Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gázkonvektor csere

Jégmacska
Létrehozva: 2013. március 31. 10:58

Sziasztok!

 

Lakótelepi, tégla lakásban szeretném a fűtést korszerűsíteni.

Ez egy 4 emeletes épület földszinti lakása. Fűtése egyedi, gázkonvektoros, amit szeretnénk központi kazános, lapradiátoros fűtésre átépíttetni.

 

Ha esetleg valaki már belevágott ilyenbe, átépíttette, akkor ossza meg velem legyen kedves a tapasztalatokat.

 

Kell-e terveztetni?

Kell-e a lakók beleegyezése vagy sem, mert már így is egyedi a fűtés.

Milyen dolgokra kell figyelni? Pl: kazán beszerelésekor.

Praktikus ötletek?

Kihez kell fordulni első körben? Vizes vagy gázos szakemberhez? (Mert a gázkazán melegíti a vizet, ami kering a rendszerben, amit gondolom a vizesember épít ki).

A falon vagy a padló alatt érdemes a fűtéscsöveket elvinni?

Meddig bírja a rendszer? Évente kell takaríttatni, cserélni benne bármit is?

 

Valóban sokkal gazdaságosabb, mint a gázkonvektor?

 

Valami más megoldás gázkonvektor helyett, ami gazdaságosabb?

 

Jelenleg új ablakokkal, szigetelve a 63 m2 fűtése a leghidegebb hónapban 30 000 Ft volt. Csak a fűtés, ebben nincs benne más.

 

Még mielőtt letépné valaki a fejem: éjjel gondoltam ki, friss a dolog és azért érdekel most. Leginkább azért, hogy gondolkodjam rajta tovább is vagy sem, ha igen, akkor merre induljak el a továbbgondolásban.

 

 

 

 

 

  1. ViV
    ViV
    2014. szeptember 18. 10:1454.

    Nekünk az előző lakásunkban öntöttvas konvektorok voltak, amelyeket nagyon szerettem. Bár kezdetben féltem tőle, hogy nem lesz gazdaságos, nem lesz elég meleg, stb., de a 60 m2-t teljesen jól befűtötte a 3 db konvektor. Gyorsan felmelegedett, és jól tartotta a meleget is. Volt némi hangja, pici halk kattogás, de egyáltalán nem volt zavaró. 


    Időközben elköltöztünk, itt lemezes konvektorok voltak. De ezt a fajtát nem ajánlom senkinek! Amilyen gyorsan felfűt, olyan gyorsan le is hűl. Még szerencse, hogy a házban van cserépkályha. Így tavaly télen főként azzal fűtöttünk, a konvektorok csak tartalékon mentek. Ha ez nem lett volna, félek belegondolni, mennyi gázt fizettünk volna havonta.


     

    előzmény:
    horvat.barbara.75 (53)
    2014-09-12  08:15
  2. 2014. szeptember 12. 08:1553.
    Bocsi, lehet, hogy félreérthető voltam. Ahol laktam, ott az összes (5 db) lemezes konvektor volt. Utáltam. Amit vettem lakást (amiről a topikot nyitottam), ott is konvektorok voltak, három lemezes, kettő öntöttvas. Nem próbáltam ki egyiket sem, az egész fűtés élből "ment a kukába". Az új lakás konvektorait adtam le bizományba, arra írtam, hogy az öntött vasat hamar elvitték.
    idézet:
    Jégmacska (52)
    2014-09-11 12:58:43
    Na igen, így már értem =)
    Én is ezért félek az új fajta konvektoroktól, nem merek lemezt venni. Az öntöttvas viszont szuper, én sosem váltanék radiátorokra, imádom őket =)
    előzmény:
    Jégmacska (52)
    2014-09-11  12:58
  3. 2014. szeptember 11. 12:5852.
    Bocsi, lehet, hogy félreérthető voltam. Ahol laktam, ott az összes (5 db) lemezes konvektor volt. Utáltam. Amit vettem lakást (amiről a topikot nyitottam), ott is konvektorok voltak, három lemezes, kettő öntöttvas. Nem próbáltam ki egyiket sem, az egész fűtés élből "ment a kukába". Az új lakás konvektorait adtam le bizományba, arra írtam, hogy az öntött vasat hamar elvitték.
    előzmény:
    horvat.barbara.75 (51)
    2014-09-10  08:33

Címlap

top