Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. május 20. 15:48551.

    Sziasztok! Én is szeretnék csatlakozni, ha még lehet. November elejére várjuk a babát, így most töltöttem a 16. hetet. Sajnos még nem tudjuk a nemét, bár a 12 UH-n a doki azt mondta, hogy szerinte kislány. 

    Már van egy lányom, aki nyáron lesz 4 éves.

    Elvileg a SOTE II.-n fogok szülni.

    Mindenkinek boldog babavárást  

  2. 2014. május 20. 15:34550.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni Hozzátok. 16. hetet töltöttük ma és ha minden igaz, november elején érkezik a bébink.

  3. 2014. május 20. 13:48549.
    Remélem, most már meglesz az eredmény mihamarabb! Én a helyedben inkább telefonáltam volna! :)
    előzmény:
    msimon (538)
    2014-05-20  08:54
  4. 2014. május 20. 13:47548.
    Szerintem biztosan nem elég csak védőnőhöz menned, főleg, hogy ikreket vársz!!!
    előzmény:
    Hani86 (535)
    2014-05-19  16:57
  5. 2014. május 20. 13:45547.

    16. héten va n AFP és hepatitis szűrés, igen!

    Aztán elvileg a 18-20. hét között jön a következő fontos, genetikai UH! :) 

    előzmény:
    Hani86 (534)
    2014-05-19  16:50
  6. 2014. május 20. 13:43546.

    Sziasztok!

     

    Remélem, mindenkivel minden rendben! Én ma voltam védőnőnél, sikerült 3 hét alatt 100 g-ot híznom! :D A vérnyomásom, pisi Ok, minden rendben van szerencsére! A babám egyre többet mozog, már most imádom!

     És ma van a 3. házassági évfordulónk, olyan gyönyörű csokrot kaptam, hogy megszólal! :) 

     

    Ami a neveket illeti, apja neve itt kilőve, ha fiú, mivel már van egy fiunk. És eddig csak a Kristóf tetszik. Nekem a Hanna már évek óta tetszik és tényleg sok van belőle mostanság, de mi 2 nevet adunk Neki, ha lány lesz. A Lili már 5 éves álom, nem változtatjuk meg. A Hanna Lili pedig nagyon tetszik egyben! :) 

     

     

  7. 2014. május 20. 13:10545.

    A Hanna volt 2013-ban a leggyakoribb női név, amit a szülők választottak a kislányuknak.:-)

     

    VV:

     

    Az integrált teszt nem baj, ha meg van....:-)

    De labor beutaló nélkül tényleg bonyolult lehet a vérvétel...nem is értem..Hová jársz?

    előzmény:
    babikar (543)
    2014-05-20  11:22
  8. 2014. május 20. 12:33544.
    Szia. Udv a klubban!:-) en tervezem a zartta tetelt, szerintem a tobbiek sem ellenzik. Varunk meg 1-2 hetet hogy aki szeretne meg itt csatlakozhasson. Persze a zartba is lehet, de ott mar bonyibb kicsit.
    előzmény:
    vv (542)
    2014-05-20  11:10
  9. 2014. május 20. 11:22543.

    Első babának kislányt tudtam elképzelni magamnak,a jelek és érzés alapján is, de kiderült, hogy fiúcska,és persze annak is nagyon örültünk. Mivel nem kaptuk Őt meg, ezért kicsit azt várom, hogy visszajött hozzánk, ez a Manócska is fiú lesz :) De ha lányka, akkor meg azért örülnék, hogy ő más, vele akkor jól fognak alakulni a dolgok. 2 hét múlva remélem nem lesz megint szégyenlős és megmutatja :)

     

    Fiúnak apukája után Tamás lenne, vagy Bálint. Lánynak Dalma, Dorina, Kinga tetszenek :) ( a Hanna is tetszik, de fél éven belül kb 8 ismerősöm lánya kapta ezt a nevet...)

     

     Ma voltam a 16 hetes vérvételen(16+5), 3 csővel szívtak le, de jól bírtam. :)
  10. vv
    vv
    2014. május 20. 11:10542.

    Sziasztok! Már jó ideje olvaslak Titeket és szeretnék csatlakozni, ha lehetséges. 14+5 napos vagyok, van egy 4 éves kisfiam és most úton van a második fiú. A 12 hetes ultrahangon a tarkóredőt nem akarta megmutatni, de 10 mp alatt még én is láttam, hogy mi van a lába között. Nálunk nagy az öröm, mert a nagytesó nem nagyon fogadott volna el olyan alternatívát, hogy lány legyen a kistesója.:)

     

    Azt hiszem az egészségügy rendszerében kicsit elvesztem, mert orvost váltok és jelenleg még nem találkoztam az újjal (majd a 16. héten), viszont a régi szinte sehova nem küldött el a az integrált teszten kívül (amit a korom amúgy nem indokolna...). A háziorvos vonakodik beutalókat adni vérvételre, anélkül meg nehéz lesz... Őszintén nem gondoltam, hogy ekkora probléma lehet, ha az embernek nincs rögtön választott orvosa...

     

    Eddig nem volt egyszerű az első 3 hónap, végig émelyegtem és hánytam, nulla energiám volt bármire. Talán most már javul a helyzet. Az előzőnél 20 hétig semmit nem bírtam megenni, szóval ez lehet, hogy valami alkati adottság.

     

    A babát már az utóbbi hétben elég egyértelműen lehet érezni. Első picit 16 héten éreztem, de másodiknál azért egyszerűbb, hogy tudja az ember mire várjon:)

     

    A mozgással vagyok nagy gondban, nem tudom más van-e ilyen cipőben. Eddig intenzíven futottam, hetente 2-3-szor 7-10 km-t, de mióta babát várok, annyira magas a pulzusom, hogy veszélyesnek ítéltem. Erőm sem lett volna, de most teremben elkezdtem pulzusmérővel biciklizni, kardiózni. Jól esett nagyon. Futni biztos nem fogok tudni, de lehet, hogy a jógát újra elkezdem, az előzőnél nekem nagyon sokat segített, hogy aktív maradjak.

     

    Terveztiek a zárttá tételét?

     

    vv

    előzmény:
    msimon (1)
    2014-03-11  11:14
  11. 2014. május 20. 10:40541.

    Ibolya, mivel nálunk az első fiú, most mindenki lányt szeretne. Kivéve engem meg a fiamat. Valahogy nem is gondolkodom azon,hogy milyen lenne egy kislány anyukájának lenni, mert meg vagyok győződve,hogy fiam lesz. Kiváncsi leszek, ha kiderül a neme, és nagyon félek,hogy ha lány lesz csalódásként fogom megélni. Erre én sem vagyok büszke. De biztos vagyok benne,hogy akkor egyből átkapcsol majd az agyam és örülni fogok,hogy kislányom lesz. Csak most még valahogy nem tudom elképzelni.

     

     

    előzmény:
    Ibolya83 (536)
    2014-05-19  22:37
  12. 2014. május 20. 10:38540.

    Szerintem nem...

    Ha nem veszélyeztetett terhes az ember, akkor is a védőnő mellett a szülésznő az, aki gondozhat.

    Veszélyeztetett terhesek esetében csak orvos!

     

    Én úgy tudom, hogy az ikerterhesség alapból veszélyeztetett kategória. én legalábbis az voltam...

    előzmény:
    Hani86 (535)
    2014-05-19  16:57
  13. 2014. május 20. 10:34539.

    Az első ikerterhességem egypetéjű lányok voltak.Nem tudják, hogy mi történt...

     

    Így mikor a kisfiammal terhes lettem, párom is és én is kislányt vártunk...

    Lesokkolódtam a 18. heti uh.-n, mikor mondta a doktornő, hogy fiú...nem sírtam, meg semmi, de éreztem, hogy forog velem a szoba...:-)

     

    Rohantunk utónév könyvet venni, lánynév volt dögivel, de fiú névvel nem készültünk...:-)

     

    Aztán megszületett a kis manó és tudtam, hogy most neki kellett jönnie...ő lesz a nagy bátyus a kicsi hugi örzö-védője...:-)

     

    Kárpótolt az élet, mert kislány szépségű fiúval áldott meg a sors..míg kisebb volt, rengetegen állítottak meg üzletben, piacon, utcán, hogy de gyönyörű kislány....Nem győztem bizonygatni, hogy ő kisfiú...pedig, ha másból nem is a ruha színéből következtetni lehetett...:-)

     

    Persze mára már túl vagyunk a hajvágáson és most már igazi kis pasi ...15 hónapos...eleven és makacs..:-)

    előzmény:
    Ibolya83 (536)
    2014-05-19  22:37
  14. 2014. május 20. 08:54538.
    Sziasztok! Tegnap irtam egy mailt a diagnosztikai kozpontnak... varom a valaszukat. En is arra tudok gondni hogy el lett irva a tel szam, mert a nover irta ra a papiromra. De meg akkor is ott az email cim... meg 4 eve postan is megkaptam.

    De jo nektek hogy mar tudjatok a baba nemet. Mar en is nagyon szeretnem tudni.

    Na megyek dolgozni.

    15+1
  15. 2014. május 19. 22:41537.

    Ja bocsánat:Praxis Magánrendelőben voltunk a Győrffy Mátyásnál.

    Neked is van egy kisfiad? mennyi idős?

    előzmény:
    b.orsi82 (532)
    2014-05-19  13:12
  16. 2014. május 19. 22:37536.

    Jaj b.orsi, most látom h mi történt..istenem, nagyon sajnálom...kis angyalkák..jaj de borzasztó, meg sem merem kérdezni h mi történt :(((..a lényeg hogy most babát vársz és kislány :) és ez szupper..

    Én elmondhatatlanul szégyenlem magam..és rám ez nem jellemző, soha nem voltam ilyen,sőőt nem értettem h vki miért akar görcsösen,mondjuk kislányt vagy kisfiút..és most megtudtam hogy nem kislány és nem tudtam abba hagyni a sírást..és elmondhatatlanul szégyenlem..hogy nem annak örültem hogy egészséges....hanem sírtam,sírtam megállás nélkül...Igaziból ahogy a kisfiamnál tudtam biztosra hogy fiú, most annyira kislányt éreztem és nem azért sírtam hogy a Kicsikém fiú, hanem hogy soha nem tudom meg milyen egy kislány anyukájának lenni...elmentünk hétvégén az Ikeába és láttam egy kislányt és zokogtam..most már jólvagyok...tudom h Bencus jönni akart...

    előzmény:
    b.orsi82 (532)
    2014-05-19  13:12
  17. 2014. május 19. 16:57535.

    Sziasztok!

     

     

    Szerintetek az lehetséges, hogy nem kell terhesgondozásra járnom, hanem elég a védőnő? Felhívtam a területileg illetékes terhesgondozót, és ott azt modták, hogy nem is kell odamennem, elég ha van védőnőm...

     

    Egyébként a hétvégén én is éreztem már valamelyik babát, először fel sem fogtam, hogy ez az lehet, aztán a párom  felvilágosított, hogy ő olvasta a neten, hogy ez pedig az lesz (mintha kipukkadna egy-egy buborék a pociban) :-) Mi most vagyunk a 14. hétben, két hét múlva megyünk fizetős uh-ra, remélem ott már megmondják a nemüket! :-)))

     

    Boldog babavárást mindenkinek!

  18. 2014. május 19. 16:50534.

    Szia Borsi82!

     

     

    Nagyon sajnálom ami veled történt, tudom milyen érzés, nekem is volt egy vetélésem korábban...Igazából nem szeretném feszegetni ezt a témát, még olvasni is rossz, ha ilyen dolog történik az emberrel...

     

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én kezdek eltévedni a sok vizsgálat tengerében... Múlt héten gyorsan elmentem kombinált tesztre, mert én azt hittem az megvolt, amikor először lecsapoltak (vagy 6 tubus vért levettek), de hát az Internetnek hála felvilágosodtam, hogy ez egy másfajta vérvétel. Kórházba mentem, 9000,- Ft volt. Viszont nem olvastam túl biztató véleményeket más fórumokon a teszt eredményével kapcsolatban, nagyon sokféle tapasztalat van vele, van aki meg sem csináltatja, mert sokszor fals eredményt ad. 9 nap múlva lesz meg az eredmény, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz...

     

    Azt jól tudom, hogy a 16. héten van a következő vérvétel?

     

    További problémamentes babavárást mindenkinek!

    előzmény:
    b.orsi82 (476)
    2014-05-13  08:55
  19. 2014. május 19. 13:16533.

    Sziasztok

     

    Szeretnénk mi is csatlakozni hozzátok. 2014. november 6-ra várom 2. gyermekemet. Nemét még nem tudjuk.

    Van egy kislányom, aki júliusban lesz 3 éves. Jelenleg ő bölcsizik, én veszélyeztetett terhesként itthon.

    Holnap megyek az integrált teszt második vérvételére.

    Sote 1. női klinikáján fogok szülni. Van valaki köztetek, aki ott fog szülni? 

    előzmény:
    msimon (1)
    2014-03-11  11:14
  20. 2014. május 19. 13:12532.

    Még a 3. lehet kislány...:-)

     

    Mi a fellegekben járunk, hogy kislány lesz, imádjuk a kis pasit is, de nagyon szerettünk volna egy kislányt is...:-)

     

    Hol volt ez a profi hely?

    előzmény:
    Ibolya83 (531)
    2014-05-19  11:44
  21. 2014. május 19. 11:44531.

    Hát igen, mi is azt "gondoltuk"+ és én nagyon azt is éreztem hogy kislány lesz ..de ugye ezt nem lehet befolyásolni

    Nagyon szupi lett volna megtudni milyen egy kislánnyal,a fiamat imádom , de úgy néz ki ez nálunk nem fog valóra válni  ...

    Voltunk egy nagyon profi helyen megnézni a nemét és azt mondták hogy 150% hogy fiú :D ...így ez már biztos...

     

    A korkülönbség miatt nem aggódom, mert kicsit olyan lesz mint az ikreknél,csak azért könnyebb..majd az altatásra leszek kíváncsi

    Ádinál majdnem 1,5 évet vártunk mire eljött hozzánk, Tesóka elsőre..szval nagyon akart jönni

    előzmény:
    b.orsi82 (530)
    2014-05-19  09:52
  22. 2014. május 19. 09:52530.

    áááááá...két fiú?:-)

    Nem lesz egyszerű az élet...

     

    Nálunk is 15 hónapos a kisfiam, de most hugica jön...:-)

    előzmény:
    Ibolya83 (526)
    2014-05-18  21:10
  23. 2014. május 18. 22:24529.

    Szia!

    Üdv köztünk! :)

    Hú, nem semmi, hogy ilyen hamar belevágtatok a tesóba! Én fiam 32 hónapos lesz, mire a tesó születik, de még kicsit félek! :)

    Ma vagyok 14+2 napos!

    előzmény:
    Ibolya83 (526)
    2014-05-18  21:10
  24. 2014. május 18. 22:22528.
    Gratulálok a jó eredményekhez! :) A kérdésedre a választ más már megadta! :)
    előzmény:
    turulina (523)
    2014-05-17  07:16
  25. 2014. május 18. 22:21527.
    Szerintem is mindenképpen hívd fel őket, mert valami elírás lehet a dologban! Holnap remélem már világosabban fogsz látni!!!
    előzmény:
    msimon (519)
    2014-05-16  15:40

Címlap

top