Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Torta ötletek

pipin
Létrehozva: 2004. május 26. 11:52
Sziasztok!
A hétvégén lesz egy barátomnak esküvője és többek közt megbeszéltük, hogy csinálok tortát. Gyümitortára gondoltam, de az már uncsi. Nincs valami ötlet+receptetek? Gyors tortára gondoltam. Nagyon köszönöm a segítséget! Puszi!
  1. 2005. december 15. 12:2257.
    tényleg jó ez a topic, nekem is nagy segítségemre volt!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 24. 08:3256.
    Szia! Elég sok bemásolt süti recept van. Inkább az lenne jó, ha kipróbált süteményket írnának be. Az Internetről én is ki tudnék másolni egy nagy csomót, vannak ilyen web oldalak.
    Ezt megsütöttem és finom!

    ALMATORTA Stahl
    Hozzávalók:
    3-4 közepes méretű alma
    15 + 12 deka cukor
    5 deka vaj
    4 tojás
    12 deka liszt
    fél teáskanál sütőpor
    1 citrom
    vaj és liszt a tortaforma előkészítéséhez
    Elkészítés:
    Bekapcsolom a sütőt 175 C-ra (gázsütő 4-es fokozat), és kivajazok, kilisztezek egy 28 centi átmérőjű tortaformát, amelynek az alját aztán kibélelem sütőpapírral is.
    Az almákat meghámozom, elfelezem, kiszedem belőlük a magházas részüket, és az almafeleket 2 centi vékony szeletekre vágom. A tortaformába beleszórok 15 deka cukrot, majd a cukorrétegre ráfektetem több sorban az almaszeleteket.
    Utána a tésztához felolvasztom a vajat, és amíg kihűl, a tojásokat 12 deka cukorral meg a kikapargatott vaníliarúd belsejével 7-8 perc alatt nagyon habosra felverem robotgéppel. Aztán a lisztet összekeverem a sütőporral és a citrom megreszelt héjával, majd fakanállal óvatosan belevegyítem a cukros tojáshabba. A masszához hozzákeverem a kihűlt, olvasztott vajat is, és a kész tésztát ráöntöm a tortaformában várakozó almaszeletekre.
    Az almatorta 35-40 perc alatt megsül, aztán amikor már kicsit kihűlt, határozott mozdulattal kifordítom egy nagy tálra. Megvárom, hogy a tetejére kerülő karamellréteg egy kicsit megdermedjen.
    előzmény:
    kiskrumpli (55)
     
  3. 2005. január 23. 22:1455.
    sziasztok!

    jo volt ez a topik, fel lehetne elenkiteni, nem? irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. május 26. 14:3654.
    Charlotte: www. webcuki. hu, Sütemények, édességek rovat.
    De ebben a receptben tejszínkrém szerepel, nem túrós.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. május 26. 14:3453.
    Túrós-citromos rizstorta

    2 doboz Riceland előfőzött gyors rizs
    só, 3 tojás, 50 dkg tehéntúró, 1, 5 dl főzőtejszín, 1 cs. főzni való vanília ízű pudingpor, 15 dkg kristálycukor, maréknyi mazsola, 1 citrom, 5 cs vaníliás cukor.
    A forma kikenéséhez, vaj, liszt.

    A rizst megfőzzük, leszűrjük, hűlni hagyjuk.
    Ezután az áttört túróval, a tojások sárgájával, a tejszínnel, a pudingporral, a cukorral meg a mazsolával összekeverjük. A citrom lereszelt héjával és egy kevés citromlével ízesítjük.
    Egy kivajazott, belisztezett v. sütőpapírral bélelt nagy tortaformába simítjuk, és előmelegített sütőben, közepes lángon kb. 40 perc alatt megsütjük.
    Amikor kész, a tojásfehérjét kemény habbá verjük, a végefelé a vaníliás cukrot is beledolgozzuk, majd csillagcsöves habzsákba töltjük, és a torta tetejét berácsozzuk vele. A sütőbe visszatólva a tetejét szép világosra sütjük, majd a sütőt ezárjuk ajtaját nyitva hagyjuk és a habot így szárítjuk tovább, míg a sütő ki nem hűl.
    A kihűlt tortát forró vízbe mártott késsel főlszeleteljük, szörppel, v. hígitott lekvárral körülöntjük.

    Elkészítési idő: 1óra 50 perc
    12 szelet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. május 26. 14:3152.
    Mokmon, Te egy tündér vagy!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (50)
     

Címlap

top