Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az erőszakkal szemben nincs kompromisszum

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 17. 14:44
  1. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 21:0276.
    Még is hányan teszik, hajajjjaj...
    előzmény:
    vérmatska (74)
    2013-05-17  20:18
  2. 2013. május 17. 20:2175.
    A nőket, gyerekeket bántalmazók nem emberek, hanem csak genetikai selejtek. Velem gondolom nem mernének kezdeni. Egy-kettőre kerítést csinálnék az ilyeneknek a fogsorából.
    előzmény:
    vérmatska (74)
    2013-05-17  20:18
  3. 2013. május 17. 20:1874.
    A magad nevében beszélj. Én a tiszta helyzetet szeretem, ha manipulálni kell, hogy elérjem a célomat, az már rég rossz.
    előzmény:
    andi*1970 (66)
    2013-05-17  17:45
  4. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 20:0873.

    NA, igen.

     

    Csak ez addig nem fog működni, amíg a rendőrség addig nem megy ki, míg vér nem folyik...

     

    Tehát, ha Julcsát veri Pista, de csak napi egy sallert kap, vagy egy oldalba rúgást, és nem jelenti fel, meg nem folyik a vére, senki nem tehet semmit.

    előzmény:
    Coke Girl (72)
    2013-05-17  18:59
  5. 2013. május 17. 18:5972.

    Ezek az emberek kőművesek, patikusok, bankárok vagy éppen sebész professzorok. Nem lehet általánosítani. Bárhol, bármilyen társadalmi helyzetben előfordulhat,viselkedésproblémától függetlenül. Legtöbbször a környezetből hozott példa alapján engedik meg maguknak a dolgot. Apa is verte anyát, aztán mégiscsak együtt éltek 40 évig ... a szomszéd is veri ... stb. stb. Felmentés, hárítás ... és a társadalom nagy része vagy cinkosan kacsint, vagy egyszerűen szemet húny ... magyarul egy idő után már nyilván rájön, hogy ez így nem helyes ... de hát a múlt héten is megúszta, most is megússza majd, úgyis leszarják, hiszen csak női hiszti az egész.

     

    A társadalom és a jogalkotók feladata, hogy felnyissák ezeknek az embereknek a szemét, hogy NETOVÁBB!! A szankciók, pl. bebörtönzés meg elég jól tud működni ... ha használják őket. S ha valakivel megértetik, hogy "Apafej, vagy elmész egy féléves agressziókezelő kúrára és ott szépen együttműködsz és kezelteteted magad, vagy rács mögé kerülsz" ... akkor azért én elég jó esélyt látok arra, hogy elég nagy seggfejek is kénytelen kelletlen elkezdenek civilizáltan viselkedni. Persze ehhez következetesség kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (69)
    2013-05-17  18:04
  6. 2013. május 17. 18:4671.

    Nem biztos, hogy minden rosszul mukodo kapcsolatban elo gond nelkul ki tud lepni a kapcsolatbol. Van akinek nincs rokona, vagy ha van is, nincs olyan korulmenyek kozott, hogy befogadja akar ideiglenesen is. Az anyagiakrol meg ne is beszeljunk. Manapsag nehezen tud elhelyezkedni egy egyedulallo egy vagy ket gyerekkel egy erettsegivel, atlagszakmaval vagy neadjisten anelkul.

    Mindenki nem mehet kukacapjahoz arkot asni. Na de ha talal is munkat meg mindig nincs hol laknia. A mai jovedelemeket figyelembe veve nem tud egyedul a gyerekekkel megelni szereny korulmenyek kozott sem, meg alberletet fizetni. Keptelenseg. 

     

    Ez egy ordogi kor, ilyen helyzetbol kitorni nehezen lehet, ha nincs a hatterben rokon, aki valamilyen szintu segitseget tud adni. 

    Mi marad? Marad a bizakodas a jobb elet remenyeben, hogy megvaltozik a bantalmazo, aki valljuk be nem fog megvaltozni, vagy ha tv. tenyleg eljut arra a szintre, hogy szigoru iteletek sorozatat hozza az ilyen esetekben es az eroszakos viselkedesu emberekben is kialakul egy kis felelemerzet.

    Azt sem lehet elnezni, hogy valaki ilyen kornyezetben, csaladban nott fel, ezt latta. Az ilyen embernek pont azert kellene maskent viselkednie, hogy a parja, gyermekei ne eljek at azt a rettegest, amit valamikor gyerekkoraban esetleg o is atelt.

    előzmény:
    andi*1970 (66)
    2013-05-17  17:45
  7. 2013. május 17. 18:4370.

    A hozzászólásod első felében alapvetően igazad lenne, ha nem lenne ott az a nagyonis fontos tényezője a bántalmazásnak, hogy a bántalmazó zseniálisan szigeteli el a bántalmazottat, és ezáltal kiszolgáltatottá teszi a saját kénye-kedvének őt. Az első dolog, hogy ezek a férfiak (tudom, nem csak ők, lehet nő is bántalmazó - 4% -, de 96%-ban mégiscsak ők azok) ... szóval ezek a férfiak szépen összerúgják a port a családdal, konfliktust kezdeményeznek a nő és a családja között, a barátaival is szépen összeveszíti őket, aztán el is tiltja őket tőlük, de erre egy idő után már szükség sem lesz, mert a család és a barát is szépen magától kivonul a bántalmazott mögül, illetve leginkább csak elmaradnak a találkozók, mert a nő maga sértődik meg a legjobban, ha a férjét kritizálják, kikéri magának, hogy beleszóljanak az életébe, stb. stb. ... így, mire segítséget kérhetne, már ő maga úgy hiszi, nem lesz kitől, hiszen "nincs hozzá képe" megkeresni azokat, akiket korábban olyan csúnyán és barátságtalanul lerázott.

    És itt megint dörzsöli a tenyerét a bántalmazó ... megint neki áll a zászló.

     

    Ugyanilyen okokból elszigetelődik a munkahelyén is. Vagy effektíve eltiltja a munkától, nem engedi el otthonról, vagy megintcsak belép az "oszd meg és uralkodj" effektus, és elégedetten nézi, ahogy a nőcske szépen "kidolgozza" magát a munkahelyéről, megkeseredik körülötte a légkör, és vagy maga mond fel, azt hívén, hogy valójában a munkahelyi légkör rossz, vagy a munkáltató kénytelen megválni a problémásnak és "nehéz esetnek" bizonyuló, gondokkal küszködő munkavállalójától.

     

    Szóval ez az egész nem olyan egyszerű.

     

    Véleményem szerint a leghatékonyabb ellenszer erre az, hogy már a kapcsolat elején figyelünk az intő jelekre, az óhatalanul előforduló nézeteltérésekkor figyelünk arra, hogyan villan a szeme az illetőnek, észleljük, ha nagyon féltékenykedik, ha el akar rajtunk uralkodni, ha az életünk olyan aspektusa felett is befolyást akar szerezni, ahol ezt nem fogadhatjuk el, stb, stb. és igen, ha a képzeletbeli hüvelykujj lefelé mutat, akkor bizony fájó szívvel, de búcsút kell mondanunk az illetőnek, a kapcsolat egy olyan szakaszában, amikor még az átlagember nem tenné, nem kockáztatva azt, hogy egy "egyre rosszabb" helyzetbe kényszerüljünk.

     

    Fáj, mert MÉG nem annyira rossz, MÉG elviselnénk ... igen. De bátornak kell lenni, és merni kell bevallani, hogy ennek véget kell vetni, inkább előbb, mint később.

     

    Mert az ilyen tendenciák hírtelen tudnak drámainak rosszra fordulni, térülünk fordulunk és azt vesszük észre, hogy szépen fokozatosan olyan dolgokat engedtünk megtörténni, amit azelőtt el sem képzelhettünk volna magunkról. És akkor még nem is esett szó arról, hogy minden egyes hónappal nő az esélye annak, hogy egy gyerek is belép a képbe ... ami meg sokakat végképp megbénít.

     

     

    Az "undorítónak tartom DE" - rész számomra teljesen elfogadhatatlan. Nincs de. Nincs ok. Nincs kegyelem. Ahogy a topik írja: nincs kompromisszum. Nem is szabad, hogy legyen.

    előzmény:
    andi*1970 (66)
    2013-05-17  17:45
  8. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 18:0469.

    Ezek többniyre viselkeséproblémás emberek, akik annak születtek.

     

    Az életben nem változnak meg, sem szankciók, sem egyéb hatására. 

     

    Viszont van nekik is "jó" tulajdonságuk, csak meg kell találni, és talán ha azt fejlesztik, akkor kicsit jobbá válnak.

     

    Abban sem hiszek, hogy a körülmények áldozatai. Mert sok ember él nehéz körülmények közt, mondjuk nem éppen egy szerető és gondoskodó családban nő fel, és még sem lesz sem verekesős, sem bűnöző.

     

    Ezzel a elvvel akkor, mindenkinek joga van verekedni, ha ideges...

     

    Ezeknél az embereknél kevésbé működik a fék, vagy eleve egy degenerált, mert attól lesz az önbizalma jó, hogy mást tipor a földbe. 

     

    És, sajna, mindig talál olyat, aki hagyja. 

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (65)
    2013-05-17  17:41
  9. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 17:5468.

    Talán egy esetben sikerülhet, de ez csak az én véleményem, ha van egy stabil és támogató család a háttérben. Olyan szülők, akik segítik, hogy ebből kikeveredjen, és akik nem a fejére olvasság minuntalan, hogy mért nem hagyja el  a féget, hanem elősegítik, hogy elhagyja, és támogatják a segítségükről, és tudatosítják, hogy őők mellett állnak mindig, rájuk számíthat.

     

    AMúgy nincs esélye kilépni. 

     

     

    előzmény:
    utazo (64)
    2013-05-17  17:19
  10. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 17:4667.
    előzmény:
    kukacapja (61)
    2013-05-17  17:12
  11. 2013. május 17. 17:4566.
    "Van, mikor nem tud hova menni, nem dolgozik, stb, amit írtatok. " Ezek mind kifogások. Ha valaki rosszul érzi magát egy kapcsolatban akkor szálljon ki. Ha nincs pénze, nincs hova mennie stb-kifogás, kifogás hátán. Mindenkinek van rokona. családja, barátai- biztosan el lehet indulni csak azt az első lépést kell megtenni. Szerintem nem törvények kellenek ahhoz, hogy egy kapcsolatot megítéljünk. Kinek mi a terror és kinek mi a bántalmazás. Függ-e az egyik a másiktól, ezek mind megállapodás kérdései. Pl. anyagilag függök a férjemtől, mert én nem dolgozok-de nevelem a gyerekeket, vezetem a háztartás stb.mondhatni hagyományos elvekkel. Akkor engem terrorizál a férjem, mert anyagi és gazdaságilag ellehetetlenültem. Kívülről talán úgy tűnik- de közben két fél meállapodásából adódik. Ki kezeli a kasszát-nálunk pl. én, de sok olyat látok hogy külön kassza-ezek mind megállapodás kérdései. Egyszerűen akinek rossz a házassága vagy párkapcsolata-az lépjen le és ne csinálajanak magukból mártírt. Undorítónak tartom, ha valaki bántalmazza a párját, de valjuk be őszíntén-mi nők vagyunk a legmanipulatívabbak. Szeretjük úgy csűrni -csavarni a dolgokat hogy nekünk legyen jó, majd a férfiakat bunkózzuk le-pedig sokszor a mi áldozatunk a férfi, mi hisztizünk és mi vagyunk az irányírói a sorsunknak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (58)
    2013-05-17  17:04
  12. 2013. május 17. 17:4165.

    Azért írtam én is azt, hogy csak néhány esetben ...

    Valóban, legtöbbször inkább a teljes szeparáció lenne a megoldás - ha merne lépni a bántalmazott.

     

    Nem megváltozni (mégkevésbé megváltoztatni) kell egyébként - az kevéssé sikeres - hanem (i) elfogadni és felfogni, hogy ilyet nem tehet - meglepően sok ember tartja természetesnek és elfogadhatónak, nekik szól többek között egy ilyen törvény, ha az jól van elkészítve, hogy NANA HAVER!!! (ii) felmérni, hogy miért is ezen a módon intézi a családon belüli konfliktusait (iii) megtanulni azt, hogy a benne felgyülemlett feszültséget hogyan vezesse le másként és hogyan kezelje a konfliktusokat.

     

    Ha kellő képpen motívált az illető, akkor sikerülhet. De ez a motíváció nagyban múlik a társadalom és az állam által használt kényszerítő eszközöktől.

     

    A társadalom úgy tudja elérni a változást, hogy nem húny szemet a "jópofa macsó dumák" felett, hogy nem nevet együtt a "pénz számolva asszony verve jó" típusú őslények viccein, hanem rájuk pirít - ahogy én is tettem - hogy LÚZER VAGY ÖCSÉM, CIKI

    Mert honnan is tudhatná azt egy olyan ember - aki mondjuk ilyen családban nőtt fel, és belenyugodott az otthon látottakba, majd maga is azt a képet hiszi el, hogy ez így rendben van - ha nem azáltal, hogy maximális elszigeteltséget és megvetést tapasztal nem pedig cinkos összekacsintást.

     

    Az állam pedig hatékony szabályozással, és a szabályok betartásának következetes kikényszerítésével, és példaértékű szankcionálással tudja ezt elérni.

     

    S hogy lesz-e az illetőből énekeshalott ... ki tudja, de legalább a társa és esetleg a gyerekei már nincsenek közvetlen életveszélyben, minimum eltűri azt, hogy új életet kezdjen az exe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (62)
    2013-05-17  17:15
  13. 2013. május 17. 17:1964.
    Ez igy van. A bantalmazott no, vagy ferfi csak nagyritkan megy es emel szot a bantalmazasok ellen. Miert? Mert fel, bizonytalan a jovojevel kapcsolatban, tud-e boldogulni egyedul egy-ket gyerekkel. A bantalmazasok, a lelki terror soran a maradek onbizalmat elveszitve vergodik a sajat nyomorusagaban, fel kitorni. Arra gondol a bantalmazonak nagy hatalma van felette, holott ez nem igaz, csak látva a felelmet nagyobb batorsagot kap a bantalmazo, ismerve, hogy lepni keptelen, tovabbra is tudja terrorizalni. Csak ezt meddig lehet turni? Meddig kepes valaki igy elni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (58)
    2013-05-17  17:04
  14. 2013. május 17. 17:1563.

    Van ilyen nőből is. Aki otthagyta és felé sem néz többet...

    Persze a többség pasi. Hosszú társadalmi berögzültségek ezek.

     

    Az első mondatot vitatnám viszont. A ki miatt válást. Mindig kettő a hibás. Nincs egy hibás. Az meg tök mindegy, ki mondja ki előbb... Saját tapasztalat is. Nálunk sam volt egy hibás, akármennyire is szerettük volna a másik nyakába varrni...

    előzmény:
    utazo (60)
    2013-05-17  17:12
  15. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 17:1562.

    Nemh iszek abban, hogy bárki is meg tud változni.

     

    Tehát az egész hülyeség. 

     

    Aki egy erőszakos természet, az az is marad. Soha nemfog megváltozni, és az ilyen ember nem szereti a másikat, hanem birtokolja, ami beteges.

     

    Most viccen kívül, az is beteges, aki ilyennel él, tehát összeillenek.

     

    Kivétel, ha nem tud hova menni, akkor van gáz.

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (49)
    2013-05-17  16:45
  16. 2013. május 17. 17:1261.

    Imádlak, de nézd el nekem, ha most itt nem állok neki egy ilyen szervezet komplett feladat és jogkörét kidolgozni. :-D

     

    Az első mondatod viszont nagy igazság. Meg a második is. Meg az ötödik is. Meg a vége is. Meg az egész is. (asszem meghülyültem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (58)
    2013-05-17  17:04
  17. 2013. május 17. 17:1260.

    A gyerekert valo felelosseg talan azert harul tobbnyire a nokre, mert a ferfiak miatt kerul sor a valasra tobbsegeben.

    Persze tisztelet a kivetelnek.

    Aztan van amikor ennek a forditottja igaz, megis a no kapja meg a gyerekeket. Miert? Talan megszokasbol, hogy az anya jobban el tudja latni. Ez persze korantsem mindig van igy.

    Rengeteg elo pelda van arra, hogy az apa a valas utan szinte "elfelejti" a gyereket, nem erez iranta felelosseget mert nem vele, el, hetvegi apukanak lenni meg "minek"?! Azutan jon esetlegegy uj feleseg, ebbol a hazassagbol gyerek es mar az sokkal fontosabb.

    Sajnos nem mindenki gondolkodik ugy, hogy neki a gyerek a fontos es inkabb nem hagyja el a "h.......a" feleseget.

     

    előzmény:
    kukacapja (51)
    2013-05-17  16:45
  18. 2013. május 17. 17:1059.

    Bingo! :-D

    Tudtam, hogy nem vagy te olyan vérmatska :-D

     

    Igen. Ez lenne a lényeg. Csak a tolerancia is puffogtatott frázis, a tisztelet mellett...

    Imádtam jó rég nézni az akkori Z+ csatornán, amikor fiatalokat kérdeztek, hogy mi számít a külső, vagy a belső... kivétel nélkül mindenki a belsőt mondta... ja :-DDDD Anyám meg medve... Így lesz a jó párválasztás.

     

    De az élet nagy tanító... jön-megy a 30, közeleg a 40 és mindjárt tudja mindenki mi az érték számára, mit is kell keresni. Csak addigra ebútt, a fene vigye! :-DDDD

     

    Na, megyek, mert nem lesz abból a nyúlházból semmisenem... :-D

    Majd éjszakatájt még bekukkantok. Kíváncsi vagyok Béla mire jut a szép és cizellált fogalmazásával (köztünk legyen mondva, sanszos, hogy már gondol az atyai pofonra... :-D)

    előzmény:
    vérmatska (57)
    2013-05-17  17:02
  19. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. május 17. 17:0458.

    A gyereket arra értettem, hogy nem gyerekekről van szó, hanem nagykorú emberekről, akiknek joguk van a saját életüket elcseszni, ahogy akarják.

     

    Hogy evvel még hány életet csesznek el, sajnos nem lehet tudni.

     

    A szervezet, amit te létrehoznál, mit tudna tenni?

     

    Most is vannak szervezetek, de a nők nem mennek el, a bántalmazott nők. Mert vagy fél, vagy függő, és attól fél, hogy mi lesz vele egyedül. 

     

    Sajnos ezek az emberek, akár nő vagy ffi, mert az is van, nagyon gyenge akaratúak, vagy sárba tiporták az állandó fizikai vagy lelki bántalmazással a maradék önbecsülésüket és ömbizalmukat, ezt használja ki a másik. Umdorító az ilyen ember, mármint, aki ezt teszi.

     

    Van, mikor nem tud hova menni, nem dolgozik, stb, amit írtatok. 

     

     

    előzmény:
    kukacapja (47)
    2013-05-17  16:42
  20. 2013. május 17. 17:0257.
    Valóban, nagyon leegyszerűsítettem. Arra akartam utalni, hogy az ember hasonló értékrenddel bíró társat válasszon, és gondolkozzon reálisan; az a nő, akinek fontos a munkája, nagy valószínűséggel kevéssé érzi fontosnak, hogy tökéletes háziasszony legyen, egyszerűen nem az a típusú személyiség, mások a céljai, más az érdeklődési köre, mint annak, aki úgy képzeli el az életét, hogy otthon neveli a gyerekeket mint egy gondos tyúkanyó. 
    előzmény:
    kukacapja (54)
    2013-05-17  16:52
  21. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 17. 16:5556.
    Na, hát valami ilyesmiről beszéltem én is.
    előzmény:
    kukacapja (51)
    2013-05-17  16:45
  22. 2013. május 17. 16:5455.

    Munka mindig van....

    Mire megcsinálják a szervezetet, hozzám jöhet 10 ember ásni...

    ELássuk, aki megcsinálta :-DDDD

    előzmény:
    utazo (50)
    2013-05-17  16:45
  23. 2013. május 17. 16:5254.

    Mikor hogy.

     

    Egyébként erre nincs általános szabály.

    előzmény:
    vérmatska (48)
    2013-05-17  16:44
  24. 2013. május 17. 16:5053.

    Nem mondtam, hogy nem ez az oka.

    De talán itt kellett volna kezdeni, úgy 20 évvel ezelőtt, akkor nem megy el egy egész réteg...

     

    Tudod mi az érdekes? A gyermekvédelmi trv-ek alkotói között több volt a nő (uniós)... mégsem sikerült túl jól.

     

    Ja. Melyik sértett anya is adná oda a gyereket a pasinak? Tételezzük fel, hogy apa akarja a legtöbb esetben...

     

    Csak mielőtt a vizeslepedőt bármerre is húznánk:

     "Patriarchy hurts men, too."

     

    Ja és most valóban mondtam...

    előzmény:
    vérmatska (46)
    2013-05-17  16:41
  25. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 17. 16:4752.

    Azért kérdezem, hogy tudjam.

     

    Induljunk a kályhától, azaz a cikktől:

     

    "A civilek azt szeretnék, hogy az is legyen bűncselekmény, ha valaki gazdaságilag lehetetleníti el hozzátartozóját, például a közös vagyon elvonásával, a közös gazdasági társaságág kiürítésével, a bántalmazott fél anyagi függésbe hozásával."

     

    A cikkben máshol is említik, hogy a civilek hiányolják a törvénytervezetből a "gazdasági ellehetetlenítés" szankcionálását.

     

    Akkor most megkérdezném tőled: a cikkben arról van szó, hogy a gazdasági ellehetetlenítés fizikai bántalmazással (vagy azzal való fenyegetéssel) párosul?

    előzmény:
    Coke Girl (44)
    2013-05-17  16:39

Címlap

top