Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klimatisztitás lehúzás?

tarsise
Létrehozva: 2012. július 9. 13:43

Hivtunk ki klimatisztitokat, hogy tudjuk használni a klimát mert 2 éve nem volt bekapcsolva...de valami töltögázzal is meg kellett töltetni mert hogy csak ugy müködik jol és igy persze 3x annyiba került mint ha csak tisztitás lett volna.. az lenne a kérdésem hogy ez mennyire helytálló? Remélem csak nem lehuztak minket mert mit tudom én látták rajtunk hogy nem értünk a klimához:D

vélemények?

  1. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. július 10. 08:0851.
    Ő se tudja, nem volt ott.
    Meg egyébként is 1000 nőből, hány tudja visszamondani PONTOSAN mit mondott a szerelő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325436 (46)
    2012-07-09  19:25
  2. 2012. július 9. 21:3150.

    khm... ezt nem pont edanak kellene magyaraznod... 

     

     

    egyebkent VAN örökbefogadott gyerekem es ismerem a dolog menetet. 

     

     

    szerintem inkabb menj segalni, mar lement a nap, nem egsz tovabb.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (49)
    2012-07-09  19:52
  3. 2012. július 9. 19:5249.

    Utoljára: nem az a hosszú idő, amíg a tanfolyamon részt veszel és a környezettanulmány megvan, hanem az, amíg KISGYEREKET kapsz. 0-2 éves kor között nagyon kevés gyerek van, aki örökbe adható státuszba kerül. Nagyobbakból van inkább, de azokat meg sokan nem vállalják, mert egy nagyobb gyerekkel nehezebb összeszokni. Állítólag, ezt nem én mondom, hanem a tapasztaltak, akik ezen a területen dolgoznak. Legalábbis a barátnőmnek ezt mondták.

     

    Van lehetőség nevelőszülőként is "gyerekhez jutni" (ez elég csúnya megfogalmazás így), de azt sokan nem akarják, mert nem tudni, hogy meddig tart. Ebben az esetben ugyanis a gyerek nem lesz a "tiéd" hivatalosan, csak nevelheted az állam helyett.

     

    előzmény:
    eda-1952 (44)
    2012-07-09  19:08
  4. -1-
    -1-
    2012. július 9. 19:5148.
    És az ego hol tartózkodik akkor, amikor valaki félrevisz egy topiktémát?
    előzmény:
    semiramis (39)
    2012-07-09  17:37
  5. -1-
    -1-
    2012. július 9. 19:2647.

    Népbetegség a mindenben kételkedés.

     

    Á, dehogy. Neked pl mindent elhiszünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (12)
    2012-07-09  14:40
  6. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2012. július 9. 19:2546.

    Kedves Tarsise!

     

    Édesapám és a párom is klímás,szóval amit most mondok az nem légből kapott:)

     

    A klíma freon gázzal működik, úgy szólva az a lelke az egésznek.Úgy ahogy a sima hűtőnél  is.Ez a gáz a hűtőközeg.

     

    Na mármost.Csak úgy tölteni nem szoktak.Amennyiben 2 évig nem működött a klíma, és nincs szivárgás,a gáznak nem szabad fogynia.A szerelőnek nyomás-próbázni kell a gépet, hogy van e szivárgás.Amennyiben szivárgást észlel, nem az a megoldás, hogy gázzal tölti fel, hisz az olyan lenne, mintha egy lyukas kerékgumiba pumpálnád a levegőt.Ilyenkor meg kell keresni a lyukat és javítani.

     

    A másik lehetőség, hogy nagyon pirinyó lyuk van a csövön, ilyenkor hosszú idő alatt kevés gáz szivárog el,ilyenkor lehet megoldás a rátöltés.

     

    A szerelőknek,ha sok gázt töltöttek,akkor mondania kellett volna, hogy valószínűleg lyukas a cső és ezt meg kell szerelni, mert a gáz így hamarosan újra el fog szivárogni.

     

    Nem tudom,hogy pontosan mi volt nálatok a helyzet, hogy mit mondtak a szerelő ezért én így látatlanban nem mondanám, hogy átvertek.

     

    Egy sima karbantartás,gázfeltöltés nélkül 7-10000Ft.Gázfeltöltéssel 15000Ft reális ár.

    előzmény:
    tarsise (1)
    2012-07-09  13:43
  7. -1-
    -1-
    2012. július 9. 19:2145.

    Ezt jókor írod, mert azon vagyok kiakadva, hogy tavaly szereltettem be a klímát, és azonnal el is szökött a gáz.

     

    Ezt megcsinálták, majd az idén ugyanez történik.

    Használhatatlan a készülék, ennyi pénzért fürdök a melegben.

    előzmény:
    Mostmáunom (4)
    2012-07-09  13:55
  8. 2012. július 9. 19:0844.
    Ne haragudj, de semiramis semmi téveset nem írt róla, akárhogy is nézem. Az persze túlzás a tucat újszülöttel, de igazából nincs megszabva, hogy ki hány gyereket fogadhat örökbe. Vannak, akik többet is vállalnak. Azt sem írta, hogy olyan egyszerű, hogy holnap már mehetünk is érte. Persze ha valakinek pechje van és várnia kell a következő tanfolyamig, mert az előzőről pont lekésett---annak ez hosszú idő.
    előzmény:
    Tulipáncsokor (42)
    2012-07-09  18:41
  9. 2012. július 9. 18:4243.

    Akkor te igen boldog lehetsz :-)

     

    Meg ismét kiderült, hogy valójában gőzöd sincs arról, amiről azt állítod, hogy van.

    előzmény:
    semiramis (39)
    2012-07-09  17:37
  10. 2012. július 9. 18:4142.

    Soha nem állítottam, hogy felesleges procedúrák vannak, csak azt, hogy nem megy olyan egyszerűen, hogy "fogadjunk örökbe egy gyereket aztán holnap már megyünk is érte". Ezt semiramis "szakértette".

    Én azt mondtam, hogy hosszú folyamat, de felesleges procedúrákról egy szót sem említettem.

     

    előzmény:
    eda-1952 (41)
    2012-07-09  17:50
  11. 2012. július 9. 17:5041.

    Azért remélem nem teszed. Vagy úgy jársz, mint én, akinek már ha kiszedték az epeköveimet, a vakbelet sem hagyták benn, nehogy lábadozás alatt legyen valami baj vele. Biztos ami biztos alapon...)))

    Örökbefogadás lépéseiről meg nekem nem friss infóm van,  csak  a "másik oldalt" ismerem. Hidd el, semmi felesleges procedura, te sem adnál ki csak úgy egy gyereket a jelentkezőnek...

    előzmény:
    Tulipáncsokor (38)
    2012-07-09  17:34
  12. 2012. július 9. 17:4840.

    Klímatisztítástól a rákig?Baccus!!!

    Hasonlít arra a gyerekjátékra,amikor az első gyerek leír egy szót,a második lerajzolja,és behajtja a szót,a harmadik a rajz alapján felír egy szót,behatja a rajzot,stb.

     A klímától a rákig eljutni már csak a felnőttek képesek.Brávó!

    előzmény:
    semiramis (39)
    2012-07-09  17:37
  13. 2012. július 9. 17:3739.

    ismert konstellacio: a szemelyeskedes akkor jön, amikor nincs szakmai vagy legalabbis logikus erv. ekes peldajat adtad ennek.

     

     

     

    "boldogok a lelki szegenyek..."

     

    amen. 

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (37)
    2012-07-09  17:29
  14. 2012. július 9. 17:3438.

    Én azért elmegyek másik orvoshoz is, ha megengeditek, aztán ha belehalok, az az én bajom. Az meg viszont az én örömöm lesz, ha nincs is vakbélgyulladásom és meg sem műtenek, mert utólag kiderül, hogy az orvos "véletlenül" rosszul diagnosztizált.

     

    Az örökbefogadás más miatt jött elő. Tudom, hogy sehol sem könnyű, de Mo-n sem. Két ismerősöm is végigment a procedurán (viszonylag mostanában), úgyhogy első kézből van infóm.

     

    előzmény:
    eda-1952 (35)
    2012-07-09  17:06
  15. 2012. július 9. 17:2937.

    Döbbenet, hogy annyi egyértelmű baromság után, amit itt már leírtál nem is egyszer, még mindig vannak emberek, akik azt hiszik, hogy bármi közöd is van bármilyen tudományághoz. Mondjuk én nem tartozom közéjük, de ez most mellékes.

     

    Az, hogy nem ismerlek személyesen, külön öröm nekem, nem is vágyom rá, azt viszont a hozzászólásaidból egyértelműen leszűrtem már - többekkel együtt -, hogy max érettségid van, valójában unatkozol otthon (bárhol is legyen az) és ide jársz osztani az észt, amivel meglehetősen nevetségessé teszed magad. Ez viszont legyen a te dolgod, jogod van hozzá, bárki hozzászólhat itt bármihez, amihez kedve van és hozzáfér, akár okosat, akár hülyeséget.

     

    Hogy befejezzem vitánk tárgyát, képzeld nem semmisítik meg az eltávolított szövetet, vagy nem mindenkiét, vagy csak bizonyos idő után (ezt valóban nem tudom, hogy van), lényeg az, hogy a barátnőmé ott volt a "raktárban" és azt kérte ki egy másik kórház, ahol a patológián újból kielemezték, aztán egy harmadik kórházban ezt megismételték stb. és az összes hely egymástól függetlenül ugyanazt állapította meg.

     

    Valószínűleg ismét értelmezési problémáid vannak, mert nem sírtam a barátnőm esetén, csak felhoztam példának, hogy én miért nem hiszek vakon egy orvosnak, aki vágni akar engem. De ez legyen az én dolgom, ha meghalok, az is az én bajom, illetve másé is, de a tiéd biztos nem, úgyhogy még csak aggódnod sem kéne.

     

    Vak pedig nem vagyok, akkor lennék, ha elhinnék mindent mindenkinek. De nem teszem. Én szeretek gondolkodni és saját magam dönteni a saját sorsomról, nem pedig vakon más kezébe adni, akinek fele annyira sem fontos, hogy mi lesz velem, mint nekem.

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (34)
    2012-07-09  16:53
  16. 2012. július 9. 17:2636.

    Visszatérve az eredeti témára hivatalosan a kültéri egység tisztítása 3000,-

    Ft a beltéri egységé 2500,- +ÁFA + ha szükség van gázfeltöltésre .

    előzmény:
    tarsise (1)
    2012-07-09  13:43
  17. 2012. július 9. 17:0635.

    "Vitatkozni nem fogok, de mielőtt elkezdenének szétszabdalni, biztos elmegyek egy másik orvoshoz is, hogy szerinte is kell-e a vakbél műtét. Esetleg még egy harmadikhoz is."

    Remélem nem teszed, mert esetleg közben perforál a vakbeled, aztán szidod az orvost, ha belehalsz... 

    Az örökbefogadás nem tudom, hogy jön a témához, de nyugodtan hidd el, hogy külföldön sem egyszerű, pedig ott sokan nem feltétlen szőke, kékszemű kisbabát akarnak, azért is jönnek ide és viszik, akiket itthon nem fogad senki örökbe.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (16)
    2012-07-09  14:59
  18. 2012. július 9. 16:5334.

    megint olyanrol mondasz velemenyt, amiröl halvany gözöd sincs. nem tudod, ki vagyok, nem tudod, miket vegeztem, nem tudod, mit csinalok.

     

    kar szemelyeskedni, nem hat ram.

     

    kar vitatkoznod is olyan temaban, amihez nem ertesz. 

     

     

    megismetlem: utolag nem megallapithato, volt-e rak vagy sem. az eltavolitott szövetet a patologiai vizsgalat utan megsemmisitik.

    marpedig CSAK ebböl a szövetböl lehet megmondani, volt-e rak.

     

    evekkel kesöbb a vagas környezeteben megmaradt szövetet lehet vizsgalni, de abbol CSAK az derül ki, az most rakos-e vagy sem. ha nem az, akkor az azt bizonyitja, hogy az operalo orvos ügyesen es jol dolgozott, az összes rakos szövetet sikerült eltavolitania.

     

     

    igen, egy traumat nehez feldolgozni. ez van. harombol ket ember valamilyen traumat szenved el eleteben. mindenkinek nehez. es mindenkinek meg kell oldani. es mindenki majdnem belehal. de a többseg megoldja.

     

    nem kellene sirnod a baratnöd eseten - plane helyette nem. majdnem rament - de nem ment ra. van egy gyereke es boldog. nem mellesleg olyan erett lett emberileg, amilyen te momentan nem vagy... 

     

     

    a dal nem arrol szol, hogy vakon higgy mindenkinek, hanem arrol, hogy ha mar vak vagy, probalj meg elöször hinni a latoknak, mielött megkerdöjelezned öszintesegüket.

     

     

    zarom soraim, szep estet neked. 

     

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (33)
    2012-07-09  16:38
  19. 2012. július 9. 16:3833.

    Fasza, hogy így látatlanban te tudsz mindent. Talán a nem létező "orvosi diplomád" lefedi az összes területet?

     

    Képzeld el, hogy több patológus is megállapította, hogy nem volt rák, utólag, jópár év múlva, egymástól függetlenül szövettani mintából. A barátnőmék nagy árat fizettek a "tévedésért", így most már több oldalról is be akarták biztosítani magukat. Folyik is a per orvosi műhiba miatt.

     

    Nem állítom, hogy az orvosnak nem fér bele a szakmájába a tévedés ugyanúgy, mint bárkinek - akár a klíma szerelőnek, hogy on maradjunk -, éppen ezért szeretem kizárni saját esetemben a tévedés lehetőségét azzal, hogy ha komoly baj van (nyilván nem nátháról beszélek), akkor kikérem több orvos véleményét. Soha nem tudhatod, hogy mikor maradsz életben: ha vakon megbízol az első orvosban, aki esetleg félre diagnosztizál, vagy ha súlyos esetben kikéred más véleményét is. Hátha ismer olyan gyógymódot, ami új és hatásosabb, esetleg egy gyógyszert, eljárást, amit a másik nem.

     

    De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Te bólogassál az orvosnál. Én nem fogok. Ettől még hidd el holnap is fel fog kelni a nap, de igen korlátolt dolog azt hinni, hogy az orvos tévedhetetlen. Nem az. És nyilván nem direkt téved. De ettől még téved néha. És ilyenkor nem én szeretnék lenni a páciense lenni.

     

    Ami pedig az örökbe fogadást illeti, ebből is látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy ez hogy megy. Bár biztos itt is baromi okos tudsz lenni, ez nem vitás. Képzeld el, hogy legalább 5 év eltelt, mire a barátnőm lelkileg valahogy rendbe jött. És járt pszichológushoz is hosszú ideig, úgyhogy most sem te sz..rtad a spanyol viaszt. Egy gyerek örökbe fogadása baromi bonyolult Mo-n. Környezettanulmány, tanfolyam, értékelés és aztán rákerülsz egy hosszú lista végére, mert bármennyire is furcsa, baromi kevés örökbe adható KISGYEREK van Mo-n.

     

    És, hogy a happy end se maradjon el: tavaly sikerült is örökbe fogadniuk egy tündéri kisfiút. Ezzel az élet talán kárpótolta őket valahogy. De a házasságuk IS majdnem ráment erre az orvosi tévedésre, pedig a barátnőm férje ritka rendes férfi.

     

     

    előzmény:
    semiramis (32)
    2012-07-09  16:11
  20. 2012. július 9. 16:1132.

    evekre visszamenöleg NEM diagnosztizalhato, hogy nem volt rak. aki neki ezt mondta, az hazudott - de alapos a gyanum, hogy a baratnöd ertette felre, amit az orvos mondott.

     

    a rak megletet rengeteg teszt, UH, CT es egyebek igazoljak. bizonyos szamu bizonyitek utan gyakorlatilag nem lehet felrediagnosztizalni. arrol nem beszelve, hoyg az operalo orvos nem bab, hanem gondolkodo leny. felnyitja - es megnezi. nem esik neki, mint utcaseprö a felesegenek, hanem megnezi, megvizsgalja. es ha nincs rak, nem tavolitja el a szervet.

    ergo: ha eltavolitotta, rakos volt. ha nem tette volna, a baratnöd reg halott lenne. 

     

    ez megint az a tipikus eset, amikor nem ertetek ahhoz, amiröl beszeltek es amiert hibaztattok egy - amugy szakmailag helyesen cselekvö - hozzaertöt. 

     

     

    a psziches reszeröl: igen, nagyon nehez. DE EL. es ez nagyobb dolog, mint gyereket szülni. raadasul a magyar törvenyek szerint 45 eves koraig van ra lehetösege, hoyg akar egy futballcsapatnyi ujszülöttet, 65 eves koraig, hogy idösebb gyereket fogadjon örökbe. (max. 45 ev korkülönbseg + az örökbefogadott csak kis- vagy fiatalkoru lehet.)

     

    megemlitem meg, hogy a klinikakon rendelkezesere all egy pszichologus. öt mar akkor fel kellet volna keresnie - de ha szükseges, most sem kesö.

     

     

     

    tudod, valoban sulyos dolog, ami vele törtent. a rossz is es a jo is. el. es boldog lehet. ahelyett, hoyg kukacok eszegetnek egy koporsoban.

     

     

     

    van, akinek felig teli a pohar, van, akinek felig teli.

    csak töle függ, melyiket akarja latni. 

     

     

     

    es ne hidd, hoyg nem tudom, miröl beszelek. jartam odaat es tudom, mi a szenvedes. de azt is tudom, mi az eletösztön es mi a boldogsag.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (25)
    2012-07-09  15:41
  21. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. július 9. 15:5231.
    Csípőből feltételezni elég gusztustalan, ha 100 trógerrel volt már dolgom, akkor se engedhetem meg magamnak, hogy téged az ismeretlen egy lébe mossalak velük az egyszerűen primitívség.
    Az ilyen kérdezik a semmit, szerintetek, topik, meg sima butaság.
    VALÓS választ it nem kaphat a feltevésére.
    előzmény:
    semiramis (26)
    2012-07-09  15:41
  22. 2012. július 9. 15:5130.

    Igen, szerencséd volt.

     

    Egy újabb "apró" példa:

     

    Gyerekem láza nagyon magasra felszökött éjszaka (meg természetesen hét végén). Kihívtuk az ügyeletet. Kijött egy fiatal orvos srác (mondjuk ez alapvetően totál mellékes kellene, hogy legyen). Gyereket megvizsgálta, adott 4 db kúpot, hogy adjuk be a gyereknek x óránként. Beadtuk. A gyerek egy egész nap nem kelt fel, nem evett és ivott, és amikor felemeltük, csiklett-cseklett a kezünkben, nem volt magánál.

    Hétfőn reggel irány a gyerekorvos, vittük a kúp borítóját. Közölte a mi dokink, hogy a kúpban elég nagy mennyiségű nyugtató is volt, max napi egyet kaphatott volna egy ekkora gyerek, a többit pedig csak sima lázcsillapítóból. Magyarul a doki faszán bedrogozta a gyerekemet.

     

    És még tudnám sorolni a példákat. Mondjuk volt olyan tapasztalatom is - ez igaz -, amikor tényleg jól végezte az orvos a dolgát.

     

     

    előzmény:
    semiramis (26)
    2012-07-09  15:41
  23. 2012. július 9. 15:4529.
    még mindig nem voltam akkor otthon....
    előzmény:
    Tulipáncsokor (25)
    2012-07-09  15:41
  24. 2012. július 9. 15:4228.
    15000 volt összesen, és abbol 5000 a tisztitás....na igen és itt felvetődik a másik probléma...nem kértek rola számlát...mert miért is .... na ez is igencsak felbosszantott....nem értem hogy felejthették el ....
    előzmény:
    TiaMaria (15)
    2012-07-09  14:56
  25. 2012. július 9. 15:4227.
    Olvasd el a 25. hsz-emet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (24)
    2012-07-09  15:39

Címlap

top