Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja felvetés

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 12:26

Kedves Fórumozók!

 

Bizonyára hallottátok a hírt, hogy a napokban tízmillió alá csökkent Magyarország lakosainak száma. Ma a felmérések szerint húsz fiatal huszonnégy gyermeket tervez, de a tervezett gyerekekből csak tizenhárom születik meg. A Nők Lapja szeretne behatóbban foglalkozni a témával, és a ti véleményetekre is kíváncsi: milyen eszközökkel mozdítanátok elő a gyermekvállalási kedvet?

 

Hozzászólásaitokból szemelgetni fogunk a Nők Lapja 40. héttől induló új, Fórum című rovatában.

 

Köszönjük! Koronczay Lilla

  1. 2010. szeptember 10. 08:45251.

    Lsd. 250.

    Szerintem minden lánynak lehetne annyi esze, ha neki nem, az anyjának, hogy a fejébe verje, hogy a felfázás, nemi betegség, túl sok hormon meddőséget okozhat. Rám már 3 évesen rámszólt a nagymamám, hogy egy kislánynak nem jó, ha hideg kőre ül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659204 (249)
    2010-09-10  08:42
  2. 2010. szeptember 10. 08:43250.
    Valahol biztosan igazad van, de az sem véletlen, hogy nő a várható életkor. És itt mindenkinek van egyéni felelőssége a saját testét, szervezetét illetően. Persze, hogy nem fog jól működik az a 30-as test, ha dohányzott, egészségtelenül táplálkozott, nem sportolt, rendszeresen és sokat ivott, tömte magát tizenévig hormonokkal.... De az a 30-as, 40-es, aki mindezekre odafigyel, az nyugodtan felveheti a versenyt sok huszonévessel. (Én pl. 2 óra 10 perc alatt úszom át a Balatont. Hány huszonéves csinálja utánam?)
    előzmény:
    turrita75 (234)
    2010-09-09  22:35
  3. Torolt_felhasznalo_659204
    Torolt_felhasznalo_659204
    2010. szeptember 10. 08:42249.

    Te a szerencsés kivételek közé tartozol.

    De azon kár vitatkozni hogy ha valaki 30-40 évesen meddő,az 20 évesen is az.

    Közbejöhet egy felfázás,ami olyan hegesedéssel járhat hogy elzárja a petevezetéket.Esetleg egy fertőzés,ami szintén meddőséget okoz.Vagy egy daganat,esetleg a hormonszint csökkenése valami miatt.Bármi jöhet az évek alatt.Főleg hogy mostanában vállalna gyereket először az a generáció,amelyiknél divatba jött a vesét,derekat szabadon hagyó csípőnadrág.Vajon mennyi fiatalnak volt közülük gyulladása?

    Az orvosok már akkor jelezték hogy ebből még baj lesz.

    A vérzés megvan,a nő pedig nem is sejti hogy meddő lett.

    előzmény:
    ardian (245)
    2010-09-10  08:29
  4. 2010. szeptember 10. 08:39248.

    A gentikai állományuk ugyanaz. Köszi. Akkor mit értesz minőségromláson? A termékenység azért csökken, mert a hormonháztartás kezd gyengébben működni, ahogy írod, nem biztos, hogy van peteérés, nem biztos, hogy könnyen, jól beágyazódik az embrió, de a "tojásokkal" semmi baj.

     

    Ebből kiindulva az az új elmélet, hogy a down kór kockázata pl. nem az anyai, ha nagymamai kortól függ.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659204 (239)
    2010-09-10  06:59
  5. 2010. szeptember 10. 08:32247.
    Bármelyik szülő magyar állampolgár, a gyerek magyar állampolgár lesz.
    előzmény:
    inmélius (230)
    2010-09-09  19:05
  6. 2010. szeptember 10. 08:31246.
    Ezzel a matekkal csak az a baj, hogy a várható élettartam is kitolódik, ezért nem veszik el egy generáció. Ezért van napirenden a nyugdíjkorhatár kitolása. Mert nem bírja a társadalom, hogy sokan 20-30 vagy több évet töltenek nyugdíjban.
    előzmény:
    Tiheli (222)
    2010-09-09  17:45
  7. 2010. szeptember 10. 08:29245.
    Szerintem nincs erre statisztika, pedig jó lenne. Mert a gyerekszám valóban nem attól függ, hogy mikor látsz neki... kivéve talán, ha a pár meddő, de ezen is vitatkoztam itt már sokat, hogy aki meddő, az valszeg huszonévesen is az, aki meg nem, az termékeny a menopauzáig. És az is kitolódott. Olvastam is, de idősebb kolléganők is megerősítik. 56-60 évesen még kínlódnak a mesivel, pedig már elegük van...
    előzmény:
    meecon (220)
    2010-09-09  17:39
  8. 2010. szeptember 10. 08:25244.

    Egyetértek. Két csemetém van, elsőt 34, másodikat 38 évesen szültem. Most 40 vagyok, de még töprengünk a harmadikon...

    Ja, és minkét baba első hónapban "összejött", könnyű, szép terhességem volt, bírom velük a lépést...

    Mondjuk én lehet, hogy az átlagnál elnyűhetetlenebb vagyok, mert a nagyszüleim átlagéletkora halálukkor 90 év körül mozog. (A legfiatalabb 85, a legidősebb csaknem 100. A nagymamám hálisten még köztünk, 90 éves, jön-megy, vannak napok, amikor gyengébb, de ha olyanja van, kimegy megkapálni a virágait és nekiáll sütni-főzni.)

    előzmény:
    meecon (213)
    2010-09-09  16:57
  9. 2010. szeptember 10. 08:18243.

    Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de a tiéden kicsit megakadtam.

     

    Véleményem szerint is tul hosszú a 3 év vagy netán még több. Nagyon nagy kiesés. Ezt mondom én akinek 2 felnőtt gyereke és unokái vannak. Szóval láttam közelről 1 éves gyereket :-)

    Nem vettem ki én sem a teljes gyest, 2 gyerekre összesen 3 évet.

     

    Azt látom, hogy az unokahugom beadta a bölcsödébe az 1 éves kislányát.  (ügyvéd. nem engedheti meg magának a hosszú távollétet) A kislánya nagyon aranyos, talpraesett kiegyensúlyozott. Szeret bölcsödébe járni. 

     

    A 2,5 éves  unokámmal és a második fél éves babával otthon van a lányom. Azt látom, hogy az unokám alig várja, hogy gyerekek közé kerüljön, pedig nagyon sokat foglalkozunk vele. Más egy felnőtt és más egy gyerek társaság.

     

    Összehasonlítva a két majdnem egyidős gyereket, az unokahugomé  talpraesetebb, önállóbb. Valószínű a második gyerek már bölcsödébe kerül. Egy közgazdász diplomával nem biztos, hogy évekig otthon kell maradni.

     

    Bölcsödékben látom a jövőt, talán több gyerek születne, ha az anyuka biztonságban tudná napközben a gyerekét. 

     

     

    előzmény:
    kutyuka (237)
    2010-09-09  22:54
  10. Torolt_felhasznalo_659204
    Torolt_felhasznalo_659204
    2010. szeptember 10. 07:51242.

    Én az idősebb nőről írtam.Miért is lép le ott apuci?Talán mert nem hülye,és nőt,feleséget szeretett volna,nem pedig azt hogy potenciális bikának nézzék.Naná hogy lelép.Ahogy némelyik nő viselkedik,házsártos hárpiaként,én is lelépnék a helyükben.

    Imádom amikor beteszitek az okos kis linkeket,mert józan paraszti ésszel gondolkodni ugye nehéz.

    Nem akartam gusztustalan lenni,de megteszem.Persze,öregszik a sperma,ahogyan a gyomornedv,epe,nyál,orrváladék.Hm.Arról nem hallottatok hogy a spermium újratermelődik???Elemezzétek már ezt a szót.Mást jelent mint amire gondoltok.

    előzmény:
    vérmatska (209)
    2010-09-09  16:31
  11. Torolt_felhasznalo_659204
    Torolt_felhasznalo_659204
    2010. szeptember 10. 07:41241.
    "

    Ha az anya 35 fölötti és/vagy az apa 45 fölötti, mindenképp javasolják a genetikai vizsgálatot.

     

    Tehát az nem igaz, hogy a spermiumok nem öregszenek.

     

    A női petesejtek pedig egyre fogyatkoznak az évek előrehaladtával és nincs is bizonyos kor fölött minden hónapban peteérés. Ez a probléma, ahol probléma.

     

    Fogyatékos gyerekek pedig mindig is születtek, viszont az orvosok nem tartották életcéljuknak, hogy 30 dekás babákat megmentsenek, milliókért, akiket aztán később magukra hagynak, kezdjenek velük a szüleik, amit tudnak."

    Na még egyszer rugaszkodjunk neki,mert vagy nem értitek,vagy pedig nem akarjátok megérteni.

    Az hogy javasolják a genetikai vizsgálatot,nem azt jelenti hogy :a petesejtek nem öregszenek.De igen.

    A spermiumok nem öregszenek,de az éltmód befolyásolja a minőségüket.

    Agyam eldobom rajtatok,a nyál sem öregszik,fissen termelődik!

    Ha ez sem érthető,akkor inkább számoljunk.

    Újszülők:anyuka 35, apuka 45 éves.Amikor a gyerek 20 éves,és még esetleg támogatásra szorul(anyagilag és érzelmileg),akkor anyuka 55,apuka 65.Ha még él.Mire a gyerek családot alapít,szintén 30 felett,a szülei már nem lesznek sehol.Stimm?

    Arról se feledkezzetek meg,hogy egy 50 feletti szülő nehezen tudja nyomon követni hogy a gyermek mit csinál,nehezen tud rá hatni.

    Amit pedig a fogyatékkal született gyerekekről írtál,akik még az egy kilós születési súlyukat sem érik el,inkább nem kommentálom.Nem öröm a családnak,hanem tragédia,nyűg és szenvedés.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893779 (207)
    2010-09-09  16:15
  12. Torolt_felhasznalo_659204
    Torolt_felhasznalo_659204
    2010. szeptember 10. 07:05240.

    Erről beszélek.

    Ha egy szingli nem képes együtt élni valakivel,kompromisszumot kötni,felelősséget vállalni a társáért,akkor ő még éretlen érzelmileg.

    Egy fiatal anya pedig a fiatalsága ellenére is felelős a családjáért.

    előzmény:
    ardian (187)
    2010-09-09  15:29
  13. Torolt_felhasznalo_659204
    Torolt_felhasznalo_659204
    2010. szeptember 10. 06:59239.

    Sajnos nem így van.

    Nem a minőségük,hanem a genetikai állományuk az ami állandó,a minőség viszont évről évre romlik.Használják is rá ezt a szót hogy elöregszik.

    A spermium pedig egy 80 körüli férfi esetében is friss,de már mutálódhat az alkoholtól,mindentől.

    Az utcán egyre kevesebb kisgyermeket látni.Kicsit gondoljunk bele,a 20-as,30-as nők tartják el a 40-es "újszülőket",az időseket,és a gyerekeket.Ez nem fog menni,magyarországon már rengeteg az idős,aki még aktív dolgozó,ők is többször betegek.És ha most hirtelen beindulna a gyerekvállalás a fiatalok körében,teljes lenne a káosz.Vissza kellene fordítani normális mederbe,elvégre egy ember életében normális esetben nem az egzisztenia kell hogy a legfontosabb legyen,és csak úgy beszúrni 35 körül egy gyermekvállalást.És ezt is csak fokozatosan lehet megoldani.

    Ráadásul egy idősebb nő nehezebben bírja a terhességet,szülést,több a komplikáció,több vizsgálatot is végeznek.És egy mesterséges megtermékenyítés is feszültséggel,pénzzel jár.

    Kevesen beszélnek róla mert szégyenlik.

    Amikor itt írják a 40 körüli nők hogy nem sikerült az első,második beavatkozás,esetleg sikerült,de komplikáció adódott,nem tudok szimpatizálni velük.Nem hiszem hogy nem találtak jóval előbb megfelelő társat.Ha pedig sorozatosan abortuszuk volt,esetleg 20 évig sikeresen védekeztek és közben élték világukat,akkor ne sírjanak.A gyerekvállalás felelősségéhez hozzátartozik az is hogy időben kell teherbe esni,nem pedig amikor úgy gondolják hogy ráérnek nyugodtan hátradőlni és babázni,mert megvan az egzisztenciájuk.

    előzmény:
    ardian (186)
    2010-09-09  15:26
  14. 2010. szeptember 9. 23:22238.
    Az egyetlen hiba a számitásodban, hogy manapság nem 60-62 év a várható életkor, hane, minimum 80.
    előzmény:
    Tiheli (222)
    2010-09-09  17:45
  15. 2010. szeptember 9. 22:54237.

    Kedves nemesis?

     

    Láttál te már 1 éves gyereket közelről? Tudod, hogy az még  mennyire pici?

    Aki képes egy akkora gyereket bölcsibe adni, az vagy nagyon rá van szorulva a fizetésére (nagyon-nagyon-nagyon), vagy szívtelen idióta!

    A legtöbb 1 éves épp csak megtanult, vagy nem is tud még járni, és beszélni... és így bízza az ember napi 10 órára egy idegenre? Olyan helyen, ahol 10-15 gyerekre van 2 felnőtt!? Hááááát te bízd csak rá nyugodtan a tiédet! Én inkább kihagytam, és vártam vele egy kicsit!

    előzmény:
    *nemesis* (212)
    2010-09-09  16:53
  16. 2010. szeptember 9. 22:45236.

    A bemeden nincs kint, hogy hány éves vagy, igy nagon könnyű osztani mást.

    De mondjuk gondolj bele abba, hogy sokan nem 18 évesen találják meg életük nagy szerelmét. És ha mondjuk 25 évesen megtalálta végre az igazit, 5 évig járnak/együtt élnek, hogy megismerjék egymást, összeházasodnak, várnak még 2-3 évet a gyerekkel hogy tényleg igazán megismerjék egymást, akkor ott tartanak, hogy 32-33 évesek és még nincs gyerek. És akkor jön a következő probléma (szerintem nem, de ugye mindenhonnan ezt halljuk), hogy 35 fölött szülni nem jó, és fúúúúúj. Közben meg 32-33 évesen elhatározzák, hogy jöhet a gyerek. Mázli esetén azonnal sikerül, de erre nem lehet alapozni, igy kb 35 éves mire megszületik az első gyerek. És akkor jön ugy az hogy hogy legyen tesó(k), ha 35 fölött szülni nem jó, egészségtelen, stb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (176)
    2010-09-09  15:13
  17. 2010. szeptember 9. 22:38235.

    manyuska7: Mert a magyar törvények értelmében a magyar állampolgársághoz az kell, hogy az egyik szülő magyar állampolgár legyen. Az USÁ-ban elég, ha valaki az ország területén él, de itt nem ez a helyzet.

     

    Nem emlékszem rá pontosan, de ha min. 5 évet él itt, akkor könnyen megkaphatja az állampolgárságot a szüleivel együtt. 

    előzmény:
    manyuska7 (219)
    2010-09-09  17:36
  18. 2010. szeptember 9. 22:35234.

    meecon: Nem értek egyet. Igen, a 35 túl van misztifikálva. Egy-két év ide vagy oda nem számít. De tény, hogy minél későbbre tolódik az első szülés, annál kisebb lesz az esélye annak, hogy legyenek testvérei.

    Miért?

    Ha valaki 25 évesen vállal babát, összejön a terhesség, de elvetél, vagy meghal a baba, akkor egy kis időre van szüksége, hogy regenerálódjon, és újra "babaprojektbe" kezdjen. Ha 35 évesen történik ugyanez, akkor is. Szerinted, kinek a szervezete regenerálódik gyorsabban? Szerinted kinek van nagyobb esélyre arra, hogy ezek után még több gyereke legyen?

     

    Most nem egyes esetekre vagyok kíváncsi, hanem általában.

     

    Ez az örök fiatalság mítosza a nyugati fogyasztói társadalom mániája. Egy ismerős csaj Amerikába ment egyetem után, ott él, jól van. 30 évesen kijelentette, hogy csak az évei száma 30, neki 20 éves teste van. Most 40, és neki huszonéves teste van. Ez hülyeség - 40 éves (bár nagyon jól karbantartott) teste van, ha tetszik, ha nem. Ki lehet tömni szilikonnal, botoxszal, lehet haskivillantós pólóban hajnalig bulizni, de akkor sem huszonéves. Csak egy korához fel nem nőtt negyvenéves.  

     

    De itt nem csak a test öregedéséről van szó. Egy idősebb nő karrierje inkább beindult, jobban keres, kényelmesebb, és az anyagiak miatt függetlenebb életet él, "igényesebb", rugalmatlanabb. Mindezt annál nehezebb adja fel, minél tovább él így. 

     

    Igen, vannak, akik későn kezdték a szülést, mégis nagycsaládosok lettek, de jóval kevesebben, mint akik fiatal korukban szültek először. 

     

     

    előzmény:
    meecon (217)
    2010-09-09  17:33
  19. 2010. szeptember 9. 22:00233.

    Az emberek változnak. 10 év után sok dologban megváltozik az ember párja, önmaga is, és utána is folyamatosan változunk. Azt meg végképp nem tudhatod előre, hogy fog viselkedni ha megszületik a gyerek, hogyan fogja elviselni a te megváltozásodat, az élet pofonjait, stb. Nem lehet mindig biztonsági játékot játszani, ez lutri. Vagy bejön, vagy sem.

     

    Én 10 hónap után mentem férjhez, nekünk egy hónap elég volt, hogy tudjuk egymásnak teremtettünk. Majd 2 év múlva jött az első gyerek. Azóta eltelt 13 év, és ha visszanézek nagyon megváltoztunk mindketten. De az érzéseink szerencsére még mindig vannak olyan erősek, hogy képesek vagyunk minden nehézségen és problémán átverekedni magunkat.

     

    Egy kapcsolatban az a kérdés, hogy együtt, nagyjából egyirányba változnak-e az évek alatt, és hogy képesek-e ezt a változást mindketten tolerálni, vagy teljesen ellentétes lesz a változás, amit nem lehet normálisan működő kapcsolattá tenni. Ha ez utóbbi következik be, akkor sem tehet róla senki, mert ezt nem lehet előre látni. Lehet tippelni, lehet reménykedni, de tutira menni nem lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (145)
    2010-09-09  14:39
  20. Torolt_felhasznalo_893779
    Torolt_felhasznalo_893779
    2010. szeptember 9. 19:21232.

    Nehogy azt hidd, hogy ez annyira újkeletű probléma,  a nagy generációs különbség.

     

    Ezelőtt 100 évvel is volt ilyen egyes családoknál, míg ma is sokan szülnek a huszas éveikben (legalábbis a környezetemben ezt látom).

    előzmény:
    Tiheli (222)
    2010-09-09  17:45
  21. Torolt_felhasznalo_893779
    Torolt_felhasznalo_893779
    2010. szeptember 9. 19:18231.

    Azért mert Magyarországon (és egész Európában) a vérségi elv a döntő állampolgárság szempontjából (szülők állampolgársága).

     

    Pl. az USA-ban és még néhány államban (ahol fontos volt a sok betelepülő) ott a területi elv érvényesül.

    előzmény:
    manyuska7 (219)
    2010-09-09  17:36
  22. 2010. szeptember 9. 19:05230.
    Azért, mert a magyar törvény szerint a vérségi elv az első, az anya állampolgársága dönti el a gyermek állampolgárságát. Amikor államvizsgáztam, voltak még meredek kérdések, hogy pl. a repülőgép fedélzetén magyar légtérben hontalan állampolgár anya gyermeke milyen állampolgár, de a válaszra már nem emlékszem....
    előzmény:
    manyuska7 (219)
    2010-09-09  17:36
  23. 2010. szeptember 9. 18:56229.
    Itt Angliaban sokan vannak /sot voltak/ akik tizeneveskent szultek. /peldaul, mert rogton kaptak lakast/. Nekem is van egy uj fiatal kolleganom akinek van ket gyereke / 7 es 2 eves /  23 evesen, egyedulallokent. 
    előzmény:
    meecon (227)
    2010-09-09  18:24
  24. 2010. szeptember 9. 18:40228.

    Hello!

     

    Itt Angliaban csak 10 honapig vannak otthon az anyak utana visszamennek dolgozni,/ ha lehet hova visszamenni/.

    előzmény:
    *nemesis* (208)
    2010-09-09  16:29
  25. 2010. szeptember 9. 18:24227.
    értem, köszi. de nem hiszem, hogy az emberek ismét a huszonéveik elején szüljenek.
    előzmény:
    Tiheli (222)
    2010-09-09  17:45

Címlap

top