Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kertészkedők csere-beréje!

tibikat
Létrehozva: 2014. január 4. 18:11

Sziasztok!

 

 

Évek óta hobbi szinten kertészkedem,amibe annyira belejöttem,hogy decembertől őstermelő is lettem.

Évről-évre bővítem a felhozatalt, szeretem a különlegességeket (is), imádok magról nevelni, az olyan bensőséges!

 

Hozzám hasonló kertszeretők már most várják a tavasz közeledtét. Gondoltam szívesen csatlakoznátok egy kis tavaszi-nyári hangulathoz,új növények tervezése - beszerzése által. 

 

 Nekem cirtos-narancs színű bokros bársonyka és színes liliput rézvirág magjaim vannak dögivel,melyeket lutrira is elcserélnék.

 Ezeken kívül vannak bordó- és napsárga dísznapraforgó, törökszegfű színkeverék magjaim,melyek megbeszélés tárgyát képezik.+Vannak még ilyenek, kis mennyiségben sokféle (pl.: héj nélküli tökmag/nem kell törni,gránátalma,koktélparadicsom,leander magok...stb.)

 

  "Sárga babarózsa" néven ismert teltvirágú boglárkacserjéből pedig dugványokat tudok felajánlani cserére.

 

 Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.De biztosan bővül idén is majd a felhozatal,meg ha még eszembe jut bármi,jövök.

 Ti is tegyétek ezt. Várlak Titeket szeretettel!

  1. 2014. január 9. 16:4176.

    Szia Gizikém!

     

    Naháááát.....

     

    Még nem szaporítottam bangitát, de valaki kért tölem friss hajtásokat, állítólag azokat kell dugványként  felhasználni.Természetesen adok.

     

     

    előzmény:
    gella20 (74)
    2014-01-09  15:46
  2. 2014. január 9. 16:2575.

    Szia!

     

    Akkora  a kertetek? a miénk csak 1200 m2, de jókorának mondom..

     

    A paradicsom-mag érdekelne, a nagy, befőző. Nekem paprika/ erős/ magom van, apró és tarka  a levele.

    előzmény:
    csabeszka (72)
    2014-01-09  15:45
  3. 2014. január 9. 15:4674.

    Szia! Jaj, de jó, hogy te is idetaláltál! Csak összejövünk!

     

    A bangitát szoktad szaporítani? Lehet? Az érdekelne engem....

     

    Köszi, Évikém...

    előzmény:
    ezüstfátyol (71)
    2014-01-09  13:58
  4. 2014. január 9. 15:4573.
    Szia Klári! Várom  a hibikről a képet!
    előzmény:
    Klara46 (68)
    2014-01-08  21:49
  5. 2014. január 9. 15:4572.
    Üdw mindenkinek! Hobby szinten kertészkedem (10002m) a kertünk amit a feleségemmel. Köszönöm tibikat-nak,hogy megadta ezt a címet! Szeretnék cserélni magokat az itt fórumozókkal. Föleg a paradicsom,paprika, szamóca amiben "profi" vagyok. Sok paradicsom magom van amik saját fogásúak. Dél-amerikai óriás(70-90dkg,kissé gerezdes,beföző,lugas,Costolutó Fiorentinó(50-70dkg,gerezdes beföző,Early Croppyng(extra korai közepes növésü,nagyon finom ausztrál fajta, Chokolate cherry(a legfinombb koktélparadicsom,barnás-vöröses színű. Kb 30 féle paradicsom fajtám van ezért nem soroló fel. Cserébe hagyományos és hibrid ritka paprika(extra erős),paradicsom,sárgadinnye,uborka magokra cserélnék.Fajtánként 15-20db magot tudok küldeni! Fajtánként kb 200db magom van tehát nem véges. Szívesen várom a hasonló érdeklődésű hobby kertész jelentkezését. A számom:30-916-76-50.
  6. 2014. január 9. 13:5871.

    Kip-kop!

    Szabad bejönni még? 

     

    Most találtam rá erre a topikra, nagyon jó ötlet a csere-bere.  

    Még kicsit korán van de a kertészkedést nem lehet elég korán kezdeni, bár fejben szerintem már mindenki tervezget. 

    A képeken látottakból tudok felkínálni töveket, / a fügéből hajtást /  ezen kívül van még, íris, borostyán, bazsarózsa, - leander, boglárka cserje, bangita /ezekből szintén ágakat szaporításra valót ./ 

    Most hirtelen ennyi jut eszembe, de biztosan van még más is.

     

     

     

     

    előzmény:
    tibikat (70)
    2014-01-09  11:33
  7. 2014. január 9. 11:3370.

    Most meghívtam egy kardvirágost is hirdetés alapján. Amint látok olyat,akinek szintúgy érdekes a csere,máris beinvitálom.

    Na például a tegnapit nagyon várom. Utána olvastam a paradicsomjának,melyet többek közt szívesen cserélne és ez a fajta van,hogy KILÓS gyümölcsöket hoz! Csodás!:) Reméljük jönnek.

  8. 2014. január 9. 11:2469.

    Kedves Klára13! Nagyon örülök,hogy csatlakoztál, hogy tetszik a topik! Gyönyörű a kerted,szép zöld a fű! Imádom az ilyen zsenge színűt!

    Van sok-sok érdekességed, csak ámulok!:) Padlizsán magokra benevezek ez tuti,de aztán végül még lehet,hogy dísztyúk tojás is lesz belőle!:) Szóval még jelentkezem Nálad....

    előzmény:
    klára13 (52)
    2014-01-08  14:39
  9. 2014. január 8. 21:4968.

    Nagyon szépek a hibiszkuszok.Nekem is van három cseréppel,igaz az egyik akkora,hogy alig fér el a szobában.Nyáron kint van,csak ősszel hozom be.Készítek róla képet,majd felteszem.

    Klári(46)

    előzmény:
    gella20 (64)
    2014-01-08  21:19
  10. 2014. január 8. 21:3867.

    Engem Kárinak szólíthatsz,nincs más bece nevem.Vidéken élek,Komárom-Esztergom megyében.

    Látom éva megint összetévesztett bennünket,nem olyan gyakori név a Klára,gondolom ezért.

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    klára13 (61)
    2014-01-08  20:05
  11. 2014. január 8. 21:3066.
    Á, sajna, ez nem az.....
    előzmény:
    klára13 (61)
    2014-01-08  20:05
  12. 2014. január 8. 21:2665.
    előzmény:
    klára13 (61)
    2014-01-08  20:05
  13. 2014. január 8. 21:1964.

    Klára, aranyos vagy. Igen, van shizopetalusnak hívják...de még nem virágzott.

     

    Az a fa...kékbogyós, ismerem, de most a nevét nem tudom. A húgomnak ezek adják az árnyékot a déli fekvésű ablakai előtt. hatalmasra nőttek! Császárfa? Vagy más? Csodafa? No, majd jön valaki, biztos tudják...

     

    A Startl katalógusban azért találtam magamnak való pár dolgot.... főleg az egzotikusok érdekelnének....jó lenne csak kintre ültetni-szaporítani valamiket. Bent telt ház van,

     

    Jó éjt,

     

    ezek a képek régebbiek

    előzmény:
    klára13 (60)
    2014-01-08  19:30
  14. 2014. január 8. 20:5863.
    Sziasztok, csak belekukkantottam a topikba és megláttam a tűzliliomot. Nekem is van és tavaly tudtam meg, hogy ehető a virágja, sőt igen finom is.
    előzmény:
    klára13 (51)
    2014-01-08  14:30
  15. 2014. január 8. 20:3162.

    Klárikám!

     ltévedtem? Eddig úgy tudtam, bogy Komárom megyei vagy?

    A feltett kép csodálatos.Milyen virág ez?Hogyan szaporítod?

    előzmény:
    klára13 (61)
    2014-01-08  20:05
  16. 2014. január 8. 20:0561.

      Ah! És édesanyád jó állapotban van? Szenvedés nélkül él?

      Van-e beceneved, amivel szólíthatnálak? Mert a Klára magamnak én vagyok.

      Feltétlenül küldök magot, majd a csávázás után. Ritkaság ez a borsó, valóban. 10 szemenként árulják!Akitől először olvastam róla, ő 5 szemre tett szert!!! Nekem van bőven, jut is, marad is, azt már tudom, hogy rosszat  tesz neki, ha sűrűn vetik. És mert meleg égövi, meg kell várni, amíg a föld kissé felmelegszik.  Aztán majd együtt imádkozunk, hogy sikeresnek bizonyuljon a csávázás. A továbbiakban rézgáliccal tervezem permetezni, ez engedélyezett ökokertben. Képzeld, anyósom egy darabkát az uborkás üvegbe dobott, és attól fantasztikus zöld színe lett! Elképesztő volt!

      Köszönöm, a bab remek cserealap, kedvelem a régi fajtákat.

      Kertes naplómban máris feljegyeztem eddigi két ígéreteimet. 

      Budaörsi vagyok, aki környékünkön él, természetesen át tudja venni a magot vagy a növényt személyesen.

     

     

       Ez egy fa őszi termése. Ismeri-e valaki?

    előzmény:
    Klara46 (58)
    2014-01-08  19:22
  17. 2014. január 8. 19:3060.
      Lemaradt a kép.
    előzmény:
    klára13 (59)
    2014-01-08  19:27
  18. 2014. január 8. 19:2759.

      Gizikém, azt gondolom, hogy minden növénykdvelő boldogan nézi a szép virágokat.

      A topikindító nemigen néz be, sőt nem válaszol. Szerintem nyugodtan garzdálkodhatunk valamennyien, és, remélem, ezt sokan megteszik.

      Félelmetes a gyűjteményed! Vagy inkább csodálatos.

      A bécsi lepkeházban láttam egy hibiszkuszt, írás közben  keresgéltem, és most, eddig sosem, ráakadtam! Nyíregyházán árulja valaki a Jófogásban. Gyökeres, 15cm-es dugványt kínál. Ilyened van-e?

      Hogyan lehet szerinted postázni? Levélként másnap itt lehet.

    előzmény:
    gella20 (56)
    2014-01-08  18:44
  19. 2014. január 8. 19:2258.

    Szervusz!

    Örülök,hogy sikerült tisztázni a félreértést!Megköszönöm,ha küldesz borsó magot,mert ilyen fajtával még nem találkoztam.Cserébe futó babot tudok küldeni,van nagy szemű illetve zöldnek való is.Ez utóbbit azt hiszem régebben "Böske"babnak hívták,nagy hüvelyű,de sokáig lehet róla szedni.

    Én a babot mindig beteszem egy rövid időre a fagyasztóba,így nem megy bele a zsizsik,amint olvastam ez is a csávázás egyik módja.Most nem is néztem meg,hogy ebben az enyhe időben nem lett-e valami probléma a magokkal,de ezért is jó ez a fórum, hogy erre is odafigyeljek.

    Én édesanyám 18-án lesz 93 éve.

    További szép estét!

    előzmény:
    klára13 (57)
    2014-01-08  19:00
  20. 2014. január 8. 19:0057.

       Nahát, kedves Druszám!

       Esküszüm, hogy amikor kinyitottam, olyasmit olvastam, hogy mostantól a online kiadás is fizetős, szó sem volt csávázásról. Arra következtettem, hogy e változás elfogadtatása a cél.

       Most megnéztem, és láttam, hogy másik oldala nyílt elém a lapnak! Rejtély. Most megvan a csávázás, és köszönöm.Életemet mentetted meg vele!

      Csodálatos a futóborsó, kétméteresre megnő és nagy, gazdag hüvelyekkel van tele. Aztán jött a borsólisztharmat, és leszáradt. Pedig néhány szemből sokasítottunk vetőmagot a második évre. Egész családunk (fiamék a földszinten élnek) lángpallossal védte a termést, mert minden vendég azonnal rávetette magát a gyönyörű hüvelyekre.

      Köszönöm, ezerszer a tudományt! Küldjek-e csávázott vetőmagot?

    előzmény:
    Klara46 (55)
    2014-01-08  16:06
  21. 2014. január 8. 18:4456.

    Klára, szia!

     

    Az idén nagyon nekikezdtem ahibi gyűjtésének.Teljesen beleszerettem. A nyár végére lett vagy 60 egyedem. A teleltetést nehezen oldom meg.

     

    kb tíz kimúlt, de még pár most is virágzik a megmaradtakból. Nmesokára virágzik a Koenig, amit én szaporíytottam, tavaly.Két bimbó van rajta, várom akis szépséget.

     

    Sajna, 160 kaktuszomat elajándékoztam, csak pár / nagyon kedveset, vagy a virágjuk, vagy a személy, akitől kaptam/ maradhatott meg.

     

    Persze, leander is 30 virágzó ment  a háztól. Mind ajándék, főleg rokonokhoz, barátokhoz.

     

    Az idén már csak olyan leandert fogok gyűjteni, ami biztosan nincs és csak egy példányt belőlük.

    Most inkább a kerti évelők érdekelnek....lesz itt cserepartner, úgy érzem.

     

    Szép a kis sárgád, de a nevét nem tudom.

     

    A kertben az összes gömbtujám kipusztult, pedig már hatalmasak voltak.

     

    Nem locsolom úgy, mint igényelné, mert csak "csapról" tudok locsolni. Esővizet is gyűjtök, amiben csak lehet...de sokszor bizony kifogy... a nyáron volt olyan, hogy 2 hónapig egy szem eső nem volt....

     

    Nem akarok sok képet feltenni, mert nem akarom "uralni" a topikot, van ennek jó kis gazdija is!

    előzmény:
    klára13 (49)
    2014-01-08  14:13
  22. 2014. január 8. 16:0655.

    Szervusz!

    Éva összetévesztett bennünket,mivel azonos a keresztnevünk.

    Én a csávázásról másoltam be egy linket,nem toborozni akartam.

    Csodálatos a kerted és nagyon jó ötlet a tyúktrágyával való locsolás,majd a tavasszal kipróbálom.

    Én rebarbarát,lestyánt tudok felajánlani ha valakinek kell.

     

    előzmény:
    klára13 (50)
    2014-01-08  14:26
  23. 2014. január 8. 15:4854.

    Szervusz Éva!

    Én csak a csávázásról másoltam be egy linket és egy másik Klári nevű topic. tag írhatott a folyton érő eperről.

    Nekünk is nagy a kertünk,van benne fekete ribizli,piros ribizli és természetesen a konyhakerti növények.

    A csávázásra visszatérve én a babot mindig beteszem a fagyasztóba egy rövid időre,így nem mennek bele a zsizsikek.

    Klári46

    előzmény:
    gerbera24 (47)
    2014-01-08  10:48
  24. 2014. január 8. 14:5153.

      Ez bizony nem csalás, nem ámítás, tavalyelőtti, első konyhakertemben a brokkolik és a karfiolok két és fél méteresre nőttek, vastag törzzsel, mint egy-egy pálmafa. Tyúktrágyából készített trágyalével öntöztem őket, talán túl gyakran.

       Termést hozni, már meghaladta erejüket. Így is nagyon büszke voltam rájuk. Értelmetlen gyönyörűségeknek tekintettem őket. Muszáj mindennek haszna lenni?!

    előzmény:
    klára13 (52)
    2014-01-08  14:39
  25. 2014. január 8. 14:3952.
       Nagyon jól termő padlizsán. Szívesen küldök magot  a konyhakertészkedőknek, mert van sok maradék.
    előzmény:
    klára13 (51)
    2014-01-08  14:30

Címlap

top