Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon fáj!!!!! Lumbago

bágébug
Létrehozva: 2013. január 7. 14:34

Új életet kezdtem január 1-től.

Új év regglén csak fájdogált, majd sunyi módon napok alatt beállt a bal csípő forgóm, de piszkosul.

Éjjel alig alszom, mert nincs olyan pozitúra, amiben kényelmesen tudnék legalább 10 percig feküdni fájdalom nélkül. Ráadásul a bal combomba lesugárzik, néha az alsó lábszáramba is (nem zsibbad, csak húzódik). Már tök kóma vagyok.

Dokinál voltam tegnap az Uzsokiban, megröntgenezte,  megállapította: ez lumboischiagia, adott Mydetont meg Aflamin vagy mit, de hát olyan lassan hat. Feküldtem már a földön, lábam égnek állt, oldalt, négykézláb,pucsítva, mindenhogy,  de nem jó sehogy. Annyira szenvedek. A gyógyszer olyan lassan hat.

Most éjszakára bevettem két xanax-ot, a 0,5-set, meg hajnalban még kettőt, hogy tudja, némileg aludni. Menni kábé derékszögben tudok, néha óvatosan feljebb hajlok, de akkor meg fáj.

 

Fú, csajok, nem kívánok ilyet az ellenségemnek se. Pénteken a melóból taxival jöttem haza, itthon meg az ajtóból kabátban-táskával-cipőben kilövőstart beájultam az ágy tetejére hanyatt, úgy vetkőztettek le a páromék...(Nem is értem, minek mentem be dolgozni, tiszta hülye vagyok. Pedig iszonyat sok melóm van.)

Itt az ágyon fekve, forgolódva, széken a laptop, próbálom elvonni a figyelmem a kínjaimról, hogy netezgetek, ha épp nem fáj a laptop felé fordulni.

 

Másnak is volt már ilyenje? A gyógyszereken kívül van valami praktika? Vagy itt döglök meg?

  1. 2013. január 9. 21:38101.
    nem őrölt, hanem őrült, bocsi.. 
    előzmény:
    angyalod (100)
    2013-01-09  21:37
  2. 2013. január 9. 21:37100.

    Örülök, ha segítettem! Nekem nincs lumbágóm, de néha őrölt módon fáj a derekam, ilyenkor szoktam ezeket a gyakorlatokat elvégezni, és néhány nap alatt elmúlik. Ha kihagysz belőle olyat, ami nem megy, akkor a többi segíthet.

    Szép estét! 

    előzmény:
    bágébug (99)
    2013-01-09  21:31
  3. 2013. január 9. 21:3199.

    Köszi szépen, végignéztem. Háááát, jelen pillanatban sok gyakorlatot képtelen lennék belőle megcsinálni... Ha jobban leszek majd,kipróbálom,

    köszönöm! Szép estét!

    előzmény:
    angyalod (98)
    2013-01-09  21:19
  4. 2013. január 9. 21:1998.

    http://www.youtube.com/watch?v=SzsCIUoeQ0g

     

    Szia!

    A fenti torna nagyon kímélő, pár perc, és hatásos!

    Jobbulást! 

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  5. 2013. január 9. 20:2397.

    Kurkumáról én is hallottam, de vettem közértben kb. 70 Ft-ért egy zacskót, ki fogom próbálni ízületre, vajas kenyérre szórva. Ha hat, hasson így, ne kapszulában... majd megírom, mit tett.

    Az infraszaunát kipróbálnám, csak még nem jutottam oda...

    a rozmaring krémnek meg majd utánanézek.

    Nekem se volt eltörve semmi, csak a lábujjam.... Egyszer

    belerúgtam kisujjammal a kanapé lábába, de piszkosul, másodszor meg a nagylábujjamra ráesett egy lábas pörkölt. Pont a lábas alja éle. Meg is feketedett izibe'. Fú, de fájt. De aztán röhögtem rajta, hogy pont az a lábfejem 3 cm-rel rövidebb, és hiába dagadt meg, jól belefért a lábam a cipőbe. Mer én aszondom, bármilyen kínja van az embernek, ha egy jót nevet, akár saját magán is, még mindig jobb, mint ha sír, nem igaz?

     

    (Szerintem a melóban is ezért nem gondolták, hogy ilyen komoly a baj, mert amikor épp nem fájt, jókat nevettem... Csak amikor jajgattam, azt pont nem hallották.)

    előzmény:
    Anyacuka (96)
    2013-01-09  19:03
  6. 2013. január 9. 19:0396.

    a csípőbe adott szuri nem olyan fájdalmas,én már kaptam máshova is,könyök stb,megéri,mert nagyon jól csökkenti a fájdalmat

     

    nekem azt mondta az orvos,hogy nagyon fonots a mozgás,úgyis merevedik a gerincem meg az inak,szalagok,ami egyre nehezebbé teszi a mozgást

     

    amíg csak lehet igyekszem mozogni és normália életet élni

     

    rendszeresen már nem tudok dolgozni járni,csak helyettesíteni megyek néha a régi helyemre,meg vigyázok gyerekekre,idősekre,ami nem nehéz fizikai munka,meg az itthoni dolgok

     

    biztos,hogy van ,akinek nálam is rosszabb,csak nekem attól nem lesz jobb 

     

    különben nagyon sok mindent csinálok,egyrészt mert jó tenni valamit a többiekért,jó társaság,meg akkor nem azzal foglalkozom,hogy hú de rossz nekem 

     

    nem volt még soha eltörve semmim, nem tudom, az mennyire fáj,lehet hogy sokkal rosszabb,mint az én fájdalmam

     

     

    a gyógyszer meg azért van,hogy segítsen,használok én rozmaring krémet is,meg infraszaunát,most majd kipróbálnám a kurkuma kapszulát,ha tudnám,hogy tényleg használ,megkérdezem a reumatológusomat,hogy Humira mellé szabad-e szedni,eddig csak Proenzi 3 tablettát szedtem,de az nem sokat ért

     

    ha kicsit jobban leszel kérj az orvostól gyógyfürdő beutalót,a vízben mozgatva nagyon jól kilazulnak az izületek(ha van a közelben gyógyfürdő,mert órákat utazni érte nem érdemes) 

    előzmény:
    bágébug (95)
    2013-01-09  18:02
  7. 2013. január 9. 18:0295.

    Szia,

    te jóságos ég, te ennyi mindent szedsz meg csinálsz? Hát ez borzasztó, hallod-e.... ennyi gyógyszer meg fájdalom....

    Mondjuk én tuti nem engedném, hogy a csípőmbe szurit adjanak, ott eltemetnének egyből....

    Látod, az ember ilyenkor gondolja át, hogy esetleg nem az ő baja  a legnagyobb világfájdalom, meg másnak még rosszabb is lehet....

    előzmény:
    Anyacuka (94)
    2013-01-09  17:50
  8. 2013. január 9. 17:5094.

    derékfűzőm nekem is van,Lumbamed plus,sztem ez a legjobb fajta,receptre 4 ezer kb.,de mindig abban sétálok,kimondottan mozgáskor jó hordani,maszíroz

    nekem a Brexin este,reggel a Ralgen kapszula,hogy mozogni tudjak,időnként Diprophpos injekció a csípőizületbe(havonta)de ahhoz beleegyezést irat alá az orvos

    járok gyógytornára,na ott majdnem összepisilem magam,annyira fáj,de jobban mozog a gerincem

     

    Diclac gélt az ultrahangra viszem,azzal jobban beszívódik 

    a gyomromra Pantapronazolt kaptam ,de sztem  a legtöbb egyforma,csak más cég gyártja ezért van annyi féle néven

    előzmény:
    bágébug (93)
    2013-01-09  17:09
  9. 2013. január 9. 17:0993.

    Ez most komoly? A múltkor is Diclac-ot írtak fel, tabit meg kencét, amikor kijött a sarkantyúm.... ezexerint cart se ér?

    Mást már nem azt eszem, hanem az Aflamint meg Mydetont, algopyrint.

    előzmény:
    kukacapja (92)
    2013-01-09  16:08
  10. 2013. január 9. 16:0892.

    Szia, 

    hihetetlen, hogy nem csak én, más is szenved v. szenvedett, ismerik ezt a nagy fájdalmat.... szerintem az ősember nem ismerte....

    Szóval van kék lóbalzsamom, de nem tudom, a hideg jó erre a gyulladásra? Továbbá van Fastum gél itthon, meg Algoflex dolo meg Diclac meg ilyen kencék, válogathatok...

    Olyan fura, egyszer jobb, egyszer  rosszabb, így felváltva, néha felkelek és minden oké, másszor meg belenyilall a fájdalom, nem értem én ezt a lumbágó-logikát :)

    Két hét, jesszus. Én azt gondoltam, ma már megyek is dolgozni, de mégsem tartok még ott.

    Neked is altató kellett, hogy tudj aludni? Hát, nagy fájdalmad lehetett... és az a legrosszabb, legalábbis nálam, hogy éjjel sokkal jobban fáj.

    Hát, nagyon igyekszem meggyógyulni, nem tudom, mit tehetnék még érte momentán, azon kívül, hogy pihentetem, kenegetem, kapkodom be a tabikat.....Igazából már úúúútálok feküdni, unom a rejtvényt, könyvet, netet, mindent.

    Nah, csak vége lesz ennek már!

    Szép napot neked!

    Ezt a derékkötőt vagy mit meg fogom próbálni, köszi, hogy írtad.

    idézet:
    bágébug (90)
    2013-01-09 14:19:24
    Minden, ami diclofenacum tartalmú időlegesen használ, de mem gyógyit. Az semmiképp sem kó, ha kevergeted a hatóanyagokat.
    előzmény:
    bágébug (90)
    2013-01-09  14:19
  11. 2013. január 9. 16:0591.
    Ha még emlékszel kémiaórán a szaladgáló mészkődarabra, akkor a ca-t is ajánlani fogod. Nem mellesleg a Renie összetételé is érdemes átböngészni...
    előzmény:
    cabron (89)
    2013-01-09  14:00
  12. 2013. január 9. 14:1990.

    Szia, 

    hihetetlen, hogy nem csak én, más is szenved v. szenvedett, ismerik ezt a nagy fájdalmat.... szerintem az ősember nem ismerte....

    Szóval van kék lóbalzsamom, de nem tudom, a hideg jó erre a gyulladásra? Továbbá van Fastum gél itthon, meg Algoflex dolo meg Diclac meg ilyen kencék, válogathatok...

    Olyan fura, egyszer jobb, egyszer  rosszabb, így felváltva, néha felkelek és minden oké, másszor meg belenyilall a fájdalom, nem értem én ezt a lumbágó-logikát :)

    Két hét, jesszus. Én azt gondoltam, ma már megyek is dolgozni, de mégsem tartok még ott.

    Neked is altató kellett, hogy tudj aludni? Hát, nagy fájdalmad lehetett... és az a legrosszabb, legalábbis nálam, hogy éjjel sokkal jobban fáj.

    Hát, nagyon igyekszem meggyógyulni, nem tudom, mit tehetnék még érte momentán, azon kívül, hogy pihentetem, kenegetem, kapkodom be a tabikat.....Igazából már úúúútálok feküdni, unom a rejtvényt, könyvet, netet, mindent.

    Nah, csak vége lesz ennek már!

    Szép napot neked!

    Ezt a derékkötőt vagy mit meg fogom próbálni, köszi, hogy írtad.

    előzmény:
    judy546 (84)
    2013-01-09  13:18
  13. 2013. január 9. 14:0089.

    Jóvanna, Semi gyógyszermániás, tudjuk. :)

     

    Amúgy a szódabikarbónát én is ajánlom. 

     

    Izzadásgátláshoz és takarításhoz is, de ez most nem ide tartozik.

    előzmény:
    kukacapja (85)
    2013-01-09  13:44
  14. 2013. január 9. 13:5188.

    Arról már nem is beszélve, hogy milyen egyéb gondot is tud okozni a folyamatos szedése. Több éves tapasztalattal mondom.

     

    Semiramis....hagyjuk már az orvosi mivoltod fitogtatását:-(( az állandó kioktatásod és negatív hozzáállásod pedig nem egyeztethető össze az állítólagos pszichiáter végzettségeddel. Isten óvjon bennünket az ilyen dokoktól.

    előzmény:
    kukacapja (85)
    2013-01-09  13:44
  15. 2013. január 9. 13:5187.
    És még sok más, csak igánytelen vagyok írni... :-D
    előzmény:
    kukacapja (86)
    2013-01-09  13:48
  16. 2013. január 9. 13:4886.

    A sztressz főként a nyaki és háti szakaszt támadja.

    A lumbális szakaszért más inkább a felelős. Ülőmunka, kényelmetlen lábtartás, akár örökletesség (porckorong hajlamok), vagy akár (a topikindító saccolt korát figyelembe véve) az elmaradt gerincferülés szűrés miatt kialakult csipő és csigolya kopás.

    Írom ezt azélkül, hogy akár egy latin kifejezést is leírtam volna. De erről már beszélgettününk régebben...

    előzmény:
    semiramis (81)
    2013-01-09  13:10
  17. 2013. január 9. 13:4485.

    Nincs jelentősége, kivel vitázom.

     

    Mondj egy olyan savlekötőt, ami szedhető vesebetegnél, vagy vasproblémásnál. Nem fogsz tudni és nem véletlenül.

    A savlekötő nem egyéb, mint olyan anyag, ami a gyomorsavat semlegesíti. A renie pld nagy dózisú Ca főként.

     

    Ne menjünk bele szerintem, ha orvos vagy, ha nem.

    Pofon egyszerű felírni egy savlekötőt, csak ha még nincs is épp vesegond (azaz nincs tünete), a gyógyszertől majd lesz, ugyanis a hatásmechanizmusából adódóan a vényre kapható savlekötők karcinogén anyagokat keletkeztetnek a lekötés során, ami konkértan végja gallyra a vesét. Sajnos túl hosszú távon ahhoz, hogy valagba lehessen érte rúgni egy dottorét.

     

    És ha tanultál volna kémiát, ahogy az tudomásom szerint alaptantárgy dottoréknál, akkor nem írtad volna, hogy nem igaz...

    előzmény:
    semiramis (80)
    2013-01-09  12:55
  18. 2013. január 9. 13:1884.

    Szia,

    átérzem a helyzetedet, nekem is volt, többször is. Igazán jó módszert én sem tudok,de az izomlazító kencék segítenek valamennyit. Próbáld ki a piros lóbalzsamot, abban chillipaprikamag kivonat van, ami helyi vérbőséget okoz, így lazítja az izmokat. De veszettül csíp ám, ha nem mered magadra kenni, akkor jó még a jégbalzsam, ami ugyan nem lazítja az izmot, de hűsiti a fájó területet, így enyhítve a fájdalmat. Amikor nekem utoljára volt, a reumatológus írt fel gerincfűzőt, az is segített, igaz, kicsit borsos az ára, de csak 1x kell kifizetni és ha nem hízol vagy fogysz, akkor sokáig tudod használni, ha újra előjön a probléma. Ezt sem lehet állandóan viselni, mert nagyon ellazítja a tartóizmokat, ami további problémákhoz vezethet, ezért én csak nappal hordtam és éjszakára nagyon erős ópiumalapú fájdalomcsillapítót vettem be, hogy aludni tudjak. Nálam kb. 2 hétig tartott, remélem, nálad nem fog ilyen sokáig!

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    bágébug (1)
    2013-01-07  14:34
  19. 2013. január 9. 13:1283.

    Tudod, ez is olyan fura...amikor megszakadok itthon a takarításban, főzésben, morgok, hogy de jó lenne csak ledőlni és olvasgatni, pihizni.

    Most meg???!!!

    Péntek óta fexem, már úgy érzem magam az ágy tetején, mint egy víziló, vagy mint egy bálna....csalóka ám, mert ahogy fexem, semmi bajom. De ahogy felállok, kb. 8 lépés lassan és máris    belesajdul a csípőmbe a fájdalom... őrület, mi? :)

    Igen, mindenképp fogok mozogni majd !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (79)
    2013-01-09  12:28
  20. 2013. január 9. 13:1282.
    nehany keksz is hasznalhat. de a legjobb egy savlekötö, nehanyat lehet kapni recept nelkül is. vagy amig nem jutsz belgyogyihoz, probald ki a szodabikarbonat, amit kukacapja ajanlott. 
    előzmény:
    bágébug (78)
    2013-01-09  12:23
  21. 2013. január 9. 13:1081.

    ez viszont helyen van.

     

    annyit tennek hozza: a stressz MINDENÜTT izommerevseget okoz, ami un. kimelö testtartashoz vezet (tökeletesen kifacsart, tehat art, nem hasznal), FÖLEG az egyebkent is gyenge/elvaltozott területen. ez a testtartas valik aztan jellemzöve s ezzel a merevseg kronikussa. ha a topikinditonak a dereka a vulnerabilis terület, akkor ott. es nagy valoszinüseggel ott is fog tamadni ezutan is. maris szamithat ra es az akut szakasz multan maris elkezdheti a nagyon tudatos, mindennapos megelözest (stresszoldas ES mozgas).

    előzmény:
    kukacapja (75)
    2013-01-09  11:34
  22. 2013. január 9. 12:5580.

    ez nagyon szep, csak sajnos ebben a formaban nem igaz. 

     

    (csak kerdem: biztos, hoyg  erröl mernökkent egy orvossal kell vitatkoznod? )

     

     

    egyebkent persze kiprobalni mindent lehet, miert ne.  

    előzmény:
    kukacapja (74)
    2013-01-09  10:44
  23. Torolt_felhasznalo_551110
    Torolt_felhasznalo_551110
    2013. január 9. 12:2879.
    ez jó hír! Ne légy türelmetlen, lassan javul. Ha helyrejössz, minden nap csinálj pár nyújtó gyakorlatot! Most csak pihengess!
    előzmény:
    bágébug (78)
    2013-01-09  12:23
  24. 2013. január 9. 12:2378.

    Szia,

     tök ari vagy, köszönöm, kicsit jobban, sőőőőőőőőt, már éjjel is aludtam, azért ez nem semmi. A gyomrom ég piszkosul. Ha ülök, fexem, okés, de pár lépés után fáj. De azért javulgat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551110 (76)
    2013-01-09  11:43
  25. 2013. január 9. 12:2077.

    Hát ez nagyon alapos volt, köszi.Teljesen érthető.

    Szerintem sokat számított, hogy az utóbbi hónapokban reggeltől estig ültem a melóban, és csak ültem, ültem, csoda, hogy tojást nem tojtam, bocsi...

    Nagyon fogok vigyázni magamra ezután!

    előzmény:
    kukacapja (75)
    2013-01-09  11:34

Címlap

top