Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyni vágyók ide :):)

Torolt_felhasznalo_668628
Torolt_felhasznalo_668628
Létrehozva: 2011. január 25. 19:34
Ezt a topic-ot a http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdese k__1491221 oldalon válaszolóknak nyitottam :)
  1. Torolt_felhasznalo_668628
    Torolt_felhasznalo_668628
    2012. március 2. 18:362451.

    Szia!

     

    Jó rég jártál már erre :) A térdemmel minden rendben van, most heti 3x 10-12 km-t járok futni, mellette csinálom a fegyencedzést, és a mai mérlegállás szerint -10 kg-nál tartok :)

    Már csak 2-3 kiló van az álomsúlyig, szóval abszolút jól haladok. Leginkább ilyen "lifetilt light" névre hallgató étrendet tolok, ami gyakorlatilag kimerül a kalória és tápanyagok számolásában. Szépen lehet fogyni vele, megvan a heti 1 kg mínusz eddig :) Reményeim szerint a szülinapomra (ápr 25) készen leszek a fogyasztással és az alakformálással is, akkor majd dobok fel képeket :)

     

    Veled mi újság?

    És Többiek, hogy vagytok? :) 

    előzmény:
    *Tiara (2450)
    2012-02-27  04:18
  2. 2012. február 27. 04:182450.

    Szia Lib! es peesze Tobbiek is, meglep, hogy meg emlkeszel ram, mert nagyon elmaradtam. gozom sincs mennyi vagyok, de nem hiztam az tuti... egy stresszes melohely mindig megjizza a hatast:((((

     

    De ez van. A salsa nagyjabol megvan, igza mar eleg reg csak max. hetente egyszer, de azert igyekszem eljutni, ha hazakeveredek a munkabol legkesobb 7ig. Angolon nem jartam a nyelvvizsga ota max 2x:((( peddig nagyratoro tervemben a felsofok lebegett belathato (ugy kb 2 even belul) ami nincs meg veszve, a de a jelenlegi eletembe sehogy se fer bele, es vissza kell majd lepnem, hogy ujra nekikezdjek. Amit nem hasznalnak az is kopik!

     

    Remelem mindannyian jol vagytok, Hugi a terdeddel mi van? Szetnezek, mike irtatok.  Csao, Tia

     

    előzmény:
    Liberty1 (2417)
    2012-01-14  00:12
  3. 2012. január 31. 22:112449.

    Biztosan béna vagyok, de nem találom a blogodat.

    Pedig érdekelne nagyon. Főleg a hogyan fogyjak hasból c. rész.

    előzmény:
    cilangi (2445)
    2012-01-26  16:40
  4. 2012. január 31. 22:082448.

    Biztosan béna vagyok, de nem találom a blogodat...Pedig érdekelne. Főleg a hogy fogyjak hasból c. rész.

    Segítenétek?

    előzmény:
    cilangi (2445)
    2012-01-26  16:40
  5. 2012. január 31. 21:432447.

    Sziasztok! Meg kell mondjam, nem tudom, ez mennyire számít reklámnak vagy tolakodásnak, de nyitottam egy blogot a fogyókúrám "örömére". Lesz mindenféle hangvételű írás, erről-arról (nemcsak a fogyózásról) lélekmelengetés, képek, zene. Szeretnék összehozni valami közösségfélét, szegődjetek mellém:) Szívesen fogadnék tanácsokat, esetleg vendégpostokat is. http://bombanoleszek.blogspot.com/

    Ha van kedvetek térjetek be hozzám! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. január 31. 18:152446.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék Hozzátok.. Még nem nagyon tudtam visszaolvasgatni, na de majd pótolom.. 1 hónapja vágtam bele sokadszorra a nagy fogyás projektembe, de most hatalmas az elhatározás és meg fogom csinálni... De együtt könnyebb, azért néztem fel ide... :)

     

    Most mennem kell, de majd sűrűn látogatom a topicot.. :)

     

    Szép estét!

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. január 26. 16:402445.
    Felül tematizálva van a blog, beraktam az alapvető ismeretek, edzés és táplálkozás fülbe is, oldalra pedig a has címkébe.
    előzmény:
    rosiene (2444)
    2012-01-25  22:01
  8. 2012. január 25. 22:012444.
    Az hogy lehet, hogy nem találom azt a méltán nagyon népszerű bejegyzést, hogy "hogyan fogyjak hasból"? Pedig nagyon is érdekelne...
    előzmény:
    cilangi (2443)
    2012-01-25  17:25
  9. 2012. január 25. 17:252443.
    Tegnap óta 180 ember olvasta el a "Hogyan fogyjak hasból?" bejegyzést és csak tegnap 582 oldalmegjelenítés volt! :) Bárcsak minden nap ilyen lenne! Írjatok, miről olvasnátok, mi érdekel titeket a legjobban?? Imádom a bloggolást... próbálom nem túlzásba vinni, de nehéz megállnom ...
    előzmény:
    rosiene (2442)
    2012-01-25  08:16
  10. 2012. január 25. 08:162442.
    Na mindjárt meg is nézem.
    előzmény:
    cilangi (2441)
    2012-01-23  04:13
  11. 2012. január 23. 04:132441.
    Sziasztok! Megújult a blogom, most sokkal átláthatóbb külsővel rendelketik, egyre több bejegyzés, készül a hatodik videó... várom, ki miről olvasna szívesen. Úton a "Hogyan legyek hajlékony? Hajlékonyságfejlesztő program 2 hónapban" és a testzsírszázalékról szóló írás, de sok egyebet tervezek. 4 hét után tegnap már 388 volt az oldalmegjelenítések száma és napról napra növekszik :)
    előzmény:
    cilangi (2440)
    2012-01-19  16:02
  12. 2012. január 19. 16:022440.

    5000 forint körül van, de olcsóbban is kapni (ha jól tippelek, én 4500-ért kaptam ajándékba egyet, véletlen megláttam ugyanazt az Auchanban, jó nagy fehér kimérő tálja van) de bármelyik maszek háztartásiban kell legyen ennyiért. Nézd meg máshol, a 7-8 kicsit soknak tűnik.

     

    Jona Korona Elektronischen Küchen akármi (nem tudok németül, de ezt beírva, megtalálod... :) )

     

    Visszatérve az édességekre: mint mondtam, szeretem elkészíteni a diétás változataikat. Nem akarom folyton reklámozni magam, mert egy fórumból kitiltottak emiatt, de a már leírt blogomba tegnap feltettem egy ilyen bejegyzést. Ha gondoljátok, kuksizzátok meg. Én jelenleg minden másnap icipici édességgel csalok (mondjuk egy mézes müzliszelet vagy 1 kocka étcsoki) és minden másnap 1 dl fehérbort iszom (apámé és isteni! ezt kihagyni... az utóbbi időben napi 3-4 deci ment le, ehhez képest ez totál önmegtartóztatás!)

    előzmény:
    lutien2 (2439)
    2012-01-19  09:25
  13. 2012. január 19. 09:252439.

    Normális az hogy egy digitális konyha mérleg 7-8000 ft? A digitális személymérlegem került ennyibe igaz akciós volt. Esetleg ha tudtok üzleteket ahol olcsóbb, biztos mifelénk is van olyan üzlet.

    Volt nekünk egy grafikonunk, használjátok még, szeretném megkapni a linkjét.

    Vettem egy olyan kerámia edényt amit belehet tenni a sütőbe, ma abban fogom az ebédemet elkészíteni, brokkoli tojás ilyesmit.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. január 19. 09:232438.

    Sziasztok! Furcsa gondolatom támadt. Az hogy számolom a kalóriákat úgy érzem nektek nagyobb gondot jelent mint nekem. Lib, Hugi ismernek, tudják, ha valamit eldöntök azt kőkeményen betartom. A mecis kaja engem nem csábit, igaz be kel valljam hogy valamikor novemberben a barátnőmmel elmentünk és megettünk egy menüt mert kávés csészét adtak ajándékba, és nekem kelet egy olyan, mai napig abból iszom a reggeli kávémat. A tőlem három lépésre lévő pékség az nagyobb kísértés a számomra. Nem tartom magam édesszájúnak inkább szénhidrát függőnek. Ezt szeretném legyőzni amennyire csak lehet. A kávémat egy ideje már keserűen iszom, csak az első volt furcsa.

    Az elv amit be fogok tartani, semmi fehérliszt, semmi cukor, sok zöldség, tejtermékek főleg túró, némi fehér hús. Ja és persze a mozgás

    előzmény:
    cilangi (2436)
    2012-01-18  20:38
  15. 2012. január 19. 08:372437.

    Teljesen egyetértek abban, hogy a somlói és más nyalánkságok nem lehetnek a fogyókúra részei. Viszont az életmódváltásé igen. Én sajnos hosszú távon nem bírom édesség nélkül. Ez persze NEM azt jelenti, hogy egy kalóriaszámolgatás alkalmával a napi kalóriamennyiséget somlóiból vagy krémesből tolnám be! De jelenleg nem is számolok kalóriát, és napi 1 kocka csoki nekem odafigyelés mellett is belefér, persze délelőtt.

    Lehet megkövezni!

     

    Luti, neked kitartás a számolgatáshoz! Aztán jelentkezz ám, hogy hogyan megy és mi az eredmény. Kiváncsi vagyok!

    előzmény:
    lutien2 (2435)
    2012-01-18  19:24
  16. 2012. január 18. 20:382436.

    Somlóit én évek óta nem ettem, egy szóval sem mondtam. Karácsonykor is csak a diós-almás töltelékes sütiket ettem, ezek a krémek halálosak a hasra-fenékre. Szeretem kikísérletezni, hogyan tudom elkészíteni egy-egy nyalánkság diétás változatát, de ilyen somlói félékre még nem találtam megoldást. Őszintén, nagyon nem is hiányzik.

     

     

    Ha valakinek van energiája, számolgassa a kalóriákat, de nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy a mekis szendvicsből származó kalóriát simán beszámítják a diétájukba és azzal nem is törődnek, mégis mit tolnak be... ezért mondom, hogy nem mindegy, hogy az az adag miből származik. 

     

    A másik jó mérce a tenyér trükk. Gondolom, hogy felnőtt embernek már nem nő a tenyere, így könnyen nyomon tudja követni, mennyit eszik éppen... :)

    előzmény:
    lutien2 (2435)
    2012-01-18  19:24
  17. 2012. január 18. 19:242435.

    Nekem a somlói nem része a fogyókúrának, sőt igazából az édesség emilyen formája. Egy adag mégis mennyi, ha kiszámolod a kalóriát az segít meghatározni az adagot. Mindig tudtam csak az fogyaszt amit nem eszel meg, de ha szemedre hagyatkozol az elég szubjektív megítélése hogy menyit kel enni. A mérleg az pontosan meg határozza, nincs mellébeszélés.

    Én most jónak tartom a kalória számolást, idő kellet hogy feldolgozzam miként fogom tudni kivitelezni de sikerült.  

    előzmény:
    cilangi (2432)
    2012-01-18  13:37
  18. 2012. január 18. 17:432434.

    Persze, ez az egész kalória vagy megfelelő adag számolósdi megkíván egy kis tapasztalatot! Régebben én is írtam mindent egyes levegővételt a 100%-os narancslével bezárólag. Én is, úgy néz ki, rosszul kalkuláltam, mert 2 nap alatt lement fél kiló... túl gyors, heti fél kilót akarok csak leadni és még max másfelet... ennem kell... :))

     

    Tudod mit, kicseréltem mindkettőt!! :)

    előzmény:
    Liberty1 (2433)
    2012-01-18  15:06
  19. 2012. január 18. 15:062433.

    Cilangi:

    A Photoshop tiltott szó; helyette a GIMP a használatos! ;)

     

    Aki eljutott a kalória számlálásig, az valószínűleg vágja, hogy nem mindegy, az mikor, meg miből kerül a szervezetbe.

    Nem mindegy, hogy egész nap nem kajálok, aztán este meg beteszek a képembe egy rakás szőlőcukrot, persze kiszámolva, hogy ne lépjem túl a kalórialimitet :D:D:D vagy napi 5 étkezésre zöldségeket osztok le, meg fehérhúst. :D

     

    Egy idő után persze lehet lazulni, és tippre enni az adagokat, de a mérleg kötelező kellék eleinte...

     

    A kép nem ugyanaz, mert a "nagy" felbontású véget ér kb. csípő magasságában, a fenti kicsi viszont nem. Nem lehetne a problémát feloldani? :D 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. január 18. 13:372432.
    Pontos kalóriaszámolgatás helyett inkább adagokban és összetevőkben gondolkozzál (más egy adag somlói kalóriatartalma, mint egy adag rakott kartfiolnak, mondjuk...), bár a számolgatás segít, hogy kisilabizáld, mennyit ehetsz és utána eszedbe vésd az adagokat... 
    előzmény:
    rosiene (2429)
    2012-01-18  08:34
  21. 2012. január 18. 13:342431.
    Ami photoshoppal körbe van vágva, még ugyanaz :)   Jó ez már így, na :)  Ha valakinek nem tetszik még mindig, az nem is akar sportolni és nem is neki való a blog, szal amúgy sem olvasná :)
    előzmény:
    Liberty1 (2430)
    2012-01-18  10:17
  22. 2012. január 18. 10:172430.

    Rosi:

    Szerintem a különböző gyártók között nem lehet nagy különbség.

    Az L-Karnitin úgy emlékszem, hatékony. Hogy pontosan hogy működik, azt sajnos nem tudom.

    Nagyon durván betört  a piacra a Biotech USA. De jellemző, hogy mindenki a saját márkáját tolja ezerrel. Ennek van egy tisztességes formája, amikora saját termékét népszerűsíti, de másét nem szólja le. Ez csinálja a fent említett Bunny is. A Scitec Nutrition kiegészítőket dícséri, de mikor másról kérdezik, azt mondja: nem ismeri, és nem tud róla mit mondani. A Scitec az, amiben megbízik, mert ismeri, bejött, és ismeri a gyártási folyamatot is, meg a minőségellenőrzést.

     

    Van olyan is, aki úgy próbálja tolni a saját termékeit (vagyis amit forgalmaz), hogy másokat leszól. Van a wannabe Bunny srác blogja, valami Bence, vagy Péter, és a Lifetilt blogon ír. Ő az ocsmányabbik módon szólta le mondjuk a Scitec-et, és kötelezték is arra, hogy tegyen közzé helyreigazítást. :D

     

    Én azt mondom, hogy egyszerűen meg kell nézni, hogy mennyi hatóanyag van egy grammban. A fehérjékkel is szórakoznak így. Pl. protein 80 névvel adnak el tejsavófehérjét, ami megtéveszti a felületes szemlélődőt. Mert hogy egy koncentrátumban kb 80% fehérje van, de a 80%-osban a 80% 80%-a, ami kb 65%. :D

     

    Az eladók sokszor nem tudják, mi fán terem az, amit árulnak. Én kerestem már fehérjét, és azt mondták, hogy hát nincs. Mondom: itt van több zsákkal. Azt mondták: de hát az protein, rá is van írva! :D

     

    Cilangi:

    Elnézést! :D

    A profilodhoz nem ugyanazt a képet tetted! :D Követelem a megoldást! :D

     

    Lib 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. január 18. 08:342429.

    Lib, sztem is igazad van, sok az olyan termék, amiből valaki meg akar gazdagodni, jó marketinggel adja el, sokan meg bedőlnek neki. Eddig én sem gondolkodtam ilyenen sosem, mert hülyeségnek tartottam. 

    De most, hogy az ismerősöm felhívta rá a figyelmet, illetve már Rubint Rékától is hallottam, hogy érdemes lenne szedni, kicsit utána néztem a dolgoknak. Egyik gyártó mellett sem akarom magam elkötelezni, de azért az elgondolkodtat, hogy nemcsak Réka, hanem Béres Alexandra is ajánlja fokozásként. A párom szerint felesleges pénzkidobás, de azt tanácsolta, hogy próbáljak meg 1-2 hónapot, aztán meglátom, hogy mi a változás. 

    2 hét múlva megyek BioTech bolt közelébe, majd ott utánaérdeklődök. 

     

    Most végképp elhatároztam, hogy 2 naponta mozgok. Már tegnap nem volt kedvem hozzá, de aztán megembereltem magam. Vasárnap volt Czanik-féle capoeira, tegnap Béres A-tól a Legjobb formád, ma spinning,... Alakul ez!

     

    Luti, kitartás, próbáld meg újra formába rázni magad, hogy idén erősebb legyél a parlagfű szezonban. Nálunk a párom allergiás, elég gáz betegség. Nekem is megvan RR Add újra önmagad című anyaga, de még nem tornáztam rá. Nekem az a fura, hogy ennyire szét van szedve testrészekre. Olvastam, hogy hatásosabb, ha alkalmanként 1-2 izomcsoportra dolgozunk, de nekem fura ez. Mindig olyan dvd-im voltak, ami teljesen megmozgat 1 óra alatt. A steplépcsővel meg sztem ne foglalkozz, anélkül is végig lehet ezeket csinálni. Nem beszélve arról, hogy nélküle valamennyivel könnyebbek a gyakorlatok, de így is gyilkosak. Legalábbis egy régebbi dvd-jén így volt. 

    A kalóriaszámolgatáson én is gondolkodtam, de mindig azzal volt a bajom, hoyg egy kész kajának hogyan is tudnám kiszámolni. Na az eszembe sem jutott, hogy külön az alapanyagokat le lehetne mérni.... Jó hülye vagyok! Szóval ennek kapcsán kacérkodtam azzal, hogy elkezdek kalóriát számolgatni, de most mégis inkább a több mozgásra fektetem a hangsúlyt, egészséges étkezés mellett persze. 

     

    Szép napot mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Liberty1 (2426)
    2012-01-17  11:35
  24. 2012. január 17. 15:342428.
    Én vettem 500-as L-karnitin tablettát, vagy abból veszek be fél órával kardió előtt vagy pedig veszek L-Karnitinos italt (minden fitnesz teremben kapható nagyobb üvegben 300 forint körül). Ha 1500-2000 körül tartalmaz, csak a felét iszom meg az edzés alatt és a másik felét legközelebb. Nekem eddig nem lett semmilyen túlpörgős mellékhatásom tőle... talán nem is tartalmaz semmit :D
    előzmény:
    Liberty1 (2426)
    2012-01-17  11:35
  25. 2012. január 17. 15:032427.
    Szia! Köszönöm, hogy jó bigének neveztél :) Ugyanis én vagyok a középső... de mivel szakmámból kifolyólag nem tehetem meg, hogy "mutogassam magam", féltem úgy kirakni magam egymagamban! Köszönöm a kritikákat, mindenképpen építő jellegűek, majd még gondolkozom a tökéletes megoldáson... talán a profilképemhez rakom még oda azt a középső bigét, hogy leessen a tantusz :D
    előzmény:
    Liberty1 (2426)
    2012-01-17  11:35

Címlap

top