Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jogosan kérnek osztálypénzt az iskolák?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. augusztus 29. 14:24
Mindig is így volt ez: az általános iskolák gyűjtenek pénzt a szülőktől erre-arra. De vajon jól van ez így? Soma különvéleménye.

Nők Lapja Café: Jogosan kérnek osztálypénzt az iskolák?
  1. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. augusztus 30. 17:27101.

    Nem értelek, ezeket a dolgokat kinek kéne fizetni, ha nem a szülőnek?

    Az iskola ingyenes, hiszen nem fizetünk a fűtésért ...sorolhatnám tovább. 

    előzmény:
    TJ1117 (74)
    2013-08-30  10:07
  2. 2013. augusztus 30. 17:11100.

    De gondolj arra, hogy nálad legalább több gyereket kiszolgál.

     

    Nekem is vennem kellett fehér inget, mert a régit kinőtte.

    Mintha a fogamat húzták volna.

     

    Felveszi egy évben max. ötször-hatszor, utána mehet a süllyesztőbe.

    előzmény:
    évi* (93)
    2013-08-30  15:13
  3. 2013. augusztus 30. 17:1099.
    Az ingyenesség az elsősök tankönyvére vonatkozik.
    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  4. 2013. augusztus 30. 17:0998.

    Van rá lehetőség, hogy csak ebédet fizess, és a tízórait, uzsonnát te csomagold.

     

    Amikor a fiam alsós és napközis volt, az első év után csak ebédet fizettem és csomagoltam, mert a tízórai-uzsonna tényleg gáz volt.

     

    A júniusi fizetés csak egy lehetőség (legalábbis a gyerek sulijában), van rá mód, hogy augusztusban fizess.

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  5. 2013. augusztus 30. 17:0697.

    Dehogy kell 2 havi adag.

     

    Nálunk (általános iskola felső osztálya) az egész éves osztálypénz 6000 Ft.

     

    Ez kb. 6-8 doboz cigi ára.

    előzmény:
    szekmeli (94)
    2013-08-30  15:25
  6. 2013. augusztus 30. 16:1496.
    A cikkben emlitett egyéb dologi kiadások legyenek az iskola, vagy óvoda fenntartójának költségei.(Festés, kréta, másolópapir)
    Azonban igenis kellenek a gyerekeknek a különböző közös kultúrális programok. Sok kicsi közelébe sem jutna sziháznak, vagy egy mozibeli filmvetitésnek az iskola vagy óvoda nélkül. Vagy akár csak egy közeli kirándulásra sem. Az ilyen célra, az osztály vagy akár a szülők kezdeményezésére gyűjtött kisebb összegek ellen szerintem senkinek sem kéne kifogása legyen. Kell a közös élmény, ebben egyetértünk mindnyájan szerintem. Nekem a pedagógusnapra gyűjtött pénz verte ki a biztositékot, amikor már egymást felüllicitálva kezdtek egyes szülők, ismétlem SZÜLŐK pénzt gyüjteni. Ez igenis legyen mindenki magán ügye, hogy telik-e rá és egyáltalán szeretné-e megajándékozni valamelyik pedagógust.
    Mióta megszünt az állam által biztositott kedvezmény a kiránduló buszokra azóta már egyre több tanár rendeli meg a gyerekeknek a saját nevén, vagy a közösség nevében az autóbuszt. Igy az a probléma sem állhat fenn, hogy az intézményfenntartó nevével visszaélve szereznének esetleg jogosulatlan kedvezményt.
    Ezért nem értem, hogy miért kell pont a szülőknek vizsgálatot inditattni.
    Ha nem szavazta meg a szülői közösség az összeget mert sokallták, akkor kerestünk másik programot, úticélt, vagy amikor már középiskolások voltunk elmentünk szüretelni, vagy kukoricát böngészni.
    Esetleg még ma is vannak gyerekek akik gyűjtik a papirt, igy jutva egy kis plusz bevételhez.
    Tavaly az unokám iskolájában még papirgyűjtő versenyt is szerveztek és még egy kicsivel több összeghez jutottak igy a gyerekek.
    Ötleteket kell keresni, nem mindenhol a rosszindulatot feltételezni és pont a gyerekeink érdekei ellen "dolgozni"
    Biztos vannak rossz tapasztalatok is, de nagyon remélem az a kevesebb.
  7. 2013. augusztus 30. 15:4695.

    Nem szoktak tiltakozni, simán csak nem fizetnek...

     

    És egyelőre csak ovis tapasztalatom van, de igen, ők is nagyon örülnek, ha gyerek kiveszi a részét mindenből.

    Nálunk is volt cigis-nemfizető, meg műkörmös-nemfizető...

     

    Az ovis állatkertért és hasonlókért nem rajongok, mert ahhoz képest sokba kerül, mint amennyit a program ér.

    Legalábbis nálunk került közel 3.000 Ft-ba, mert belépő + külön busz + fagyi.

    Elindultak reggeli után mondjuk 9-kor. Odaértek, amikor odaértek, és 1-re jöttek vissza ebédelni. Hát ezt inkább kihagytam volna, de nem tettem...

     

     

    előzmény:
    szekmeli (94)
    2013-08-30  15:25
  8. 2013. augusztus 30. 15:2594.
    Nem értem a tiltakozókat. Én voltam SZM elnök, és az én nyakamba szakadt az egész éves vásárlása az osztálynak előbb csoportnak. Van arról fogalmuk, hogy a gyerekek, pl.: ovi, mennyi írószert használnak el egy nevelési év alatt? Szerintem nem. Az mindenkinek tetszik, hogy a gyermek viszi, haza a szebbnél szebb dolgokat az oviból, vagy a suliból (technika óra, vagy napközis foglalkozás keretében), de kérdem én miből? Az önkormányzattól annyi pénzt sem kapnak, hogy az ebéd befizetésekor a nyomtatóba való papír kijöjjön. Akkor miből? Nem szép ha a gyermek az anyák napjára, vagy karácsonyra megajándékozza a családját egy olyan ajándékkal, amit közösen a társaival együtt készített? De ha nincs osztálypénz akkor miből? Vagy nem jó, ha elmennek színházba, vagy kiállításokra, de miből? Ovisokat elviszik az állatkertbe, de miből? Nagyon sokan pályáznak különböző dolgokra, de mindenkinek nincs lehetősége annak elnyerésére. Nem értem, hogy a fent felsorolt dolgok azoknak a szülőknek, akik nem akarnak osztálypénzt fizetni, azoknak ezek a dolgok amiket átél a gyermeke a barátaival, az semmit nem jelent? Nem örül annak, ha a gyermeke boldogan csillogó szemekkel elmeséli, milyen csodás délutánja volt? Akinek nem telik rá, azt is mindig megoldottuk valahogyan! Ne ezen spóroljon, hanem a cigarettán meg az italon. A tiltakozók 99%-ánál a kettő közül valamelyik biztosan előfordul a háztartásban. Két havi adagból megvan a gyermek egész éves osztálypénze!
  9. 2013. augusztus 30. 15:1393.

    Hú de jó, hogy említitek az ünneplőt, meg kell néznem, hogy jó-e még. Ha nem, akkor holnap beszerzés.

    Hogy én mennyire utálom ezt a fekete-fehér egyengöncöt...

    előzmény:
    TJ1117 (92)
    2013-08-30  15:09
  10. 2013. augusztus 30. 15:0992.

    nem kifejezetten iskolai költség az ünneplőruha, de kinövi oviból, mint minden gyerek. Azért számítottam ide, mert ez egy olyan kiadás, amit nyilván az ember akkor vesz meg, és ahhoz, amihez szükséges (fehér blúz, sötét szoknya, cipő). De ünneplőruhát nem is vettünk most.

     

     

    előzmény:
    Radírpók (90)
    2013-08-30  15:06
  11. 2013. augusztus 30. 15:0791.

    Bocsánat, el lehet vinni ebéd után első héten. Viszont hozzátenném. egyáltalán nem az iskolát hibáztatom, nem azért írtam.

     

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  12. 2013. augusztus 30. 15:0690.

    Ebédpénz és pl. ünneplőruha ovisnak is kell, ez nem kifejezetten iskolai költség.

     

    nálunk eddig úgy volt, hogy szept. elején kérték a menzapénzt, de rögtön kéthavit . Ez két gyereknél szép költség, ráadásul az oviban több is a kajapénz, mert ott ugye tízórai-ebéd-uzsonna, iskolában csak ebéd.

     

    idén már szerencsére nem így  van, elég egy-egy havit befizetni.

    előzmény:
    TJ1117 (89)
    2013-08-30  15:01
  13. 2013. augusztus 30. 15:0189.

    én csupán arról írtam, hogy eddig mennyit költöttem iskoláztatás kapcsán. miért ne számolnám ide az ebédpénzt? egyébként igen, érdekes számomra, hogy júniusban kell szeptemberi ebédpénzt befizetni.

    Annál is inkább  mert már most tudjuk, hogy első héten ebéd után el kell vinni /elvihetjük ? a gyerekeket, tehát uzsonnázni nem is fog. Ha a kaja színvonala meg olyan lesz ,mint az ovié, akkor otthon még 2x fog vacsorázni, tehát az, hogy kevesebbet kell e költeni azt még nem tudjuk..

     Amúgy nem az ebédpénz zavar, hanem az, hogy ingyenességet hirdetnek, amiről kiderül 70ezer. De ok, ha az extrákat levonom, akkor is többtízezer.

     

    előzmény:
    abak (88)
    2013-08-30  13:58
  14. 2013. augusztus 30. 13:5888.

    Ebédpénzt (amiben szerintem benne van a tízórai és uzsonna is) miért számolod ide?

    Otthon ennyivel kevesebbet kell a kajájára költeni.

     

    Befizetni mindig egy hónappal előtte kell.

    A júniusi befizetést a fiam sulijában egy pár éve vezették be.

    Előtte csak augusztusban lehetett (ez a lehetőség most is adott), de a szabadság és más miatt sokan elfelejtették.

     

    Az első osztály különben tényleg húzós, mert egy csomó mindent meg kell venni, amit később már nem.

    előzmény:
    TJ1117 (74)
    2013-08-30  10:07
  15. 2013. augusztus 30. 12:1487.

    De igen, félárú, csak ennyire pontosan nem részleteztem, csak úgy általában a mi iskolánkat vázoltam. :-)

     

    előzmény:
    marati (85)
    2013-08-30  12:01
  16. 2013. augusztus 30. 12:1386.

    Ezt egy jó közösségben meg lehet csinálni, remélem, nálunk is így lesz.

    Én majd valami középutasat választok, mert szívesen teszek-veszek, de nem vagyok egy Mekk-Elek, van amit csináljon szakember. :-)

     

     

    előzmény:
    abak (84)
    2013-08-30  11:59
  17. 2013. augusztus 30. 12:0185.

    Nyári tábor leendő elsősőöknek     5000.- (nem kötelező, de azért jó ha megy)

    Szeptemberi ebédpénz júniusban  9000.- => Ez van.

    Szeptemberi művészeti különóra    3000.- (nem kötelező de azért , jó ha megy)

    Diákigazolvány                                1400.-

    Iskoláztatási hozzájárulás               4000.- (ebből lesz wc papír,stb.)

    ünneplőhöz egyenkiegészítő           1000.-

    egyenpóló 2 db              kb.             2000.- ennek  már nem is emlékszem a pontos árára         

     

    iskolatáska                                      9000.- (középkategóriás, ez volt akciósan, hogy azért mégse olyat vegyek amit 1 hét múlva kukába dobhatunk) =>Én 6.000-ért vettem

     

    iskolaszerek                                   18000.- (megadott lista alapján, itt is mindenből a középárasat vettem)=> Nálunk ebben az összegben már a táska, tolltartó is benne volt.

    tolltartó, kulacs                                3000.-

     

    ünneplőcipő                                      4000.-

    ünneplőruha                                           -   , mert már korábban megvolt

     

    tankönyvek                                     ingyenesek, kivéve

      Évi nektek az ebéd 3 gyerekkel nem 50% ?   A lista teljesen jó,igaz volt a gyerekem "napközis"táborba mert jó ha megy alapon ----- 0.- (Étkezési hozzájárulás)  Ebédbefizetés ------ 0.- (étkezési hozzájárulás) Diákigazolvány ------ 1400.-  Egyenpoló ----- elsönapon ajándék az iskolátólIskolatáska,tolltartó,tanszerek ------ 13-15000 között (pontos összeg még alakulóbantankönyv ----- ingyenes (erkölcstanra könyvet nem kértek külön)   Mostmár csak a tisztasági csomag kell de azt egyben veszem meg az ovis tisztasági csomaggal nagytételbe és ugy olcsobb :) 
    előzmény:
    évi* (78)
    2013-08-30  11:21
  18. 2013. augusztus 30. 11:5984.

    Saját példa:

     

    Amikor felsőbe mentek, megszűnt a saját osztályterem, (lévén kabinet rendszer) minden osztály kapott 2 szekrényt a folyosón, ahová a kabátokat, tornacuccot, egyebeket betehették.

     

    A szekrény elhasznált, koszos volt.

    Tehát ki kellett festeni, takarítani, polcokat tenni bele és zárhatóvá tenni.

    (lakattal, amihez minden gyereknek kulcs kellett)

     

    Volt szülő, aki a festést, polckészítést, takarítást vállalta, volt, aki az anyagokhoz, lakathoz, kulcshoz a pénzbeli hozzájárulást.

    előzmény:
    évi* (82)
    2013-08-30  11:43
  19. 2013. augusztus 30. 11:4483.

    Ha nem megy el a mérték a pénzlapátolás felé, akkor semmi kifogásom ellene, csak mivel első osztályról van szó, most alakulnak ki az "erőviszonyok".

     

    előzmény:
    abak (81)
    2013-08-30  11:37
  20. 2013. augusztus 30. 11:4382.

    Én is kifizetem a rám eső részt, de pontosan minek a rám eső részét? :-)

    Van egy határ, amit igen, és amit már nem.

    előzmény:
    abak (81)
    2013-08-30  11:37
  21. 2013. augusztus 30. 11:3781.

    Te bemész lakkozni, festeni, szépíteni.

     

    Nekem erre se időm, se energiám.

     

    Inkább kifizetem a rámeső részt.

    És nem lapátolom be a pénzt.

    előzmény:
    évi* (27)
    2013-08-29  19:57
  22. 2013. augusztus 30. 11:3080.

    Szerintem ezt is nyugodtan meg lehet szavazni, hogy igen, vagy nem.

    Nem kell csendben tolni befelé a pénzt minden hülyeségre, majd az iskolán kívül morogni érte.

    Én mindig elmondom a véleményemet (próbálom ezt normális formában), és soha nem ért még ezért hátrány.

     

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2013-08-30  10:37
  23. 2013. augusztus 30. 11:2779.

    Ezzel úgy vagyok, hogy találjunk olyan összeget, amit mindenki vállal. Én nem kényszerítenék senkit erőn felül.

     

    Nem lesz a gyerekemnek rossz sorsa attól, ha nem az osztállyal megy 1 hetes tengerparti üdülésre (Most tökmindegy, szabadon behelyettesíthető), hanem csak Királyrétre piknikezni.

    Majd biztosítom neki külön, amit jónak látok, vagy képes vagyok rá.

     

    előzmény:
    antironia (75)
    2013-08-30  10:21
  24. 2013. augusztus 30. 11:2178.

    Ez elég laza...

    És ez egy sima általános iskola? Nálnuk azért nem ekkora pénznyelő...

    A listádon jelöltem, ami nálunk nics. Elég nagyok a különbségek. A miénk egy 3. kerületi sima egyszerű általános iskola.

     

    Nyári tábor leendő elsősőöknek     5000.- (nem kötelező, de azért jó ha megy)

    Szeptemberi ebédpénz júniusban  9000.- => Ez van.

    Szeptemberi művészeti különóra    3000.- (nem kötelező de azért , jó ha megy)

    Diákigazolvány                                1400.-

    Iskoláztatási hozzájárulás               4000.- (ebből lesz wc papír,stb.)

    ünneplőhöz egyenkiegészítő           1000.-

    egyenpóló 2 db              kb.             2000.- ennek  már nem is emlékszem a pontos árára         

     

    iskolatáska                                      9000.- (középkategóriás, ez volt akciósan, hogy azért mégse olyat vegyek amit 1 hét múlva kukába dobhatunk) =>Én 6.000-ért vettem

     

    iskolaszerek                                   18000.- (megadott lista alapján, itt is mindenből a középárasat vettem)=> Nálunk ebben az összegben már a táska, tolltartó is benne volt.

    tolltartó, kulacs                                3000.-

     

    ünneplőcipő                                      4000.-

    ünneplőruha                                           -   , mert már korábban megvolt

     

    tankönyvek                                     ingyenesek, kivéve

    előzmény:
    TJ1117 (74)
    2013-08-30  10:07
  25. 2013. augusztus 30. 10:3777.

    Jah, igen a kerdesem volt hulyen felteve: milyen virag, bonbon erettsegi elott? Itt arra gondoltam, hogy a megelozo evekben milyen virag meg bonbon kell a tanaroknak.. Az erettsegi korul, ballagas akkor normalis, de maskor szerintem nem kell.

     

    előzmény:
    ezanick* (76)
    2013-08-30  10:34

Címlap

top