Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem bírom a kutyákat

Torolt_felhasznalo_618319
Torolt_felhasznalo_618319
Létrehozva: 2010. augusztus 16. 12:24

Tudom, hogy most sok kutyatartó nekem fog esni, de nem érdekel, ha akarja.

 

Őszintén kimondom:

 

Elegem van a kutyákból a városban!!!!!

 

 

Mi a francnak kell boldog-boldogtalannak közepes meg nagyobb testű büdös dögöket lakásban tartani????A kisebbeket megértem, de attól felfelé fúj!

Miért kell nekem elviselni, hogy póráz meg szájkosár nélküli kuyták rohangálnak velem szemben az utcán???!! Mint mikor kéretlenül belefújják a képembe a füstöt, a szabadon rohangáló, hülyére tenyésztett eb is veszélyes az egészségemre!

Miért kell eltűrnöm, hogy teleszaratják velük a szép zuglói parkokat?

Miért van lassan több joguk a kutyukásoknak, mint nekem, humanoid élőlénynek???

Minek tartanak ennyien kutyát, emberi barátságok kialakítására képtelenek??

És nekem miért nincs jogom szó nélkül pofánvágni azt, aki hanyagaul köti meg a nagy fekete loncsos buta biorobot kutyáját, aki elszabadulva habzó szájjal ok nékül majdnem megharapja a gyanútlanul sétáló édesanyámat és a 2 éves kislányomat?

Eddig se szerettem ezt a kutyaliberalizmust, de most már komolyan zavar. 

 

Szájkosarat és pórázt a dögöknek, és  a gazdival megetetni ebédre az otthagyott szarjukat!!!

Az állatvédőknek meg rongyosra haraptatni a valagát velük!

 

Én legalább kimondom, amit más nem mer, mert "ciki"!

 

 

 

 

 

  1. 2010. augusztus 21. 13:10701.

    Össze is foglaltuk a topik indítónak:

    Ki vagy Te, hogy meg mondod, hova mi való? Azt már előtted jóval elrendezte a Jó Isten! És magadat hova tennéd? Egy préri közepére? mert annak néhány embertársad nagyon örülne .

     

    Komolyan kérdezem, el tudod te fogadni a másik embert úgy ahogy van? Természetesen válaszolok helyetted, NEM - így ebből következik, hogy Téged sem fogadnak el. Békélj meg a világgal, hisz annyi csodálatos dolog van, keresd meg a lelki békédet, mert 60 éves korodra ebbe bele rokkansz és ne hidd, hogy ezeket nem komolyan írom. Az ilyen görcsös emberek lesznek rákosok, betegek és még sorolhatnám, mert annyira nem vagy képes befogadni a rengeteg szépet s jót, ami ott van Te körülötted is, csak a rosszra vagy fogékony.

     

     

    Látod, most én épp nem egy állat lelkivilágával, hanem egy ember lelkivilágával foglalkozom


    "mert annyira nem vagy képes befogadni a rengeteg szépet s jót, ami ott van Te körülötted is, csak a rosszra vagy fogékony. "

     

     

     

    Nem is érdemes vele foglalkozni! Nem tudom, hány éves, van-e, lesz-e gyereke, de nagy valószínűséggel ha igen, akkor ő öregkorára (amikor csúnya és ráncos lesz, meg haszontalan, és ha megéli), akkor a gyerekei behajítják egy elfekvőbe, vagy szeretetotthonba!

    Nagy esélye van rá, hiszen a kölykök ilyen neveleést fognak kapni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  2. 2010. augusztus 21. 13:06700.

    Na, akkor most együtt szépen össze is foglaltuk a lényeget .

     

     

    Úgy lesz, ahogy írtad, ebben tutira biztos vagyok (vagyunk). 

    előzmény:
    rialamá (690)
    2010-08-21  12:24
  3. 2010. augusztus 21. 13:05699.

    Te, neked csak ez az egy szó  "csúsztatás" tikktakkol az agyadban csak?

     

    És a drágamamit ne vedd a szádra , talán sokkal többet tapasztalt mint te! - talán világszemlélete sokkal emberibb, talán őszintébb és nyíltabb ember és így tovább......... . 

     

    És, szíves elnézésed kérem, de a nyító topik nem arról szól, hogy mennyi gondja-baja van a kutyákkal, és ezzen vagy ez ellen lehet-e tenni valamit

     

    Ezért ez a topik nem építő jellegű, nem arról szól, hogy emberiül rendezzük és tisztázzuk az ellenvéleményeinket, sajnálom, hogy te mégis ezt az útat választottad, így persze, hogy mi is eképp reagálunk az írásaidra.

     

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (685)
    2010-08-21  12:10
  4. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 21. 13:03698.

    esküszöm, mi jól meglennénk! egyre jobban bírlak!

     

    figyu!

     

    Gyéríteni kellene az állományt, úgy, ahogy a vadászok is a túlszaporodott állatokat levadásszák, csak humánusabban: altatással. 

     

    azt mondják, hogy emberekből is túlszaporodás van, szóval őket is le kellene vadászni! 

     

    mi lenne, ha Veled kezdenénk? te amúgy sem nagyon bírod a dolgokat, ez alapján lehetne például szelektálni. 

     

     

     Jó nagy ebadót kivetni, legalább 20 ezer forintot havonta, abból el lehet takaríttatni az ürüléket, és a gazdikák is meggondolják, megéri-e nekik fizetni egy kutya után,

     

    Te sem fizetsz nekünk, hogy mi Téged elviseljünk! pedig érsz legalább 20 ezret Te is! Ha még olvaslak egy keveset, sokban lesz az nekem, hogy kikúráljam magam!

    ...aztán Te is meggondolnád, hogy a továbbiakban is környezetedre ártalmas légy-e vagy inkább valóban elköltözz vmi távoli vidékre. 

    előzmény:
    az örök Éva (670)
    2010-08-21  10:30
  5. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 21. 12:54697.

    na látod milyen okos vagy? tudod, hogyan kell bélsarat trágyázni, kezelni! érlelni! ...érlelni!!! Amindenit!

     

    most már simán költözhetnél egy távoli tanyára is, ahol semmiféle galandférges jószág nem akar téged megfertőzni! mindent tudsz, jól megleszel! 

     

    csak így tovább, én drukkolok Neked!

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (668)
    2010-08-21  10:07
  6. 2010. augusztus 21. 12:50696.
    Egy lakatlan szigetre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740864 (695)
    2010-08-21  12:46
  7. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 21. 12:46695.

    én sem vagyok oda tőled, mégis megengedném, hogy leülj mellém. Főleg ha látnám a puttonyod a kezedben, hogy költözöl!

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (666)
    2010-08-21  10:02
  8. 2010. augusztus 21. 12:35694.

    Azoknak, akik a kutyák kiirtását, elaltatását és hasonló dolgokat követelnek (de AZONNAL!! ), szeretettel ajánlanám figyelmükbe a vonzás törvényét.

     

    Az Univerzum válaszol a hozzá küldött kérésekre, de csak azt tudja értelmezni, hogy amire gyakran gondolsz, arra van szükséged.

     

    Tehát ha napi 24 órában a kutyakutyakutyakutya gondolat kattog valakinek az agyában, az hiába tesz hozzá magában mindenféle negatív óhajt, az Univerzum úgy fogja értelmezni, hogy ennek kutya kell. 

    És ezzel már sikerül is a mindennapokba kutyák tömegét bevonzani. 

     

    Emellett a negatív gondolatok kizárólag csak annak ártanak, aki 'elköveti' azokat. Ha valaki fröcsög a kutyák miatt, attól rosszul érzi magát. (Én legalábbis még nem láttam jókedvűen és harmonikusan gyűlölködő embert...)

     

    Ha nem akarsz kutyákat a környezetedbe, hát ne foglalkozz velük. És meglátod, eltűnnek a közeledből. 

    És még a saját lelkedet sem kell mérgezned a negatív érzésekkel. 

     

    A módszer az élet más területein is beválik.. aki gyakorlott, annak egész gyorsan. Sok sikert és nagyon sok pozitív gondolatot kívánok mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 21. 12:33693.

    TÚL SOK ITT A KUTYA !

     

    sosem késő elköltözni. Te könnyebben mozogsz, mint egyszerre több száz kutya.

     

    Igazán használhatnád az eszed megoldásokra is, nem csak panaszkodásra. 

    Bizonyára az a típus vagy, aki csak sírni szeret, de megoldásokra nem hajlik. Ők az áldozat típusok. A pszichológia komolyan veszi ezt az ember típust! Ideje lenni figyelned a jelekre!

     

    Ha szeretnél áldozatból nyertes lenni, fogadd meg jó tanácsom: okos enged... a bölcs ember mindig büszke ember!!

     

    szóval itt az idő új kalandok után nézned valahol távol a kutyák zajától...

     

    Sok sikert és élményekben gazdag féreg-mentes új életet kívánok Neked!

    előzmény:
    az örök Éva (649)
    2010-08-20  21:29
  10. 2010. augusztus 21. 12:26692.
    Úgy gondolod, hogy itt és most nem születik megoldás? Akkor minek nyitottad a topikot? Véleményt nyilvánítani? Mi is azt tesszük.
    előzmény:
    az örök Éva (685)
    2010-08-21  12:10
  11. 2010. augusztus 21. 12:25691.

    Bírom a gyerekeket, némelyek zavarnak, de nem utálom ki őket a világból. ELFOGADÁS.

    Nézzük gyakorlatiasan:

    Elaltatás? Mi alapján döntenéd el, hogy kinek a kutyáját altatod el?

    előzmény:
    az örök Éva (685)
    2010-08-21  12:10
  12. 2010. augusztus 21. 12:24690.

    Ki vagy Te, hogy meg mondod, hova mi való? Azt már előtted jóval elrendezte a Jó Isten! És magadat hova tennéd? Egy préri közepére? mert annak néhány embertársad nagyon örülne .

     

    Komolyan kérdezem, el tudod te fogadni a másik embert úgy ahogy van? Természetesen válaszolok helyetted, NEM - így ebből következik, hogy Téged sem fogadnak el. Békélj meg a világgal, hisz annyi csodálatos dolog van, keresd meg a lelki békédet, mert 60 éves korodra ebbe bele rokkansz és ne hidd, hogy ezeket nem komolyan írom. Az ilyen görcsös emberek lesznek rákosok, betegek és még sorolhatnám, mert annyira nem vagy képes befogadni a rengeteg szépet s jót, ami ott van Te körülötted is, csak a rosszra vagy fogékony.

     

     

    Látod, most én épp nem egy állat lelkivilágával, hanem egy ember lelkivilágával foglalkozom

    idézet:
    Prücsök8 (686)
    2010-08-21 11:33:13

    "mert annyira nem vagy képes befogadni a rengeteg szépet s jót, ami ott van Te körülötted is, csak a rosszra vagy fogékony. "

     

     

    Itt a pont!

    Nem is érdemes vele foglalkozni! Nem tudom, hány éves, van-e, lesz-e gyereke, de nagy valószínűséggel ha igen, akkor ő öregkorára (amikor csúnya és ráncos lesz, meg haszontalan, és ha megéli), akkor a gyerekei behajítják egy elfekvőbe, vagy szeretetotthonba!

    Nagy esélye van rá, hiszen a kölykök ilyen neveleést fognak kapni!

    előzmény:
    Prücsök8 (679)
    2010-08-21  11:33
  13. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 21. 12:23689.

    hú, hallod?!  száztíz évig fogsz élni!! és uborkával a kezedben fogsz örülni, hogy semmiféle galandférged nem volt!!

     

    Te ilyen kis mániás vagy, ugyi? háromszor mosod le a banánt is, mielőtt szádba veszed.... anyám, ki tudja, más dolgokkal hogyan állsz ilyen téren...  veled sem lehet könnyű!

     

    Nah, vissza a témához! semmi bujaság, még komolyan veszed!

     

    gondolj csak bele, micsoda túlélők vagyunk mi például családilag!! két tacskónk is volt! ez az igazi túlélés!

     

    kiadok egy könyvet is: the rules of surviving of the aliens! yeee! 

     

    Még senki sem mondta Neked, hogy a kutya seggét nem kell nyalogatni??

    Kutyások, mi ilyet nem szoktunk, csak hogy végre vki felvilágosítson Téged! nicsenek fura dolgaink, egyéb módja is van annak, hogy a kutya seggét tisztán tartsd.

     

     

    Amúgy elképzelésem sincs, te hogyan élsz, de mi cipővel sem asztalra, sem tányérba, sem ágyra sem vécé deszkára nem állunk, a cipő helye kinn van.

     

    Ha a kutya férges, adsz neki féreghajtót és elmúlik. A jobbak így csinálják.

    előzmény:
    az örök Éva (642)
    2010-08-20  20:09
  14. 2010. augusztus 21. 12:19688.

    Ezek szerint úgy gondolod, hogy ne legyen ellenvélemény, majd Ti (akik utálják a kutyákat) megbeszélitek és jól megmondjátok a frankót.

    Aki nem ért egyet, az fogja be a száját, ugye?

    Akkor nem lenne vitatéma, hogy kutya-vagy nem kutya.

    előzmény:
    az örök Éva (685)
    2010-08-21  12:10
  15. 2010. augusztus 21. 12:18687.

    A kutyákból túl sok van?

    Hát belőled is!

    Csodálkozom a többieken, hogy viszonylag türelemmel próbálnak meggyőzni, de elárulhatom nekik, ez nem fog menni!

    Akinek ilyen sötétség honol az agyában, ott soha nem fog kigyúlni a fény!

     

    előzmény:
    az örök Éva (685)
    2010-08-21  12:10
  16. 2010. augusztus 21. 12:15686.

     

    Te hol éltél eddig??!! Kínában?!

    Tudod Te, hogy mi az a haszonállat? Az agyam eldobom! Ennyi baromságot, amit ebben a topicban olvasni lehet.............!

     

    Elárulom: a kutya TÁRSÁLLAT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391280 (672)
    2010-08-21  10:36
  17. 2010. augusztus 21. 12:10685.

    Kedves bbius és drágamama!

     

    Már megint megy a csúsztatás. Ahogy az előbb is írtam, ez egy kutyákkal foglalkozó topik.

    Ha gondolod, nyiss egy fórumot Nem bírom a kisgyerekeket! címmel és akkor ott meséld el az óvodás élményeidet.

    Ugyanígy a kutyatémát nem kell kiterjeszteni és párhuzamba vonni a hajléktalanokkal, autótulajdonosokkal, galambokkal, hangyákkal stb. sem.

    ITT ÉS MOST A KUTYÁKRÓL VAN SZÓ.

    Amikből túl sok van, túlságosan zavarnak, de nem gondolom, hogy valamiféle megoldást tudunk elérni ebben az ügyben itt a fórumon.

    előzmény:
    bbius (682)
    2010-08-21  11:43
  18. 2010. augusztus 21. 11:55684.

    Az elzárás túl humánus lenne. Egyesek a kutyák hangszalagját szeretnék elvágni.

    És a sok üvöltő emberét????

    előzmény:
    bbius (682)
    2010-08-21  11:43
  19. 2010. augusztus 21. 11:52683.

    Persze, hogy olyan, amilyenné neveli az ember.

     

    A Kisherceget mindenkinek már gyerekkorában el kellene olvasni!

    előzmény:
    Prücsök8 (681)
    2010-08-21  11:40
  20. 2010. augusztus 21. 11:43682.

    Hogyan mérik, hogy mennyire ugatós egy kutya? Gondolom te azt szeretnéd, hogy ha megmukkan, már zárják is el. Te szoktál beszélgetni? Remélhetőleg igen. Ők is ezt teszik.

    Az előbb még azt írtad, hogy a hasznos kutyák tartását engedélyeznéd. Ebbe beletartozik az őrző-védő , tehát a házőrző is. Az ilyen kutya hogy jelezzen a gazdájának? Morzézza le, ha gyanús elem közeledik?

     

    Én kb 15 évig nem tudtam nyitott ablaknál aludni, mert a kertünk végében egy óvoda volt, és az óvónők 8kor kicsapták a gyerekeket az udvarra. Elárulom, 10x olyan hangosak és idegesítőek voltak, mint a kutyaugatás. És mégse hőbörögtem, ez van, gyerekek, az a dolguk hogy játszanak, még ha hangosabban is, mint ahogy nekem elviselhető.

     

    Kiabálós-sikítozós-ordibáló-hisztiző gyerekeket csak zárt helyen lehessen tartani? Képtelenség és nevetséges...

    Ugyanilyen képtelenség egy kutyát bezárni azért mert ugat. Az más kérdés, ha folyamatosan, mert akkor valami baja van, unatkozik stb.

    előzmény:
    az örök Éva (676)
    2010-08-21  11:08
  21. 2010. augusztus 21. 11:40681.

    Te a kutyát nem az ember nevelte olyanná amilyen? Olvastad a Kisherceget?

     

    Anyukámnak van egy nagy testű kutyája, és ha ő nem lenne, akkor már nem csak kétszer támadták volna meg, lehet már nem is élne. Így, fontosnak tartom, hogy azt is vizsgáld meg, hogy mi is és mikor is indokolt kutyát tartani? 

     

    A kutya olyan, mint a gazdája, továbbra is ezt állítom. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-08-21  09:38
  22. 2010. augusztus 21. 11:37680.

    Miből gondolod, hogy a gazdagok összeszednék a kutyagumit? Még annyira sem, mint a legcsóróbb, mert az derogálna nekik. Hacsak a bejárónő nem menne utánuk a zacskóval!

     

    Ha csak vakvezető, meg rendőrkutyát lehetne tartani...azok is kakálnak, és képzeld, még ugatnak is! Arról nem is beszélve, ha belerúgsz, valószínű azok is megharapnának.

     

    Ilyen alapon csak a 30 éves korukat be nem töltött, vékony, celeb típusu, jólkereső embereket kellene megtartani, mert a többi öreg, kövér, ronda, netán hajléktalan és  azokra semmi szükség?!  Gyerek sem kell, mert ordít, rendetlen, némelyik meg még vissza is beszél.

     

    előzmény:
    az örök Éva (675)
    2010-08-21  10:58
  23. 2010. augusztus 21. 11:33679.

    Ki vagy Te, hogy meg mondod, hova mi való? Azt már előtted jóval elrendezte a Jó Isten! És magadat hova tennéd? Egy préri közepére? mert annak néhány embertársad nagyon örülne .

     

    Komolyan kérdezem, el tudod te fogadni a másik embert úgy ahogy van? Természetesen válaszolok helyetted, NEM - így ebből következik, hogy Téged sem fogadnak el. Békélj meg a világgal, hisz annyi csodálatos dolog van, keresd meg a lelki békédet, mert 60 éves korodra ebbe bele rokkansz és ne hidd, hogy ezeket nem komolyan írom. Az ilyen görcsös emberek lesznek rákosok, betegek és még sorolhatnám, mert annyira nem vagy képes befogadni a rengeteg szépet s jót, ami ott van Te körülötted is, csak a rosszra vagy fogékony.

     

     

    Látod, most én épp nem egy állat lelkivilágával, hanem egy ember lelkivilágával foglalkozom

    előzmény:
    az örök Éva (676)
    2010-08-21  11:08
  24. 2010. augusztus 21. 11:27678.

    Miért fizessek én 20.000. Ft-t havonta, amikor SOSEM piszkított a kutyám nem odaillő helyre?

    Ennyi erővel van olyan család, ahol a gyerekből is túl sok van... Valakit az utcán, bevásárlóközpontban, étteremben, boltban visítozó, rohangászó, örjöngő, vagy éppen a másik vásárlót verő gyerek zavar(személyes tapasztalat, egy kb 6 éves gyerek elkezdett ütögetni egy teniszütővel, és az anyja rá sem szólt), akkor gyereket se engedjünk utcára? Nem utálom a gyerekeket, sőt, szeretnék jópárat, de sokkal gyakrabban találkozok irritáló kisgyerekkel (vagy naggyal), mint ahány kutya akárcsak 3 méterre megközelített volna szájkosár és póráz nélkül.

     

    Aki meg menhelyet tart fent, annak meg had legyen már joga arra költeni a pénzét, amire akarja. Ennyi erővel hajléktalanszállókra sincs szükség, mert hajléktalanból is túl sok van, és nagyrészük senkinek sem hiányzik. Jajj, hogy ők emberek. Boccs. 

    előzmény:
    az örök Éva (670)
    2010-08-21  10:30
  25. 2010. augusztus 21. 11:19677.

    Mert a gazdagok kevésbé hajlamosak a fűre szaratni a kutyájukat?

    Az egy dolog, hogy ez megszűrné a kuytatartókat, de attól még, hogy kevesebb kutya van, nem biztos, hogy jobb lenne a helyzet. Mennyiség és minőség problémája.

    előzmény:
    az örök Éva (675)
    2010-08-21  10:58
  26. 2010. augusztus 21. 11:08676.

    Panelbe nem való se kutya, se macska, ez evidens, de az tévedés, hogy kertes házban nem zavarja a szomszédokat.

    Nálunk nem lehet nyitott ablaknál aludni, mert  reggelente kutyaugatás ébreszt fel. És akkor még jó, ha nem egész éjjel vonít valami miatt.

    Ilyenkor legyek megértő, ugye? És foglalkozzak az állat lelkivilágával.

    Fejlettebb országokban az ugatós kutyákat csak zárt helyen szabad  tartani, különben megbüntetik a gazdáját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391280 (672)
    2010-08-21  10:36
  27. 2010. augusztus 21. 10:58675.

    Egyébként régen is volt ebadó, nem tudom, miért törölték el.

    Ha lenne, és elég nagy összeget vetnének ki, elrettentené a sok ebtulajdonost a fölösleges kutyatartástól.

    Az egyáltalán nem lenne baj, hogy csak a gazdagoknak futná kutyára.  Nem kötelező ebet tartani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (673)
    2010-08-21  10:51
  28. 2010. augusztus 21. 10:52674.

    Pontosan így van. Csak az tartson kutyát, akinek oka van rá, és helye a tartáshoz, és ők is csak úgy, hogy nem zavarnak vele másokat.

    Oknak kizárólag vakvezető én nyomozókutyát tudok elfogadni.

    A többi dísz.

    Vagy pótlék gyerek/család/barát helyett, ami igen sajnálatos, de meg lehetne oldani a problémájukat máshogy is, pl. patronálnának egy állami gondozott kisgyereket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_391280 (672)
    2010-08-21  10:36
  29. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. augusztus 21. 10:51673.

    Azért álljon meg a menet. A mi kutyánk a kertünkben van, még sosem szart össze közterületet, azért a sok igénytelen kutyatulajdonos miatt nekem már ne kelljen annyi adót fizetnem.

    Itt az a baj, hgoy hoztak egy rendeletet, amit szarnak betartatni az állampolgárokkal, mert elvileg, aki nem szedi össze a kutyája után az ürüléket, az pénzbírsággal sújtható. Én még nem láttam, hgoy közterületesek vagy akárki erre felhatalmazott személyek nagoyn járkáltak volna és figyelték volna a kutyásokat.

    Itt a baj, mert ha már jónéhány gazdát jól megvágtak volna, akkor lassan eljutnánk oda, hogy mindenki elkezdi összeszedni a kutyája után, akkor meg már ugye nem kéne pénzt költeni a a takarításra, vagy a bírságból befolyt pénz felhasználható lenne erre. De azért ne én szívjak már.

     

    előzmény:
    az örök Éva (670)
    2010-08-21  10:30
  30. Torolt_felhasznalo_391280
    Torolt_felhasznalo_391280
    2010. augusztus 21. 10:36672.

    Ez az. Azt mindenki elfelejti, hogy a kutya is haszonállat. Házőrzésre, pásztorkutyának alkalmazták őket, és vadászni. Nem panelba valók. Egyébként lehet, hogy nem lenne rossz ötlet csak annak engedélyezni a kutyatartást, aki bizonyítani tudja, hogy valóban szüksége van rá. 

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (670)
    2010-08-21  10:30
  31. Torolt_felhasznalo_391280
    Torolt_felhasznalo_391280
    2010. augusztus 21. 10:31671.

    Persze, nem a gyerek vagy a kutya a hibás, az anyukának, vagy k. gazdinak kellene egy-egy jól irányzott frászt elhelyezni a nyakán.... Hátha akkor megtanulnák mit lehet, és mit nem. 

    Engem még úgy neveltek, hogy igenis vannak dolgok, amiket nem szabad, de a mostani srácokat már nem. Nekik mindent lehet, nem számít semmi....  Szerintem jórészük a sitten fogja végezni, anyuka meg sírhat, hogy ő nem így nevelte.... Dehogynem. 

     

    A kutyatartóknak meg, amint egyszer rajtakapnám őket, hogy az utcán sz...-ják a kutyájukat, és nem takarítják fel, vagy póráz-szájkosár nélkül futtatják őket, jó nagy pénzbírságot adnék, és nem csak elméletben, mint ahogy most csinálják. Ha nem fizetnek akkor meg jöhet a végrehajtás. Ezért tart ma itt az ország, mert mindenkinek csak jogai vannak, de az hogy kötelesség is lenne, az persze nem jut el a beszűkült tudatukig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (669)
    2010-08-21  10:19
  32. 2010. augusztus 21. 10:30670.

    Csúsztatsz, csúsztatsz,  nem veszed észre, hogy ebben a topikban nem  a hajléktalanokról van szó? Nem is a kisgyerekekről, nem a daganatos betegekről. Azokról nyithatsz egy külön topikot, ha akarsz, de itt ne keverd össze a két témát.

     

    IGENIS ZAVAR A SOK KUTYA, MERT FÖLÖSLEGESEK, TÚL SOK VAN BELŐLÜK.

     

    Gyéríteni kellene az állományt, úgy, ahogy a vadászok is a túlszaporodott állatokat levadásszák, csak humánusabban: altatással.

    Nem kellene menhelyekre költeni, a sok kóbor kutyát ott etetni.

    Jó nagy ebadót kivetni, legalább 20 ezer forintot havonta, abból el lehet takaríttatni az ürüléket, és a gazdikák is meggondolják, megéri-e nekik fizetni egy kutya után, vagy tartsanak inkább díszpintyet.

    előzmény:
    ÖREGBANYA (661)
    2010-08-21  07:49
  33. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2010. augusztus 21. 10:19669.

    Jajj, te kis naív... Kölköt, kutyát nem szabad még szóban sem bántalmazni.... A kutya összepiszkíthatja a járdát, vagy a nagy gonddal kialakított virágágyást az utcán, a kölyök leszedheti a virágokat, amiket nem a drága jó édesanyja ültetett, bármilyen kárt okozhat abban ami nem az övék.... Ezt mind el kell nézni, mert ők olyan ééééédeseeek....

    De próbálj rájuk, vagy a gazdira, anyukára szólni, egyből fel lesznek háborodva.... 

    előzmény:
    csibimanó (664)
    2010-08-21  09:17
  34. 2010. augusztus 21. 10:07668.

    Ezt hogy érted, hogy a "zuglói fák nem hiszem, h panaszkodnának a sok szarra"?

     

    Remélem, nem gondolod, hogy a kutyaürülék így töményen és kezelés, érlelés nélkül trágyázásra használható?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740864 (628)
    2010-08-20  17:35
  35. 2010. augusztus 21. 10:05667.

    Képzeld, még gyerekem is van és -most szörnyedj el- a kutya a lakásban alszik és ki-be járkálhat egész nap!

     Ja, meg nem pofozok, nem lőnék seggbe paprikával gyerekeket és nem akarok elaltatni kutyákat, még akkor sem, ha a másé.

    előzmény:
    csibimanó (665)
    2010-08-21  09:56
  36. 2010. augusztus 21. 10:02666.

    Ez arra volt példa, hogy akad udvarias kutyagazdi, aki megkérdezi a vonatfülkében ülőket, bejöhet-e a kutyuskával.

    De látod, még ő is zokon vette, mikor udvariasan válaszoltam, hogy nem.

     

    Az aranyos kis kutyuskák még aranyosabb, kedves gazdikáinak azt kellene tudomásul venniük, hogy mások nincsenek annyira oda a kedvencükért, mint ő.

    SŐT!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (626)
    2010-08-20  16:58
  37. 2010. augusztus 21. 09:56665.
    Szíved joga. Láttam a profilodat, jaaaaaaaaaaa, úgy könnyű bűbáj kedvesnek lenni, hogy van egy ekkora nagy zöld kerted, meg egy édes-kis-kutyuli (akit a csúnya rossz kutyagyűlölő topikban meg kell védeni). Csak hogy tudjál róla: kertben máshogy viselkedik a kutya. Nem ugat órákig céltalanul. Költözz panelba. Járj térdi kutyaszarban, érezni fogod a különbséget. És tudod mit: vess meg: Ki vagy te, hogy érdekeljen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-08-21  09:51
  38. 2010. augusztus 21. 09:17664.
    Végre valaki nem engem fikáz. Úgy nekem esett a sok álszent, szemforgató lélekbúvár, hogy csak pislogok. Igenis szeretem a kutyákat, most megyek egy kiscicát megmenteni a menhelytől, de gyűlölöm a passzióból kutyatartó, másra nagy ívben sz*ró gazdikat, és ez ellen igenis tenni kell. És ha nyltan kimondod a véleményedet te vagy a szemét gyűlölködő. Na mindegy. Felőlem utáljanak ha ez nekik jó. Biztos mind megszállott kutyatartó, aki a gyerekéhez se megy el látogatóba, mert "mi lesz addig a kiskutyával!" Ja nem, ez anyám ...
    előzmény:
    az örök Éva (625)
    2010-08-20  15:16
  39. 2010. augusztus 21. 09:12663.

    Igen ezeket én írtam És fent is tartom. Mindet.

    Ha más is lehet bunkó, én miért ne? Mindenkinek szép, kutyaugatás-mentes napot kívánok!

     

    előzmény:
    cabron (612)
    2010-08-20  13:50
  40. 2010. augusztus 21. 09:09662.
    Persze, mert a kutyások annyira figyelembe veszik az én véleményemet (vagy másokét),mi? Egyébként meg nem értem mi rossz van abban amit írtam:  az ember (ÉRTSD: AZ EMBERI FAJ, te szegénységi bizonyítvány ) a legkártékonyabb lény a földön. Nem csak akkor vadászik ha éhes, és elpusztít maga körül mindent. A többbi fajt kihasznála és leigázza, sőt még a sajátját is. Áruld már el nagyeszű mama, hogy ezzel kit bántottam meg? ez az igazság. Egyébként pedig igazad van: nemigen érdekel mit gondolsz rólam.
    előzmény:
    drágamama (607)
    2010-08-20  12:27
  41. 2010. augusztus 21. 07:49661.

    Jaj, csillagocskám, hogy harapna a seggedbe egy hajléktalan meg ennek az örök évának is akkor aztán megtudnátok, hogy mit kaphatok tőle el.

     

    Annyira sötét vagy szerintem te világítasz az utcán drága  nem hiszem hogy egy eb pont téged akarna még én is kikerülnélek mert félek hogy trippert kapnék tőled. Őszinteségedért meg annyira szeretni való ember lettél, amennyire lehet téged szeretni. Nyírjunk ki mindent amit az Isten teremtett, mert ki ettől, ki attól fél, mi a nyavajának élnek (te esetedben a leki szegények, sérültek?) te tőled milyen jót lehet kapni? Belerugnál egy gyerekbe is, mert a fa tövébe pisilt és attól a te gyereked beteg lehet? Gondolkoz már el azon is egyetlen szókimondó, bátor, jellemtelen és még sorolhatnám, hogy mennyi minden egyébtől kapunk el betegségeket, neked ez a legfontosabb? Ha daganatos lennél azt is másra fognád, mást hibáztatnál, pedig csak a lelked rohadna. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  42. 2010. augusztus 21. 06:38660.
    Én sem...Csak hirtelen pattant ki az agyamból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (657)
    2010-08-20  22:55
  43. 2010. augusztus 21. 00:36659.

    Kedves Barátosnő!

     

    Bár én sem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá ehhez a "színvonalas" dögutáló topikhoz, neked aztán tényleg nem szükséges erre a szintre lesülyedni.

    Nem ismerjük ugyan egymást, de olvastam már tőled/rólad ezt-azt itt a fórumon.. ez alapján mondom, hogy Te csak tartogasd az energiádat arra, hogy a sok utolsó sz@rházi helyett (aki kidobja, kínozza stb. az állatokat) megpróbáld megtenni azt, amit még lehet.

    Kivételesen jó EMBER vagy - így csupa nagy betűvel-, mert sokunk helyett (akik imádják az állatokat, de nem elég önfeláldozók) Te erőn felül teszel azokért, akiket az emberi tudatlanság és érzéketlenség hozzájuk méltatlan helyzetbe hozott.

     

    Ja és még valami: egyébként 100 %-ban igazad van most is.. szívemből szóltál!

     

    Kitartást és jó egészséget kívánok neked a munkádhoz!!

     

    előzmény:
    Barátosnő (651)
    2010-08-20  22:13
  44. 2010. augusztus 21. 00:17658.

    Nekem meg a stupid emberekből van k.rvára elegem!!

     

    Csak néhány hozzászólásba olvastam bele.., de KRITIKÁN ALULI AMIKET EGYESEK ÍROGATNAK!!

    A kutyákat hibáztatni -pláne rugdosni - azért, mert valakinek az érzelmi inteligenciája a béka segge alatt van + még rohadtul flusztrált is és ily módon vezeti le a feszkót.. hát nem is tudom..csak nagyon-nagyon cifra, nyomdafestéket nem tűrő jelzők jutnak az ilyen féregnyúlványokról eszembe. Meg az, hogy valahogy a kutya kérdést (is) sokkal jobban kezelik a nálunk kultúráltabb országokban. Csak néhány száz km választ el tőlük, meg néhány fényév és egyre inkább úgy érzem, hogy soha nem fogunk eljutni az ő szintjükre.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  45. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. augusztus 20. 22:55657.
    Ez jó, ezt még nem hallottam, én még leragadtam a negrónál
    előzmény:
    drágamama (654)
    2010-08-20  22:19
  46. 2010. augusztus 20. 22:54656.

    Tudod, ez csak egy indulattól bűzlő ember, semmi más. Történt valami vele, talán a lábai között nem ment át szőrös ?! - nem tudhatom. Egy biztos, indulatait nem tudja kordában tartani, vagyis egy kiegyensúlyozotlan ember, így persze, hogy eképpen reagál a világra.

     

    De a világ is reagál őreá, úgy ahogy azt ő teszi. Ezt fogja kapni mindvégig, mert hiszem, hogy "fejétől bűzlik a hal"  .

     

     A szomszédnőm meg megharapta a kutyájának a fülét, aki kb. 3 kg, ő meg 100 kg, akkor most ki kéne nyírni a szomszéd asszonyom? 

     

     

    A te tacskódról sem hiszem, hogy megnyalná akár a lába szárát is . Se szőr, se nyalakodás , ez jár neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740864 (630)
    2010-08-20  17:40
  47. 2010. augusztus 20. 22:48655.
    Bocs, ha nem érted-saját, családi kutyáról írtam, no komment.
    előzmény:
    az örök Éva (650)
    2010-08-20  21:39
  48. 2010. augusztus 20. 22:19654.
    Legalább egy mécsest gyújts a fejedben!Enyhén ugyan, de egy kicsit az is világít.
    előzmény:
    az örök Éva (650)
    2010-08-20  21:39
  49. 2010. augusztus 20. 22:16653.

    Na ezt hogy sikerült?

     

    Még jó, hogy kimásoltam egy részét, mivel csomószor elveszett, aztán elküldéskor lefagyott, közben mégis itt van? Ráadásul az első jelent meg később?

    előzmény:
    Barátosnő (652)
    2010-08-20  22:13
  50. 2010. augusztus 20. 22:13652.

    Most kimondottan nem akarok reagálni senki hozzászólására, mert lehet hogy csúnyát írnék.

     

    Csak mint dögtartó - és büszkén vállalom, hogy van kutyám, aki nekem kutya, másnak lehet dög, de az meg nekem az - mesélek a mai napomról.

    A dög-ös hozzászólónak üzenem, hogy mielőtt fröcsögne, olvasson vissza, vagy vegye le a lóellenzőt a szeméről, ugyanis ezek a négylábúak nem dögök, hanem érző lények, akik esetleg egyszer őt vagy a rokonát, barátját fogják keresni egy erdőben, barlangban, miután elveszett. Mert igen, ezek az állatok nemcsak szarnak és harapnak, hanem életet mentenek. Ugyanis nem minden dög vad, támadó!

     

    Mint ahogy nem minden kutyátlan utálja a kutyákat, nem minden kutyás bunkó szemétláda, ahogy többen próbáljátok lefesteni.

     

    Tessék már egyszer kimenni az utcára és alaposan körbenézni, és ne mondjátok már nekem, hogy soha, senki nem szedi össze a kakit és hogy minden kutya egy idióta vadállat, aki ok nélkül mindenkit megtámad.

     

    Na és a mai történet:

    Ma voltam az Illatos úti gyepmesteri telepen egy pincsit menteni, akinek kifolyt a szeme. A kb. húsz emberből, aki ott várakozott kutyákra, kb. a felét azonnal kitiltottam volna az összes telepről, menhelyről. Hajléktalanok, bunkók, alkoholisták, agresszívek voltak, akik ezer százalék, hogy nem fogják soha összeszedni a kakit, akik tuti, hogy póráz nélkül fogják sétáltatni a kutyáikat, akik biztosan vaddá nevelik a kutyáikat.

     

    Ezek az emberek ellen, bár kutyások, én is ágálok, én is utálom és szidom őket. De nem a többit, a normálist, nem általánosítok!

     

    Ezek az emberek fognak még ugyanolyan problémát okozni a topiknyitónak, nekem, nektek, mindenkinek, de ők csak egy része a kutyásoknak!

     

    Felháborítónak tartom az általánosítást, hiszen nem szidom az összes BKV-st, mert egy buszsofőr szemét volt, nem szidom az összes közértest, hentest, mert valaki büdös szalámit adott, nem szidom az összes orvost, mert belefutottam egy bunkóba és még sorolhatnám.

     

    Mindenhol vannak kivételek, de tudatlanság azt gondolni, hogy minden kutyás szemét.

     

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (449)
    2010-08-17  23:06
  51. 2010. augusztus 20. 22:13651.

    Nem csodálom, hogy ilyen nagy az egyetértés közted és a topikindító között, hasonló a stílusotok, jól egymásra találtok. 

     

    Csak mint dögtartó - és büszkén vállalom, hogy van kutyám, aki nekem kutya, másnak lehet dög, de az meg nekem az - mesélek a mai napomról.

    Mielőtt fröcsögnél, olvass vissza, vagy vedd le a lóellenzőt a szemedről, ugyanis ezek a négylábúak nem dögök, hanem érző lények, akik esetleg egyszer téged vagy a rokonod, barátot fogják keresni egy erdőben, barlangban, miután elveszett. Mert igen, ezek az állatok nemcsak szarnak és harapnak, hanem életet mentenek. Ugyanis nem minden dög vad, támadó!

     

    Én is kereshetnék egy rád jellemző dolgot és általánosíthatnék és írhatnék olyat, hogy beledöglenél (idéztem).

     

    Mint ahogy nem minden kutyátlan utálja a kutyákat, nem minden kutyás bunkó szemétláda, ahogy többen próbáljátok lefesteni.

     

    Tessék már egyszer kimenni az utcára és alaposan körbenézni, és ne mondjátok már nekem, hogy soha, senki nem szedi össze a kakit és hogy minden kutya egy idióta vadállat, aki ok nélkül mindenkit megtámad.

     

    Na és a mai történet:

    Ma voltam az Illatos úti gyepmesteri telepen egy pincsit menteni, akinek kifolyt a szeme. A kb. húsz emberből, aki ott várakozott kutyákra, kb. a felét azonnal kitiltottam volna az összes telepről, menhelyről. Hajléktalanok, bunkók, alkoholisták, agresszívek voltak, akik ezer százalék, hogy nem fogják soha összeszedni a kakit, akik tuti, hogy póráz nélkül fogják sétáltatni a kutyáikat, akik biztosan vaddá nevelik a kutyáikat.

     

    Ezek az emberek ellen, bár kutyások, én is ágálok, én is utálom és szidom őket. De nem a többit, a normálist, nem általánosítok!

     

    Ezek az emberek fognak még ugyanolyan problémát okozni a topiknyitónak, nekem, nektek, mindenkinek, de ők csak egy része a kutyásoknak!

     

    Felháborítónak tartom az általánosítást, hiszen nem szidom az összes BKV-st, mert egy buszsofőr szemét volt, nem szidom az összes közértest, hentest, mert valaki büdös szalámit adott, nem szidom az összes orvost, mert belefutottam egy bunkóba és még sorolhatnám.

     

    Mindenhol vannak kivételek, de tudatlanság azt gondolni, hogy minden kutyás szemét.

     

    Azt gondolom, hogy ha nem kutyáról, hanem macskáról, papagájról, sokadik gyerekről, főzésről lenne szó, akkor is ilyen stílusban reagálnál mindenre!

     

    Mondd meg, miért kell így hozzászólni? Elképesztőek az emberek, csak feketén vagy fehéren látnak mindent?

     

    És igen, ember nem szokott megharapni dögöt, de ember megkínozza, felakasztja, felgyújtja, élve elássa, levágja a lábait, fülét, orrát, halálra éhezteti, felakasztja, kútba dobja, kiszúrja a szemét. Kérsz képeket is róla, hogy az imádott és szeretett embertársaid mire képesek az általad dög-nek nevezett védtelen, sokszor fél-, egy-, kétkilós állatokkal?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  52. 2010. augusztus 20. 21:39650.

    Ez jó. Ezt is itt tudtam meg, hogy nekem falkavezérnek kell lennem.

    Mik vannak,  sose gondoltam volna.

    Megyek, megyek szépen hazafelé az utcán, szembejön egy kutya, és kinevez? És mondjuk, ha én továbbra is csak egy sima járókelő akarok maradni?

    Arról ne is beszéljünk, hogy hátha ő akar falkavezér lenni, és én leszek az ő kis pincsikutyája.

    előzmény:
    Giselle Dark (645)
    2010-08-20  20:19
  53. 2010. augusztus 20. 21:29649.

    Kedves peko!

    Én is úgy vagyok vele, mint te -  de ha megkérhetlek, ne csúsztass.

    Ez a topik a kutyákról szól.

    Írtak ide már be sokan sokfélét, van, akit zavar a sok autó, van, akit a galambok. Nekem esküdt ellenségeim a házunkban minden tavasszal megjelenő hangyák.

    Akkor te majd nyiss egy külön topikot a zavaró embertársaidról, én meg a hangyákról, jó?

    De ebben a fórumban maradjunk az eredeti témánál.

     

    TÚL SOK ITT A KUTYA !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (643)
    2010-08-20  20:15
  54. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 20. 20:36648.
    bocs, az a 'korlátlan' igazából KORLÁTOLT akart lenni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (643)
    2010-08-20  20:15
  55. 2010. augusztus 20. 20:35647.

    drágamama... ne higgy el mindent, amit  olvasol...  az életben valószinüleg egy gyáva kis nyuszi, csak itt arcoskodik....

     és azt hiszi milyen jófej...

     

     ha meg mégis igaz, akkor is gyáva,, csak a gyáva, jellemtelen  emberek bántanak náluk gyengébbet... lásd,,   a parkolobeli kiskutya..

     

    előzmény:
    drágamama (644)
    2010-08-20  20:16
  56. 2010. augusztus 20. 20:20646.
    az elütésekért bocsánat...
    előzmény:
    Giselle Dark (645)
    2010-08-20  20:19
  57. 2010. augusztus 20. 20:19645.

    hmmm, a jól megszokott hamgulatok...

     

    én ennyit fűznék hozzá:

     

    engem is harapott meg kutya, a sajátunk, mert maceráltam evés közben (mielőtt valaki nagyon okosan letámadna: a kutya nem tekintett engem falkavezérnek, és ma már pontosan tudom, h evés közben hagyni kell)... és mégsem tudnék ilyen gyűlölködő hsz-eket írni, mert ez komolyan mondom, undorító... harapott meg gyerek is-az vadidegen volt. most nyissak topicot arról, h jajjj-jajjj, s*ggbe lőnék minden gyereket alatatólinjekcióval, vagy esetleg minden felém közelítő krampuszt küldjek arrébb belsővel, hmmm?

    a kutyaxar otthagyásával nagyon nem értek egyet-mindig összeszedjük a saját után, ez valóban minimum a kutyatartók részéről. 

    de a zsenge gyerekszart sem szeretem a normafánál... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  58. 2010. augusztus 20. 20:16644.
    Nagyon kedves, jó ember vagy!
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (641)
    2010-08-20  19:54
  59. Torolt_felhasznalo_533804
    Torolt_felhasznalo_533804
    2010. augusztus 20. 20:15643.

    Én nem akarok megtanulni velük BÁNNI. Nem is érdekelnek a kutyák.

    De talán jogos elvárás, hogy ne is legyen olyan alkalom, amikor a bánásmódtudományomat elő kellene venni,

     

    SOHA, SEHOL NE ZAVARJANAK A KUTYÁK!

     

     

    Hát én is nagyon szeretném, hogy SOHA, SEHOL ne zavarjanak korlátlan, toleranciára, együttélésre képtelen embertársaim...  DE sajna ez kivitelezhetetlen, mint ahogy a te kívánságod is....

     

    Na, én belenyugodtam, nyugodtan alszom töle... nem tudom, te hogy vagy vele...

    előzmény:
    az örök Éva (358)
    2010-08-17  00:11
  60. 2010. augusztus 20. 20:09642.

    Komolyan gondolod, hogy ez butaság?

     

     

    Az országban mintegy kétmillió kutya él, naponta körülbelül 600 tonna ürüléket hagyva maga után (a fővárosi arány: 200ezer kutya, 40 tonna kutyagumi). Az utcán hagyott, fel nem szedett kutyagumi nemcsak látványnak kellemetlen, de számos veszélyt is hordoz, melyek közül a belelépés esélye egészen ártalmatlannak számít.

    A kutyák ürüléke ugyanis milliónyi olyan élősködőt (parazitát) tartalmaz, melyek az emberre is veszélyes fertőzéseket terjesztenek. Ezek, az állatról emberre terjedő megbetegedések az ún. parazitás zoonózisok közé tartoznak. Egy hazai felmérés szerint 3 kezeletlen kutyából legalább 1 ürülékében kimutathatók a féregpeték, a 3 hónaposnál fiatalabb kölyökkutyák pedig majdnem 100%-a fertőzött orsóféreggel.

    Férgek

    A kutyák emésztőcsatornájában számos féregfaj (főként fonál- és galandféreg) élősködik, ezek petéi, lárvái több ezres számban juthatnak ki a környezetbe az állatok bélsárürítése során. Bizonyos fajok petéinek a talajon érési időre (több napra) van szükség, hogy fertőzővé váljanak.

    Orsóféreg

    A kutya leggyakoribb orsóféregfajával (Toxocara canis) szemben leginkább a gyerekek vannak kitéve a fertőződés veszélyének. A féreg petéi a kutya ürülékén keresztül egyrészt könnyen rátapadnak a kutya szőrére, és mivel a gyerekek a kutyával érintkezve kevésbé ügyelnek a személyi higiéniára, könnyen megfertőződhetnek. Másrészt további rizikót jelent, hogy a kisgyermekek szennyezett, a földön lévő tárgyakat is a szájukba vesznek - az 1-6 éves korú gyermekek 10-30%-ánál gyakori a föld-, a homok és a fűevés (e szempontból a játszótéri homokozók is veszélyforrásnak számítnak).

    A szájon keresztül a az ember szervezetébe jutott petékből kikelnek az orsóféreg lárvái, melyek nagy hányada a vándorlás során a vérárammal különféle szervekbe jut, esetenként az agyvelőbe, a szembe is, és súlyos tüneteket okozhatnak. Van olyan fonálféreg (kampósféreg) is, amelynek a lárvái az ember bőrébe is be tudnak jutni, és a lárvák a bőr felületi rétege alatt vándorolva bőrpírt, kiütést, viszketést okozhatnak.

    Galandféreg

    Szintén a kutya vékonybelében élősködnek a lapos, néhány mm széles, esetenként 1-2 méter hosszú, ízekből álló galandférgek, melyek fejlődéséhez a kutyán (mint végleges gazdán) kívül, a parazita fertőző lárvájának kifejlődéséhez nélkülözhetetlen köztigazdákra van szükség. Állat- és közegészségügyi szempontból a legjelentősebb galandféreg a kutya kisméretű (néhány mm-es), ún. háromtagú férge (Echinococcus granulosus). A nyers, vagy nem kellően átsütött húsok fogyasztása jelent rizikóforrást, nem csak embernél, de kutyáknál is, amik nyersen adott húsok, elsősorban sertésmáj elfogyasztásával fertőződhetnek meg. A galandféreg testének legvégén lévő szelvények (ízek) petéket tartalmaznak, ezek a féregízek a féregről leválva a kutya bélsarával jutnak ki az állat szervezetéből. A kutyával kontaktusba kerülő ember májában, tüdejében hólyagférgek alakulhatnak ki.

    A galandférgek közül talán a leggyakoribb faj az ún. uborkamagképű féreg (Dipylidium caninum), amelynek a fejlődéshez szükséges köztigazdák a bolhák. A külvilágra jutó, petéket tartalmazó féregízeket (ezek esetenként aktívan a végbél környékére is kivándorolnak, viszketést okozva) a bolhalárvák felveszik és bennük alakul ki a galandféreg fertőző lárvája.

    A kutyák bolhászkodás közben a szétrágott bolha lenyelésével fertőződnek. Az ember úgy fertőződhet, hogy a kutya simogatása közben a szőrzeten lévő, szétrágott, fertőzött bolhák maradványai a kézre, onnan pedig a szájba kerülhetnek – többek között emiatt fontos a rendszeres kézmosás. Ez a galandféreg elsősorban gyermekekben megtelepedve gyomor-bél panaszokat, toxikus termékek felszívódása következtében általában enyhébb idegrendszeri tüneteket okozhat.

    A kutyák férgei ellen számos állatgyógyszer áll rendelkezésre, melyek alkalmazásával nemcsak a kutyák fertőzöttségét csökkenthetjük, hanem az ember fertőződését is megelőzhetjük. Sajnos az említett féregfajok fejlődési alakjaival fertőzött emberek kezelése rendkívül nehéz, bizonyos esetekben kilátástalan. Ennek egyik oka az, hogy az emberben ezek a férgek elsősorban lárva állapotban maradnak, gyakran a különféle szövetekben tartózkodnak, vándorolnak, így a gyógyszerek nehezen érik el ezeket.

    előzmény:
    cabron (635)
    2010-08-20  18:36
  61. 2010. augusztus 20. 19:54641.
    Nem sz@rok be a nagy testűtől sem!!!! Kap valamit a pofájába-szemében, ha ez eredménytelen akkor szekercét a fejében! Persze csak ha támad, és hidd el elég gyors vagyok!  ÉPPEN EZÉRT LESZ@ROM A NAGYSÁGOT!  Kutya-kutya!
    előzmény:
    drágamama (639)
    2010-08-20  19:37
  62. 2010. augusztus 20. 19:44640.
    A kóbor, hajléktalan, piszkos és büdös embereket is elaltatnád örökre? Vagy csak "ivartalanítanád"? Vagy netán vinnéd a rabszolgavásárba?
    előzmény:
    az örök Éva (625)
    2010-08-20  15:16
  63. 2010. augusztus 20. 19:37639.

    Rugdosd nyugodtan, remélem egyszer valamelyik belédharap ijedtében megint! Megérdemelnéd!

     

    Az nem jutott eszedbe, hogy a gazdájának szólj, hogy a pórázt tegye a kutyára, ne engedje szabadon szaladgálni, mert arra érdemteleneket is megnyal? Nem a kutya a hibás, hidd már el, a kutya a szeretetét mutatta ki még feléd is, amikor megnyalta a lábad. Akkor még nem ismert! Ha ezekután találkoznál vele, biztos nagyívben kikerülne.

     

    Egyébként miért nem rúgsz egy nagytestű kutyába, miért csak egy kicsibe?

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (613)
    2010-08-20  14:01
  64. 2010. augusztus 20. 18:57638.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740864 (632)
    2010-08-20  17:53
  65. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2010. augusztus 20. 18:38637.

    Hinnye, ezt oszt jó megaszontad.

    Csak így tovább, keményen, mint a fagyott kutyaszar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883086 (629)
    2010-08-20  17:39
  66. 2010. augusztus 20. 18:38636.
    Képzeld, engem 5 évesen megvert a szomszéd fiú, most akkor rugdossak minden embert?
    előzmény:
    Ó LÉDY-N (621)
    2010-08-20  14:35
  67. 2010. augusztus 20. 18:36635.

    Tudod hány cikket lehetne belinkelni az emberek által terjesztett betegségekről?

     

    Hagyd már ezt a butaságot!

    előzmény:
    az örök Éva (622)
    2010-08-20  14:39
  68. 2010. augusztus 20. 18:35634.

    Miért is nem?

     

    Mert nem rúgok bele az állatokba?

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (620)
    2010-08-20  14:33
  69. 2010. augusztus 20. 18:34633.

    Nem én, a kutyáim, miután lábra vetted őt/őket.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (621)
    2010-08-20  14:35
  70. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 20. 17:53632.

    68as pasi vagy és ennyi telik? mamival élsz, ugyi?

     

    de nincs gyereked, nyugtass meg!  ...mind tuti olyan elmés lenne, mint te:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883086 (629)
    2010-08-20  17:39
  71. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 20. 17:50631.

    te hülye vagy?

     

    baromira nehéz lehet veled az élet, ha ennyi eszed van.

     

    persze lehet, h  tökre rugalmas és gyors felfogású ember vagy, csak nem jön át. 

     

     

    De, igen, nincs tévedés! legyen belőlem kutyaszar!! de vicces volt, miko röhögjek? vagy ez most átok volt? vagy mi? 

     

     

    JJaaa! tudom már! téged is utálnak a spánielek! ez lehet a titok.

     

    vagy peeersze, hát felétek csak kiképzett vérebek vannak, mert az ppponnt egy olyan környék és én nem érzem át a helyzet súlyát és megtudnám, ha arra járnék, hogy halálfélelemben éltek pitbull telep mellett!

     

    ...vagy inkább enyhén pihentagyú karót nyelt savanyka vagy, akinek az össz poén, hogy kutyaszart akarsz belőlem csinálni.

     

    na csókollak, vicceske

     

    jancsiszeg.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883086 (629)
    2010-08-20  17:39
  72. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 20. 17:40630.

    sztem azért nem válaszol a hsz-edre, mert mióta olvasta soraid (pici testével átbújik a lába alatt) azóta borogatja magát.

     

    nyilván így lett nevelve, vagy egyszer találkozott egy flúgos kutyával (emberből nagyobb arányban van közveszélyes és flúgos, csak fától az erdőt...) és azóta írtózik  nagy bölcsen, következetesen még a csivaváktól is. 

     

    Különben ne strapáld Magad, az ilyenektől kellett óvni a mi tacskónkat is, pedig aztán az nem kapott ingert ember húsra. 

     

    Nagyobb esély van rá, hogy az akváriumi házi egér megtámad, mint annak, hogy egy városi kutya neki megy a lábszáramnak. 

     

     

    előzmény:
    Prücsök8 (627)
    2010-08-20  16:58
  73. Torolt_felhasznalo_883086
    Torolt_felhasznalo_883086
    2010. augusztus 20. 17:39629.

    Hogyan írhatsz ennyi hülyeséget?

    Remélem, egyszer kutyaszar lesz belőled!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740864 (628)
    2010-08-20  17:35
  74. Torolt_felhasznalo_740864
    Torolt_felhasznalo_740864
    2010. augusztus 20. 17:35628.

    fura, hog engem négyéves korom óta egy "vadállat" sem harapott meg, pedig néha benga állatokhoz rohangáltam, amiknél egy gyerekfejjel kisebb voltam.

     

    furának tartom, hogy édesanyádat és kétéves gyereked megtámadta egy biorobot kutya, biztos vmi predator volt!

     

    Óvakodjunk a vérszomjas Havanese-ktől!!!!!! 

     

    A zuglói fák nem hiszem, h panaszkodnának a sok szarra. 

     

    Antiszoc emberek lehet azért tartanak "vadakat", mert kiszámíthatóbbak és lojálisabbak a "nagyon szociális beállítottságú" humanoidoknál, akik lépten-nyomon átb.sszák az ember fejét. 

     

    Azért, mert Zugló közepén laksz, még nem jelenti, hogy ki kéne írtani a betonok közül az élőlényeket, örüljünk, hogy ennyi maradt még az élővilágból, és hogy a kutyák bíznak a mi lojalitásunkban, cserébe az övékért!. 

     

    Vmi baj lehet az idegeiddel, vagy érzik a kutyák, hogy Te vagy a főellenségük  

     

    egy jó tanács: ha táskával hesegeted őket rikácsolva, attól viszonyotok semmiképpen sem fog fejlődni! Gyermekedet pedig ne neveld kutya-ellenesre, mert hasonló komoly gondjai lesznek a "vadvilággal", mint édesanyjának. 

     

    ...őrült vadak!!  skótjuhászok, vizslák, németjuhászok!!

     

    Tudtad, hogy a nagykutyák jóval türelmesebbek és nyugodtabbak, mint a "vérszomjas" törpe ebek? De Tőled biztos bevadulnak még a vizslák is!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  75. 2010. augusztus 20. 16:58627.

    Én azt értem, hogy félsz tőlük, pláne, ha okkal . Én nem tudhatom, hogy te hol élsz és mik történtek veled, arra tudok csak reagálni amit leírtál, de én még mindig azt mondom, hogy a kutya itt ahol én élek, olyan mint a gazdája!

     

    Pld. itt van az én családom, panelban lakom egy szívbeteg kisfiúval, akinek az orvosok ajánlották a kutyust, így bár anno én is panelba nem való kutya! -   kifejezéseket használtam, aztán idővel minden megváltozott a véleményem is. Bár, az is igaz, hogy többféle szempont szerint választottam kutya fajta tipust, igazodva a lakáshoz, gyermekhez stb. hónapokig keresgéltem és olvasgattam a fajták természetéről, míg végül Törpilla ide került hozzánk, és azt elmondhatom neked, hogy nagyon megváltoztatta az életünket . Aki talán egy másfajta szituban találkozik egy 60 g-os vicsorgó ebbel,  biztos más lesz a véleménye ezt is aláírom.  

     

    A Mi kutyusunk tisztább, mint itt némelyik ember,belül is és kivül is. Pld. mi zavar téged bennük? - néz rá az enyémre? Talán az hogy a szőrös kis testével átbújik a lábad alatt ? Vagy bohókásan játszani hív? Ha félsz a kutyáktól azt megérzik, talán ez is baj, nem veled van problémám, miért is lenne, hisz nem ismerjük egymást! - csak itt tapasztalom, hogy egyesek mennyire keményen képesek fogalmazni másokkal szemben, ellenen önmagukkal.

    Álltalánosítás = TE, ÉN, MI, ŐK stb. 

     

     

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (618)
    2010-08-20  14:23
  76. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. augusztus 20. 16:58626.
    Hát, engem cseppet sem zavart volna, sőt, meg sem kérdeztem volna senkitől, mert azok után, hogy megveszem neki a jegyet a BKV-ra, vonatra, ugyanolyan joga van utazni. Egyszer egy nő szóvá tette, miért utaztatom villamoson azt a dögöt... Ne félj, nem sokáig volt nagy a szája
    előzmény:
    az örök Éva (624)
    2010-08-20  15:06
  77. 2010. augusztus 20. 15:16625.

    Teljesen egyetértek veled, pedig nekünk több kutyánk is volt, sőt az egyiket Csibinek hívták.

     

    T Ú L   S O K   A  K U T Y A !

     

    A kóbor állatokat nem menhelyen kellene tartani életük végéig, hanem elaltani.

    A többit ivartalanítani.

    Jó nagy ebadót kiróni, ez régen is volt, nem tudom miért szüntették meg.

    Aki pedig meg akar szabadulni az állattól, azok számára szervezhetnének kutyavásárt, amilyen egyszer volt Budán.

    előzmény:
    csibimanó (580)
    2010-08-19  21:17
  78. 2010. augusztus 20. 15:06624.

    Hú, ezt nem lett volna szabad megírnod! Már látom a beteljesülő rémálmot, mi lesz itt, ha a fejlett nyugaton is beengedik mindenhova a kutyákat.

    Nekem a boltban ne hullassa a szőrét, ne csorgassa rá a nyálát és ne dugja oda a gusztustalan nedves orrát arra az árura, amit mások meg akarnak venni. Én ha meglátok egy kutyát ilyen helyen, már jövök is kifelé és nem veszek ott semmit. És ezt közlöm is a bolt dolgozóival.

    Múltkor a szavazóhelyiségbe (bizotsági tag voltam) rohant be egy óriási dög, mert a gazdi vele jött szavazni. 

    Egy idős hölgy udvariasan megkérdezte a vonaton, zavar-e,  ha behozza a fülkébe a kiskutyust. Ugyanilyen udvariasan és röviden válaszoltam: igen, zavar - nem akart hinni a fülének, úgy megsértődött.

    előzmény:
    Timicha123 (552)
    2010-08-19  11:09
  79. 2010. augusztus 20. 14:40623.

    Teljesen egyetértek,  én sem tudtam volna jobban megfogalmazni.

    A lányom például annyira fél a kutyáktól az emlitettek miatt, hogy 14 éves létére nem mer egyedül iskolába menni.

    Nem egy ismerős volt akit keritésen keresztül harapott meg egy kutya, sőt egy barátnőjének keritésen keresztül ugy harapta meg a kutya a kezét, hogy több mütéten esett át.

    Hozzáteszem, hogy én is kertes házban lakom és laktam gyerekkorom óta, volt két kutyánk és imádtam őket, megsiratta az egész család mikor elpusztultak, tehát nem vagyok a kutyák ellen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (39)
    2010-08-16  12:51
  80. 2010. augusztus 20. 14:39622.
  81. 2010. augusztus 20. 14:35621.
    5 évesen engem is megharapott !  Neked ujra kéne születned!!!!  Hogy Te győzzél velem szemben valaha is!!!
    előzmény:
    cabron (617)
    2010-08-20  14:14
  82. 2010. augusztus 20. 14:33620.
    Soha nem voltál az!
    előzmény:
    cabron (616)
    2010-08-20  14:12
  83. 2010. augusztus 20. 14:31619.

    Mig ember lesz a földön, ez a két tábor, soha nem lesz szerelmes egymásban!

     

    Lehet lesz egy-két kivétel?!

    előzmény:
    Rituuu (603)
    2010-08-20  12:15
  84. 2010. augusztus 20. 14:23618.

    Akkor miért is nem néztél át rajtam!     Ti okos kutyások soha nem értitek meg , hogy nem az állat zavar, ha nem amit tesz!

     

    Olvass csak vissza, kivánom nálatok is csak annyi harapás történjen , mint nálunk volt!   Nem több!   Ne itélj el , mert nem ismersz, ha valaki segit az pont én vagyok!   Amig megtehetem anyagilag, 

     

    teszem továbbra is!   Szép Napot!

    előzmény:
    Prücsök8 (601)
    2010-08-20  11:58
  85. 2010. augusztus 20. 14:14617.

    Nem ecsetlném, hogy mi történne veled, ha lábra vennéd a kutyámat...

     

    Hidd el, nem te jönnél ki győztesen...

     

    Remélem, hogy egyszer egy lábra vett kutya, és/vagy a gazdája jól lábra vesz téged is, aztán pisloghatsz.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (615)
    2010-08-20  14:06
  86. 2010. augusztus 20. 14:12616.

    Képzeld, nekem 10 éves koromban úgy belekarmolt a szemembe a macskám, mert egy hirtelen mozdulattal véletlenül megijesztettem, hogy össze kellett varrni a szemem alját. Mégsem rugdosom azóta a macskákat.

     

    Tudod miért? Mert én normális vagyok.

     

    Üdv!

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (613)
    2010-08-20  14:01
  87. 2010. augusztus 20. 14:06615.
    Van kutyád ? Akkor csókolgatsd! És nagyon vigyázz rá, nehogy megnyalja a bokám, mert keményen lábra veszem! 
    előzmény:
    cabron (598)
    2010-08-20  11:34
  88. 2010. augusztus 20. 14:03614.
    Még rajtam kivül nagyon sok embernek, mert ők sem tudnak aludni! Pedig tudhatják, hogy felhallatszik a hang, mert ők is ilyenben laknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883086 (595)
    2010-08-20  08:02
  89. 2010. augusztus 20. 14:01613.
    Igen , mióta a seggembe harapott 5 éves koromban, azóta minddel ezt teszem , ha megnyal , vagy tul közel jön! Tudom, hogy a gazdájával kellene, de mit tegyek ha mindig a véreb van a lábam alatt!
    előzmény:
    drágamama (594)
    2010-08-20  07:25
  90. 2010. augusztus 20. 13:50612.

    "Altatóinjekcióval seggbelőném mindet a helyszínen. A kutyát is meg a gazdáját is .

    Én az ugatásukat nem bírom. 

    Hajnalban lemegy a h*lye kutyát sétáltatni, és szombaton 6-kor is arra kelsz, hogy csaholnak. Na akkor venném a csúzlit..."

     

    "otthon bmeg, ha már ekkora paraszt vagy, hogy panelban kutyát tartasz. Ez it kutyaFUTTATÓ, emed a s*gged és futtasd meg, de ugattatni otthon kéne!"

     

    "Mentsük meg a kóbor dögöket? Adjuk oda az 1%-ot? Na ne röhögtessetek..."

     

    "Én a kötelező hangszalag-elvágást is belevenném.... . Hiába: kövezzetek meg. Nem érdekel.Ja: és nem a nagytestű kutyák ugatnak ám! Az csak annyit mond"HAF", hanem a kis sz*rcsimbókok, akik órákig, mindenre "vakvakvakvakvakvakvakvak"! Úgy felrúgnám, hogy Tokióig szálljon, akármilyen aranyos."

     

    "Én a szemét rongy kölyköket is megpofoznám és seggbedurrantanám pirospaprikával."

     

    És ezeket nem én, az orbitális bunkó írogatta itt össze!

     

    Ezen nincs nagyon mit érteni vagy nem érteni. Szóval jogos a köcsög a vidéki versenyző ágaságasfájára. Mármint az 1. helyezett mindenképp te vagy.

     

    Neked is szép napot!

     

    előzmény:
    csibimanó (602)
    2010-08-20  12:06
  91. 2010. augusztus 20. 12:44611.
    Ha a saját seggedbe is jut abból a bizonyos pirospaprikából, még barátságosabban fognak mosolyogni rád!
    előzmény:
    csibimanó (600)
    2010-08-20  11:58
  92. 2010. augusztus 20. 12:32610.
    ne is mondd ... tudom
    előzmény:
    drágamama (608)
    2010-08-20  12:29
  93. 2010. augusztus 20. 12:31609.

    Te vagy nagyon "ciki" - biztos önmagaddal is sok a bajod, és igen! - ahogy valaki éppen ráutalt, kívánom neked, hogy soha ne vakulj meg, mert akkor talán megtudhatnád, milyen az ember s állat közötti kapcsolat.

     

    Amit te leírtál az nem vélemény hanem kritika , szerintem a söprögetést kezd a saját házad táján és gyakorolj egy kis önkritikát is, csodákra leszel képes. 

     

    De, szövegemmel ellentétben: minden jót kívánok neked és kívánom, hogy e sok szépet s jót, amit te adsz, azt te a saját bőrödön is megtapasztald. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  94. 2010. augusztus 20. 12:29608.
    Sajnos az ilyenek gyerekei is állatgyűlölővé válnak, lehet, hogy még kínozni is fogják a szerencsétleneket.
    előzmény:
    Rituuu (603)
    2010-08-20  12:15
  95. 2010. augusztus 20. 12:27607.

    Dehogynem! Semmibe veszel más embereket! Akinek nem egyezik a véleménye, azt legszívesebben lesöpörnéd a térképről is.

     

    Ezzel a hozzászólásoddal (meg már az előzőekkel is) kiállítottad magadról a lelki-szegénységi bizonyítványt.

    előzmény:
    csibimanó (602)
    2010-08-20  12:06
  96. 2010. augusztus 20. 12:20606.

    SOK OKOS VÁLASZOLJON MÁR ARRA A KÉRDÉSRE, HA KISZÚRNÁK A SZEMETEKET VAGY A KÖLYKÖTÖKÉT AKKOR IS UTÁLNÁTOK A KUTYÁKAT?

     

    ÉS A VAKVEZETŐ KUTYÁKAT IS?

     

    a kutyák nem csak ugatnak és piszkitanak...hanem segítik az embereket...persze ti ezt nem érthetitek mert nem vagytok embernek nevezhető lények

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618319 (1)
    2010-08-16  12:24
  97. 2010. augusztus 20. 12:17605.

    bele tudna,, ha igaz a történet,, amit nem hiszek,.,,, csak kitaláció sz.tem.... csak az arc nagy.... és a  határtalan állatgyűlölet...

     

      nem hiszem el a sztorijait,,c sak azért irja, h, hergelje a népet,,,,

    előzmény:
    Prücsök8 (601)
    2010-08-20  11:58
  98. 2010. augusztus 20. 12:16604.
    kár az ilyen idézetekbe mert ezeknek nincs lelkük...
    előzmény:
    amenda (599)
    2010-08-20  11:50
  99. 2010. augusztus 20. 12:15603.

    én kifizetném az ebadót is , mert megtehetem.... és telibesz.arnám, hogy hova megy az a pénz, de csak reménykednék abban hogy nem a TE újraélesztő készülékedet vették meg belőle.

     

    Irigylésre méltó, hogy ebben az országban ennyi ingyenélő van, van idejük a gyerek mellett topikokat indítani, gyülőlködni.

     

    Ha jól látom a topik indító egyetemet végzett, tehát az én adómból fizették azt hogy egy ekkora bunkó legyen...arról nem is beszélve, hogy most gyesen vagy gyeden van amit szintén az én adómból is fizetnek.

     

    Megkérdezném az igen tiszetelt kutyagyülölő irogató egyéneket, honnan is van pénzünk havonta??? Netán valami rendszeres segélyben részesülnek ami mellett egyész nap van idejük a fórumokat olvasgatni???

     

    Vagy tán otthon számolgatják a szőrüket és kapják a gyest vagy a gyedet???

     

    Ha ilynekere van enerdiájuk akko talán el kéne takarodni dolgozni, és akkor a gyülöletüket kiélhetnék a főnökeiken és még adót is fizetnének, nem élnének az ország nyakán. Nevelnéé inkább a kölykeit ahelyett hogy itt utálom a kutyákat topikokat indít. Jah el is felejtettem, majd az iskola megneveli, hiszen az is az adónkból fizetik.

    előzmény:
    Ó LÉDY-N (592)
    2010-08-20  00:10
  100. 2010. augusztus 20. 12:06602.

    Nem értettél. Az ember, aki öli a fajtáját, aki más fajokat leigáz, aki semmibe veszi a természet törvényeit, és aki semmibe veszi embertársait - csak a maga igényei kielégítésével van elfoglalva: na az a gusztustalan állat. Én nem ilyen vagyok. Te viszont egy orbitális bunkó vagy.

    Szép napot

    előzmény:
    cabron (596)
    2010-08-20  10:10

Címlap

top