Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penészes fal -aquapol-

kisvirag11
Létrehozva: 2013. február 19. 09:06
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik a falvizesedési problémájukat a fórumtémában megadott módszerrel próbálták megoldani.
Nagyon szeretnénk ha lehet véglegesen átlendülni a problémán, mert az eddigi módszerek nem váltak be. (gyakori szellőztetés, a bútorok elhúzása a faltól, különböző penészölő szerek használata)
Nyáron a szigetelést szeretnénk még megpróbálni, de lehet annál többre lenne szükség, és lehet beválna a kettő együttes hatása??!
Abban bízom itt találok olyan személyt, aki szintén ezt a módszert próbálta, és be is vált neki. Szívesen felvenném a kapcsolatot olyannal, aki nem csak elmondja, hogy neki ez milyen jó volt, de vállalja, hogy meg is nézhetjük a házát referenciaként, leginkább heves megye határain belül, max. Budapesten.

Előre is köszönöm a segítségeket!!
  1. 2013. február 21. 12:01201.

    Köszönöm, így nem tudtam volna leírni, de igen, ez a lényeg.

     

    A ventilátor elszív, és ennek a depressziónak a hatására jön a légbevezetőkön befelé a levegő, így magyarázta nekünk is a gépészmérnök a működést. A nyílást-csukódást meg a páraérzékeny pántok szabályozzák.

    előzmény:
    kukacapja (200)
    2013-02-21  11:49
  2. 2013. február 21. 11:49200.

    Fizikai alaptétel:

     Hidegebb közeg melegebb közeg felé nem áramlik.

    A melegebb közeg áramlik a hidegebb felé.

     

    A résszellőzőnél vagy alul-felül alkalmazol egyet-egyet. Vagy megfelelő nyomásviszonyokat teremtesz. Pld a helyiségből elszívsz levegőt, így depresszió keletkezik, és be tud áramalani a kinti frisslevegő.

    A higdoszabályzó egy olyan szalag, ami páratartalomra változtatja a hosszát, ez a hosszváltozás mozgatja a lamellát. Ha alacsony a páratartalom, akkor össszehúzódik és zár. Ha magas, akkor megnyúlik, és engedi a lamellák nyitását.

    Ha nincs nyomáskülönbség a résszellőző két oldalán (kint, bent), akkor nem indul meg áramlás még ekkor, illetve csak nagyon minimális (5-6 m3/h. mért adat).

     

    Egyébként meg nem fogja megérteni. Mert neki automatika csinál mindent ész gombok vannak, ész azokkal cinál mindent.... Ja. Aztán felébred, felkap egy macinacit, oszt leszalad a közértbe, hogy legyen reggel kávé...

    előzmény:
    Adena (199)
    2013-02-21  11:39
  3. 2013. február 21. 11:39199.

    Ááááááááááááá, most komolyan nem érted, vagy csak nem akarod? 

     

    Ezek a "rések" légBEVEZETŐK, vagyis nem dől ki rajtuk a benti meleg, mert a levegő befelé jön rajtuk. Csak befelé. Egy irányban.

     

    Persze fogalmazhatunk úgy, hogy a kinti hideg levegő jön be rajtuk, és jaj a benti melegnek, na, de a lényeg, h nem "dől" be a hideg, hanem egy folyamatos, de kismértékű szellőzés történik.

    (a ventilátornál megy ki a meleg :o) 

     

    A fűtésszámla pedig a gyakorlatban tapasztaltak szerint nem változik, vagy nem jelentősen (nyilván a jelenlegi szellőztetési szokásoktól is függ, és a későbbi légcserélés fokától is), mert a kis mértékű, folyamatos szellőzés=nagy mértékű (=kitárt nyílászárók, huzat), ritkább szellőztetés. A fűtés szempontjából.

     

    A hővisszanyerős rendszer valóban jót tesz a fűtésszámlának, csak maga az eszköz sokkal drágább, valamint a szerelése, a ház becsövezése sem áll éppen a pozitív érvek sorában.

     

    Azt értsd meg, h az, h a "fűtésszámla talán nem mindegy" csak az egyik oldal, a másik a ráfordítás vagyis hogy milyen áron lesz kisebb a számlám. Nyerek a fűtésszámlán X forintot, de a beruházásom ötször annyiba kerül, mint a másik rendszeré, és SOHA nem térül meg a fűtésszámlák csökkenéséből ez a plusz ráfordítás, plusz itt lesznek a ronda csövek is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (191)
    2013-02-21  09:11
  4. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 21. 11:02198.
    A szent megtérülés nevében fikázol minden rendszert,.............

    Ki tudja 5-10-20 év múlva előre az energia árakat? Azt tudom, hogy itt a villany 10 év alatt 100% emelkedett.
    Azt tudom, hogy 7 év múlva csak nagyon modern házra lesz engedély és már ma nagyon dominál az építésük.
    Azt tudom, hogy a mai átlag ingatlanok ára szar lesz nem is túl soká.
    Azt is tudom, hogy jó érzés minél kevésbé szennyezni a környezetet. Tiszta városokban jó élni.

    Azt is tudom, hogy a NAGY szakemberek lapítani fognak nem is soká, amikor kiderül, hogy a ma építtetőknek baromi rossz tanácsot adtak a korszerűtlenebb támogatásával.

    előzmény:
    payaboy (189)
    2013-02-20  22:58
  5. 2013. február 21. 09:56197.

    Kedvesem, én se mérnök, se ügyvéd, de még csak kivitelező sem vagyok. Csupán rávilágítottam, hogyan működik a világ.

     

    Engem felelőssé tenni a szép ország működéséért, enyhén súrolja a butaság határát.

    De miért is? Mert nem vagyok Don Quijote?

     

    Kb. annyira értelmes, mint lelőni a rossz hír hozóját.

     

     

    előzmény:
    kukacapja (195)
    2013-02-21  09:44
  6. 2013. február 21. 09:51196.

    Azok a szondák lényegesen hosszabbak 50-60 méternél. Úgy egy nagyságrenddel.

     

    Támogatást meg kérdezheti tőlem, én nem vettem fel eddigi életem során eggyetlen fillér állami, uniós, stb. pénzt sem.

     

     

    Szarból nem lehet házat építeni, háztartási körülmények között pont annyira gazdaságos, mint a többi alternatív energia.

  7. 2013. február 21. 09:44195.

    Tudod Paya a hozzád hasonlók nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy ez a szép ország ilyen jól működjön.

     

    Nem a megrendelő dolga, hogy tudja. Hanem a szakmáé. És a szakma szankcionálja. De nem, mert a hozzátok hasonló barmok előjönnek mindenféle faszsággal, ami miatt elfogadottá vláik egy technológiai baki... és nincs belőle balhé.

    Szerinted - mert te annyira otthon vagy ebben, velem ellentétben - egy kamarai etikai bizottság elmarasztaló döntése utána a tervező kolléga meddig lenne még jogosult tervezni?

    Kérdem ezt azért, mert a legtöbb építész tervező ezzel a kérdéssel nincs tisztában, és idiótábbnál idiótább energetikákat adnak be az engtervekhez (a normálisabbja megcsináltatja valakivel...) és a kivitelező a tervek alapján végzi el a dolgát...

     

    De legyek én a sötét, aki szót mer emelni egy tendencia ellen, aminek kézzelfogható több milliárdos kára van már most! A panelprogramnak hála nem kellene semelyik bíróságnak túl messze sétálni, hogy lásson penészt...

     

    De végülis én vagyok a sötét.

    Tudod Paya, elég nehéz elhinni, hogy annyira pénzes vagy, hogy hobbyból passzívházat építgetsz magadnak, amiben még csak nem is laksz :-D

    Akinek annyi pénze van, az még a szívét is kitépi, ha átbasszák... nem hogy legyint rá...

    Szeretem ezeket a nickeket, akik engem sötéteznek, közben meg a Vágó Pista fele sem igaz játékát játszák...

     

    Na, itt fejeztem be a diskurzust. Mindenki penészesedjen, vagy fizessen többletet kedvére.

    Egy apró kérés a végére: A sok háborgótól nem szeretném többé egyszer sem hallani, hogy azok a zsivány építési vállakozók és az ehhez hasonló dumákat, mert megérdemlitek. Szabályosan  kéritek, hogy át legyetek baszva, hogy elmondhassátok a bűvös szavakat: "Na ugye!"

     

    További jó szórakozást...

  8. 2013. február 21. 09:22194.

    Nincs ellene kifogás.

    A pénzed nálam van és így is marad...

    előzmény:
    payaboy (192)
    2013-02-21  09:19
  9. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 21. 09:22193.
    Akkor látszik, hogy a nagy szakemberünk még a bableveses biogázfűtésnél tart a modernizációban.

    Olvastam Magyarországi támogatást is a passzívházteam oldalon.

    Érd2
    Említésre méltó, hogy a nagyvonalú megjelenés egy alig 110m2-es (+garázs) lakást takar, mely a nappali-konyha-étkezőn túl egy szülői hálót fürdővel, valamint 3db 10,5m2 gyerekszobát takar. Az építettő önmérséklete így lehetőséget ad 25,000 Ft/m2 állami támogatás elnyerésére, mivel a ház nem haladja meg a nettó 130m2-t.

    előzmény:
    payaboy (187)
    2013-02-20  19:58
  10. 2013. február 21. 09:19192.

    Nem lebontanék, hanem lebonTATnék. Nagy a difi. Az utóbbit az elbaszó fizeti...

     

    Aha.

    Tegyük fel én vagyok a kivitelező. Odajössz hozzám, bontsam vissza, mert penészedik.

    Nem bontom.

    Itt a vége, fuss el véle.

     

    (Persze mehetsz a bíróságra, hozhatsz szakértőket, aztán én is hozhatok szakértőket, az egyik azt mondja ez így szar, a másik, hogy ilyen a technológia, ehhez szellőztető kell, amit te nem szereltettél fel, stb.

    A per mehet évekig, közben a penész megeszi a fejed.)

     

     

    előzmény:
    kukacapja (190)
    2013-02-20  23:42
  11. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 21. 09:11191.
    1. automata állás, amikor a páratartalom szabályozza, h mennyire nyíljon ki - bizonyos pántok vannak benne, amik pára hatására ősszahúzódnak, ezen az elven működik

    Ez nem látszik a leírásából, ami elég hanyagul van az oldalon.

    Azért talán nem mindegy a fűtésszámla. A nyitott réseken dől ki a drágán felmelegített levegő, még az se kizárt, hogy több mint a régi vacak ablakokon.
    100m2 esetén ha számolsz 280m3 levegőt, amit ki tudja hányszor kell újra fűteni az ilyen szellőzés miatt.

    előzmény:
    Adena (182)
    2013-02-20  15:59
  12. 2013. február 20. 23:42190.

    Nem nem gondoltam, hanem a 4-es COP-t nem tudják a gépek többnyire. Amit te mondasz, az katalógus adat. Amit én, az meg a Debreceni Egyetem mérési eredményei. Napra megmondják neked, melyik napon mennyi. Ahogy a bunkók tudják napelemre is. Mostanság épp egy hibridkollektort tesztelgetnek...

     

    Nem lebontanék, hanem lebonTATnék. Nagy a difi. Az utóbbit az elbaszó fizeti...

     

    Mondanál egy szempontot, ami egy többmilliós beruházásnál egy magánember számára fontosabb, mint a költség? Mert vagy Rotschild kölke vagy és akkor értem. Ha meg nem, akkor Te vagy a 10000 emberből egy, aki megteheti, hogy nem gazdasági alapú döntést hoz a háza felépítésénél...

     

    Látod? Mondtam, hogy nem tudod.

    Egy apróság:

    Te vettél egy vizes hőszivattyút, és egy külön hmv-t és vélelmezhetően egy rétegtárolót is. Én nem veszek. VEszek két víz-levegő hőszivattyús HMV tárolót, ami együtt 600 liter (fele költség, mint egy hőszivyattyú, ha összeraknám, akkor meg tizede lenne). egy hőcserélővel lekötöm róla a fűtést, hogy ne legyen tárolóveszteségem, hisz csak nyáron fog passzívan állni. A cirkuláció gyakorlatilag a  fűtési kör primer oldala lesz. Hőfoklépcső 40/30 felület és radiátor (mert arra nem mondtak semmit neked, hogy óvakodj olyan helyre padlófűtést tenni, ahol huzamosabb ideig tartózkodsz... és nem a por miatt...).

    Ilyenre még nem használtak HMV tárolót. Nyugodtan szabadalmaztasd csak...

    A többi rendszert majd belinkelem, ha már ott tart...

    előzmény:
    payaboy (189)
    2013-02-20  22:58
  13. 2013. február 20. 22:58189.

    Írtál egy hülyeséget, cáfoltam.

    Ahelyett, hogy beismernéd, arra nem gondoltál, hogy az árammal hőszivattyút hajtunk meg, csak a direktben árammal fűtésre, inkább elkezdtél emberkedni, hogy milyen jó szakember vagy, egyetlen a szakemberek közül. 

     

    Akár lehetsz is, de akkor sem értem mi a fenének jó neked ha mindenbe belekötsz.

    A szent megtérülés nevében fikázol minden rendszert, de a topic elején inkább szétbasznál egy milliós szigetelést, ahelyett, hogy százezres vagy olcsóbb szellőztető rendszert ajánlanál.

     

    Ezt az előző hozzászólásod nem is értem. Mi a fenét akarsz mondani?

    Mit hajtogatod ezt a hatvan fokot? Mit akarsz vele? 

    Ti kezdtétek el feszegetni a passzívházakat.

    Én ugyan nem, nem is érdekel.

    Én mondtam, itt nem éri meg.

    És hol vitáztam ezzel? 

    Azt meg, hogy milyen fűtéstípust milyen hőfoklépcsővel célszerű üzemeltetni...

    Öreg, nem is érdekel. Nem hőfoklépcsőre élvezek.

    Ahogy az is tény, hogy csak azért, hogy olcsó legyen az üzemeltetés drágán építeni hülyeség, de mindenki szabadon lehet hülye. 

    Az a baj, hogy hülye vagy hozzá megértsd, van akinek létezik fontosabb szempont is mint a gazdasági. Leírtam már egyszer, terhelt vagy, azért nem fogod fel?

    De továbbra is elvárom, hogy ne akarja megdumálni, hogy az a tuti...

    Hol írtam ilyet?

    Áruld már el nekem, hogy nekem milyen gépem is lesz? Mert emlékem szerint még csak tipped sem lehet... 

    Pontosan tudom. Semmilyen.

     

     

    előzmény:
    kukacapja (188)
    2013-02-20  20:46
  14. 2013. február 20. 20:46188.

    Miért? Kondenzációs kazán nincs?

     

    miért akarnál 60 fokot? Nem akarnod kell, hanem a lovat a lóval mérd össze. Ti kezdtétek el feszegetni a passzívházakat. Én mondtam, itt nem éri meg.

    Ez tény. Azt meg, hogy milyen fűtéstípust milyen hőfoklépcsővel célszerű üzemeltetni, nem biztos, hogy neked kell elmagyaráznod nekem. Ha nem is sokkal, de egyel biztos többet láttam már, mint te. ;-)

    Ahogy az is tény, hogy csak azért, hogy olcsó legyen az üzemeltetés drágán építeni hülyeség, de mindenki szabadon lehet hülye. De továbbra is elvárom, hogy ne akarja megdumálni, hogy az a tuti... Ez nem jelenti, hogy a törekvés iránya rossz lenne...

     

    Nem mindent fikázol. Csak a szart és a sznobériából elkövetett hülyeséget?

    De Paya! Áruld már el nekem, hogy nekem milyen gépem is lesz? Mert emlékem szerint még csak tipped sem lehet... 

    előzmény:
    payaboy (187)
    2013-02-20  19:58
  15. 2013. február 20. 19:58187.

    Cáfoltam.

     

    Miért akarnék 60 fokos hőmérsékletet kicsiholni? Nem arra lett méretezve, szerkezetfűtésnél nem kell.

     

    Akarsz magadnak valamit, aztán mindent fikázol ami nem olyan.

    Másnak mások a szempontjai, mást másfajta rendszer elégít ki.

     

    Mondjuk az én "kütyümnek" a tieddel szemben van egy óriási előnye. Létezik. A valóságban. 

    előzmény:
    kukacapja (186)
    2013-02-20  19:43
  16. 2013. február 20. 19:43186.

    De ezzel nem cáfolod.

    Akkor vegyün azonos üzemeltetési paramétereket, jó? Lássuk mit tud a kütyüd:

     

    Te/Tv=60/45°C

     

    Most jöhet a COP-je a készülékednek. 40/45-ön már 3,5 csak. A 60-at ki sem tudod csiholni!!!!

    Úgyhogy így tessék elemezni a COP-t, amikor vizslatni méltóztatik, hogy 1:3-at írtam. Az tény. Az viszont nem tény, ha egy drbigyőztest megversenyeztetek egy kötözöttsonkával...

     

    A többire:

     

    Nem vagyok kíváncsi. Ha az vagyok, mondom.

    előzmény:
    payaboy (185)
    2013-02-20  16:36
  17. 2013. február 20. 16:36185.

    Már írtam, a rendszer beruházási költsége lényegtelen, a cél az volt hogy biztonsággal működjön, (ezért például a szondák is jelentősen túl lettek méretezve, ezen kívül van másodlagos, sőt harmadlagos rendszer is) és olcsó legyen az üzemeltetése.

     

    Ezért a beruházási költség jelentősen meghaladta a 3 millió forintott. És mint említettem a rendszer része egy kondenzációs kazán is. És még mások is.

     

    Nem kétséges, hogy sohasem hozza be az árát, de mint mondtam, nem ez volt a cél. 

    De amire én írtam, az nem is ez volt, hanem a gáz és árammal előállított egységnyi energia ára.

    Ez: "1 kWh villany 55 Ft, 1 kWh földgáz 15 Ft. Villany:gáz 1:3, azaz uganahoz az 1 kW hőhöz 55 Ft villany kell és 45 Ft gáz."

     

    Csupán ezt cáfoltam.

     

     

    És még valami: Te írtad, hogy "ránéztél  egy házadra (lakatlan)..." a pára miatt a szifonnal...most meg már laksz benne. Abban tartottál 21 °C-ot, emlékszel? Na az is vicces, mert még nem láttam embert, aki egy lakatlan házat nem temperál, hanem 21°C-on tart.... Még akkor is, ha passzív...

     

    A ház lakatlan. 2 éve (majd 2 éve) tartom benne a 21 fokot. Tavaly télen teszteltem a rendszert, a januári? nagyon hideg alatt volt az a hőmérséklet még magasabb is, kíváncsi voltam mennyit bír, milyen tehetetlenséggel dolgozik.

    Az meg hogy te mit láttál, nem jelent semmit.

     

    Ebben a hozzászólásomban

    "Természetesen tudom, nem csak ennyi energia ment be a házba, mert ugye én is adtam le hőt, a feleségem is, hogy a kutyáról és gyerekekről ne is beszéljek. És azt is tudom az ő hőleadásuk pénzbe került, hiszen se a rántott hús, se a Chappy nem volt ingyen. Én azonban nagyvonalúan elhanyagolom ezeket. "

    elszabadult a költői énem.

    Nem mi lakunk ott. Sőt senki. Csak a személyzet megy oda rendszeresen, őr, takarítók, miegymás.

     

     

    Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat.

    előzmény:
    kukacapja (183)
    2013-02-20  16:00
  18. 2013. február 20. 16:06184.

    Mert nincs neki :-DDD

    Tudod messze a magyar átlag alatt basz át embereket pénzért, így még nem tart ott, bár már volt egy, de azt otthagyta...

    Idén nyáron kezd neki majd, előzetes becslése szerint az építési idő 3 év lesz és még akkor is marad vissza gépészet...

     

    Ja, hogy miért ennyi idő?

    Mert:

    - nem épít télen,ősszel és tavasz elején, csak 15°C napi átlag középhőmérsékletű szakszban

    - nem épít hitelből, csak kp-ből.

    - és mint írta már két kicsi kezével fogja építeni

     

    De érdeklődésedet megköszönve, majd fejben tartom az igényed és be fogok számolni róla... :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (180)
    2013-02-20  15:39
  19. 2013. február 20. 16:00183.

    Alakulunk.

     

    Tehát Te 8,25 Ft-ért üzemeltetsz egy rendszert, ami tokkal vonóval volt (sacc, majd pontosítod) 3 MFt.

     

    Erre mondom, hogy én meg gázzal, kondenz kazánnal 1 kWh hőenergiát előállítok 0,98 kWh befektetettel, amit egynek kerekítek, tehát nekem 15 Ft/kWh-ba fáj.

    Kerekítsük úgy, hogy nagyvonalóan azt mondjuk, hogy én kétszer annyiból fűtők, mint Te.

     

    Egy kondenzes rendszer csak a fűtőberendezési oldalt véve, hisz hőleadód neked is van, sőt nagyobb is, mint egy kondenzes rendszerben lenne az alacsonyabb hőfoklépcső (jobb COP) érdekében, belekerül 0,5 MFt-ba és akkor spécit vettél.

    A különbözet 2,5 MFt.

    Te fűtesz 200 eFt-ból egy évben, akkor az  gázzal 400 eFt/év

    A 2,5-et leosztjuk 0,4-el, akkor kapunk 6,25 évet.

     

    Ez öt éven túl van.

    És baromi jófej voltam a számításnál, mert csak az én káromra kerekítettem....

     

    És még valami: Te írtad, hogy "ránéztél  egy házadra (lakatlan)..." a pára miatt a szifonnal...most meg már laksz benne. Abban tartottál 21 °C-ot, emlékszel? Na az is vicces, mert még nem láttam embert, aki egy lakatlan házat nem temperál, hanem 21°C-on tart.... Még akkor is, ha passzív...

    És vissza is értünk oda, hogy mindenki hazudik-e?

    A válasz továbbra is igen.

    Az indok: Hiúság, menőség.

    előzmény:
    payaboy (178)
    2013-02-20  15:24
  20. 2013. február 20. 15:59182.

    Mire gondolsz? 

     

    Az ár/érték arány a fontos, nem magában az energiahatékonyság. Az, h beruházunk többszörös áron vmi extrább vmibe, ami annyival tud többet, h energiahatékonyabb, esetleg más, számunkra szükségtelen extrákkal bír, nem nagyon merült fel. 

     

    Már a netes nézelődésnél ez a megoldás tűnt nekem adekvátnak a problémára, és ez a gépészmérnök is ezt javasolta.

    Kértünk mástól is ajánlatot, de nem reagált, arra sem, amikor később újra rákérdeztem, mostanra több, mint egy hónapja. Így mégsem kettőből, csak egyből választottunk, megfelelt, amit ajánlott, viszonyítani meg ahhoz tudtuk, amiket olvastunk.

     

    Nem vagyok "beleszeretve" - hanem ezt a megoldást választottuk, és egyelőre úgy érzem, h jól.

     

    "Azt azért nem tudom egy kézzel rés nyitási lehetőségtől, miért lenne humidity sensitive."

    Ha az ablakos légbevezetőkre gondolsz, annyira akkor azért nem nézted meg..., azok 2 vagy 3 állásosak:

    1. automata állás, amikor a páratartalom szabályozza, h mennyire nyíljon ki - bizonyos pántok vannak benne, amik pára hatására ősszahúzódnak, ezen az elven működik

    2. teljesen zárt  állás (mert pl -15 fok van éjszaka, és az egyik a lányom ágyának a végében lesz, tehát bezárom éjszakára) 

    3. teljesen nyitott állás (pl. nyáron ki akarom nyitni - de ez nagyjából lényegtelen, hiszen fogom, és kinyitom a nyílászárót és kész :o) 

     

    Tehát: kézzel is állíthatsz rajta (zárod vagy kinyitod teljesen), és automatán a pára szabályozza a nyitottságát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (175)
    2013-02-20  14:14
  21. 2013. február 20. 15:47181.

    "1 db osztrák gyártmányú, kétfokozatú, folyamatos üzemre tervezett, golyóscsapágyas, visszacsapó szelepes radiális ventilátor"

     

    A típusát nem tudom, csak ennyit. 5 év a garanciája, még ennyit. 

    előzmény:
    kukacapja (176)
    2013-02-20  14:14
  22. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 20. 15:39180.
    A szakember még nem mutatta a saját költségeit az otthona kapcsán.
    előzmény:
    payaboy (178)
    2013-02-20  15:24
  23. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 20. 15:37179.

    Ez a New Jersey-is pasi is milyen bolond ugye, dobozra dobálja ki a pénzét.

     

    Part 1, Part 2

    előzmény:
    payaboy (178)
    2013-02-20  15:24
  24. 2013. február 20. 15:24178.

    Paya, hülyeséget írsz.

    33 Ft. és nem 33/4 Ft.

    Ahhoz, hogy kinyerj 4 kWh energiát, mennyit fektetsz be? 1 kWh-t.

    Ahhoz, hogy kinyerj 1 kWh energiát, mennyit fektetsz be? 1/4 kWh-t.

     

    Költségoldalról:

    Ahhoz, hogy kinyerj 4 kWh energiát, mennyit fizetsz? 1 kWh-t, azaz 33 Ft-ot.

    Ahhoz, hogy kinyerj 1 kWh energiát, mennyit fizetsz? 1/4 kWh-t, azaz 33/8 Ft-ot.

     

    Nézd vagy nagyon elnéztem valamit, vagy idióta vagy.

     

     

    Ha 4 kWh hőenergia nekem 33 Ft-ba kerül (1 kWh áram ára) akkor ennek a negyede, vagyis 1 kWh hőenergia, hány forintba fáj? 

    Igen aki azt mondja, hogy ez is a negyede, helyesen válaszolt. 33 Ft negyede pedig 8 forint 25 fillér.

     

    Ez azt jelenti, hogy 1 kWh hőenergia nekem 8,25 Ft -be kerül.

     

     

     

    A ház energia fogyasztását szintén költség oldalról közelítem. Megnézem a geotarifás villanymérő óra állását július elsején és rá egy évre szintén azon a napon. Mivel a geomérő óra csak a hőszivattyú fogyasztását méri, és csak az fűt, ráadásként az óra kWh mértékegységben számlál, ezért ha az évnyi különbségű óraállásokat kivonom egymásból, megkapom az évnyi fűtési célú energiafogyasztásomat kWh mértékegységben.

    Ha ezt elosztom az épület alapterületével megkapom az egy négyzetméterre eső energiafelhasználást.

     

    Természetesen tudom, nem csak ennyi energia ment be a házba, mert ugye én is adtam le hőt, a feleségem is, hogy a kutyáról és gyerekekről ne is beszéljek. És azt is tudom az ő hőleadásuk pénzbe került, hiszen se a rántott hús, se a Chappy nem volt ingyen. Én azonban nagyvonalúan elhanyagolom ezeket. 

    És akkor még a föld hőt nem is számoltam. Igaz nem is fizettem érte. Ahogy a Napocska csapdába ejtett sugaraiért sem.

     

    Ezért aztán bravúros módon elvégeztem az osztást, a 6000  kWh éves fogyasztást (198 ezer forint) a 280 négyzetméterrel, és így kaptam a 21,4 kWh/m2/év energia  igényt.

     

     

    Persze felmerül a kérdés, akkor miért is fizetek, meg mi az a 4 kWh?

     

    Aki nem értené, én az árammal nem fűtök, hanem egy hőszivattyút üzemeltetek. Ez olyan mint egy hűtőszekrény. A föld mélyébe lefúrt szondákban áramlik egy folyadék, ami a föld mélyén felmelegszik kb. 15-18 fokosra, a hőszivattyú ebből vonja ki az energiát, és kb 7-8 fokos folyadékot küld vissza a földbe, ahol a folyadék újra felmelegszik.

    A hőszivattyú úgy működik, hogy 1 kWh áram fogyasztással, 4 kWh többlet energiájú vizet ad ki. Ezzel a meleggel fűtünk.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kukacapja (169)
    2013-02-20  13:35
  25. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 20. 14:36177.

    Elkezdtem nézegetni a masinádat.

    Azt azért nem tudom egy kézzel rés nyitási lehetőségtől, miért lenne humidity sensitive.

    előzmény:
    Adena (173)
    2013-02-20  14:06

Címlap

top