Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerek mindenáron?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. január 20. 08:35
Hormonkezelések, inszemináció, lombik, tüszőstimuláció – orvosi eljárások sora, amelyek mind-mind a gyerekáldást segítik. A leendő szülők jelentős része pedig úgy vág bele a különböző kezelésekbe, hogy fogalma sincs róla, milyen kockázatot vállalhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. január 21. 15:44376.

    Jaj, hát így is meg lehet magyarázni ... 

     

    igen, de rengeteg olyan "betegség" is van, amire ha szedsz gyógyszert jól vagy, ha nem szedsz gyógyszert, akkor ugyanúgy beteg vagy.

     

    pl. magas vérnyomás, ha szedsz rá gyógszert, akkor lejjebb megy, ahogy abbahagyod, megint magas lesz,

     

    Sok gyógyszert az embernek élete végéig kell szednie, ha nem szedi, akkor beteg marad, vagy a tünetei megmaradnak.

     

    Fáj a fejem, beveszek egy gyógyszert, elmúlik, de utána megint előjöhet, ha elmúlik a gyógyszer hatása vagy máskor megint előjön.

     

    Számomra ez ugyanazt jelenti. De azért nem vagyok hülye, mert én másképp gondolom.

     

    És ha meg lehetne oldani egy petevezeték elzáródást, akkor nyilván nem a lombikot választanánk és akkor ez már beleférne nálatok a gyógyításba? Akkor is meddőségi centrumba kéne pl. menni, vagy legalább egy tisztességes nőgyógyászhoz, bár ha tisztességes akkor mindjárt továbbít egy meddőségi központba, ahol lelkiismeretesen kivizsgálják, hogy mi a baj. Ha meg nincs rá gyógymód, akkor miért ne lehetne ezt bevállalni érte????? Ettől nem lesznek az utódaink elkorcsosodottak.

     

    Ha ti nem akarjátok bevállalni, nem baj, nem kell, senki nem küldött benneteket még kivizsgálásra se innen, engem az se izgat, ha valakinek nincs gyereke és megértem, hogy nem is akar, meg azt is, ha nem akar többet, pl. én sem akarok többet, de az én gyerekeim között és a sáskák között senki ne vonjon párhuzamot! Mert az már nagyon, de nagyon sértő. Még akkor is, ha szerintetek nem értettem, hogy miért mondtátok. bár megjegyzem, egy jót röhögtem rajta ....

     

     

    előzmény:
    Tiheli (372)
    2011-01-21  15:31
  2. 2011. január 21. 15:41375.

    hmm, értem.. az kemény.

    Gondolom rossz kórházi élmények meg társai..

     

     

    előzmény:
    cabron (374)
    2011-01-21  15:35
  3. 2011. január 21. 15:35374.

    "cabron, komolyan minden rosszidulat nélkül mondom, hogy el kellene beszélgetned egy-két lombikon átesett emberrel, akkor talán nem lenne számodra ennyire ijesztő és ördögtől való. Amúgy a meddőségi centrumokban nem csak és kizárólag lombik kezelés folyik, az is lehet, hogy nálad egy icikepicike gond van csak, amit seperc alatt orvosolni tudnak aztán jöhet a spontán terhesség. Nem rábeszéllek, csak bíztatni szeretnélek, nem tudom ez-e a megfelelő szó erre."

     

    Közvetlen környezetemben volt 3 lombikos pár is, volt alkalmam bőven beszélgetni róla.

     

    Amúgy köszönöm kedvességed, volt 2 méhen kívüli terhességem, maradt egy működő petevezetőm. A két méhen kívüli terhességgel kapcsolatos történések után végképp határozottan biztos vagyok benne, hogy soha nem fogok lombikra menni.

    előzmény:
    emea (362)
    2011-01-21  15:02
  4. 2011. január 21. 15:32373.

    még mindig nem válaszoltál arra, hogy szedsz-e gyógszert!

     

    ez nem blamálás, ez egy fórum, ahol lehet vitatkozni ...

     

    sokunk meg épp fordítva gondolja, a gyógyításra mi ezt értjük, te mást értesz, viszont ha szedsz gyógyszert már akár egy fejfájásra is, akkor nincs miért a lombikot leszólni, szerintünk.

     

    Ez az én érvelésem és ezt sokan mások is kérdezték már tőled!

     

    Azzal, hogy te azt mondod, hogy az más, nekünk még nem lesz más! Ezért ez a vita meddő, hogy már az eredeti szóhasználatnál maradjak :-)))

     

    Ezért tulajdonképpen veled már nem is lehet vitatkozni, mert nem fogjuk egymást meggyőzni, ahogy már jó pár hsz-szel korábban is írtam.

     

    Neked más a véleményed, és te attól kapsz agybajd, hogy azt képzeled, hogy téged mindenki szíd, mert neked más a véleményed, mi meg azt képzeljük, hogy minket szídsz a más véleményeddel. Szerintem érthető voltam, nem? :-))))

     

     

    előzmény:
    cabron (369)
    2011-01-21  15:24
  5. 2011. január 21. 15:31372.

    bár ő azt mondja, hogy az gyógyítás, a lombik meg egy tüneti kezelés. De ezt is csak ő mondja, a többiek azt mondják, hogy a lombik is gyógyítás, de pont ezekre nem reagál.

     

    Ha nem baj, válaszolok rá akkor én, hogyan lehet ezt érteni.

    Ha influenzás vagy és erre gyógyszert szedsz, az influenza elmúlik, te újra egészséges leszel. Hasonlóan a torok gyulladáshoz. Még a vakbélmütét után is lehet teljes életet élni. Ez gyógyítás.

     

    A lombik nem gyógyítás. Miért? Mert az alapprobléma - a meddöség - a kezelés után ugyanúgy fennáll, mint elötte. Megoldás a gyermekáldásra, igen. De nem gyógyítás.

     

    A vallásba nem mennék bele, én nem vagyok vallásos. De ha jól emlékszem nem is akart senkit a vallásossággal meggyözni, csupán azt órta le, ö hogy gondolja, milyen háttere van annak, hogy úgy döntött ahogy.

    előzmény:
    sabanka (360)
    2011-01-21  15:02
  6. 2011. január 21. 15:29371.

    Hát tudod, az emberek időnként elég korlátoltak. A múltkor azt mondta valaki, hogy azért lombikozom, mert úrinő vagyok és megengedhetem magamnak. 

    Ez no comment... azért én is kikértem magamnak... 

    előzmény:
    nonamona (364)
    2011-01-21  15:09
  7. 2011. január 21. 15:25370.

    Amúgy elolvastátok a cikket amit belinkeltem az első lombikbébiről?

     

     

    előzmény:
    sabanka (368)
    2011-01-21  15:19
  8. 2011. január 21. 15:24369.

    Milyen ellenérvekre nem reagáltam?

     

    A betegségek és annak gyógyításai kérdéskörre megadtam a választ kétszer is, de magadom harmadszor is.

     

    Nem mindegy egy már élő embert meghalni hagyni, mint vagy valakit nem megszületni hagyni.

     

    Lombik után már nem leszel meddő?

     

    "Különben meg hogy fér össze isten az evolúcióval?"

     

    Pont neked vontam párhuzamot Isten és az anyatermészet között. Nem emlékszel?

     

    Az, hogy nem olvasod el a beírásaimat, nem jelenti azt, hogy nem léteznek. Kérlek, ne blamáld magad.

     

    Ezt is már sokadjára mondom: én nem akarok senkit meggyőzni semmiről!

    Csak a véleményemet írom le, ha kérdeznek, válaszolok.

     

     

     

     

    előzmény:
    sabanka (360)
    2011-01-21  15:02
  9. 2011. január 21. 15:19368.

    én pl sose dugdostam hőmérőt a hüvelyembe :-)))

     

    inkább mást  :-))))

     

     

    Az tény, hogy a sikertelenség ébreszt az emberben ilyen gondolatokat, de nem épp erről folyt a vita, hogy néha tényleg olyan embernek is születik gyereke, aki pl. cigizik,iszik, drogozik, nyócszázadikat szüli, nem törődik vele, vízbe folytja stbstbstb ???

     

    mi egészségesen élünk, csak épp mondjuk a petevezetőnk záródott el valami miatt, ami pl nem is örökölhető (főleg nem fiú utódnál), akkor itt már mindjárt meg is bomlik a természetes szelekciós teória, persze lehet azt mondani, hogy a fentiek utódai biztos ellenállóbbak lesznek, persze meg hülyébbek is, és ilyenkor elkeserít, hogy egyes emberek az én, egészséges és szép utódam utódainak utódjai és a sáskák elszárnyatlanodása között von párhuzamot.

    előzmény:
    cabron (363)
    2011-01-21  15:09
  10. 2011. január 21. 15:14367.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (350)
    2011-01-21  14:33
  11. 2011. január 21. 15:13366.

    cabron,

    ha most eltekintünk laurkától.

     

    a lombik nem egyelnő lázmérő hüvelybe dugásával (???),  se időzített szex-sze, se havi sírógörccsel, se a kismamaundorral, se a minekszülazilyen-eléssel.

     

    Komolyan, csak a saját példámat tudom modnani: én egyiket sem csinálom!

     

    Persze, volt kismamaundorom. Előfordul. Olyan is volt hogy szakítás után elbőgtem magam ha egy boldog párt láttam. 

    előzmény:
    cabron (363)
    2011-01-21  15:09
  12. 2011. január 21. 15:13365.
    kívánom, hogy sikerüljön a beavatkozás és egy picurit tarthass a kezedben!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (342)
    2011-01-21  14:00
  13. 2011. január 21. 15:09364.

    Jaj drágám, ez nem lelkiállapot kérdése! Hidd el tudom! 11 babát vesztettem el. És pont. Volt amikor ezt lelkiállapotnak nevezhetted volna, 2 éve már nem. Azt nem bírjuk, hogy egy cikk, ami mondhatni igen hiányos tudásra épülve degradál le minket, hogy nem is tudjuk mibe vágunk bele, meg ilyesmi. De igen tudjuk, tudtuk. És bevállaltam olyan beavatkozásokat, ami a mai helyzetben még életveszélyes is lehetett volna rám nézve. És Magyarország legjobb meddőségi orvosa mindent elmondott, a jót, a rosszat és döntöttem. Vagy jól, vagy rosszul.

     

    Azt tessék tudomásul venni, hogy nem avval van bajunk, hogy van aki vállalja a lobikot, van aki nem. Az a baj, hogy minősíti azokat (sáskajárás, természetes szelekció, isten, stb. kifogás) akik ezt bevállalják.

     

    KIKÉREM MAGAMNAK AZT A FELTÉTELEZÉST, HOGY HÜLYE FEJJEL INDULTAM NEKI A LOMBIKOS KEZELÉSEKNEK!!!!!! NEM HISZTIZEK, ELEGEM VAN, HOGY IDEGENEK VAGYTOK MÉGIS JOGOT FORMÁLTOK ARRA, HOGY RÓLAM/RÓLUNK MERTEK ÁLLÍTÁSOKAT TENNI!

     

    És nem vagyok ideges, nem vagyok dühös, nincs bennem indulat. Egyszerűen látom milyen buták vagytok, hogy mennyire felszínesek az ismereteitek!!! :-)) Ha pedig csak a hecc kedvéért vannak ezek a hozzászólások, akkor azt meg gusztustalannak tartom!

    előzmény:
    Tiheli (358)
    2011-01-21  14:52
  14. 2011. január 21. 15:09363.

    Először is leszögezem, hogy nem bántani akarlak, tényleg nem.

     

    Én meg azt nem bírom, amikor valakire rányomják a nem is akar igazán gyereket bélyeget, mert nem kap sírógörcsöt minden hónapban, amikor megjön neki, nem dugdos reggelente hőmérőt a hüvelyébe, akkor szexel, amikor kedve van, nem akar a kismamák torkának esni, nem keresi-kutatja lépten nyomon azokat a nőket, akiknek van, ámde szerinte nem is érdemelné meg és sorolhatnám.

     

    A hozzászólásodból érződik a lelkiállapotod. Próbálj megbarátkozni az elfogadás gondolatával, a másban való kiteljesedés gondolatával, mert sajnos benne van a pakliban, hogy nem fog sikerülni.

     

    Szívből kívánom, hogy ne így legyen, de a saját érdekedben mondom, amit mondok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (342)
    2011-01-21  14:00
  15. 2011. január 21. 15:02362.

    persze panaszkodni is sokféleképpen lehet... és ne feledd a hormongőzt ami ilyenkor körbelengi kedves kismama fejét meg mindenét. Nem kell feltétlenül szó szerint venni

     

    nekem egy ismerősöm a sokadik hányás után az apukát szidta, hogy 'ezt tette vele' nyílvánvalóan nem gondolta komolyan, és imádja a gyerekét, meg az apukát is.

     

     

    de megértem, nekem is volt ilyen időszakom, hogy mindenhol csak terheseket láttam és nem annyira örültem neki, de már elmúlt, lehet, hogy azért, mert sokkal pozitívabban állok az egészhez, és bizakodom. Ez nagyon fontos szerintem, az ép eszed megtartása érdekében.

     

    És cabron feltételezésével ellentétben nem, nem fogok a Dunának menni, ha nem sikerül a lombik

    és nem az anyaságot tekintem az egyetlen olyan területnek ahol kiteljesedhete, sőt nem is forgatom magam 24/7 ezen. 

     

    cabron, komolyan minden rosszidulat nélkül mondom, hogy el kellene beszélgetned egy-két lombikon átesett emberrel, akkor talán nem lenne számodra ennyire ijesztő és ördögtől való. Amúgy a meddőségi centrumokban nem csak és kizárólag lombik kezelés folyik, az is lehet, hogy nálad egy icikepicike gond van csak, amit seperc alatt orvosolni tudnak aztán jöhet a spontán terhesség. Nem rábeszéllek, csak bíztatni szeretnélek, nem tudom ez-e a megfelelő szó erre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (356)
    2011-01-21  14:44
  16. 2011. január 21. 15:02361.

    pedig hidd el,hogy elfoagjuk. en is. az o valasztasa,hogy lesz e vagy sem.

     

    mas megy lombikra,hogy legyen ha maskepp nem lehet , mas meg nem.

     

    en megtudom erteni ha valakinek nem fer bele, de en meg inkabb tartom a kicsimet a kezemben minthogy egy elv mellett kialljak eletem vegeig.

     

    en majd inkabb nevelem a gyerekem , mert tudom en nem tudnek ilyen hatarozattan onsorsronto lenni. az en szememben en az lennek ,ha nem probalnam meg. ( DE EZ CSAK AZ EN GONDOLATOM MAGAMROL ES NEM MASROL )

     

    olyan jo,hogy annyian vagyunk es kulonbozoek....

     

    ugy erzem carbon csak hajtogattja  amaget es nem latja,hogy masnak is van velemenye.

     

    ha o igy akar elni , akkor igy ,nincs senkinek beleszolasa.

    előzmény:
    Tiheli (357)
    2011-01-21  14:47
  17. 2011. január 21. 15:02360.

    nem vérre megy a vita, az igaz,

     

    de cabron érveit nem lehet úgy megdönteni, hogyha az ellenérvekre nem reagál ....

     

    Sokan kérdezték már tőle, hogy akkor mi a helyzet a betegségekkel?

     

    Mert az ő érvelése épp bármilyen gyógyszer beszedésével bukna meg ....

     

    bár ő azt mondja, hogy az gyógyítás, a lombik meg egy tüneti kezelés. De ezt is csak ő mondja, a többiek azt mondják, hogy a lombik is gyógyítás, de pont ezekre nem reagál.

     

    Aztán meg hogy egy gyerek isten ajándéka, no hát ezt meg mindenki döntse el saját hite és hitvallása szerint. Én nem vagyok vallásos, így amikor valaki istennel jön, akkor azzal engem semmiről sem tud meggyőzni.

     

    Különben meg hogy fér össze isten az evolúcióval?

     

     

     

    előzmény:
    Tiheli (358)
    2011-01-21  14:52
  18. 2011. január 21. 15:00359.
    És mi van, ha valaki orvosi műhiba miatt nem tud teherbe esni?
    előzmény:
    cabron (277)
    2011-01-21  10:13
  19. 2011. január 21. 14:52358.

    Javaslom neked és mindenkinek, akik itt egyes hozzászólásokat támadásnak vesznek, hogy olvassák majd el a topikot x év múlva, vagy a szülés után (kivánom, hogy eljöjjön ez is).

    Még egyszer: senki nem mondta itt senkinek, hogy nem erjen belevágni a lombikbébi-programba, vagy hogy elítéli azokat, akiknek így elsz gyerekeük (ismét, attól az egy kivételtöl eltekintve).

    Mégis már vagy tucatnyian kezdtek el itt hisztizni. Betudom az élethelyzetböl adodó lelkiállapotnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (349)
    2011-01-21  14:32
  20. 2011. január 21. 14:47357.

    A nyavalyát fogadják el ezt a véleményt. Olvass csak vissza, hányszor kapta meg Cabron (vagy más, aki hasonlóan gondolkodik), hogy ö nem is igazán akar gyereket...

     

    Szekálni meg nem szekálta senki a lombikosokat, véleményeket írtak, általánosságban. Hogy ezt néhánuyk túlreagálta, az nem a véleményalkotó hibája.

     

    (bocs, volt egy, azaz egy darab tényleg bunkó beszólás, de az anniyra primitív volt, hogy végképp nem érdemes vele foglalkozni)

     

     

    előzmény:
    vadmacs (339)
    2011-01-21  13:26
  21. 2011. január 21. 14:44356.

    Köszönöm.

     

    És persze, lehet panaszkodni, de nem mindegy mire... Persze majd akkor fogok beszélni, ha már ténylegesen ott tartok, biztos fogok majd én is panaszkodni, de nem hinném, hogy arra, hogy hízok a baba miatt és nem lesz már bombaformám soha többé. Nem az lesz a lényeg, hanem a kicsi. Szóval nekem ez a furi, hogy valaki annyira vágyik gyerekre, aztán visszassírja a régi alakját és "szidja" a gyereket. 

    előzmény:
    emea (346)
    2011-01-21  14:20
  22. 2011. január 21. 14:44355.

    Itt senki nem mondta, hogy menjél lombikozni.

    Bár úgy tűnik, hogy neked ez jön le az egészből ...

     

    Érdekes, nekem viszont az, hogy azért mert én lombikos vagyok, az én gyerekeim elkorcsosodottak.

     

    Az meg köztudott, hogy egy anya arra ugrik a legjobban, ha a gyerekeit bántják.

     

    Ennyi a történet.

    előzmény:
    cabron (348)
    2011-01-21  14:31
  23. 2011. január 21. 14:38354.

    Én senkit nem utálok, engem a saját szempontjaim vezetnek, azok alapján próbálom a megfelelő utat választani életem során. Vannak elveim, van véleményem, van hitem. És ehhez tartom magam akkor is, ha a többséggel nem egyezik.

     

    Eddig még senkinek nem sikerült cáfolni az érveimet konkrétumokkal, legalább annyira logikusan, mint ahogy azt én tettem. Aki valóban megértette, az nagyjából egyet is értett vele még akkor is, ha ő ugyancsak minden követ megmozgatna egy gyermek érdekében. 

    Lehet szemellenző nélkül is gondolkodni.

    előzmény:
    TOMASSZA (309)
    2011-01-21  11:20
  24. 2011. január 21. 14:38353.

    Drukkolok és mielöbbi babázást kívánok, de azért ne sarkíts. Bár lehet csak a szomorúság mondat veled ilyeneket, de ha majd te is masszív 8kg felesleggel fogsz élni és kvázi az egész ruhatáradat le kell cserélned akkor majd te is fogod emlegetni, hogy jaj mekkora lettem. De persze ezen lehet jót derülni és jókedvűen fogadni a változást. Én a második szülésen vagyok túl (lassan 7-hónapos a kisebbik) és rajtam maradt 8kg ami nekem nagyon furcsa, világ életemben lapos izmos hasam és feszes fenekem volt, most meg egy db nadrágom nem jön rám(!!), ettől még imádom mindkét gyerekemet.

      És amikor jön az óvodáskor hisztizős időszaka akkor te is fogsz vele veszekedni :) ettől még jó Anya leszel, de hidd el van az a pont amikor muszáj felemelned a hangod.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173095 (342)
    2011-01-21  14:00
  25. 2011. január 21. 14:37352.

    Igen, én is ebben bízom, mert azt azért hozzá akartam tenni (utólag gondolkoztam, hogy pszichopatának tűnhettem), hogy ezt az ölni szót direkt tettem idézőjelbe, és persze a kismamáknak és a gyerekeseknek nem kell tőlem félniük, nem bántanám én őket, csak inkább elfordulok néha, kikerülöm őket, mert nem bírom el a látványukat...

     

    És igen, később szerintem se az lesz a lényeg, hogy lombikbaba-e avagy sem, a lényeg, hogy egészséges, szép és hogy az enyém.

    előzmény:
    sabanka (345)
    2011-01-21  14:15

Címlap

top