Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2017. december 14. 18:5741476.

    Csak egy gyors bekukk, mert a kályhán fő a narancslekvárom, nem üldögélhetek itt sokáig.  


    Banyoc@, nagyon örülök hogy itt vagy, az autódat viszont sajnálom.  Csak nem lesz komoly baja. 


    Mindenkinek köszönöm a tippet aki írt, arra gondoltam, akár én is benevezhetnék, hiszen nekem sincs fogalmam se mi lehet a dobozban.  Vicces lenne ha megnyerném a saját ajándékomat. 


    Le is fogom fotózni így ahogy van, és a csomagolás után is. 


    Hajrá Lányok, még több mint egy hétig tippelhettek. 


    Sziga is üzent nektek, puszil mindenkit és nagyon sajnálja hogy nem lehet itt velünk, hiányzik neki a társaság, az együtt készülődés.  Neki is nagyon összejött minden, leginkább a géphiba - mármint az övéké-, aztán az nlc kínlódása, nincs türelme állandóan próbálkozni, és  betegség is közrejátszik abban hogy nem jön mostanában. 


    A csomagját ma útnak indította, remélem időben célba ér. 


    Most voltam kint kevergetni, hihetetlenül fincsi narancs illat van a házban mindenfelé. 


    Csonkanek, úgy néz ki hogy ezt a fajta sütit mellőznöd kell, mert mindig valami baleset történik vele.  Azért biztos hogy finom, és gondolom fogyasztható maradt.  


    Macsek csini a kabátod, a hátán az a díszítés micsoda?  Nem tudom kinézni a vaksi szememmel.  


    Londonka, drukkolok hogy minden baj nélkül a tervek szerint hazaérjetek.  


    Ago, nekem a te falud is tetszik nagyon, amit most vettetek.  A gesztenyés bejgli nagyon finom, én minden évben csinálok azt is, és nagyon szeretjük.  Vörösborba áztatott aszalt szilvát szoktam bele tenni. 


    Na megyek, vár a lekvár.  


     

  2. 2017. december 14. 18:5541475.

    Naaaaaaaaaa.... azért az a fa 2 méter.


    A boa az toll boa.


    Nehogy máááááááááá ne lássa Macokám.


    Hát pedig nem látta.


    Amit most feltettem skót kockás terítőt azt is csak másnap vette észre.  


    Leült reggelizni és akkor tűnt fel neki.


    Férfiből van. 

    előzmény:
    ladyzso (41474)
    2017-12-14  18:37
  3. 2017. december 14. 18:3741474.

    Szaisztok!


    Örülök, hogy szállingóznak a képeslapok, már azt hittem, hogy a posta ki se vitte. 


    Borcsamama: szép a falud. 
    Ago: nem semmi, a forralt borral volt, de aranyosak anyudék, hogy vettek.
    Tök jóó, hogy már elkészültek a gesztenyés beiglik. 
    Banyoc@: de jó, hogy megérkezett a . Biztos csudi dolgok voltak venne.
    Mi vettünk olyan kütyüt, ami olyan mint egy töltő, és még autót aksit is el lehet vele indítani.
    Sajnálom, hogy még kacatol a géped.
    LondonEye: csak meglett a neve a krumplinak. 
    Szurkolok én is, de úgy se lesz gond a sztrike miatt


    Macska: ugyan, észre se lehet venni a . Azért lássuk be, a tévé se kicsi. 
    Az a fehér boa miből van? Bocs, de nem látom rendesen, nagyon tetszik. 
    A karácsonyfa díszítős macskád videó nagyon cuki.
    Beengedős macska: van pont olyan kerámia macskánk, csak az nem ül, hanem áll.


    Csonkanek: szuper, hogy a fiad észrevette a dekorációt. 


    Tök jó, hogy jönnek-mennek a csomagok.


     

  4. 2017. december 14. 18:2041473.

    Hát kinyúlt a képem amikor meg sem nyikkant a kisautóm.... 2 éves az akksim, és hideg sem volt! szóval... van néhány nyitott kérdés....


    17 kiló!! Ejha! Gratulálok! minimum ennyit nekem is kellene..... de a nyár óta megint felszedtem 7 kilót.... franc......

    előzmény:
    macska54 (41471)
    2017-12-14  17:52
  5. 2017. december 14. 17:5941472.
  6. 2017. december 14. 17:5241471.

    Annál rohadtam nincs mikor nem indul az oto. A hidegben vigyázni kell az aksikra. Bár még nincs is hideg.


    Köszönöm. A cicifix nem a kabát alá kéne.  De biza naon kéne.


    A 17 kg fogyás miatt most nagyok amik vannak. Pedig még 2 originál is van. :(

    előzmény:
    banyoc@ (41468)
    2017-12-14  17:39
  7. 2017. december 14. 17:4741470.

    Ago kedves! Köszönöm.  wzsuzsa01@t-email.hu


    Már jó lenne ha az NLC vissza állítaná legalább azt ami működött. Ugyan is volt privi. 

    előzmény:
    Ago79 (41466)
    2017-12-14  17:37
  8. 2017. december 14. 17:4041469.

    :))))) Macsek, a kabát nagyon csinos! szerintem nem is kell alá cicifix:)

    előzmény:
    macska54 (41467)
    2017-12-14  17:37
  9. 2017. december 14. 17:3941468.

    Drágáim!


    A fotó felrakása még nem megy... nem tudom átméretezni őket.....


    BorcsaMamámnak már nyafogtam egy csomót, kb 2,5-3 hete megpusztult a gépünk, eddig 4-szer újra telepítve, az is csoda, hogy most használható...... (levelezőt még nem lehet életre kelteni)


    Mindenképp meg kell várni a Páromat, ha haza jön biztos tud rá megoldást....


    Amint lehet átméretezek és hozom a fotókat, mert már nagyon sok van amit szeretnék megmutatni Nektek!


    Ja, és ma délután beültem az autómba, elfordítottam a kulcsot, és a kicsikocsim meg sem nyikkant..... (bacccameg, sötét és eső)


    Reggel rosszul kapcsoltam ki a rádiót, kb 1mm-en múlott, hogy nem kapcsolt le, és úgy néz ki, hogy az akkumulátorom ezt nem tolerálta..... Párom furcsállja a dolgot, mert szerinte a rádió nem szívhatta ennyire le...


    Szóval nagylányosan telefonos segítséget kértem (felhívtam Zolit):) jött és bebikázott... mármint nem engem a főút szélén, hanem az autóm akkumulátorát.... haza jöttem vele, leállítottam, újra indítottam, pöccre indult.... remélem reggel is... szóval ezek után egyáltalán nem csodálkozok azon, hogy nem tudok egy fotót átméretezni....

  10. 2017. december 14. 17:3741467.

    -Londonka ma olvastam egy cikket, de abba nem volt benne London. Már mint a sztrájk. Persze attól ti még ott többet tudtok. Én nagyon fogok mától minden nap, hogy időben haza érjél. 


    Lányok vettem egy kabátot. Igaz cicifixért indultam, ..... na az nem volt.

    előzmény:
    LondonEye (41459)
    2017-12-14  14:37
  11. 2017. december 14. 17:3741466.

    Sziasztok jó estét!


     


    Mi reggelt elmentük a férjemmel bevásárolni mert mindent akciókat  interneten szoktam megnézni.Sajnos egyik vevőnek nem volt szíve mert  ősszes karácsonyi forralt bort kosárban volt és mi azt kerestuk.Jó tudom hogy nagyon szeretik de egyet igazán oda adott volna nekünk és akkor még lehazugta hogy ott keresünk. Nem volt.  Nem húztam fel magam hanem felhívtuk a szüleimet és szerencsére vettek nekünk is egyet. Nagyon megköszöntem a segítséget. Aztán meghozta józsi ismerőstól a begjiket mert  csak miattam készített gesztenyéset más külőnben diosat  mákosat árül. Nagyon kedves volt töle még én is meghatottam rajta.


    Ladyzso: Mai napon megkaptam töled is a nagyon szép képeslapot nagyon megörültem ismét és nagyon szépen köszönőm!


    Londonka: Nagyon drukkolok hogy ne legyen semmi  gond mert az nagyon gáz lenne. Egyébként volt nagymamám szomszédja lánya Londonba dolgozik és ő is haza szokott járni ünnepekre.


    Borcsamama: Nagyon szép a  falud igazán barátságos. nekem nem lesz ilyen soha és  1 db lesz.


    vízforraló tippelek de nem vagyok benne biztos.


    Nyuszó: Neked most pihenésre van szükséged  még jó hogy ott a kislányod aki segit neked. Tudom mit érzel most. Nekem is volt ilyen problémám karácsonykor. Volt rajtam füző ami testemre kellett felvenni és abba tudtam  szép lassan ülni.  Úgy hogy jóbbulás kívánok neked.


    Gabriella: örülők hogy kis meglepetést tudtam vele szerezni kis versel. Útolag boldog névnapot kívánok.


    Macska: Neked mi a mail cimed mert nem  biztos hogy megkaptad volna jó lenne borcsamamával vagy valakivel megírni.Hálás lennék érte.


    Mindenkinek most nem tudok válaszolni mert nem haladtuk  még a dekolációval sehogy. Ezért elnézést kérek mindenkitól.


    További szép napot kívánok.

  12. 2017. december 14. 17:2941465.

    Szép estét Angyalkáim!:)


    Elvileg be vagyok lépve..... majd kiderül...


    Hónapok óta  az a felirat van a képernyőn, hogy az NLC némi ráncfelvarráson esik át, hát nem tudom, hogy most totál átszabás, vagy goblein öltésekkel felvarrás van, de ideje lenne ha már rendesen működne. Eleve nagyon ritkán van időm felnézni, és abból is minden ötödik alkalommal tudok csak belépni.....


    Nos


    Tegnap este átkopogott a szomszédasszonyom, és egy hatalmas, gyönyörű szép volt a kezébe, oda adta be a postás!:)) azonnal fülig ért a szám, és többszörösen bővített mondattal meséltem el neki a Mi Angyal-Manó Varázslatos csapatunkat, fórumunkat, és szokásainkat. Jól esett dicsekedni!:))) Párom kérdezte: kibontod, vagy dugjam el előled karácsonyig?:))) azonnal kibontottam! én nem tudom megállni!


    Drága MADLENA!Nagyon szépen köszönöm a csodálatos ajándékokat! Nem akarok túlozni, de ahogy felnyitottam a doboz tetejét, végig futott rajtam valami gyermeki kíváncsiság, és öröm! Minden benne lévő darabon érzem az őszinte szeretetet. Nagyon nagyon nagyon örülök mindennek, minden egyes darab megérintett! KÖSZÖNÖM!!!!!


    Nem részletezem a csomag tartalmát, inkább megpróbálom feltenni a fotókat.


    MA is meglepetés ért, amikor kinyitottam a postaládát!


    LADYZSO nagyon köszönöm a képes lapot,  nagyon megleptél, és nagyon jóleső gesztus! Köszönöm!


     


    BorcsaMamámmal beszéltem, kedden randizunk:)


     


    Macsek megnéztem a fotókat a  lakásról és leesett az állam! csodálatos! gratulálok.


     


    Most megpróbálok fotókat csatolni... remélem nem megy el az egész hsz.

  13. 2017. december 14. 15:5641464.

    sziasztok,


    Borcsamama, tényleg méltán lehetsz büszke a falucskádra, nagyon szép! az ajándékodra az én tippem: 3. kenyérpirító


    Londoneye, remélem nem érinti az utazásotokat a sztrájk!


    Macska, ez a videó tényleg nagyon szép! ugyan, nem is feltűnő, hogy ott egy karácsonyfa


    Csonkanek, nálunk ilyenkor (ha leesik) mondják, hogy kapós lesz!

  14. 2017. december 14. 15:4841463.

    Fächer = legyezö


    tehat legyezökrumpli


    (en a masikat nem  tudnam megjegyezni ;-) Amit Bubcsi irt ahhoz angol nyelvü receptek jöttek be  nalam, ugyhogy ha azt megjegyzed, a briteknek is el tudod majd meselni, mert a "Fächer....." ugyse tudnak mit kezdeni - hihihi

    előzmény:
    LondonEye (41462)
    2017-12-14  15:45
  15. 2017. december 14. 15:4541462.

    Sushi


    akkor nincs mas valasztasom, mint kerni a drukkolast


    Sushi es Bubcsi


    nah igen az a neve a krumplinak, es bar tanultam gyerekkoromban nemetul, megigerem, nem jut eszembe legkozelebb se

    előzmény:
    Sushi (41461)
    2017-12-14  15:36
  16. 2017. december 14. 15:3641461.

    Haaaaat,???


    Nalunk a Lufthansa szokott sztrajkolni, ha 20-an kezdik, par napig eltart naluk. Szerinted Ryan gyorsabb? Söt a Lufthansa kevessel kezdi, es masnap csatlkoznak masok is, kiterjesztik ...


    Nem szeretem a sztrajkot.

    előzmény:
    LondonEye (41460)
    2017-12-14  14:38
  17. 2017. december 14. 14:3841460.

    marmint utazni szeretnek 21-en nem sztrajkolni

    előzmény:
    LondonEye (41459)
    2017-12-14  14:37
  18. 2017. december 14. 14:3741459.


    most olvasom, hogy 20-ra tervezik a szrajkot


    en 21-en szeretnek, szoval ha lesz, remelem, akkorra mar el is felejtjuk

    előzmény:
    macska54 (41458)
    2017-12-14  14:20
  19. 2017. december 14. 14:2041458.

    csonkanek be lesz engedve a cica. 

  20. 2017. december 14. 14:1141457.

    Köszönöm szépen.


    Nekem van egy sztorim erről az észre vevésről.


    Pár éve állt már a karifa egy hete mikor is megkérdezte Macim naaaaaa felraktad? Na most a karifa mindig a tévé mellett áll amit folyamatosan néz esténként.   Egy kép a szemléltetéshez. És mindig itt áll. 

    előzmény:
    csonkanek (41455)
    2017-12-14  13:26
  21. 2017. december 14. 14:0141456.

    És ahogy le is ül? Egyem is meg. 

    előzmény:
    Szedna80 (41454)
    2017-12-14  12:51
  22. 2017. december 14. 13:2641455.

    Sziasztok Angyalok!


    macska, a reggeli első képeden tessék már beengedni azt a cicuskát, a melegben jobban tetszene neki az a szépen feldíszített karácsonyfa! És a videón én is láttam azt a cicuskát, nagyon emelgette a farkincáját, utána meg milyen szépen leült! Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen szép kis videókat is találsz nekünk!


    borcsamama, valóban nagyon szép a Te kis városkád! Lehet, jövőre nagyobb ablakot kell csináltatnod, hogy a körhinta és a vadaspark is elférjen! Képzeld, ma is sütöttem olyan túróst, mint a múltkor a "kétszersült" változatát, ez sem úgy sikerült, ahogy kellett volna, ez tepsiből kiborítás közben a konyhakövön landolt, természetesen úgy, mint a zsíroskenyér, zsíros felével lefelé, hát ez is tepsistől csúszott le a süteményesdeszkáról, fejjel lefelé persze! Igaz, nem sikerült 3 másodpercen belül felszedni a földről, de azért jóízűen megesszük, a fiam kérte, hogy mire éjszaka hazajön, legyen még belőle neki.


    ladyzso, kaptam egy meglepetés üdvözlőlapot! Köszönöm szépen, örömmel vettem!


    Készítettem még ablakdíszeket, éjjel hazajött munkából a fiam és észrevette az újdonságokat! Úgy örültem neki, hogy magától felfedezte!


    Örömteli készülődést kívánok!

  23. 2017. december 14. 12:5141454.

    Juj, ez álomszép! És láttátok a cicust is, ahogy ott sétál?


    Nagyon hangulatos az egész.

    előzmény:
    macska54 (41452)
    2017-12-14  09:34
  24. 2017. december 14. 10:2741453.

    Sziasztok!


    Nemrég jöttünk haza, bevásároltunk , néhány frissen megveendő dolgon kívül most már minden meg van, majd jövő hét vége felé kell még egyszer menni.  


    Meglepően kevesen voltak a boltokban.  


    Macsek, köszönöm szépen.  Tényleg szép lett, igaz hogy egy kicsit zsúfolt, minden 15 négyzetcentire jut egy ház,  a népsűrűség viszont nem túl nagy, minden házra csak két lakó jut.  No de van jégpálya, kisvasút,  bolt hátán bolt, és remélem egyszer még egy vidámpark is lesz körhintával, meg egy szép vadaspark mókussal, rókával, egyéb állatokkal, hogy az őzike ne unatkozzon, no meg sok-sok madár.  A világítás kicsit kezdetleges, és a kiépített utaknak már nem nagyon maradt hely, viszont van a vendégeket üdvözlő girlandos felirat- természetesen karácsonyi-, és van híd is a nem létező patak felett.  Jó célt szolgál az is, legalább van ahol a gyerekek tudnak szánkózni, ha már hegy nem adatott. 


    Remélem ma is sokan megkapjátok ill. útnak indítjátok az ajándékokat.


    Szép napot, jó munkát , örömteli készülődést. 

  25. 2017. december 14. 09:3441452.

Címlap

top