Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stroke betegek ide gyertek

ovics
Létrehozva: 2010. november 6. 10:17
Barátnőmnek , Vicának nyitom ezt a topikot. Jelenleg  Ő stroke beteg és szeretne hasonló problémákkal küzdő sorstársakkal beszélgetni, barátkozni.
  1. 2013. február 5. 17:52151.

    Sziasztok Mindenki!

     

    Tavaly jár jártam itt egy kérdéssel,akkor TENS készülékről érdeklődtem.

     

    Azóta tudumásomra jutott,hogy létezik egy ugynevezett "MÁGNESESTERAPI INPULZÁLÓ KÉSZÜLÉK" (matrac+párna+kezelőegységből áll).

     

    Kérdésem az lenne, valaki tud-e információt róla,hogy tényleg olyan hatásos, mint ahogy a gyártó és klf. fórumok állítják. (Én nyugdíjas vagyok, teljesen egyedülálló és az ára ennek a készüléknek elég borsos számomra,) ezért kérdezem,hátha valaki(k) használták,használják és milyen tapasztalattal.

     

    Én Ili, vagyok 55. éves, és a bemutatkozó írásom teljes egészében 2012.10.13 (bfilona néven) a 134. hozzászólásban található.

     

    Most röviden leírom a betegségemet, amire a fent leírt készüléket szeretném alkalmazni, kérem,ha valaki használta/használja ilyen betegségre, írja meg nekem, tényleg segített-e ???

     

    "12 éve kaptam strokot. Sajnos,nagyon rossz helyen, a T2-ben. Ami annyit jelent,hogy nagyon sok területet érintett az agyban. (Járás,nyelés,látás, bal oldali érzéktelenség, valamint  bal tenyérben érzéskiesés). A kórházi kezelés alatt,néhány dolog rendbe jött. (Nyelés, kettőslátás, járás. ) Ementünk privát a magánrendelőjébe a kórházi kezelőorvosnak, az orvos  megnézte a zárójelentésemet és közölte, ne is reménykedjek, mert ennél jobban már nem lesz gyógyulás nekem, hiszen nagyon rossz területen történt stroke nálam.)".

     

    Megköszönöm, ha valaki válaszol nekem. Ilona

  2. 2013. február 5. 16:10150.

    Szia!

     

    Köszönöm hogy írtál! Bízom benne hogy így is lesz! A szemem már nem lesz a régi, ez a részleges vakság maradandó dolog. Nem a munkával van a gond, bár nem írtam, de én is 3 hét után már dolgoztam, bár 3 napot egy héten, de az napi 16 óra volt. Az első pár hét az kőkemény , hosszú volt. Viszont emberekkel dolgoztam és én szeretem őket, ha picik, ha öregecskék, felnőttek....bármilyen legyen!:) Ott 10 hónapig voltam, egyből utána egy másik helyen, most jan elejével járt le a szerződésem. Az a gond hogy nagyon nem tudok válogatni, és nekem olyan hely kell ami pici, és belátom, nem ütöm meg magam, nem esek el. Felszolgálóként és Tescóban én már nem tudok. És engem nem is ez akaszt ki, én még gyerekként voltam utoljára más nyakába varrva, nekem ez most borzasztó. Nem vezethetek már, nem bicajozhatok. Ha bebuszozok Keszthelyre /5 km-re lakunk tőle, 7 évig jártam oda suliba/ a dombtetőn oda kell mennem a soffőrhöz hogy megkérjem szóljon hol kell leszállnom!:)) Látok pár háztetőt, villanyoszlopot, de nem látok teret. Nem látom ha valaki kezet nyújt, ha koccintani akar, ha ad valamit...stb. És itt már kiül az arcokra a negatív vélemény. Állandóan rálépek valaki lábára, egy földre lerakott táskára, ma pl felrúgtam majdnem egy kisgyereket...húúú, mit kaptam...!:( A panaszból ennyi, viszont ahogy észrevettem az emberek segítőkészek, főleg a férfiak!!:)

     

    Akkor neked is kijutott, sajnálom! 

    előzmény:
    csita (149)
    2013-02-04  20:25
  3. 2013. február 4. 20:25149.

    Szia!

    Elolvastam a leveledet...Mindenkinek van története.A tiéd nem csupán a tiéd,hanem látom gyerekeké és a párodé.

    Nagyon nagy AKARATERŐ kell, kell, kell. 

    Van még sok időd és sokat fogsz javulni, JAVULNI.MInden nap jobb lesz. 

    Ezt elsősorban neked kell eldöntened és magadat menedzselni.

    Nem a levegőbe beszélek!

    Volt egy agydaganat műtétem.Azt követően egy stroke.Gondom volt a beszéddel.

    Egy hónap után elkezdtem 4 órában dolgozni, 2 hónap után már teljes munkaidőben.És nagyon sokat javultam.

    És  még mindig javulok.

    Az én műtétem 2012 márciusban volt.A stroke áprilisban.Én pedig változatlanul élem az életem... 

     

    előzmény:
    zitka3 (146)
    2013-01-29  16:04
  4. 2013. február 4. 12:03148.

    Köszönöm Marika!

    Igen, erre gondoltam én is. Hú, de ez nálam nagyon elhúzódik. A vizsgálatok eredményeivel szeretném beadni az igénylő lapot, de 4-5 hónapokra előre kapok időpontokat, gondolom mint mindenki más.

    Köszönöm a dícséretet a képre, a lány én vagyok, ezért  nagyon mosolygós  napom lesz!!:) Köszi!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (147)
    2013-02-03  15:50
  5. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. február 3. 15:50147.

    Sziasztok !

     

    Kedves Zitka3 !

    Szeretettel köszöntelek a fórumban,írod,hogy leszázalékoltatnád magadat,állitólag már nem százalékolnak le senkit sem,most már rehabilitálnak mindenkit,de járjál utána,amit csak lehet mindent harcoljál ki magadnak, a gyermekeid aranyosak,tündériek,további kellemes gyermekkel való törődést ,nevelést kívánok,üdv.Marika

     

     

    2012. január 1-jétől rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék és átmeneti járadék nem állapítható meg, helyüket a rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás veszi át.

    A megváltozott munkaképességű emberek számára a jövőben kétféle ellátást lesz, a rehabilitációs ellátás, vagy a rokkantsági ellátás.

    Rehabilitációs ellátásban azok részesülhetnek – legfeljebb három évig -, akiknek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, illetve azok, akik tartós foglalkozási rehabilitációt igényelnek.

    Rokkantsági ellátásban azok részesülhetnek, akiknek a rehabilitációja nem javasolt.

    2012. január 1-jét követően az lehet jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátásaira, akinek az egészségi állapota 60 százalékos vagy annál kisebb mértékű.

     

    előzmény:
    zitka3 (146)
    2013-01-29  16:04
  6. 2013. január 29. 16:04146.

    Sziasztok! Hú de örülök ennek a fórumnak...!:)

    Csatlakoznék közétek én is! Nekem 2011 szept 5-én volt egy strokom. Elég érdekesen indult, az első napom volt az új munkahelyen . Erre én nagyon rágyúrtam, az enyém kellett legyen a munka. Egy kis pékség a falumban, klassz meló. Délután kezdett fájni a fejem, szédültem, és alig láttam. Nos, én azt hittem hogy csak fáradt vagyok, hazmegyek, eszem, fürdöm, alszom, aztán jól leszek. Hát nem így történt. A férjemnek szóltam a következő munkanapom végén /14 órás műszak után...mert a munka szent!:)/ hogy vigyen dokihoz, ő ki is hívta a mentőket, a beutalón már idézőjelbe véve a strok. A megyei strok központban 2 napig kezeltek migrénnel, aztán az MR mutatta ki hogy gond van, ezután kaptam infúziókat. A gond ott volt hogy rajtam semmi nem látszott, nem is látszik szerencsére, és ez volt elég félrevezető. Annyi hogy nem láttam jól, de ezt meg csak én érzékelem. Ez egyébként egy 70%-os részleges vakság . Kétoldali teljes látótérkiesés, se föl, se le, csak előre valamit. Na és erre nem gondoltak mert 32 éves voltam. Nekem inkább lelkileg nehéz ezt feldolgoznom, mivel az elvárások azóta ugyanazok mint ez előtt. Engem ez korlátoz, és emiatt érzem hogy vannak határaim. A férjem nyomozó, dolgozik éjszaka, nappal is. Főiskolára jár, összevonások, vizsgák...alig látom. Van 3 kisiskolás gyerekem. Csodaszépen tanulnak, egészségesek, 2 kislány és egy fiúcska. Szakkör szakkör hátán, nem helybe járnak iskolába. Iszonyatosan nehéz hozni vinni őket, hogy nem vezethetek, háztartás, munka. Sokszor tényleg nyomoréknak érzem magam, bár legtöbbször erre sem érek rá, de most ebben a másodpercben mégis úgy érzem hogy így mégis jobb mintha sok időm lenne magamat sajnálni. Van 3 szakmám, vendéglátóipari mind, ezzel a látásproblémával sajnos mindhárom kihúzva. Valami munka mindig akad. Gondolkodom a le%-áson, nyugodtabbak lennénk, mégis gyerekből 3 van. Viszont jobb lenne inkább visszaállni a sorba. Nem egyszerű...:)

  7. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. január 6. 04:39145.

    Sziasztok

     

    Kedves Gitta !

    Nagyon örülök ,hogy jól alakulnak a kilátásai a sógorodnak,nem szabad feladni,bízni kell  és csinálni,csinálni minden gyakorlatot amit kap a logopédustól ,gyyógytornásztól,minden segítő szándéku embertől ,várom a beszámolókat,további kitartást, kellemes napokat kívánok Neked és szeretteidnek,üdvözlettel :Marika

    előzmény:
    márgárit (144)
    2013-01-04  12:45
  8. 2013. január 4. 12:45144.

    Sziasztok Csitar, Marika és minden jószándékú segítőkész ember.

     

    Fáradozásaimat siker koronázza a ti segítségetekkel. Köszönöm a jó ötleteket.

    A jövő héten kell mennem a sogival a logóshoz ő is tud segíteni.

    Felhívtam a Petőt ott is pozitív minden.

    Már talán meló is lesz, oda is jövő héten megyünk megbeszélésre, és tájékoztatásra.

    Úgyhogy szuper minden, és továbbra sem adom fel, mert kikell rángatni ebből a depis korszakából.

     

    Majd beszámolok a fejleményekről.

     

    Sziasztok

     

    Gitta.

    előzmény:
    csitar (141)
    2013-01-02  11:24
  9. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. január 3. 05:30143.
  10. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. január 3. 05:29142.

    Szia Gitta !

     

    http://www.strokeinfo.hu/

     

    Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a helyi sclerosis multiplexes betegek klubjával,egyesületeivel,közéjük járok már több,mint 10 éve,mindent megtesznek a betegek rehabilitácijáért,szerencsés vagyok mert még mai napig járok ilyen fizioterápiás kezelésekre heti 2 x alkalommal.

     

    SM Egyesület Budapest San Marco u 76

    Telefon : 1-388 23 87 vagy 70 334 84 31

     

    SMile Dél-pesti  SM betegek Közhasznú Egyesület Budapest József krt 15.fsz.5 

    Telefon : 30  949 49 91

     

    Szent Imre Klub Budapest  Ormay udvar 1.7.

    Vezető : Hornung Hajnalka telefon : 30  683 89 04

     

    Ezekben a klubokban havonta járunk össze és nagyon jó beszélgetések vannak,amikor kezdetem járni én még dadogtam,alig tudtam magamat kifejezni,de most már ha nagyon fáradt vagyok olyankor  dadogok, és énekelve tanúltam meg újra beszélni,mert jobban eszembe jutottak énekve a szavak,legyen szép napotok, üdvözlettel :Marika

    előzmény:
    márgárit (140)
    2013-01-02  10:42
  11. 2013. január 2. 11:24141.

    Szia Gitta!

     

     

    Kívánok neked sok erőt, türelmet, és kitartást a szeretteid ápolásához!

     

    Kaphatsz segítséget tornában, logopédiában a Pető intézettől, a kisbuszuk minden betegért elmegy és haza viszi a foglalkozás végén. Nézd meg a honlapjukat !

     

     

    Továbbá ha megkeresed a mozgáskorlátozottak, a rehabilitációs intézetek honlapját, ott is vannak lehetőségek, sőt van egy kifejezetten beszélni tanitó honlap is, nem tudom az elérhetőségét, de biztos megmondják, ha érdeklődsz.

     

     

     

     

    előzmény:
    márgárit (140)
    2013-01-02  10:42
  12. 2013. január 2. 10:42140.

    Szia Marika.

     

    Elöször is nagyon boldog új évet kívánok neked és minden kedves látogatónak.

    Másodszor sajnos csak velem áll módban a levelezés és egyben a tapasztalat gyűjtés is, mert sajna a sógorom sem írni sem pedig olvasni nem tud, illetve nagyon lassan és nehezen. Jár logopédushoz és én próbálom itthon tanítgatni, néi nemű sikerrel de a logos is azt mondja javúl az állapota, csak neki több idő kell esetleg, mint másnak.

     

    Mi Bp. külső kerületében lakunk. Nem voltunk még ilyen helyzetben, azt szerteném megtudni, létezik-e olyan klub itt Pesten amit STROKE betegek látogatnak. Ő kézséggel elmenne mint mondja is, csak  még eddig nem bukkantunk rá. Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm.

     

    Továbbá szeretne elmenni dolgozni napi 4 órában, eddig ahol a probálkoztunk nem jártunk sikerrel. Ha volna valakinek egy jó ötlete szivesen vennénk és köszönnénk.

     

    Magamról talán csak annyit írnék, hogy itthon ápolom idős súlyos beteg, mozgásában nagyon korlátozott édesanyámat. Mellette az agyi cystával megműtött férjemet, aki már hál ISTENNEK jobban van.

    Anyosom sincs a helyzet magaslatán ő is túl esett már egy súlyos műtéten, és most itt van a sógorom.

    Nem azért írtam le, hogy sajnáltassam magam, szó sincs róla!!!!! Tudom hogy mindenkinek meg van a sáját maga baja, és azt kell megoldania. Igy nekem is. Kisebb- nagyobb sikerrel, de megoldom!!!

    Én minden tőlem telhetőt megteszek a szeretteim érdekében, csak nem mindig tudok itthonról kimozdulni a betegek mellől.

    Ezért is kértem a levelem elején a STROKE betegek tapasztalatait a betegséggel kapcsolatos felmerülő megoldásokat.

    Mindezek mellett egy nagyon vidám, viccelődő, optimista ember vagyok és maradok is.

     

    Előre is köszönök minden hozzászólást.

     

    gitta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (139)
    2013-01-02  07:47
  13. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. január 2. 07:47139.

    Nagyon sajnálom a sógorodat ,de a fórum nyitott mindenki előtt,jöjjön ,szívesen látjuk,vagy ha vissza olvassa az írásokat,láthatja,hogy mi mindnyájan átestünk ezen a betegségen  és szívesen segítünk egymáson,ne zavartassa magát, én sem tudtam beszélni 14 évvel ezelőtt,de most már tudok ,sok-sok türelemmel,kitartással ,szeretettel...........,csak a betegnek kell kezdeményeznie,úgy tud kitörni a maga világából, kérdezzen bátran.......

     

     

     

    Kedves barátaim , egy kis köszöntő  :

     

    " Hideg téli estén hó fedi a tájat,
    ilyenkor a vörösbor hizlalja a májat,
    finom malacka lapul a bendőben,
    kívánok minden jót az új esztendőben ! "

    előzmény:
    márgárit (138)
    2012-12-31  23:24
  14. 2012. december 31. 23:24138.

    Szép estét mindenkinek. Sziasztok.

    Most járok itt elöször és a sógoromon szeretnék segíteni.

    2011-ben STROKE miatt, ami a beszédközpontját támadta meg,

    nem jár sehová, leszázalékolták. Szeretne megismerkedni hozzá

    hasonló sorstársaival, és barátokat szerezni.

    42 éves elvált férfi szereti a vidámságot, természetet.

    Ha lenne valaki akivel beszélgetni tudna talán ki lehetne mozdítani

    az ő kicsi világából és érezné, hogy még rá is szükség van,és

    sajnos nagyon sok ember él ezzel a problémával.

    Természetesen mi sokat segítünk neki a férjemmel, de ez úgy látom nem elég.

    Köszönettel olvasom minden leveleteket.

     

    Gitta.

    .

     

  15. 2012. november 17. 16:18137.

    Kedves Ilona!

    Minden önkormányzat kötelező feladata a házi szociális gondozás. Fordulj a jegyzőhöz, hogy adjon segitséget. Egy 60000 fős városban lehetetlen, hogy magát ellátni nem tudó beteget nem segitenek. Mi egy kisvárosban élünk /17000 fő/, mégis van segitési lehetőség. Milyen %-ban vagy rokkant. Ha 82 %, tehát a valamikori 100%, akkor jár neked a közgyógy ellátás, amire ingyen kapsz TENSZ készüléket, csak szakorvosnak ki kell irni. De egyébként is TB köteles / szakorvosi kiirás után/, tehát nem olyan borzasztóan drága. Feltétlen kérj segitséget az önkormányzattól. A háziorvosokkal sajnos én sem vagyok megelégedve, ha nem szólunk, ránk sem néz soha, a lányokkal kiiratom a kislányom gyógyszereit és kész.

    Rengeteget kutakodok az interneten a stroke gyógyitási lehetőségeiről, igy találtam rá a BEMER mágnesen készülékre. Sajnos ez valóban nagyon drága, s ezt nem is támogatják. Nekünk sikerült annyi pénzt összekaparni a család segitségével, hogy megvettük a matracot. Minden nap használja a kislányom. Kb egy fél éve. Rengeteget javult, azóta önállóan jár, ő maga inditványozza a sétát és a tornát, amit azelőtt csak veszekedés árán tudtuk elérni, mert sérült a motivációs központja. Most örökké vidám, dalol,kacag, örökké mozgásban van. Egy hete feküdt be rehabra egy kórházba. A főorvosnő mennyezetig ugrott örömében, mikor meglátta, mennyit fejlődött a nyáron. S ez a mágnesnek köszönhető. Azt irja Kedves Ilona, hogy teljesen egyedül van, nincs semmi segitsége. Ilyen esetben elgondolkodtató, nem kellene-e egy olyan otthoni ellátás, ahol a betegségének javulásában is segiteni tudnak. Tavaly a kórházban találkoztunk egy  olyan hölggyel, aki szintén egyedül élt, segitsége nem volt, s ezért beköltözött egy otthonba. Jól érezte magát, s onnan évente több esetben is rehabilitáltatják kórházi körülmények között. Ezt is az önkormányzatnál próbálja meg inditványozni,  hangsulyozom kötelesek segiteni. Ha további kérédse van szivesen válaszolok

    előzmény:
    bfilona (136)
    2012-11-09  05:10
  16. 2012. november 9. 05:10136.

    Kedves Marika!

    Köszönöm a válaszodat. Sajnos, az én esetemben nem sokat segített.

    Sajnos, én teljesen egyedül vagyok a "világban" senki segítségem már nincs, aki akámilyen kis dologban segítene. Mindent magam oldok meg, ahogy sikerül. Én vásárolni járni naponta nem tudok, mert sem eljutni olyan áruházba, piacra ahol az élelmiszereket - napi vagy akár csak heti rendszerességgel megvehetém - pl. a főzéshez.Így eszem azt, amit egy futárcég kiszállít, a rendelésemre. Közeli városokba, ahol esetleg találhatnék segítéget (orvosi,) eljutni nem tudok egyedül. Én egy 60000 fős kisárosban élek. Itt nagyon gyér az ellátás. Az elején,amíg a szegény Férjem élt, nagyon sok helyen voltunk, de semmi sem segített. Kiírtak egy gyógytornászt is, de ő ,minden volt, csak nem az. Egyszer nyúlt a lábamhoz, (mint egy pondrónak,olyan unodorral és 2 ujjával fogta meg az egyik lábszáramat) és annyit csináltatott velem,hogy sétálgassak a szobámban (ebben a 6 n2 méteren.) Nagyjából gondolom, milyen egy gyógytorna,de arra még nagyon-nagy jóindulattal sem lehetett rá mondani.) Ennyit röviden. Tehát ,marad valamilyen gélp beszerzése, mert ami van nekem, az már igencsak elromlik teljesen, de akkor a TENS-et nem veszem meg, mert nagyon drága és az én rokk.járadádékomat nem tudom beáldozni ilyesmire. Még egyszer, köszönöm a válaszodat és kívánom,hogy a lehető legjobban legyél - a körülményekhez képest. Üdvözlettel Ilona.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (135)
    2012-10-15  06:55
  17. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. október 15. 06:55135.

    Kedves Ilona !

    Hasonló cipőben járunk,én 14 éve kaptam stroke-t,de én mártudok járni,beszélni és használom a kezemet is,ezt a családomnak és magamnak köszönhetem,én szerencsés vagyok ,mert 120000 fős városban élek és itt nagyon sok segítséget megkap az ember.

    -Elsősorban a mindennapos torna segít a legjobban.....,mindig több gyakorlatot végezni,

    -a Tens készüléket és is haszáltam,amikor még béna volt a kezem,de drága.......,ha van próbáld meg...

    - alma,burgonya hámozás,a kéz tornája nagyon jó...,de ha Te egyedül élsz,gondolom ezeket elvégzed

    - sétálj sokat...,menni kell.....,mert depressziós leszel

    -keress magadnak mindannapos elfoglaltságot,pl.virágok gondzása....

    -házi segítségnyujtás nincs nálatok,vagy egy közeli városban ?

     

    Ennyit röviden.......,további szebb napokat és sok-sok türelmet kívánok a lassú és hosszadalmas javuláshoz,Marika 

     

    előzmény:
    bfilona (134)
    2012-10-13  16:14
  18. 2012. október 13. 16:14134.

    A mai napon találtam erre a STROKE-betegek oldalára és meg is ragadom az alkalmat,hogy leírjam a gondomat, hátha valaki tud segíteni.

     

     

    Sziasztok!

    Ili vagyok,54 éves. 12 éve kaptam strokot. Sajnos,nagyon rossz helyen, a T2-ben. Ami annyit jelent,hogy nagyon sok területet érintett az agyban. (Járás,nyelés,látás, bal oldali érzéktelenség, valamint  bal tenyérben érzéskiesés). A kórházi kezelés alatt,néhány dolog rendbe jött. (Nyelés, kettőslátás, járás. ) A háziorvosom reménykedtetett,hogy az agyamban elhalt terület funkcióit másik terület átveszi és rendeződnek,a még megmaradt elváltozások.(Először 6 hónapot, majd 1 évet, aztán többet jósolt,ennek megtörténtére.) Sajnos, hiába vártam, rengeteg gyógyító helyre, - még természetgyógyászokhoz is -  elmentünk a Férjemmel, de csak nem javultam jobban. Aztán elmentünk privát a magánrendelőjébe a kórházi kezelőorvosnak , ( mert sajnos, az orvosok nem foglalkoztak velem abszolút ,nem kellett controllra járni, klb.kezeléseket nem írtak elő, az infulzós kezelés, melyen 2x voltam, - ezeket is saját magamnak én kértem  - csak rontott ), az orvos  megnézte a zárójelentésemet és közölte, ne is reménykedjek, mert ennél jobban már nem lesz gyógyulás nekem, hiszen nagyon rossz területen történt stroke nálam és még azt is hozzátette, ha 1-2 mm-el arrébb lett volna, azonnal kómába esem és abból már nem ébredek fel, tehát meghalok.) Azóta sajnos, szegény Férjem meghalt, én itt maradtam teljesen magányosan, utcán  menni egyedül csak nagyon rövid távon tudok (bottal), akkora az egyensúlyvesztésem és csak szenvedek itthon a fájdalmaktól, főleg láb.) Sajnos, semmilyen hozzátartozóm nincs, a régi barátaim, ismerőseim  nem keresnek - max 1 telefon, vagy net,de általában azokat is én kezdeményezem. Orvos nem lát, mert egyedül elmenni nem tudok, a 12 évvel ezelőtt felírt gyógyszereimet,- amiket akkor a kórházban kaptam  szedem a mai napig -, (1x tudtam csak felülvizsgáltattatni a gyógyszereimet - amikor privát felkerestük a kórházi orvost) , a havi gyógyszerfelírást telefononon lerendezzük a háziorvos aszisztensével , a háziorvos nem lát  évszám, (én sajnos nem tudom felkeresni, neki meg eszébe sem jut,hogy megnézzen).Egyszer 3 éve kijött, mert rosszúl voltam és kihívtam, de elküldött szakrendelésre - ahová nem tudok elmenni egyedül - de ő nem segít betegszállíót rendezni - azt is oldjam meg én egyedül, ahogy tudom. (Egy vidéki városban élek, ahol nincsenek  terápiás kezelő helyek - ha egyáltalán fel is tudnám keresni ezeket a helyeket.)

    Most azért írtam le "röviden" a helyzetem,hogy megkérdezzem, valaki esetleg tud-e segíteni,valamilyen  - saját lakásomban,saját magamnak  végezhető  - módszert találnom, ami esetleg javíthatna az életminőségemem, pl.egy készülék,amelyet itthon alkalmaznék saját magamnak. Van-e ilyen,valaki tudna-e felvilágosítást adni? Esetleg valaki ismeri-e a Tens AD 2040 elektromos izomstimuláló kézi készüléket és a rendszeres használata  az én állapotomon segítene-e?

     

    Mindez mellett azt is szívesen fogadom,ha valaki egyéb, - az én állapotomban kivitelezhető - módszert ajánl, (tehát nem kell utazgatni).Sajnos, még segítséget sem tudok igénybe venni, mert amiről nekem tudomásom van, (szoc.gondozó, vagy hírdetésekben jelentkező segítség - olyan drága,hogy azt az én rokk.ellátásom  nem fedezné az egyéb kiadásaim mellett.)

    Megköszönöm, ha valaki válaszol nekem. Ilona

  19. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 8. 09:39133.

    Kedves Zsike !

     

    Én sem tudtam beszélni...,logopédus járt hozzám a korházban és az otthonomban. is   ...,van egy beszédgíakorlatom,amit a logopédustól kaptam,írd meg az e-mail.címedet priviben,el tudom küldeni .....ha kell üdv.Marika

    előzmény:
    Zsike-f (132)
    2012-02-07  11:18
  20. 2012. február 7. 11:18132.

    Kedves Marika!

    Köszönöm válaszod. Ha lehet ilyet mondani a sógoromnak  szerencsére "csak" a beszéddel van gondja, de ez is elég nagy probléma, mert magába zárkózik.

    Ha úgy alakul, szeretnék majd veled, "beszélgetni", mégegyszer köszönöm, hogy írtál. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (131)
    2012-02-07  09:50
  21. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2012. február 7. 09:50131.

    Sziasztok !

     

    Kedves Zsike !

     

    Nagyon sajnálom a sógorodat.....,mert ez a betegség hosszú ideig javúl .........,sok-sok türelem,torna,beszélgetés....,mindennapos tevékenység kell hozzá... és főleg az ő akarata,hogy akar -e javítani a helyzetén....,én 14 éve kaptam stroket.... ,olvass előre a fórumban......, ha kérdésed van kérdezz bátran,üdvözlettel :Marika

    előzmény:
    Zsike-f (130)
    2012-02-05  09:05
  22. 2012. február 5. 09:05130.

    Sziasztok, február 24-én reggel a sógorom (52 éves) stroke-t kapott. 8 nap kórház után hazaengedték, mert csodálatosan javult. A mozgása szinte tökéletes, pedig a jobb oldalát érte a stroke, tud enni, inni, de néhány szó kivételével nem tud beszélni.

    A fő probléma, hogy befelé forduló, depressziós lett. Nagyon mozgékony, tevékeny ember volt a betegség előtt 2 helyen dolgozott, stb. Most is menne már, de nincs ereje, és ez nagyon idegesíti. Szegény hugom, meg nem tud mit csinálni. Kérlek benneteket adjatok tanácsot mivel segíthetnék nekik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. augusztus 2. 07:22129.

    Szia Eta !

    Felvettem 10 acupunktúrás kezelést is,az orvos mondta,hogy nem biztos ,hogy fog használni,de próbáljuk meg,én úgy érszem,hogy az is használt ,

    de a legjobban a mozgás,torna ,a mindennapos tevékenység, az használt a legjobban és az akarás,az vitt előbbre,tudom,hogy mindent elkövettek,de továbbra is bízzatok lányotok gyógyulásában,hiszen még olyan fiatal és ott van az öt éves unokátok is ,kislány vagy kisfiú ?

    Nekem is van egy öt éves fiú unokám Zalán, imádom......

    Várom a beszámolódat, én is nagyon bízok a javulásban,addig is szeretettel gondolok Rátok, szép napot kívánok : Marika 

    előzmény:
    Eta467 (128)
    2011-08-01  22:55
  24. 2011. augusztus 1. 22:55128.
    Szia Marika! Van TENS készülékünk. Igad van, mióta hazajött a kórházból / április óta nem használtuk/ de, ott minden nap hsználták ugy tudom. El is fogom kezdeni ismét kezelni vele a kezét. Utána néztem a Dévény módszernek, nagyon tetszene, s biztosan jó hatással lenne, de nem tudom, hogy az alapitvány fogad-e felnőtt betegeket, mivel kimondottan gyerekekre specializálódott. Megvan az elérhetőségük, holnap fogom felhivni őket. Nagy baj még, hogy nagyon messze vannak Hódmezővásárhelyen. A mi lakókörnyezetünkben nem tudok olyan gyógytornászt, aki ezzel a módszerrel dolgozna, de holnap az itteni kórházban megpróbálok utána járni, hátha tudnak ajánlani. Kaptam egy olyan információt a napokban, hogy Tápiószentmártonban a Kincsem park tulajdonképpen egy energia park, ahova nagyon sokan járnak gyógyulni. A föld sugároz ki olyan energiát, ami beinditja a szervezetben az öngyógyulást. Stroke beteg  ajánlotta. Azt mondta se felállni, se leülni, lefeküdni, felkelni nem tudott. Hozzátartozói elvitték oda egy hétre, s rohamosan megindult a fejlődése.  Most amikor találkoztam vele, egyébként egy teljesen idegen hölgy volt, a fürdőben találkoztunk, ahova a kislányomat mostanában hordjuk, abszolut biztonságosan mozgott, keze, lába. Bot nélkül ment a vizben. Minimális jelek jelezték, hohy beteg volt. Azt mondja  12 éve érte az agyvérzés. Minden ilyen engem reménységgel tölt el. El is fogunk menni augusztus végén, ha letelik a fürdőkura. Szállás lehetőség is van a parkon belül, elfogadható normális áron. A tapasztalatokról beszámolok. Szeretettel üdvözöllek Eta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433025 (127)
    2011-08-01  06:23
  25. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2011. augusztus 1. 06:23127.


    Nekem használták a TENS készüléket a jobb alkaromon,de biztosan kipróbáltátok már,meg a göbös labdát,a csikung golyót,amit még a mai napig használok,  a bénult kezét  mindig felkötve hordja,ne lógjon,saját tapasztalat !
      Négy csatornás elektronikus izomstimuláló késTzülék AD-2040 TENS    


    Az izomstimuláló készülék segítségével fejleszthető az izomtónus, növelhető a test feszessége. A készülék alkalmas fájdalomérzet csillapítására és terápiájára. A készülék négy csatornával és nyolc elektródával rendelkezik.

    Márka: Medicor

     
    előzmény:
    Eta467 (125)
    2011-07-31  21:41

Címlap

top