Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mindent a macaronról

Afraa
Létrehozva: 2011. Április 11. 20:05

Oké, tudom, van már elég -nagyon jó- sütis topik, de én mégis úgy gondoltam, hogy ez a méltán (avagy nem) túlmisztifikált sütemény megérdemel egy külön "mappát" itt.

 

Jöhet minden, ami macaron...a tuti recept, a tutira nem jó recept, a fifikák, technikák, csicsa-micsák.

 

Indítóként leírnám a saját problémámat, hátha tud valaki segíteni. 

Ugyebár 10-12 percig kell sütni a kis korongokat, de nekem mind a kétszer belül nyers maradt, így persze nem tudtam leszedni egyben a sütőpapírról. Mi lehetett a bibi?

 

  1. 2012. január 10. 08:4058.
    előzmény:
    Afraa (1)
    2011-04-11  20:05
  2. 2011. december 11. 07:0657.

    Nonamona!

    Ha megnézed ezt a macaront, akkor az egyik képen (ha felnagyítod) a háttérben látod, hogy milyen belülről.

     

    Ez egy foltos macaron. 

    előzmény:
    nonamona (56)
    2011-11-09  11:26
  3. 2011. november 9. 11:2656.

    Egyrészt nagyon köszönöm a receptet, ez nagyon jó, ki is fogom próbálni.

    A másik kérdésemet pontosítanám: üregesnek kell lennie a makaronnak?? Kb 1,5 cm magas lett és a belseje üreges (ezért tört, drötkeres szilikonos sütőpapíron sütöttem, azon is hagytam kihülni!!Az alja és a teteje tejesen sima volt, a papírról könnyen lejött!!!!)

    előzmény:
    TücsökBogár (55)
    2011-11-09  10:30
  4. 2011. november 9. 10:3055.

    Szia nonamona!

     

    Elviekben lehet, de nagyon finomra kell darálni, olyanra amit át lehet szitálni.

     

    Itt találsz mogyoróval készültet. Itt pedig dióval.

     

     

    Nem tudom, hogy min sütöd a macaronokat. Az én tapasztalatom az, hogy a legjobb szilikonlapon sütni. Nagyon jó minőségű szilikonos sütőpapíron sütve sem lesz olyan szép sima az alja, mint a szilikonlapon.

     

    Fontos! Csak akkor szabad leszedni a lapról vagy papírról amikor már teljesen kihűlt, különben törik és a talpa leválik.

     

    Remélem tudtam segíteni! 

    előzmény:
    nonamona (54)
    2011-11-09  08:54
  5. 2011. november 9. 08:5454.

    Szia! Gyönyörűek a makaronjaid. Két kérdésem lenne, ha nem bánod. Szerinted dió is megfelel a macaron sütésére??? Rengeteg diónk termett az idén, így pótolnám a mandulát dióra (már ha jó neki!!)

     

    A másik: kicsit irigy vagyok, mert nekem valamiért nem sikerülnek. Látszatra minden nagyon szép, de ha kézbe veszed, rögtön összetörnek. Ugyanis üreges a közepe. Ezt úgy kell elképzelni, mint felfújták volna. Így tölteni sem lehet, mert a legkissebb óvatlan mozdulatra a kezünkben van apró darabokban!! Mi lehet a hiba???

    előzmény:
    TücsökBogár (53)
    2011-11-09  08:43
  6. 2011. november 9. 08:4353.

    Afraa!

     

    Itt is köszönöm szépen!  

     

    Most a gesztenyéseket hoztam megmutatni.  

    előzmény:
    Afraa (52)
    2011-11-06  21:00
  7. 2011. november 6. 21:0052.

    Már a blogodon is megcsodáltam, ez valami überbrutál

    Összeszedem magam és én is kipróbálom, úgyis van 2 fölös tojásfehérjém.

    előzmény:
    TücsökBogár (51)
    2011-11-05  13:01

Címlap

top