Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen okostelefont?

Huszárné
Létrehozva: 2010. november 15. 14:09

Sziasztok!

 

Így a karácsonyhoz közeledve gondolkozom rajta, hogy meglepném magam valami hasznos dologgal, és mivel a mostani mobilom már lassan matuzsálemi korba lép, úgy gondoltam, hogy ideje lenne nyugdíjba küldeni, és lecserélni egy modernebbre, ami sokmindent tud, főleg az internet, ami vonz.

 

Szerintetek milyet érdemes venni? Van valakinek ilyen telefonja? Milyen típusú, milyen tapasztalataitok vannak velük?

 

Árban azért a földön kéne maradnom, szóval ahogy számolgatom a büdzsémet, olyan 50 ezer az a határ, amennyit tudok rá szánni...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

  1. 2010. november 22. 13:1826.

    Krisztina,

    bocs, hogy javitalak, de a kép amit csatoltál, a HTC Desire Z

    És ha tényleg ez a qwerty-s érdekel, akkor ugyanott, ahonnan a tesztet belinkelted, nézz körbe, pont most tesztelték, és hát nagyon lehúzták -

    már hogy ezt a billentyűs verziót :(

     

     

    Huszárné,

    Szerintem első körben menj el egy T üzletbe és nézd végig a kiállitott készülékeket. Vedd kézbe őket, nézd meg, mekkora az a képernyő, ami nem túl kicsi neked, vagy amit még elviselsz... nézd meg, hogy biztos elég-e az érintőképernyő (én pl ragaszkodom a billentyűkhöz, mert úgy tudok "vakon" is telefonálni, míg a képernyősnél mindig nézni kell, mit csinál az ember, sőt, van hogy két kéz is kell hozzá)
    Naszóval ha mindezeket felmérted, utána érdemes a netet böngészni, hogy melyik telefon mit tud, milyen szoftver fut rajta, mennyibe kerül, stb...
    Nekem pl nagyon tetszett - olvasás alapján - a SE mini pro. Aztán elmentem megnézni élőben... és hát... szóval nagyon nagyon kicsi, rögtön töröltem is a listámról.

    előzmény:
    Krisztina80 (15)
    2010-11-15  15:30
  2. 2010. november 22. 10:3425.

    Sziasztok.

     

    Egyik nap volt nálam egy ilyen telefon, megkaptam kipróbálni az egyik telefonos ismerősömtől, mert nagyon tetszett,szóval most le írom nektek a tapasztalataim:) A mini is volt már nálam, és a nagyobb változat is, szóval mindegyiket láttam meg használtam is. Ez méretben szerintem tökéletes telefon, legalábbis egy nőnek bár a vékonyabb ujjú férfiak is jól használhatják. A fényképezőgép része is jó ahhoz képest hogy milyen kicsi, a képeket is gyorsan lehet lapozni, nem akad meg sehol sem, szóval nincs idegeskedés mint a régebbi telefonomnál. Fehérben nagyon jól néz ki, és nem recseg-ropog, ami nekem nagyon fontos. Sms-t írni is nagyon gyorsan lehet,bár aki még nem használt érintőképernyős telefon annak meg kell szokni. Tetszett benne hogy autómatikusan felajánlja a lehetőségeket. Egy kézzel is nagyon jól lehet haszálni annak köszönhetően hogy a telefon négy sarkában ott vannak az ikonok amiket leggyakrabban használ az ember. Én mindenkinek ajánlani tudom aki nem akar egy nagy telefont de azért sok tudást szeretne + a Timescape(facebook alkalmazás) nagyon jól néz ki és nagyon jól használható, így itt sem maradunk le semmiről ai a facebookon történik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_447996
    Torolt_felhasznalo_447996
    2010. november 21. 21:3024.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447996 (23)
    2010-11-21  21:30
  4. Torolt_felhasznalo_447996
    Torolt_felhasznalo_447996
    2010. november 21. 21:3023.

    Üdv,

     

    nézzétek meg ezt az összehasonlítást , nem vagyok szakember, de nem túl nagy a technikai különbség, árban viszont hatalmas . 

    Aki kíváncsi , annak elárulom mennyi pontosan :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. 2010. november 19. 15:0822.

    Nem tudom jó helyre írok-e, muszáj vagyok új telefont venni, az előzőnek kampec. Magam sem tudom még, hogy okostelefont, vagy "nemokostelefont" szeretnék venni.

     Előfizetéstől tartok egy kicsit, inkább kifizetek egyszer egy (nem túl nagy) összeget, minthogy évekre eladósítsam magam. A kedves Huszárnéval egy árkategóriában gondolkodom.

     

    Tehát semmiképpen sem engedhetem meg magamnak a Samsung Galaxy nevezetű csodát, vagy egy iPhone-t mégkevésbé. Ekkora igényeim nincsenek.

    Sokan dícsértétek itt az újabb SE telefonokat is. Stabil a szoftverük? Amellett, hogy tűéles és élethű színeket megjelenítő kijelzőre vágyom, a második legfontosabb szempont nálam, hogy ne hagyjon cserben a telefon semmilyen helyzetben. Voltak régebbi telefonjaim, amik több alkalommal is lefagytak, kislányos zavaromban hirtelen nem tudtam mihez kezdjek velük. Tehát nagyon fontos, hogy megbízhatóan működjön. Jók ezek az új operációs rendszer alapú telefonok egyáltalán? Van itt olyan hölgy, vagy akár Úr, aki jobban ért a telefonokhoz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2010-11-19  12:40
  6. Torolt_felhasznalo_198481
    Torolt_felhasznalo_198481
    2010. november 17. 16:2821.

    Ha az előfizetés is egy opció akkor én a helyedben a ma a piacon kapható legjobb androidos okostelefont választanám. A kicsike a Samsung Galay S és most hihetetlen áron adja a telenor.

     http://www.telenor.hu/mobiltelefon/samsung/galaxy_s/

    Ké t éves előfizetéssel 29.900.- az első évben egy felsőkategóriás csomaggal lehet elvinni (pl.: 180 perces havi 5220.- ez teljesen lebeszélhető) viszont a második évben lefelé is módosítható a csomag. 

    Nálunk van a családban és csak ámulok rajta!

    Ez már a sokadik okostelefon, amit volt szerencsém kipróbálni (Iphone, Htc) de ez az első amire azt mondtam, hogy ez nekem is kell! 

    Hatalmas a kijelzője, élmény vele videókat  nézni és borzasztó vékony na meg persze nagyon okos. 

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  7. 2010. november 15. 16:2520.

    Sziasztok!

     

    Nekem ugyan nem X8 hanem X10minim van, de kidobnám ha nem lett volna annyi amennyi  de  a család rádumált, hogy milyen cuki, meg menő, meg jaj de jó lesz majd nekem.

     

    Szóval : a telefon valóban kicsi, ez eddig ok. A képernyője valóban nagy kívülről, de ha már használni akarod a klf alkalmazásokat, annyi felé osztja a képet, hogy a végén semmit nem látni rajta, mármint az eredeti kívülről látható mérethez viszonyítva.

    érintő képernyős, ami nagyon menő - állítólag - de nem tollal, vagy körömmel, vagy ceruzával, hanem ujjbeggyel. EGY 3 ÉVES UJJBEGYÉVEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nő vagyok, nem túl nagy méretekkel de többször akartam a földhöz b....szni, mert összevissza lépkedett, összevissza írtam rajta a betűke, a számokat mert ugyebár az ujjbegyem átért ide-oda.

     

    Szóval azt hiszem elcserélem a gyermekem telójára, ami szintén érintő képernyős, de tollal-körömmel- ezzel azzal is lehet kezelni

    előzmény:
    Huszárné (12)
    2010-11-15  15:15
  8. 2010. november 15. 15:5219.

    Szia,

     

    nemrégiben kényszerültem lecserélni az őskövület telefonomat, ami nem mellesleg nagyon a szívemhez nőtt.

     

    A testvérem egy telefonos boltban dolgozik, aki beszerzett nekem egy Sony Ericsson Xperia X8-as telefont. Nem igazán van összehasonlítási alapom, de nekem tetszik. Az új telefonom tudása meghaladja az enyémet is azt hiszem, ha jól láttam még navigáció is (meg még kitudja mi minden) van benne, amit valószínűleg én sosem fogok használni, de kitudja mit hoz a sors. Nehéz lépést tartani a technika fejlődésével...

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  9. 2010. november 15. 15:5018.
    A Sony Ericsson X8 is nagyon jó telefon! Egy ismerősömnek van és nagyon elégedett vele.
    előzmény:
    Huszárné (17)
    2010-11-15  15:43
  10. 2010. november 15. 15:4317.

    Hát eddig nekem ez az X8 tetszik legjobban - árban meg kinézetben is - persze még nem döntöttem, arra több időt hagyok, de annyira szép!!

     

    Krisztina80: Köszönöm a Te tanácsodat is, de szerintem azok a készülékek meghaladják az anyagi lehetőségeimet, meg én inkább ilyen telefonszerűt szeretnék, az ilyen futurisztikus kütyük nem állnának valami jól a kezemben

     

    Caithleen: Hát igen, abban nem is gondolkodtam, anyagi okokból ugyebár nem nagyon jöhet szóba...

     

     

    Esetleg ilyen Sonyericsson-ja van valakinek, akinek van vele tapasztalata?

    előzmény:
    lufi (13)
    2010-11-15  15:16
  11. 2010. november 15. 15:3516.

    Ha a GPS fontos, akkor ezt választanám: Mitac Mio a702

     

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  12. 2010. november 15. 15:3015.

    Az én vágyam egy HTC Desire, lehet hogy neked is tetszene.

     

     http://mobilarena.hu/teszt/htc_desire_a_vagy _nem_titkos_targya/bevezeto_tartozekok.html

     

     

     

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  13. 2010. november 15. 15:2414.

    A ferjemnek ez van, de nekem nagyon nem szimpatikus. Szoval en ezt NEM  vennem...

     

    http://www.apple.com/uk/iphone/

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  14. 2010. november 15. 15:1613.
  15. 2010. november 15. 15:1512.

    Húú, ez nagyon jó, nem is gondoltam, hogy már ennyiért is lehet kapni, és nagyon szép ez a fehér szín! (igen, ez is azért szempont valamennyire nálam )

     

    Neked is köszönöm a tippet roegby!!

     

    Akkor ezek tulajdonképpen milyen jelentős tulajdonságokban különböznek? Ja és még annyi, hogy lehet velük WIFI-zni, ha már mint mondtad a mobilnet drágább... Ugyanúgy lehet, mint egy laptoppal, hogy akár egy étteremből is például?

    előzmény:
    kasokaa (10)
    2010-11-15  15:10
  16. 2010. november 15. 15:1411.

    Érintőképernyősnél olvasgass el pár tesztet. Egy helyen azt olvastam, hogy nem minden típus tudja jól, és van úgy, hogy az ikont nem megnyitja, hanem áthelyezi mittoménhová. Tehát olyat ne  válassz, amelyik cég most kísérletezik vele. Egy ismerősöm vett érintőképernyőst, de pont a fentiek miatt csalódott benne.

    Én is gondolkodtam, hogy kéne egy olyan, de most még nem biztos, hogy vennék, még kitalálom, mi legyen.
    Majd megírod, melyiket találtad szimpinek?

    A Nokiában van ingyen térkép, de be kell állítani, hogy csak a telefonról használja, akkor ingyenes a használata, meg a letöltésnél is figyelni kell, hogy ne kerüljön pénzbe. Vigyázz, mert a használati utasításban ez nem mindig van benne, olyan szöveg van, hogy csomagkapcsolt adatforgalmat eredményezHET. Hát kösz...

     

    Egyébként ha eldöntöd, melyik típust veszed, vásárlás előtt a

    típust írd be a google keresőbe, hogy XXX márka TESZT. Itt olvashatsz véleményt szakértőktől a cuccosról. Szóval elég jól körül lehetjárni a témát.... de még akkor is sok a választék... :))))

    előzmény:
    Huszárné (9)
    2010-11-15  15:03
  17. 2010. november 15. 15:1010.

    Sony Ericsson X8 ?

    Ezen én is lehidaltam!! Nagyon jól hangzik, van itt valaki "guru" aki el tudná mondani a véleményét erről?

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  18. 2010. november 15. 15:039.

    Igen, engem is az óriási választék, ami összekavar, egyszerűen nem tudok különbséget tenni a sok készülék között...

    Én szeretnék egyébként érintőképernyőset, olyan jól néz ki, hogy nincsenek rajta gombok, meg jó nagy akkor a kijelzője

     

    Meg arra gondoltam, hogy tök jó lenne, ha GPS is lenne benne, mert borzasztó rosszul tájékozódom, és sokszor kell járnom olyan helyeken, ahol még azelőtt nem, és a térképekkel sem vagyok jó barátságban meg az olyan macerás is.


    A fényképező terén nekem elég egy kisebb kategóriás, úgy értem talán az a 3,2 amit mondasz, az szerintem nekem elég, mert digitális fényképezőgépem az van, úgyhogy amiatt nem akarok pluszban költeni.

     

    Ami fontos még, hogy tudjak email-ezni, meg netre csatlakozni lehetőleg minél könnyebben, mert az a munkámban hasznos lenne nagyon.

     

    Nos ennek függvényében egyéb ötletek? 

     

    (Egyébként köszönöm nagyon lufi!! Megnéztem az oldalt is, amit írtál, de még ott is hihetetlenül sok készülék van... Azért nézegetem még! )

    előzmény:
    lufi (7)
    2010-11-15  14:52
  19. 2010. november 15. 14:558.

    Léteznek Dominóra is akciók.

    Bocs, most láttam az anyagi határt. :(

    Ha korlátozottak az anyagi lehetőségeid, akkor Samsung Galaxy 3.

     

    Tnél 52eFt Dominóban.

     

    Azzal azért számolj, hogy ha netezni nem WiFin, hanem telefonvonalon keresztül szeretnél, annak is van költsége, havi párezer forint.

     

    előzmény:
    Huszárné (3)
    2010-11-15  14:34
  20. 2010. november 15. 14:527.

    Először pár dolgot dönts el, pl. érintőképernyős legyen vagy normál,csúsztatott felületű, vagy nem, meg hasonlók. Fontos, hogy mennyi ideig megy el egy töltéssel. Nokiák majd egy hétig elmennek, persze, ha nem sokat használod, csak akkor. De más telók is jók tudnak lenni.

    Internetezésnél nézd meg, milyen csomagok vannak, és válaszd ki, ami a legkedvezőbb számodra (pl. nekem elég a két megás, havi ötszázért, de van, aki sokkal többet netezik).Aztán a wlan (wifi) is nagyon hasznos, hogy ahol van, tudd ingyen használni a netet. Fényképezőgép nemtom, kell-e, nekem 3,2 megapixeles, az már elég jó képeket csinál, de ha 5 lenne, szinte kiváltaná a fényképezőgépet.

    Szóval ilyen dolgokat vegyél figyelembe.

    Az enyémben van pl. word, excel, gps, zenelejátszó meg franckarika, a legtöbbet alig használom.

    Van egy ilyen link:

    http://www.wapzona.hu/index.php?page=tkeres

    itt beállíthatod, hogy miket akarsz a telefonba, és kiad egy csomót.

    Nokia nem rossz, de a simbian oprendszer elég fos, lányomé Samsung wawe (ha jól írtam), 30.000 kp és tízhavi részlet a maradék 30 ezerre, ott azonnal elintézik, lepapírozzák (két év hűséggel), még fizetési kimutatás se kellett.

    Szóval választék van dögivel, csak győzze az ember... :))

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  21. 2010. november 15. 14:506.
    Az biztos hogy ezekben nem csalódik, de ha megnézed ezeknek az árait akkor meg nagyon.
    előzmény:
    roegby (4)
    2010-11-15  14:42
  22. 2010. november 15. 14:475.

    Na ja, csak az Iphone akkor kerül 40be, ha aláírsz két évet és a 17ezres havidíjú előfizut...

     

    Sztem ha nem akarsz előfizura váltani, nem fogsz használható okostelefont kapni ennyi pénzért. 

     

    Amúgy meg ha nem használod ki a lehetőségeit, akkor felesleges az okosteló. Legalábbis ismerőseim közül csak annak volt értelme megvenni, aki a munkája során is használja, a többiek ugyanúgy használják, mint egy sima telót.

     

    Persze te tudod, h  kihasználnád-e a lehetőségeit, de ha csak 50ezred van rá, akkor muszáj lesz előfizetősbe átmenned a T-mobilnál, h a kereten belül maradj. 

    előzmény:
    roegby (4)
    2010-11-15  14:42
  23. 2010. november 15. 14:424.

    Három kerülhet jelenleg szóba:

     

    iPhone 4

    HTC Desire

    Samsung Galaxy S (i9000)

     

    Az iPhone a Ténél van akcióben, a Samsung a a Telenornál és a T-mobilenál is.

     

    HTC Touch HD2 egy 2009 es,  Windows Mobile 6.5 Professional oprendszerrel. Túlhaladták.

     

    Az általam fent ajánlottak közül mindegyiket próbáltam, kisebb előnyök-hátrányok léteznek náluk, netes tesztek alapján válassz közülük. 

    De bármelyiket is veszed meg, nem csalódsz. Szerintem.

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09
  24. 2010. november 15. 14:343.

    Hát igen, az sajnos meghaladja a pénztárcám tűrőképességét... :(

    Sajnos nem havidíjas vagyok, hanem feltöltőkártyás előfizetésem van, szerintem arra nincsenek hűségakciók... Vagy vannak? (Most megnéztem a szolgáltatóm weboldalát (T-mob), de nem találtam erre vonatkozót)

    előzmény:
    Passenger (2)
    2010-11-15  14:23
  25. 2010. november 15. 14:232.

    szerintem ma a legjobb "okostelefon" ami a piacon van az a htc touch hd2.

    bár ez sajna 130 körül van...

    a szolgáltatódnál nincs hűségakció?

    úgy hátha olcsóbban jutnál telókhoz, érdeklődj utána.

    előzmény:
    Huszárné (1)
    2010-11-15  14:09

Címlap

top