hogy ismét be lesz zárva, egyedül. Egy darabig tűrtük, aztán megkértük a  gazdit, hogy szíveskedjen valami szerető gazdit találni a kutyának, mert úszunk a kutyapisiben, és rossz nézni a kutyát. Másnapra eltűnt a kutya, nem tudjuk mi lett vele. A következő egy foxterrier volt, az sem bírta a bezártságot, szó szerint szétszerelte a lakást, na az már üvöltött amikor emberi hangot hallott a többi lakásból. Az is eltűnt. Most valami öleb van, hogy az hogy tűri a magányt nem tudom, szavát nem hallom.


    A nappalink fala szomszédos a mellettünk lévő családi házzal. Amikor beköltöztünk, azt hittem a Sátán kutyája vonyít idegtépően. Komolyan, mint egy horrorfilm. Nem, kiderült, hogy ott is egy nagytestű kutya él bezárva, azt hiszem dán dog.


    És ezek a példák csak a közvetlen közelemből valók, de nem kételkedem abban, hogy a szomszéd házakban ugyanez zajlik. Bezárva, egyedülhagyva, ingerszegény környezetben élnek a kutyák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1443)
    2016-06-29  08:27
  9. Torolt_felhasznalo_189001
    Torolt_felhasznalo_189001
    2016. június 29. 08:271443.

    Szornyu a rabsorban tartott "varosi" kutyak kore epult vilag es ipar . Szegyen 


    Nekem is volt kutyam. Megsirattam mind a kettot. Az ujfunlandi  reggel 4 ora setat igenyelt s ezt 13 evig : uszott meg telen is s szerett a kandallo elott szaritkozni...ellogott , pofatlanul s elte az eletet. Amikor otthon lenni  tetszett neki, akkor hozzambujt...
    Evekig hevertem ki az eltuneset: csaladtag volt...
    Aztan jott a kis pimasz vadaszkutyam...
    O az erdot szerette : elottem szaglaszott halal udvariasan de szisztematikusan beinditotta a turbot az elso kanyarnal, ahol nem lattam es eltunt oziket hajkuraszni... neha ket orat vartam ra.
    Visszajott szettepve, tele kullanccsal, terdig ero nyelvvel , majdnem azert rimankodva, hogy vigyem, mert O faradt...
    Ezzel a kutyimmal elkovettem azt a hibat, hogy kiskoraban terdrevettem...
    Hat hogy az milyen jo erzes..a kis hulye idoskoraban is, 50 kilosan is , felmaszott a terdemre s befeszkelodott...
    Benepesitette jolkinezo zabikkal a kornyeket..most is belesajdul a szivem, amikor az O tekintetet s szineit latom kikacsintani egy idegen kutyabol....
    Szoval sok munkaval lehet ugy is szeretni kutyat, ma, hogy egy minimum szabadsaga legyen es minosege is , az eletenek...felelosseg kutyat tartani s luxus


    kutyaokolabnyom1
    kutyaokolabnyom2



    ....Hogy az okolabnyomuk mekkorat nyom , az egy rohej s szegyen.
    Ugyanez a kutyaszereto varosi gazdi megy tiltakozni , mert kivagnak egy fat a falu/varos kozepen s az ekoszisztema igy-ugy...bla bla bla.
    Mind sort iszik s vizet predikal...
    Rabszolgasagba hajtottak szegeny kutya fejet...
    Szabadsag-udvar-kert-madar-macskakergetes es nap-ho-eso helyett napi 3 seta , ebbol ketto 5 perces , betonjardan , auto-kipuffogo-kozelben , szajkosarral, meglancolva, tetovalt rabszamjeggyel .
      A kijelolt pisildet/kakildat 100-an hasznaljak , egyszerre s naponta , plussssz odahany a kijelolt pisildejukbe a senki altal sem furdetett es etetett szerencsetlen csölako.
    Szegeny Bodrinak szaglasa még igy-ugy van, s lőn a kutyapisi elleni "szagspray" is : a pisilni akaro kutyat visszariaszito molekula , amit a  tudomany a kutyipar piacara dobott...
    Ugyanez a tipusu rabszolgatarto varosi gazdi lengeti a tiltakozasat , mert allatkertben van a tigris s nem szurja ki a szemet, hogy a Bodri német juhasz es 45 negyzetmeteres szarban elterulve hallgatja a TV-ben a Holdra vonyito  prerikutyat ....

    előzmény:
    saschamora (1432)
    2016-06-28  16:00
  10. 2016. június 29. 07:171442.

    oooh, most orulsz, mi, vampirtroli'? :-D talaltal beszolni valot! bar ez csak a te ertelmi kepessegeidnek a tukre! :-D en egyszerre irok tervet, szerzodest, telefonalok, kommentelek itt-ott (tobbek kozott nlc.-n), szolongatom a kutyat, es csak a munkaval kapcsolatos temakat olvasom ujra ha valamiert felbe szakitom, ezert szoktam hibazni. de ne olvasd, ha nem tetszik. ha meg olvasod, es ugy sem tetszik, akkor bekaphatod! :-D

    előzmény:
    kekelefant (1440)
    2016-06-29  00:35
  11. 2016. június 29. 01:091441.

    Te mar regen nem voltal ott[en mar ugy hangzok mint egy torott lemez]de en igen,barataim [Varosiak voltak]videken nyugdijban vettek egy farmot,vannak allatai[csirke nyul stb..]zoldsegeket termesztenek ,gyumolcsfai vannak,70 es 80 kozott.Nekem koszvenyem  van mar evek ota amit ma ,ha gyogyitani nem,de kezelni tudnak,dietaval es gyogyszerrel[egy gyogyszer van csak az allopurin]avval nagyon jol el lehet lenni,mar emlitettem a szemoperaciot,akik valaha alig lattak[mindenfele halyog],hogy honnan veszem amit irok,a lo szajabol,en 2 evenket jarok Mo-ra,sokan jonnek ide is,hat onnan,ellentetben veled aki 30 eve nem jart arra.


    Akik ide tudnak jonni,sem egeszsegileg,sem anyagilag nincsenek olan rossz borben,sajnalom,hogy akiket te ismersz azok betegek es csorok..az egyik gyerekkori baratnom,fut es tancol 76  evesen  kapott csipo cseret.Ha csak olyanokat ismersz,akik egy aszpirint sem tudnak megvenni,ott veluk volt a baj,sajna sokszor lattam[nem az en ismerosi koreimben]hogy pazarolnak,a vilag penze sem lenne eleg,a felvagas a lenyeg,szomoru.


    Viszont itt is lattam a Walmartban a kassaban 70-nel feuliket,hat az meg rosszabb,az ember szereti ugy tervezni a nyugdijas eveit,hogy ha szerenyebben ,de kenyelmesen eljen,de ha valakinek 75-felett lkell krumplit pucolni a macd-nel,hat az a perszon valami t nagyon rosszul csinalt


    Bocsi,ez hosszu lett...


    Anykadrol csak annyit,hogy nem volt olyan hozzad  amilyr=ennek kellett volna,ez tabu.Ha nem tud lemenni cserelje el foldszintesre,de bocsass meg sajnalni nem tudom.En hibasan mindig abbol indulok ki ,hogy mindenkinek olyan felhotlen gyerekkora volt mint nekunk......

    előzmény:
    Amarynda (1437)
    2016-06-28  17:21
  12. 2016. június 29. 00:351440.

    Ebbol egy szot nem lehet megerteni,a fogalmazasnal hianyoztal a suliban?

    előzmény:
    saschamora (1432)
    2016-06-28  16:00
  13. 2016. június 28. 20:511439.

    Sajnos a topik is aktuális, egyre több kutya zavarja az emberek társadalmát. Nálunk legalábbis. Bécsben például nincs ennyi eb, ott normálisabbak az emberek.


    A tisztulásról meg annyit, hogy ha majd kutyasz@rt nem látni az utcán, sőt kutyát se, akkor majd megszűnhet ez a topik. És nem rólam van szó.

    előzmény:
    Amarynda (1438)
    2016-06-28  17:26
  14. 2016. június 28. 17:261438.

    Miert meg van valahol hatarozva hogy meddig elhet egy topic.


    itt van olyan aki 10 eves topicra valaszolt (raadasul hulyeseget) es nem zavarta hogy a kerdes mar regen nem aktualis.


    sajnos te meg mindig aktualis vagy, remelem egyszer majdcsak megtisztul toled a kornyezet.a valodi is es az itteni virtualis is.

    előzmény:
    nyugger (1426)
    2016-06-27  20:28
  15. 2016. június 28. 17:211437.

    nem allitottam hogy nincsenek fitt idosek de Mo on nem az a tobbseg. akik az altalad emlitett eletformat elik azok pl. nem a kisnyugdijasok kozul meg a kis falvakban elo ozvegyek korul kerulnek ki elhiheted nekem.


    Igen, vannak akik tudnak magukkal foglalkozni es penzuk is van hozza es nagyon soknak se egyik se masik lehetosege nincs meg vagy eppen annyira betegek es faradtak hogy orulnek ha elmennek par utcaval odebb bevasarolni.


    az en anyam 82 eves es mar 20 eve olyan reumatikus problemai vannak hogy minden vegtagja el van deformalodva. sokszor az elso emeletrol nem tud lejonni annyira fajnak a labai. Hiaba van penze az uszodara ha nem birja csinalni. es ez nalunk pl. a csaladban genetikai dolog mert nekem mar 32 evesen kezdtek kikopni a csigolyaim es az egesz gerincemben arthritis van amivel nem lehet mit kezdeni. Szemuveget anyam se hord es nem is irtam olyat hogy nem latnak az otthoni emberek, Neha nem is tudom honnet veszed amiket irsz.

    előzmény:
    kekelefant (1430)
    2016-06-28  01:03
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 28. 17:201436.

    megjegyezték a kabátot


    sokat mutogatta benne a cerkát az urad


    ne hagyd hogy felvegye


     

    előzmény:
    nyugger (1424)
    2016-06-27  20:12
  17. 2016. június 28. 17:141435.

    szambol vetted ki a szot

    előzmény:
    rockcica (1434)
    2016-06-28  16:41
  18. 2016. június 28. 16:411434.

    Az ilyen emberekre mint te és kutyagyűlölő társaid is másféle gázspray kellene..jó büdös,amit a kutyik kakijából állítanak elő..

    előzmény:
    nyugger (1425)
    2016-06-27  20:20
  19. 2016. június 28. 16:181433.

    meg egy gondolat:


     a szuleinktol kapott neveles melle be kell iktatni a jelenkori tarsadalmi valtozasokat... ma vannak hobbikutyasok (a multban ritkasag volt), sok a valas (a szuleink koraban keves volt, es igen sok esetben szegyen, termeszetesen a noe), sok orszagban hazasodhatnak a melegek (sok orszagban bt. kategoria volt), es sorolhatnam... ezek mind, egykor "tilos, pfujj, hulye, ertektelen, stb" kategoriak voltak. a korlatoltsagbol eredeztettek az erteket (es az erdeket). pedig a korlatoltsag csak szuken szabott agyi kapacitast jelent, nem erteket....

    előzmény:
    CAT70. (1431)
    2016-06-28  13:03
  20. 2016. június 28. 16:001432.

    hehe, a masik oldalamon a ferjem alszik nekem is, mar amikor a kis dog nem kozenk fekszik! :-)


    jaja, regimodi program fut rajtad! :-D regi es elavult. tudod, nem csak a szamitogepet kell frissiteni, hanem az oreg elmeleti semakat is. a regi videki szemlelet szerint (vagy a videki nagymama szerint) a kutya haszonallat, es "fogyoeszkoz" volt, tereles, vagy hazorzes volt a dolga. ezekre a kutyakra volt ervenyes, hogy "az udvaron a helye", mert szegeny koszos volt, bolhas, es mert ugye szolgat nem kenyeztetunk. amig hasznos volt, volt helye az udvaron, amint nem, elpusztulhatott. innen ered, hogy sokak szemeben  a kutyanak az udvaron a helye, es hihetetlen modon keptelenek ujragondolni ezt a berozsdasodott, elauvult gondolatot.  ugy tesznek, mintha nem lenne a hobbikutyas kategoria, mintha nem vennek eszre, hogy a hobbikutyak nem dolgoznak, nem terelnek, nem orzik a hazat. rendszeresen vannak furdetve, a szoruk lenyirva, oltottak, apoltak. a problamas kutyakat kezelik, gyogyszerezik, megmuttetik. a hobbikutya tartasa sokba kerul, nem csak anyagilag, hanem raforditott munkaban, es idoben is. aki aldoz az elobb felsoroltakra, azert teszi, mert SZERETI a kutyajat. a szeretett kutyajat pedig maga mellett tartja. ettol meg lakhat az udvaron, foleg ha jol birja az idojarasi viszonyokat, de ez egy dontes, es a dontes a gazdae. es az a dontes, hogy a kutya a lakasban lakik, semmifele kosszal nem jar, csak egy kicsit tobb munkaval, amennyiben szorhullatos az allatka. az esti tappancsmosas pedig olyan rutinos foglalatossagga valik, mint a fogmosas.
    tudom jol, hogy attol, hogy teptem a klaviaturat, nem fogod leporolni a gondolataidat, nem is azert irtam. persze, egy kis joindulatu tolerancia nem artana, legalabb a kis piszkos beszolasoktol tartozkodhatnal! :) en nagyon jol tudom, hogy hogy a gondolatvaltashoz egy kutya kell. egy lakasban tartott kutya. tehat akinek nincs, es nem is akar, megmarad a regi hagyomanyos (es bocsanat; butacska) gondolatainal.

    előzmény:
    CAT70. (1431)
    2016-06-28  13:03
  21. 2016. június 28. 13:031431.

    Elég régimódi neveltetést kaptam, de a kutyás kérdés feltevése nem szerepelt a megtanulandók között, amit akkor kell feltenni ha vendégségbe hívnak.  Az én ágyacskámban meg a férjem alszik, szorosan mellettem...:)

    előzmény:
    saschamora (1420)
    2016-06-27  15:58
  22. 2016. június 28. 01:031430.

    En az Mo-i barataimrol [is ]beszeltem,aki 80-on felul egy kort fut minden reggel,utana uszi[vannak nyugdijas berletek]kirandulnak,a fafaragastol kezdve tobb erdekes hobbyjuk van,amire nem ertek ra amikor dolgoztak.Sok a jo uj gyogyszer,a zsemoperacio,egy 70 eves nem hord cocacola vastagsagu szemuveget.Te mar nem voltal arra reg,en viszont igen,es latom az uszodaban es a zsigeten futokat,nem mai pipik.Vannak rendezvenyek 70-en felul tanccal,mas vilag van....

    előzmény:
    Amarynda (1404)
    2016-06-27  10:38
  23. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 27. 20:471429.

    A téged megugató kutya..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (1428)
    2016-06-27  20:46
  24. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2016. június 27. 20:461428.

    Ha máskor nem ugatnak meg, akkor valószinüleg a lengedező kabáttal van valami gondja az első téged megugató kutyának. Amúgy, ha már egy kutya elkezd ugatni, arra lehet számitani, hogy az összes kutya "riadóláncot" alkot és mind megugat.


    Hiba vagy nem hiba, ha már észrevetted, hogy a be nem gombolt kabátra reagál így a kutya, rajtad múlik, hogy mit teszel. Begombolod és nyugtod lesz, vagy lobogósra hagyod és megugattatod magad. A  téged kutya nem fog megváltozni... ha ötszázadszor begombolatlan kabátban mész, akkor ötszázadszor is megugat. 


    Amúgy, hogy a kutyák általában reagálnak igy, vagy az első ugatni kezdő kutyának volt valamilyen rossz élménye egy lobogó kabátos emberrel, azt nem tudom.


     

    előzmény:
    nyugger (1424)
    2016-06-27  20:12
  25. 2016. június 27. 20:411427.

    irtam privit.


     

    előzmény:
    Lillaréka (1423)
    2016-06-27  18:51

Címlap

top