Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. november 15. 22:1443754.

    Hogy a csudába tudom az elütéseket javítani?


     

    előzmény:
    e.marta (43753)
    2019-11-15  22:13
  2. 2019. november 15. 22:1343753.

    Istenem, de hiányoztatok! Kerestem Démétér mesemákos lekvárját és úgy öörülök, hogy an még itt élet. Kiszálltam, amikor arculatot váltott itt az oldal, mert nem bírtam a módosításokat, de ti így karácsony táján hiányoztatok, hiányoztok. Démétér is itt van még?  Jövök most már kicsit gyakrabban.  (Hová tette az NLC a kedvenceimet. Nálatok sincs, vagy csak én jártam túl sokáig távol?

  3. 2019. november 14. 22:2443752.

    Sziasztok!


     


    Huh, nem is tudom hol kezdjem. Itt ugy porognek a napok, mintha vki tolna oket...


    Borcsamama, raaltam az ipari kekszsutesre. Mindket valtozatot tobbszorosen teszteltem. Sot, aki kostolta, kerte a receptet is. (Marmint a ferjem kivetelevel, o viszont ilyet kert karacsonyra)


    Mondhatnam, hogy en is jol haladok a takaritassal, ami igazabol igy is van, de tobbnyire a keveabe latvanyos dolgokkal avgyok eddig kesz. En is szanalom a dolhokat rendesen, mert mar kiakaszt, hogy mennyi felesleges dolgot orzok mindenfele...


    Erezd jol magad a taborban! Majd tegyel fel kepeket, hogy mikkel keszulsz a vasarra.


    Magika, nagyon szepeket keszitesz mindig. Kitartast a felujitashoz.


    LondonEye, ha jol emlekszem te kerdezted a lazacot. Nekem ugymond "receptem" nincs, en csak soval, borssal es citromlevevel szoktam izesiteni. Nekunk izlik igy. 


    Karacsonyi keszulodessel igy allok, hogy a takaritas haladgat, az ajandekok kozul nehany mar megvan, terv van a sutikre is, de pl menu meg nincs meg azt se tudom melyik nap kell foznom...


    Illetve ha az is szamit, akkor ide sorolom, hogy Dem konyvet olvasom, ha van idom...amugy vicces, mert a szekreny tetejen tartom. Noritol csak itt erzem biztonsagosnak. 


    Kepeket most nincs erom hozni, sok mindenrol nem is tudnek, de 1-2 azert akadna...majd legkozelebb.


    Apropo kepek, kepzeljetek voltunk egy csaladi-karacsonyos fotozason..jaaaj, annnyira szep volt a diszlet, hogy az hihetetlen es a kepek is jol sikerultek.


    Megyek is. Az ujakat szeretettel udvozlom, ha van kedvetek, meseljetek magatokrol!

  4. 2019. november 14. 21:2343751.

    Sziasztok!


    Londonka, ne félj, nem viszem túlzásba.  A héten varráson kívül szinte semmit nem csináltam, csak a függönyöket mostam és raktam vissza az ablakokra.


    Kedden bekötötték az gyönyörű új tűzhelyemet is, élmény rajta a főzés, már amennyit eddig használtam. Majd a jövő héten, mert a hétvégén nem leszek itthon. 


    Reggel megyünk táborba, nagyon várom!


    nisa nagyon szívesen máskor is.

  5. 2019. november 14. 19:3443750.

    Kedves borcsamama!


     


    Nagyon szépen köszönöm. Ma meg is csimáltam. Dupla adag készült,a fele ment a fagyasztóba, a másik fele pillanatok alatt elfogyott.


    Köszömöm 

    előzmény:
    borcsamama (43741)
    2019-11-05  19:55
  6. 2019. november 12. 11:1743749.

    Magika


    el vagyok ajulva, foleg a kannatol, olyan gyonyoru


    a karacsonyi kaktuszom nekem is beindult, minden agveg viragzik, remelem, egyszer sikerul egy szep sargat szereznem


    Torrenti


    regi kepeket eleg nehez visszakeresni, hacsak valaki nem gyujti kulon konyvtarba


    en az ablakba eddig girlandot tettem, de most ket egyszinu koszoru van kint, es a bejarati ajton egy kifejezett karacsonyi


    a lakasban meg mindenhol van minden:-)


    borcsamama


    azert ne eroltesd meg magad, van meg rengeteg ido



    en mar ezerrel diszitgetek, mert ki tudja, mire lesz idom


    a bejglit is osszeallitom ma, es beteszem a fagyasztoba, meg sose csinaltam igy, itt az ideje kiprobalni:-)


    aprosutin kivul valaki fagyasztott mar sutesre kesz barmit?


    talan a mezes tesztajat is elteszem begyurva (tudom, mar meg is lehetne sutni, de annak hult helye lenne masnap)

  7. 2019. november 8. 20:4043748.

    Mágika, nagyon szép lett a kannád, és a kesztyűk is aranyosak.  Ügyes vagy!

  8. 2019. november 8. 20:3743747.

    Sziasztok!


    Mágika, köszönöm a drágám nevében a jókívánságokat, aranyos vagy hogy gondoltál rá. Ő ma este megint elment a Balatonra, majd csütörtökön jön haza, és meg pénteken megyek táborba a  hét végére. 


    Ami a gyömbéres kekszet illeti, nagyon könnyen előfordulhat -sajnos- hogy én nem emlékszem. Igaz, receptet sem találtam. Arra emlékszem hogy egyszer kandírozott gyömbért vittem, ez biztos.  


    Ma majdnem teljesen befejeztem a nagytakarítást, még a konyhában kell ezt-azt lemosni, és ott még lesz egy kis átalakítás is.  Vettünk egy kombi tűzhelyet, holnap hozzák haza a boltból, és kedden jön a szakszervíz bekötni.  Nagyon várom hogy kipróbálhassam.  A karácsonyi sütik már azzal fognak készülni.


    Ha lesz kedvem létrázni akkor még kimosom a függönyöket és visszarakom , aztán már csak kreatívkodás következik.


    Idén nov. 30-tól minden szombaton lesz a művház melletti közösségi téren adventi vásár, ahova a csoportunkat is meghívták árulni, így arra is készítgetni kell eladható dolgokat. Azt is nagy izgalommal várom.

    előzmény:
    Mágika (43744)
    2019-11-08  20:09
  9. 2019. november 8. 20:3343746.

    Közelről


    A kesztyűket tavaly készítettem, ezeken is van csillogás

    előzmény:
    Mágika (43745)
    2019-11-08  20:30
  10. 2019. november 8. 20:3043745.

    Virágzik az ibolyám.


    Ilyen lett a karácsonyi kannám. 


    Nem tudom a képek mennyire adják vissza, de csillog a hó, jég rajta és az ablakok, ajtók, fenyők kidombirodnak, 3d hatásúak. Próbáltam úgy fotózni egy részletét, hogy látható legyen. 

  11. 2019. november 8. 20:0943744.

    Sziasztok!


    Írtam egy jó hosszú hsz-t a telon és eltűntettem. 


     


    Azt hittem délelőtt a fodrásznál a búra alatt ücsörög e több időm lesz írni, de nem úgy sikerült.  


    Londonka


    Nem ismerem a kókuszcukrot, de szerintem valamivel sűríteni kellene. Esetleg banánnal lehet édesíteni, pektinnel meg sűríteni tudod. 


    Én is megfogadtam, hogy nem veszek semmi karácsonyi díszt, hát valamiért nem tudom betartani.   Ma vettem egyszínű gömböket, amiket majd szépen megcsinálok ~s nem fogok a hungarocell gömbök kel vacakolni., vintige stílusúaj lesznek. 


     


    Havastáj


    Nekem is úgy rémlett, hogy az egyik találkozóra Borcsamama hozott gyömbéres kekszet, úgy látszik tévedtünk.  


    Borcsamama


    Nagyon örülök, hogy rendben vannak a leleteid. 


    Borcsapapának utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!  Guszta volt az a tojás. 


     


    Ha a hétvégén nem esik úgy terveztem megmosom az ablakokat ahol tudom, mert közben a párom kitalálta, hogy a nappaliban kicseréli a mennyezetet,  meg még egyik oldalon  tapétázni fog, szerencsére a tapéta is hamarabb megérkezett, mint ahogyan ígérték. Most 3 nap szabin itthon leszek, szeretnék egy kicsit haladni a karácsonyi díszejjel is. 


     


    Most elküldöd mielőtt elszáll és mutatom a képeket is.  


    Szép hétvégét mindenkinek!  


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43726)
    2019-10-27  21:10
  12. 2019. november 8. 16:3643743.

    Sziasztok


    Ötleteket szeretnék itt összeszedni, hogy ki hogyan díszíti otthonát:)

    Ilyesmi megoldások érdekelnek:

    Karácsonyi dekorációk DIY


     


    Kellemes ünnepeket!

  13. 2019. november 8. 11:0643742.

    Sziasztok Manócskák!


    Most van egy kis időm, hogy írjak nektek.  


    Londonka


    megmondom őszintén fogalmam sincs melyik oldalán sütöttem, gondolom arra gondolsz, hogy a bőrös v. nem bőrős oldalán,  de az enyémen nem volt bőr,  egyébként a bőrösön sütném. 


     


    Borcsamama


    Köszönjük a képeket, Ádám jó nagy fiú lett már.   Nagyon ügyes vagy, hogy te már a karácsonyi sütiket  készíted elő. 


     


    Tegnap vagy inkább ma éjszaka sikerült befejeznem a ws_en elkezdett kannámat, később lefényképezem és mutatom milyen lett. Később még jövök. 


    Szép napot mindenkinek!  


     

    előzmény:
    borcsamama (43741)
    2019-11-05  19:55
  14. 2019. november 5. 19:5543741.

    Szia nisa!


    Én minden évben fagyasztom, ilyenkor már simán berakom azt is, amit karácsonyra vagy adventre sütök majd meg. Pontosan nem tudom megmondani hogy meddig jó, de volt már hogy hónapokig nem került sorra, és akkor is ugyanolyan jó volt.  A tésztából rudakat formázok, folpackba csomagolom, beteszem még valami műanyag zacskóba is és úgy rakom be.Nem túl sokkal sütés előtt veszem ki, mert fagyosan könnyebb szeletelni.


    Londonka, a kandallódat változatlanul irígylem . Nálam is vannak már kint dolgok, pl. a pörgettyű, ami egész nyáron is itt volt az ablakpárkányomon, akkor a levegő hajtotta, most a radiátorból felszálló meleg.  Nagyon szeretem.  Kint van a Banyoc@-tól májusban elkunyizott táncoló karácsonyfa is, igaz, annak napfény kellene hogy igazán működjön. 


    Képzeljétek, virágzik a karácsonyi kaktuszom. 


    Elkészült ma este a gyömbéres narancs-dzsemem is, nagyon-nagyon finom lett.  A gyömbértől van egy pici csípős utóíze, de tényleg csak olyan nagyon sejtelmesen.  El tudnék most egy egész üveggel nyalogatni belőle. 

    előzmény:
    nisa1980 (43740)
    2019-11-05  15:48
  15. 2019. november 5. 15:4843740.

    Sziasztok kedves karácsonymanók!


     


    Csodás dolgokat csináltok, csak ámulok.  :)  Azt szeretném kérdezni, hogy a narancsos csokis keksz tésztája fagyasztóban meddig jó? 


    Nagyon szépen köszönöm


  16. 2019. november 5. 14:0843739.

    itt vagyok, ragyogok


    49 nap szentesteig


    en szep lassan csempeszem a kandallo parkanyra a falu hazait, figurakat, alul pedig 2 lampas all


    az ajandeklista bovul, megkezdtem a megrendeleseket is, de kreativkodas nem hiszem, hogy lesz ebben az evben


    kivancsi vagyok, milyen errefele a tel, alapbol tobb fokkal hidegebb van, mint Londonban, es tavaly nagy havakat lattam az idojaras jelentesben 


    mi is vettunk madaretetot olyan golyokkal, jonnek is a cinegek, vorosbegyek, bar ovatosan, mert cicak is jarkalnak


    dietas lekvaron gondolkodom magamnak es a nagylanynak, de nem tudom, a tobbi fajta pl. a kokuszcukor is ugy viselkedik-e a fozesnel, mint a feher... legjobb lenne minden edesites nelkul natur lekvart csinalni jo fuszeresen, de abban nincs tapasztalatom


    esetleg valakinek?


     

    előzmény:
    borcsamama (43738)
    2019-11-04  22:24
  17. 2019. november 4. 22:2443738.

    Sziasztok!


    Már egy jó hete nem járt erre senki, azért én mégis írok, hátha válaszol valaki. 


    Remélem jól vagytok, és ha nem is írtok róla, azért mindenki halad a tervezgetéssel és a megvalósítással. 


    Mi sokmindent megcsináltunk már, a "külső körlet" teljesen kész, kert letakarítva, felásva, virágok téliesítve. Már csak az van kint   ami ott is telel, ill. amire tényleg szükségünk van, a többi ment kifele lomtalanításkor. 


    Itt bent a nagytakarítással is jól haladok, igaz lassan de biztosan, de hát nem hajt senki.  Itt is rengeteg felesleges dolgot selejteztünk, az összes szekrényt , fiókot kipakoltam, átválogattam, szelektáltam, és szinte minden éppen használaton kívüli dolog vákumos zsákokba került, így azért kicsit normalizálódott a helyzet, jobban elférünk. 


    Közben voltam kontrollon is, ill. még mennem kell majd ha lesznek időpontjaim.


      Főzök is és sütögetek, hol névnapra, hol csak úgy, kedvtelésből. 


    Mára képviselő fánk készült borcsapapának, és fincsi tojás az ünnepi reggelire.  Majd mutatok róla képet.


    Délután begyúrtam három adag narancsos-csokis kekszet, majd holnap délután sütöm ki egy részét, a többi megy a fagyasztóba. 


    A kekszhez felhasználta négy hatalmas narancs héját, a narancsokból holnap dzsemet fogok csinálni. Tervezem még a napokban kandírozott gyömbér és gyömbér likőr készítését is. 


    Próbálok közben kicsit kreatívkodni is, de előbb be akarom fejezni a takarítást. 


    Megérkeztek a madárkáink is, most már etetjük őket. Nagyon ide szoktak az évek során, tudják hogy itt mindig van víz és mindenféle finomság nekik.


    Ebben a hónapban még táborba is megyek egy hosszú hétvégére, remélem jó lesz .  Karácsonyi dolgokat fogunk varrni, nagyon várom. 

  18. 2019. október 30. 10:5443737.

    Minek megy olyan a Praktikerbe, aki ilyen csodák készitésére képes????
    No mi tegnap voltunk Pécsett, (temetőben, s.nőnél), de csak az Árkádig
    jutottunk. Sok szépség volt ott is, viszont a kontrolleremmel voltam,
    igy nem tudtam költekezni, s indult is a vonatunk vissza. 

    előzmény:
    banyoc@ (43713)
    2019-10-24  17:53
  19. 2019. október 29. 22:3143736.

    banyoca


    ha ugy alakul, hogy ketten karacsonyoztok a paroddal, annak is megvan a varazsa, talalj ki valami programot, valami kis szokatlant, amivel unnepive teheted


    mi is ketten voltunk tavaly 24-en este (bar itt ez maskepp veszi ki magat, a ferjem keso delutan esett haza a munkabol, es en csak a csodanak es a beosztasomnak koszonhettem, hogy az nekem nem volt munkanap)


    borcsamama


    a bogrekrol meg annyit: a koltozesnel a polc melyerol elokerult egy bogre, amit meg Szisszka hozott nekem egy talira evekkel ezelott az IKEA-ba. Kesobb leesett, es letort a fule, csak ket csonk maradt, ezt talan irtam is ide annak idejen es kertem tanacsot, hogy mit kezdjek vele


    a ferjem nem is akarta betenni a koltozos dobozba, de en ragaszkodtam hozza...no de hogy dobnek ki egy karacsonyi bogret???


    most a mosogaton teljesit szolgalatot, a frissen kimosott evoszkozoket tesze bele lecsepegni :-)))

    előzmény:
    banyoc@ (43735)
    2019-10-29  12:41
  20. 2019. október 29. 12:4143735.

    Csengettyűszós szép napot Angyalkák!:)


     


    Mágika Igen, az ügyeleti időszak április 15-szeptember 30 között van, épp elég. Most már kicsit elviselhetőbb a helyzet. Gömbök: élveztem dekorálni őket, könnyen ment, és szépek is lettek... eredeti terv az volt, hogy ajándék lesz, de lehet, hogy megtartom magamnak:) Szuper lehet egy ilyen kézműves nap!:)


     


    BorcsaMamám Ádám egyszerűen gyönyörű!!! nagyon jók a fotók!:) Nálunk szeptemberben volt meghírdetett lomtalanítás, sajnos későn eszméltünk fel, és csak márciusban lesz a következő.


     


    Londonka: én MINDEN évben megfogadom, hogy nem veszek semmi karácsonyi cuccot.... SOHA nem tudom betartani...


     


    Havastáj: Borcsamama csokis keksze nálunk is nagyon fogy, imádja az egész család:)


     


    Kinyertem a telefonomból a fotókat, de túl nagyok.... azt a gyűrött masniját!!! otthon megpróbálom átméretezni és feltenni őket.... 


    addig is 


    mézespuszedli Mindenkinek


     

  21. 2019. október 28. 22:1043734.

    Köszi Borcsamama a segítséget! Kipróbálom a citromos fehércsokis változatot is valamikor.


     


    Bocsánat a többiektől, hogy semmire nem reagáltam.


     


    Ez most fontos volt nagyon, nálunk is lesz jótékonysági sütivásár Levinek, arra gondoltam sütök vmi finom kekszet. 

  22. 2019. október 28. 21:0043733.

    Vagy csokicseppet teszek bele, az jó méret, vagy össszetördelem, összevágom.

    előzmény:
    havastáj (43732)
    2019-10-28  20:46
  23. 2019. október 28. 20:4643732.

    Jaj, de jo, koszi. Volt elmentve ketto is, de nem tudtam melyik lesz ez es nem akartam elbenazni. Meg annyi, hogy a csokit osszetordeled? Vagy reszelni kell vagy hogy?

  24. 2019. október 28. 19:0843731.

    Semmi baj, küldöm a narancsost, és jó sütögetést!


    Narancsos csokis keksz


     Hozzávalók:


    * 200g liszt
    * 60g étkezési keményítő
    * 1 csapott tk. sütőpor
    *100g cukor
    *1 vaníliás cukor
    *1 narancs reszelt héja
    *1 tojás
    *100g csoki
    *125g puha margarin



    Elkészítés:
    Az összes hozzávalót jól összegyúrom, majd 3-4 rudat készítek, olyan 3cm átmérőjűt


    .Folpackba tekerem és hűtőbe teszem legalább egy éjszakára!!(le is lehet fagyasztani,/
    Másnap kiveszem, 1cm széles szeleteket vágok és sütőpapíros tepsiben, 175-200 fokon előmelegített sütőben kb 8 percig sütöm!


    Mindig többszörös adagot csinálok egyszerre és egy részét fagyasztom.   Üvegben vagy fém dobozban tárolom.  Sokáig eláll.


    Próbáld ki a citromos változatot is, citrommal és fehér csokival. 

    előzmény:
    havastáj (43730)
    2019-10-28  18:18
  25. 2019. október 28. 18:1843730.

    Jaj, bocsi, akkor a narancsos csokis a te recepted? Tiszta gyagya vagyok. Akkor annak a receptjet. Vmilyet tudom, hogy szoktal es az finom. 

    előzmény:
    borcsamama (43729)
    2019-10-28  17:19

Címlap

top