Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élet a vetélés után

sirena
Létrehozva: 2012. február 28. 12:52

Sziasztok!

 

Tudom, hogy sok ilyen topik nyílt már, de egy régi topikba nehezebb beilleszkedni!

Szeretnék megismerkedni itt olyan lányokkal, akik nem rég vesztették el a babájukat, mint én, és rengeteg kérdés van bennük, mint bennem...

Hogyan működik tovább majd a testünk? Mennyi ideig normális a vérzés, a tej beindulása, mikor lehet újra próbálkozni?

Szeretném ha itt elmesélhetnénk a bánatunkat, vígasztalnánk egymást, megosztanánk tapasztalatainkat, és végül együtt izgulhatnánk azokért, akik már újra próbálkozhatnak, és együtt örülhetnénk az új pocak lakóknak...

Olyan lányok is írhatnak, akik már rég túl vannak ezen a szörnyű időszakon, és elmesélhetnék hogyan is vészelték át ezt az időszakot és mennyi idő múlva sikerült újra!

Én két babámat vesztettem el, egyiket 8 hetesen, vérzés, görcsökkel, már nem volt szívhang, azt hittem ennél rosszabb nem történhet már, műszeresen befejezték. Pco-s vagyok, mellé II-es típusú diabéteszes. Aztán rá 9 hónapra sikerült újra teherbe esnem, minden tökéletes volt egészen a 23. hétig, mikor vérzéssel, görcsök nélkül kinyílt a méhszáj, távozott a buroksapka, szivárgott a magzatvíz...Közölték nincs mit tenni, meg kellett szülni, és utána még műszeresen befejezték...

Kisfiú volt, míg élek el nem felejtem, úgy marad meg emlékünkbe, ahogyan az Uh-on bohóckodott...

 

  1. 2012. Április 10. 09:27226.

    szia!

     

    szombaton lenne 4 hónapos a lányom... mostanában fordulna hasra.

     

    2 hete dolgozom, de nem szeretek bejárni dolgozni. egyszerüen nem ezzel kellene foglalkoznom. azon kellene nyüglödnöm, hogy nem alszik eleget.

     

    viszont megkaptuk az elsö gynevac-ot.:)) most ezerrel gondolkodom, hogy mi legyen. az eredeti tervek szerint 5xgynevac + 1 hónap, így az eredeti tervek szerint indulna a babaprojekt, vagy csak 4 gynevac, és akkor május közepén... erösen a 2. verzió felé tendálunk mindketten.

    előzmény:
    Panndi (224)
    2012-04-09  14:52
  2. 2012. Április 10. 08:48225.

    Szia Panndi!

     

    Én megvagyok. Hétvégét kissé magam alatt voltam. 30 hetes lenne a kisfiam, mostanában mentünk volna neki vásárolniSzóval nehéz....

    De a munka jót tesz tényleg! Segít kicsit elterelni a gondolataim, mert van itt is hülyeség bőven!

    Ti hogy vagytok?

    Ami nagyszerű hír, megjött magától márc 28-án, legalább beindult a szervezetem normálisan. Nem kellett Norcolut hogy megjöjjön, ez már fél siker

    előzmény:
    Panndi (224)
    2012-04-09  14:52
  3. 2012. Április 9. 14:52224.
    Lányok, hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. március 21. 21:03223.

    Sziasztok!

     

    Harmatka, Szirena, már nagyon vártam, hgy írjatok! 

     

    Harmatka, nem vagy hibbant :) Egyszerűen csak még nem tudsz igazán továbblépni. Én a heteket számolom, már 17 hetes lennék ...Én minden nap gondolok rá, 4 hétig minden nap gyertyát gyújtottam Érte. Most már nincs rá szükségem, hogy égjen a gyertya. Tudk önfeledten nevetni is. Ez jó, mert feltölt!

     

     Sirena, tudom, hogy milyen jó érzés, ha örülnek bent a munkahelyen. Egyzer-egyszer be szoktam ugrani a csajokhoz dumcsizni és mindig elmondják, hogy olyan nélkülem minden és mennyire várnak már, hogy újra élet legyen! Egyébkéni is olyan sok szeretetet kapok, ez is segít nekem!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. március 21. 20:23222.

    Sok erőt Nektek a munkás hétköznapokhoz! Reméljük nem sokáig tart! :)

     

    hatsep, melyik oviba járnak  a gyerekek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. március 21. 19:32221.

    Sziasztok lányok!

     

    Harmatka, teljesen megtudlak érteni!!

    Én nagyon jól éreztem magam az első napon, és most is jól érzem magam. Tőlem se kérdezett senki semmit, nemfaggattak, egyedül annyit kérdeztek hogy jól vagyok-e? Ez tök jó, mert nem kell újraés újra átélni a fiam elvesztését. Nincs perc hogy ne gondolnék én is a fiamra, hogy mekkora lenne, milyen szép pocakom lenne, de jó lenne ha mozogna, és akkor ott a szomorú valóság mikor ránézek a hasamraRettentő sokat nevetünk odabenn, képzeljétek, azt mondták a csajok bent, mióta visszajöttem van élet a csoportba, visszatért a jókedv, a hülyülés...hát ezt se gondoltam volna, hogy én aki lelkileg teljesen összetörten megyek vissza, még én hozom a vidámságot...Telnek a napok és lekötöm magam. Alig várom, hogy újra terhes legyekés biztosan sikerülni fog!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. március 21. 19:18220.

    Sziasztok!

     

    Remélem, mindenki jól van. Régen jártam itt, nem is volt időm olvasgatni. 

     

    2 napja dolgozom. Hát, azt nem gondoltam, hogy könnyű lesz. És nem is az. De ezen túl kell lenni, soha nem lenne jobb.

    A közvetlen munkatársaim nagyon aranyosak, nem faggatnak, nem kérdezgetnek. Tegnap reggel mindenki egy öleléssel fogadott és ezzel le is volt zárva a téma. Viszont volt, aki nem tudta, mi történt és jött nagy boldogan, hogy megnézze a pocakomat.... Mondtam neki, hogy már nincs pocakom. 

     

    Ami fáj, és bánt, hogy megy az élet tovább. A kislányom nélkül is. És olyan szomorú vagyok ettől. Nem tudom, értitek-e amit írok.... Lehet, csak én vagyok ilyen hibbant.

    A motivációmat még vissza kell szerezni. A munka eltereli a gondolataimat, csak néha rádöbbenek, hogy én nem is ezt akarom most csinálni. Terhes szeretnék lenni. És olyankor nyelem a könnyeimet. 

     

     

    előzmény:
    hatsep (219)
    2012-03-20  23:15
  8. 2012. március 20. 23:15219.

    Sziasztok!

     

    Sirena, Harmatka , milyen volt az első munkanap??

     

    Hogy telnek a napjaitok ebben a csodálatos időben?

     

    Nálunk tegnap és ma Apák napja volt oviban, hétfőn Kata, kedden Máté csoportjában. Olyan édesek voltak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. március 19. 07:44218.
    Hatsep, jó, hogy itt vagy! :)
    előzmény:
    hatsep (216)
    2012-03-18  20:18
  10. 2012. március 18. 20:28217.

    Hát még ma is láza volt. Hétfőt és keddet tuti lemondom, de remélem, hogy szerdán már tud menni, mert olyan nehéz ennyi hiányzást pótolni (elsős). A fiúk - lekopogom - jól vannak.

     

    A betegség viszont megmentett az összcsaládi banzájtól, mert így nem tudtunk menni. Én nem is akartam, totál nem volt kedvem hozzá...

     

    Így viszont kertészkedtem a 4 nap alatt, kezd a kert alakulni, a nyáron költöztünk ide, előtte az előző tulaj nem csinált semmit, én meg ősszel a terhesség miatt nem tudtam, nagyon gázul nézett ki. Vettünk még klematiszt és ribizlit is, még szeretnék más virágokat is, de még nem sok félét lehet kapni, gondolom később lesznek majd palánták.

     

    És nem, nem várunk egy évet, az tuti. Holnap hívom újra a segítőt, hogy találjunk egy időpontot, amikor tudunk beszélgetni. 

    előzmény:
    hatsep (216)
    2012-03-18  20:18
  11. 2012. március 18. 20:18216.

    Sziasztok!

     

    4 napig nem voltam netközelben!

     

    Kicsinap, hogy van a kicsi? Az enyémek 2 hétig voltakitthon influenza-szerű tünettel, ebből 6 napig vot 39 körüli lázunk. Szerintem se várj 1 évet! Ha te úgy érzed, hogy már készen álsz, akkor itt az idő!

     

    Sirena, nagyon várom a beszámolót az első napról! Én még 2 hetet itthon leszek, nekem kell is ennyi! Nagyon fura lesz 3 hónap után újra dolgozni!

     

    Belőlem távoztak 4 hét után a  terhességi hormonok, úgy érzem, hogy visszatért a fertőzés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. március 14. 21:01215.

    Szia Vicu!

     

    Sajnálom, ami veled történt. 

    Viszont azért ne vélekedj így a férfiakról. A környezetemben sok erős férfi van, akik sok mindenen kereszültmentek a párjukkal és kitartottak mellettük. Legelső példaként a férjemet tudnám megemlíteni. És rögtön utána az Apukámat. 

    A férjemmel mi ilyen téren nagyon jól kiegészítjük egymást. Van, hogy az én erőm fogy el és akkor ő tud támogatni, majd van, hogy benne van kevesebb kitartás és akkor én öntöm belé a lelket. Ez így van rendjén. Egymásból merítünk erőt.

     

    Mennyi idős a kisbabád? 

    előzmény:
    vicu22 (210)
    2012-03-14  17:30
  13. 2012. március 14. 20:14214.
    Igen, igazad is van, de pszichiátert nem akartam, most sem akarok, de benne nagy bizadalmam van most, ő maga is átment azon, hogy elvesztett egy gyereket, és közben másoknak segít, nagy tapasztalattal egy ismerősöm pszichiátere ajánlotta.
    előzmény:
    tkata0603 (213)
    2012-03-14  18:01
  14. 2012. március 14. 18:01213.

    kicsinap, én is ajánlottam a segítséget - bármilyet. ebben biztos igaza van az orvosodnak. 

    az 1 évet én sem várnám ki semmiképp, bár lehet, hogy a dokinak ebben is igaza van.

    a többiröl máshol, ha gondolod.

    előzmény:
    kicsinap2 (211)
    2012-03-14  17:51
  15. 2012. március 14. 17:54212.

    Sajnálom, hogy a párod lelépett, a babádhoz viszont gratulálok.

     

    Egyik terhességem elött sem szedtem terhesvitamint, mindkét gyerekem egészséges volt. A másodikkal az elsö trimeszterben femibiont szedtem, mégis meghalt a 38. héten. Nem ezen múlik! A nögyógyászom egyébként csak legyintett a vitaminra, ha akarom szedjem. Ártani biztos nem árt. Én nem tervezem a továbbiakban sem a vitamin szedését. (Kétnaponta egyet teljesen felesleges szedni - ez is orvosi vélemény.)

    előzmény:
    vicu22 (210)
    2012-03-14  17:30
  16. 2012. március 14. 17:51211.

    Végül úgy döntöttem, hogy nem írom meg részletesen mi volt, mert már lett bajom abból, hogy leírtam mit mondott a doki (nem ez), pedig nem írtam le a nevét.

     

    A lényeg, hoyg testileg teljesen rendben vagyok, de ő lelkileg nem lát alkalmasnak most egy babára. 1 év türelmet és pszichiátert javasolt. 

     

    Egyik sem lesz. Találtam egy más segítőt, egy pszichiáter ajánlotta, hozzá fordultam, már a telefonálás segítetett. Jövő héten találkozom vele. 1 évet tuti nem várok, azzal csak öregebb leszek. A fájdalom nem múlik el sajnos 1 év múlva sem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. március 14. 17:30210.

    Sziasztok!

     

    Én még új vagyok az oldalon, de én is szeretném megosztani a tapasztalataimat veletek. Sajnos én is elvesztettem egy babát még 9 hetes korában. Véreztem kezdettől fogva, sajnos már szívhang sem volt, elvesztettem. Nehezen viseltem a kórházi napokat, sokat sírtam. Viszont örültem, hogy sírtam mert így legalább kijött belőlem a bánat. Engem is nagyon megviselt a dolog, de nálamnál jobban a férjemen ütközött ki. Mondhatni rá is ment a házasságunk, annak ellenére hogy nemrég született meg a kisfiúnk (Összeköltözött a mostani terhességem alatt egy 16 éves lánnyal, mondva, hogy megijedt. Szóval az egész terhességet egyedül viseltem végig, mondhatni semmit nem segített, talán ha egy zacskó kiflit vett. Nagyon furcsa volt, hogy ha ennyire akart babát miért futamodott meg, miért hagyott magamra, amikor tudta hogy min mentem keresztül előtte fél évvel. Gyáva alak... Iszonyatos napokat és éjszkákat éltem meg, lepergett az egész életem, az együtt töltött 8 évünk, miközben azon rettegtem, hogy ne emésszen fel a bánat, a sok sírás és a keserűség és nehogy elveszítsem újból Őt, a kisbabámat. A munka adott erőt és a körülöttem lévő emberek, kezdve anyóssal, akinek nagyon sokat köszönhetek. De túléltem és vigyáztam, és hittem abban, hogy nem lesz baj....)

    A vetélés után elkezdtem nagyon összeszedett életet élni. Sokáig magamat okoltam aztán rájöttem, hogy így kellett lennie. Egy nőnek sajnos nagyon sok rossz dolgot is ki kell bírni az életében, sajnos ez is hozzátartozhat. Időközben arra is rájöttem, hogy a férfiak bár erősnek tüntetik fel magukat, gyengék (tisztelet a kivételnek!!!!) , túl gyengék, bennünk sokkal több erő rejtőzik... Azóta megerősödtem, bár jelenleg nagyon komoly magánéleti gondjaim vannak. Sokat mozogtam, egészséges kajákat ettem. Borzasztó sok citromlét ittam/ittunk, próbáltam figyelni mindenre. Én kivártam a fél évet a következő babával, azonban előtte 3 hónappal elkezdett szedni a Femibion 800 nevű terhesvitamint. Én ebben láttam a reményt. Először csak kétnaponta egyet szedtem aztán később már minden nap. Nemrég egy barátnőmnek is ezt ajánlottam, aki másfél éve nem tudott teherbe esni, aztán két hónap vitaminszedés után sikerült neki. :)!  Aki teheti, és persze szeretne babát, szedje, szerintem megéri. Nekem a súlyom sem változott tőle. Nagyon sok erőt kitartást hitet kívánok mindenkinek, hogy sikerüljön.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. március 14. 16:52209.

    HÁziorvos volt?

    Drukkolok a munkakezdéshez! Nekem is mindjárt itt van, még pont 2 hetem van.

     

    Én ma felhívtam azt a segítőt, akit ajánlottak, aki veszteségek feldolgozásában segít. 

    előzmény:
    sirena (206)
    2012-03-14  16:46
  19. 2012. március 14. 16:51208.

    Kicsit köhög, de tényleg csak kicsit, és kicsit folyik az orra. Az osztályában mindenkinek ez van...

     

    Sajnálom, Kata! Annyira átérzem! 

    Holnap lesz a szülinapom, és annyira azt gondoltam még decemberben is, hogy a szülinapomra haza jöhet talán...Biztos felnagyítom a "szépségeit" Vilmosnak, de annyira csodás kisfiú volt! Akkora harcos és olyan szép!

    előzmény:
    tkata0603 (205)
    2012-03-14  16:24
  20. 2012. március 14. 16:48207.

    Apukám gyerekorvos, megnézte, valami influenza szerű vírus. Elég ramatyul érzi szegény magát. Rossz a közérzete.Azt mondta, hogy eltarthat akár 4 napig is a láz, ha "mázlink" van, akkor utána jönnek a diúk is...

     

    A dokit majd megírom később, mert hoszú, most csak benéztem. Itt visonganak a gyerekek körülöttem. :-)

    előzmény:
    bojtorján1 (204)
    2012-03-14  14:27
  21. 2012. március 14. 16:46206.

    Sziasztok lányok!

     

    Hétfőn mehetek dolgozni, kiírt az orvos, de mondta ha bármi baj van, mégse menne a dolog, menjek vissza nyugodtan, visszavesz állományba. Én bízom benne hogy nem lesz probléma. 

    Lassan indulok a fodrászhoz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. március 14. 16:24205.

    Tény, ilyen helyen én sem hagynám kint egyedül a gyereket.

    A láz mellett más tünet? Elmúlhat, és talán el tudtok menni kirándulni.

    Mi volt a dokinál?

     

    A lányom ma lenne 13 hetes, vagy 3 hónapos.

    előzmény:
    kicsinap2 (203)
    2012-03-14  10:26
  23. 2012. március 14. 14:27204.

    Az ilyen magas láz 1-2 nap alatt el szokott múlni. Simán belefér még egy kirándulás :)

     

    Mit mondott a doki?

    Hogy vagy?

    előzmény:
    kicsinap2 (203)
    2012-03-14  10:26
  24. 2012. március 14. 10:26203.

    Sikerült bébiszittert hívnom. MA reggel 39 fok volt a láza, szóval ez nem az az állapot, hogy magammal vigyem, de itt hagyni sem merem egyedül. Szóval jön a szitter.

    Ááá. Pedig kirándulni akartunk a 4 nap alatt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. március 13. 21:36202.

    Itt nincs játszósarok, és más orvosok is rendelnek itt, viszonylag nagy a jövés-menés, egy gyógyszertár is van. Mi van, ha valaki elviszi?! Akkor már jobb itthon.

    Amúgy ez is olyan tipikus, hogy a gyerekek mindig ilyenkor betegszenek meg...A másik tipikus, a sok-sok hónapja befizetett nyaralásra való lebetegedés. 

    Nálunk aztán egy-egy ilyen kör hetek, mert ugye mindig elkapják egymástól. 

    előzmény:
    tkata0603 (201)
    2012-03-13  20:07

Címlap

top