Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015. januári kisbabák

Abacus
Létrehozva: 2014. május 21. 11:42

Sziasztok!

Aki 2015. januárjára várja kisbabáját, jöjjön! :)

  1. 2014. június 17. 18:02151.

    Sziasztok,

    na kicsit elmaradtam, sajnos, de azért olvasgattam a bejegyzéseket. Én most vagyok 11+5 hetes, és igazából 2 napja eltűntek a tüneteim, csak a fáradékonyságból maradt egy pici (de már 10 óra helyett 8-cal is beérem), igaz, előtte sem hánytam, de azért éppen elég szarul éreztem magam, és iszonyú fáradt voltam.. Na ez két napja úgy eltűnt, mintha elfújták volna, és bevallom, elsőre - tapasztalatlan lévén - meg is ijedtem kicsit, mert szinte nem is éreztem magam terhesnek.. De aztán sok helyről, sok mindenkitől megkaptam, h. ne izguljak feleslegesen, hiszen amíg nincs rossz tünet, addig nagy baj nem lehet. Hát most már nem is izgulok, de azért várom a 12. heti UH-t és kombinált tesztet. Olvasom itt párotoknál, h. van ahol ez 9000 Ft, van, ahol ez 30.000 Ft..hú, hát, jó lesz megkérdezni a rendelőt előtte.. Én nem szedek külön folsavat, mert a Femibion-ban van elég, és a vérkép, viezeletem is jó lett a múltkor, de azért rá fogok kérdezni az orvosnál, mert nem mondott szinte semmit az első alkalommal erről, pedig mondtam, h. szedek terhes vitamint, de semmit nem reagált, h. ez jó, de még szedjek hozzá bármit, vagy mit szedek.. De közben rájöttem, ha én nem kérdezek, nem is mondanak semmit.. Hát mindenkinek kitartást, aki még nincs túl a nehezén, illetve a munkahelyi bejelentésen.

  2. 2014. június 17. 16:51150.

    Én a hipp-natalt szedem már a 2. üveggel. Féltem a nagy szemű ele***-től  és társaitól, reggeli émelygéskor nem túl kellemes akkora szemet lenyelni, meg amúgy sem.

    Én nagyon elégedett vagyok a hipp-natallal, és nagyon finom, gyümölcs ízű, tartósítószer mentes, kibontás után hűtőben tárolandó. Ami hátrány, hogy a kibontott üveget nem lehet cseppmentesen vissza zárni, de ez sem gond a hűtőben állítva, amúgy is csak 10 napra elég 1 üveg. Dobozon azt írja, kibontás után változik az íze, (ezt én nem tapasztaltam) . 

    Doki javaslatára vettem ma hozzá citrokalciumot, hogy a fogaimmal se legyen baj, valamin a védőnő javasolja még hozzá a folsavat, de én azt nem hinném hogy fogok, mert a hippbe 200%-ban van, mint amennyire szükségünk van.

    Szóval én csak ajánlani tudom ezt a vitamint.

     

    Vissza térve a kombinált tesztre, én is örülök ,hogy ,,csak,, ennyi, de nyilván 3X-osáért is megcsináltatnánk, hogy nyugodtan tudjunk aludni. Biztos máshol nincs a környékeden ahol olcsóbban meg lehetne csináltatni?

    előzmény:
    mulberry (147)
    2014-06-17  14:57
  3. 2014. június 17. 15:17149.

    "Megbeszéltük a kombinált tesztet is,ami itt 9 ezer forint."

     

    De jó Neked! :) Itt nálunk egy helyen csinálnak ilyen vizsgálatot és ott 30 ezer. És persze az ember kifizeti, mert megnyugvást akar, hogy minden ok a babával.

     

    lenkebaba: A hízáshoz csak annyit, hogy igen  Nekem még az előző terhesség feleslegét sem sikerült maradéktalanul leadnom, mert kb. 2 hónapig tudtam csak spinningre járni, megint terhes lettem és a 12. hétig le vagyok tiltva az ilyen durva sportról. Szóval már alapból túlsúllyal indulok (+5 kg) és már ahhoz képest is híztam 1 kg-ot. Nem olyan vészes, mert a bikinit simán felhúzom, pont azt néztük a Balcsin 2 hete, hogy 5 és fél hónappal a szülés után jobban nézek ki, mint némelyik hájas tinilány, akik tangában virítanak a strandon... Szóval 1,5 hét múlva megint elmegyek sportolni és ha még az sem elég, megpróbálom a terhességi cukorbetegek diétáját, az nagyon jó volt, az előző terhességem végén kellett csinálnom, mert hirtelen sokat híztam (4 hét alatt 3,5 kg-ot). 

    előzmény:
    Akela11 (146)
    2014-06-17  13:48
  4. 2014. június 17. 15:01148.

    Sziasztok!

    Jövőhét kedden megyek a 12 hetes ultrahangra és vérvételre.

    Beutalót nálunk a terhesgondozáson adják. Ha meglesz mindenem, utána megyek védőmamához...nem nagy élmény, mit mondjak.

     

    Munkahelyen bejelentettem, október 31-ig leszek. Mivel elég sokrétű a munkám...addig meg kiszorítják belőlem a szuszt.

  5. 2014. június 17. 14:57147.

    Sziasztok!

    Jelentem, mi is a jövő év elején már babázni fogunk! :)
    Ma voltam UH-n, 7+5 nap, így hát én még épp, hogy belefélek a januárba.
    Rögtön kérdeznék is: valakinek van tapasztalata a Hipp Natalról?
    Jelenleg Gravidát szedek, de kacsintgatok a Hipp felé is a folyékony állaga és a magas gyümölcstartalom miatt, csak félek az ízétől.

     

    Üdv: WM

  6. 2014. június 17. 13:48146.

    Sziasztok!

    Voltam ma védőnőnél, nagyon kedves, rendes , aranyos volt. Adott minden féle információs füzetet, apa füzetet, kuponokat és persze a kiskönyvet,ami sááááárga Ezután átküldött a terhesgondozóba és ott megkaptam a beutalókat, holnap lehet menni majd vér és vizeletvizsgálatra. Megbeszéltük a kombinált tesztet is,ami itt 9 ezer forint.

    Ennyi volt ma, utána aludtam egy nagyot

    (8+2)

  7. 2014. június 17. 13:04145.
    Voltam ma ultrahangon, minden oké.17,8mm. Ma 8+1 hetes. Bejelentkeztem védőnőhöz, persze hogy az enyém nem volt bent. Azt mondták majd visszahív.
  8. 2014. június 16. 19:32144.

    Sziasztok!
    Én ma voltam a munkaügyön, merthogy 2 műszakban dolgozom és szerettem volna megkérdezni, hogy lehetne-e a 12. héttől 8 órázni, és olyan furcsa dolgot mondtak, hogy teljesen meglepődtem. Azt mondták ugyanis, hogy nem vagyok köteles bejelenteni, hogy gyereket várok, úgyhogy addig 12 órázom meg éjszakázom, amíg jólesik. Ki az akinek ez jól esik???már most is kissé nehéz,főleg hogy van másod és harmadállásom is, de a június még így fog eltelni. Aztán júliustól lazább lesz. Egyébként az én főnököm jól fogadta (mondjuk ő speciális eset, mert nőgyógyász is, sürgősségi osztályon dolgozom orvosként) annyit kérdezett csak hogy mivel ez veszélyes munkakör, nem szeretnék-e táppénzre menni, de mondtam, hogy eszembe sem jutott. Én szerdán megyek védőnőhöz, kíváncsi leszek rá.

    Ti híztatok már? 

    előzmény:
    Akela11 (143)
    2014-06-16  19:07
  9. 2014. június 16. 19:07143.

    Hát ma sem mondtam el, pedig terveztem. De most úgy vagyok vele még várok. Ma akartam az iroda társamnak elmondani, de bolondok háza volt nálunk... ordítozott mindenki mindenkivel, még engem is lecseszett a főnök valahogy most ingerültebben fogadtam mint máskor

    Holnap meglátogatom a védőnénit

  10. 2014. június 16. 16:40142.
    Én már elmondtam a fönökömnek. Jól fogadta, kicsit fogta a fejét. Én megkértem, hogy ez maradjon közöttünk. Eddig tartja is ehhez magát, bár nehéz neki, mert ki kell találnia, hogy ki fog helyettesíteni. Mondtam neki, hogy ameddig bírok dolgozok.
  11. 2014. június 16. 12:55141.

    Akela: az, hogy mikor jelented be a munkahelyen a főnöknek, szerintem leginkább a főnökkel való kapcsolatodon, és a főnök természetén, hozzáállásán múlik...

    Én általánosságban azt mondnaám, hogy, ha nincs különösen jó viszony a főnökkel, akkor csak akkor érdemes bejelenteni, ha már látszik "valami" :)

    Azt érdemes mérlegelni, hogy ha bejelented, onnantól kezdve már nem Te kontrollálod ezt az információt, és olyanok is megtudhatják, akiknek semmi közük nincs a Te várandósságodhoz... Nekem ez okozott egy kis bosszúságot. Elmondtam a főnökömnek, és ő meg kb. azonnal továbbmondta olyan embernek is, akinek egyáltalán semmi köze nincs hozzá... ez rossz érzés volt...

    Azt talán olvastátok, a napokban volt hír, hogy felmondási védelem már nem csak akkor illeti meg a várandós kismamát, ha bejelenti a terhességet még a felmondás közlését megelőzően (egészen mostanáig ez volt az új munka törvénykönyvében, de pár napja az AB megsemmisítette ezt a feltételt).

    úgyh. nyugi, nem rughatnak ki minket (már aki munkaviszonyban áll), akkor sem, ha még nem jelentitek be a terhességet :)

    előzmény:
    Akela11 (136)
    2014-06-14  16:24
  12. 2014. június 16. 09:08140.

    ÓÓÓ, én csak irigykedek, hogy "csak" kétszer kel kelned a lányod miatt Bár az én kislányom nem enni kel, de legtöbb éjszaka 5-6 alkalommal fel kell hozzá kelnem cumit visszaadni vagy itatni ebben a melegben. Ráadásul én olyan vagyok, hogy akármennyire is fáradt vagyok addig nem tudok elaludni, amíg ő nem alszik. Sőt, a múlt heti kánikulában óránként kelt...

     

    Szerintem jól olvastad a babafalvás heti összefoglalót eddig, mert a betöltött hetek számítanak. Pl. én most  10+3 vagyok, és ez a 10. hétnek számít, szóval Te ma lettél 11 hetes. Nekem ezt az orvos mondta, hogy hivatalosan így kell számolni.

     

    Emelgetés: szerintem ezt egy kicsit túlspilázzák. Én rendszeresen felcipelem babakocsistól, cuccostól a gyerekemet 1-2 emeleten (pl. védőnőnél rendszeresen elromlik a lift valamint az uh-n csak lépcső van), ez olyan 20-25 kg már és semmi bajom. Sőt, ezután is fel fogom mert kénytelen vagyok a gyerek meg csak nehezebb lesz. De aki teheti azért persze kerülje a nehéz dolgokat!

     

    Én azért izgulok, hogy legalább járni tanuljon meg Lili mire megszületik a tesó, mert különben nem tudom mi lesz. Hiába veszek testvérkocsit, azok akkorák, hogy egy normál liftbe be sem fér, a legtöbb boltba a sima babakocsival is nehéz bemenni, egyedül meg nem lehet megemelni, szóval passz, hogy mi lesz, majd akkor kiderül.

    Viszont már most szoktatom hozzá, hogy egyre kevesebbszer veszem én fel. Tegnap volt fél éves, mászni még nem tud, de a játszószőnyeg körül már erre-arra elkúszik, szóval ha akar valamit jöjjön csak kúszva :) 

     

    Akela11: Munkahellyel nekem szerencsére nem kell törődnöm, de engem tuti nem érdekelne mit rinyálna a főnök. Úgysem tud ellene tenni, ha meg ekkora sudribunkó, hogy ilyenért kiakad és ordibál egy terhes kismamával, akkor az őt minősíti. Őt nyilván nem anya szülte...

    előzmény:
    melcseee (138)
    2014-06-16  06:06
  13. 2014. június 16. 06:10139.
    Ja, ezt a babát még nem jelentettem be. Ettől félek is amúgy, mert elég sok változás van most a munkahelyemen, átszervezések meg minden. Majd jövő héten bemegyek...
    előzmény:
    melcseee (138)
    2014-06-16  06:06
  14. 2014. június 16. 06:06138.

    Sziasztok Csajok!

     

    Akela, nagyon drukkolok, hogy azért ordítozásig ne fajuljon el a dolog... én is nagyon féltem a kislányomnál elmondani, nekem is elég szeszélyes és szemét munkamániás volt a főnököm, de végül is normálisan fogadta. Még örült is neki. Bár azt kapásból hozzátette, hogy azt nagyon sajnálja, hogy elmegyek. Nekem is stresszes volt a munkám, de onnantól kezdve, hogy elmondtam, tök nyugodt lettem. Volt bennem vmi "úgysem rúghattok ki" érzés és ez nagy biztonságot ad ám!!! Persze dolgoztam ugyanúgy, nem a körmeimet reszelgettem, még túlóráztam is mindig, zokszó nélkül, de az érzés akkor is megvolt. És tényleg kb sérthetetlenként is kezeltek

    Szóval lehet, csak addig stresszes ez, amíg túl nem esel a beszélgetésen. Esetleg nincs olyan kolléganőd, aki már túl van ilyenen, és ki tudod faggatni, hogy mi volt? 

     

    Én ma vagyok 11+0. Ma jöttem rá, hogy ez azt jelenti, hogy most kezdem a 12. hetet. Eddig egy héttel el voltam csúszva a babafalvás heti összefoglaló olvasásában  

    Ma találkozom az új hely védőnőjével, és jövő hétfőn lesz ekg és ultrahang, meg a dokis vizit, a kombinált teszt miatt. Én sztk-ba járok, itt a doki ad mindenre beutalót.

    én is borzasztó hamar elfáradok, mintha kifulladnék. Ami most nem jön jókor, mert nagyon nehéz hetünk lesz a költözés miatt. A kislányom is szenved, nagyon megviseli, hogy nem cipelem annyit, mint eddig. Mi hordoztuk, imádta, most is kérdezgeti sokat, hogy "kendő hol van???!" szóval picit nehezített pálya ez így. És fáradt is vagyok, mert minden éjjel kel egyszer v kétszer. én meg este 8ra kidőlnék szívem szerint, de akkor még kukorékol. Borzasztó kevés alvásigénye van. Nekem meg most több lenne

    Hát kb ennyit most. 

    Szép napot mindenkinek, vigyázzatok magatokra meg a bébikre, ne emeljetek nehezet és igyatok sokat!

    előzmény:
    Akela11 (136)
    2014-06-14  16:24
  15. 2014. június 15. 10:00137.

    Sziasztok!

     

    Hát nekem továbbra se múltak el a rosszullétek, a reggelt szinte mindig hányással kezdem. :( Most is úgy ennék valamit, közben meg akármire gondolok, a rosszullét kerülget... Mondtam már, hogy nagyon várom a 12. hét végét? :) 

     

    roberta, hát majd kiderül, ki ad vérvételre beutalót. Az tuti, hogy az előző terhességemnél még a dokim adott. 

    melcseee, gratula a költözéshez! :) Nekünk is át kell majd gondolni a lehetőségeket, mert két gyerekkel hosszabb távon (igazság szerint rövid távon is :)) már kicsi lesz ez a lakás, amiben élünk. 

    Szerintem nekem kombinált tesztem lesz.

    Pampinka, de érdekes, hogy nálatok pl. automatikusan szűrik a toxoplazmát? 

    Akela, védőnőnél még nem voltam. Most múltam 8 hetes, gondoltam, a 9-10. hét körül már illene elmenni. :) 

    Még én se mondtam el a munkahelyemen, majd a 12. hét után tervezem (hacsak addig észre nem veszik rajtam :)). Én úgy gondoltam, hogy simán elmondom a főnökömnek négyszemközt.. azt nem tudom, hogy fog reagálni, 1 éve dolgozunk együtt (egyébként már lassan 8 éve vagyok a cégnél, csak azelőtt máshol voltam). Én egyébként úgy érzem, hogy nálunk nem lesz gond ebből. 

    Remélem, hogy Neked is jól fogják fogadni.. 

  16. 2014. június 14. 16:24136.

    Sziasztok ! Hogy vagytok! Nekünk elmúltak a rosszul létek (kopp kopp kopp) maradt a fejfájás és a könnyen-hamar elfáradás. Túl vagyunk a kötelező fizikai megterhelésen,kitűnően bírta a kicsim (amit köszönök is neki).

    Holnap leszünk 8 hetesek (a doki szerint és a baba méretei szerint, bár én 3 nappal többet számoltam, de sebaj) kedden pedig ha minden jól megy meglátogatjuk a védőnénit.

    Ti voltatok már?

    Aztán jön a következő nagy léc amit meg kell ugranom és egyben a legnehezebb is, el kell mondani a munkahelyemen. Na ez az amitől igazán félek. 3 éve vagyok a cégnél, viszont ezen a részlegen ahol most vagyok, csak 4 hónapja. Ez egy nivósabb, sokkal jobban keresős részleg sokat köszönhetek nekik... nem szeretném hogy azt higgyék, hogy csak arra vártam hogy megemeljék a fizetésem, megkapjam az előléptetést és már le is léptem babázni. Mikor megtudtam hogy jön a pici, még a levegőben sem volt az előléptetésem, másnap már hívott a főnök, hogy megkapom. (bolond lettem volna nem elfogadni) Szóval most lesz majd ne mulass, nem lesznek hálásak, szerintem ordítozás is lesz belőle. Megszeretnék állapodni, hogy könnyítsenek  a melómon had maradjak még, de ha ordítozás lesz megyek betegre rögtön... Sajnos stresszes és nehéz melóm van, ezen a helyen a nők az első uh után kötelezően betegállományba vetetik magukat......

    Ti hogy mondjátok majd el?Elmondtátok már? Adjatok valami jó tanácsot.

    Puszi

  17. 2014. június 12. 14:46135.
    igen, mi terv szerint kint medencézünk, veteményest csinálunk közben
    előzmény:
    Pampinka (133)
    2014-06-12  14:43
  18. 2014. június 12. 14:45134.

    igen, ő is ezt mondta. én egy éttermi vacsit képzeltem el.... meg szilveszterkor, ügyeleten öngyilkosság lenne szülni...

     

    márpedig én sztk-ba járok, és ügyeleten szülök. Egyszer már bevált.

     

    költözés: igen, végre teljesítjük a nagy álmunk, és fél éves keresgélés után megtaláltuk A házat, vidéken, közelebb a nagyszülőkhöz!!! 

    Hétfőn megyek is az ottani védőnőhöz, itt kedvesen le lettünk pattintva, hogy kezdjem ott a terhesgondozást. Mondjuk jogos, de a kislányomat is az egy éves státuszon látta utoljára (ma 21 hónapos) a nő, az is úgy kezdődött, h felhívtam, nem kéne-e státuszt csinálnia....

    előzmény:
    roberta88 (130)
    2014-06-12  14:24
  19. 2014. június 12. 14:43133.
    Gratulálok a költözéshez!! :) Biztonság kedvéért a festékes dobozt azért ne szagolgasd közelről :)
    előzmény:
    melcseee (129)
    2014-06-12  13:30
  20. 2014. június 12. 14:40132.

    Igen, ezen az éhgyomor dolgon én is csodálkoztam, de a nőgyógyász és a háziorvos is ezt mondta... megmondom őszintén, hogy nem néztem utána, hogy konkrétan miket fognak nézni, azt tudom, hogy "I.terhes panel, toxoplazma, CMV". Asszem ezek voltak a kis papírra írva :)

    Amikor a nőgyógyászom írta fel a toxoplazmát, egyből mondtam, hogy nekünk nincs cicánk, de ő erre csak annyit mondott, hogy "nem baj, de lehet, hogy evett marhahúst..."

    Húú.. ettől a toxoplazma vírustól tényleg ennyire kell félni, hogy mindenhonnan el lehet kapni? Amióta olvastam, hogy nem alaposan megmosott epertől is meg lehet fertőződni, azóta epret sem eszem :(

    előzmény:
    roberta88 (128)
    2014-06-12  10:50
  21. 2014. június 12. 14:37131.

    Redstrawberry, nekem nem adott senki sem beutalót a laborra... hacsak a doki által írt (de alá sem írt, le sem pecséltelt kis fecni nem számít annak, de azt kétlem :) a doki (nőgyógyász) felírta egy papírra, hogy mik a vizsgálatok, amiket szeretne, majd azt mondta, hogy hívjam fel a kórházat, és jelentkezzem be laborra (és utaljak rá, hogy ő küldött...)... de mivel a kórház elég messze van tőlünk, én teljesen beparáztam attól, hogy odáig, reggel, éhgyomorra, át a városon nem fogom bírni, így egyik nap séta közben betévelyedtem a háziorvoshoz, ami 5 percre van tőlünk, és ő azt mondta, hogy jöjjek nyugodtan hozzájuk, ők minden labort tudnak, csak hozzam el a kis "fecnit", hogy mit szeretne az orvos... szóval így éltem túl a labort... :)

    én védőnőnél még nem is voltam, jövő héten megyek (akkor már a 12. héten leszek).

    Kitartás Mindenkinek!

    előzmény:
    redstrawberry (126)
    2014-06-12  10:23
  22. 2014. június 12. 14:24130.

    "Ja, nekem január 5. a céldátum, de rettegek a szilveszteri szüléstől. Ráadásul akkor leszünk a férjemmel 10 évesek, nem akarok aznap szülni...."

     

    Ha mégis akkor szülnél, akkor fogd fel úgy, hogy a legszebb évfordulós ajándékot kapja Tőled! 

     

    Jó Nektek, hogy már költöztök! Új ház, lakás vagy albérlet? Mi most albérletezünk, kicsi és drága, ráadásul nem a legjobb környék. Költözés meg legkorábban ősszel esedékes nekünk. Klassz lesz kisgyerekkel meg nagy hassal.

     

    Nekünk nagy mázlink van a gyerekkel, mert vagy alszik vagy csöndben van autókázás közben. Mondjuk hozzá is van szokva, mert 1 hónapos kora óta 3-4 hetente oda-vissza lenyomunk vele 300 km-t. Sőt, jövő hónapban kivisszük Németországba is, meglátogatjuk a nagyszüleimet :)

     

    Én kombinált tesztet csináltatok, a vérvételi részén már túl vagyok. Bár semmi előzmény nem indokolná, meg a korom sem (26 éves vagyok), de a lányomnál is megcsináltattuk biztos ami biztos alapon, sosem lehet tudni. 

    előzmény:
    melcseee (129)
    2014-06-12  13:30
  23. 2014. június 12. 13:30129.

    vezetés: tegnap az M0-ás dugóját kikerülve kis ismeretlen utakon kellett átevickélnem valahogy Budaörsre, hitellel kapcsolatban egy papírért, közben a kislányom hátul üvölt, a navigáció a telefonban megőrül, össze-vissza mondta, mutatta az utat, melegem volt, elegem volt, félreálltam kicsit ugrálni és kiabálni, persze pont útban voltam valakinek, szal ez olyan borzasztó élmény volt, mint vezetés... de túl vagyunk rajta.

    a kicsim amúgy is utálja az autót, kb 3 hónapos korától kezdve másfél éves koráig üvöltött benne, kivéve, ha a Bóbita, bóbitát énekeltem... aztán már javult a helyzet. de elég stresszes volt így vezetni. Mondjuk Pesten én sem vagyok rá hajlandó.

    Lehet, kicsit ritkábban jövök jövő héten, mert költözünk. végre.... festünk, pakolunk, elleszünk egész nap ezekkel.

     

    két hét múlva meg megint ultrahang.

    Ti milyen tesztet választotok? Nekem dokim azt ajánlotta, elég a kombinált, és ha vmi gáz lenne, akkor még mindig ráérünk az integráltat megcsinálni.

     

    Ja, nekem január 5. a céldátum, de rettegek a szilveszteri szüléstől. Ráadásul akkor leszünk a férjemmel 10 évesek, nem akarok aznap szülni....

    előzmény:
    roberta88 (128)
    2014-06-12  10:50
  24. 2014. június 12. 10:50128.

    Itt nálunk a védőnő adja a beutalót a vérvételre, valószínű nálatok is ez a rendszer van, mert nem minden megyében egyforma.

     

    Az nagyon jó, ha az ember közlekedés ügyileg nincs másra utalva :) Engem is csak az akadályoz, hogy egy autónk van és mindkettőnknek kellene, venni most meg nem tudunk, mert építkezünk és az összes spórolt pénzünket a házra kell költeni, hitelre meg megfogadtuk, hogy soha többet!

    Viszont Bp. tényleg őrület kocsival, szerencsére nekem "csak" a győri forgalommal kell megkűzdenem.

     

    Pampinka:  Akkor nálad most cukrot is néztek, hogy éhgyomorral kellett menni? Itt nálunk cukor most nincs szerencsére, majd a 24. héten a kötelező terheléses lesz csak ill. ha felmerül a terhességi cukorbetegség gyanúja akkor azt hozzák előre, de nem az első trimeszterre. Így nekem itt mázlim van, mert kifejezetten jó, ha előtte bőségesen reggelizek és iszok. Nem is tudom hogy bírtam volna ki kaja nélkül most...

     

    lopiciG:  Én holnap leszek 10 hetes és napok óta remekül vagyok, majd kicsattanok az energiától! :) Igaz a 8. hét még hányingeres és fárasztó volt, de egyik napról a másikra elmúlt! Nem biztos egyáltalán, hogy rosszabb lesz Neked is!

    előzmény:
    redstrawberry (126)
    2014-06-12  10:23
  25. 2014. június 12. 10:34127.

    Hát igen, a legtöbb decemberi és január elejére kiírt kismamának benne van a palkiban, hogy pont valamelyik ünnepnapon szeretne megszületni a babája. Az elején én sem izgattam magam a január 1. miatt, mert azt mondta a dokim, hogy bejön természetesen akármikor. Aztán kiderült később, hogy Karácsony után külföldön lesz, de mázlim lett és a 37. héten megszületett Lili :) Nálunk a páromnak volt mániája az ördögöt a falra festeni, hogy majd biztos Szenteste mehetünk a kórházba én meg egyfolytában mondogattam a gyereknek innen kintről, hogy 18-án szeretném ha megszületne. Majdnem be is jött, 1 héttel mellélőtte, mert a dokim már 11-én felajánlotta, hogy kicsit rásegít oxitocinnal és akkor pár óra alatt meg is vagyunk (persze ehhez hozzátartozik, hogy nekem akkor már 3 hete voltak fájásaim és bő 2 ujjnyira nyitva voltam, csak nem akartak rendszereződni a fájások).

     

    Akkor drukkolok Nektek, hogy kihúzzátok januárig! :)

     

    Nekem most január 9. a kiírt időpont. Kíváncsi leszek végül hogy fog alakulni ez a terhességem.

    előzmény:
    MirMur (122)
    2014-06-12  08:52

Címlap

top