Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztító-dilemma!

P.F.Dia
Létrehozva: 2013. március 19. 14:11

Tegnap egy nagyon meggyőző előadást kaptunk a vízminőségről, a vezetékes csapvízben rejlő dolgokról, majd megtörtént a víztisztitó berendezés kipróbálása, előtte szárazanyagtartalom-mérés, sőt, megmutatták, milyen is lenne a csapvíz, ha nem lenne benne klór.

A végén már csak az áron sopánkodtunk, h most nincs rá, stb, de erre is kedvező ajánlatot kaptunk, egy előszerződés kitöltésével. Fizetni nem kellett előre,egy fillért sem!

Már-már örültünk a leendő víztisztítónknak, a helyét kerestük (megtaláltuk: a mosogató alatti szekrény hátsó sarkában) amikor Nagylányom felhívta a figyelmemet a Fókusz egyik rejtett kamerás riportjára. Na, innentől kezdtve szkeptikus lettem!

Van valakinek tapasztalata a témában? Előre is köszönöm a gyors segítséget!! Nem szeretném lejáratni a céget, így nem írom ki a nevüket, azt majd privátban, viszont a riportot itt megnézhetitek:

http://www.rtlklub.hu/musorok/fokusz/vide ok/196623

  1. 2019. szeptember 12. 09:1086.

    Én a Wellnet kis csapra szerelhető víztisztítóit ajánlanám.


    https://www.wellnetviztisztito.hu/vizszuro-keszulek-vizti sztito-berendezes/asztali


    Nagyon kis helyen elférnek, és ami a legfontosabb egyszerű őket beszerelni. Ami plusz lehet, hogy még fel is dobhatja a konyhát ugyanis kaphatók mintás változatokban is. Szerintem nagyon jó dolog, ugyanis manapság nem túl jó minőségűek az ivóvizek, a palackozott ásványvizekért meg egyre több pénzt elkérnek, arról nem is beszélve, hogy most már szerencsére egyre aktuálisabb a köztudatban is, hogy a környezetünkért is kellene végre tenni. Szóval én nagyon ajánlom, hogy használjatok víztisztítót.

  2. 2017. október 22. 20:3685.

    Kérdőív otthoni víztisztító kisberendezések használatáról, általános ivóvíz-minőségi állapotokról az otthonokban:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQL SeZ4UzOZDcEDJsisJ7KrKFsMIR1sPmufDfDmJlI8677zdXk-w/viewform?u sp=sf_link
    A szakdolgozatomhoz nagy segítséget jelentene, ha kitöltenétek. :)
    Előre is köszönöm mindenkinek!


     

  3. 2015. május 27. 14:0084.

    ócska REKLÁÁÁÁM!


     


     

    előzmény:
    godwarez666 (83)
    2015-05-26  22:25
  4. 2015. május 26. 22:2583.

    Én itt tájékozódtam, ajánlom mindenkinek. Tisztába teszi a dolgokat!


    http://www.tisztaviz-uzlethaz.hu/news/category/74/a-vizti sztitas-szakertoitol.html

  5. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2013. március 20. 13:3982.

    Minek tisztítani a vizet, ha már egyszer tisztítva van? :O

    Parasztvakítás....

  6. 2013. március 20. 11:5481.
    Köszönöm Neked is, s most, hogy írod, Anyósomnak is van víztisztító kancsója - megkérdezem, használja-e. Kölcsönkérem kipróbálásra!
    előzmény:
    Anyacuka (67)
    2013-03-20  09:46
  7. 2013. március 20. 11:3680.

    Sziasztok! Köszönöm szépen Mindenki véleményét, hozzászólását, igyekszem elmélyedni benne, s visszaidézni egykori kémia-tanulmányaimat, hogy még a kovalens kötésekben is topon legyek

     

    Kedves Ametrin, örülök, hogy nem mindenki néz hülyének és naívnak. Vártam olyanok véleményét is, akik nem hurrogják le azonnal magát a gondolatot, hogy "háztartáson belüli víztisztítás". Most nem is igazán az ügynökösködésről, hanem magáról a csapból jövő tisztított vízről, annak minőségéről, a szerkezetről, és leginkább mindennapi használatáról szeretnék tapasztalatot hallani, s hogy a normál, nem tisztított vízhez képest mennyire hasznos. Kidobni való pénzem nincs. Azt sem szeretem, ha palira vesznek. Viszont szeretek, szeretünk egészségesen élni, odafigyelni arra, hogy mit eszünk, mit iszunk, mivel mosunk. (pl. az esővizet gyűjtjük, úgyhogy a mosógép lényegében el van látva lágyvízzel -nem is kell semmilyen adalék! Szelektív hulladékgyűjtőnk van, a komposztálóból kb 1 órája szedtem ki a remek földet, fűszernövényeket vetettem....textil szatyrokkal járunk bevásárolni, már a Lányaim is, és sorolhatnám) szóval odafigyelünk a környezetünkre. És kifelejtettem még azt, hogy korábban imádtam a domestost, fertőtlenít, fehérít, hurrá, a klórszag csak úgy hömpölygött a levegőben...aztán kezdtem csökkenteni a mennyiséget, s ahol tehetem ecetet használok helyette.

    Visszakanyarodva az eredeti témához: köszönöm a javaslatot, még körbejárjuk a témát (mi sem szeretnénk ügynöktől), és a partonkérdésre, azok cserélhetőségére, típusára is....hátha mégis(?)

    előzmény:
    ametrin (71)
    2013-03-20  09:57
  8. 2013. március 20. 11:2679.
    Azért az nem éppen egy mai tanulmány szerintem..
    előzmény:
    Lillaréka (78)
    2013-03-20  11:04
  9. 2013. március 20. 11:0478.
    AZT ironia linkelte már tegnap.
    előzmény:
    Bxbra (77)
    2013-03-20  11:03
  10. 2013. március 20. 11:0377.
    Bár én az ivóvíz hormon tartalmának témájában kérdeztem a topikon, nyílván nem erre válasz a linkelt oldal, de megnézem..
    előzmény:
    Lillaréka (76)
    2013-03-20  10:42

Címlap

top