Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öngyilkosság

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. szeptember 10. 14:56
Évente átlagosan 30 ezren mondják ezt és kísérelik meg, hogy véget vessenek az életüknek. Sokáig vezettük az öngyilkosságok listáját, aztán a nyolcvanas évek óta csökkent a szám, de az utóbbi időben ismét emelkedik. Ezek mintegy tizede „sikeres” próbálkozás. Szakmai segítséget alig kapnak, a honlapokon az arra „buzdító” tanácsokból, vagy a társadalom megvetéséből viszont számukra már nincs hiány.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. szeptember 10. 18:5326.

    hát neked meg mi bajod van? :(

    próbáltam elviccelni. Ez az eset így történt ,nincs mit sajnálkozni,vagy változtatni rajta,remélhetőleg túl van a rosszulléten és akkor ez az eset nem számít már. Más esetben meg vannak jó doktorok,meg rossz doktorok,mint bárhol másutt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-09-10  18:20
  2. 2010. szeptember 10. 18:2825.

    Sziasztok!

     

     

    Sajnos már túl vagyok egy öngyilkosságon, életem legnagyobb hibája volt...

    Sajnálatos, hogy a mai magyar egészségügyben praktizálhat olyan 'orvos', aki az életét feltette, hogy betegeket gyógyítson meg.

     

    Egy kérdésem lenne, hogy milyen homeopátiás szereket javasolsz, szedsz ilyenkor, ha feszült vagy?

    Lehet priviben is.

     

     

    Nem panaszkodni jöttem, bőven lenne okom hülyeséget csinálni, de AZ ÉLETÜNK MINDENNÉL TÖBBET ÉR, ÉS SOHA SENKIÉRT ÉS SEMMIÉRT NEM DOBHATJUK EL MAGUNKTÓL BÁRMILYEN FÁJDALOM IS ÉR!!!!!

     

     

    AZT MONDJÁK, HOGY AMI NEM ÖL MEG AZ MEGERŐSÍT, ÚGYHOGY FEL A FEJJEL, A LEGMÉLYEBB GÖDÖRBŐL IS VAN EGY LÉPCSŐ FELFELÉ ÉS MINDIG CSAK ELŐRE SZABAD NÉZNI, AZ ÁLMAINK FELÉ, SOSEM VISSZA..

     

     

     

    MINDENKINEK VAN JÖVŐJE, MINDENKI SZERETHETŐ ÉS HA A CSALÁDRA NEM SZÁMÍTHAT, VALAKI BIZTOS SEGÍT, HA MÁSSAL NEM IS, LEGALÁBB MEGHALLGAT ÉS SOKSZOR EGY JÓ SZÓ ÉS AZ, HOGY MEGHALLGATNAK TÖBBET ÉR MINT EGY BUNKÓ, NEM ORVOSNAK VALÓ EMBERNÉL, AKI EMBERI SZERETETBŐL, ETIKÁBÓL, BELEÉRZŐKÉPESSÉGBŐL EGY NULLA.

     

     

    Szép estét és fel a fejjel!!!!!!!!!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  3. 2010. szeptember 10. 18:2524.
    ki az a D.D ??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954933 (21)
    2010-09-10  17:20
  4. 2010. szeptember 10. 17:4423.

    Azóta ha feszült vagyok inkább homeopátiás szereket szedek.

     

    Ha Te a homeopatias szertol rendbejottel akkor valoban az orvosnak volt igaza nem sok bajod lehetett.  A biritek

    http://www.quackometer.net/blog/2010/09/an-obituary-roya l-london-homeopathic-hospital-1849-2010.html

    megszuntettek a homeopatias kezelesek finanszirozasat az adofizetok zsebebol, es leszedettek a gyogyszertarak polcairol is a bogyokat. Vizsgalatok

    semmifele hatekonysagot nem mutattak a  homeopatias szereknel=placebo.

     

     

     

    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  5. Torolt_felhasznalo_954933
    Torolt_felhasznalo_954933
    2010. szeptember 10. 17:2622.
    Remélem, Semiramis is olvassa a hsz-edet!IGENIS: TORKIG VAGYUNK A "TERAPEUTÁKKAL", akik az emberélet megmentésére esküdtek fel!
    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  6. Torolt_felhasznalo_954933
    Torolt_felhasznalo_954933
    2010. szeptember 10. 17:2021.
    Kb. 10 napja máson sem jár az eszem. 1 dolog tart vissza, h az öngyilkosok hova kerülnek haláluk után?D.D-dal kapcsolatban írták, h ő már a "menyországban" (???) van. Sztem az öngyilkosok bukták a menyországot...???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  7. 2010. szeptember 10. 17:0820.
    Basszus!
    előzmény:
    rahan (16)
    2010-09-10  16:28
  8. 2010. szeptember 10. 17:0519.

    Nem tudhatod, hogy ki miért, milyen előzményekkel jut el oda, hogy megtegye ezt a tragikus lépést.

     

    Gyávaság? Lehet. Az is lehet, hogy az emberben egyszerűen elfogy az erő, zárt falakba ütközik, amikor segítséget keresne, és persze ne feledkezzünk meg a betegségekről sem, amik vezethetnek öngyilkossághoz.

    Időnként a környezet is felelőssé tehető, bár utólag tényleg teljesen mindegy, hogy kinek hogyan lehetett VOLNA segíteni, inkább arra kell törekedni, hogy akinek lehet, segítsünk, amíg nem késő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (17)
    2010-09-10  16:44
  9. Torolt_felhasznalo_214448
    Torolt_felhasznalo_214448
    2010. szeptember 10. 16:5318.

    Amíg nem vagy egy bizonyos élethelyzetben,addig ne tégy elhamarkodott kijelentéseket!

    Voltam nagyon-nagyon mélyen,teljesen kilátástalanul.Ilyenkor egy normális család,barátok,valaki észreveszi,vagy legalábbis feltűnik,hogy valami nem stimmel.NORMÁLIS HELYZETBEN.Amikor én kértem segítséget,már teljesen tanácstalan voltam és a szüleimhez fordultam.Ha nem vette észre senki akkor mondom én.Elmondtam a problémáimat,gondoltam majd azt mondják bármi történik az életedben a gyerekünk vagy,segítünk amiben tudunk.Hát nem így történt.Közlték velem,hogy akasszam fel magam,mert az nem olyan nagy szégyen mint elváltként élni egy faluban egy gyerekkel.Szóval nem csak a társadalom lehet felelős,nagyon sok minden más is!

    Itt vagyok,élek és jobban vagyok mint valaha.Ha a családra nem is,a barátaimra számíthattam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197456 (17)
    2010-09-10  16:44
  10. Torolt_felhasznalo_197456
    Torolt_felhasznalo_197456
    2010. szeptember 10. 16:4417.
    Teljesen lényegtelen ki miért lesz öngyilkos, attól még a probléma marad és én személy szerint gyáva embernek tartom azt aki önkezével vet véget életének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 10. 16:2816.

    Bipoláris depresszióban szenvedő rokonnal közölte az "orvos", hogy tőle aztán ne várjon csodát, ha rosszul van a gyógyszereitől, ne szedje őket, semmi köze hozzá.

    Erre a beteg megkérdezte, hogy akkor mégis mit javasol a kedves doktorúr, tán ugorjon ki az ablakon?

    Na, itt jött a csodálatos válasz:

    Ne innen, mert ez csak a második, menjen fel az ötödikre.

     

    (Panaszt tettünk, nulla eredménnyel.)

    Igazán jól látni, hogy a kiművelt emberfők, akik mellesleg a gyógyításra esküdtek fel, mennyire tele vannak hivatástudattal és felelősségérzettel.

    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  12. 2010. szeptember 10. 16:2415.
    Nekem egy nagyon jó barátom lett öngyilkos. Először nagyon haragudtam rá, hogy 22 évesen hogy tudta magától az életet eldobni...Voltak gondjai, játékgépfüggő volt. Rengeteg tartozása volt. Nagyon sokan segítették. Már egyáltalán nem játszott, kapott munkát, a tartozásai jórészét is visszafizette már... azt hittük, végre sínen van. Mindenkit leforrázott a hír. MOst már egyáltalán nem haragszom rá, csak sajnálom őt. Amiatt, amit az utolsó percekben átélhetett, amiatt a lelkiállapot miatt, amiért emelett döntött. Hogy mennyire félhetett, mire gondolhatott, és nagyon sajnálom, hogy akkor nem lehettem ott, hogy megnyugtassam....hogy még egy esélyt sem adott...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-10  14:56
  13. 2010. szeptember 10. 16:0414.

    Fel a fejjel, ez még nem a világ vége! :)  Biztosan lesz majd valami lehetőség.

    Biztos vagyok benne, hogy sokan szeretnek és sokan melletted állnak, és ez az ami igazán fontos. Addig meg foglald le magad valamivel, ne ilyeneken gondolkodj! Légy optimista és mosolyogj sokat. :)

    előzmény:
    Vivien25 (12)
    2010-09-10  15:54
  14. 2010. szeptember 10. 15:5913.

    Szia!

     

    Lélekgyógyászt ugyan nem ismerek, de nagyon szívesen beszélgetek veled bármiről. Az egyik ismerősöm két évvel ezelőtt totál mélyponton volt (betegség, magánéleti, munkahelyi problémák, minden összejött szegénynek), akkor rengeteget beszélgettem vele, sokszor órákon keresztül, volt hogy éjszaka is. Azóta újra férjhez ment, megtalálta a boldogságot, született egy gyönyörűgyermeke és külföldön él. Ma már azt mondja élete legostobább döntése lett  volna ha akkor megteszi...) Mindennap eszébe jut ez, ha a gyermekére néz. És ma már udja, hogy senki nem születik céltalanul, csak vannak emberek akiknek szükségük van segítségre, hogy megtalálják azt, és visszaadják a hitét az életben, önmagában! 

     

    Szép napot neked!

    előzmény:
    Vivien25 (2)
    2010-09-10  14:56
  15. 2010. szeptember 10. 15:5412.

    Aranyos vagy

    Nem,nem hiszem,hogy arra vetemednék,hogy eldobjam magamtól az életet.

    Valamiért biztosan megszülettem,csak még rá kell találnom az utamra.

     

    Most kicsit el vagyok kenődve,mert 1 hónapja keresek állást,de nem sikerül elhelyezkednem.De bízom benne,hogy sikerülni fog.

    előzmény:
    Indiánlány (9)
    2010-09-10  15:49
  16. 2010. szeptember 10. 15:5311.
    A cikkben is utalnak az ellátatlanságra. De főként nem odafigyelésről van szó. Ami veled történt, vérlázító.
    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  17. 2010. szeptember 10. 15:5210.
    Amikor gondolatban eltervezed, gondolatbanjusson eszedbe az is, hogy milyen nagy fájdalmat okoznál a hozzád közelállóknak. Tudom, miről beszélek.
    előzmény:
    Vivien25 (7)
    2010-09-10  15:41
  18. 2010. szeptember 10. 15:499.
    Jajj te, ne is juss el a megvalósításig! A kigondolásig se, semmit sem old meg.
    előzmény:
    Vivien25 (7)
    2010-09-10  15:41
  19. 2010. szeptember 10. 15:488.

    Nagyon sajnállak!

    Az ilyen ember nem való orvosnak!

    Pont ez az a szakma,ahol az empátia,emberség,jóindulat elengedhetetlen!!

    Én személy szerint utálom az ilyen kőbunkó embereket,de sajnos mindig úgy hozza az Élet,hogy lépten-nyomon beléjük botlok...

     

    Nem tudom,ilyen esetekben nem lehet panaszt tenni az orvosra?Vagy senkit nem érdekel,hogy olyan ember dolgozik egy segítő munkakörben,aki egyáltalán nem oda való???

     

    A homeopátiáról én is sokat hallottam.De nem igazán tudom,mit takar pontosan,ha írnál róla pár sort,annak igazán tudnék örülni!

     

    És remélem jobban vagy már azóta!

    előzmény:
    Dnanga (6)
    2010-09-10  15:36
  20. 2010. szeptember 10. 15:417.

    Még csak gondolatban terveztem el,de nem jutottam el a megvalósításához.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (5)
    2010-09-10  15:31
  21. 2010. szeptember 10. 15:366.

    Hát igen. Pár éve volt egy komolyabb krízisem és gondoltam, orvoshoz fordulok. Elmentem a helyi mentálhigiénés központba, ahol három órai várakozás után( megjegyzem egy lány volt előttem) ott ültem Dr. B. I orvosnő előtt. Mellettem az asszisztens könyökölt az oldalamba.  A mai napig nem tudom miért volt az az orvosnő olyan agresszív.

    Megkérdezte mi a problémám. Sorolom, hogy nem tudok aludni, nem tudok enni, gondjaim vannak, sírógörcsöket kapok, feszült vagyok és állandóan ideges, a legkisebb dolgokra is robbanok.

    A válasz: És? Most mit vár? Én oldjam meg a maga gondjait?

    Aztán hozzám sem fordulva elkezdte az asszisztensnek taglalni, hogy: Mit képzelnek ezek? Csak úgy idejönnek és majd minden jó lesz? Hát mi vagyok én?   Az meg buzgón bólogatott.

    Megsemmisülve ültem és mivel amúgy is feszült voltam, elsírtam magam.

    Hozzátartozik, a történethez, hogy a portán az portás vagy biztonsági őr, a fene tudja mi volt, azt mondta oda nem kell vizitdíjat fizetni, menjek csak nyugodtan. Hát én mentem. Kérte a cetlit. Mondom, nem vettem. Kőkemény hangon rám förmed, hogy miért nem. Hát a portán ezt meg ezt mondták. Őt nem érdekli mit mondtak a portán, ne bőgjek ott,  hanem takarodjak és csak akkor jöjjek vissza ha kifizettem a vizitdíjat!

    Hát mit mondjak? Engem még életemben nem aláztak meg ennyire! Az az orvos, akihez én balga, segítségért fordultam!

    Visszamentem a portára az automatához, kifizettem a háromszáz forintot és visszamentem. Addigra már négy beteg ült ott. Mire sorra kerültem, lejárt a rendelési idő.  Csakis azért hívott vissza, hogy elvegye a cetlit, amit az automata adott. Majd írt valamit a naplóba, a kezembe nyomott egy receptet és jó napot. A recepet egy méregerős nyugtató volt, amit szedtem egy hétig, kóvályogtam mint a libaf.os, aztán nem szedtem be többet. Sem gondolkodni, sem beszélni nem tudtam tőle szó szerint.Azóta ha feszült vagyok inkább homeopátiás szereket szedek.

    De! Úgy eltudom képzelni, hogy ha tényleg egy öngyilkoláson gondolkodó eber ment volna segítséget kérni......

    A dologhoz tartozik, hogy később megnéztem a betegéletutamat. A diagnózisa: Nem tisztázott neurológiai zavarok. Konzilium, gyógyszer( három féle)

    És még csodálkozunk hogy sok az öngyilkos?

    Azóta óvakodom, hogy ilyen bajjal orvoshoz forduljak.

    előzmény:
    Vivien25 (2)
    2010-09-10  14:56
  22. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. szeptember 10. 15:315.
    S te melyik módszerrel próbálkoztál már?
    előzmény:
    Vivien25 (4)
    2010-09-10  15:23
  23. 2010. szeptember 10. 15:234.
    Pont az a lényege ezeknek az oldalaknak,hogy minél többen legyenek öngyilkosok,hisz úgyis mindig arról papolnak,hogy túl sokan vagyunk már!!!
    előzmény:
    Indiánlány (3)
    2010-09-10  15:17
  24. 2010. szeptember 10. 15:173.

    Istenem! Nagyon megrázó ez a cikk!

    Ilyeneket feltenni a netre, hogy hogyan lehet legkönnyebben öngyilkos az ember.... Hát komolyan mondom... Senki sem ellenőrzi ezeket az oldalakat???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-10  14:56
  25. 2010. szeptember 10. 14:562.
    Jaj:(Itt van az én mondatom is leírva..."Bárcsak meg sem születtem volna":(
    Valóban az a baj,hogy a pszichológus sem foglalkozik a problémáddal..Magánorvosra pedig nincs pénz...Múltkor 60 percért kért 15000 Ft-ot.Sajnos nemtehetem meg...
    De ha valaki tud lelkiismeretes lélekgyógyászt Budapesten,aki elfogadható árakkal dolgozik,azt megköszönném!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top