Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kérdezd a munkajogászt!

adrijan
Létrehozva: 2012. január 27. 08:40

Kedves fórumozók!

 

Fordult már elő veletek, hogy a főnökötök nem fizette ki a túlórát, kirugással fenyegetett, amikor erre nem is lett volna jogalapja? Vagy ért már bármi olyan igazságtalanság a munkahelyeteken, ami szerintetek jogtalan, megengedhetetlen volt?

 

Most szakértőtől érdeklődhettek: mik a lehetőségeitek, jogos vagy jogtalan a főnökötök viselkedése és így tovább.

 

Január 30-án délután 1 órától a fórum vendége Dr. Abonyi Rita, munkajogász!

 

Itt a lehetőség, tegyétek fel a kérdéseiteket, ismerjétek meg a jogaitokat! 

  1. 2012. január 30. 13:3551.
    Köszönöm szépen a választ! És külön köszönöm, hogy laikus számára is teljesen érthetően van megfogalmazva.
    előzmény:
    Abonyi Rita (48)
    2012-01-30  13:28
  2. 2012. január 30. 13:3350.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Ötödik éve dolgozom egy multinál határozott idejű munkaszerződéssel, melyet már többször is meghosszabbítottak (menedzserszerződés, így ha jól tudom, nem vált át automatikusan határozatlanba). Nemrég kórházba kerültem, és egy súlyos autoimmun betegséget állapítottak meg nálam: ennek következtében nagyon gyakran vagyok táppénzen, és nem vagyok terhelhető. Én tudom, és értem, hogy a cégnek így nem vagyok egy főnyeremény, és megérteném, ha le akarnának "cserélni", ennek ellenére, mivel a körülményeim új munkahely keresését nem teszik lehetőve, és alapvetően szeretem is a munkámat, szeretném tudni, hogy milyen lehetőségeim vannak a céggel szemben, ha megpróbálnának eltávolítani.

     

    Segítségét előre is köszönöm!

    idézet:
    autoimmun (11)
    2012-01-30 10:32:36

    Szia,

     

    a jogszabályi rendelkezés szerint a határozott időre szóló munkaviszony az összes meghosszabításokat is beleértve az 5 évet nem haladhatja meg. Határozatlan  idejűvé akkor válik, hogyha a határozott idő lejártát követő napon ugyanúgy bemész dolgozni, mint azelőtt, és a munkáltatód nem tiltakozik. 

     

    Sajnos, ha nem hosszabbítják meg a határozott szerződésedet, akkor erre nincs jogi segítség. Csak abban az esetben lenne esélyed, ha tudnál dolgozni, eltelne az öt év, és átalakulna határozatlanná.  

    előzmény:
    autoimmun (11)
    2012-01-30  10:32
  3. 2012. január 30. 13:3249.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Amennyiben bizonyítékom van arra,hogy a munkáltatom nem fizeti be utánam a nyugdíj járulékot,aktív dolgozóként mit tudok tenni?

    Elmaradt juttatásom,ami nem jutalom /13. havi bér/,a 2011-es évben nem kaptam meg.Kérem szíves tanácsát.

    Közalkalmazotti cégnél dolgoztam,de kiadtak minket bérbe.A bérkompenzációt megkapják az ott dolgozók,de mi vállalkozói alkalmazottnak számítunk és ezért nem tudjuk megigényelni.A munkáltatómnak van rá lehetősége kompenzációt kérni?Pontrendszerben dolgozunk,amit a TB folyósít,egy intézményen keresztül.

    Folyamatos késésben vannak a fizetéssel,6.-a helyett 10.-én kapjuk meg a fizetést vagy még később.Mit tudunk ilyenkor tenni?

     

     

    Köszönöm szépen a válaszát:Tisztelettel  LIANA75 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. január 30. 13:2848.

    Az előzőből kimaradt:

     

    2011. szeptemberében kezdtünk dolgozni a cégnél, hivatalos szerződéssel. A próbaidő (3 hónap) idejére egy adott bérezéssel, és szóbeli ígérettel, hogy a 4. hónaptól ez a bér emelkedik+cafateria juttatásra is jogosultak leszünk. 

    A próbaidő letelt, a bérváltozásra vonatkozó szerződésmódosítást a mai napig nem kaptuk meg. 

    A januárban életbe lépett szakmai minimálbér változások miatt mindenképpen magasabb fiztést kellene kapjunk egyébként mint eddig.

    A kérdésem az volna, hogy tehetünk e valamit (mi, akiket elküldtek), ha mégsem a magasabb fizetést kapjuk a már ledolgozott január hónapra, illetve a hátralévő 30nap felmondási időre?

     

    idézet:
    macskácska (10)
    2012-01-30 09:55:16

    Kedves macskácska!

     

    A munkáltatói felmondás a gazdasági okokra való hivatkozással akkor jogellenes, amennyiben az a gazdasági ok nem érinti azt a munkakört, amelyben az elbosájtás történik. A te esetedben ez azt jelenti, hogy amennyiben titeket erre hivatkozva bocsájtottak el, majd ezt követően iugyanerre a munkakörre új embert vettek fel, akkor ez a felmondás jogellenes volt.

     

    A jogellenesség miatt a felmondás kézhezvételétől számított 30 napon belül lehet keresetet indítani a munkaügyi bíróságon, ez jogvesztő határidő (azaz ha lekésed a határidőt, akkor már nem lehet benyújtani), kivéve ha maga a felmondás nem tartalmazott erre való kioktatást.

     

    Ami a magasabb bért illeti: arra is van lehetőség, hogy az ugyanazon munkakörben dolgozók azonos bérezését igényeljed az egyenlő bánásmód elve alapján, de visszamenőlegesen erre csak akkor van lehetőséged, ha abban az időben, amikor te ott dolgoztál, másnak, aki ugyanabban a munkakörben dolgozott, magasabb bére volt.  

    előzmény:
    macskácska (10)
    2012-01-30  09:55
  5. 2012. január 30. 13:2247.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    2011.oktober 1-től alkalmaztak egy kis boltban, eladóként. A főnököm kérésére kiváltottam a start kártyát. Sajnos a munkaszerződésemet hiába kértem tőle, sosem láttam, de kifogások ellenben mindig voltak: a szerződés a könyvelőnél van, de amúgyis felesleges megnézni, mert hivatalosan kevesebb órában vagyunk bejelentve, és kevesebbet is kapunk, mint amennyit.

    A bolt 2012.jan.3-án egyik napról a másikra bezárt. Fizetést nem kaptam, mondván először leltározás lesz (bár a leltárról sem írtamalá semmiféle papírt). Azóta különböző indokok miatt még mindig nem sikerült fizetést kapnom. Azt azonban megtudtam, hogy még a mai napig (!!!) be vagyok jelentve hivatalosan, 8 órában, minimálbérrel (ettől mi jóval kevesebbet kaptunk). A cég ellen csődeljárás zajlik, és hivatalosan már nevet is váltott, még novemberben. Hiába kérem, hogy legalább a papírjaimat adja oda (start kártya, adóbevalláshoz szükséges papírok, szerződés, felmondás) mindig az a válasz, hogy majd hív. 

    Mit tehetek, hogy megkapjam végre a decemberi fizetésem? 

    idézet:
    szosszentyu (8)
    2012-01-30 09:46:00

    Szia szösszenytű!

     

    Először is a bolt, illetve a cég székhelye szerinti munkavédelmi felügyeletnél bejelentést kell tenned arról, hogy nem kaptál munkaszerződést, januér 3-a óta nem dolgozol, decemberben bért nem kaptál és nem adták kia a papírjaidat, holott a boltot bezártk és nincs munkahelyed. 

     

    A decemberi béred vonatkozásában a bolt címe szerinti munkaügyi bírósághoz tudsz bemenni, és ott panasznapon (nézd meg a honlapot) jegyzőkönyvbe tudod diktálni a kérésedet, vagy ugyanott fizetési meghagyást tudsz kitölteni. Az eljárás megindítása illetékmentes.  

    előzmény:
    szosszentyu (8)
    2012-01-30  09:46
  6. 2012. január 30. 13:2046.

    kedves rita,

     

    próbátam már utána nézni a dolognak, de eddig egymásnak ellentmondó írásokat találtam.

     

    kérdésem a következő: egy élelmiszerbolti dolgozó, aki esetenként 10-15 kg-os dobozokat is emelget, terhes lesz, mikor kell bejelentenie a munkahelyén a terhességét?

    illetve ha nem tudnak könnyített munkát biztosítani a számára, mik a jogai? fizetett szabadság vagy táppénz?

     

    előre is köszönöm válaszát

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. január 30. 13:1945.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Kormánytisztviselő vagyok, decemberben járt le a gyesem. December 3-án a főnököm azt mondta, hogy létszámleépítés miatt megszűnik a státuszom, úgyhogy január 31-ig vegyem ki a szabadságomat, addig úgyis védett vagyok, utána pedig biztos, hogy elküldenek. 10 nappal ezelőtt  felhívtak, hogy lehet mégis vissza tudnak venni, bár csak 50%.  Múlt pénteken közölték, hogy szerdán munkába kellene állnom, amit nem tudok megoldani, nem úgy szerveztem az életem. Most már azt szeretném, ha végkielégítéssel elküldenének.

    Hivatkozhatok-e a szóbeli megbeszélésre? Ráutaló magatartásnak számít-e, hogy csak a védettség alatti időre iratták ki velem a szabadságomat? Megteheti-e a munkáltató, hogy később adja ki a gyes alatt felhalmozott szabadságomat, ha én most szeretném kivenni?

    Nagyon köszönöm a válaszát!

    idézet:
    flódni (7)
    2012-01-30 08:37:18

    Kedves flódni!

     

    Végkielégítés csak abban az esetben jár, ha a munkáltató küld el. Így ha szóbeli megbeszélésre hivatkozol, az nem lesz elégséges a végkielégítésre. Ha el szeretnél menni, akkor inkább te is szóban kezdeményezd a főnöködnél, hogy mentsenek fel, hivatkozz arra, hogy miután szóban jelezték neked, hogy megszünik a státuszod, ezért te már máshol keresel munkát, a közös megegyezésénél ugyanis nem jár a végkielégítés.

     

    Fő szabály szerint a három év  alatt felhalmozott szabadságodat a GYES lejártát követően kell igénybe venni, ezért nem értem, hogy ezek szerint január 31-éig lejárt az összes szabadságod? A kérddés az, hogy dec. háromtól január 31-ig az összes felhalmozott szabadásgodat kivetted-e, illetve ebben benne volt-e a munkáltatód eredeti terve szerinti felmentésed esetére járó arányos éves szabadság is. 

    előzmény:
    flódni (7)
    2012-01-30  08:37
  8. 2012. január 30. 13:1744.
    Kedves ügyvédnő!
    A határozott idejű munkaszerződéssel és a gyed-del kapcsolatban szeretnék kérdezni.Több mint 3 éve dolgozom a mostani munkahelyemen kölcsönzött dolgozóként, határozott idejű munkaszerződéssel. Egy kismama helyére vettek fel és az ő visszatértéig tart a szerződésem. Férjemmel szeretnénk gyereket vállalni, de eddig vártunk, hátha átvesznek "rendes" állományba határozatlan idejű szerződéssel... Nemrég kiderült azonban,hogy nem fognak. Körülbelül egy év múlva fog visszatérni a kismama, tehát addig van munkahelyem. Ha most gyermeket vállalunk akkor is megszűnik a munkaviszonyom az Ő visszatértekor? Tehát terhesen vagy egy pár hónapos kisbabával munkanélkülivé válhatok? Milyen juttatások járhatnak akkor? Pl gyed-et kaphatok-e?
    Válaszát előre is köszönöm!simakavics
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_850563
    Torolt_felhasznalo_850563
    2012. január 30. 13:1343.
    Koszi, atnezem!
    előzmény:
    Abonyi Rita (39)
    2012-01-30  13:07
  10. 2012. január 30. 13:1142.

    Kedves Rita,

     

    szeretném megkérdezni, hogy vállalhatok-e alkalmi munkát "egyszerűsített munkavégzés" keretein belül, ha éppen álláskeresési járadékot kapok, anélkül, hogy erre az időre felfüggeszteném az álláskeresési járadékot, vagy egyáltalán értesíteném a Munkaügyi Központot.

     

    Köszönöm a segítségét! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. január 30. 13:1041.

    Tisztelt Ügyvédnő !

     

    Kérdésem a következő : második hónapja betegállományban vagyok. A kezdő táppénzes igazolásomat megküldtem a munkáltatómnak, ezzel nem is volt gond, ám azóta a tértivevények pontatlan cimzés megjelöléssel   visszajönnek. Nem változott sem a cég neve, sem a cime.

     

    Mi a teendőm ?

     

    Köszönettel

     

    Margó

     

     

    idézet:
    margo12 (5)
    2012-01-29 20:40:31

    Kedves Margó!

     

    A www.e-cegjegyzek.hu oldalon a cég neve alapján ellenőrizze le mégegyszer a székhelyet,  amennyiben az változatlan, de a munkavégzés helye, ahol legutóbb dolgozott más címen lett volna, oda is küldje meg. Egyébként a bejegyzett székhelyre történő küldés a jogszabálynak megfelel. 

     

    Javaslom, hogy vegye fel telefonon a kapcsolatot  munkavállalójával.

     

     

    előzmény:
    margo12 (5)
    2012-01-29  20:40
  12. 2012. január 30. 13:0840.

    Üdvözlöm!

     

    Szeretném megkérdezni, van-e valamilyen jogszabály, s melyik az ami rendelkezik a munkaviszony megszűnése utáni céges e-mail cím megszüntetéséről? Munkáltató kötelessége megszüntetni? Munkavállalónak kell kérnie? Hogyan?

     

    Köszönöm szépen! 

    idézet:
    zimmezumma (4)
    2012-01-29 16:04:17
    Nincs erre jogszabály erre. Általában a multik a munkajogviszony megszünése után nem szokták engedélyezni, mert a volt munkavállaló belelátna a belső levelezésbe. Hallottam már olyanról, hogy sikerült megtartani az emailcímet, de ezt a HR-nél kell kiharcolni. 
    előzmény:
    zimmezumma (4)
    2012-01-29  16:04
  13. 2012. január 30. 13:0739.

    udv!

    a munkaero kolcsonzesre vonatkozo jogszabalyokat merre talalom,szeretnek munkaerot kolcsonbe adni?

    idézet:
    johnny23 (3)
    2012-01-29 08:31:57

    Szia johnny23!

     

    A Munka törvénykönyve 11. fejezetében találsz rendelkezéseket, de amennyiben te ezzel szeretnél üzletszerűen foglalkozni, akkor a céged székhelye szerinti munkaügyi központban tudod engedélyeztetni ezt a tevékenységet, és pénzletétet is teljesíteni kell. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850563 (3)
    2012-01-29  08:31
  14. 2012. január 30. 13:0538.

    Sziasztok, kedves fórumozók!

     

    Köszönöm a sok kérdést, igyekszem minél többre válaszolni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. január 30. 13:0137.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    A következőkben szeretném a segítségét kérni. 

    Jelenleg a kisfiammal vagyok itthon GYED-en. December 1-én írásban jeleztem a munkáltatómnak, hogy szeretnék visszamenni dolgozni. Be is hívtak, hogy megbeszéljük a részleteket. Ott közölték velem, hogy a régi munkakörömbe visszahelyezni nem tudnak, mert a helyemet betöltötték, és hajlandó lennék-e más munkakört elfogadni. Hajlandó voltam. Azóta voltam két interjún, egyik helyre sem engem vettek fel. (merthogy interjúkra kell járnom a saját cégemen belül, hiába van elvileg állásom, már ez is nevetséges). Erre azt mondták, várjak, amíg lesz nekem megfelelő munkakör. De én nem akarok várni. A december 1-i írásbeli bejelentésem nyomán, ha jól tudom, februártól (60 napon belül) foglalkoztatási kötelezettsége keletkezik a munkáltatómnak. Folyamatosan keresem őket telefonon, e-mailben, de nem reagálnak semmit. Kérdésem: mit tudok csinálni, hogy rábírjam őket a foglalkoztatásra?  Egy esetleges munkaügyi per meddig húzódhat?

     

    Köszönöm a segítségét: Vera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. január 30. 12:4936.

    Tisztelt Dr. Abonyi Rita!

     

    Én álláskereső vagyok jelenleg. Van néhány dolog ami nem világos. 

    Sok helyen a munkaidő 9 óra (8-17-ig) máshol 8 óra (8-16-ig) , akkor hogy is van ez? Több helyen is előre közölték, hogy bizony gyakran kell túlórázni de nem fizetik, ilyenkor mit lehet tenni? Ezenkívül 27 éves nő vagyok, és nagyon meglepődöm egyes állás interjúztatók kérdéseitől. Gyakorlatilag vallatnak, hogy mikor akarok gyereket, ha még nem akkor mért nem. Olyan kérdés is elhangzott már, hogy jól kijövök e a párom édesanyjával illetve a saját családommal. Katasztrófa az álláskeresés...

    Várom válaszát és előre is köszönöm! 

     

    Üdvözlettel: Diána

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-27  08:40
  17. 2012. január 30. 12:3935.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Szeptemberben kezdtem újra dolgozni,addig gyeden voltam.Multinál dolgozom,3 műszakban,határozatlan idejű szerződéssel.

    Gyermekem bölcsödébe jár.Legtöbbször 8ra tudok menni a reggel 6-os kezdés helyett.Főnököm már célzott rá,hogy ez így nem jó.

    Kérdésem az lenne,hogy bár védelem alatt állok a gyerek 3 éves koráig,de mi az az indok ami miatt elküldhetnek?a szándékos károkozáson kívül.

    Ha ragaszkodna a reggel 6-os kezdéshez,és én azt nem tudom vállalni,elküldhet?(a bölcsöde 6kor nyit,tehát lehetetlenség 6-ra odaérnem,és nincs aki helyettem elvigye.)

    Válaszát előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. január 30. 12:3834.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Elég hosszú lenne leírni az én munkaügyi problémámat, ezért kérdezném, hogy nem lehetne-e az ön email címére külön írnom??

     

    Köszönettel

    Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. január 30. 12:3733.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Bejelentett munkahelyem van. Munkaadóm 3 havi béremet nem fizette ki. Mit tudok tenni? Kihez fordulhatok segítségért?

    Válaszát előre is köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. január 30. 12:2932.

    Tisztelt Ügyvédnő!

    Nekem két kérdésem lenne.

    1. Hogy lehetséges az, hogy a szalagmunkát végző dolgozókat százalékos rendszerben foglalkoztatják, így gyakran a minimál bért sem kapják meg fizetésnek? Őket miért nem védi valamilyen jogszabály?

     

    2. Hogy lehetséges az, hogy bár  megvan a munkámhoz való képesítésem, nem kapom meg a szakképzett minimálbért, azzal az indokkal, hogy a munkavégzéshez csak 8 osztályra van szükség, így csak az alapot kapom, azt is teljesítmény arányosan?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. január 30. 12:2231.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szeretnék kérdezni. 

    Helyközi járaton 15 km-t kellene utaznom leendő munkahelyemhez. A munkáltató (egy hotel) azonban azt mondja, hogy nincs keret a bérletem finanszírozására (se részben, se egészben). A fizetés nem lenne sok, de ebből még lejön a 12 ezer forint bérletre, ami azért kell, hogy egyáltalán tudjak járni dolgozni. 

    Mit tudok ez ügyben tenni? Fogadjam el, hogy ha ezt szóvá teszem felvesznek helyettem egy helyi lakost, akinek nem kell bérletet venni? 

    A munkáltató szeretné, ha a Start kártyámat is kiváltanám. Én vigyek nekik kedvezményeket, ők azonban nem segítenek...

    Válaszát előre is nagyon köszönöm! 

     

    Tisztelettel: egy pályakezdő 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. január 30. 12:2130.

    Tisztelt Szakértő!

     

    Szeretném megtudni, hogy felmondási idő alatt létesíthetek-e máshol munkaviszonyt, vagy szükséges-e a korábbi munkáltatóval valamit "lepapírozni"? Elvehetik-e a végkielégítésemet? Valamint be kell-e valahová (pl APEH felé) jelentenem a "kettős munkaviszonyt", ha igen, milyen formában? Mi a helyzet a járulékokkal?

     

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. január 30. 12:1729.

    Tisztelt Hölgyem!

     

    Munkahelyemen jelenleg a 30 napos felmondási időmet töltöm, rendes felmondás után. A fennmaradó szabadságomat a munkáltatóm a felmentési idő alatt kivetetheti-e velem, vagy az a felmentési időn felül még jár?

     

    Köszönettel

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-27  08:40
  24. 2012. január 30. 12:1528.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy 12 órában dolgozom, 3 havi munkaidőkerettel és hogy havonta hányszor rendelhetnek be kötelező túlórára?

     

    Mit jelent pontosan a munkaidőkeret megváltás? Ugyanis többször ezen indokkal hívnak be dolgozni. 

     

    1 héten 6 nap 12 órás műszak megengedett? ( volt közte 1 nap pihenő)

     

    3 havi a munkaidőkeretünk, de szinte minden hónapba be kell menni "ledolgozásra", mert mínusz óránk keletkezett és igazából nem értem, hogy hogy. Szinte mindig 180 órát dolgoztam le, de ha az egyik hónapban kevesebb is jön össze, a 3 hónapnak az átlagából biztos összejön a minimális óraszám. Vagy ez nem így működik? 

     

    Továbbá, hogy a januári jelenléti ívemet hónap közben teljesen kicserélték olyan indokkal, hogy nem jó helyen írtam alá, ill volt olvasatlan rész benne.... Szerintem ez badarság, de mindegy is, a problémám az lenne, hogy valaki helyettem írta alá az eddig ledolgozott napokat. Én ezt jeleztem az adminisztrátorok felé, hogy cseréljék ki és én magam szeretném aláírni, mert az én aláírásom és a jelenléti íven lévő aláírás közti különbség ég és föld...nyílván nem szeretnék ebből később problámát, de a csere a mai napig nem történt meg, pedig többször is szóltam ezügyben. Lényegében hátrány nem ért, csak úgy érzem ennyi erővel bármit bármikor aláírhatnak az én nevemben. Vagy csak én aggódok feleslegesen?

     

    Előre is köszönöm a segítséget! 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-27  08:40
  25. 2012. január 30. 12:0427.

    Tisztelt Ügyvédnő!

     

    Két, egymástól független kérdésem lenne. 

    Az egyik, hogy terhesség esetén mikortól illeti meg munkajogi védelem a kismamát?

    A másik kérdésem arra vonatkozik, hogy a munkajogviszony megszüntetése utáni fél évre vonatkozóan kikötheti-e a munkáltató, hogy a munkavállaló nem helyezkedhet el a szakmában konkuens cégeknél? amennyiben igen, az Mt. mely szakaszára hivatkozva köthetnek erre szerződést, és mennyi, illetve milyen formájú ellenértéket kell szolgáltatnia?

     

    Válaszát előre is köszönöm!

    előzmény:
    adrijan (1)
    2012-01-27  08:40

Címlap

top