Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minek ennyi gyógyszer?

banyuci
Létrehozva: 2014. Április 21. 13:08

Miért van az, hogy orvos nem működik együtt a beteggel, sőt inkább mint egy fék olyan visszahúzó ellenséges viselkedést tanúsít ha természetes alternatív gyógymódokat keresek a gyógyszerek mellé mint pl paleolit táplálkozás, C vitamin szedése stb.Külföldön élők számukra ismeretlen szaktekintélyek módszereit leteszik  a sárga földig, holott fogalmuk nincs miről is van szó lehet akár Nobel -díjas is az illető orvos.

 

Nem tudok az orvosaimmal őszinte lenni, inkább befogom a szám és teszem amit jónak látok, hang nélkül . Kialakítok egy saját táplálkozást, mozgást ami a javam szolgálja szedem a liposzómás C vitamint stb. stb.

 

nem kérek koleszterin  csökkentőt  mivel ami használ az árthat is szerintem.

 

Vitatkoztunk az ünnepek alatt barátokkal milyen érdekeltség fűzeti az orvosokat ahhoz, hogy ilyen készséggel írják fel és tömik a betegeket gyógyszerekkel. Ráadásul tüneti kezeléseket kapunk.

 

Örömmel olvasnám a tapasztalatokat.

 

 

  1. 2014. Április 22. 08:3426.

    Bocs, elfelejtettem dőltté tenni az idézetet.

     

     Az orvos elvárja, hogy amíg hozzá jársz, azt csináld amit ő mond. Akkor sincs gond, ha nem azt csinálod,  de  akkor közli, vagy érezteti veled, hogy többet hozzá ne menjél. Ez van, és ez nem fog változni.

    előzmény:
    antironia (25)
    2014-04-22  08:34
  2. 2014. Április 22. 08:3425.

    Az orvos elvárja, hogy amíg hozzá jársz, azt csináld amit ő mond. Akkor sincs gond, ha nem azt csinálod,  de  akkor közli, vagy érezteti veled, hogy többet hozzá ne menjél. Ez van, és ez nem fog változni. 

     

     

    De ezen nem is lehet csodálkozni!  Hogy a fenébe vállaljon ő bármiféle felelősséget, ha a beteg közben szir-sz.rt beszed, amiknek a kölcsönhatását még csak megbecsülni sem tudja....????????

     

    Aztán jól ráfogja az orvosra, ha valami geb.c van.

     

    előzmény:
    dunakanyar (22)
    2014-04-21  23:18
  3. 2014. Április 22. 08:3024.

    Az orvoshoz sem kell elmenni.

    Ha nem fogadja meg a tanácsát, nem bízik meg benne, akkor gyógyítsa saját magát úgym ahogy jónak látja.

    előzmény:
    KN18 (23)
    2014-04-22  08:23
  4. 2014. Április 22. 08:2323.

    Nem igazán értem mi a gondod?

     

    Ha nem akarod szedni a gyógyszert amit a doki felírt, hát ne szedd.

    Ő nem természetgyógyász hanem orvos, valószínű nem kíváncsi erre a területre.

    Tedd amit jónak látsz és járj el vérvételre, hogy tudd mennyi a koleszterin szinted.

     

     

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  5. 2014. Április 21. 23:1822.

    Többen lehurrogtak, de én értem amit írsz, mivel több évig orvosok mellett dolgoztam, igy vannak tapasztalataim orvos-beteg kapcsolatokról.  Ha elmész egy orvoshoz, az az orvos valószínűsíti, hogy azért mész hozzá, mert bízol benne. Mindaddig nincs gond, amig az ő utasításait követed. Az orvos elvárja, hogy amíg hozzá jársz, azt csináld amit ő mond. Akkor sincs gond, ha nem azt csinálod,  de  akkor közli, vagy érezteti veled, hogy többet hozzá ne menjél. Ez van, és ez nem fog változni.    Igen, titokban lehet mással kezeltetni magad, alternativ gyógymódokkal kiegészíteni, de titokban kell tartani.  Egyetlenegy esetben, daganatos betegeknél szoktak szemet hunyni, ha a beteg más gyógymódokat is keres.  OFF: Mellesleg erről a paleolit táplálkozásról nekem is megvan a véleményem. ON 
    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  6. 2014. Április 21. 19:4821.

    A sok idétlen hozzászólás mellett én értem, miről írsz, sőt barátaimmal is erről beszélgettünk.

    Lehet, hogy összeesküvés-elméletet gyártottunk, de megállapítottuk, hogy a dokik legtöbbje nagyon szeret gyógyszert felírni anélkül, hogy a kiváltó okot kutatná, vagy esetleg elgondolkozna a dolgon. Arról nem beszélve, hogy igenis ütik egymást a gyógyszerek, felírnak olyat, amit a másik mellett nem is szabadna szedni és hasonlók. Hallottam már épp elég történetet...

    Saját példám: magas vérnyomásra szedek bogyókat, és mióta elkezdem, jelentkezett olyan tünet, ami addig nem volt tapasztalható. Persze, hogy a gyógyszerre gyanakodtam. Vissza a dokihoz, tanácskérés. Erre kaptam egy másik gyógyszert, ami az új panaszra való - már ha az a bajom, amire gondolt... A mellékhatások között olyan dolgok szerepelnek, ami miatt ki sem váltottam, mert nem akarom magam még betegebbnek érezni magam az új tünetek miatt.  Amúgy meg a magas vérnyomásúaknak nem is ajánlott, és a gyógyszerem hatását jelentősen csökkentené.

    Szerintem ez ördögi kör sokaknál: az egyik tabletta mellékhatása miatti tünetre jön a következő bogyó, aztán amiatt meg az azután következő stb. A végén meg fél marék a reggeli-ebéd-vacsora gyógyszeradagja.

     

    A dokik nem érnek rá agyalogni egy-egy betegen, mi lehet a baja, mit kellene csinálni, hanem felírják az olyankor szokásos tablettákat, olyat, amit éppen a nyakukba  varrtak a gyógyszergyártók, had fogyjon. Az, hogy nem használ, már mellékes... 

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  7. 2014. Április 21. 17:4120.
    Ok.
  8. 2014. Április 21. 17:2819.

    Agica,ferjemnek is hasonlo meteje lesz . Penteken kapjuk meg a vizsgalatok eredmenyet. Remelem ferjem is  szerencses lesz mindt edesapad. Soraid kicsit megnyugtattak .

    Edesapadnak tovabbi jo egeszseget kivanok.

    előzmény:
    ÁgicaT (10)
    2014-04-21  15:12
  9. 2014. Április 21. 17:0418.

    Miért nem tudnak meggyógyítani?

    Ha nem titok mondd el.

    előzmény:
    banyuci (16)
    2014-04-21  17:01
  10. 2014. Április 21. 17:0317.

    Ahogy leírod, nem tartja jónak a te elképezésed.Saját koncepciója van a gyógyításra.

    A gyógyszerek és a mellé beszedett más bogyókra gondolva írtam a kölcsönhatást.

    előzmény:
    banyuci (15)
    2014-04-21  17:00
  11. 2014. Április 21. 17:0116.
    Engem nem tudnak meggyógyítani ez tény és nem titok.
    előzmény:
    WASP (14)
    2014-04-21  16:55
  12. 2014. Április 21. 17:0015.

    Amit szerettem volna elérni az az őszinteség.

    Tudjon az orvos arról mit csinálok a gyógyszerek mellett ha lehet beszéljük meg jónak tartja.-e vagy sem?

     

    Látszik rajt, hogy szinte semmit nem fogad el, mert ő 4o évvel ezelött ezt tanulta.

     

    Pestiek tudnak váltani, ott van felhozatal bőven.

     

    Milyen kölcsönhatásról beszél nem szedek semmi bogyót.?

     

    Kaptam egy gyógyszert négy napig aludtam...normálisak ezek?

    előzmény:
    Csendike (13)
    2014-04-21  16:53
  13. 2014. Április 21. 16:5514.

    Ha a fényező ismerőse kiugrott az ablakon, te is kifogsz?

    Tényleg mi a fenének jársz orvoshoz?

    Annyi táltos van már kishazánkban, hogy minden sarokra jut belőlük, nosza.

     

    De, utólag majd ugye az orvost fogod szidni, hogy nem tudott meggyógyítani? 

    előzmény:
    banyuci (11)
    2014-04-21  16:06
  14. 2014. Április 21. 16:5313.

    Minek mész orvoshoz egyáltalán?

    Vagy ha ennyire rossz a kapcsolat, miért nem váltasz?

     

    Miért baj az, ha az orvos mintegy előre látja a veled való tennivalókat és gyógyszeradagolást, a te gyógyulásod elősegítésére?

    Ebbe lehet hogy nem férnek bele azok a dolgok amikben te hiszel.

    Az orvos a bogyók kölcsönhatásait is ismeri.Te is?

     

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  15. 2014. Április 21. 16:1812.

    Fura vagy.

    Nem találtál tapsikolókat és hájpoló kórust az elméletedhez, ezért átmentél óvodásba.

     

    Igen, azt hiszem, mindenkinek jobb lesz, ha mész a hoxára.  

  16. 2014. Április 21. 16:0611.

    Elviszem a fényezőhöz, majd a fényező közli kár átfényezni hisz magát ismerem olyan gyógyszereket szed amitől ma holnap úgy is befejezi földi pályafutását.Bizony én a maga helyében nem szedném be ezeket a mérgeket mivel a mellékhatása halál is lehet és volt ismerősöm  aki a gyógyszer mellékhatásaiba bele is halt.

     

    Legalább kérje meg az orvosát csökkentsék az adagot.Az orvos hajthatatlan mondván DE MI EZT IGY SZOKTUK ADNI.

    Miért? Csak:(

    Mi okozza a bajom?

     

    Azt nem tudom.

     

    Megyek a Hoxara ahogy tanácsolta valaki.:(

    előzmény:
    ÁgicaT (10)
    2014-04-21  15:12
  17. 2014. Április 21. 15:1210.

    Nyilván az ember - mármint az ÉSSZEL élő ember - az orvostól sem fogad el mindent kérdés nélkül. 

    És nyilván van létjogosultsága az alternatív gyógymódoknak IS.

     

    Csak sokszor a nagybetűs rész kimarad, vagyis az ÉSZ. Hogy hiteles helyen járjunk utána a különféle gyógymódoknak. Hogy felfogjuk, minden betegség és minden beteg más és más, és mindenki másképpen reagál.

     

    Én akkor is azt mondom, hogy kell egy megbízható orvostól egy megbízható diagnózis, és annak fényében már lehet dönteni, hogy mit merre.

     

     

    Pl. édesapám 5,5 éve tudta meg, hogy daganata van. Első körben megbízható orvostól megvolt a diagnózis, és a terápiás javaslat: műtét, majd sugár, esetleg kemoterápia. Közben pedig elkezdte az alternatív dolgokat kutatni, így jutott el a kaqun vízig. Az orvos tudott róla, arról is, hogy a műtétig hátralévő időben extra dózisú vitamint kezdett szedni (főként C vitamint több ezer mg/nap), és amint a kórházból hazajött, kezdte a kaqun vizet inni, és fürdőbe járni. Közben azt is megbeszélte az orvosával, hogy nem szeretne kemót, és mint kiderült, az orvos is úgy ítélte meg, hogy legfeljebb csak a "biztonság kedvéért" lenne értelme, mert az ő daganattípusa rezisztens. Sugarat sem kapta mind a 30-at, mert 26 után már marha szarul volt, és erre sem mondott semmit az orvos, csak hogy az a legfontosabb, hogy minél hamarabb összeszedje magát.

    Azóta hála Istennek tünetmentes, jól van. Május 2-án lesz 5 éve, hogy visszament dolgozni.

    Lehet így is. Hogy a kettőt együtt, és még csak titkolni sem kell.

     

    De az alternatív gyógyászat nem helyettesíti az orvostudományt. Legfeljebb csak kiegészítik egymást. 

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  18. 2014. Április 21. 15:119.

    mivel ami használ az árthat is szerintem.

     

    Orvos vagy?  

    idézet:
    terdszelikatica (11)
    2014-04-21 13:30:22

    Én nem vagyok orvos. De azt hogy ami használ, árthat is, már csak a gyógyszerek papírjairól is tudom. Pl a koleszterinre adott, amit az én orvosom nem is hajlandó felírni.

    Nézd,  a paleolit táplálkozásnak nevezett izé miatt,égnek áll a hajam, főleg ahogy sokan értik. De azt ismerem, hogy ha az orvos hónapokig nem tud segíteni, csak vállat von, ha  a beteg mondja, hogy köszi, már jobban van, mert vett a gyógyszertárban egy gyógynövényből nyert olajat. (külső kezelésre) és azt mondja gúnyosan, hogy csak kenegesse, ha jól esik. Neki még csak ötlete sem volt  a diagnózisra. hagyta a beteget gyakorlatilag fél kézzel dolgozni, de még ő sértődött meg. És igen, akadnak orvosok, akik akár egy Nobel-díjas "kolléga" nevét sem ismerik, meg akik szó nélkül évekig írnak fel a betegnek egy gyógyszert, amit más betegsége miatt nem szedhet, mert komoly szívproblémákat okozhat neki.

    Szóval nem vagyok alternatív-párti minden esetben, a TI-nek viszont azt ajánlom, hogy keressen olyan orvost, aki természetgyógyász is egyben.

    előzmény:
    terdszelikatica (6)
    2014-04-21  13:30
  19. 2014. Április 21. 15:028.

    Akkor most rugaszkodjunk el egy példa erejéig az orvostudománytól, és nézzük például az autófényezést.

    Elviszed az autódat a fényezőhöz, mert ha valaki, hát az autófényező ért hozzá, mit hogyan. De közlöd vele, hogy egyébként miközben ő egyik oldalon professzionális módon megcsinálja a sárvédőt, de úgy gondoltad, hogy a másik oldalon lévő apró karcolást körömlakkal is kijavíthatnád...

    Egy magát valamire tartó fényező ilyenkor leteszi a festékpisztolyt, visszaadja az autót, és kitessékel a műhelyéből, hogy akkor lakkozgasd csak az egész autódat.

     

     

    És akkor most vissza az orvosokhoz.

    Elmész hozzá, mert panaszod van. Elrendeli a terápiát, amit ilyenkor szerte a világon minden igazi orvos elrendel. Mire te közlöd, hogy jaaaa, szerinted az nem lesz jó, mert te azt hallottad egy olyantól, aki ismer valakit, aki látott már hasonlót, hogy ha sót dobsz a hátad mögé a jobb vállad fölött, az majdnem olyan hatásos.

     

    ... és aztán megsértődsz, mert az orvos nem partner, és nem biztat, és nem bővíti a repertoárodat, hogy az igazi a jódozott vákuumsóval lenne.

     

     

    (Követelem az OPNI megnyitását újra!  )

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  20. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. Április 21. 14:457.

    Én pedig még a világon olyan orvost nem láttam és nem is hallottam róla, amelyik lehordott volna a sárga földig azért, mert valaki diétázni akart. Nem kell megnevezni neki a diétát, csak mondd azt, hogy kevesebb szénhidrátot és zsírt akarsz enni, viszont több zöldséget és fehérjét. Ez ellen még soha egyetlen orvos nem ágált. És nem is fog. A vitaminok ellen sem.

    Példálózni egy orvosnak egy másikkal? Meg vagy veszve? Jó, hogy nem adott visszakézből egy lórúgásnyi tetanuszt.  

     

    Még valami: olyan orvos se nagyon van, aki direkt arra menne, hogy csak tömje beléd a koleszterincsökkentőt és ne az legyen a célja, hogy annak mértékét csökkenteni lehessen. 

     

    Az mondjuk igaz, hogy nem ő fog meggyógyítani téged, hanem te magad. Helyes táplálkozással, mozgással ÉS az orvosod segítségével. 

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  21. 2014. Április 21. 13:306.

    mivel ami használ az árthat is szerintem.

     

    Orvos vagy?  

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  22. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. Április 21. 13:285.

    Nem értelek, komolyan.

    Még egyetlen orvos sem varrta magát a nyakamba és öntötte belém a gyógyszereket erőszakkal.

     

    Minek mész orvoshoz, ha te jobban tudod, ill. jobban bízol az általad ismert módszerekben. Miért fontos neked meggyőznöd valamiről az orvost?

     

    Mondom ezt úgy, hogy nem vetem el a gyógynövények és bizonyos alternatív gyógymódok hasznosságát, de ha elmegyek egy orvoshoz, annak oka van és nem a saját "okosságaimról" próbálom őt meggyőzni, hanem elhiszem, amit mond.

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  23. 2014. Április 21. 13:244.

    Gondolom azert mert nem bizonyitottak . Termeszetesen az orvos is tisztaban lehet azzal, hogy letezik idoszakos, vagy vegleges remisszio , de ezt kockaztatni nem akarja alternativ gyogymodokkal .

    Kinai meg orsz meg , indiai , mag a penesz tudja milyen nagyhiru sehol be nem azonosithato szakvegzettsegu nagyokra hivatkozni meg csak parasztvakitas . 

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  24. 2014. Április 21. 13:193.
    Ha kerdeseinkre erdemi valaszt akarunk kapni, akkor ott kell feltennunk a kerdest akivel problemank adodik
    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08
  25. 2014. Április 21. 13:132.

    Akkor miért mész orvoshoz?

     

    Ha saját magad jobban tudod, hogy mi a jó, akkor feleslegesen rabolod az orvos idejét.

    előzmény:
    banyuci (1)
    2014-04-21  13:08

Címlap

top