Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jót tesz a fogfehérítés???

Coke Girl
Létrehozva: 2012. július 4. 17:51

Sziasztok!

 

 

Nagy dilemmám van. Teljesen jók a fogaim. Legelőször 36 éves koromban kellett a fogorvosnak hozzányúlnia, csak egy fog volt lukas, egyébként mindig csak kontrol illetve fogkőlevételem volt.

Azóta is tartja ezt a jó szokását, aminek nagyon örülök.

 

Ami problematikus az az, hogy sajnos elszineződött, sárgás a színe.

Szeretném megszépíteni, viszont nem azon az áron, hogy az extra erős fogaim zománcát tönkreteszem, és szépen megindul a romlás, amit eddig olyan szerencsésen elkerültem.

 

Butaság amit gondolok?  A fogfehérítéssel nem nyitom ki "Pandora szelencéjét"? Kérem, ha erre jár SZAKEMBER, illetve akinek tapasztalata van, írja meg, mi a véleménye, melyik módszert ajánlja - vagy éppen nem ajánlja.

 

Mindenképpen kerülném azokat a módszereket, ahol napokig nem ehetek és ihatok színeset, , illetve az is érdekelne, hogy ezek mennyire tartósak.

 

 

nagyon köszönöm előre is

 

Adrienne

  1. 2012. október 3. 10:1526.
    Az utóbbi időben nagyon sárgának látom a fogaimat, pedig rendszeresen mosok fogat és nyelv tisztítót is használok! Nem tudom, hogy ezen felül én még mit tehetnék otthon. Milyen fogfehérítő praktikát ajánlotok?
  2. 2012. július 19. 14:2425.
    Köszönöm az ötletet.
    előzmény:
    dr. Kiss István (24)
    2012-07-10  10:44
  3. 2012. július 10. 10:4424.

    Üdv!

     

    Én igaz belgyógyász szakorvos vagyok, de nagyon sok lehetőség van rá. Van a hagyományos hidrogénperoxidos és az újjab típusú a Remedent-es és a  Britsmile. Ezek a legújabbak, de nem mindenhol alkalmazzák(drágább maga a készülék és a kezelés is). A hidrogénperoxid a hagyomásnyos jól bevált módzser a rendelőkben. Otthoni módzserek is vannak( citrom, nátrium- hidrogénkarbonát, fogfehérítő tollak). Véleményem szerint a fogászati hidrogénperoxidos a leghatásosabb és a legbiztonságosabb.

    Sok sikert!

     

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Coke Girl (22)
    2012-07-06  19:22
  4. 2012. július 6. 19:2523.

    Köszönöm mindenkinek az ötletet ... hát, eddig nagyon vegyes a kép ...

    Azért reménykedem ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. július 6. 19:2222.

    Kedves Doktor Úr!

     

    Köszönöm szépen a hozzászólását.

    A fogorvosom vegyes véleménnyel volt a dologról, és ráadásul elég régen kérdeztem meg őt erről, azóta más, újabb módszerek is előjöhettek, ezért szerettem volna több véleményt is hallani.

     

     

    Ön melyik módszert ajánlja?

     

    köszönettel

     

    CG

    előzmény:
    dr. Kiss István (19)
    2012-07-06  11:28
  6. 2012. július 6. 12:2821.

    Az a baj annyira ellentmondásos vélemények vannak, hogy döntse el szegény nem hozzértő ember kinek hisz.. Persze a fogorvosok mondhatnak bármit, nekik az a jó ha fehérítesz aztán ha tönkremegy a fogad még szívesen be is tömik neked....

     

    Igazából azért kezdek letenni erről a fogfehérítésről, mert korábban használtam már fehérítő fogkrémet, amit 1 hétig kell alkalmazni fogmosás helyett, és valóban látszott az eredmény! de sajnos a fogaim is megérezték egy jó darabig érzékenyek voltak utána, féltem is hogy valami komolyabb baja is lesz! De azt hittem ha prfo fogorvos végzi a fehérítést akkor az kíméletesebb, de ezek szerint nem sok a különbség!

    előzmény:
    mickamacka (20)
    2012-07-06  11:40
  7. 2012. július 6. 11:4020.

    hát, nekem nem mentek tönkre, legalább is semmi változást nem tapasztalok...sem érzékenységet, sem szuvasodást...

     

    Viszont senkit nem akarok győzködni.

     

    Az, hogy "tönkre mennek a fogak a fehérítéstől" az erős túlzás :DD ezt én inkább felesleges parának tartom...talán még önmeggyőzésnek is, hiszen jó drága, az fix. Így a szív kevésbé fáj...

     

    A fogyókúrától meg a sok tartósított dologtól is tönkre megyünk, nem beszélve az E összetevőkről, mégsem veszünk tudomást a dologról. Meg aztán a sok dohányos... Aztán mégis élünk. :DD 

     

    a tusfürdő és sampon mosószer tartalma, ami főleg káros. Még a szemembe is belement, a sok hülyeségtől meg paráztam, hogy tuti vége a jobb szemem világának, hiszen mosószer. Mart, mint az Isten nyila. Aztán egy óra múlva minden a régi volt. :D 

     

    Azért még egyszer hozzáteszem: én ugyan nem vagyok olyan hiú, hogy újra és újra eljárjak fehéríteni. El tudom fogadni a helyzetem, de egyszer ki kellett próbálni, mert erősen vágytam egy alkalomra, mikor valóban szépek a rágóim és nem bántam meg, mert ilyen eredményt soha semmivel nem lehet produkálni...és baromi jó érzés volt. 

     

    Nos, mint mondottam, nekem teljesen mindegy, ki és hogyan akar durván  túlzó dolgokat állítani, de feleslegesen ne tömjétek hamis dolgokkal az elméjét. 

     

    Még meg lehet próbálni az epret. Állítólag fehérít. Bár cukros is, szóval nem értem...

     

     

     

    előzmény:
    sims (16)
    2012-07-06  10:19
  8. 2012. július 6. 11:2819.

    Kedves Coke girl!

     Ha az ön kórelőzménye tényleg ilyen jó, akkor semmyilyen akadálya sem lenne annak, hogy szakember elvégezzen önnél egy fogfehérítést. Igaz ha sokszor( kb 1,1,5 évente) csináltatja az ember akkor ártalmas, de önnél nincs szó ilyenről. A fogfehérítés után érdemes jó minőségű, gyógynövényes fogkrémet használni kb 2-3 hónapif, hogy táplálják a fogat. A fogorvosa részletesebben tudatja magával az információkat erről a kezelésről.

    Jó szépülést!

     

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. július 6. 11:2018.

    .100.000 ft körüli összegért

     

    35.000-ért vagy lehet, h 25.000-ért csinálják. Legyen 35.000!

     

    ...és ha utána színező ételeket eszel, persze, hogy besárgul.

     

    Nekem eltartott jó pár hónapig az eredmény...és hát nem igazán tudtam letenni a napi min. egy kávét...a teát meg aztán pláne...aztán persze, hogy besárgult.

     

    Egyébként várhatod is a nagy csodát, mert azt jobb dokik el is mondják:

     

    elsőre nem lesz hollywood-i mosolyod, NE várd.

    Ha másodjára, harmadjáa csináltatod meg, egyre világosabb eredményt tudsz elérni. Ezt még a kezelés előtt elmondta, csak hogy nota bene.  

     

    Elég drasztikus lenne egy sárga fogból optikai fehéret varázsolni kb 40 perc alatt...akkor valóban kinyírná a fogakat a dolog.

     

    Én elégedett voltam az eredménnyel, bár mondom (!) fájt még aznap a levegőtől, köv. nap már csak párszor éreztem meg.

     

    Viszont  azt is mondta, hogy lehet, két teljes napig, talán még köv. nap is fájhat.

    Erre készültem, ehhez képest ez sokkal rövidebb idő volt. 

     

    előzmény:
    *Kála* (8)
    2012-07-05  10:44
  10. 2012. július 6. 11:0817.

    nekem is azt mondta a doki, hogy alapból nem fehér a fogszínem.

    Viszont a fehérítéssel nagyon szép lett, komolyan...persze nem hó-hó-hófehér :)) de ha rajtam múlt volna, egész nap széles vigyorral rohangálok az utcán.

     

     

    előzmény:
    bababetű (5)
    2012-07-04  23:12
  11. 2012. július 6. 10:1916.

    Most egy kicsit elkeseredtem ezeket olvasva! Alapból egészségesek a fogaim, és nem is annyira sárgák de elgondolkodtam már a fogfehérítésen! Most viszont megijedtem hogy tönkre fognak menni a fogaim és ezt tényleg nem lehet visszafordítani!

     

    Tudom annyira nem idevágó ez a kérdés, de tudnátok olyan fogkrémet ajánlani ami tényleg jót tesz a fognak éa fogzománcnak? Most a sensodyne repaire and protect fogkrémet használom de nem vagyok vele megelégedve!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. július 5. 11:5715.
    Nem értek a kémiához, de ha a zománc anyaga jórészt szervetlen, nos akkor az soha nem termelődik újra ugye....
    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  13. 2012. július 5. 11:5114.
    A zománc (enamelum, substantia adamantina) a szervezet legkeményebb és leginkább mineralizált anyaga. Normális esetben csak ez látszik, de ha túl nagy a kopása a fognak, akkor a dentin is láthatóvá válhat. 96%-a szervetlen anyag, legnagyobb részt hidroxilapatit, a többi pedig víz és szerves anyag. Nagy szervetlen anyag tartalma miatt nagy a keménysége, de a törékenysége is. Ezért, ha nincs alátámasztva – dentin vagy tömőanyag által – könnyen letöredezik. Mivel a zománc áttetsző, a dentin színe nagymértékben meghatározza a színét, úgyszintén az odahelyezett fogászati anyagok (tömések) is. Vastagsága változó, a rágófelszínen a legvastagabb (kb. 2,5 mm), majd a fognyak fele fokozatosan elvékonyodik. Mivel nagy a szervetlen anyag tartalma csak fiziko-kémiai úton történhetnek változások a szerkezetében. A savak kioldják a szervetlen anyagot belőle (deminerelizáció), de ha megfelelő időn belül a szájüreg pH-ja megemelkedik, akkor ezek a nyálból visszaépülhetnek (remineralizáció). A hidroxilapatit hidroxil része kicserélődhet egy fluor ionnal, és egy ellenállóbb fluoroapatit képződik. Ezért fluoroznak bizonyos anyagokat, mint például a fogkrém, víz, tej stb. Professzionális fluorozást kezdeti fogszuvasodások kezelésekor alkalmaznak.
    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  14. 2012. július 5. 11:4913.

    Én úgy vagyok vele, hogy minden KÉMIAI eljárás az hatást fejt ki kémialiag arra, amin alkalmazzuk. Tehát, ha egy kémiai akármivel kezelik a fogam, akkor az behatol abba, amin használják.

     

    Ezért gondolom azt, hogyha nekem a fogamat fehérítik valamilyen szerrel, és a szer hatására történik valami ( ami ki tudja mennyire tartós, és mi lesz a végeredmény), akkor az roncsolhat. 

     

    "A fogak színe a világossárgától a szürkésfehérig bármilyen lehet. Idővel viszont sötétebbek, sárgábbak lesznek mivel az átlátszó zománc kopik és az alatta lévő dentin színe érvényesül."

     

    Nos nekem sosem volt hófehér sajnos, csak szürkés fehér, mostanra meg sárgás, pedig nem kávézom, sosem cigiztem. 

    előzmény:
    Coke Girl (10)
    2012-07-05  11:07
  15. 2012. július 5. 11:1712.

    Sajnos ez egy tevedes. A fogzomanz soha nem 'epul ujra".

     

    talalsz rola cikkeket a neten. Nagyon kell vigyazni ha egyszer megserul akkor az megserult orokre.

    előzmény:
    mickamacka (3)
    2012-07-04  22:04
  16. 2012. július 5. 11:1111.
    Igen, ettől tartok én is.
    előzmény:
    Amarynda (9)
    2012-07-05  11:03
  17. 2012. július 5. 11:0710.

    Köszi a linket.

    Tanulságos ... kérdés, hogy mennyire objektív a dolog egy fogfehérítést végző vállalkozás esetében.

     

     

    Nekem egyébként szép fehér fogaim voltak, idővel színeződtek be.

    előzmény:
    bababetű (5)
    2012-07-04  23:12
  18. 2012. július 5. 11:039.

    Szia!

    nekem az egyik baratnom fogorvosi asszisztens mar vagy 20 eve, o azt a modszert ahol a zomancot barmilyen modon lecsiszoljak, vekonyitjak nagyon karosnak tartja, szerinte a folyamat visszafordithatatlan karosodast kepes okozni.

     

    Az amerikai modszer amikor egy veneert ( sajnos ne haragudj nem tudom helyesen mi ez magyarul) talan legjobban fedolapnak lehet nevezni   ragasztanak minden egyes fogra, USAban kozkedvelt, itt is van aki megcsinaltatja de ok ezt nem csinaljak mert ez meg itteni viszonyok kozott is nagyon draga.

    Igy reszleteket nem tud hogy a fogat a fedolap felhelyezese elott milyen kezelesnek vetik ala, de a veneer eseten  megvan a veszely hogy idonkent leesik vagy elpattan akkor ujat kell feltenni.

     

    ezert latod az amerikaiakat  (nem a hetkoznapi embereket) hofeher fogsorral, mert minden egyes fogon ez a boritas van.

     

    A fokgremekkel a feherito hatas nulla az itteni fogorvosok szerint is, a hazilagosan hasznalt kremek es egyebek  altalaban a zomancot sertik, vagy egyaltalan nem fejtenek ki semmifele hatast.

     

    En ennyit tudok errol, viszont ha mindenkeppen csinaltatni akarsz ilyesmit akkor termeszetesen szakembertol szemelyesen kell errol informalodnod.

     

    Eleg sok info van a neten, foleg angolul ha el tudod olvasni oket.

    udv. A.

    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  19. 2012. július 5. 10:448.

    Sziasztok!

     

    Először is! Nem értek egyet azzal,hogy megéri a látvány egyszer...100.000 ft körüli összegért.

     

    Engem annyira zavart a fogaim sárgasága,hogy fiatal dolgozó lányként az első fizetésemet erre áldoztam,mert vártam a nagy csodát.

     3 x 20 percre kifeszítik minden irányból az ember száját...én nem nevezném fájdalmasnak,inkább elviselhetetlenül kellemetlennek.

     

    Aztán igen,ott 1 pillanatig szépnek láttam,megmutatták milyen volt milyen lett...nálam 2 árnyalatot világosodott. Aztán teltek a napok ( betartottam mindent,hogy se kávé se kechup ,se csoki fogyasztás) és döbbenten tapasztaltam kb. egy hét után,hogy a fogaim a régiek...visszament az egész. Nagyon csalódott voltam,mert tinilányként ennyi pénzt összespórolni nem volt egy egyszerű...ráadásul pontosan ugyanolyanra sárgult vissza mint előtte.

    Az évek alatt sok fogorvost megkérdeztem és mindegyik egyöntetűen ugyanazt mondta,hogy nálam örökletes és sajnos ez így is van. Egyébként más nem látja olyan drasztikusnak,én viszont nagyon. 

    Erre szerintem csak 1 megoldás van,MUSZÁJ elfogadni és más dolgokkal foglalkozni,különben bele lehet csavarodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. 2012. július 5. 10:427.

    No igen, épp erre gondoltam, hogy ő csak azt ajánlgatja, ami neki pénzt hoz, de az embernek a saját foga kincs. Ha azt tönkreteszik, új fog nem nő ki.

     

    Írják, hogy ezek olyan szerek, amik csak a zománc felszínén a színeződéseket szüntetik meg, nem mennek bele a zománc belsejébe...hát nem tudom, ha azok az elszíneződések annyira felszíniek, akkor  fogkrém miért nem viszi le ?

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2012-07-05  07:28
  21. 2012. július 5. 07:286.

    Mégis mit vársz attól, aki ezzel foglalkozik?

    Arról fog írni, hogy milyen káros?

     

    Az én fogorvosom nem ajánlja. Szerinte azok az eljárások, amik tényleg hatásosak károsítják a fogat. Amik kevéssé károsak, azoknak a hatása nagyon rövid ideig tart.

    előzmény:
    bababetű (5)
    2012-07-04  23:12
  22. 2012. július 4. 23:125.

    Nem tudom, nekem kétségeim vannak ezzel kapcsolatban....

     

    Itt van egy jó alapos leírás:

     

    http://moriczdental.hu/fogfeherites-tevhitek

     

    Engem még az is izgat, hogyha valakinek eleve nincs fehér foga, akkor abból nem hoznak ki fehéret. Ír erről az örökletes dolgokról is.

    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  23. 2012. július 4. 22:404.
    Én nem próbálnám ki...
    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  24. 2012. július 4. 22:043.

    Szia,

    ha számít egy nem szakember tapasztalata :) akkor szívesen elmondom, én milyen infókat/tapasztalatokat gyűjtöttem be tavaly.

     

    Néhány orvos nem vállal fogfehérítést. Van orvos, aki lecsiszolja a fog felszínét, azzal az elszíneződéseket "takarítja le".

     

    Vannak gyógyszertári, DM/Rossmann-os cuccok...

     

    Viszont, ha fogfehérítést vállalsz...igen, azt a drágát, az a legtutibb. Olyan fehér lesz a fogad, hogy én pl magamon is meglepődtem megérte az a feeling. 

     

    Tudni kell, hogy minden típusú kezelés után a fog újra beszíneződik..jaja, kávé, kóla, tea...ilyenek. 

     

    Ha kibírod a fájdalmat, van rá pénzed...egy próbát tehetsz a fogászati drága félével. Az eredménytől elájulsz, az fix.

     

    Azt mondják, h tönkreteszi a fogzománcot...de azt is mondják, h az a réteg újraképződik. Ezért nem szabad túl sűrűn fehérítetni...hogy újra épüljön az a vékony réteg.

     

    Van ismerősöm, szerintem fél évente nyomatja, gyönyörű és egészséges fogai vannak. 

    Nekem erre se pénzem, se idegem. Fáj picikét másnap is, na nem folyamatosan, csak ritkán a levegőre, aztán már nem.

    Viszont egyszer vééégre elégedett lehettem a mosolyommal :)  

     

    Egyszer megéri meglátni, kipróbálni

     

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51
  25. 2012. július 4. 19:122.

    a cimbeli kerdesre a valasz: nem.

     

    a topikinditora valasz: de, termeszetesen. 

    előzmény:
    Coke Girl (1)
    2012-07-04  17:51

Címlap

top