Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. szeptember 1. 14:24951.
    Kapuzárási vagy szebb néven életközepi válság lézető jelenség, szakirodalma is van.

    Sőt,már van kapunyitási pánik és életvégi válság is.Van,aki az egész életet válságnak fogja fel.


    Igen, hallunk nagy korkülönbségekről, leginkább híres, gazdag öreg pasik vesznek el nagyon fiatal nőket. Engedtessék meg, hogy gyanakodjunk: ilyenkor a nagy szerelem mellett az ifjú arát a jó életszínvonal is vonzza. Nem kicsit. Ezek nem igazi értékeken alapuló párválasztások. 

    Szóval,ha  10 évnél nagyobb a korkülönbség,akkor nem is lehet értékalapú a kapcsolat?
    Ugyanmár.
    A gazdag öreg ember fiatal nőt választ,Vajnát is vádolják,hogy a 30 éves Timi a pénze miatt van vele.
    Miért?Egy 50 éves nő nem a pénze miatt lenne Vajnával?:))))
    A pénzéhség jellemzheti a 40-50 éves nőt is.



    Társkereső nem releváns számomra, már írtam. Az egy húspiac, ahol ismeretlen emberekből válogatunk kor, súly, végzettség alapján. Semmmit nem árul el arról, az illető miolyen ember, jó-e hozzáérni, finom-e az illata. A valódi kapcsolatok másképp jönnek létre.
     


    Jó kérdés,de  hol ismerkedjen egy 36 éves nő,aki mondjuk női munkahelyen dolgozik( általános iskola) és mondjuk lakik egy 22.000 fős kivárosban.
    Még Pesten is panaszkodnak a szinglik,hogy nincs 35 felettieknek normális szórakozóhely.
    A dizsi a fiataloké,egyetemi klubban furi egy 35 körüli nő.
     
    előzmény:
    ardian (950)
    2014-09-01  14:18
  2. 2014. szeptember 1. 14:18950.

    Kapuzárási vagy szebb néven életközepi válság lézető jelenség, szakirodalma is van.

    És persze vannak sztorik is. A legjobb "csúcssztori" anyukám egy volt kolléganőjéáéknél történt. Az 50-es pasi egy hosszú hétvége előtt pénteken jelentette be, hogy otthon, hogy elköltözik, új életet akar. Elege van abból, hogy itthon csak arra kell, hogy kicserélje a villnykörtét, megjavítsa a mogépet, most talált egy asszonykát, aki a férfit látja benne, mellette kiteljedhet.. Fogta a bőröndjeit és elment...

    Azután kedden visszajött. Kiderült, az asszonykának van egy marha nagy hétvégi telke, azt ásatta fel vele a hosszúhétvégén.

    előzmény:
    Lióra (947)
    2014-09-01  14:05
  3. 2014. szeptember 1. 14:14949.
    Nos, erre idéztem a házasodási statisztikákat. Az emberek legnagyobb része hasonló korú, vagy 2-3 évvel eltérő korú párt választ 20 és 40 évesen is. Talán mert a hasonló korúak értik meg egymást leginkább.

    Igen, hallunk nagy korkülönbségekről, leginkább híres, gazdag öreg pasik vesznek el nagyon fiatal nőket. Engedtessék meg, hogy gyanakodjunk: ilyenkor a nagy szerelem mellett az ifjú arát a jó életszínvonal is vonzza. Nem kicsit. Ezek nem igazi értékeken alapuló párválasztások.

    Társkereső nem releváns számomra, már írtam. Az egy húspiac, ahol ismeretlen emberekből válogatunk kor, súly, végzettség alapján. Semmmit nem árul el arról, az illető miolyen ember, jó-e hozzáérni, finom-e az illata. A valódi kapcsolatok másképp jönnek létre.
    előzmény:
    Lióra (944)
    2014-09-01  13:55
  4. 2014. szeptember 1. 14:07948.
    Sok nő egyikre sem hajlandó
    előzmény:
    asztanaviszta (946)
    2014-09-01  13:59
  5. 2014. szeptember 1. 14:05947.
    És van a kapuzárási pánik, amikor 45-50 éves pasik lelépnek a korukbeli feleségük mellől, és vmit teljesen mást akarnak, mint eddig. 

    ez megint egy összetett dolog,hogy miért végződik egy házasság válással
    Akármilyen egyszerű és kézenfekvő lenne,nem  elég indok az,hogy egy pasi 50 éves és vannak szebb nők.
    Kézenfekvő persze mindig a férfit okolni,de lehet,hogy nem az az indok,ami elsőre tűnik.
    Lehet,hogy Te kívülről ennyit látsz,hogy az idős férfi elhagyja a feleségét egy fiatalabb nőért,de lehet,hogy van ott más indok is.
    Nálam is vannak szebb nők.
    előzmény:
    Lióra (945)
    2014-09-01  13:59
  6. 2014. szeptember 1. 13:59946.
    Szerintem nem ugyanaz a kategória, ha egy "szingli" évekig eltart egy pasit és az, hogy egy családban ma nekem, holnap a páromnak valami miatt nincs jövedelme (vagy nagyságrendileg kevesebb)
    előzmény:
    Lióra (938)
    2014-09-01  13:24
  7. 2014. szeptember 1. 13:59945.
    Ők is szörnyen félnek tőle, hogy egyedül maradnak, sosem lesz gyerekük értelmetlen az egész életük. És ha hiszed, ha nem, én több ilyet ismerek, mint őt.
    Csak mint mondam,nekik több idejük van.Egyébként eddig meg azt védted,hogy szegény szinglinők mind akarnak gyereket,csak a gonosz pasik nem.
    Vannak a nagyszájú agglegények, azoat nem érdekli, de azokból sosem lesz jó férjanyag.


    Vagy  lesz,mert láttam én már varjún karót.

    És van a kapuzárási pánik, amikor 45-50 éves pasik lelépnek a korukbeli feleségük mellől, és vmit teljesen mást akarnak, mint eddig. 


    De hogy megnyugtassalak,az emancipáci óelőretörésével(eddig férfi kiváltság volt),egyre több családanya is bekattan 35-40 -több évesen és  lelép.
    Pont most olvasom,hogy Japánban szinte  a legtöbb válókeresetet középkorú-idősebb nők adják be.
    előzmény:
    ardian (943)
    2014-09-01  13:55
  8. 2014. szeptember 1. 13:55944.
    Egy negyvenes jól szituált pasinak nagyob b amerítései lehetősége is,meg nagyob brá  akereslet is.
    A 40 éves pasi 18-50  között bárkit válaszhat és 18-50 között bárki választhatja.
    Jó parti egy fiatal huszonévesnek,de egy harmincasnak is,egy negyvenesnek is.
    A 40 éves nő eleve  úgy határozza meg  akeresett férfi korát,hogy 37-45.
    Igen ám,de erre a pasifajtára bejelentkeznek a 20-30 éve snők is.
    tehát,nem tudom,hogy mondjam,hogy megértsd,egy negyvenes jól szituált pasira nagyobb  a kereslet,mint egy negyvenes ól szituált nőre.
    Most szinglikről beszélünk,nem elvált,gyerekesekről.

    Hasonló:ha egy városban  10 ház eladó és 100 vevő van rá,akkor az eladó szabja feltételeket,ha egy városban 100 eladó ház van és 10 vevő,akkor meg a vevők.
    Kereslet-kínálat.
    Ugyanez a pártalálás is.
    De beszélgess egy-két társkereső irodát  üzemeltető emberkével is.
    előzmény:
    Lióra (942)
    2014-09-01  13:49
  9. 2014. szeptember 1. 13:55943.
    Dehogynem probléma. Beszélgess el egyszer egy normális, párkereső, 30-40 éves férfival. Ők is szörnyen félnek tőle, hogy egyedül maradnak, sosem lesz gyerekük értelmetlen az egész életük. És ha hiszed, ha nem, én több ilyet ismerek, mint őt.

    Vannak a nagyszájú agglegények, azoat nem érdekli, de azokból sosem lesz jó férjanyag.

    És van a kapuzárási pánik, amikor 45-50 éves pasik lelépnek a korukbeli feleségük mellől, és vmit teljesen mást akarnak, mint eddig. Az otthonülő motorzni kezd, a vagány családot alapíatana... nem szól másról, mint hogy rájöttek, eltelt az életük fele és most kipróbálják, mi lenne, ha nem úgy éltek volna, mint eddig, hanem másképp... Azutrán lenyugszanak. A legtöbb egy idő után visszakullog asszonykához, ha még van hova... akinek nincs szerencséje, ott asszonyka addigra továbblép, mert a nők erősebbek és talpra tudnak állni.

    Majd térjünk vissza erre a sztorira is 5 év múlva. :-)
    előzmény:
    Lióra (942)
    2014-09-01  13:49
  10. 2014. szeptember 1. 13:49942.
    Vagyis ez a férfiak számára legalább akkora fáűz, miért nem róluk cikkezünk? Mert róluk nem készült SexandNY, Bridget Jones? 

    Na,miért nem?
    Mert egy 40 éves pasinak még sokkal több ideje van,mint egy 40 éves nőnek.
    Akárhogy tagadod,de egy 40 éves nőnek más pártalálási esélyei vannak,mint egy 40 éves pasinak.
    Lásd Kicska-Keresztes pár.
    előzmény:
    ardian (941)
    2014-09-01  13:46
  11. 2014. szeptember 1. 13:46941.
    1, A szeélyeskedést te kezdted
    2, a folyamatokat akkor tudod elemezni, ha adatokra, tényekre alapozol. egyébként csak benyomásaid, személyes ismeretségi körödből szerzett tapasztaléataid, sztereotípiáid lehetnek. Amikor adatokat, tényeket citáltam az egyedülállók számáról, házasodási korról stb-ről, akkor azon mindenki elegánsan átsiklott. Pedig igen érdekes adatok voltak, pl. kiderült, hogy több az egyedülálló 30-45 éves pasi, mint nő. Vagyis ez a férfiak számára legalább akkora fáűz, miért nem róluk cikkezünk? Mert róluk nem készült SexandNY, Bridget Jones?
    3, szegény szinglik itt meg se szólaltak. Pöffeszkedő és kevésbé pöffeszkedő családanyák vitáznak róluk. (Bridget után...)
    előzmény:
    Lióra (940)
    2014-09-01  13:39
  12. 2014. szeptember 1. 13:39940.
    Jaj,ha kifogysz az érvekből,akkor támadsz és személyeskedsz.
    Egyszerűen:egy közel 2 milliós városban élek és  látom magam körül a folyamatokat.
    És nem fogom azt mondani,hogy az ég zöld,csak azért,mert elvárják tőlem,hogy azt mondjam.
    És kimondom,hogy a király meztelen.

    . de a ti fejetekben él egy fura kép erről a "szingli hordáról" és vmiéárt nagyon negatív képet kapcsoltok hozzá... Érdekelne, hogy miért?

    Vagy csak az ő fura agyukban él az,hogy az emberek ezt gondolják róluk.
    Nem a világ van elfoglalva velük,hanem ők vannak elfoglalva saját magukkal,csak könnyebb kifelé támadni,mint saját magukba nézni.
    Legkönnyebb mindig másra mutogatni.
    előzmény:
    ardian (939)
    2014-09-01  13:30
  13. 2014. szeptember 1. 13:30939.
    a "sok szingli" nem egy egyen-halmaz, hanem sok-sok különböző nőből áll, kinek-kinek eltérő személyisége, sorsa, múétja, jövője van...

    .. de a ti fejetekben él egy fura kép erről a "szingli hordáról" és vmiéárt nagyon negatív képet kapcsoltok hozzá... Érdekelne, hogy miért?

    Te voltál szingli? Nem szeretted akkoriban magad?
    Van egy (volt) barátnőd, aki az, és összevesztetek? Vagy titokban irigyled őt?
    Szingli ólálkodik a férjed körül?
    Utált kolléganőid azok?


    előzmény:
    Lióra (938)
    2014-09-01  13:24
  14. 2014. szeptember 1. 13:24938.

    A sikeredhez az is bejátszik,hogy komprumisszumkész voltál,írtad,évekig Te tartottad el a pasit,amíg nem tudta rendezni magátMO_n.


    Sok szingli viszont erre nem lenne hajlandó,egy hétig sem tartaná el a pasit,akármilyen indokkal sem.

    előzmény:
    ardian (934)
    2014-09-01  13:01
  15. 2014. szeptember 1. 13:23937.

    hogyne olvastam volna... arra utalnak, hogy épp olyan sok abban a korosztályban is az AB, mint 40 felett, holott mindig a tinik AB-jét hangsúlyozzák, aszt sugallva, hogy csak ott probléma és hogy jóval kevésbé termékenyek az érettebb nők...


     


    ez volt a szembeállítás az idézett cikkben...hogy jön ide, hogy ki hogy bánja jobban és mikor jobb vagy rosszabb döntés?

    előzmény:
    Lióra (935)
    2014-09-01  13:09
  16. 2014. szeptember 1. 13:19936.

    https://www.youtube.com/watch?v=HFEfdTW5UFs 


    itt egy videó a topiccal kapcsolatban.

  17. 2014. szeptember 1. 13:09935.

    Nem olvastad a z általad belinkelt  cikket?


    Ott a negyvenesek és a tinik abortuszát vetik össze.


    Egy ismerősöm szociotthonban dolgozik,a kis öregek gyakran beszélnek neki arról,hogy mit bánnak-nem bánnak  életükben.


    Azt mondja a megbánom-listán szinte sosem szerepelnek anyagi vagy karrierbeli dolgok,szinte mindig csak családi-magánéleti dolgok: miért nem mentem férjhez/nősültem meg,miért nem született (több) gyerekem,miért nem töltöttem több időt a családommal,miért hagytam el a feleségem,férjem,miért szorítottam háttérbe a családom  a munkám miatt,miért nem szerettem jobban a fiam/lányom választottját stb stb.


    Mintha az élet alkonyán nem számítana a pénz,a tengerparti út,a nagy családi ház.


    Csak a család.

    előzmény:
    ardian (934)
    2014-09-01  13:01
  18. 2014. szeptember 1. 13:01934.

    ..én meg még mindig nem tudom, hogy kerülnek ide a 16 éves megesett kamaszlányok...

    előzmény:
    Lióra (933)
    2014-09-01  12:50
  19. 2014. szeptember 1. 12:50933.

    Jó,én meg azt mondom,hogy ha egy negyvenes  kétgyerekes nő az abortusz következtében meddővé válik,az nem tragédia.


    Ha egy 16 éves gyerektelen,akkor az az.


    Főleg,hogy a 16 éves még fel sem fogja,hogy mi történik vele.


    Lehet,hogy 16 évesen még röhög ezen,csak 15 év múlva fogja vfel.

    előzmény:
    ardian (929)
    2014-09-01  12:43
  20. 2014. szeptember 1. 12:50932.

    Mondom akarnanak is gyereket... Szamomra ez arra utal, hogy jol elnek egyutt lelkileg is.


    Hogy van valami a hatterben? Biztosan. Anyagiak, felelem a felelosseg vallalastol, nemely esetben nem akarnak meg lemondani a fuggetlensegrol, nem akarnak meg bajlodni egy gyerekkel, mert raernek meg, mart lasd milyen konnyu negyvenesen is teherbe esni.... Aztan, ha akkor derul ki, hogy megsem, mert alapbol is volt valami gond akkor mar keso, mert egy lombik nem ket honapos folyamat. ( jah, most parokrol beszeltem, nem singlikrol) 


     


     


     

    előzmény:
    ardian (922)
    2014-09-01  12:02
  21. 2014. szeptember 1. 12:49931.

    Lióra: Megkeseredett vénkisasszony? Ez nekem szólt? Vicces, én úgy tudtam, férjem és két gyerekem van, de hát ha te mondod.


    Az 'Alma' csak egy szerep volt, a hölgy színésznő u.i. és Fehér Annának hívják. Nem kéne a bulvársajtót keverni a valósággal.


    A celebekből, sztárokból rengetegen élnek meg nagyon jól: köztük a bulvársajtó képviselői - ők vagy egy marketingesekből, PR szakemberekből álló profi csapat által kidolgozott sztorit írnak meg, vagy lesifotókból következtetett, félinformációkból, innen-onnan összelopdosott, és nagyrészt kitalált történetet tálalnak a nagyérdemű elé.


    Hogy nekik miért pont úgy alakult az életük, ahogy, azt megírhatják idióta firkászok, de jobb, ha tőlem tudod, általában az emberek többségének gőzük sincsen róla, mert ez a magánügyük, saját életük minden örömmel-tragédiával. A bulvársajtó-fogyasztók meg megkapják a sémákra épülő kamu-sztorikat, néha kis valóságmaggal fűszerezve - csámcsogjanak rajta.


    Amelyik nő van olyan hülye, hogy ezeket a hamis sémákat akarja követni, és ezért dönt a későbbi gyerekvállalásról, majd ötvenesként rájön, hogy jéé, lemaradt, akkor jobb is, ha nem szül, szerintem.


    Dehát nagyszerű, akkor ne a szingli lányokat csesztessük, hanem a párokat, akik azt hiszik, van idejük, közben nincs. Először is, az ő életük, az ő döntésük, és rajtuk kívül senki sem tudhatja, hogy mikor érett egy kapcsolat a gyerekvállalásra, és nincs is joga sem ítélkezni, sem beleszólni.


    Emellett több párt is ismerek, akik szerinted is rendes időben kezdtek gyerekre gyúrni, és évek óta nem sikerül. Hogy elkerüljék a sajnálkozásokat, meg a 'jótanácsokat' javasasszonyokról, látókról, esetleg csodadoktorokról, inkább mindenkinek azt mondják, még ráérnek. Tudod, nem mindenki olyan közvetlen, mint én, hogy kapásból elküldi az okvetetlenkedőket a francba.

    előzmény:
    Lióra (915)
    2014-08-31  22:34
  22. 2014. szeptember 1. 12:47930.

    Sok negyvenes  nőnek már  kialakult kényelmes élete van.


    Egy negyvenes nőnek,aki nagyjából időben kezdett el szülni,már kamasz,leválófélben levő gyerekei vannak.


    És már alig várja,hogy újra független "csaj" legyen,nem akar belefogni egy újabb 20 éve projektbe.


    Nekem is van munkatársam,akinek abortusza volt 42 évesen és volt két nagykamasz gyereke és amikor mondtam neki,hogy tök fiatalos vagy,meg minden,miért nem,akkor mondta,hogy mindigis két gyerekre vágyott,egy fiúra,egy lányra,neki ez elég,ja és tök jól érzi magát,hogy 42 évesen pár év múlva újra független nő lesz és nem kell baba-papa-kaja-bili négyszögben élnie az életét.




    A cikkben lévő adatokkal nem arról szeretnék vitát gerjeszteni, hogy helyes-e 40 felett az abortusz, hanem arra utalni, hogy sokan képesek teherbe esni ilyen "élemedett" korban. :-)


     


    Ahogy nagyanyám mondta:aki nem egyedül hajtja a vánkosra a fejét,annak számolnia kell ezzel.

    előzmény:
    Lióra (928)
    2014-09-01  12:39
  23. 2014. szeptember 1. 12:43929.

    A cikkben lévő adatokkal nem arról szeretnék vitát gerjeszteni, hogy helyes-e 40 felett az abortusz, hanem arra utalni, hogy sokan képesek teherbe esni ilyen "élemedett" korban. :-)

    előzmény:
    Lióra (928)
    2014-09-01  12:39
  24. 2014. szeptember 1. 12:39928.

    Másrészt egy 44 éves abortáló nő már tisztában van élete folyásával.


    Tudja,hogy megszülte-e már azt a gyerekszámot,amit szeretne,vagy tudja, hogy végképp nem akar gyereket(ilyen is van)


    De egy 16 éves még nem tudja átfogóan átlátni az egész életét.


    Lehet,16 évesen vállat ránt,hogy abortusz,na és,mi van,ha meddő leszek,úgysem hiányzik nekem egy gyerek,aztán 15 év múlva bepánikol,hogy jujj,mégis kellene gyerek.

    előzmény:
    Lióra (926)
    2014-09-01  12:29
  25. 2014. szeptember 1. 12:34927.

    Szülni bármeddig lehet.Tudunk  példát 67 vévesen szülő nőre is.


    Csak fel is kell nevelni,egészségben.


     


    Az abortusz arány a 40-44 év közötti nők esetében megegyezik a 16 éven aluliak beavatkozási arányával Angliában és Walesben. 2008-ban 1000 nőből négynek volt abortusza, az imént említett korosztályokban.


     


    Az a baj,hogy a tizenévesek abortusza sokkal aggasztóbb,mint a negyveneseké.


    Negyvenesként az abortál,aki már nem akar (több) gyereket,tehát már lezárta a családalapítás fázisát az életében, vagyis ettől kezdve  érdektelen a továbbiakban,hogy egy 44 éves nő  akésőbbiekben fogamzóképes lesz-e vagy sem,hiszen úgyis lezárta már életének azt a szakaszát.


    Viszont a 16 évesen 99%-a még teljesen előtte áll az egész családalapítósdinak,tehát ott igenis nagy jelentősége van,ha a kéősbbiekben nem lesz feogamzóképes.


    Ezt nem nehéz felfogni.


     


    Bizonyíték van arra, hogy az abortuszok nagy részét azért kérik a páciensek, mert azt gondolják, idősebb korban már nem eshetnek teherbe.” 


     


    De ez is azt bizonyítja,hogy ezeknek a nőknek már van gyerekük

    előzmény:
    ardian (924)
    2014-09-01  12:10

Címlap

top