Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai iskolakezdés

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 20. 09:33
Fejlessze otthon a gyereket, különben gondjai lesznek az iskolában – ezt tanácsolták a kétségbeesett anyukának az óvodában, ahonnan az új szabályok szerint korábban az iskolapadba küldenék a gyereket. Vekerdy Tamás szerint nem jó, hogy a gyereket szabják az iskolához.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. március 20. 11:1926.
    Már bocs, de az a normális, ha a gyerek átlagos. Nem lehet mindenki iskolaelső. Nem normális, hogy a szülők azzal akarnak kitűnni, hogy az övék a legidősebb gyerek. Szerintem az a normális, ha a 30 gyerek legnagyobb része tök átlagos. Ezt takarja az átlagos szó!
    előzmény:
    Ladybird (18)
    2012-03-20  11:06
  2. 2012. március 20. 11:1825.

    Szerintem én is UFO vagyok, mert egyet értek veled. Mellesleg ez az új szabályozás nem ismeretlen itthon, mert anno amikor én kezdtem az iskolát, akkor is ez volt a rendszer. Utáltam is rendesen, hogy decemberiként én voltam a kakukktojások egyike, aki majdnem egy évvel volt idősebb a többieknél. 

    Az iskolaérettséget meg tudomásom szerint nem csak az óvónők döntik el hasraütés szerűen, hanem beleszólása van a gyerekorvosnak is (ha már nem így van akkor bocsi, lemaradtam ).

    előzmény:
    Karióka (15)
    2012-03-20  10:50
  3. 2012. március 20. 11:1724.
    Az en kisebbik fiam meg junius 12-en töltötte a 6-ot es ment szeptemberben suliba, es a legjobb az osztalyukban (most lesz 11 eves es 8 osztalyos gimnaziumban elsös), söööt, altalanosban 2x is felmerült a kerdes a pedagogusok reszeröl, hogy menjen at eggyel felsöbb osztalyba, mert csak unatkozik, ugyanis mindent tud ;-) Az mas kerdes, hogy mi nem engedtük, mert igy is a legfiatalabb az osztalyban es az mar tulzas lett volna, ha ugrik meg eggyel feljebb.
    előzmény:
    Ladybird (18)
    2012-03-20  11:06
  4. 2012. március 20. 11:1523.

    Úgy értem, hogy nem volt kiemelkedő mint az oviban, és mint azt az óvónők illetve a szülők hitték.

    Lehet ha 1 évet várnak,akkor nem kínlódnak,és a kislány simán veszi az akadályokat.

    Egyébként nem értek egyet,mert nem  tök átlagból lesz a csúcs felnőtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (20)
    2012-03-20  11:09
  5. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. március 20. 11:1122.
    Az új szabályozás csak ez év szeptember 1-től lép hatályba, ezért láthattad ezt.
    előzmény:
    naobrk (19)
    2012-03-20  11:08
  6. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. március 20. 11:1021.

    Úgy lehet eldönteni, hogy el kell..és ha valaki úgy látja, hogy 10 éves korába lesz érett az akkor fog menni?

     

    előzmény:
    naobrk (19)
    2012-03-20  11:08
  7. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. március 20. 11:0920.
    A tök átlag az jóóó! Akarom mondani az a legjobb! Belőlük lesz felnőttként a csúcs! Bocs, jobb ha ezt tudja minden szülő!!!
    előzmény:
    Ladybird (18)
    2012-03-20  11:06
  8. 2012. március 20. 11:0819.

    Mi városunkba, így van kipalkátolva:

     

    "Tanköteles, azaz 2006. május 31-ig született gyermekét a szülő köteles a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni."

     

    Ezek szerint akik nyáron töltik a 6-ot be sem írathatok.

    Én csak jővőre leszek érintett májusi gyermekemmel és csak is akkor fogom eldönteni elég értette rá vagy nem (persze óvónői és iskola érettségi vizsgálat után). Itt többen írták az ő gyerekük mindenképp 6 évesen megy iskolába, de ezt, hogy lehet előre eldönteni, ha még nem látjuk akkor milyen érett lesz?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-20  09:33
  9. 2012. március 20. 11:0618.

    Az én tanítónő barátnőm pedig azt mondta február 28nál húzná meg a határt.A saját fiát sem engedi most iskolába,pedig májusban tölti a hatot.

     

    A fiamék osztáylából kiindulva azok vették legnehezebben,akik 6 évesen kezdték.Bár nem sok van.A 26ból 18 abban az évben töltötte a 7et mikor a sulit kezdték.

    Van olyan anyuk, aki azt mondta elősben bánta,mert nagyon nehéz volt, kinlódás volt a gyereknek. Az oviban brillírozott, abszolút iskolaérettnek nyilvánították, a suliban pedig tök átlagos lett.Rengeteg kudarc élménye volt elsőben.

    előzmény:
    szadrien (16)
    2012-03-20  10:53
  10. 2012. március 20. 10:5417.
    A mi óvodánkban szinte, már bocsánat, hülyének nézett a vezető óvónő, mert a júniusi kislányomat 6 évesen akarom iskolába vinni. Állítása szerint ilyen még nem történt, mióta ő a vezető. Manapság az a ritka, ha egy gyerek 6 évesen kezdi a sulit. Sajnos egyre több a 7,5 majdnem 8 éves. Nem értem az ilyen szülőket!
    előzmény:
    Karióka (15)
    2012-03-20  10:50
  11. 2012. március 20. 10:5316.

    En is ismerek olyan csaladokat, ahol a gyerek marciusi es visszatartottak, ami szerintem is hulyeseg. Van egy tanitono baratnom, aki szerint az elsoben a visszatartott gyerekekkel van a legtobb baj. Vagy azert mert unjak, vagy azert mert ahogy itt elottem is irtak inkabb visszafejlodtek mint elore.

     

    Az en fiaim jun., jul-ban szulettek. Mind a ketto 6 evesen kezdi/te a sulit. A nagyobb masodikos, semmi problemaja, a kisebb pedig osszel lesz elsos. Ha akarnam se tudnam visszatratni annyira varja az iskolat. Mindezt Nemeto-ban, ahova 2 es fel eve jottunk es meg a nyelvet is meg kellett nekik tanulni. Mondhatnam, teher alatt no a palma:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. március 20. 10:5015.

    Egyszerűen nem fogom fel, miért kell a gyereket visszatartani. Megdöbbentő, hogy az anyukák alaphelyzetnek veszik a 4 év ovit, és a 7 éves iskolakezdést. Tudom, én vagyok UFO, de én meg azon kesergek, hogy az októberi születésű gyerekem biztos marad még egy évet, és majd' 7 évesen megy suliba. Én július végén születtem, és nagyon-nagyon jó volt az az egy év plussz. A gimiben voltak 2 évvel idősebb osztálytársak is, valahogy jó érzéssel töltött el, és nem mellesleg a sulit is könnyebben vettem, hogy én még korban fiatalabb vagyok náluk. Ráadásul az a plussz év az érettségi után nagyon jól tud jönni, ha esetleg nem sikerül rögtön egy egyetemi felvételi.

    Szerintem hozzá tud edződni a gyerek az iskolához 6 évesen is. Persze az iskolaválasztásnak ilyenkor nagyobb tétje van. 

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-20  09:33
  13. 2012. március 20. 10:4714.
    Nem kellett volna, hogy így elfajuljon ez az egész, a majdnem 8 éveseknek már rég iskolában a helyük. Én Catharinával értek egyet, remélem, most már szigorúbban fogják ezt venni és megálljt parancsolnak a szülők ki tudja a gyerekét legtovább óvodában tartani versengésének.
    előzmény:
    karnataka (8)
    2012-03-20  10:11
  14. 2012. március 20. 10:3913.

    Nem, nem csak a nyáriakról van szó. A korábbi években jellemző volt, hogy hiába töltötték be a gyerekek a hatot májusig, a szülők kérésére maradtak még egy évet.  Most ezek szerint ilyen lehetőség nem lesz (bár a törvény betűje szerint kellene, hogy legyen erre lehetőség)

     

    A 2005-2006-2007-es korosztály némileg népesebb, mint a korábbiak. Itt is bezártak két iskolát. Most meg törik a fejüket, hogy hová tudnának még egy-egy osztályt besuvasztani. 

    Én több iskolában voltam mostanában nyilt napon. A nem körzeteseket nem sok jóval biztatták, örülnek, ha a körzetesek beférnek...

    előzmény:
    abak (10)
    2012-03-20  10:17
  15. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. március 20. 10:2712.

    Egyetértek, sztem a késői beiskolázásból sokkal több probléma lehet mint a koraiból... én a 6 max 6.5 éves gyermekeket elküldeném az iskolába nyugodt szívvel..minél tovább húzzuk az iskola kezdést annál inkább nem engedjük felnőni a gyermekeinket. Sok gyermeket ismerek, akik visszamaradtak 1 évet és nem lett sem jobb képességű, sem gyorsabb...aki meg olyan képességű az 6 évesen is megállja a helyét...és igen ismerek olyanokat akik 8 évesen kezdték...hááát nagyon más lett az a gyermek, de inkább visszafelé fejlődött...

    nem kellene ezt elbohóckodni..nagyon nagyon kivételes esetben engedném az 1 év visszafogást... 

    előzmény:
    abak (7)
    2012-03-20  09:58
  16. 2012. március 20. 10:2211.
    Azért remélem, hogy sikerül valahogy visszafogni ezt az "én gyerekem márpedig nem megy 6 évesen iskolába" szemléletet. Az én fiam nyári, és ha minden rendben van, akkor bizony 6 évesen menni fog suliba.
    előzmény:
    abak (10)
    2012-03-20  10:17
  17. 2012. március 20. 10:1710.

    Nem hiszem, hogy ettől sokkal több gyerek menne iskolába, és ezzel az iskolák telítettsége nagyob megváltozna.

    Zuglóban pl. az idei tanévben 2 iskolát is bezártak, a kevesebb gyerek miatt.

     

    Itt a június-augusztusban születettekről van szó, tehát nem egy plusz évfolyamról.

    És közülük is lesznek, akik maradnak.

     

    Ismerve az oktatással kapcsolatban ezidáig hozott döntéseket, addig ezt még többször megváltoztatják.

    előzmény:
    karnataka (8)
    2012-03-20  10:11
  18. 2012. március 20. 10:139.

    „Ma erről is beszélgettem az óvodában – kezdett bele a saját történetébe Beáta, egy másik elkeseredett anyuka, aki tagja a Zuglói Szülők Közösségének. – A vezető kénytelen lesz mindenkit iskolába küldeni, akinek nincs komoly problémája, ergo egy egész csoportot, vagy a csoport nagy részét nem fogják tudni még egy évre ott tartani. Ha páran esetleg maradnak, akkor is a csoport nagy része elmegy. Én most ezen eléggé elkeseredtem, mert most vagyunk középsősök, így még egy év ovi, és mehetünk is iskolába, pedig nem így kezdtük az ovit.”

     

    Ez számomra érthetetlen. Azon kesereg, hogy el kell mennie a csoportnak iskolába, és csak az maradhat, akinek komoly problémája van??? Nem ez lenne a normális?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-20  09:33
  19. 2012. március 20. 10:118.

    "Így a gyerekek jelentős része 4 évig jár óvodába. Gondolom ezzel az intézkedéssel azt is el akarják érni, hogy az óvodai időszak lerövidüljön, és több gyerek kerülhessen be."

     

    Csak az a probléma, hogy az iskolák is tele vannak. Jövő szeptemberben egyszerre mennek iskolába a  6, 7 és majdnem 8 évesek!? Lesz nekik hely?

    előzmény:
    abak (7)
    2012-03-20  09:58
  20. 2012. március 20. 09:587.

    A lányom és a kis fiam is augusztusi. A lányom 6 évesen ment iskolába (20 évvel ezelőtt), a fiam 7 évesen. A nagyfiam okktóberi, így nála természetes volt, hogy 7 évesen kezdte  az iskolát.

     

    Abban egyetértek, hogy rugalmasan kell kezelni az iskolakezdést, de az elmúlt években szinte tendencia lett, hogy minél később kezdik az iskolát. Fiam osztályában is vannak olyanok, akik majd 8 évesen kezdték az iskolát.

     

    Így a gyerekek jelentős része 4 évig jár óvodába. Gondolom ezzel az intézkedéssel azt is el akarják érni, hogy az óvodai időszak lerövidüljön, és több gyerek kerülhessen be.

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-20  09:33
  21. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. március 20. 09:556.

    Van a félelmednek valóságalapja, elismerem. Majd látjuk, mit hoznak az elkövetkező évek, az én kisfiam is ugyanabban az évben született, mint a kislányod, van időnk csendben szemlélődni és megtenni a szükséges lépéseket. :))

     

    Az én fiam szinte biztosan nem lesz iskolaérett éppen 6 évesen, ezt már msot borítékolni merném, lehet, hogy naív vagyok, de az óvónői biztosan nem erőltetik majd, ha nem való még iskolába, ezért én annyira nem félek ettől az új helyzettől. 

    előzmény:
    ardian (4)
    2012-03-20  09:47
  22. 2012. március 20. 09:475.
    Az én kislányom június elején lesz 6 éves, de ő megy suliba idén ősszel, nagyon szeretné és teljesen érett rá. A nevelési tanácsadóban is egyértelműen azt mondták, hogy menjen. Szerintem ez teljesen gyerekfüggő, ki , mikor érik meg az iskolára. A kisfiam például még 7 évesen is nehezen kezdte el.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-20  09:33
  23. 2012. március 20. 09:474.

    én is, ha úgy látom majd, hogy korai lenne...

     

    de olvasd el a cikket.... sajnos megfogalmazódnak az én félelmeim... 3 éves kortól kötelezővé tették az ovit, de a tárgyi feltételek nem változtak (értsd: nem kezdtek lázas oviépítésbe), ergo ki fogják szórni a "túlkorosokat"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (3)
    2012-03-20  09:41
  24. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. március 20. 09:413.
    Az új köznevelési törvény is lehetőséget ad a még nem érett gyerek "visszatartására", mindamellett, hogy a tankötelezettség kezdete kitolódott az 31-ig 6. életévüket betöltőkre. Én minden követ meg fogok mozgatni, hogy a kisfiam ne menjen éppen 6 évesen elsőbe.
    előzmény:
    ardian (2)
    2012-03-20  09:33
  25. 2012. március 20. 09:332.
    Ezen én is aggódom. A kisfiam júliusi gyerek, ő 7 évesen ment iskolába, és beigazolódott, hogy kellett még ez az egy év, mert így is neheten indult a suli, ősszel még nagyon fáradékony volt (augusztusban még aludt délután az oviban), későn kezdett el rajzolni az oviban (utolsó évben), ezért az írása most sem szép, keverte a jobb és baloldalt.
    Most, második félévre mennek flottul a dolgok, de ha 1 évvel korábban ment volna, talán még mindig kínlódnánk.
    A kislányom szinén júliusi, július végi, és látom, hogy minél kisebbek, annál inkább számítanak a hónapok is. A bölcsiben pl. ő volt a legkisebb és ő lett legkésőbb szobatiszta (már aggódtam, hogy lesz ebből ovikezdés..). És úgy néz ki, ő 6 évesen kell hogy suliba menjen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top