Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándékötlet gyereknek!

Bbohar
Létrehozva: 2013. december 3. 15:29

SOS!

Alig pár hét van karácsonyig, és nem állok jól. Máskor hónapokkal előbb elkezdem, ilyenkor már csak a kiegészítéseken gondolkozom. Idén elröpült az idő és mostanában betegség miatt itthon vannak a gyerekek is, még kevesebb időm van.

 

Arra gondoltam, akinek már megvan az ötlet, vagy megvan az ajándék leírhatná, hátha "csemegézhetnénk" egymáséból!

 

Milyen nemű gyerek, hány éves, konkrétan milyen társasjáték, melyik mesekönyv, milyen baba milyen játék amit kapni fog! 

  1. Torolt_felhasznalo_782033
    Torolt_felhasznalo_782033
    2013. december 10. 16:2426.

    Sziasztok!

     

    Én könyvet innen vettem: http://www.konyvtunder.hu/

    Most 25%-os akciójuk van! 

     

  2. 2013. december 10. 15:4725.

    Jár iskolába igen, elsős. Nagyon sokat játszanak együtt, ez a leggyakoribb. Szeret olvasni, zenét hallgatni, táncolni. Mesét mondani, játszani. Ha egyedül játszik akkor az örök kedvence a papírlányai, egész gyűjteménye van már papírlányokból és a ruháikból, innen onnan kivágva, rajzolva, szinezve.

    Activity, lehet hogy mégsem ő kapja hanem közös családi lesz és majd együtt fogunk játszani öten. Azóta már lettek azért ötleteim. A Dixiten gondolkoztam nagyon.

    Lesz szinezhető táska, lesz olyan Barbie, ami szép, nem a szőke nőci, hanem barna hajú és inkább lány. Lesz könyv, már kitaláltam hogy mi, lesz papírlány-azaz rajzolva divattervezős füzet a Müllerből.

    Ilyesmik, valami klassz társason gondolkoztam, mint régebben vettem a Marbushkától A királylány elveszett nyakékékét, vagy mint a sztorikocka. Valami lányos és eredeti.

    előzmény:
    e.marta (22)
    2013-12-05  23:07
  3. 2013. december 10. 10:5824.

    Sziasztok!

     

     Én ezt a könyvet néztem ki a keresztlányomnak, aki most 6 éves - jónak ígérkezik:

     http://kalliope.hu/Webaruhaz/Igaz-mesek-a-magyar-tortene lembol

     

    Még az is előfordulhat, hogy a többiek is kapnak innen egy-egy könyvet :)

  4. 2013. december 9. 11:2323.

    Szia!

     

    Amit biztosan kap a mi majdnem 5 éves fiúnk: legót (alapkészleteket), Ruminit, Repcsik dvd-t, M.Kácsor Zoltán két mesekönyvét: Egyes markoló, Taknyos traktor (http://www.libri.hu/szerzok/m_kacsor_zoltan.html) ezek már megvéve, de van még a listán: Transformers átalakulós autó, Geomag glitter (erősen kétlem, hogy ezzel sokat játszana...), társasjáték. Az, hogy a családból kinek a Jézuskája mit hoz ezekből, még megbeszélés kérdése.

     

    Egy kollégám kapott tavaly egy olyan társasjátékot, ahol a táblán az ő fényképei szerepeltek: http://www.sajatek.hu/ 

     

    Kis(nagy)lánynak nemrég láttam reklámban táncoló szőnyeget, de nekem a Twister is nagyon bejön- ha van kivel játszani.

     

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  5. 2013. december 5. 23:0722.
    Jár már iskolába a lányod? Mennyire játszanak együtt a gyerekek? Mivel szereti tölteni az idejét (úgy általában)? Csendesebb, vagy mozgalmasabb típus?  Szeret eetleg kézműveseekdni, gyöngyöt fűzni? Tud (szívesen) játszik egyedül? Ha Activity, akkor kik fognak vele játszani?   majd írok többet is, csak kicsit több idő kell. Nagyon ajánlom a Gondolkodó játékboltot is mindenkinek. Évekig sláger volt pl. (különösen betegség idején) a Cube. (Különböző fokozatai vannak. (Nekem a gyerek változat sem ment:-(
    előzmény:
    Bbohar (2)
    2013-12-03  15:40
  6. 2013. december 5. 20:5421.

    Nekem egy véletlen döntötte el a karácsonyi ajándékokat, kb minden nőnek és gyereknek a családban.

     

    Betévedtem a Bálnába (budapesti vagyok), és a kongó épületben találtam alul mindenféle finomságokat áruló kis boltokat (van csokis, sajtos), meg egy bioboltot, aminek van kajás, meg kozmetikumos része. (Linkelni nem akarok, mert reklám, de nem lehet eltéveszteni)

     

    A családbeli nők nagyon nyitottak az ilyen cuccokra, ők kézműves szappanokat kapnak, ha több pénzem lenne, akkor kozmetikumokat vennék, tök jó választék volt, eléggé belevesztem, kár, hogy magamnak nem vásárolhattam.  A gyerekeknek meg egészséges édességekből fogok csomagot összeállítani (nem szoktunk nagyot ajándékozni).

     

    A férfiaknak még nem vettem semmit, de elgondolkodtam, hogy visszamegyek a Bálnába, és a sörösnél veszek nekik kézműves sörökből válogatást, de ez lehet, hogy béna karácsonyra.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  7. 2013. december 4. 17:0420.

    Picit sem jellemző egyikre sem hogy játékboltban hisztizne, se más boltban. Sőt kívánságlista sincsen, nem hatnak rájuk úgy a reklámozott játékok. Nagyon sok jófej ember van itt az nlc.n akivel van értelme megvitatni, hogy ki milyen társasjátékot, könyvet, érdekes értelmes játékot talált (ki) és egymás ötletéből meríteni (ez már korábban is volt többször). Ezek többnyire nem feltétlen azok, amik aktuálisan a  reklámokban futnak meg úgy simán rábukkanok.

     

    De jó a Ti hagyományotok is.

     

    Szóval segítenél azért ha leírnád hogy a te milyen korú nemű gyerekeid milyen dolgokra vágyakoznak :)

    Az én kislányomból semmit nem lehet kihúzni, ő bárminek örül ami lányos :) 

    előzmény:
    bubamaci (19)
    2013-12-04  12:18
  8. 2013. december 4. 12:1819.

    sztem minden gyerek másnak örülne, ha egyidősek egyneműek akkor sem biztos hogy mindnek ugyanaz a jó. sztem a legjobb amit tehetsz, hogy elsétáltok a játékboltba körülnézni együtt - ha fennáll a hiszti veszélye és van hadrafogható apa/nagyi aki vigyáz a többire akkor gyerekenként kölön-külön jobb mint egyszerre az egész bandával sztem, mert abból csak káosz van - és amúgy is mindenkinek jár pár óra mikor anya kizárólag az övé. :-) Utána megírhatják a kívánságlistát.

    Nálunk minden évben már novemberben tele a postaláda játékkatalógusokkkal, mi azt is végignézzük, kivágjuk a vágyakat, és papírra ragasztva küldjük el november utolsó napján, cserébe a Jézuska elsején reggelre hoz egy adventi naptárat.  :-)

    sok sikert!

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  9. 2013. december 4. 08:5418.
    Ez tetszik nekem ez a dominó.
    előzmény:
    kacsa76 (15)
    2013-12-03  21:23
  10. 2013. december 4. 08:3117.

    Sziasztok!

    Két gyerekem van: egy kislány (januárban lesz hat éves) és egy kisfiú (ő három és fél éves).

    Minden évben kapnak karácsonyra könyveket. Az idén a kisfiam a Scolar mini sorozatból A vasút címűt kapja és Bartos Erikától a Zsákbamacska című verseskönyvet. A lányom pedig a Lilian hercegkisasszony sorozatból az elveszett sárkányt és egy másik könyvet: Gyarmati Viktória: Zordongó és Pillepanna barátsága címűt.

    Amit minden évben veszünk még nekik,az a társasjáték. (Tavaly Zingót vettünk,idén már a fiam is sokat játszott vele. Nagyon szeretjük!) Idén az Activity my first-re esett a választás.Játékokból pedig van egy nagy közös: Eichhorn babaház. Külön játékaik pedig: a lányomnak Sylvanian majomcsalád (a házhoz), a fiamnak pedig lego duplo verdák: Siddeley a nap hőse..vagy valami ilyesmi neve van.

     

    A könyveket sikerült Alexandra kuponnal megvenni, a társast akciósan a Müllerben, a legot akciósan (féláron!) a Tescoban. A sylvanian Vateráról van,de új.Egyedül a babaház volt eredeti áron.

    (Bocsánat,nem tudom,ki szabad e írni az üzletek nevét. Remélem nem lesz belőle gond..) 

     

    Remélem segítettem. 

  11. 2013. december 4. 08:0616.
  12. 2013. december 3. 21:2315.
    Domino trigona (színdominó), kortól függetlenül, felnőttnek is élvezhető.
  13. Torolt_felhasznalo_782033
    Torolt_felhasznalo_782033
    2013. december 3. 21:1614.

    Szia!

    Fiam ugyan nincs, de a barátnőm 10 évesének ezt vettem:

    http://www.jateknet.hu/kalandor-tavcso-25147, meg ezt:

    http://www.jateknet.hu/explore-mini-bogarfigyelo-22 784

     

    A lányaimnak mostanában Thinkfun és Smart games márkájú játékokat vettem (persze fiúknak is ajánlom), nagyon szórakoztató és fejlesztő játékok.

     

    Webáruházon keresztül is rendelhetsz (olcsóbb is, mint üzletben), ahhoz ki sem kell mozdulni otthonról...

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  14. 2013. december 3. 21:0213.

    Rózsaszín neszeszer csajos kenceficékkel (dm-ben, Rossmannban mindenféle rózsaszín tusfürdőket, szappanokat lehet kapni, szép tükör, fésű - H&M-ben is szoktak aranyosak lenni).

     

    Ha szeret babázni/pónizni, akkor vmi kis komód, éjjeliszekrény, amit babaháznak/póniháznak be lehet rendezni.

     

    Gyöngyfűzéshez kellékek. Esetleg karkötő, vmi hozzá passzoló ásvánnyal.

     

    Csillogó (filc)tollak, írószerek, hobbyboltból ilyen olyan lyukasztó stb dekoranyagok, amikkel tud kreatívkodni. Vmi jó kis csajos ollóval (Kik-ben vettem csillogó rózsaszín ollót).

     

    Csajos ágyneműhuzat.

     

    Csajos karóra, esetleg ébresztőóra.

     

    Én mindig szerettem volna olyan plüssállatot, amit táskaként magammal tudok vinni. Vmi ilyesmi, csak csajosabban. 

     

    Butlersben nagyon jópofa karácsonyfadíszek vannak, biztos találsz megfelelőt mindhárom gyerekednek. Tavaly a fiam dinót, a lányom rózsaszín kacsát kapott, idén békakirály - sellő karácsonyfadísz lesz az egyik ajándékuk.

    előzmény:
    Bbohar (12)
    2013-12-03  19:48
  15. 2013. december 3. 19:4812.

    mesekeksz és acsoki, nagyon jó játékokat linkeltetek, köszi!

     

    Lego friends tavaly volt, azóta sem játszott vele sajnos.

     

    Ma szóbahoztam a karácsonyi vágyakat, elmondtam egy ismerősöm kislánya mikre vágyik, (most reklámozott dolgok Monster h., stb.) Eszterem mondta, hogy ő bárminek örül, ami lányos. 

    előzmény:
    acsoki (10)
    2013-12-03  17:36
  16. 2013. december 3. 19:4611.
    De ügyes vagy, igazán irígykedem :) és gratulálok !
    előzmény:
    acsoki (10)
    2013-12-03  17:36
  17. 2013. december 3. 17:3610.

    Hali,

     

    én már kész vagyok mindennel, már csak a kajákat kell majd megvennem.

     

    Soha-soha nem volt még ez....

     

    Én a 9 éves fiamnak kooperatív társasjátékot vettem, olyan, mint ez itt:

    http://tengerecki.hu/index.php/vedd-meg/handtools/t el-hovihar-kooperativ-tarsasjatek-detail.

     

    Meg elektromos játékot, amiben össze lehet kötni az áramköröket, azt meg a www.okosjatek.hu -n.

     http://www.okosjatek.hu/erzelmi_intelligencia_fejle szto_jatek?keyword=%C3%A9rzelmek

     

     

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  18. 2013. december 3. 17:309.
  19. 2013. december 3. 17:288.

    Nálunk legó freindseket kapnak a csajok. ( hat éves és három és fél )

     

    előzmény:
    Bbohar (5)
    2013-12-03  16:03
  20. 2013. december 3. 16:157.
    Ruhák? Iskolások már azért válogatnak ruhákból. Táska? Kimondottan csajos cuccok??? Erősíteni benne a "nagylány" szindrómát????
    előzmény:
    Bbohar (5)
    2013-12-03  16:03
  21. 2013. december 3. 16:146.

    Innen talan talalsz otletet:

     

    http://www.jatekshop.eu/lany-jatekok-37/hun

     

    en az elso oldalt megnezve amit ajanlanek,az az UNO kartya, a penztargep scanner-rel, meg a valltaska-nezegesd kicsit,hatha....

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  22. 2013. december 3. 16:035.

    Az a baj, hogy nem nagyon vannak vágyai, maga sem tudja, hogy mit szeretne.

    Azaz mondjuk egyet tudok fényképezőgépet, de azt pont nem fog az angyalka hozni neki, mert gyerekfényképezőt nem szeretnék, akkor már inkább picit később egyszerűbb igazit. És azzal az is a gond, hogy a másik kettő is szeretne..

    Szóval amúgy nemigen néz reklámot, és nem is hat rá, rájuk úgy. Jól eljátszanak azzal ami van, örül annak amit kap, ritkán van, hogy valamelyik vágyna.

    A legnagyobbnak félévente változó korszakai vannak, így könnyű ahhoz kapcsolódóan vásárolni, volt már a horgászat, a madarak, az ásványok, a gombák, most éppen ezerrel a repülőgépek.

    A kicsi ő mondjuk az a kisfiú, akinek rengereg mindent lehet venni, nyitott, örül mindennek, ami vicces, érdekes, egy kindertojásjátéknak egy figurának, mindennek.

    De a kislány ő...hát jó az egyrészt hogy nyitott mert vehetek valami jó társast érdekes könyvet valami szép babát, értelmes kislányos játékot, valami kreatívat, nyitott, mert a vágya nem határozza meg. De én meg nem állok jól ötletekkel. 

    előzmény:
    HataMari (3)
    2013-12-03  15:46
  23. 2013. december 3. 15:574.
    ez jó ötlet!! Így tényleg abból lehet választani, amit a gyerek szeretne!
    előzmény:
    HataMari (3)
    2013-12-03  15:46
  24. 2013. december 3. 15:463.

    :(

     

    Irassal levelet a Jezuskanak a kislanyoddal, abba majd beleirja, mit is szeretne.

    előzmény:
    Bbohar (2)
    2013-12-03  15:40
  25. 2013. december 3. 15:402.

    Nekem saját gyerek:

    9 éves fiú,

    7 éves kislány

    5 éves fiú 

    A nagyfiú biztos megkapja az új Ruminit és repülős játékot mert éppen repülőmániás korszaka van.

    A kislányomnak sajnos nincs semmilyen ötletem :( .

     Könyvben sem annyira, talán Tüköry Léda, de nem tudom. vagy gyerek activity

    A kisfiúnak van több is, pl.  sztorikocka, talán, egy majmos társast szeretett volna az lesz talán.

     

    És hát van keresztgyerek, és még pár gyerek a családban, ezért is remélem hogy más ötletei között.

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29

Címlap

top