Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Termékbemutató előadás

tibia
Létrehozva: 2010. szeptember 28. 15:52

Te már voltál ilyenen? Esetleg kirándulással egybekötött áruismertetőn is?

Mi a tapasztalatod? Vásároltál valamit?

  1. 2011. március 21. 22:2626.

    Én voltam buszos termékbemutatón alamiféle Ziara Napfény nevű céggel,

    afféle csőbehúzós műsor volt, ügyes ügynök biokerámia takarót kínált először 300 ezerért, de a végén odaadta azthiszem 120 ezerért. Szerintem a termék nem ért persze 5 ezer forintot se, de hát fontos a nagy haszon.Szegény nyugdíjasok, de volt fiatal is köztük. Utánaolvastam a neten , hogy ilyen cégek 700-800%-os haszonkulccsal dolgoznak, így termelik ki azok olcsó utaztatását akik nem vesznek.

    Magyarán szólva akik vesznek, ők fizetik a potyautasok utaztatását,ajándékját, ebédjét.

    Ennyit az egészről. Kirándulni szabad, de venni tilos.

    Szívás. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2010. október 30. 15:5825.

    Pont erre gondoltam én is, elmennék (ha lenne idöm) csak azért, hogy felnyissam a többiek szemét, hogy máshol ugyanezt, sokkal olcsóbban megkapják.

    Parasztvakítás!

    előzmény:
    ativeclod (13)
    2010-09-28  22:17
  3. 2010. október 30. 15:4024.

    Nem ingyen, de kedvezményesen. Kb féláron. 4*-os szállodában félpanzió + teljeskörű wellnesshasználat kettőnknek 2 vagy 3 éjszakára 30-40ezer Ft, attól függ, hova megyünk. Szerintem elég elfogadható ár.

    De az is fura, hogy eleinte mindig volt egy-két vendég, akiket sikerült megfűzni, az utóbbi 3-4 alkalommal viszont egyet sem. Legalábbis azokon az előadásokon, ahol mi voltunk.

    Talán kezdik végre felismerni az emberek, hogy az üdülési jog nem is annyira jó üzlet, mint ahogy belállítják.

    előzmény:
    tibia (22)
    2010-10-30  14:45
  4. 2010. október 30. 15:0923.

    Múltkor én is veszekedtem egy ilyen telefonálóval :)

    Már mikor mondta, hogy nyertem valamit, kérdezetem, hyg a Z betűs cég, ugye? MOndta, hogy igen. Mondom akkor köszönöm,n em érdekel a termékbemutató. De ez nem termékbemutató, ez ajándékátadás :)

    Győzködött, hogy nem az, csak akkor hagyta abba,mikor mondtam, hogy ne hülyéskedjen már, már voltam ilyenen...

    előzmény:
    tibia (3)
    2010-09-28  15:59
  5. 2010. október 30. 14:4522.

    Potyalesők biztos nem vagytok, mert amit kaptok, azt valaki saját jószántából kifizette nektek. Mégpedig az, aki vásárolt valamit.

    A cég nem jár rosszul, az biztos. Úgy látszik, mindig vannak, akik szeretnek SOKSZOROS áron vásárolni, és nem néznek utána, máshol mit mennyiért lehet kapni.

     

    Egyébként nektek ezek a 2-3 napos szállodai ellátások ingyen vannak?

    Mert én is szoktam kapni telefonon ilyen ajánlatokat, mindig valami szuper kedvezményesnek kikiáltva, de azért ugyanannyit kellene fizetni, mint bárkinek.

     

     

     

     

    előzmény:
    smona (21)
    2010-10-30  11:03
  6. 2010. október 30. 11:0321.

    Mi üdülési jog bemutatóra járunk rendszeresen a férjemmel

    Már voltunk vagy 8 helyen, 2-3 éjszakás félpanziós ellátást kapunk, meg korlátlan wellnesshasználat féláron 4*-os szállodában 

    Persze nincs még üdülési jogunk. Nem is lesz.

    Kihasználjuk az alkalmat, most akkor potyalesők vagyunk? 

    Két hét múlva megyünk Cserkeszőlőre

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  7. 2010. október 30. 10:5120.

    A héten engem is hívtak egy ilyen bemutatóra megint, mert nyertem!

    Ez úgy megy, hogy felhívnak telefonon, válaszolnék-e 3 egészségmegőrzéssel kapcsolatos kérdésre. 

    Mivel már úgyis felvettem a telefont (nem mindig szoktam), akkor már egye fene, válaszolok. Bármit mondhatok, minden választ jónak fogadnak el. Ezt kipróbáltam, mert 2 telefonos is felhívott tíz perc különbséggel, és más-más válaszokat adtam. Utána 2 nap múlva szintén 2x felhívtak, hogy jól válaszoltam, ezért  meghívnak egy termékbemutató előadásra.

    Amire aztán nem mentem el, mert most már válogatok aszerint, hogy mi az ajándék. A kiküldött meghívón az volt, hogy egyedülálló csak valami krémet kap. Azt már a múltkor adtak kétfélét, és azt se mondták meg, mire jó. Ugyan a lábamra rákentem, nem lett semmi baja. Sajnos a férjemet nem tudtam rávenni, hogy eljöjjön, pedig házaspár egy nagy elektromos pizzasütőt kapott (meg a vacsorát, azt mindenki). Azért megérte volna, nekünk van olyan, elég jól használható hússütésre is.

    Úgyhogy egyedül nem mentem el, egy tányér vacsoráért nem szenvedek végig 2 órát. És ilyen helyeken elég kis számú közönség van, elég ciki mással foglalkozni az előadás alatt.

    A buszos túrákon sokan vannak, akkor simán lehet hátul könyvet olvasni, keresztrejtvényt fejteni, varrogatni (délelőtt van, jó a fény is). Csak a kirándulásokhoz iszonyú korán kell kelni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  8. 2010. október 30. 09:2019.

    Egyben köszönöm, hogy az én vacsoráimat, ajándékaimat is kifizettétek.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    tibia (18)
    2010-10-29  23:17
  9. 2010. október 29. 23:1718.

    GRATULÁLOK!

     

    Sikerült LEGALÁBB ÖTSZÖRÖS ÁRON hozzájutnotok a cuccokhoz!

     

    Egyben köszönöm, hogy az én vacsoráimat, ajándékaimat is kifizettétek.

     

    Mert én is járok ilyen előadásokra, kirándulásokra, ahol mindig kapok valami ajándékot és megvendégelnek egy finom ebéddel vagy vacsorával. Ezért nem kell semmit se fizetnem, csak végighallgatni az előadást. Megteszem, addig is melegben vagyok, nem kell otthon fűtenem. És persze soha nem veszek semmit.

     

    De mivel nem kell ahhoz még csekély közgazdasági képzettség sem, hogy tudjuk, semmi sincs ingyen, nyilván valaki fizet azért, amit kapok.

     

    Te vagy az, aki kifizetted az ellátásomat.

     

    Semmi közöm hozzá, hogy mire költöd a pénzedet, de gondold meg, se árvíz-, se iszapárkárosult,  se tízgyerekes nem vagyok, nem élek nyomorszinten.

    Biztos, hogy jó helyre adakoztál?

     

    Szerintem nem, de azért kösz.

    előzmény:
    kishód (17)
    2010-10-29  21:40
  10. 2010. október 29. 21:4017.
    Én 8.éve járok ilyen termékbemutatóval egybekötött kirándulásokra.Ezalatt 2 alkalommal a családom is eljött velem.Ezzel együtt összesen 3 alkalommal vásároltunk.18 darabos edénykészletet,gyapjútakarót,10 literes fazekat.EGYIK VÁSÁRLÁST SEM BÁNTUK MEG.MINDENNEL TÖKÉLETESEN ELÉGEDETTEK VAGYUNK.Bár,azt el kell ismernem,hogy ez idő alatt az előadók is nagyon sokat változtak.Most már akad köztük szemtelen,erőszakos is.És az árak is nagyon elszálltak.
    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  11. 2010. október 9. 21:2616.

    Na, vettek 100 g C-vitamint (por alakú aszkorbinsavat) 3000 Ft-ért.

    Ami persze 640-680 Ft-ért kapható, de a legdrágább helyen is 900.

     

    Amíg így be lehet valakiket csapni, sose fog ez az üzlet befuccsolni.

    előzmény:
    nyugger (15)
    2010-10-03  19:46
  12. 2010. október 3. 19:4615.

    A szüleim holnap mennek kirándulni.

    Mert hogy olyan jó a társaság, csupa öregek, mint ők, szép helyekre viszik őket, és mindennel meg vannak elégedve.

    Mondtam, hogy ne vegyenek semmit!


    De nyilván van jó sok vásárló, akik éltetik ezt az üzletet, kifizetik a buszt és az ajándék költségét.
    előzmény:
    nyugger (14)
    2010-09-28  22:39
  13. 2010. szeptember 28. 22:3914.

    Sajnos a szüleimmel együtt még nem voltam ilyen bemutatón, így ott helyben nem tudom őket lebeszélni, de már vannak eredményeim a témában.

    Ha elmegyek, szoktam lázítgatni a környékemen ülőket, minimum azzal, hogy sokkal olcsóbban is meg lehet venni ugyanazt.

    Erre nagyon sokan védelmükbe veszik az árukat (meg a saját hiszékenységüket): az nem ugyanaz!

    Múltkor meg az egyik kiránduláson senki nem vett semmit!

    Tudod, milyen lelkiismeret-furdalása volt néhánynak emiatt? Szörnyű.

    Tényleg egy lelki terror az ilyen eladás.

    előzmény:
    ativeclod (13)
    2010-09-28  22:17
  14. 2010. szeptember 28. 22:1713.

    És valahogy erkölcsi kötelességüknek érzik a vásárlást, ha már ennyire kínálnak valamit, azt illik megvenni.

     

     

    Erre megy ki az egész!   "Láb az ajtóban" effektus. Kifinomult pszichikai marketingfogás. Talán próbáld elmagyarázni nekik, hogy pszicho-trükk áldozatai!

     

    Beetetik őket az ingyen utazással, meg azzal a szánalmas ebéddel - és ezzel az áldozat lekötelezve érzi magát, hogy azért vegyen is valamit...

     

    NEM KELL VÁSÁROLNI!  Ha lenne időm, istenuccse elmennék néha ilyen utakra, és lázítanám a nyugdíjasokat is, hogy eszükbe se jusson vásárolni, mert máshol tized-huszadáron megkapják ugyanazt. :DDDDD

     

    előzmény:
    nyugger (12)
    2010-09-28  20:22
  15. 2010. szeptember 28. 20:2212.

    Sajnos, nekem a szüleim nagy vásárlói ezeknek az idősbolondító cégeknek. Hiába mondom nekik, ne vegyetek semmit, még ha el is mentek egy előadásra vagy utazásra, ne legyen nálatok ezer Ft-nál több! Ne tudjátok leelőlegezni.

    Mert ott aztán  mindent aláíratnak velük, és az "egészséges élet, gyógyulás" reményében egy csomó fölösleges cuccot megvesznek hússzoros áron! 

    És valahogy erkölcsi kötelességüknek érzik a vásárlást, ha már ennyire kínálnak valamit, azt illik megvenni.

    Én is voltam már ilyen előadásokon, kirándulásokon - ingyen ebéd, ajándékok - szinte kizárólag nagyon idősek járnak ezekre. Mindent elhisznek, amit hallanak. Ha van egy sodró lendületű előadó, bármire rá tudja őket venni. Nagyon sajnálom szegényeket.

     

    Én általában végigalszom az előadást, vagy leülök jó hátul, olvasok, keresztrejtvényt fejtek, varrogatok. Csak azért megyek el, mert ráérek. Soha nem veszek semmit. Engem nem tudnak becsapni, hiszen ki nem tudja, hogy olyan nincs, hogy valami ingyen van. Az én ebédemet, ajándékomat nyilván azzal fizettetik ki, aki jó drágán vásárol tőlük valamit.

    Kíváncsi vagyok, mikor fog ez a vásárlási forma megszűnni.

    Nem igaz, hogy ennyi hülye ember van, aki élteti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  16. 2010. szeptember 28. 18:2711.

    Van itt még több jó cikk is. :-)

     

    http://www.fogyasztok.hu/cikk/20100215/lelki-terror-es-megszegyenites-a-termekbemutaton?&pc=8

     

    Aztán:

     

    http://www.dh-online.hu/cimlapon/20100224_termekbemutatok_csalas

     

    Ez a legfrissebb:

     

    http://mno.hu/portal/731403

    Tízből kilenc árubemutatót szervező cégnél talált szabálytalanságokat a fogyasztóvédelmi hatóság. E cégek közül minden ötödik az APEH vizsgálatain is megbukott. Jelentős árengedménnyel, változatos termékekkel, szórakoztató programokkal csalogatják termékbemutatóikra ezek a vállalkozások a gyanútlan nyugdíjasokat, hogy azután számla és garancia nélküli bóvlit sózzanak a nyakukba.

     

    Tovább a fenti linken.

     

     

    előzmény:
    Évanyó (7)
    2010-09-28  16:08
  17. 2010. szeptember 28. 16:4010.

    Biztosan mágikus műanyagdobozok lehettek!

    Vagy mágnesesek, ami köztudottan, minden bajra jó!

    Vagy mint a mesében, a terülj-terülj asztalkám. Csak kívánnod kellett volna, és megtelnek.

     

    Nem értelek, ezt dobtad el Magadtól????

     

    előzmény:
    tibia (3)
    2010-09-28  15:59
  18. 2010. szeptember 28. 16:309.

    Hú, ez jó cikk!

     

    Meg a hozzászólások.

    Pont ilyeneket vártam ide, de ezek szerint megelőztek.

    előzmény:
    Évanyó (7)
    2010-09-28  16:08
  19. 2010. szeptember 28. 16:087.

    Neten is sokat olvashatsz a témáról, ez is pl. egy jó oldal:

     

    http://fogyasztok.hu/cikk/20091118/termekbemut ato-visszaeles-tanacsok

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  20. 2010. szeptember 28. 16:066.

    Éppen ez, amit itt leírtál. :-))))

     

    előzmény:
    tibia (3)
    2010-09-28  15:59
  21. 2010. szeptember 28. 16:035.
    Szia! Nekem special nagyon rossz tapasztalatom van, nem egy ilyen utazáson voltam. Kész átverés az egész. Viszont voltam egy Ausztriai bemutatón, amit élveztem, mert semmi erőszak, és tényleg egy kertészeti bemutató volt Tulln-ba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  22. 2010. szeptember 28. 16:014.

    Mi volt a tévében?

    Én nem láttam az adást.

    előzmény:
    Évanyó (2)
    2010-09-28  15:57
  23. 2010. szeptember 28. 15:593.

    Engem állandóan hívogatnak telefonon negédes női hangok, hogy nyertem!

    Miután kellően elájulok a megtiszteltetéstől, elárulják, hogy a nyereményemet egy előadás keretében fogják átadni. Ami röpke másfél óra alatt lezajlik. Ott derül ki, hogy a nagy jótétemény nem más, mint egy vásárlási kedvezmény, az ott bemutatott méregdrága termékekből.

    A telefonos azt se mondja előre, hogy az előadás után fél óra hosszat fognak győzködni, vásároljak!

    Múltkor 2 műanyag dobozt akartak rámsózni 30 ezerért.

    Majdnem a szemükbe nevettem: ennyire hülyének néznek?

    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52
  24. 2010. szeptember 28. 15:572.
    Szerencsére nem és nem is megyek, volt a TV-ben nemegy előadás ezekről az átverésekről.
    előzmény:
    tibia (1)
    2010-09-28  15:52

Címlap

top