Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szoptatás nyilvánosan

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. augusztus 24. 11:46

Én nem emlékszem, hogy az én időmben nyilvánosan szoptattak volna a nők, bár sokkal elfogadottabb volt mint ma. Őszintén szólva viszolygást vált ki belőlem, amikor valaki nyilvánosan szoptat. Láttam egy asszonyt, aki a villamoson kivette a mellét, és szoptatni akart, de a gyerek nem evett. Ezért nyomta, spriccelte a tejet a gyerek szájába, a mellbimbóját csavargatta, nem ragozom, undorító volt.

 

Aztán gyerekeket vittem vonattal táborozni. Egy külföldi fiatal nő szintén szoptatáshoz készülődött nyilvánosan, már roszzul voltam a gondolattól. De annyira meghatóan csinálta, annyi tapintattal mind a gyermek mind a környezete felé, hogy meghatódtam. ugyanis  elfordult az ablak felé és egy vékony kendőt terített a gyermek fejére és a mellére, így gyakorlatilag semmit sem lehetett belőle látni, mégis maradt a szoptatás idillje.

 

Szerintem a szoptatás nem tartozik másra - mondom ezt három gyerek anyjaként- de ha mégis muszáj, akkor tapintatosan csinálja valaki.

  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. szeptember 2. 14:081301.
    MÁr az oktatásnál tartunk a nyilvános szoptatás topikban? Végül is: jogos. Elég nagy sz@pás ami most van, ez tény. Meg még mindenki ért is hozzá. Napi Rózsikát olvasva (
    "kötelező tantárgy lesz a művészet, a honvédelmi nevelés, a KRESZ, az egészségnevelés, a családi életre nevelés, a pénzügyi-fogyasztóvédelmi ismeretek, illetve a hon- és népismeret." ) már semmin nem lepődöm meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 2. 14:031300.

    egyetertunk.

    miert leptelek meg?

    előzmény:
    kukacapja (1298)
    2011-09-02  13:08
  3. 2011. szeptember 2. 13:091299.
    Na, ezzel megleptél.
    előzmény:
    edoa (1297)
    2011-09-02  12:57
  4. 2011. szeptember 2. 13:081298.
    Minden nemzetnek olyan a vezetője, aminőt megérdemel...
    előzmény:
    edoa (1296)
    2011-09-02  12:45
  5. 2011. szeptember 2. 12:571297.
    csak most vettem eszre a kerdest: 30 vagyok.
    előzmény:
    kukacapja (1295)
    2011-09-02  12:41
  6. 2011. szeptember 2. 12:451296.

    na, ebben teljesen egyetertunk. nem a magyarok erdeke valosul meg. ez igy van. nekem kulonben nem sok valasztasom volt, de ez mar mas teszta.

    de oket ki valasztotta meg? meg most is van olyan part, amelyik nem adna el az orszagot, de az emberek tobbsege -foleg, mert befolyasoljak oket- idegenkedik toluk. ah, nem is tudom, van-e ertelme, hogy ide irogatok. rajtam ugysem mulik semmi. de azert jo lenne, ha az otthoniak nyitottabbak lennenek. hat, sok minden jo lenne.

    előzmény:
    kukacapja (1294)
    2011-09-02  12:39
  7. 2011. szeptember 2. 12:411295.

    Hadd kérdezzem meg - bár tisztában vagyok vele, hogy "nőtől" nem illik - hány éves vagy?

    előzmény:
    edoa (1292)
    2011-09-02  12:35
  8. 2011. szeptember 2. 12:391294.

    Fontos a szemléletváltás.

    De nem ezért nincs itt előrelépés.

    A legfőbb ok, hogy vannak, akik még megvehetők a nyugat által. De ezt Neked nem kell magyarázzam, Te önszántadból mentél... ;-)

    előzmény:
    edoa (1290)
    2011-09-02  12:18
  9. 2011. szeptember 2. 12:371293.

    Látom, ott jobb a szövegértés.

    Ékezetről nem írtam. Az S és Z tévesztése nálam nem ékezethiba.

    Az utálkozást pedig az a stílus váltotta ki, ahogy Te írtál "hülyeség" címszóval. A "hülyeség" kategóriába nem biztos - legalábbis én magyar bunkó így látom - nem a Te titulusod sorolni.

    Ezen felül pedig tényekkel vitatkozol, amiket próbálsz alátámasztani olyan vizsgálattal, amit jól láthatóan el sem olvastál.

    De segítek, mert mi bunkó magyarok szoktunk olyat is:

     

    http://www.oh.gov.hu/orszagos-nemzetkozi/nemzetkoz i-meresek/pisa2009-osszefoglalo

    18.oldal.

    Persze az írónak szakterülete, nem számít a véleménye a Tiéddel szemben.

     

    Olvasd el, miről írsz. Nem véletlenül kérdeztem, hogy kik és szerinted miért vannak az élen.

     

    És csak hogy értsd - bár nincsenek illúzióim - hogy milyen kijelentésekkel váltod ki a "stílust":

    "A porosz oktatasnal artalmasabb nincs."

    Idézet tőled. A mondat dugig van igazolással, bizonyításokkal, és mérlegelést követő konzekvencia levonásokkal. Ugyi?

     

    Kérdés: Mi az a funkcionális analfabéta? Miért alakul ki?

     

    Nem az a baj, hogy nem értesz velem egyet. Az a baj, hogy dobálózol olyan kijelentésekkel, amikhez egy vak által is láthatóan nem értesz, de még csak a fáradtságot sem veszed, hogy utánajárj, ha már valaki kioktat, hogy nem kellene, hanem visszatámadsz hogy "unintelligens"...

    Lehet. De azért mérget ne végy rá.

     

    Tényleg azt hiszed azért nem értünk egyet, mert nem értünk hozzá?

    Látom egy dolog elszármazásod okán kialault benned. A keleti blokk lenézése. Tudod attól senki sem több, hogy a másikat kevesebbnek állítja be...

     

    off:

    Most jött vissza a belgáktól 6 kérdés az általam írt szerződéssel kapcsolatosan a mo.-i képviselőhöz. Többek között olyan kérdés, hogy az nekik most jó, vagy rossz? Ennyit a szövegértésről...

    on:

    előzmény:
    edoa (1289)
    2011-09-02  12:14
  10. 2011. szeptember 2. 12:351292.

    Te is milyen ertelmesen alatamasztottad a velemenyedet.

    Ha valaki velemenyet igy fogadjatok, mert kulfoldrol ir, az titeket minosit.

    Csak a tenyek kedveert: amig otthon eltem, belulrol lattam a fenyes oktatasunkat. Ti meg kivulrol sem latjatok.

    Utalkozas es irigyseg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (1291)
    2011-09-02  12:28
  11. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. szeptember 2. 12:281291.

    NA, figyu Te magy idegenbe szakadt hazánkfia!

     

    " Magyarorszag  nem szerepelne le folyton a pizai vizsgalatokban."

     

    Először: piZZZZa???? piSSSSSSSa!

    Ha már kötözködsz.

     

    Másrészről.

    Halvány lila lövésed sincs az eredméynekről.

    Úgyhogy tedd meg nekem azt a szívességet, hogy először utánajár (ugyanis nyilvános adatok és csak 2004 óta a magy magyar barom óta vagyunk benne és azóta szignifikáns differencia nem volt az eredményességünkben), aztán elemez és aztán nyilvánit ki!

     

    A másik!

    A porosz oktatási rendszernél jobbat és hatékonyabbat még egy agyoniskolázott gyerektutujgató okostojás sem talált ki és nem is fog. De ezt nem a PISA fogja lemérni, hanem az az abszolút tény, hogy hány alkotó és újító került ki abból a rendszerből és hány a mostani fosokból...

     

    Nem mellesleg elgondolkodás tárgyává teszem - persze ha én tudatlan magyar barom tehetik ilyet emelkedett hullámú agyacskáddal -, hogy vaj'h mely nemzetek vannak az elejében és miért?

     

    Drága jó megboldogult papuskám mindig azt mondta: Nem az a baj, ha valaki hülye. A baj, ha ez a tulajdonság párosul a szorgalommal...

    idézet:
    kukacapja (1282)
    2011-09-02 09:57:32
    előzmény:
    kukacapja (1282)
    2011-09-02  09:57
  12. 2011. szeptember 2. 12:181290.

    Egyebkent ezert nem lesz abbol az orszagbol szar sem. Mert csak az utalkozas es az irigyseg megy. A penz hianya csak egy dolog. De amig ertelmesnek hitt emberek igy nyilvanulnak meg... Erre mondom, hogy amig szemleletbeli valtozas lesz, minden marad igy.

    Bar nekem mindegy. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. szeptember 2. 12:141289.

    Milyen intelligens vagy te is.

    Azert, mert nem ertesz velem egyet, ilyen utalkozo hozzaszolast irsz.

    Mivel nincs ekezetem, nem tudom, mi van otthon. Aha.

    A pisai vizsgalatokban leszerepelunk. Matekbol is es szovegertesbol is.

    A porosz oktatasnal artalmasabb nincs.

    Hiaba van nehany tudosunk, ha tul sok a funkc. analfabeta, a kepessegeihez kepest alul teljesito, stb.

    Az egesz rendszer ugy rossz, ahogy van.

    Latom kulturalt tarsaid is vannak.

    Hihetetlen, hogy csak azert, mert nem ertetek egyet velem -mert nem ertetek hozza-, ilyen stilusban beszeltek.

    előzmény:
    kukacapja (1282)
    2011-09-02  09:57
  14. 2011. szeptember 2. 11:251288.

    Kávé mindig. Akkor is, ha egy hete főtt...

     

    A kérdésedre válaszolva:

    Mittomén! Nem hallottam... :-D Azt meg dokumentálták, hogy boldogult. Azt monnyuk nem, hogy jól, vagy rosszul, de ezt majd úgyis az utókor dönti el... :-D

    előzmény:
    Mano__ (1287)
    2011-09-02  11:14
  15. 2011. szeptember 2. 11:141287.
    Okés,de akkor hogyan hallottad,h bármit is mondogat....meg ha hal(l)hatattlan,hogyan boldogult meg?
    Értetlen vagyok az igaz,nade akkoris!:-PPPP
    Kö kávé? Frissen főtt.
    előzmény:
    kukacapja (1286)
    2011-09-02  10:45
  16. 2011. szeptember 2. 10:451286.
    Mert már jóatyám is "hal(l)hatatlan" volt :-DDD Mint minden szülő :-D
    előzmény:
    Mano__ (1285)
    2011-09-02  10:40
  17. 2011. szeptember 2. 10:401285.
    Büdös kölke !! Miért nem hallgattál a papusra,he?:-OOOO:-PPPP :-DDDD
    előzmény:
    kukacapja (1282)
    2011-09-02  09:57
  18. 2011. szeptember 2. 10:381284.

    Nem önszántamból. :-D

    Kibújik belőlem a kisördög, amikor a magyar agyakat vizsgálják nyugatról... :-D

    Erre szoktam mondani, jobb is, hogy kintről okos. Még pont sok van így is itthon :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879276 (1283)
    2011-09-02  10:00
  19. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. szeptember 2. 10:001283.

    Megkíméltél egy kisregény írásától, köszi!

    előzmény:
    kukacapja (1282)
    2011-09-02  09:57
  20. 2011. szeptember 2. 09:571282.

    NA, figyu Te magy idegenbe szakadt hazánkfia!

     

    " Magyarorszag  nem szerepelne le folyton a pizai vizsgalatokban."

     

    Először: piZZZZa???? piSSSSSSSa!

    Ha már kötözködsz.

     

    Másrészről.

    Halvány lila lövésed sincs az eredméynekről.

    Úgyhogy tedd meg nekem azt a szívességet, hogy először utánajár (ugyanis nyilvános adatok és csak 2004 óta a magy magyar barom óta vagyunk benne és azóta szignifikáns differencia nem volt az eredményességünkben), aztán elemez és aztán nyilvánit ki!

     

    A másik!

    A porosz oktatási rendszernél jobbat és hatékonyabbat még egy agyoniskolázott gyerektutujgató okostojás sem talált ki és nem is fog. De ezt nem a PISA fogja lemérni, hanem az az abszolút tény, hogy hány alkotó és újító került ki abból a rendszerből és hány a mostani fosokból...

     

    Nem mellesleg elgondolkodás tárgyává teszem - persze ha én tudatlan magyar barom tehetik ilyet emelkedett hullámú agyacskáddal -, hogy vaj'h mely nemzetek vannak az elejében és miért?

     

    Drága jó megboldogult papuskám mindig azt mondta: Nem az a baj, ha valaki hülye. A baj, ha ez a tulajdonság párosul a szorgalommal...

    előzmény:
    edoa (1274)
    2011-09-01  21:17
  21. 2011. szeptember 2. 09:431281.

    Nem akartam már belefolyni a magasröptű vitába, de vannak jelzők, amiket nem szívlelek:

     

     "tudva, hogy az inak csak 7-8 eves korban szilardulnak meg veglegesen a kezfejeben, kinel mikor, addig is a szep irast elvarni es ezzel passzirozni a gyereket hulyeseg"

     

    Szóval hülység.

    Aha. Járni megtanul, de írni nem. Lépcsőzni megtanul, de írni nem.

     

    Tudod, ha veszed a bátorságot arra, hogy hülyézz bármit/bárkit, vedd a fáradtásot ahhoz is, hogy az anatómiába és a mozgáskoordinációk kérdéseibe ennél jóval behatóbban elmélyedsz. Mármint annál, hogy elolvastad a borítót.

     

    A szépírás kérdése nem az inak szilárdulásán múlik. Az inak szilárdulása a merev pozícióban tartásnál okoz hiányosságot, de nincs számottevő probléma itt sem. Ami a szépírást gátolja az nemes egyszerűséggel a készen kapott játékok által okozott kiskori finommotorikus képesség elvesztése. És ebben a kérdésben legyél oly kedves bármely nyugateurópai országot ba'ctatni és ne a magyrokat, mert nyugaton már gyógytornás technikákkal kezelik (és hozzák vissza) az elrontott pedagógiai lépést... Nálunk ez most gyűrűzik be. Mert már mi is rászorulunk sajnos.

     

    A laza és nem véglegesedett inak a gyermek sérülésektől való megvédését szolgálja. Mivel a kezdeti lépésekben nem tudja a test maga, milyen mozgáskoordinációnak lesz kitéve....

     

    Az oktatást és rendszerét pedig ne a nagy nyugat állítsa pellengérre. Állítsa mondjuk pellengérre Magyar Bálintot, akinek (többek között) köszönhető, hogy már nálunk is a nyugaton már évtizedek óta megfigyelhető tendencia megfigyelhető.

     

    előzmény:
    edoa (1257)
    2011-09-01  13:43
  22. 2011. szeptember 2. 07:491280.
    Apró kiegészítés, ami szintén off.Megnéztem pontosan a 2009-es PISA vizsgálat kiértékelését Magyarországra vonatkoztatva.Ha van kedved, nézd meg, melyik terület fejlődött az előző 2006-os vizsgálathoz képest.Szép napot!
    előzmény:
    edoa (1274)
    2011-09-01  21:17
  23. 2011. szeptember 2. 07:321279.
    Valószínűleg velem van a baj, mert nem értem, hogy mi nem volt érthető a hozzászólásomban.A többire nem szeretnék én sem reagálni, mert nem ez a téma.(de azért annyit hozzátennék,nem egészen minden úgy van, ahogyan azt te gondolod.)
    előzmény:
    edoa (1270)
    2011-09-01  17:47
  24. 2011. szeptember 1. 21:481278.

    Neked és Lillarékának is: nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától.

    Válaszoltam a felvetésekre, de a továbbiakra, ha csak nem tartozik a szoptatás témakörébe, itt már nem válaszolok. Akit ez érdekel, nyisson erről topikot!

    előzmény:
    edoa (1276)
    2011-09-01  21:35
  25. 2011. szeptember 1. 21:451277.
    Ez is létező dolog itthon, hiszen a fiam is így végezte az alsó tagozatot. Pontosabban hasonlóan, mivel iskolatthonos helyre járt, ahol négy évig ninden áldott nap reggeltől késő délutánig ugyanazzal a két tanító nénivel volt az osztály. 

     

    A pedagógusok szuperek voltak, le a kalappal előttük! Még 30-32 fős osztályoban is tudtak differenciáltan oktatni!

    A "magyaros" eleve öt csoportban tanított az osztályon belül elsőben (de csak ott!!!), hiszen voltak még folyékonyan olvasók és olvasgatók, olyanok is, akik a betűket ismerték, de még nem olvastak össze, s persze olyanok is, akiknek még minden új volt. Úgyhogy az extra feladatok a fiamnál is működtek. Hamar rájöttek a tanerők is, hogy hasznosabb és eredményesebb, mint a fekete pont és a beírás.:-)

    Itt első osztályban amíg az 1-3. csoportnak magyar volt, addig a 4-5. csoportnak matek a másik tanerővel.

     

    ÉS NEM KELLETT TÖBB EGYETLEN ÉVNÉL!!!, hogy mindenki tudjon olvasni és számolni! (Most sem értem, minek is ezt csak negyedikre megkövetelni...)

     

    Noch dazu... "értő olvasás"... Miért, másmilyen is van? (Véleményem szerint aki nem érti, hogy mit olvas, az eleve nem tud olvasni.) Ezt pedig már első osztály végén le- azaz fel lehet mérni, nem kell ehhez se pisai, s más vizsgálat. Csak néhány keresztkérdés az olvasottakról, meg egy felszólítás a nebulónak, hogy mondja el három mondatban, miről is olvasott. Nem egy nagy kunszt.

    előzmény:
    edoa (1274)
    2011-09-01  21:17

Címlap

top