Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2011

-karácsony-
Létrehozva: 2011. szeptember 22. 17:52

Minden karácsonyrajongót várok ide szeretettel!!!

noha még visszavan 3 hónap,egy topikot megér a készülődés most isszerintem sokan vannak,akik szívesen készülődnének már most a karácsonyra! készülődjünk együtt!

 ki mit tervez idén karácsonyra? vannak már ötleteitek?

  1. 2011. október 4. 16:29551.
    Nem tudom mekkorák a lányok, de ha elég nagyok, akkor megköthetik a masnit, vagy kiválaszthatják a mintás anyagokat Az unokatesóim imádnak ilyenekben segíteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_169250 (548)
    2011-10-04  16:23
  2. 2011. október 4. 16:27550.
    Sőt, megtisztelsz! Küldj majd róla képet, hogy milyen lett
    előzmény:
    Eráta (549)
    2011-10-04  16:24
  3. 2011. október 4. 16:24549.
    Lilla! A gömb szuper!!!!! Én is megpróbálkozom vele, ha nem haragszol!!!
    előzmény:
    Lilla27 (545)
    2011-10-04  16:06
  4. Torolt_felhasznalo_169250
    Torolt_felhasznalo_169250
    2011. október 4. 16:23548.

    Ez mekkora ötlet!

    Bár én már elhatároztam, hogy idén a lányokkal együtt sk készítjük a díszeket, de ez is megfontolandó...

     

    előzmény:
    Lilla27 (545)
    2011-10-04  16:06
  5. 2011. október 4. 16:17547.
    Én csak ámulok és bámulok!!!!!! Asszem nálam kreatívságban most Te vagy a befutó!! Mik nem jutnak eszedbe! És pláne irigyellek, hogy van hozzá partnered, aki nem mellesleg a PÁROD!!! Én a GRINCS-el élek együtt!!!!!!
    előzmény:
    Kriszta1983 (536)
    2011-10-04  14:46
  6. 2011. október 4. 16:11546.

    Kriszta, karácsonyi mesekastély? Ez nagyon jól hangzik. Örömmel olvastam, hogy neked is Szeged a beszerzőhelyed. Mert nekem tényleg csak beszerzőhely, egy jópár kilométerrel arrébb lakunk Szegedtől.

     

    Tök rendes a párod, hogy augusztusban ilyen kreatív újságokkal lepett meg. Gondolom nem volt neki könnyű nyáron ilyet beszerezni.

     

    A "csináld magad" csomag összeállítása nagyon tetszik!

     

    coffi, szuper jók a recik, köszi!

     

    lila.tulipán, ejnye, szóval a mézeskalács házikó csak úgy fogta magát és beugrott a kosaradba. Ilyet!!!

     

    Apropó, ha látnátok valahol nagggyon szép hógömböt, kérlek jelezzétek nekem, mert tavaly voltak nagyon szép zenélő hógömbök a Lidl-ben, de sajna, mire én oda jutottam, addigra elfogytak. 

    előzmény:
    Kriszta1983 (541)
    2011-10-04  15:40
  7. 2011. október 4. 16:06545.
    Én ezt ataláltam :) idén ilyen díszeket készítek, a tavalyi gömböket fogom becsomagolni!
    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  8. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 15:58544.
    Köszönöm. Igen, megkaptam a privit, és már válaszoltam is. Vagy legalábbis azt hiszem. Jön a hidegfront, ilyenkor teljesen használhatatlan vagyok. :(
    előzmény:
    tutusatu (542)
    2011-10-04  15:52
  9. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 15:55543.
    Hát most elakadt a szavam, pedig hidd el, az ritkán fordul elő velem. :) Nagyon jók ezek az ötletek, még-még-még írjál még... :):)
    előzmény:
    Kriszta1983 (536)
    2011-10-04  14:46
  10. 2011. október 4. 15:52542.

    nagyon jó ötlet ez is:-) ügyes vagy...

    küldtem  privit, remélem megkaptad:-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (517)
    2011-10-04  10:50
  11. 2011. október 4. 15:40541.

    Azt még nem tudom, de az biztos, hogy a fórumozók kis csapata benne lesz. Majd talán valamelyik hétvégén nekiállunk, mert a páromat is szeretném bevonni a dologba, biztos lesznek jó ötletei . Az is lehet, hogy a mostani hétvégére jósolt hideg meghozza a kedvünk ...

    Képzeljétek el, hogy Szegeden ma nyitották meg az ÁRKÁDOT és az árkád hírlapban már reklámozták, hogy nov. 18-tól karácsonyi mesekastéllyal fogadják a kedves látogatókat. Nem tudja esetleg valaki, hogy ez mit takar? Aztán ha másra nem is, arra biztosan jó lesz, hogy dekorációs ötleteket és fényképeket szerezzek az albumhoz!

    előzmény:
    Eráta (533)
    2011-10-04  14:25
  12. Torolt_felhasznalo_169250
    Torolt_felhasznalo_169250
    2011. október 4. 15:28540.

    Sziasztok!

     

    Ma szabin vagyok, és ennek két "következménye" lett:

    1. elmentem Dunakeszire, mert ott most nyílt meg a Möbelix.

    Hát azt kell mondanom, hogy nem vittem elég pénzt. Már nagyon sok karácsonyos ill. télapós dolog van, de egy csomó ajándéknak valót találtam nagyon olcsón. Anyósomnak pl. vettem egy pohárkészletet+kompótos készletet (egyformák) és össz. 2000.-Ft-om bánta.

    2. takarítás közben a kezembe akadt a lányom tavalyi ajándéka: Karácsonyi finomságok kis könyve (gyerekeknek szánt szakácskönyv, tehát az ebben talált receptekkel talán még én is elboldogulok...)

    Jó kis recepteket találtam benne, amik még ajándéknak is alkalmasak lehetnek, ezért Veletek is megosztom (bocs, ha korábban már szerepelt a topicbban):

    Hógolyó:

    175 g fehércsokit + 25 g vajat vízfürdő felett megolvasztani ->  

    50 g szétmorzsolt piskótát belekeverni -> golyókat formálni belőle -> kókuszreszelékbe hempergetni -> papírkapszlikba tenni, majd lehűteni.

     

    Csokis "trüffli":

    Tulajdonképpen úgy készül, mint a hógolyó, csak tejcsokival + 50 g porcukrot is bele kell keverni a masszába (ki tudja miért, hiszen nem étcsokoládét ír a recept...). És a végén nem kókuszreszelékbe kell forgatni, hanem barna tortadarába (amit a gyerekeim+férjem "egérkakinak" hívak).

     

    Szerintem a kettő vegyesen egy dobozkában nagyon jól mutatna...

     

    Habcsók:

    2 db (szobahőmérsékletű) tojás fehérjéből kemény habot verünk úgy, hogy közben 100 g (kristály)cukrot apránként adagolunk hozzá. Ha kész, sütőpapírral kibélelt tepsire teáskanállal "felhőcskéket" formázunk, megszórjuk színes tortadarával.110 °C -ra előmelegített sütőben kb. 40 perc alatt megsütjük, majd kikapcsoljuk a sütőt és még 15 percre bent hagyjuk a habcsókot.

    Csak ezután vegyük ki a sütőből, és hűtsük ki -> tegyük kapszlikba...

     

    Szerintem idén a lányokkal kipróbáljuk ezeket a recepteket, és ez lesz az Ő ajándékuk a nagyszülőknek/ nagynéniknek/ nagybácsiknak...

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. október 4. 15:24539.

    Én is hasonlót készítek, csak a kókusz helyett hófehér sóba mártom a tobozt, vagy cukorba. A sót egyébként én már arra is használtam, hogy abba állítottam bele a gyertyákat és egyéb dolgokat, mert nem akartam olyan ronda zöld dekorhabot használni. Küldök egy képet is róla! Ráadásul az ünnepek után minden eltehető és jövőre megint felhasználható. Imádom az ilyen praktikus megoldásokat!!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (517)
    2011-10-04  10:50
  14. 2011. október 4. 15:11538.

    Hát igen, erre mondják, hogy kinek a pap, kinek a papné, nekem a fiuk. Azthiszem így az lenne a legjobb, ha mindkettőt kipróbálnám, de az nem lenne túl kevés? Fele annyi hozzávalóval érdemes egyáltalán nekifutni?

    Persze az lenne a legjobb, ha képernyőn keresztül lefetne egy falat kóstolót küldeni, akkor könnyebb lenne a döntés!

    előzmény:
    nonamona (513)
    2011-10-04  10:34
  15. 2011. október 4. 15:06537.

    Szia Gragi!

    Képzeld, nekem augusztusban volt a névnapom és bár nálunk nem szokás az ajándékozás, a páromtól kaptam 2 karis hobbiújságot. Itt a Télapó, és Karácsonyváró ötletek címmel. Jó kis ötletek vannak mindkettőben főleg kisgyermekes anyukák részére és a legtöbbjük színes kartonból elkészíthető.

    Nagyon megörültem neki, mert tényleg nem számítottam rá, de azért néhenapján egyszer-kétszer már elköhhintettem neki, hogy ha meg szeretne lepni valamivel teljesen véletlenül  akkor valami olyan apróságban gondolkodjon, amit karácsonyra fel lehet használni.Pl. szalag, gyertya, bármilyen hobbykellékes mütyűr, vagy csak egy kupon, amit így beválthatok.

     

    Egyébként ajándéknak sem rossz: Ha tudod vkiről, hogy szeret kreatívkodni, állíts neki össze egy "csináld magad" csomagot. Ha pl. szeret ékszereket készíteni, akkor gyöngyöket más-más méretben és színben, esetleg a gyöngyfűzésről egy kis könyvet, amit hobbyboltban de még nagyobb papír-írószer boltban is lehet kapni, de te is tölthetsz le az internetről ilyen anyagot és egy szép szalaggal össze is fűzheted.

    előzmény:
    gragi (514)
    2011-10-04  10:36
  16. 2011. október 4. 14:46536.

    Igen Minitorta, megpróbálok majd képeket feltenni, de azt nem ígérem, hogy nagyon jók lesznek, mert sajna nincs fényképezőgépünk és csak telefonnal tudom majd megörökíteni őket.

    Egyébként ne arra gondolj, hogy minden csak úgy ala natur kerül fel a fára, mert ezeket az alapanyagokat szépen átalakítjuk és egyéb díszekkel vegyítjük.

    Uúgy teszünk a fára pl. piros boát, vagy gömbdíszeket, csillagot, gyűjtöttünk egy csomó tobozt is, amit kicsit majd lefújunk műhóval...

    Leírom néhány elképzelésemet, mert egy ideig még nem kezdünk neki a díszek gyártásának:

    - A Magnum jégkrém pálcikáiból, mivel azok szép ívesek, csillagokat készítünk úgy, hogy 3 db-t összeragasztunk és lefestjük fehérre, vagy pirosra, vagy lefújjuk s aztán jöhet a díszítés. A fehér csillagnak a szélére szórhatunk piros csillámport, vagy festhetünk rá a közepéből indulva piros hópelyhet, de azt filcből is kivághatjuk és rátehetjük... 

    - A kupakokat felfűzzük damilra (mert az nem látszik) úgy, hogy közéjük vattapamacsokat illesztünk eltérő számban / távolságban / méretben, hogy ne legyen olyan szabályos és kész is a girland. De az ágak végeire is tehetünk vattacsíkokat a fa belseje felé haladva és lefújhatjuk műhóva, hogy élethűbb legyen.

    - A pet palackokból pedig gömbdísz készül, aminek az ötletére a neten bukkantam rá. Csak le kell vágni 3-4 kb. 1 centi széles karikákat a palackból, egymásba illeszteni, alul-felül rögzíteni és kész is a díszítésre váró gömb. Uúgy lefújható, de az egyes karikákat még összeillesztés előtt is lehet dekorálni. Én pl. azt szeretném kipróbálni, hogy kívül-belül bekenem egy erősebb ragasztóval és belemártom hófehér sóba, vagy cukorba, amibe előzőleg csillámport is keverhetünk.......Sokféle megoldásom van, csak nem tudom mindet leírni.

    - A cOCA-COLA  felírathoz pedig kivágok néhány eltérő betűméretű  sablont (ami nagyon macerás lesz) és csak rárakom a matt ezüstös gömbre, ami már kicsit kopottabb és piros, vagy fehér színnel lefújom a betűket, de egyszerű hópelyhet is festhetünk rá. Van egy csomó féle fajta méretű hópehelyhem papírból. Még tavaly esténként vágtuk ki őket a párommal. 

    - A kólásüvegről leszedett papírokba pedig gyufásdobozt is csomagolhatok, vagy nagyobb dobozkára (vitaminos doboz, más-más alakú gyógyszeres doboz) is ráragaszthatom, majd körbekötöm egy szalaggal és olyan lesz mint egy mini becsomagolt ajándék.

    .

    .

    .

     

    Na többet mostmár tényleg nem írok , mert még letiltanak a fórumról.  

    Ja és küldök egy képet, ami a színvilágot ihlette a reklámon kívül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (505)
    2011-10-04  08:18
  17. 2011. október 4. 14:35535.

    Szia ,köszönöm az ötletet nagyon tetszik a vonat de tavaly s vonatunk volt,gyufásskatulyából.Szeret mindenfélét ,de az édességet a legjobban,ezért szeretnék valami olyat ötletet,ami felül múlja ezt.

     

    Az adventi naptáros liket is megnéztem csuda jók vannak rajta.

    Minitorta,nekem is át küldöd légyszives.:-)

    előzmény:
    Eráta (533)
    2011-10-04  14:25
  18. 2011. október 4. 14:34534.

    Hohohóóóóóóó :)

     

    Ma jártam a LIDL-ben, kéremszépen, ott is megszállottak dolgozhatnak :) Megjelentek a karácsonyi édességek. Bárhogy tilatkoztam, beugrott a kosaramba egy mézeskalács házikó. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. október 4. 14:25533.

    Wow! Ezt tök jó ötlet, hogy olyan színű az album, amilyen az aktuális díszítés!!!

     

    No, én arra gondoltam, hogy veszek egy kész A5-ös gyűrűsmappát és azt bevonom azzal a papírral, amibe a kézbesített könyveket csomagolják (nem tudom mi a neve, olyan fél kemény barna papírféle), azt pedig dekorálom. Az oldalakat én az A4-es fénymásolópapír dobozából fogom kivágni és azokat fogom díszíteni újságkivágásokkal, vagy hullámpapírral, szines kartonpapírral. Majd kilyukasztom és lefűzöm. Ez tűnik legkönnyebb megoldásnak. Én natúr szinekben szeretném és akkor az ötleted alapján a díszítés meg fog egyezni az otthon díszeinek színeivel. Jó lenne már nekiülnöm :) Te mikor kezded?

    előzmény:
    Kriszta1983 (532)
    2011-10-04  13:55
  20. 2011. október 4. 13:55532.

    Szia Eráta!

    A karácsonyi albummal kapcsolatban érdeklődnék, hogy Te miből fogod azt elkészíteni? Ugye nem muszáj kész albumot megvenni hozzá? Mert én arra gondoltam, hogy színes kartonlapokból állítanám össze. Nem is olyan régen jártunk egy hobbyboltban itt Szegeden, és láttam 155 Ft-ér jó nagy és mindenféle színű középkemény kartont, amit akár 6 részre is felvághatok. Ráadásul így még ragasztani is lehetne rá nemcsak fényképet, hanem katalógusképet, vagy újságcikket, esetleg egy darabot a legszebb karis csomagolópapírból, de akár azt külön oldalként is be lehetne illeszteni. Aztán ha minden lapot kilyukasztok, márcsak össze kell kötnöm egy vékony szalaggal. Ráadásul még úgy is variálhatom az egészet, hogy amilyen színű a karácsonyunk, olyan színűek lesznek az album lapjai.

    előzmény:
    Eráta (504)
    2011-10-04  07:44
  21. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. október 4. 13:04531.

    Wgizus Diós sütije

    20 dkg vaj

    30 dkg liszt

    10 dkg dió

    2 van.cukor

    10 dkg porcukor

    rum

    2 dl joghurt

     

    Összegyúrni, szaggatni, formázni kifli formájúra.

    160 fokon 15 percig sütni. Van. porcukorba hempergetni.

     

    Sajtos pogácsa:

    5 dkg élesztőt 2,5 dl tejben felfuttatunk 1 ek. cukorral. Ebbe jön: 50 dkg RAMA, fél liter tejföl, 30 dkg eidami sajt reszelve, 1 ek só, 1 kg liszt. Begyúrjuk 1 órát pihentetjük, nyújtjuk 1 cm vastagra, szaggatjuk, lekenjük némi tejföllel (a tojás helyett), reszelt sajtot teszünk rá, és 180 fokon sütjük kb. 25 perc alatt sül meg. 

    Ez ipari mennyiség, én a fele adagot csinálom és úgy lesz 4 tepsivel.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. október 4. 12:57530.

    Kakaós csiga

    Az eredeti Macikonyháé, de kicsit átvariáltam...nem nagyon csak némiképp több liszt kell bele sztem és kihagytam a tojást.

    Kelt tésztáknál amúgyis sztem a megadott lisztmennyiség csak nagyjából mérvadó...

    50 dkg liszt

    8,5 dkg RAMA

    1 mk só

    ezeket elmorzsolni.

    2,5 dkg élesztőt

    3 dl tejben

    4 ek cukorral

    felfuttatni.

     

    Beleönteni a lisztes keverékbe és bedagasztani, majd 1 órát hagyjuk állni.

     

    Kell még: 2 dl cukor, 3ek kakaópor - ezt összekeverni (kóstolni mert lehet hogy vkinek kevesebb cukor kell bele).

    Ebből lesz a töltelék.

     

    Kell még: 2 dl tej és 1-1 ek vaj

     

    A tésztát kinyújtjuk, szép vékonyra, lekenjük 1 ek-nyi olvasztott vajjal. Leszórjuk a cukros kakaóporral, és szorosan felcsavarjuk. Kb. másfél cm-es csíkokra vágjuk, a csigák széleit aláhajtjuk és sütőpapíros tepsibe tesszük. 175 fokos sütőben, középső rácson sütjük 15 percig, majd kanállal meglocsoljuk a felforralt tejben elkevert vajjal, majd visszatoljuk és még 20 percig sütjük. És kész. Nagyon finom:) 

     

    Csokitorta:

    ez netes recept, de hátha jól jön vkinek, ebből szoktam pl. muffint is sütni:

    15 dkg cukor, 5 ek kakaópor, 25dkg liszt, 1 sütőpor, 1 van.cukor, csipet só, 1 mk. szódabikarbóna

    Ezeket elkeverjük.

     

    6 ek olaj, 3 ek ecet, 2,5 dl víz. - ezt is elkeverjük.

     

    Összekeverjük az egészet, és sütőpapíros tortaformába öntjük.

    180 fokon 40 percig sütjük.

     

    Krém: 1 cs. vaníliapudingot 3 kanál cukorral, fél liter tejben megfőzni és kihűteni. 10 dkg cukrot 12 dkg Rama-val kikeverni  majd a pudinggal összekeverni jó habosra (robotgéppel:)) A lényeg itt hogy hideg legyen mindkettő.

     

    kettévágni a tésztát, megtölteni a tetejére mehet csokimáz:)  

     

     

    Van még pogácsareceptem és diós is, majd hozom őket nemsokára.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. október 4. 12:52529.
    Bocsánat, kicsit le vagyok maradva, most olvaslak vissza benneteket. Ez nagyon jó ötlet, elnevezni a diszeket a szeretteinkről.
    előzmény:
    hegerika98 (38)
    2011-09-22  21:02
  24. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. október 4. 12:46528.

    oké, írok egy párat:)

     

    Évek óta tojás nélkül sütöm az almáspitét például, a régi receptem alapján, csak az 1 tojást nem teszem bele, és a tetejét pedig tojás helyett tejföllel kenem meg vékonyan. Aki laktózérzékeny (én pl.) az nyugodtan használhatja a laktózmentes tejfölt, ugyanúgy működik mint a "hagyományos".

     

    Almáspite:

    20 dkg RAMA

    40 dkg liszt

    10 dkg cukor

    1 tejföl

    1 sütőpor

    csipet só  

     

    töltelék: 1 kg alma hámozva, reszelve és 3 kanál cukor

    ezen kívül kell még: zsemlemorzsa és  1 tk tejföl a süti tetejére a lekenéshez

     

    Az almát megdinszteljük a cukorral, addig amíg a leve elfő, és kihűtjük. A tésztát begyúrjuk, majd hűtőbe tesszük fél órára. Két részre osztjuk, kinyújtjuk az egyiket, bele a tepsibe, rászórunk zsemlemorzsát, rá a tölteléket majd megint leszórjuk a zsemlemorzsával, kinyújtjuk a másik lapot, be a tepsibe. Lekenjük a tetejét a tejföllel, megszurkáljuk egy villával, 200 fokra előmelegített sütőbe tesszük, majd a tüzet mérsékeljük 170 fokra és 40 percig sütjük. (középső rács, légkeverés nélkül).

     

    Palacsinta tojás nélkül:

    25 dkg liszt , 1 kanál cukor, 1 cs. vaníliás cukor, 3 dl tej, 3 dl szóda, 4 ek olaj, és egy csipet só. Összekeverem és sütöm. Ugyanolyan mint a tojásos.:)

     

    Ezen kívül van még Sherpa01 Karácsonyi isler receptje, ez nagyon finom...én most az alapreceptet írom be, de ennek én a 4x-esét csinálom mert így nagyon kevés lenne:

    12 dkg vaj (nem hideg!!)

    12 dkg liszt

    7 dkg porcukor

    9 dkg darált mandula (én dióval csinálom mindig)

    Összegyúrni, 1 órát állni hagyni hideg helyen, nyújtani, szaggatni fél cm vastagra, 180 fokon 10 percig kell sütni. Lekvárral megtölteni és a tetejére csokimáz. Az én csokimázam: 5 kanál víz, 5 kanál cukro felforralni....ebbe 5 kanál kakaópor, és amikor elolvadt benne, akkor 5 dkg vajat elkeverni benne, kihűteni, és rákenni az islerekre. Én linzerkarikát is csinálok ebből a receptből.

     

    Túrógombóc tojás nélkül:

    25 dkg túró, 1 van.cukor, 1 kanál cukor, 6-7 kanál dara, 1,5 ek. étkezési keményítő+ 4 ek. víz.

    ezeket összegyúrni, hűtőbe, madj 1 óra múlva gombócolni, és forrástól számítva 12 percig főzni. Végén zsemlemorzsába hempergetni.  

     

    előzmény:
    Mágika (497)
    2011-10-03  22:15
  25. 2011. október 4. 12:45527.
    Most találtam ezt a topikot és nagyon örülök neki. A kicsi fiad csodaszép.
    előzmény:
    tomimami (14)
    2011-09-22  19:01
  26. 2011. október 4. 12:28526.

    Szia minitorta!

     

    Én csak leskelődöm az olsalon és "lopom" az ötleteket.

    Ez a gyűjtemény nagyon tetszik, átküldenéd nekem is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (515)
    2011-10-04  10:43
  27. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 11:46525.
    Szívesen. Örülök, hogy tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (524)
    2011-10-04  11:28
  28. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. október 4. 11:28524.
    Köszönöm, én megkaptam, örök hála érte.:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (515)
    2011-10-04  10:43
  29. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 11:18523.
    :) Nekem sem ártana párat összeszednem, mert ez a tavalyi készlet, és hát elég kevéske.
    előzmény:
    melcseee (521)
    2011-10-04  11:06
  30. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 11:10522.

    Tényleg, az is jó, eszembe nem jutott volna. Bár ennek jobb illata van, az biztos. :) Az egyik kolléganőm meg fogkrémmel helyettesítette a műhóspray-t, azzal készített képeket az ablakra. :)

    előzmény:
    nonamona (519)
    2011-10-04  11:03
  31. 2011. október 4. 11:06521.
    én is pont emiatt szedtem össze pár tobozt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (517)
    2011-10-04  10:50
  32. 2011. október 4. 11:06520.
    Na azért nem gondoltam ennyire komolyan ! :-)) De mellém állhatnál csípőre tett kézzel.... aztán egy kicsi belekotyoghatnál itt-ott.... mert ugye én Veled ellentétben recept alapján főzök, max. kihagyom, amit nem szeretünk :-))
    előzmény:
    Démétér (516)
    2011-10-04  10:46
  33. 2011. október 4. 11:03519.
    Én hibajavító festékkel szoktam a tobozok csúcsát befestegetni, de ez jobb!!! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (517)
    2011-10-04  10:50
  34. 2011. október 4. 11:01518.

    ...erről jut eszembe. én tavaly csináltam olyan sk ajándékot, hogy műanyag üvegeket - mindenféle színűt - fogtam és összevágtam 1*1 cm-es kis négyzetekre. csipesszel fogtam, és a tűzhelyen takarékra vett láng fölött csöppet megolvasztottam, csak annyit, hogy kicsit összeugorjon és bepöndörödjön. gyönyörűszép lesz. ezeket aztán lehet szépen csíkokban szép formájú üvegekbe tölteni, vagy dekorkavics helyett egy szép tálba tenni, vagy akár tűvel ki lehet lyukasztani, és láncra fűzni.

    Elég gyorsan meg van egyébként, nagyon kevés ideig kell olvasztgatni.

    előzmény:
    Kriszta1983 (487)
    2011-10-03  20:01
  35. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 10:50517.
    És hoztam még egy ötletet, ezúttal nem mogyoróra, hanem tobozra. Szóval a toboz pikkelyeit bekentem ragasztóval, meghempergettem kókuszreszelékbe (isteni illata van), aztán lefújtam hajlakkal, és szórtam rá ezüst csillámot, mert ugye a hó csillog. :) A kép minőségéért bocs, ennyire futotta. Ezt az ötletet egy virágkötő ismerősömtől tanultam, igaz, ő ehető adventi koszorút csinált (hungarocell karikára mazsolát és aszalt szilvát szúrkált gombostűvel) és azt szórta meg vele. De szerintem tobozon is szép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351752 (515)
    2011-10-04  10:43
  36. 2011. október 4. 10:46516.

    "Bocs"?!

    Nincs bocs. Még hogy úgy főzz,süss, készíts bármit, ahogy az neked ízlik?! Hát majd még megengedem, mi?! :))) Szó sem lehet róla.

    Tilos.

     

    Khm. Szóval. Kérem. Hát persze, hogy lehet citrom nélkül, pláne, ha valakit nem zavar egy kis oxidáció. (Nem lesz vészes: a narancs is elég savas.) Meg lehet cukor helyett mézzel, meg lehet édesebbre, meg lehet savanyúbbra, meg lehet másféle fűszerekkel. Kaphat akár egy pohárka konyakot, rumot, vagy erős teát. Esküszöm, senkihez nem állítok oda csípőre tett kézzel, rosszallóan, hogy hát mégis ezt hogy képzeli?! :))

    Hölgyek: ízlés szerint. Tényleg.

    előzmény:
    nonamona (513)
    2011-10-04  10:34
  37. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 10:43515.
    Sziasztok!
    Xanthia, Zsiribiri és Fruzsy79 átküldtem a gyűjteményt, remélem, át is ment. :) Nem gondoltam volna, hogy ennyien kíváncsiak lesztek rá, de örülök neki. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy közöljem, ez NEM A SAJÁT ÖTLET, nem szeretnék más tollával ékeskedni, korábban már valaki ilyen formában összegyűjtötte egy másik fórum ötleteit, amit azóta is használok, köszönöm Neki. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  38. 2011. október 4. 10:36514.

    Szép napot mindenkinek!

     

    dobkrisztina, ezzel a gumicukor recepttel már szemezgettem én is, csak valahogy én szeretném helyettesíteni a tejet, hogy tovább elálljon, viszont azt írják, hogy a tej fehér színétől lesz olyan igazán mutatós és szép. 

     

    Piccurka, én is láttam, hogy a novemberi Praktikában már csupa karácsonyi dolgok lesznek, kb. 2 hét múlva már lapozgathatjuk. Én tavaly Karácsonyra Praktika előfizetést kaptam.

    előzmény:
    Piccurka (507)
    2011-10-04  08:49
  39. 2011. október 4. 10:34513.
    Én nem tettem rá citromot (Bocs Démi), nem szeretem az erős citromos ízt, fáj töle a pocakom :-) (Kifogásnak nem rossz!!!!) Szóval egy kicsit bebarnult (inkább aranyszínünek mondanám!!!), de nem tett neki rosszat! Az ízén nem lehetett nagyon észrevenni, hisz ott a narancs, mint markáns íztadó!
    előzmény:
    Kriszta1983 (484)
    2011-10-03  19:44
  40. 2011. október 4. 09:17512.

    Fehér vagy ezüst díszeknél beválik, ha veszel (olcsó) lila muszlin vagy organza anyagot, négyzeteket vágsz belőle, és szép kis bugyorba csomagolod a díszt, az akasztónál pedig még kis masinval is díszíted - úgyis össze kell fogni valamivel.

     

    Le is lehet fújni persze lila festékspray-vel, de szerintem kétséges az eredmény, mert megfolyhat, vagy nem lesz egyenletes, és egyébként is macera úgy szárítani, hogy semmihez ne érjen hozzá. (Persze egy fakanalat is két váza vagy befőttesüveg közé fektethetsz, és rálógatod a díszeket, de akkor is vigyázni kell, hogy meg ne lökd őket.)

     

    A ragasztósprayvel lefújás, majd lila csillámba hempergetés jobban beválhat, mert nem baj, ha nem tökéletesen egyenletes. Csak utána lakkozni kell, hogy ne peregjen. (És persze ez is inkább semleges színű díszeken működik, mert mondjukegy zöldön vagy piroson ijesztő is lehet a végeredmény :))

     

    Vagy hugarocell-gömböket megszúrkálsz lila flitterekkel, gombostűvel rögzítve. Nem kell hozzá kézügyesség, hulla egyszerű, csak pokoli türelmet igényel. Én tudom: csináltam. Átlag négy óra egy közepes gömb :)

     

    előzmény:
    lzs4 (509)
    2011-10-04  09:07
  41. 2011. október 4. 09:15511.

    Egy kis lila hobby festék, némi csillámpor, lila, arany, ezüst, és hobby ragasztó segítségével. Lefested a gömböket, kensz rá akkár össze-vissza, akár mintaként, vagy az egész gömbre ragasztót és rászórod a csillámport. De lehet hogy érdemes a csillámport megpróbálni a festékbe belekeverni vagy még a friss festékre rászórni, mert szerintem azon is megtapad. Aztán hogy tartósabb legyen még valami lakkot is tennék rá. Illetve vehetsz karácsonyi motívumos öntapadós matricákat és az átfestett gömbökre azt is ráragaszthatod.

    Vagy esetleg még színes fóliába is becsomagolhatod, ja és még hósprayt is fújhatsz esetleg rá. Ennyi jutott most eszembe.

    előzmény:
    lzs4 (509)
    2011-10-04  09:07
  42. 2011. október 4. 09:08510.

    Szerintem igen, ha emlékeim nem csalnak akkor nem lesz olyan nagyon meleg a gipsz. Elvileg amit vettem az ilyen sima kemény műanyagból készült forma.

    Ja és a legjobb aki a KÖKI környékén lakik: a Terminálban lesz kreativ hobby bolt, nem kell bemenni a belvárosba az üllőire miatta.

    előzmény:
    Zsiribiri (508)
    2011-10-04  08:56
  43. 2011. október 4. 09:07509.

    Sziasztok!

     

    Én is végigolvastam a hozzászólásokat az elejétől és hát nagyon élveztem! Remek ötleteket találtam, el is kezdtem kigyűjteni őket. Engem elsősorban az sk ajándékok és a sütés-főzés érdekel. Pár éve én is ráálltam arra, hogy mindenki vmilyen saját készítésű ajándékot kap. Egyrészt nagyon nehéz minden évben kitalálni, h mit vegyen az ember, másrészt anyagilag is elég megterhelő. Tavaly többek között Démétér narancsos almalekvárja volt az ajándék, de készült fürdősó és zserbógolyó is.

     

    Idén azért lesz különleges a karácsony, mert a kislányom 2 éves múlt, tehát már jobban fogja érteni, h mi zajlik körülötte, másrészt pedig ez lesz az első karácsonyunk az új házban. Úgyhogy izgatottan készülök!

     

    Szeretnék egy kis segítséget is kérni Tőletek. Arra gondoltam, hogy megpróbálnám átalakítani a meglévő karácsonyfadíszeinket. Lila díszekre vágyom, mert mostanában ez a kedvenc színem és a lakás színvilágába is ez illene bele a legjobban. Van ötletetek, hogy hogyan lehetne egyszerűen műanyag gömböket más színűre varázsolni? Sajnos a kézügyességem nem a legjobb, ezért nem túl bonyolult módszereket keresek.  Köszi előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. október 4. 08:56508.
    Szappanformába is lehet gipszet önteni?
    előzmény:
    Piccurka (507)
    2011-10-04  08:49
  45. 2011. október 4. 08:49507.

    Sziasztok!

     

    Bocs egy kicsit lemaradtam, de az olvasást már pótoltam.

    Tegnap megvettem az októberi praktikát, és mit láttam benne??? novemberi ajánlót. A novemberi számban már adventi naptárak lesznek, meg karácsonyi keresztszemes minták, és ráadásul már október 18-án megjelenik.

    Malena: több lisztel, vagy egy kis keményítővel, illetve nem emlékszem hogy magokat ehet-e, akkor egy kis darált dióval vagy mandulával.

    Megvettem a gipszöntő formát és gipszet is vettem, meg csillámport is a hétvégén a kreativ boltban, úgyhogy már csak neki kell állnom legyártani. Ha már kiöntöttem egyet, akkor hozok róla fotót.

    előzmény:
    Zsiribiri (490)
    2011-10-03  21:14
  46. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 08:20506.

    Na, az 500. hozzászólásig készen vagyok a gyűjteménnyel, kérem az e-mail címed, aztán szívesen átküldöm. :)

    előzmény:
    tutusatu (491)
    2011-10-03  21:16
  47. Torolt_felhasznalo_351752
    Torolt_felhasznalo_351752
    2011. október 4. 08:18505.
    Ez jól hangzik, bár be kell valljam, akárhogy töröm a fejem, semmi elképzelésem nincs, hogy ezt hogy valósítjátok meg, hogy még karácsonyi is legyen. Teszel majd fel képeket róla?
    előzmény:
    Kriszta1983 (487)
    2011-10-03  20:01
  48. 2011. október 4. 07:44504.

    Szeintem is tök jó ötlet, én még annyit hozzá fogok tenni, hogy az első két lap a decembert megelőző készülődés összefoglalója lesz! Pl. mikortól számolok vissza, idén mikor jutott először eszembe a karácsony, hogyan reagáltak a körülöttem lévők arra, hogy már nyáron a karácsony foglalkoztat... Volt egy-két vicces sztori Jó lenne ebből hagyományt csinálni, minden évben készíteni, majd minden évben elővenni a régieket. Én pl. tökre örülnék, ha a szüleim csináltak volna anno ilyet. Jó lenne most visszanézegetni!

     

    Jut eszembe! Kistarcsán a postán már kint vannak a karácsonyi magazinok, kreatív újságok, szinezők... Netán ott is lapul egy karácsonymanó?????

    előzmény:
    Kriszta1983 (463)
    2011-10-03  17:26
  49. 2011. október 4. 07:36503.

    Nem tudom beírni

     

    Neten keress rá Anya főztje Pillecukor recept!

     

    Nem írja be a bemásolt címet én még látom a fórumon viszont nem jelenik meg.

    Bocsi!

     

    Szép napot!

     

     

    Jaj még egy recept tip. Almás süti, muffin tetejére tejkaramella darabokat szórni, isteni lesz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. 2011. október 4. 07:34502.

    Bocsi valamiért lemaradt! :}

     

    Pillecukor

    előzmény:
    cike78 (427)
    2011-10-02  10:34

Címlap

top