Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2011. szeptember 4. 14:16101.

    Brávó.

    Fogadjunk, a te autódat a kisgyerekek még le is csövelik:D

    Na, ilyen szomszédom lenne mint te, már nem lennél a szomszédom

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  2. 2011. szeptember 4. 14:16100.

    na, hát képzeld, amikor jövök be az autóval, meg kell várnom, míg összeszedik a gyerekeket, a plédeket, innivalókat arrébb húzzák, mert nem tudok be manőverezni az autóval a helyemre.

    És akármilyen felfoghatatlan számodra, engem ez idegesít.A másik az, hogy a torkomban dobog a szívem, hogy ne e hajtok éppen át egy gyereken.

    Az utolsó pedig én és a párom vigyázunk az autónkra, ha én óvom a széltöl is, miért türjem, hogy mások egy nem arra kijelölt helyen szórakoztatják magukat, meg a gyerekeket.

    előzmény:
    csutak51 (94)
    2011-09-04  14:06
  3. 2011. szeptember 4. 14:1299.

    Úgy gondolom, viszik is őket a szülők, és nem örökké csak a betonon vannak a gyerekek.

     

    De mivel tudom, van gyereked, -azt ugyan nem, közös udvarod van-e?- gondolom, belátod, hogy néha a gyerek is játszhat a közös udvaron, akkor is, ha le van az betonozva.

     

    A szülőnek ugyanis könnyebbség, ha a gyereket nem kell hurcigálni MINDIG, ha játszani akar, és van is közös udvar.

     

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (88)
    2011-09-04  13:57
  4. 2011. szeptember 4. 14:1198.

    igen, ki vannak jelölve, csak az állhat be, aki megvásárolta.

    Egyébként én is gondoltam erre, hogy amikor lennt van az egész ház gyerekestől, akkor fogok ki be járkálni, de nem akartam eleinte a problémát még nagyítani.Most már másképp gondolom.

    előzmény:
    eda-1952 (84)
    2011-09-04  13:51
  5. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 14:1097.

    komolyan kezdesz dühítő lenni...mint a pereces, fújod a magadét

     

    no figyelj: a garázs előtt a kocsibeállón veszélyben lehet bárki - ha ezt valaki nem tudja ésszel felérni, az költözzön a tanyára, a ló talán kikerüli 

    előzmény:
    csutak51 (94)
    2011-09-04  14:06
  6. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 14:0796.

    a 77. hsz-ban írta a topicindító, hogy van elkerített udvar...

     

    miért kapálózol még mindig ennyire?

    nem kell senkinek engedni a jogából, csak anyuka meg apuka emelje fel végre a fenekes felét és vigye oda - a saját és a gyereke jól felfogott érdekében - a gyereket játszani, ahol viszonylag biztonságban van

     

    de úgy látom, szegény topicindító ritka bunkó csapatot fogott ki...

    előzmény:
    csutak51 (86)
    2011-09-04  13:54
  7. 2011. szeptember 4. 14:0795.
    Egy négyévest szerintem egy közös udvaron sem szabad magára hagyni. sőt. saját udvaron sem. 
    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  8. 2011. szeptember 4. 14:0694.

    Nem is csorbítja senki e jogodat, amikor ott állsz, nem teríti oda a gyerek a plédjét, igaz?

    S nem is áll olyan be a helyedre autóval, aki nem fizette meg ezt a jogot.

     

    Utóljára:

    Ha le van írva valahol, hogy ezt a bizonyos területet az udvarból Te kizárólagosan használhatod, avagy le van írva valahol, hogy ez a bizonyos terület a Te különtulajdonod, jogosan ne lépjen rá más, csak akinek megengeded.

     

    Ha nincs leírva, mert ez a közös udvar része, akkor az,bizony, közös.

     

    Nem muszáj hinned nekem, menj, kérdezz meg egy ügyvédet, az a tuti.

     

    előzmény:
    encsilaci78 (80)
    2011-09-04  13:44
  9. 2011. szeptember 4. 14:0493.

    Elképesztő a gondolkodásmódod.

    Nem itt laksz a házban?

    előzmény:
    csutak51 (86)
    2011-09-04  13:54
  10. Torolt_felhasznalo_494056
    Torolt_felhasznalo_494056
    2011. szeptember 4. 14:0392.

    Változott a tv. nem kell 100%, és közgyűlés szavazza meg, hiszen ki más szavazná meg, de most nem ez a lényeg

     

    A társasházak szabályozását nem a th.tv. finomítja, ott csak a sarkallatos pontok vannak megadva.

     

    Egy t.ház egyéni szabályozását, az alapító okirat, jó esetben SzMSz szabályozza.

    Itt kell megnézni, hogy mit ír a parkolókkal kapcsolatban. Ha kizárja, hogy ott gyerekek játszanak, akkor kérni kell a közös képviselőt, hogy intézkedjen. 

    Jelzem, elég nehéz dolog, hiszen neveletlen gyerek, neveletlen szülőjét sem egyszerű jómodorra bírni...

     

    Engem azzal is szoktak hívni, hogy éjjel lent beszélgetnek az udvaron a gyerkők és zavarjam haza őket... mintha valamit csendőr lennék

     

     

    előzmény:
    csutak51 (36)
    2011-09-04  12:29
  11. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 14:0191.

    próbáld meg egyszer a tieteket is odatenni valamelyik szomszéd (esetleg pár napon keresztül sorban mindegyik szomszédod) szemete mellé...

    ha rákérdez mondd azt, úgy hitted, azért van oda téve, hogy majd ő leviszi

    mondjuk ez is egyfajta bunkóság, de hátha észreveszik magukat 

    előzmény:
    encsilaci78 (85)
    2011-09-04  13:52
  12. 2011. szeptember 4. 13:5990.

    Nálunk ez úgy volt, hogy néhány ember sátorszerű valmit húzott fel parkolónak (nem tudom mi a neve) és lebontatták vele, mert az közös terület és nem sajátíthatja ki. Ha fizettek a parkolóhelyért akkor el lehet zavarni őket, mert az magántulajdon (szerintem). Kakispelusra nem tudok mit mondani, de egyatértek veled. 

    Ja, mindezt úgy mondom, hogy kisgyerekem van.

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  13. 2011. szeptember 4. 13:5889.

    És a Ti problémátok megoldódott?

    A közös képviselőnek is ezt mondtam.A kocsi nem olcsó dolog, de mindegy ha 100 ezer ft.ot érne, akkor is vigyáznék rá.A miénk, mi dolgoztunk érte, nem szeretném ha más játékszernek használná.

    A másik, hogy már volt egy két necces helyzet, mikor a mikrobuszból alig láttam, hogy a kocsi mellé gurult a gyerek.

    Én vigyázzak rá?

    előzmény:
    Salátáné (72)
    2011-09-04  13:34
  14. 2011. szeptember 4. 13:5788.

    és mi lenne ha a kedves szülők, esetleg netán lekisérnék a gyereket a tópartra és figyelnének rá. lehet levinni inni és ennivalót is valami kis kosárban. 

    a kocsik között a betonon játszatni gyereket lustaságból, az szerintem gyerekkinzás. Azt egy gyerek sem élvezi ha nem mozoghat szabadon. 

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  15. 2011. szeptember 4. 13:5687.
    Hát ez kész ,szemetestől ellopni a kukát
    előzmény:
    eda-1952 (84)
    2011-09-04  13:51
  16. 2011. szeptember 4. 13:5486.

    Nézd, az én gyerekeim már felnőttek, és különben is füvesített udvarú tsasházban lakom. Parkolóhely itt egy darab sincs, sem beton, csak a járda.

     

    S ha már itt tartunk, az is előírás, hogy egy közös tsasházi udvar hány%-a legyen füvesített, zöldterület.

     

    (Csak, sajnos, olykor a józan ész nem győz a pénz felett, a törvény szeme meg félrenéz olykor.)

     

    De ha lenne, megpróbálnék úgy igazságot tenni, hogy mindenki megbékéljen.

     

    A parkolóhelyeket pl lekeríteném egy darab kötéllel, igaz, macera lenne ki-beállásnál mindig leakasztani a kötelet.

    De hidd el, nem kevesebb macera, ha a kisgyerekesnek a közparkba kell vinnie a gyerekét, mert az nem játszhat a KÖZÖS udvaron, sem!

     

    Épp ezért, hagynám a gyerekeket a bejárati úton bicózni, és az autóstársakat megkérném, hogy legyenek rájuk tekintettel, akkor is, ha ez kényelmetlen.

     

    A gyerekes szülőket meg arra, hogy a kocsik közelében/között -esetleg lemadzagolás nélkül SE- játszanak a gyerekeik.

     

    Ha már az egész udvar betonozott, se szenvedjen senki a másiknál nagyobb hátrányt.

    Mindenki engedjen egy picit a jogából, és talán, jó esetben, béke lesz.

    előzmény:
    encsilaci78 (70)
    2011-09-04  13:33
  17. 2011. szeptember 4. 13:5285.
    ezzel egy gond van, a lépcsőházban csak 6 lakás van.És rajtunk kívül mindenki kirakja.Szóval biztos, hogy rájönnének, hogy én voltam.
    előzmény:
    Ildibildi (67)
    2011-09-04  13:21
  18. 2011. szeptember 4. 13:5184.

    Csutak, most kivételesen nem adok igazat neked, pont azért, mert társasházban lakom, kisgyerekkel költöztünk ide és van néhány tapasztalatom. Egy olyan társasház, aminek van zárt udvara, nagyon jó a gyerekeseknek! Mármint ha az az udvar nem parkolóhely...((( Gondatlan az a szülő, aki a gyerekét oda engedi játszani és akkor is gondatlan, ha a nagyobbat egyedül engedi ki. Nekünk sajnos nincs udvarunk: amikor ideköltöztünk a másfél évessel érkeztünk, no meg a férjem Simson Schwalbe-jével. Az előző lakás is társasházban volt, az ablakunk ott nem is utcára nézett, mégsem volt baj. Itt (elsőn lakunk) az ablak alá parkolt vele -az ottlakó engedélyével-, mégis zsinórban fordult elő, hogy anyuka szeme láttára a kiskölök lapáttal merte rá a homokot, úgy hordva oda vagy 5 méterről. Anyuka akkor sem szólt rá, ha látta, hogy nézem elképedve. Motort eladtuk. Ma már ilyenért biztosan szólnék.

    Szóval az a véleményem, hogy egy parkoló udvarban, ahol kifizette a lakó a parkolóhelyet, nincs helye játszó gyerekeknek, nemcsak az autók, hanem a gyerekek érdekében sem.

    Topikindító: az a kérdés, hogy konkrétan ki van osztva, melyik parkolóhely kié, vagy annyi van, ahányan megvettétek és mindenki éppen odaáll, amelyik üres? Mert egyszerűbb lenne, ha tudnád, melyik a tiétek. Másik kérdés: a többi autótulajt is idegesíti a helyzet? Mert akkor összebeszélni és egy kis benzint pazarolni: kiállni a garázsból, ha ott a lavór, miegymás, aztán negyedóra múlva vissza és újabb negyedóra múlva megint elmenni...majd megunják... Egyébként meg tényleg lakógyűlés, ahol autótulajdonosok határozottan megkérik a szülőket, hogy az autók és kocsibejáró úton NE játszanak, ne futkozzanak, biciklizzenek  a gyerekek! Inkább az örök harag és szidás, mint hogy valamelyiket véletlenül baleset érje. Hiába van az udvaron az anyuka, a picik villámgyorsak: olvastátok mostanában, hogy saját udvarban a kitolató apuka (azt hiszem) elütötte  a saját gyerekét...(((

    Szemetet meg nem tartunk a lépcsőházban! Na, oda olyan szomszéd kéne, mint ebben a házban volt...))) A szomszédasszonyom elindult a kukájával, hogy kiviszi a konténerbe, de kiszóltam, hogy lefőtt a kávé... Nem hozta be a vödröt persze, letette a lábtörlőre. Megittuk a kávét---és mehetett új szemetesvödröt venni, mert szeméttel együtt elvitte valaki! (izé...ez megtörtént és felhasználható ötlet, bár nem tisztességes.)

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  19. 2011. szeptember 4. 13:5083.
    ez naygon tetszik
    előzmény:
    Amphitrité (66)
    2011-09-04  13:17
  20. 2011. szeptember 4. 13:4982.
    Nincsen, mert mi később költöztünk be a lakásba, mint a többiek.
    előzmény:
    rozalindaa (62)
    2011-09-04  13:10
  21. 2011. szeptember 4. 13:4881.

    Ismétlem, ez nem udvar, ez parkoló!!!!

    Tehát, miért lenne biztonságosabb ott játszaniuk, ahol autók közlekednek????

    előzmény:
    csutak51 (60)
    2011-09-04  13:09
  22. 2011. szeptember 4. 13:4480.

    Bocs, de nem igazán érdekel, hogy jogot, vagy területet vettem.A parkolót szerintem csak az használhatja, aki , ha így jobban tetszik jogot vett.És csakis parkolni, nem pedig játszótérnek, vagy rögtönzött strandnak.

     

    előzmény:
    csutak51 (49)
    2011-09-04  12:50
  23. 2011. szeptember 4. 13:4279.
    Nálunk a ház előtt vannak a parkolók és az mellett egy füves rész. Oda is ki van téve, hogy labdázni nem szabad, de a sok hülye szülőt nem érdekli, csak kiengedi a kölkét, mert ne az ő agyára menjenek már a lakásban. Az már nem érdekli, hogy a labda végigpattog a kocsikon, gyerek felmászik a kocsikra. Úgy megbüntetném az ilyen szülőket, hogy ihaj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (65)
    2011-09-04  13:17
  24. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 13:4178.

    ja és nézd csak végig a hozzászólásokat...

    biztos, hogy mindenki más megy szembe a forgalommal az autópályán? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (74)
    2011-09-04  13:38
  25. 2011. szeptember 4. 13:4077.

    nem érted, az nem udvar, hanem parkoló.Az udvar a ház előtt van.Körbekerített kis rész.

    Tehát mivel az egy autók részére fenntartott terület, továbbá közlekedésre, nem rendeltetésszerűen használják azok akik játszóteret csinálnak belőle.Viszont ha áthajtanék az egyk 3 évesen, mert éppen kétszázzal száguld el a bejárat előtt, anyuka ott helyben megölne.

    előzmény:
    csutak51 (41)
    2011-09-04  12:36

Címlap

top