Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők, akiket megerőszakoltak

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. február 11. 09:56
Kinyitottam a szemem és ott magaslott fölöttem. Hajnal lehetett, még sötét. Csak tornyosult ott, mozdulatlanul. Megkérdeztem, mit akar? Már arra sem emlékszem, mit válaszolt.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. február 12. 15:0151.

    Sziasztok!

    Én is olvastam a cikket. Szörnyű lehet egy ilyet átélni.

    Akivel ez nem történik meg vagy esetleg nem él át egy kisebb zaklatást el sem tudja képzelni milyen lehet, szerintem.

     

    Az a baj hogy ez csak egy eset a sok közül, a sok névtelen nő közül aki nem vállalják az arcukat, és nem tesznek feljelentést.

    Ha nem tesznek feljelentést akkor nem történik semmi, a tettesek szabadon élik életüket míg valakit lelkileg megnyomorítottak teljesen. Aki mégis rászánja magát az meg egy hosszú fájdalmas és megalázó procedúrán vesz részt (kihallgatás, jegyzőkönyv felvétel, orvos szakértői vizsgálat, szembesítés stb.).

    Vannak helyzetek amikor el lehet kerülni ezt az egészet, van amikor nem.

    Biztos mindenkinek mondták otthon:

    - Idegen autóba ne üljél be kislányom!

    - Idegentől ne fogadj el semmit "cukrosbácsik"!

    - Ne mászkáljál elhagyatott helyen éjszaka pl. parkok !

    stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 12. 06:4650.

    hja, velem sose történt semmi erőszak.

     

    amúgy én is azgondolom, a nyugodtabb, kevésbé bulis ányoknak több ssajnos az esélyük az erőszakra. velük bártabban sokkal az erőszakosak, nyeregben érzik magukat. és hatalmasnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (49)
    2011-02-12  06:42
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. február 12. 06:4249.

    na, akkor én jó naíiv vagyok. számtalan apasibarát, koedukált zuhanyzó használata (hja, maradjak piszkos... hmmmm... okosak egyesek...) simán benntalaudtam többször fiúszobában egyetemen (fiúkoli) és sose erőszakoltak meg. pedig a te elméeted szerint kismilliószor rám kellett volna ugorjanak, mert én aztán fél életem provokálással ttöltöttem.

    azt meg is figyeltem, hogy jópár nő egyszerűen rámnéz, meg az általam ismert társasgára, és közli, hogy kurva vagyok. lehetek én állig begobolkozva, stb. annyiból elvnjk, hgy egynél több pasival beszélgetek egyszerre, és mosolygok közben... hja, hogy mondjuk melóról? hát az már nem számít, mert látásból ítélet. 

     

    szerintem a rendezés legnagyobb gátja, maguk a nők. akik úgy gondolják minden jobb mint egyedül. akik úgy gondolják, másnak joga nincs csinosnak lenni, mert az akkor illegeti magát. (akkor a szép nők zacskóval a fejükön, zsákban járjanak??? csakhogy ne provokáljanak??? vagy micsoda??)

    hogy tök mindegy a feljelentés, akkor is, másra fogják még a külsérelmi nyomokat is... hogy vannak nők, akik visszaélnek mégis az egésszel, ha semi se történt (itt is írt vki ilyet)

     

    szóval azegész rákfenéje eleve az a vita. hogy vki megérdemli.

    hát senki se érdemli meg!!! 

    és akik azt mondják minden helyzett kerüljünk el, azok hogy gondolják??? vagyhogy ha nemet mondtak valakinek, akkor onnantól szóba se szabad állni az illetővel? mert naívság azt feltételezni, hogy elfogadta a másik a nemet? most ezt írtátok itt páran. 

     

    kedves lányok asszonyok! kapcsoljatok már! a nem az nem.  nem abban kéne kapálózni, hogy 8 órás melót, stb nekünk is. hanem hogy ne lehessen szexulási tárgyként használni nőet. mert a másiknak szabad! és röhej, de lassan ottartunk,h oyg műr annak a pasinak is csak baja lesz, aki kiáll a nőkért... 

    vicc az egész....

     

    ellenkező neművel barátkozni... hja, fundamentalista iszlám volna a helyes, hol egyáltalán nem álljlhatnak szóba ellenkező neművel az emberek??? basszus, az ember, elsősorban ember, nem? akinek persze van neme, amiben él. de azért ha valakit megerőszakolnak, már azt is szemére vetik a nők, hogy miért vett fel magassarkút laposcipő helyett.... röhej...

     

    előzmény:
    Zanthia_ (45)
    2011-02-11  22:32
  4. 2011. február 11. 23:0848.
    Igen, az életösztön valóban szerencsés.......ettől még létezik olyan kategória, hogy valaki pl. sokkot kap.(Ami adott esetben nem meglepő-szerintem)
    előzmény:
    Zanthia_ (47)
    2011-02-11  23:03
  5. 2011. február 11. 23:0347.

    Az indító történetet minősítettem. Semmi több.

     

    "..ne gondold, hogy valaki, akit épp megerőszakoltak, fojtogattak, szétaláztak, az felpattan és azonnal logikusan kezd gondolkodni.." 

     

    Azért nem árt némi életösztön. 

     

     

     

    előzmény:
    rahan (46)
    2011-02-11  22:45
  6. 2011. február 11. 22:4546.

    Banyek, tényleg nem érted........nem az a kérdés, hogy a nő naiv volt-e, vagy hogy mennyire volt jó emberismerő (egyébként nem, nem feltétlenül derül ki másfél év alatt, ha valaki erőszakra hajlamos) , hanem arról, hogy a pasi erőszakkal beletolta a farkát.

    Ezt nehéz felfogni? Vagy szerinted nem is létezik nemi erőszak?Csak kihívó, vagy naiv, vagy hülye nők???

     

    Lehet pocskondiázni a nőt, persze, hogy "cicázott" biztos a pasival, vagy durván visszautasította,(bár ezt nem tudhatjuk) de EZEK felhatalmaznak bárkit a nemi erőszakra?

    Ha egy ötéves gyerek rámkiabál az utcán, hogy "menj a fenébe!", akkor jogom van ököllel szétverni az arcát? Csak azért, mert gyengébb, csak azért, mert feldühített?

     

    A rendőrség hasznavehetőségére kitért a cikk, ha figyeltél, ettől függetlenül azért ne gondold, hogy valaki, akit épp megerőszakoltak, fojtogattak, szétaláztak, az felpattan és azonnal logikusan kezd gondolkodni.

    előzmény:
    Zanthia_ (45)
    2011-02-11  22:32
  7. 2011. február 11. 22:3245.

    Jó, akkor vegyük komolyan a történetet.

     

    Ha barátkozni akartok, akkor kivel teszitek? Nő a nővel, férfi a férfival, hetero esetben. Én a csajos dolgaimat sokkal inkább tudom megbeszélni egy nővel, mint férfival. A férfiakat sem érdeklik a lelkizős dolgok.

     

    Lánykoromban én is kerültem olyan helyzetbe, hogy pl. egy szobában aludtunk ketten egy pasival. Persze, hogy bepróbálkozott.

    Kérdeztem erről más pasikat, hogy mi erről a véleményük, kivétel nélkül azt mondták, hogy egy valamire való pasi próbálkozik, de a minimum, hogy megfordul a fejében a dolog.

     

    A gondom a történetben a nő kora. 40 évesen KIZÁRT, hogy nincs tisztában ezzel.

     

    Állítólag IGAZ barátság alakult ki kettejük között. 1,5 év alatt simán kiderül valakiről, hogy erőszakos-e vagy sem.

     

    Szerintem a történetben a cselekmény kibontakozásának estéjén egy elég kemény játszma tanúi lehetünk:

    Nő: -Én majd olyan helyzetet teremtek, ahol kezdeményezhetsz. Mersz-e vajon?

    Férfi: -Megpróbálom.

    Nő: -Fúj, de piszkos vagy! Hogy képzeled?! (Nehogy azt hidd, hogy itt szex lesz!)

    Ami által a pasi megszégyenül,és bosszút áll.

     

     

    De rendben, tegyük fel, hogy igaz a történet, túl vagyunk a csúcsponton. Könyörgöm, egyszer a pasas elalszik, nem?

    Vagy miért nem egyből a rendőrséget hívja?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-11  09:56
  8. 2011. február 11. 22:2744.

    Lunalena, Bierzsi: Egyetemi kollégiumban egyszer egy csaj zuhanyozott nap közben, és amikor kijött a zuhanyzófüggöny alól, egy ismeretlen pasi kezdte tapizni, smárolni meg erőszakoskodott vele. A csaj sikítozott és kitépte magát, elrohant.

    Rendőrséget kihívták - tudjátok, mit mondtak? A fiatal csajok rázzák magukat, kihívóan öltöznek, meg ugyebár lenge öltözetben vannak nap közben - minek ilyenkor zuhanyozni - magának köszönheti. 

     

    A pasi egyébként rendszeresen a kollégiumnál kukkolta a lányokat, és a portások legtöbbször megakadályozták, h belógjon, néha nem, és akkor molesztált valakit. 

    Ebben az országban, ha egy nőt molesztálnak, megerőszakolnak, akkor tuti, h az ő hibája. 

    És nehogy azt higgyétek, h a kihívó csajokat erőszakolják meg a legtöbbet - egy frászt. A csendes, kislányos típusokat, mert tudják, h ők nem mernek egy kukkot sem szólni róla. 

    Az a szomorú, hogy a nőkben sincsen semmi szolidaritás - ha bántanak egy másik nőt, akkor hülye kurva, nem csak a pasik szerint, sok nő szerint is.

    előzmény:
    lunalena (24)
    2011-02-11  12:41
  9. 2011. február 11. 21:3843.

    Evek ota ismertem a baratnomet, meg a ferjet. Ugy gondoltam, mindharman baratok vagyunk. Egyszer veletlen hamarabb erkeztem hozzajuk, mint baratnom ert volna haza. Ferje mondta, gyere be nyugodtan, vard meg itt bent, ne kint valahol. Bementem, ovatlanul. Persze, kis ido utan nekem jott a pasi. Csukloimat csavargatta. Aztan megusztam, de mondta, ezzel meg nincs vege. Ezutan nagyon vigyaztam, hogy soha ne legyek vele kettesben,es sajnos, leritkaztam a bartnommel is a kapcsolatot. Sokat gondolkodtam ezen, inkabb legyek en a hibas, minthogy elmondjam neki, megbantsam es tonkre tegyem a hazassagat. En. Ha neki jo volt....Ki tudja, hitt volna-e nekem? Ezert gondolom, ti nok, akik azt hiszitek, micsoda egy jo kapcsolatban eltek. Hat inkabb higgyetek,mig tehetitek....

    Es ha meg van is valamifele vonzalom, akkor sem megyek neki senkinek, mint a bika a voros rongynak. Bar aki igy letipor, megtepaz egy embert, annak az erzelmeiben en nem hiszek, egy percig sem.

    Szereti csupan sajat magat, vagy meg sajat magat sem. Csupan osztoneinek el. Szep targy,megszerzi, letiporja, megalazza, szettori, ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-02-11  09:56
  10. 2011. február 11. 21:3342.
    Attól, hogy a nénin nem voltak külsérelmi nyomok, attól is lehetett, hogy lelkileg úgy meg volt félemlítve, hogy nem mert védekezni.
    előzmény:
    Damil1 (27)
    2011-02-11  15:18
  11. 2011. február 11. 21:2741.
    Igen, hazastars is eroszakolhat meg not, ha a no azt mondja, hogy NEM...Van ra millio pelda.
    előzmény:
    Zanthia_ (6)
    2011-02-11  11:01
  12. 2011. február 11. 21:1340.
    Azért a nők sem mindig angyalok. Volt egy csaj, akit 3 hapsi etetett-itatott--......ott kb. 1 hétig. Akkor a csaj haza akart utazni kb. 100 km-re a szüleihez, és kérte a fiúkat, dobják neki össze a vonatjegyre-valót. Mivel nem voltak hajlandóak, bement a rendőrségre, és csoportos erőszakért feljelentette a fiúkat. Úgy tudom, mindegyik ült valamennyit. 
    előzmény:
    lunalena (24)
    2011-02-11  12:41
  13. 2011. február 11. 21:0939.
    Nem magára rántotta, hanem leteperte. 
    előzmény:
    Raistlin* (23)
    2011-02-11  12:38
  14. 2011. február 11. 21:0738.

    Arra célozgatok, hogy 40 évesen egy nő nem lehet ilyen naív. Szerintem nagyon kamu a történet.

     

    idézet:
    Zanthia_ (22)
    2011-02-11 12:34:51

    Nekem is erős kamuszaga van a történetnek. A különféle meghívások pénzbe és időbe kerülnek, amelyet a férfi olyan nőre is fordíthatna, aki láthatólag örömmel veszi a közeledését. 

     

    Volt tinikoromban egy srác, aki akárhányszor meglátott, mindig fizetett nekem egy gombóc fagyit. Nekem ő bejött volna, de úgy látszik, ő csak ennyit akart, pedig láthatólag örült a találkozásnak.

     

    Egyszer meg egy munkatársam hívott meg egy presszóba, ahol kb. 1 óra hosszáig iszogattunk-beszélgettünk, teljesen semleges témákról. Aztán ő ment haza a feleségéhez, én meg mentem vásárolni a városba. 

    előzmény:
    Zanthia_ (22)
    2011-02-11  12:34
  15. 2011. február 11. 20:5137.
    Persze, nyulaknál ez egész más. Mert csak elmegy a nyúlfiú a nyúllány mellett, és már meg is volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. február 11. 20:4936.
    előzmény:
    rahan (30)
    2011-02-11  19:13
  17. 2011. február 11. 20:3935.

    "Egyébként elképesztő -- tisztelet a kivételnek -- amit művelnek államilag finanszírozott segítő programok címszó alatt. Valakiknek ez is jó pénz."  

     

     

    Pár évvel ezelőtt többhónapos álláskeresést segítő tréningen vettem részt, és az oktatónk egyszercsak úgy eltűnt, hogy 3 hétig nem tudta az intézményvezető sem előkeríteni. (Természetesen nem ingyen vezette a tanfolyamot.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265924 (4)
    2011-02-11  10:31
  18. 2011. február 11. 20:0034.

    Már volt régebben is hasonló témájú cikk, ott egyes NŐI hozzászólók egyenesen azt mondták, MEGÉRDEMELTE XY, hogy megerőszakolták, mert ÚGY ÖLTÖZKÖDÖTT.

    Ez azért elég tragikus.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (32)
    2011-02-11  19:45
  19. 2011. február 11. 19:5233.
    előzmény:
    rahan (30)
    2011-02-11  19:13
  20. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2011. február 11. 19:4532.

    Az! Teljesen zizi.

     

    Úgy gondolja, hogy ha egy nő együttvacsorázik egy férfival, az már beleegyezett a szexbe is. Úgy gondolja, hogy ha egy férfi és egy nő egy fedél alatt alszik, ott már elkerülhetetlen a szex. 

    előzmény:
    rahan (30)
    2011-02-11  19:13
  21. 2011. február 11. 19:2831.
    Pontosan.
    előzmény:
    rahan (30)
    2011-02-11  19:13
  22. 2011. február 11. 19:1330.

    Teljesen zizi vagy?????

    Ha a nő NEM kíván közösülni, akkor joga van NEM közösülni.Akkor is joga van, ha az "utolsó percben" gondolja meg magát, amikor a pasi állódákóval közelít felé.

    Ha a pasi áthívná a PASI barátját tévézni, vacsorázni, satöbbi, majd erőszakkal seggbedugná, afölött szemet kellene hunyni?

     

    A nemi erőszak egy ocsmány, gusztustalan bűncselekmény, amit alig-alig büntetnek (adócsalásért, de még közlekedési kihágásokért is nagyobb büntetési tételeket osztogatnak), ilyen esetekben az önbíráskodás óhatatlanul kívánatosabbnak tűnik, mint a "jogi út".

    előzmény:
    lunalena (24)
    2011-02-11  12:41
  23. 2011. február 11. 19:0129.

    Ez butaság. Igaz, hogy a nő megteremtette a lehetőséget, de egy normális férfi akkor sem ront rá a házigazdájára éjszaka, hogy ráerőszakolja magát. Attól vagyunk ugyanis emberek, hogy képesek vagyunk ellenállni a "most azonnal bezabálom/megölöm/megdugom!" típusú ösztöneinknek.

     

    Továbbmegyek, az útszéli prostit sincsen joga egy férfinak csak úgy ledönteni a lábáról a bokorban, ugyanis a prosti is ember, nem tárgy, így az ő esetében is a kölcsönös beleegyezés az elfogadható emberi viselkedés.

    előzmény:
    lunalena (24)
    2011-02-11  12:41
  24. 2011. február 11. 15:4528.
    Szerintem a barátnőd esete sokkal inkább való arra, hogy felhívja a figyelmet a megerőszakolás problémájára. A "megoldás" is sokkal kézenfekvőbb, és talán elrettentőbb is.
    előzmény:
    Rabyn (26)
    2011-02-11  14:02
  25. 2011. február 11. 15:1827.

    Teljesen azt hittem, itt is erről az esetről lesz szó:

     http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/ a-64-eves-tolokocsis-no-arra-ebredt-hogy-megeroszakoljak-359 503/lp

     

    A közös vonás itt is, hogy senki nem tesz semmit.

    Igazuk van a hozzászólóknak: a nemi erőszakot ebben az országban büntetik, de csak elméletileg és papíron, a gyakorlatban legfeljebb megalázzák az áldozatot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top